О проекте Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012 - 2014 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2011 года № 989
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012 - 2014 годы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Проект
ЗАКОН
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О республиканском бюджете на 2012 - 2014 годы
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2012 - 2014 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы - 4 626 465 541 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3 221 081 115 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 58 458 993 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 30 230 835 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 1 316 694 598 тысяч тенге;
2) затраты - 5 255 645 181 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 55 975 074 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 179 973 564 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 123 998 490 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 73 392 926 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 73 902 926 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 510 000 тысяч тенге;
5) дефицит - -758 547 640 тысяч тенге, или 2,6 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) финансирование дефицита бюджета - 758 547 640 тысяч тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2012 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 17 077 500 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 3 680 721 тысяч тенге.
Статья 3. Утвердить объемы поступлений в бюджет на 2012 год, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, согласно приложению 4.
Статья 4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
1) по коду "Налог на добычу полезных ископаемых" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
2) по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на сумму отчислений в Государственный фонд социального страхования, исчисленную в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании":

"2012 – 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 тамыздағы № 989 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«2012 – 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                       К. Мәсімов
ЖОБА
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
ЗАҢЫ  2012 – 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
1-бап. 2012 – 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 4 626 465 541 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 3 221 081 115 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 58 458 993 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 30 230 835 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 1 316 694 598 мың теңге;
2) шығындар – 5 255 645 181 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредит беру – 55 975 074 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 179 973 564 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 123 998 490 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 73 392 926 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 73 902 926 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 510 000 мың теңге;
5) тапшылық – -758 547 640 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмiнiң 2,6 пайызы;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 758 547 640 мың теңге.
2-бап. 2012 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының «Байқоңыр» кешенiн пайдаланғаны үшін 17 077 500 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 3 680 721 мың теңге сомасында жалдау ақыларының түсiмдері көзделсiн.
3-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн 2012 жылға арналған бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4-бап. Тиiстi бюджеттiң кiрiсiне мыналар есептелетiн болып белгiленсiн:
1) бiрыңғай бюджеттiк сыныптаманың кiрiстер сыныптамасының «Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық» коды бойынша – жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ салық режимі тұрақтылығының кепілдігі сақталатын, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша роялти;
2) бiрыңғай бюджеттiк сыныптаманың кiрiстер сыныптамасының «Әлеуметтiк салық» коды бойынша – бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсiп келген аударымдары.
Бұл ретте салық режимі тұрақтылығының кепілдігі сақталған, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қызметті жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда көрсетілген аударымдарды немесе әлеуметтік салықты «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес есептелген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына аударымдардың сомасына азайтады;

1) по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
2) по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
Статья 5. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2012 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов, бюджета города Алматы в республиканский бюджет в сумме 102 114 759 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской - 39 467 955 тысяч тенге;
Мангистауской - 16 076 180 тысяч тенге;
города Алматы - 46 570 624 тысяч тенге.
Статья 7. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2012 год поступления трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы в связи с:
1) передачей функций по проведению государственного технического осмотра транспортных средств в общей сумме 55 913 тысяч тенге;
2) передачей подразделения специального назначения "Арлан" в общей сумме 921 164 тысяч тенге;
3) передачей функций и полномочий местных исполнительных органов по вопросам государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования в сумме 886 766 тысяч тенге;
4) передачей функций и полномочий местных исполнительных органов по вопросам повышения квалификации педагогических работников - 1 520 109 тысяч тенге;
5) передачей функции по производству крови, ее компонентов и препаратов для государственных организаций здравоохранения республиканского значения - 864 612 тысяч тенге;
6) передачей функций по организации деятельности центров обслуживания населения - 10 331 275 тысяч тенге.
Поступления в республиканский бюджет указанных сумм трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 8. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2012 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 1 200 000 000 тысяч тенге.

1) «Өндiрушiлер көтерме саудада сататын, өзi өндiретiн бензин (авиациялық бензиндi қоспағанда)» коды бойынша – бұрын Жол қорына түсiп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
2) «Өндiрушiлер көтерме саудада сататын, өзi өндiретiн дизель отыны» коды бойынша – бұрын Жол қорына түсiп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек.
5-бап. Жұмыс берушiлер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуi нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне есептеледі.
6-бап. 2012 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, Алматы қаласының бюджетінен республикалық бюджетке бюджеттiк алып қоюлардың көлемi 102 114 759 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Атырау облысынан – 39 467 955 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 16 076 180 мың теңге;
Алматы қаласынан – 46 570 624 мың теңге.
7-бап. 2012 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiнен трансферттердiң түсiмдерi:
1) көлік құралдарын мемлекеттік техникалық тексеру жүргізу жөніндегі функцияларды беруге байланысты жалпы сомасы 55 913 мың теңге;
2) «Арлан» арнайы мақсаттағы бөлімшесін беруге байланысты жалпы сомасы 921 164 мың теңге;
3) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік сәулет-құрылыстық бақылау және лицензиялау мәселелері жөніндегі функциялары мен өкілеттіктерін беруге байланысты сомасы 886 766 мың теңге;
4) жергілікті атқарушы органдардың педагог қызметкерлердің біліктілігін арттыру мәселелері жөніндегі функциялары мен өкілеттіктерін беруге байланысты - 1 520 109 мың теңге;
5) республикалық маңызы бар мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары үшін қан, оның құрауыштарын және препараттарды өндіру жөніндегі функцияларды беруге байланысты – 864 612 мың теңге;
6) халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін ұйымдастыру жөніндегі функцияларды беруге байланысты – 10 331 275 мың теңге көзделсін.
Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiнен трансферттердiң көрсетілген сомасының республикалық бюджетке түсiмдерi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
8-бап. 2012 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдiк берiлген трансферттiң мөлшерi 1 200 000 000 мың теңге сомасында көзделсiн.

Статья 9. Установить с 1 января 2012 года:
1) минимальный размер заработной платы - 17 439 тенге;
2) размер государственной базовой пенсионной выплаты - 8 720 тенге;
3) минимальный размер пенсии - 17 491 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 618 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 17 439 тенге.
Статья 10. Установить с 1 января 2012 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам правоохранительных органов по перечню, определяемому Правительством Республики Казахстан.
Статья 11. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2012 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет города Астаны, в сумме 880 645 461 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской - 53 579 911 тысяч тенге;
Актюбинской - 31 721 533 тысяч тенге;
Алматинской - 103 882 787 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 89 595 453 тысяч тенге;
Жамбылской - 85 094 218 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 17 113 055 тысяч тенге;
Карагандинской - 61 399 259 тысяч тенге;
Костанайской - 52 272 915 тысяч тенге;
Кызылординской - 71 593 511 тысяч тенге;
Павлодарской - 28 929 362 тысячи тенге;
Северо-Казахстанской - 50 717 343 тысячи тенге;
Южно-Казахстанской - 216 436 264 тысячи тенге;
города Астаны - 18 309 850 тысяч тенге.
Статья 12. Распределение и (или) порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2012 год определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции;
2) на содержание штатной численности, осуществляющей обслуживание режимных стратегических объектов;
3) на содержание и материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов;
4) на обеспечение безопасности дорожного движения;
5) на содержание вновь вводимых объектов спорта;
6) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ-интернатов для одаренных в спорте детей;
7) на проведение противоэпизоотических мероприятий;
8) на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;

9-бап. 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгi мөлшерi – 17 439 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң мөлшерi – 8 720 теңге;
3) зейнетақының ең төменгi мөлшерi – 17 491 теңге;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 1 618 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерiн есептеу үшiн ең төменгi күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 17 439 теңге болып белгiленсiн.
10-бап. 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтайтын тізбе бойынша әскери қызметшiлерге (мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлерден басқа), iшкi iстер органдарының қызметкерлерiне тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтер көрсетуге арналған шығыстарды төлеу үшiн ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.
11-бап. 2012 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана қаласының бюджетіне берiлетiн субвенциялар көлемi 880 645 461 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Ақмола облысына – 53 579 911 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 31 721 533 мың теңге;
Алматы облысына – 103 882 787 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 89 595 453 мың теңге;
Жамбыл облысына – 85 094 218 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 17 113 055 мың теңге;
Қарағанды облысына – 61 399 259 мың теңге;
Қостанай облысына – 52 272 915 мың теңге;
Қызылорда облысына – 71 593 511 мың теңге;
Павлодар облысына – 28 929 362 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысына – 50 717 343 мың теңге;
Оңтүстiк Қазақстан облысына – 216 436 264 мың теңге;
Астана қаласына – 18 309 850 мың теңге.
12-бап. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне:
1)  көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға;
2) режимдік стратегиялық объектілерге қызмет көрсетуді жүзеге асыратын штат санын ұстауға;
3) оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу және біріктіру орталығын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға;
4) жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
5) қайта іске қосылатын спорт объектілерін ұстауға;
6) спорттағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардың мұғалімдерінің біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
7) эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
8) ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға;

9) на субсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства;
10) на поддержку семеноводства;
11) на поддержку племенного животноводства;
12) на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
13) для реализации мер социальной поддержки специалистов;
14) на формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров;
15) на предоставление специальных социальных услуг;
16) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц городов Астаны и Алматы;
17) в связи с передачей штатной численности педагогических работников общеобразовательных школ государственных учреждений уголовно-исполнительной системы;
18) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
19) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы;
20) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
21) на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;
22) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
23) на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования;
24) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по новой системе;
25) на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
26) на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
27) на оказание жилищной помощи.
Статья 13. Распределение и (или) порядок использования средств, реализуемых по следующим направлениям, определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) субсидирование ставки вознаграждения по кредитам, выдаваемым на поддержку сельского хозяйства;
2) субсидирование систем управления производством сельскохозяйственной продукции;
3) удешевление стоимости затрат на транспортные расходы при экспорте зерна;
4) поддержка частного предпринимательства в регионах в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020";
5) реализация проектов, а также государственная поддержка местного самоуправления в рамках программы "Развитие регионов";
6) кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума.

9) тауарлы балық шаруашылығының өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға;
10) тұқым шаруашылығын қолдауға;
11) асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға;
12) мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға;
13) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
14) азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыруға;
15) арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге;
16) облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және Астана және Алматы қалаларының көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
17) қылмыстық-атқару жүйесі мемлекеттік мекемелерінің жалпы білім беретін мектептері педагог қызметкерлерінің штат санын беруге байланысты;
18) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
19) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
20) жетім сәбиді (жетім балалар) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге;
21) техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға;
22) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
23) өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беретін ұйымдардың өндірістік оқыту шеберлеріне қосымша ақы белгілеуге;
24) жаңа жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
25) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
26) жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
27) тұрғын үй көмегін көрсетуге 2012 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердi бөлу және (немесе) пайдалану тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
13-бап. Мынадай:
1) ауыл шаруашылығын қолдауға берілетін кредиттер бойынша сыйақы ставкасын субсидиялау;
2) ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді басқару жүйесін субсидиялау;
3) астық экспорты кезінде көлік шығындарының құнын арзандату;
4) «Бизнестің жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдау;
5) «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде жобаларды іске асыру, сондай-ақ жергілікті өзін-өзін басқаруды мемлекеттік қолдау;
6) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне кондоминиумның ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру бағыттары бойынша іске асырылатын қаражатты бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.

Статья 14. Распределение средств на реализацию Программы занятости 2020 определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 15. Распределение средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2012 год определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 16. Распределение средств по базовому финансированию субъектов научной и (или) научно-технической деятельности определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 17. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2012 год в сумме 87 702 712 тысяч тенге.
Статья 18. Учесть, что в составе затрат Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан на формирование и хранение государственного материального резерва предусмотрены средства в сумме 13 217 926 тысяч тенге, в том числе с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 11 580 835 тысяч тенге.
Статья 19. Установить, что с 1 января 2012 года прекращаются требования Правительства Республики Казахстан по государственным образовательным и студенческим кредитам, в случае смерти заемщика либо объявления его умершим.
Статья 20. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2012 год реализацию бюджетных инвестиций с отлагательным условием о предоставлении администраторами бюджетных программ недостающей документации в течение шести месяцев со дня положительного предложения республиканской бюджетной комиссии, которая подлежит корректировке при несоблюдении данного условия.
Статья 21. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2012 год 363 970 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.
Статья 22. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2012 году в размере 60 000 000 тысяч тенге.

14-бап. Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыруға арналған қаражатты бөлу және пайдалану тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
15-бап. Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға 2012 жылға арналған қаражатты бөлу және пайдалану тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
16-бап. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру бойынша қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
17-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылға арналған резервi 87 702 712 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
18-бап. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң шығындарының құрамында мемлекеттiк материалдық резервтi қалыптастыруға және сақтауға 13 217 926 мың теңге сомасында, оның ішінде республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібімен шығарылған материалдық құндылықтарды сатудан түскен қаражатты көрсете отырып, 11 580 835 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
19-бап. 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қарыз алушы қайтыс болған не оны өлді деп жариялаған жағдайда мемлекеттік білім және студенттік кредиттері бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің талаптары тоқтатылады деп белгіленсін.
20-бап. 2012 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджет комиссиясының оң ұсынысы күнінен бастап алты ай ішінде бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің жетіспейтін құжаттаманы беру туралы кейінге қалдырылған шарты бар бюджеттік инвестицияларды іске асыру көзделсін, ол аталған шарт сақталмаған кезде түзетілуі тиіс.
21-бап. 2012 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 363 970 мың теңге көзделсiн.
22-бап. 2012 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерiн беру лимитi 60 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.

Статья 23. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2012 года в размере 3 900 000 000 тысяч тенге.
Статья 24. Установить лимит предоставления поручительств государства в 2012 году в размере 50 000 000 тысяч тенге.
Статья 25. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2012 год, согласно приложению 5.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2012 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6.

23-бап. 2012 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 3 900 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
24-бап. 2012 жылғы мемлекеттiң кепiлгерлiк беру лимитi 50 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
25-бап. 2012 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2012 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде 6-қосымшаға сәйкес жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгiленсiн.

572 705
007
Строительство, реконструкция объектов общественного
порядка, безопасности и уголовно-исполнительной
системы
5 185 789
008
Модернизация и развитие спутниковой сети
передачи данных и телефонии
330 755
009
Целевые трансферты на развитие областному
бюджету Акмолинской области и бюджету города
Алматы на строительство зданий районных
отделов внутренних дел
1 794 958
010
Услуги по охране общественного порядка и
обеспечению общественной безопасности
16 694 907
015
Изготовление документов удостоверяющих личность
8 624 240
016
Изготовление водительских удостоверений,
документов, номерных знаков для государственной
регистрации транспортных средств
3 719 434
017
Осуществление оперативно-розыскной деятельности
6 730 167
018
Оплата юридической помощи, оказываемой
адвокатами лицам, освобожденным от ее оплаты
522 252
020
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса
51 500
022
Капитальные расходы Министерства внутренних
дел Республики Казахстан
7 878 272
024
Капитальные расходы подведомственных учреждений
Министерства внутренних дел Республики Казахстан
2 859 565
025
Стимулирование добровольной возмездной сдачи
незаконно хранящегося оружия, боеприпасов и
взрывчатых веществ
301 476
027
Капитальные расходы внутренних войск
Министерства внутренних дел Республики Казахстан
13 564 839
033
Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание,
материально-техническое оснащение дополнительной
штатной численности миграционной полиции
2 054 602
035
Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на
содержание и материально-техническое оснащение
Центра временного размещения оралманов и Центра
адаптации и интеграции оралманов
150 723
040
Содержание осужденных, подозреваемых и
обвиняемых лиц
29 604 024
041
Капитальные расходы органов и учреждений
уголовно-исполнительной системы
5 572 592
043
Целевые трансферты на развитие областному
бюджету Восточно-Казахстанской области на
строительство котельной в поселке Солнечный
1 801 217
045
Целевые текущие трансферты областным
бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на
обеспечение безопасности дорожного движения
676 790
046
Целевые текущие трансферты бюджету города
Алматы на содержание дополнительной штатной
численности для создания отдела полиции по
охране общественного порядка на метрополитене
ДВД города Алматы
372 298
047
Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджету города Алматы на содержание штатной
численности, осуществляющей обслуживание режимных
стратегических объектов
177 222
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом

572 705
007
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік және қылмыстық-атқару жүйесі объектілерін салу, реконструкциялау
5 185 789
008
Деректер берудің спутниктік желісі мен телефонияны жаңғырту және дамыту
330 755
009
Ақмола облысы бюджетіне және Алматы қаласы бюджетіне аудандық ішкі істер бөлімдерінің ғимараттарын салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 794 958
010
Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
16 694 907
015
Жеке куәлік құжаттарын дайындау
8 624 240
016
Жүргізуші куәліктерін, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар, нөмір белгілерін дайындау
3 719 434
017
Жедел-іздестіру қызметтерін жүзеге асыру
6 730 167
018
Ақы төлеуден босатылған адамдарға адвокаттар көрсететін заңгерлік көмекке ақы төлеу
522 252
020
Нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
51 500
022
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің күрделі шығыстары
7 878 272
024
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ведомстволық бағынысты мекемелерінің күрделі шығыстары
2 859 565
025
Заңсыз сақталған қаруды, оқ-дәрілерді және жарылғыш заттарды ерікті түрде өтемді тапсыруды ынталандыру
301 476
027
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі ішкі әскерлерінің күрделі шығыстары
13 564 839
033
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көші-қон полициясын ұстауға, қосымша штаттық санды материалдық-техникалық жарақтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 054 602
035
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне оралмандарды уақытша орналастыру орталығын  және оралмандарды бейімдеу және біріктіру орталығын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтауға нысаналы ағымдағы трансферттер
150 723
040
Сотталғандарды, күдіктілерді және айыптаушыларды ұстау
29 604 024
041
Қылмыстық-атқару жүйесі органдарының және мекемелерінің күрделі шығыстары
5 572 592
043
Шығыс Қазақстан облысының облыстық бюджетіне Солнечный кентінде қазандық салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 801 217
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
676 790
046
Алматы қаласының ІІД-ге метрополитенде қоғамдық тәртіпті сақтау бойынша полиция бөлімін құруға қосымша штаттық санды ұстауға Алматы қаласының бюджетіне нысаналы ағымдағы трансферттер
372 298
047
Облыстық бюджеттерге, Алматы қаласының бюджетіне режимдік стратегиялық объектілерге қызмет көрсетуді жүзеге асыратын штаттық санды ұстауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
177 222
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес

28 802
044
Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на ежемесячную
выплату денежных средств опекунам (попечителям)
на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и
ребенка (детей), оставшегося без попечения
родителей
4 742 032
045
Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на обновление
и переоборудование учебно-производственных
мастерских, лабораторий учебных заведений
технического и профессионального образования

28 802
044
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жетім сәбиді (жетім балалар) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 742 032
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне оқу-өндірістік шеберханаларды, техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындары зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

015
Капитальные расходы организаций социальной
защиты на республиканском уровне
574 090
016
Услуги по методологическому обеспечению
оказания инвалидам протезно-ортопедической помощи
30 932
021
Совершенствование системы социальной защиты
населения в соответствии с международными стандартами
27 473
028
Услуги по повышению квалификации кадров
социально-трудовой сферы
16 083
033
Развитие автоматизированной информационной
системы Государственного центра по выплате
пенсий и Единой информационной системы
социально-трудовой сферы с оказанием услуг в
рамках реализации "Государственной программы
формирования и развития национальной
информационной инфраструктуры Республики
Казахстан в 2011-2013 годах"
75 396
128
Реализация мероприятий в рамках Программы
занятости 2020
41 045 894
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
119 774 152
619
Агентство Республики Казахстан по делам
строительства и жилищно-коммунального
хозяйства
119 774 152
007
Проведение мероприятий по энергосбережению объектов
социальной сферы и жилищно-коммунального хозяйства
360 000
009
Целевые трансферты на развитие областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на
проектирование, развитие, обустройство и (или)
приобретение инженерно-коммуникационной
инфраструктуры
46 009 207
010
Целевые трансферты на развитие областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на
развитие системы водоснабжения и водоотведения
42 684 205
011
Целевые трансферты на развитие областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на
проектирование, строительство и (или) приобретение
жилья государственного коммунального жилищного фонда
10 000 000
012
Целевые трансферты на развитие областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на
развитие коммунального хозяйства
10 312 669
013
Целевые трансферты на развитие областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на
развитие благоустройства городов и населенных
пунктов
3 880 684
019
Проведение оценки технического состояния
инженерных сетей
250 000
025
Целевые текущие трансферты областному бюджету
Карагандинской области на поддержание
инфраструктуры города Приозерска
257 000
028
Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание
жилищной помощи
563 000
029
Разработка обоснований инвестиций систем
водоснабжения и водоотведения
2 200 000
032
Создание Центров энергоэффективности
жилищно-коммунального хозяйства в городах
Астана, Алматы и Актобе

015
Республикалық деңгейде әлеуметтік қорғау ұйымдарының күрделі шығыстары
574 090
016
Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсетуді әдістемелік қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
30 932
021
Халықаралық стандарттарға сәйкес халықты әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру
27 473
028
Әлеуметтік-еңбек саласы кадрларының біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтер
16 083
033
2011-2013 жылдары Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттік бағдарламасын» іске асыру шеңберінде қызметтерді көрсете отырып, Әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесін және Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың автоматтандырылған ақпараттық жүйесін дамыту
75 396
128
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
41 045 894
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
119 774 152
619
Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
119 774 152
007
Әлеуметтік саладағы және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы объектілерінде энергия үнемдеу шараларын жүргізу
360 000
009
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
46 009 207
010
Облыстық бюджеттерге, Астана  және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
42 684 205
011
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
10 000 000
012
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
10 312 669
013
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері
3 880 684
019
Инженерлік желілердің техникалық жағдайын бағалауды жүргізу
250 000
025
Қарағанды облысының облыстық бюджетіне Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
257 000
028
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне тұрғын үй көмегін көрсетуге берiлетiн нысаналы ағымдағы трансферттер
563 000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің инвестиция негіздемелерін әзірлеу
2 200 000
032
Астана, Алматы және Ақтөбе қалаларында Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықтың энергетикалық тиімділік орталықтарын құру

4 044 701
020
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским
образованием и оказание социальной поддержки
обучающимся
86 018 366
023
Повышение квалификации и переподготовка кадров
государственных организаций образования
23 999 802
027
Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на
апробирование подушевого финансирования в
старшей школе
38 283
028
Подготовка специалистов в высших учебных
заведениях за рубежом в рамках программы
«Болашак»
16 932 722
031
Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы в реализацию
Государственной программы развития образования в
Республике Казахстан на 2011-2020 годы
4 392 193
033
Оценка уровня знания казахского языка граждан
Республики Казахстан и проведение внешней оценки
качества образования
1 163 768
035
Капитальные расходы организаций образования
771 922
036
Капитальные расходы Министерства образования и
науки Республики Казахстан
20 661
044
Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на ежемесячную
выплату денежных средств опекунам (попечителям)
на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и
ребенка (детей), оставшегося без попечения
родителей
5 368 525
045
Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на обновление и
переоборудование учебно-производственных
мастерских, лабораторий учебных заведений
технического и профессионального образования
600 000
049
Нравственно-духовное образование детей и
учащейся молодежи
103 529
050
Оплата услуг поверенным агентам по возврату
образовательных кредитов
108 683
052
Внедрение системы электронного обучения в
организациях среднего и технического
профессионального образования
19 363 295
053
Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение
размера доплаты за квалификационную категорию
учителям школ и воспитателям дошкольных
организаций образования
13 048 968
054
Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на установление
доплаты за организацию производственного
обучения мастерам производственного обучения
организаций технического и профессионального
образования
1 403 096
057
Услуги по обеспечению деятельности АО «Холдинг
«Кәсіпқор»
400 164
060
Целевой вклад на развитие АОО «Назарбаев
Интеллектуальные школы»
4 141 819
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение
оплаты труда учителям, прошедшим повышение
квалификации по новой системе

4 044 701
020
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
86 018 366
023
Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
23 999 802
027
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жоғары мектептерде саралаудан өткізілетін жан басына шаққандағы қаржыландыруға ағымдағы нысаналы трансферттер
38 283
028
«Болашақ» бағдарламасы шеңберінде шетелдегі жоғары оқу орындарында мамандар даярлау
16 932 722
031
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне 2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында білім беру дамыту мемлекеттік бағдарламаны іске асыру үшін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 392 193
033
Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау және білім сапасына сырттай бағалау жүргізу
1 163 768
035
Білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
771 922
036
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің күрделі шығыстары
20 661
044
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жетім сәбиді (жетім балалар) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 368 525
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне оқу-өндірістік шеберханаларды, техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындары зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
600 000
049
Балалар мен оқушы жастардың адамгершілік-рухани білімі
103 529
050
Сенім білдірілген агенттердің білім беру кредиттерін қайтару жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
108 683
052
Орта және техникалық кәсіптік білім беру ұйымдарында электрондық оқыту жүйесін енгізу
19 363 295
053
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша төлеу көлемін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
13 048 968
054
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беретін ұйымдардың өндірістік оқыту шеберлеріне қосымша төлеуді белгілеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 403 096
057
«Кәсіпқор» Холдингі» АҚ қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
400 164
060
«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДББҰ-ны дамытуға арналған нысаналы салым
4 141 819
062
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңа жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

217 962
220
Министерство экономического развития и
торговли Республики Казахстан
51 712 233
014
Целевые трансферты на развитие областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на
развитие индустриальной инфраструктуры в рамках
программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
15 546 000
015
Оздоровление и усиление предпринимательского
потенциала в рамках программы «Дорожная карта
бизнеса - 2020»
6 039 345
016
Оплата услуг оператора и финансового агента
оказываемых в рамках программы «Дорожная карта
бизнеса – 2020»
463 140
023
Реализация мер по содействию экономическому
развитию регионов в рамках Программы «Развития
регионов»
14 000 000
025
Разработка или корректировка, а также проведение
необходимых экспертиз технико-экономических
обоснований бюджетных инвестиционных и
концессионных проектов, консультативное
сопровождение концессионных проектов
696 000
049
Содействие продвижению экспорта казахстанских
товаров на внешние рынки в рамках направления
«Экспортер - 2020»
90 000
117
Поддержка частного предпринимательства в
регионах в рамках Программы «Дорожная карта
бизнеса - 2020»
14 877 748
233
Министерство индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
11 620 363
001
Услуги по обеспечению конкурентоспособности
несырьевого сектора казахстанской экономики и ее
интеграции в систему мирохозяйственных связей,
защита отечественного потребителя от
некачественной продукции, формированию
устойчивого развития населенных пунктов и
территорий, по координации деятельности в
областях электроэнергетики, геологии,
топливно-энергетического комплекса, угольной
промышленности и использования атомной энергии
2 609 409
007
Прикладные научные исследования в области
стандартизации, сертификации, метрологии и
систем качества
46 687
012
Оплата услуг институтов национальной
инновационной системы
934 145
013
Услуги в сфере технического регулирования и
метрологии
1 610 855
017
Услуги по обеспечению стимулирования
инновационной активности
263 656
018
Услуги по сопровождению Государственной
программы по форсированному
индустриально-инновационному развитию
282 309
020
Содействие привлечению инвестиций в Республику
Казахстан в рамках направления «Инвестор - 2020»
843 522
022
Содействие продвижению экспорта казахстанских
товаров на внешние рынки в рамках направления
«Экспортер - 2020»
1 244 204
026
Предоставление инновационных грантов в рамках
направления «Производительность - 2020»
3 000 000
027
Услуги по регламентации деятельности,
беспечению координации, взаимодействию
участников СЭЗ «Парк информационных технологий»
25 626

217 962
220
Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
51 712 233
014
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
15 546 000
015
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті әлеуетті сауықтыру және күшейту
6 039 345
016
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде оператор мен қаржылық агент көрсететін қызметтерді төлеу
463 140
023
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыру
14 000 000
025
Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемелерін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
696 000
049
«Экспорттаушы - 2020» бағыты шеңберінде қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа жылжытуға жәрдемдесу
90 000
117
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдау
14 877 748
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
11 620 363
001
Қазақстан экономикасының шикізаттық емес секторының бәсекеге қабілеттілігін және оның әлемдік шаруашылық байланыстары жүйесіне интеграциялануы, отандық тұтынушыны сапасыз өнімдерден қорғауды, елді мекендер мен аумақтарды орнықты дамытуды қалыптастыруды қамтамасыз ету жөніндегі, электроэнергетика, геология, отын-энергетика кешені, көмір өнеркәсібі және атом энергетикасын пайдалану саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
2 609 409
007
Стандарттау, сертификаттау, метрология және сапа жүйесі саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
46 687
012
Ұлттық инновациялық жүйе институттарының қызметтеріне ақы төлеу
934 145
013
Техникалық реттеу және метрология саласындағы қызметтер
1 610 855
017
Инновациялық белсенділікті ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
263 656
018
Үдемелі индустриялық-инновациялық даму жөніндегі мемлекеттік бағдарламаны сүйемелдеу жөніндегі қызметтер
282 309
020
«Инвестор - 2020» бағыты шеңберінде Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
843 522
022
«Экспорттаушы - 2020» бағыты шеңберінде қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа жылжытуға жәрдемдесу
1 244 204
026
«Өнімділік - 2020» бағыты шеңберінде инновациялық гранттар беру
3 000 000
027
«Ақпараттық технологиялар паркі» АЭА-ға қатысушылардың іс-қимылын үйлестіруді қамтамасыз ету, қызметті регламенттеу жөніндегі қызметтер
25 626

163 772
042
Повышение квалификации руководящих работников
и менеджеров в сфере экономики
163 772
225
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
382 748 739
001
Формирование и реализация государственной
политики в области образования и науки
4 058 388
002
Подготовка специалистов в организациях технического
и профессионального, послесреднего образования и
оказание социальной поддержки обучающимся
2 807 965
007
Прикладные научные исследования
150 491
008
Методологическое обеспечение системы образования
1 933 660
009
Обучение и воспитание одаренных детей
78 731 151
010
Проведение республиканских школьных олимпиад,
конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского
значения
530 322
011
Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию
государственного образовательного заказа в
дошкольных организациях образования
22 712 921
012
Целевые трансферты на развитие областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы
на строительство и реконструкцию объектов
образования и областному бюджету Алматинской
области и бюджету города Алматы для
сейсмоусиления объектов образования
25 476 726
017
Подготовка кадров в области культуры и искусства
4 109 164
020
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским
образованием и оказание социальной поддержки
обучающимся
88 894 326
023
Повышение квалификации и переподготовка кадров
государственных организаций образования
26 008 395
027
Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на апробирование
подушевого финансирования в старшей школе
147 163
028
Подготовка специалистов в высших учебных
заведениях за рубежом в рамках программы
«Болашак»
16 428 444
031
Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы в реализацию
Государственной программы развития образования в
Республике Казахстан на 2011-2020 годы
4 392 193
033
Оценка уровня знания казахского языка граждан
Республики Казахстан и проведение внешней оценки
качества образования
1 264 380
035
Капитальные расходы организаций образования
232 018
036
Капитальные расходы Министерства образования
и науки Республики Казахстан
18 361
045
Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на обновление и
переоборудование учебно-производственных
мастерских, лабораторий учебных заведений
технического и профессионального образования
600 000
049
Нравственно-духовное образование детей и
учащейся молодежи

163 772
042
Экономика саласындағы басшы қызметкерлер мен менеджерлердің біліктілігін арттыру
163 772
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
382 748 739
001
Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
4 058 388
002
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
2 807 965
007
Қолданбалы ғылыми зерттеулер
150 491
008
Білім беру жүйесінің әдістемелік қамтамасыз ету
1 933 660
009
Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
78 731 151
010
Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, республикалық маңызы бар мектептен тыс іс-шаралар өткізу
530 322
011
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
22 712 921
012
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшiн берілетін нысаналы даму трансферттерi
25 476 726
017
Мәдениет пен өнер саласында мамандар даярлау
4 109 164
020
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
88 894 326
023
Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
26 008 395
027
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жоғары мектептерде саралаудан өткізілетін жан басына шаққандағы қаржыландыруға ағымдағы нысаналы трансферттер
147 163
028
«Болашақ» бағдарламасы шеңберінде шетелдегі жоғары оқу орындарында мамандар даярлау
16 428 444
031
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне 2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында білім беру дамыту мемлекеттік бағдарламаны іске асыру үшін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 392 193
033
Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау және білім сапасына сырттай бағалау жүргізу
1 264 380
035
Білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
232 018
036
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің күрделі шығыстары
18 361
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне оқу-өндірістік шеберханаларды, техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындары зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
600 000
049
Балалар мен оқушы жастардың адамгершілік-рухани білімі

на 2012 – 2014 годы"
от "__" ______ 2011 года №__
Перечень республиканских бюджетных программ,
не подлежащих секвестру  в процессе исполнения
республиканского бюджета на 2012 год
Функциональная
группа
Наименование
Админис-
тратор
Прог-
рамма
05
Здравоохранение
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
006
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на
республиканском уровне
010
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
036
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за
исключением направлений, финансируемых на местном уровне
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
002
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан
003
Специальные государственные пособия
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2012 – 2014 годы"
от "__" ______ 2011 года №__
Перечень местных бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения
местных бюджетов на 2012 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях
бразования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской
помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-
санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинских услуг,
акупаемых центральным уполномоченным органом в области здравоохранения
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными
заболеваниями, психическими растройствами и растройствами поведения, в том числе
связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью,
аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных
после трансплантации почек
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и
лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан
на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для
проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации
здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Государственный и гарантированный государством долг,
долг по поручительствам государства

«2012 - 2014 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы»
Қазақстан Республикасының
2011 жылғы «__» ________
№ __ Заңына
5-ҚОСЫМША
2011 жылға арналған республикалық бюджетті атқару
процесінде секвестрлеуге жатпайтын республикалық
бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Атауы
Әкімші
Бағдарлама
05
Денсаулық сақтау
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
006
Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету
010
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
036
Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
002
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру
003
Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар
«2012 - 2014 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы»
Қазақстан Республикасының
2011 жылғы «__» ________
№ __ Заңына
6-ҚОСЫМША
2011 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде
секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың
тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
Денсаулық сақтау саласында орталық уәкілетті органмен сатып алынатын медициналық қызметтерді қоспағанда, денсаулық сақтау ұйымдары мен бастапқы медициналық-санитариялық көмекке мамандар бағыттау бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөлiктерi мен препараттарын өндiру
Салауатты өмiр салтын насихаттау
Жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
Туберкулезбен, жұқпалы, психикалық аурулардан және психикасының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасына ЖИТС індетінің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоимундық, орфан ауруларымен ауыратын науқастарды, имунды тапшылық жағдайын, сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және арнайы балалар тағамдары мен емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық  деңгейде дәрілік заттармен және арнайы балалар тағамдары мен емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторлармен қамтамасыз ету
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Ерекше жағдайларда сырқатты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борышы, мемлекет
кепілгерліктері бойынша борыш

3 818 531 516
26 109 617
Справочно:
курс доллара США на 30.06.2011 г. - 146,25 тенге
Источник:
Министерство финансов Республики Казахстан, Национальный Банк Республики Казахстан
Примечание:
1 - без учета взаимных требований (долга местных исполнительных органов перед Правительством Республики Казахстан)
2 - оценка долга подлежит уточнению по завершению процесса формирования и сверки базы данных по долговым обязательствам местных исполнительных органов

3 818 531 516
26 109 617
Анықтама:
30.06.2011 жылғы АҚШ долларының бағамы - 146,25 теңге
Көзі:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Ескерту:
1 - екі жақты талаптарды есептемегенде (Қазақстан Республикасы Үкіметінің алдындағы жергілікті атқарушы органдарының борышы)
2 - жергілікті атқарушы органдарының қарыз борышының міндеттемелері бойынша деректер базасын қалыптастыру және салыстыру процесі аяқталған соң қарызды бағалау нақтылануға тиіс