О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 329 "Об утверждении Программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2011 - 2014 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2011 года № 1049. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2012 года № 821
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.06.2012 № 821 (вводится в действие с 01.07.2012).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 329 "Об утверждении Программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2011 - 2014 годы" следующие изменения и дополнения:
в Программе жилищного строительства в Республике Казахстан на 2011 - 2014 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе "4. Цель, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы":

"Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2011 - 2014 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 329 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 13 қыркүйектегі № 1049 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 маусымдағы № 821 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.06.21 № 821 (2012.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2011 - 2014 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 329 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2011 - 2014 жылдарға арналған бағдарламасында:
«Бағдарламаның мақсаты, міндеттері, нысаналы индикаторлары және іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері» деген 4-бөлімде:

в подразделе "5.1. Строительство и реализация жилья с участием местных исполнительных органов и системы жилстройсбережений":
подпункт 1) дополнить предложением вторым следующего содержания:
"В случае реализации проекта через социально-предпринимательские корпорации МИО выделяет бюджетный кредит СПК для осуществления строительства жилья.";
абзац третий подпункта 5) изложить в следующей редакции:
"ЖССБК осуществляет перечисление сумм займов и/или накоплений участников пула покупателей в МИО или СПК в счет оплаты приобретаемых квартир";
в подпункте 6):
дополнить предложением вторым следующего содержания:
"В случае реализации проекта через социально-предпринимательские корпорации, СПК в рамках заключенного кредитного договора возвращает в МИО сумму кредита с учетом установленной ставки вознаграждения.";
в абзаце четырнадцатом слова "Астана и Актау" заменить словами "Астана, Атырау, Усть-Каменогорск и Актау";
в подразделе "5.2. Фондирование банков второго уровня":
дополнить частями четвертой и пятой следующего содержания:
"Для районов с повышенной сейсмичностью допускаются поправочные коэффициенты к стоимости строительства одного квадратного метра жилья:
10 баллов - 1,27;
9 баллов - 1,22;
8 баллов - 1,16;
7 баллов - 1,1.
Сейсмичность района жилищного строительства определяется в соответствии со СНиП РК 2.03-30-2006 "Строительство в сейсмических районах".";
часть шестую изложить в следующей редакции:
"Проект по строительству объекта должен быть одобрен решением межведомственной комиссии. Жилье должно быть по уровню комфортности 2 - 3-го класса.";
в разделе "7. Ожидаемый результат от реализации Программы":
абзац третий и четвертый изложить в следующей редакции:
"в 2011 - 2014 годах за счет кредитных средств через систему жилстройсбережений будет построено 776,5 тыс. кв. метров жилья, в том числе в 2011 году - 45,7 тыс. кв. метров, в 2012 году - 313,0 тыс. кв. метров, в 2013 году - 312,5 тыс. кв. метров, в 2014 году - 105,1 тыс. кв. метров;";
в 2011 - 2014 годах за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета будет построено 539,5 тыс. кв. метров арендного (коммунального) жилья, в том числе в 2011 году - 133,4 тыс. кв. метров, в 2012 году - 136,0 тыс. кв. метров, в 2013 году - 134,8 тыс. кв. метров, в 2014 году - 135,3 тыс. кв. метров;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

«Жергілікті атқарушы органдардың және тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесінің қатысуымен тұрғын үй салу және сату» деген 5.1-кіші бөлімде:
1) тармақша мынадай мазмұндағы екінші сөйлеммен толықтырылсын:
«Жоба әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар арқылы іске асырылған жағдайда ЖАО тұрғын үй салуды жүзеге асыру үшін ӘКК-ке бюджеттік кредит бөледі.»;
5) тармақшаның үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«ҚТҚЖБ қарыздар сомасын және/немесе сатып алушылар пулына қатысушылардың жинақтарын ЖАО-ның немесе ӘКК-нің сатып алынатын пәтерлердің төлем шотына аударуды жүзеге асырады;»;
6) тармақшада:
мынадай мазмұндағы екінші сөйлеммен толықтырылсын:
«Жоба әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорация арқылы іске асырылған жағдайда ӘКК жасалған кредиттік шарттың шеңберінде белгіленген сыйақы ставкасын ескере отырып, ЖАО-ға кредиттің сомасын қайтарады.»;
он төртінші абзацтағы «Астана мен Ақтау» деген сездер «Астана, Атырау, Өскемен және Ақтау» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Екінші деңгейдегі банктерді қорландыру» деген 5.2-кіші бөлімде:
мынадай мазмұндағы төртінші және бесінші бөліктермен толықтырылсын:
«Жоғары сейсмикалық аудандар үшін тұрғын үйдің бір шаршы метрін салу құнына:
10 балл - 1,27;
9 балл - 1,22;
8 балл - 1,16;
7 балл - 1,1 түзету коэффициенттері рұқсат етіледі.
Тұрғын үй құрылысы ауданының сейсмикалығы «Сейсмикалық аудандардағы құрылыс» 2.03-30-2006 ҚР ҚНжЕ сәйкес анықталады.»;
алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Объектіні салу жөніндегі жоба ведомствоаралық комиссияның шешімімен мақұлдануға тиіс. Тұрғын үй жайлылық деңгейі бойынша 2 және 3 сыныпты болуға тиіс.»;
«Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтиже» деген 7-бөлімде:
үшінші және төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«2011 - 2014 жылдары тұрғын үй құрылысы жинақтары жүйесі арқылы кредиттік қаражат есебінен 776,5 мың шаршы метр, оның ішінде 2011 жылы - 45,7 мың шаршы метр, 2012 жылы - 313,0 мың шаршы метр, 2013 жылы - 312,5 мың шаршы метр, 2014 жылы - 105,1 шаршы метр тұрғын үй салынатын болады;
2011 - 2014 жылдары республикалық, бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер есебінен 539,5 мың шаршы метр, оның ішінде 2011 жылы - 133,4 мың шаршы метр, 2012 жылы - 136,0 мың шаршы метр, 2013 жылы - 134,8 мың шаршы метр, 2014 жылы - 135,3 мың шаршы метр жалға берілетін (коммуналдық) тұрғын үй салынатын болады;».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов