О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2011 года № 43 "О Стратегическом плане Министерства связи и информации Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2011 года № 1009. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2012 года № 505
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.04.2012 № 505.
В соответствии с пунктом 7 статьи 62 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2011 года № 43 "О Стратегическом плане Министерства связи и информации Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 15, ст. 182) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства связи и информации Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2 "Анализ текущей ситуации и тенденций развития":
в подразделе "Автоматизация процессов предоставления государственных услуг, техническое сопровождение информационных систем электронного правительства и подготовка высококвалифицированных IT-специалистов":
в подразделе "Основные параметры развития":
после части третьей дополнить частями четвертой, пятой и шестой следующего содержания:
"В настоящее время проведена большая работа по улучшению деятельности Центров обслуживания населения (далее - ЦОН). Сформирована нормативная база, необходимая для функционирования ЦОН, упрощены процедуры по обслуживанию населения и бизнеса, существует положительная тенденция по снижению уровня коррупции.
Возникает необходимость решения таких вопросов, как перевод всех государственных услуг в ЦОН с полноценной системой информационного обеспечения, повышение уровня квалификации кадрового состава ЦОН, создание и функционирование единого инструмента мониторинга оказания государственных услуг и обеспечение защиты информации при оказании государственных услуг.
Для обеспечения дальнейшего совершенствования процесса предоставления услуг гражданам и бизнесу, Глава государства поддержал передачу функций по организации деятельности ЦОН по предоставлению государственных услуг физическим и юридическим лицам по принципу "одного окна" от местных исполнительных органов уполномоченному органу в сфере информатизации. В связи с этим будет разработан комплексный план мероприятий, направленный на улучшение качества оказания государственных услуг ЦОН.";
в разделе "3. Стратегические направления деятельности, цели, целевые индикаторы, задачи, мероприятия, показатели результатов":
в стратегическом направлении "1. Развитие услуг, производства и инфраструктуры ИКТ, базирующейся на современных технологиях, ориентированной на предоставление мультимедийных услуг":

"Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 қаңтардағы № 43 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 3 қыркүйектегі № 1009 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 сәуірдегі № 505 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.04.20 № 505 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 62-бабының 7-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің 2011 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 қаңтардағы № 43 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 15, 182-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің 2011 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"Ағымдағы жағдайды талдау және даму үрдістері" деген 2-бөлімде:
"Мемлекеттік қызметтерді ұсыну үдерісін автоматтандыру, электрондық үкіметтің ақпараттық жүйесін техникалық сүйемелдеу және біліктілігі жоғары ІТ-мамандар даярлау" деген кіші бөлімде:
"Дамудың негізгі параметрлері" деген кіші бөлімде:
үшінші бөліктен кейін мынадай мазмұндағы төртінші, бесінші және алтыншы бөліктерімен толықтырылсын:
"Қазіргі уақытта Халыққа қызмет көрсету орталықтарының (бұдан әрі – ХҚО) қызметін жақсарту бойынша үлкен жұмыс атқарылды. ХҚО-ның жұмыс істеуіне қажетті нормативтік база құрылды, халыққа және бизнеске қызмет көрсету бойынша рәсімдер жеңілдетілді, сыбайлас жемқорлық деңгейін төмендету бойынша оң үрдіс бар.
Барлық мемлекеттік қызметтерді ақпараттық қамтамасыз етудің толыққанды жүйесі бар ХҚО-ға көшіру, ХҚО кадр құрамының біліктілік деңгейін арттыру, мемлекеттік қызмет көрсету мониторингісінің бірыңғай құралын жасау және оның жұмыс істеуі мен мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпаратты қорғауды қамтамасыз ету сияқты мәселелерді шешу қажеттігі туындайды.
Азаматтарға және бизнеске қызметтер көрсету үдерісін одан әрі жетілдіруді қамтамасыз ету үшін "жалғыз терезе" қағидаты бойынша жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызметтерді көрсету жөнінде ХҚО қызметін ұйымдастыру жөніндегі функцияларды жергілікті атқарушы органдардан ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға беруді Мемлекет басшысы қолдады. Осыған байланысты ХҚО мемлекеттік қызмет көрсетулердің сапасын жақсартуға бағытталған кешенді іс-шаралар жоспары әзірленетін болады.";
"3. Қызметтің стратегиялық бағыттары, мақсаттары, мақсатты индикаторлары, міндеттері, іс-шаралары, нәтижелер көрсеткіштері" деген бөлімде:
"1. Мультимедиялық қызметтерді көрсетуге бағдарланған қазіргі заманғы технологияларға негізделген АКТ қызметтерін, өндірісі мен инфрақұрылымын дамыту" деген стратегиялық бағытта:

3. Создание информационной системы
дистанционного обучения, тестирования и
аттестации сотрудников ЦОН
-
х
-
-
-
4. Интеграция информационной системы ЦОН с
информационными системами государственных
органов
х
х
-
-
-
";
в разделе 6 "Управление рисками":
в подразделе "Стратегическое направление: Автоматизация процессов предоставления государственных услуг, техническое сопровождение информационных систем электронного правительства и подготовка высококвалифицированных IT-специалистов":
после строки
"
Несвоевременность создания
информационных систем
государственных органов.
Низкая активность
государственных и местных
исполнительных органов в
интеграции ведомственных
информационных систем с
компонентами «электронного
правительства».
Низкий уровень развития и
количества предоставляемых
государственных услуг в
электронной форме.
Недостижение поставленных
целей стратегического
направления «Повышение
прозрачности, качества и
эффективности процессов
предоставления
государственных услуг за
счет автоматизации
процессов и подготовка
высококвалифицированных
IT-специалистов»
Своевременность создания и
межведомственная интеграция
информационных систем
государственными органами.
Обеспечение эффективного
функционирования
информационных ресурсов и
систем государственных и
местных исполнительных
органов.
Оценка эффективности
предоставления государственных
услуг в электронном формате
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Низкая активность населения
в использовании
государственных услуг
представленных в
электронном формате
Снижение количества получаемых
государственных услуг в
электронном формате
Широкое освещение
возможностей получения
государственных услуг в
электронном формате.
Обучение населения в местах
получения государственных
услуг
";
в разделе 7.1 "Бюджетные программы":
после бюджетной программы 023 "Пропаганда борьбы с наркоманией и наркобизнесом" дополнить бюджетной программой следующего содержания:
"
Бюджетная программа
024 «Организация деятельности центров обслуживания населения
по предоставлению государственных услуг физическим и
юридическим лицам по принципу «одного окна»
Описание
Расходы на содержание Центров обслуживания населения
вид бюджетной
программы
в зависимости от
содержания
осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от
способа
реализации
индивидуальный
текущая/развитие
текущая
Наименование показателя
бюджетной программы
Ед.
изм.
Отчет
за
2009
год
План
на
2010
год
Плановый
период
Проек-
тируе-
мый
год
2014
год
Проек-
тируе-
мый год
2015
год

3. ХҚО қызметкерлерін қашықтан оқытудың,
тестілеудің және аттестациялаудың ақпараттық
жүйесін құру
-
х
-
-
-
4. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен
ХҚО ақпараттық жүйесін ықпалдастыру
х
х
-
-
-
";
"Тәуекелдерді басқару" деген 6-бөлімде:
"Стратегиялық бағыт: Мемлекеттік қызметтерді ұсыну үдерістерін автоматтандыру, электрондық үкімет ақпараттық жүйесіне техникалық сүйемелдеу және жоғары білікті IT-мамандар даярлау" деген кіші бөлімде:
мына:
"
Мемлекеттік органдардың
ақпараттық жүйесін
уақытында құрмауы.
Мемлекеттік және
жергілікті атқарушы
органдардың "электрондық
үкімет" компоненттерімен
ведомстволық ақпараттық
жүйелерді үйлестірудегі
белсенділігінің
төменділігі
Электронды нысанда
көрсетілетін мемлекеттік
қызметтердің саны және
оны дамытудың төмен деңгейі
"Мемлекеттік қызмет
көрсетулердің мөлдірлігі,
сапасы және үдерістерді
автоматтандыру есебінен
тиімділігі және жоғары
білікті IT-мамандар даярлау"
стратегиялық бағыттағы алға
қойылған мақсаттарға жете алмау
Мемлекеттік органдардың
ақпараттық желілерді дер
кезінде құруы және
ведомствоаралық үйлестіруі
Мемлекеттік және жергілікті
атқарушы органдардың
ақпараттық ресурстардың және
жүйелердің тиімді жұмыс
істеуін қамтамасыз ету.
Электрондық форматта
көрсетілетін мемлекеттік
қызметтердің тиімділігін
бағалау
";
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Халықтың электронды
форматта ұсынылған
мемлекеттік қызметті
қолданудағы төменгі
белсенділігі
Электронды форматта
көрсетілетін мемлекеттік
қызметтер санының төмендеуі
Электронды форматта мемлекеттік
қызметтерді алу мүмкіндігін
кеңінен насихаттау. Халықты
мемлекеттік қызметтерді алу
орындарында оқыту
";
"Бюджеттік бағдарлама" деген 7.1-бөлімде:
023 "Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күресті насихаттау" деген бюджеттік бағдарламадан кейін мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"
Бюджеттік бағдарлама
024 "Халыққа қызмет көрсету орталықтарының жеке және заңды тұлғаларға
"жалғыз терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету
жөніндегі қызметін ұйымдастыру"
Мазмұны
Халыққа қызмет көрсету орталықтарын ұстауға арналған шығыстар
бюджеттік
бағдарламаның
түрі
мазмұнына
байланысты
Мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және
олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
іске асыру
тәсіліне
байланысты
жеке
ағымдағы
/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама
көрсеткішінің атауы
Өлш.
бірл.
2009
жыл
есебі
2010
жылжоспары
Жоспарлы кезең
Жобаланатын жыл
2014 жыл
Жобаланатын жыл
2015 жыл

2011
год
2012
год
2013
год
Показатель прямого результата
1. Содержание сотрудников
Центров обслуживания населения
Чел.
8671
2. Количество оказанных услуг
населению
Ед.
млн.
Не
ме-
нее
8.2
Показатель конечного
результата
1. Эффективное предоставление
государственных услуг населению
%
90
2. Удовлетворенность граждан
предоставлением государственных
услуг ЦОНами
%
70
Показатели качества
1. Бесперебойная работа Центров
обслуживания населения
%
90
2. Средняя производительность
одного сотрудника ЦОН
Услуг
в год
945
Показатели эффективности
Себестоимость одной
государственной услуги
тг.
225
Объем бюджетных расходов
тыс.
тг
7 249 294
";
после бюджетной программы 025 "Проведение государственной информационной политики" дополнить бюджетной программой  следующего содержания:
"
Бюджетная программа
026 «Капитальные расходы государственных учреждений «Центры
обслуживания населения»
Описание
Материально-техническое оснащение деятельности государственных
учреждений «Центры обслуживания населения»
вид бюджетной
программы
в зависимости от
содержания
осуществление капитальных расходов
в зависимости от
способа реализации
индивидуальный
текущая/развитие
текущая
Наименование показателя
бюджетной программы
Ед.
изм.
Отчет
за
2009
год
План
на
2010
год
Плановый
период
Проек-
тируе-
мый
год
2014
год
Проек-
тируе-
мый год
2015
год
2011
год
2012
год
2013
год
Показатели прямого результата
1. Приобретение компьютеров,
ноутбуков, оборудования
относящихся к основным
средствам
ед.
200
Показатель конечного
результата
1. Количество оказанных услуг
ЦОНом в электронном формате
%
20
2. Количество бумажных
документов, требуемых в среднем
для оказания одной
государственной услуги
предоставляемых через ЦОН
млн.
ед.
8
Показатели качества
Упрощение получение населением
государственных услуг
%
100
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
тыс.
тг
69 394
";
в разделе 7.2 "Свод бюджетных расходов":
в графе "2011 год":
в строке "ВСЕГО бюджетных расходов" цифры "41862619" заменить цифрами "49181307";
в строке "Текущие бюджетные программы" цифры "39816251" заменить цифрами "47134939";
после строки 023 "Пропаганда борьбы с наркоманией и наркобизнесом" дополнить строкой следующего содержания:
"
024 «Организация деятельности центров
обслуживания населения по
предоставлению государственных услуг
физическим и юридическим лицам по
принципу «одного окна»
тыс. тг
0
0
7 249 294
";
после строки 025 "Проведение государственной информационной политики" дополнить строкой следующего содержания:
"
026 «Капитальные расходы
государственных учреждений «Центры
обслуживания населения»
тыс. тг
0
0
69 394
".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

2011
жыл
2012
жыл
2013
жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіші
1. Халыққа қызмет
көрсету орталықтарының
қызметкерлерін ұстау
адам
8671
2. Халыққа көрсетілген
қызметтер саны
млн.бірл.
8,2
кем емес
Түпкілікті нәтиже көрсеткіші
1. Халыққа мемлекеттік
қызметтерді тиімді ұсыну
%
90
2. ХҚО-ның мемлекеттік
қызметтерді көрсетуіне
азаматтардың қанағаттануы
%
70
Сапа көрсеткіштері
1. Халыққа қызмет
көрсету орталықтарының
үздіксіз жұмысы
%
90
2. ХҚО-ның бір
қызметкерінің орташа
өндіру қабілеттілігі
жылына
көрсетілетін
қызметтер
945
Тиімділік көрсеткіштері
Бір мемлекеттік
қызметтің құны
тг.
225
Бюджеттік шығыстардың
көлемі
м.т.
7
249
294
";
025 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" деген бюджеттік бағдарламадан кейін мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"
Бюджеттік
бағдарлама
026 "Халыққа қызмет көрсету орталықтары" мемлекеттік мекемелерінің
күрделі шығыстары"
Мазмұны
"Халыққа қызмет көрсету орталықтары" мемлекеттік мекемелерінің
материалдық-техникалық жарақтандырылуы
бюджеттік
бағдарламаның
түрі
мазмұнына
байланысты
күрделі шығыстарды жүзеге асыру
іске асыру
тәсіліне
байланысты
жеке
ағымдағы/
даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткішінің атауы
Өлш.
бірл.
2009
жыл есебі
2010
жыл жос пары
Жоспарлы кезең
Жобаланатын
жыл
2014 жыл
Жобаланатын
жыл
2015 жыл
2011
жыл
2012
жыл
2013
жыл
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
1. Негізгі құралдарға
жататын компьютерлерді,
ноутбуктерді, жабдықтарды
сатып алу
бірл.
200
Түпкілікті нәтиже көрсеткіші
Электронды форматта ХҚО
көрсеткен қызметтер саны
%
20
2. ХҚО арқылы ұсынылатын
орташа есеппен бір
мемлекеттік қызмет
көрсету үшін талап
етілетін қағаз құжаттар саны
бірл.
8
Сапа көрсеткіштері
Халықтың мемлекеттік
қызметтерді алуды оңайлату
%
100
Тиімділік көрсеткіштері
Бюджеттік шығыстардың көлемі
мың тг.
69 394
";
"Бюджеттік шығындардың жиынтығы" деген 7.2-бөлімде:
"2011 жыл" деген бағанда:
"Бюджеттік шығындардың БАРЛЫҒЫ" деген жолдағы "41862619" деген сандар "49181307" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар" деген жолдағы "39816251" сандар "47134939" деген сандармен ауыстырылсын;
023 "Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күресті насихаттау" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
024 "Халыққа қызмет
көрсету орталықтарының
жеке және заңды тұлғаларға
"жалғыз терезе" қағидаты
бойынша мемлекеттік
қызметтер көрсету
жөніндегі қызметін
ұйымдастыру"
мың теңге
0
0
7 249 294
";
025 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
026 "Халыққа қызмет көрсету орталықтары"
мемлекеттік мекемелерінің күрделі шығыстары"
мың теңге
0
0
69
394
".
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов