О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О подписании Заявления Республики Казахстан к пункту 3 статьи 5, подпункту а) пункта 5 статьи 16, пунктам 13 и 14 статьи 18, пункту 6 статьи 31 Конвенции Организации Объединенных Наций против транснациональной организованной преступности от 15 ноября 2000 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2011 года № 986
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О подписании Заявления Республики Казахстан к пункту 3 статьи 5, подпункту а) пункта 5 статьи 16, пунктам 13 и 14 статьи 18, пункту 6 статьи 31 Конвенции Организации Объединенных Наций против транснациональной организованной преступности от 15 ноября 2000 года".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан О подписании Заявления Республики Казахстан
к пункту 3 статьи 5, подпункту а) пункта 5 статьи 16,
пунктам 13 и 14 статьи 18, пункту 6 статьи 31
Конвенции Организации Объединенных Наций против
транснациональной организованной преступности
от 15 ноября 2000 года
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Одобрить прилагаемый проект Заявления Республики Казахстан к пункту 3 статьи 5, подпункту а) пункта 5 статьи 16, пунктам 13 и 14 статьи 18, пункту 6 статьи 31 Конвенции Организации Объединенных Наций против транснациональной организованной преступности от 15 ноября 2000 года.
2. Министру иностранных дел Республики Казахстан Казыханову Ержану Хозеевичу подписать от имени Республики Казахстан Заявление Республики Казахстан к пункту 3 статьи 5, подпункту а) пункта 5 статьи 16, пунктам 13 и 14 статьи 18, пункту 6 статьи 31 Конвенции Организации Объединенных Наций против транснациональной организованной преступности от 15 ноября 2000 года.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить направление подписанного Заявления на хранение Генеральному секретарю Организации Объединенных Наций.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
ОДОБРЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от "__" ______ 2011 года №
проект
ЗАЯВЛЕНИЕ
Республики Казахстан к пункту 3 статьи 5, подпункту а) пункта 5
статьи 16, пунктам 13 и 14 статьи 18, пункту 6 статьи 31
Конвенции Организации Объединенных Наций против
транснациональной организованной преступности
от 15 ноября 2000 года

"2000 жылғы 15 қарашадағы Біріккен Ұлттар Ұйымының трансұлттық ұйымдасқан қылмысқа қарсы конвенциясының 5-бабының 3 тармағына, 16-бабы 5-тармағының а) тармақшасына, 18-бабының 13 және 14-тармақтарына, 31-бабының 6-тармағына Қазақстан Республикасының мәлімдемесіне қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 тамыздағы № 986 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«2000 жылғы 15 қарашадағы Біріккен Ұлттар Ұйымының трансұлттық ұйымдасқан қылмысқа қарсы конвенциясының 5-бабының 3-тармағына, 16-бабы 5-тармағының а) тармақшасына, 18-бабының 13 және 14-тармақтарына, 31-бабының 6-тармағына Қазақстан Республикасының мәлімдемесіне қол қою туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2000 жылғы 15 қарашадағы Біріккен Ұлттар Ұйымының
трансұлттық ұйымдасқан қылмысқа қарсы конвенциясының 5-бабының
3-тармағына, 16-бабы 5-тармағының а) тармақшасына, 18-бабының
13 және 14-тармақтарына, 31-бабының 6-тармағына Қазақстан
Республикасының мәлімдемесіне қол қою туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған 2000 жылғы 15 қарашадағы Біріккен Ұлттар Ұйымының трансұлттық ұйымдасқан қылмысқа қарсы конвенциясының 5-бабының 3-тармағына, 16-бабы 5-тармағының а) тармақшасына, 18-бабының 13 және 14-тармақтарына, 31-бабының 6-тармағына Қазақстан Республикасы мәлімдемесінің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі Ержан Хозеұлы Қазыханов Қазақстан Республикасының атынан 2000 жылғы 15 қарашадағы Біріккен Ұлттар Ұйымының трансұлттық ұйымдасқан қылмысқа қарсы конвенциясының 5-бабының 3-тармағына, 16-бабы 5-тармағының а) тармақшасына, 18-бабының 13 және 14-тармақтарына, 31-бабының 6-тармағына Қазақстан Республикасының мәлімдемесіне қол қойсын.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі қол қойылған мәлімдемені Біріккен Ұлттар Ұйымының Бас хатшысына сақтауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы «__» _____
№ ___ Жарлығымен
МАҚҰЛДАНҒАН
жоба
2000 жылғы 15 қарашадағы Біріккен Ұлттар Ұйымының
трансұлттық ұйымдасқан қылмысқа қарсы конвенциясының 5-бабының
3 тармағына, 16-бабы 5-тармағының а) тармақшасына, 18-бабының
13 және 14-тармақтарына, 31-бабының 6-тармағына Қазақстан Республикасының
МӘЛІМДЕМЕСІ

В соответствии с пунктом 3 статьи 5 Конвенции Организации Объединенных Наций против транснациональной организованной преступности от 15 ноября 2000 года (далее - Конвенция) Республика Казахстан заявляет, что законодательством Республики Казахстан преступления, совершаемые при участии организованных преступных групп, относятся к серьезным преступлениям, а также в качестве элемента составов преступлений предусматривает фактическое совершение деяния, предусмотренного подпунктом (i) подпункта (а) пункта 1 статьи 5 Конвенции.
В соответствии с подпунктом а) пункта 5 статьи 16 Конвенции Республика Казахстан заявляет, что она будет использовать Конвенцию в качестве правового основания для сотрудничества в вопросах выдачи с теми государствами-участниками Конвенции, с которыми отсутствуют вступившие в силу международные договоры Республики Казахстан о выдаче.
В соответствии с пунктом 13 статьи 18 Конвенции Республика Казахстан заявляет, что центральным органом, ответственным за получение и препровождение компетентным органам запросов об оказании взаимной правовой помощи в уголовном расследовании, преследовании, является Генеральная прокуратура Республики Казахстан, в судебном разбирательстве - Министерство юстиции Республики Казахстан, которые в необходимых случаях обращаются к посредничеству Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
В соответствии с пунктом 14 статьи 18 Конвенции Республика Казахстан заявляет, что приемлемыми языками, на которых должны направляться запросы об оказании правовой помощи и прилагаемые к ним материалы, являются казахский или русский языки.
В соответствии с пунктом 6 статьи 31 Конвенции Республика Казахстан заявляет, что органами, оказывающими другим государствам-участникам Конвенции помощь в разработке мер по предупреждению транснациональной организованной преступности, являются государственные органы Республики Казахстан, указанные в приложении к настоящему Заявлению.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Заявлению Республики
Казахстан к пункту 3 статьи 5,
подпункту а) пункта 5 статьи 16,
пунктам 13 и 14 статьи 18, пункту
6 статьи 31 Конвенции
Организации Объединенных
Наций против транснациональной
организованной преступности от
15 ноября 2000 года
ПЕРЕЧЕНЬ
государственных органов Республики Казахстан, оказывающих
помощь государствам-участникам Конвенции Организации
Объединенных Наций против транснациональной организованной
преступности от 15 ноября 2000 года в разработке мер по
предупреждению транснациональной организованной преступности
1. Генеральная прокуратура Республики Казахстан - 010000, г. Астана, ул. Орынбор, 8 Левый берег, Дом министерств, тел.: +7(7172) 71-25-00, факс 50-25-34.

Қазақстан Республикасы 2000 жылғы 15 қарашадағы Біріккен Ұлттар Ұйымының трансұлттық ұйымдасқан қылмысқа қарсы конвенциясының (бұдан әрі - Конвенция) 5-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасында ұйымдасқан қылмыстық топтардың қатысуымен жасалатын қылмыстар қауіпті қылмыстарға жатқызатынын, сондай-ақ Конвенцияның 5-бабы 1-тармағының а) тармақшасының (і) тармақшасында көзделген әрекетті нақты жасау қылмыстар құрамдарының элементі ретінде көзделетінін мәлімдейді.
Қазақстан Республикасы Конвенцияның 16-бабы 5-тармағының а) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының ұстап беру туралы күшіне енген халықаралық шарттары жасалмаған Конвенцияға қатысушы мемлекеттермен тапсыру мәселелерінде ынтымақтасу үшін Конвенцияны құқықтық негіз ретінде қолданатынын мәлімдейді.
Конвенцияның 18-бабының 13-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы қылмыстық тергеуде, қудалауда өзара құқықтық көмек көрсету туралы өтініштерді алуға және оларды орындау үшін құзыретті органдарға өткізуге Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы, сот талқылауында - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі жауапты орталық орган болып табылатынын мәлімдейді, олар қажет болған жағдайларда Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің делдалдығына жүгінеді.
Конвенцияның 18-бабының 14-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы құқықтық көмек көрсету туралы сұрау салулар мен оларға қоса берілетін материалдар жолдануы тиіс қолайлы тілдер қазақ немесе орыс тілдері болып табылатын мәлімдейді.
Конвенцияның 31-бабының 6-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Конвенцияға қатысушы басқа да мемлекеттерге трансұлттық ұйымдасқан қылмыстың алдын алу жөніндегі шараларды әзірлеуде көмек көрсететін органдар осы мәлімдемеге қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары болып табылатынын мәлімдейді.
2000 жылғы 15 қарашадағы
Біріккен Ұлттар Ұйымының
трансұлттық ұйымдасқан
қылмысқа қарсы конвенциясының
5-бабының 3-тармағына, 16-бабы
5-тармағының а) тармақшасына,
18-бабының 13 және
14-тармақтарына, 31-бабының
6-тармағына Қазақстан
Республикасының мәлімдемесіне
ҚОСЫМША
2000 жылғы 15 қарашадағы Біріккен Ұлттар Ұйымының трансұлттық
ұйымдасқан қылмысқа қарсы конвенциясына қатысушы мемлекеттерге
трансұлттық ұйымдасқан қылмыстың алдын алу жөніндегі шараларды
әзірлеуде көмек көрсететін Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының
ТІЗБЕСІ
1. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы - 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, Сол жақ жағалау, Министрліктер үйі, тел.: +7(7172) 71-25-00, факс 50-25-34.

2. Комитет национальной безопасности Республики Казахстан - 010000, г. Астана, ул. Сыганак, 20, тел.: +7(7172) 32-72-66, факс 32-80-50.
3. Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) - 010000, г. Астана, ул. Омарова, 60, тел.: +7(7172) 32-56-10, факс 32-22-16.
4. Министерство внутренних дел Республики Казахстан - 010000, г. Астана, проспект Тәуелсіздік, 1, тел.: +7(7172) 71-40-08, факс 71-45-64.

2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті - 010000, Астана қаласы, Сығанақ көшесі, 20, тел.: +7(7172) 32-72-66, факс 32-80-50.
3. Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) - 010000, Астана қаласы, Омаров көшесі, 60, тел.: +7(7172) 32-56-10, факс 32-22-16.
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі - 010000, Астана қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, 1, тел.: +7(7172) 71-40-08, факс 71-45-64.