О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1498 "О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по статистике на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2011 года № 1477
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1498 "О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по статистике на 2011 - 2015 годы" следующие изменения:
в Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по статистике на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. "Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов":
в подразделе 1. "Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов":
в стратегическом направлении 1. "Улучшение качества предоставляемой информации":
в цели 1.1. "Совершенствование статистической методологии и инструментария":
в задаче 1.1.1. "Внедрение международных стандартов в статистической методологии";
в показателях прямых результатов строку:
"
1
доля пересмотренных
методологических
рекомендаций согласно СНС
2008, влияющих на величину,
структуру и темпы роста
внутреннего валового
продукта
Методо-
логические
рекомендации
% от общего
числа
пересмотренных
методологий
24
47
70
93
100
"
изложить в следующей редакции:
"
1
Доля разработанных и
пересмотренных
методологических
рекомендаций согласно СНС
2008, влияющих на величину,
структуру и темпы роста
валового внутреннего
продукта
Методо-
логические
рекомендации
% от общего
числа
пересмотренных
методологий
29
47
70
93
100
";
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов строку:
"
3
Проведение научно-исследовательских
работ для улучшения методологии
X
X
X
X
X
"
изложить в следующей редакции:
"
3
Проведение научно-исследовательских
работ для улучшения методологии
X
X
X
X
";

"Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1498 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 1477 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1498 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері" деген 3-бөлімде:
"Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, мiндеттер, нысаналы индикаторлар, iс-шаралар және нәтижелер көрсеткiштерi" деген 1-кіші бөлімде:
"Ұсынылатын ақпараттың сапасын арттыру" деген 1-стратегиялық бағытта:
"Статистикалық әдiснаманы және құралдарды жетiлдiру" деген 1.1-мақсатта:
"Статистикалық әдіснамаға халықаралық стандарттарды енгізу" деген 1.1.1-міндетте:
тiкелей нәтижелердiң көрсеткiштерiнде:
"
1
ҰШЖ 2008 халықаралық стандартына сәйкес iшкi жалпы өнiмнiң мөлшерiне, құрылымына және қарқынына әсер ететiн статистикалық әдiснамалардың қайта қарау үлесi
Әдісна малық ұсынымдар
қайта қаралған әдіснама лардың жалпы санынан %
24
47
70
93
100
"           деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
1
Жалпы ішкі өнімнің мөлшеріне, құрылымына және қарқынына әсер ететін, 2008 ҰШЖ-ға сәйкес әзірленген және қайта қаралған әдіснамалық ұсынымдар үлесі
Әдіснам алық ұсынымд ар
қайта қаралған әдіснама лардың жалпы санынан %
29
47
70
93
100
";
тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
"
3
Әдіснаманы жақсартуға арналған ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу
х
х
х
х
х
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3
Әдіснаманы жақсартуға арналған ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу
х
х
х
х
";

в цели 1.3. "Совершенствование распространения статистической информации":
в задаче 1.3.1. "Улучшение обеспечения пользователей статистической информацией":
в показателях прямых результатов:
в строке, порядковый номер 3, слова "требованиям стандартов" заменить словами "требованиям стандарта";
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:
в строке, порядковый номер 8, слова "требованиями стандартов" заменить словами "требованием стандарта";
в строке, порядковый номер 9, слово "регламента" заменить словом "регламентов";
в разделе 4. "Развитие функциональных возможностей":
в мероприятиях по реализации стратегического направления и цели государственного органа:
строку "10) Реализация программного документа в рамках Программы совместных экономических исследований для реализации проекта со Всемирным Банком по укреплению статистического потенциала Казахстана" изложить в следующей редакции:
"10) Реализация проекта со Всемирным Банком по укреплению статистического потенциала Казахстана";
в разделе 7. "Бюджетные программы":
в подразделе 1. "Бюджетные программы":
в бюджетной программе 001 "Услуги по регулированию в области статистической деятельности и межотраслевой координации государственной статистики":
в графе "2011":
в строке "Показатели прямого результата. Внедрение новых статистических наблюдений" цифру "2" заменить цифрой "5";
в строке "Получение новых статистических показателей, соответствующих международным стандартам" цифры "25" заменить цифрами "33";
в бюджетной программе 002 "Услуги по сбору и обработке статистических данных":
в графе "2011":
в строке "Показатели прямого результата. Внедрение новых статистических наблюдений" цифру "2" заменить цифрой "5";
в строке "Получение новых статистических показателей, соответствующих международным стандартам" цифры "25" заменить цифрами "33";
бюджетную программу 003 "Создание информационных систем органов государственной статистики" исключить;
в бюджетной программе 004 "Прикладные научные исследования в области государственной статистики":
в графе "2011":
в строке "Показатели прямого результата. Проведение прикладных научных исследований в области государственной статистики" цифру "9" заменить цифрой "6";
в строке "Показатели конечного результата. Количество проведенных прикладных научных исследований в области государственной статистики" цифру "9" заменить цифрой "6";
в строке "Показатели качества. Получение новых статистических показателей, соответствующих международным стандартам" цифры "25" заменить цифрами "33";

"Статистикалық ақпаратты таратуды жетiлдiру" деген 1.3-мақсатта:
"Пайдаланушыларды статистикалық ақпаратпен қамтамасыз етiлуiн жақсарту" деген 1.3.1-мiндетте:
тiкелей нәтижелердiң көрсеткiштерiнде:
реттік нөмірі 3-жолдағы "стандарттарының талаптарына" деген сөздер "стандарт талаптарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
реттік нөмірі 8-жолдағы "стандарттарының талаптарына" деген сөздер "стандарт талаптарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 9-жол:
"
9
Мемлекеттік қызмет көрсетулердің стандарттары мен регламентін қалыптастыру
х
х
х
х
х
"
мынадай редакцияда жазылсын:
"
9
Мемлекеттік қызмет көрсетулердің стандарттары мен регламенттерін қалыптастыру
х
х
х
х
";
"Функционалдық мiндеттердi дамыту" деген 4-бөлiмде:
стратегиялық бағытты iске асыру жөнiндегi iс-шаралар және мемлекеттiк органның мақсаттарында:
"10) Қазақстанның статистикалық әлеуетiн нығайту бойынша Дүниежүзiлiк Банкiмен жобаны iске асыру үшiн Бiрлескен Экономикалық Зерттеулер Бағдарламасы шеңберiнде бағдарламалық құжатты әзiрлеу" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"10) Қазақстанның статистикалық әлеуетiн нығайту бойынша Дүниежүзiлiк Банкiмен жобаны iске асыру";
"Бюджеттiк бағдарламалар" деген 7-бөлiмде:
"Бюджеттiк бағдарламалар" деген 1-кіші бөлімде:
001 "Статистикалық қызмет саласында және салааралық үйлестiруде мемлекеттiк статистиканы реттеу жөнiндегi қызметтер" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011" деген бағанда:
"Тiкелей нәтижелердiң көрсеткiштерi. Жаңа статистикалық байқауларды енгiзу" деген жолдағы "2" деген сан "5" деген санмен ауыстырылсын;
"Халықаралық стандарттарға сәйкес келетiн жаңа статистикалық көрсеткiштер алу" деген жолдағы "25" деген сандар "33" деген сандармен ауыстырылсын;
002 "Статистикалық деректердi жинау және өңдеу жөнiндегi қызметтер" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011" деген бағанда:
"Тiкелей нәтижелердiң көрсеткiштерi. Жаңа статистикалық байқауларды енгiзу" деген жолдағы "2" деген сан "5" деген санмен ауыстырылсын;
"Халықаралық стандарттарға сәйкес келетiн жаңа статистикалық көрсеткiштер алу" деген жолдағы "25" деген сандар "33" деген сандармен ауыстырылсын;
003 "Мемлекеттiк статистика органдарының ақпараттық жүйесiн құру" бюджеттік бағдарламасы алынып тасталсын;
004 "Мемлекеттік статистика саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011" деген бағанда:
"Тiкелей нәтижелердiң көрсеткiштерi. Мемлекеттiк статистика саласында қолданбалы ғылыми зерттеулер өткiзу" деген жолдағы "9" деген сан "6" деген санмен ауыстырылсын;
"Түпкiлiктi нәтижелi көрсеткiштерi. Мемлекеттiк статитиска саласында өткiзiлген қолданбалы ғылыми зерттеулердiң саны" деген жолдағы "9" деген сан "6" деген санмен ауыстырылсын;
"Сапа көрсеткiштерi. Халықаралық стандарттарға сәйкес келетiн жаңа статистикалық көрсеткiштер алу" деген жолдағы "25" деген сандар "33" деген сандармен ауыстырылсын;

в строке "Показатели эффективности. Средняя стоимость проведения прикладных научных исследований по одной теме" цифры "1 634" заменить цифрой "1 298";
в строке "Объем бюджетных расходов" цифры "14 702" заменить цифрами "7 791";
в бюджетной программе 006 "Проведение национальной переписи":
графу "Обеспечение проведения переписи населения и получение данных по всем категориям: их распределению по полу и возрасту, брачному состоянию, национальному составу, образовательному уровню, числу и размеру домохозяйств, степени владения языками, занятости, миграции и другое" строки "Описание" изложить в следующей редакции:
"Обеспечение проведения переписи населения и получение данных по всем категориям: их распределению по полу и возрасту, брачному состоянию, национальному составу, образовательному уровню, числу и размеру домохозяйств, степени владения языками, занятости, миграции и другое.
Аренда помещения в областях для хранения первичной документации Национальной переписи населения в переписном инвентаре";
в графе "2011":
в строке "Объем бюджетных расходов" цифры "31 170" заменить цифрами "44 066";
в бюджетной программе 007 "Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по статистике":
в графе "2011":
в строке "Показатели прямого результата. Проведение капитального ремонта зданий, помещений и сооружений территориальных органов статистики" цифру "1" заменить цифрой "5";
в строке "Показатели конечного результата. Обеспечение ремонта зданий, помещений и сооружений" цифру "1" заменить цифрой "5";
в строке "Объем бюджетных расходов" цифры "196 527" заменить цифрами "213 115";
в бюджетной программе 009 "Услуги по распространению статистических данных":
в графе "2011":
в строке "Объем бюджетных расходов" цифры "92 703" заменить цифрами "89 651";
в бюджетной программе 011 "Создание и развитие интегрированной информационной системы "е-Статистика":
в графе "2011":
в строке "Объем бюджетных расходов" цифры "890 975" заменить цифрами "820 010";
в подразделе 2. "Свод бюджетных расходов":
в графе "2011":
в строке "ВСЕГО бюджетных расходов" цифры "7 154 265" заменить цифрами "7 102 821";
в строке "Текущие бюджетные программы" цифры "6 263 290" заменить цифрами "6 282 811";

"Тиiмдiлiк көрсеткiштерi. Бiр тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер өткiзудiң орташа құны" деген жолдағы "1 634" деген сандар "1 298" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бюджеттiк шығыстар көлемi" деген жолдағы "14 702" деген сандар "7 791" деген сандармен ауыстырылсын;
006 "Ұлттық санақ өткiзу" деген бюджеттік бағдарламада:
"Сипаттамасы" деген жолдың "Халық санағының өткiзiлуiн қамтамасыз ету және барлық санаттар бойынша деректер алу: оларды жынысы мен жасына, неке жағдайына, ұлттық құрамына, бiлiм деңгейiне, үй шаруашылығының көлемi мен санына, тiлдердi меңгеру дәрежесiне қарай, жұмыспен қамтылу, көшi-қон және басқалары бойынша бөлу" деген бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Халық санағының өткiзiлуiн қамтамасыз ету және барлық санаттар бойынша деректер алу: оларды жынысы мен жасына, неке жағдайына, ұлттық құрамына, бiлiм деңгейiне, үй шаруашылығының көлемi мен санына, тiлдердi меңгеру дәрежесiне қарай, жұмыспен қамтылу, көшi-қон және басқалары бойынша бөлу. Халықтың ұлттық санағының алғашқы құжаттамасын санақ мүкәммалында сақтау үшін облыстарда үй-жайларды жалға алу.";
"2011" деген бағанда:
"Бюджеттiк шығыстар көлемi" деген жолдағы "31 170" деген сандар "44 066" деген сандармен ауыстырылсын;
007 "Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгiнiң күрделi шығыстары" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011" деген бағанда:
"Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi. Аумақтық статистика органдарының ғимараттарына, үйжайлары мен құрылыстарына күрделi жөндеу жүргiзу" деген жолдағы "1" деген сан "5" деген санмен ауыстырылсын;
"Түпкiлiктi нәтиже көрсеткiштерi. Ғимараттарды, үйжайлар мен құрылыстарды жөндеумен қамтамасыз ету" деген жолдағы "1" деген сан "5" деген санмен ауыстырылсын;
"Бюджеттiк шығыстар көлемi" деген жолдағы "196 527" деген сандар "213 115" деген сандармен ауыстырылсын;
009 "Статистикалық деректердi тарату жөнiндегi қызметтер" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011" деген бағанда:
"Бюджеттiк шығыстар көлемi" деген жолдағы "92 703" деген сандар "89 651" деген сандармен ауыстырылсын;
011 "е-Статистика" интеграцияланған ақпарат жүйесiн құру және дамыту" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011" деген бағанда:
"Бюджеттiк шығыстар көлемi" деген жолдағы "890 975" деген сандар "820 010" деген сандармен ауыстырылсын;
"2. Бюджеттiк шығыстардың жиыны" деген кіші бөлімде:
"2011" деген бағанда:
"Бюджеттiк шығыстар БАРЛЫҒЫ" деген жолдағы "7 154 265" деген сандар "7 102 821" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар" деген жолдағы "6 263 290" деген сандар "6 282 811" деген сандармен ауыстырылсын;

в строке "004 Прикладные научные исследования в области государственной статистики" цифры "14 702" заменить цифрами "7 791";
в строке "006 Проведение национальной переписи" цифры "31 170" заменить цифрами "44 066";
в строке "007 Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по статистике" цифры "196 527" заменить цифрами "213 115";
в строке "009 Услуги по распространению статистических данных" цифры "92 703" заменить цифрами "89 651";
в строке "Бюджетные программы развития" цифры "890 975" заменить цифрами "820 010";
в строке "011 Создание и развитие интегрированной информационной системы "е-Статистика" цифры "890 975" заменить цифрами "820 010".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

"004 Мемлекеттiк статистика саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" деген жолдағы "14 702" деген сандар "7 791" деген сандармен ауыстырылсын;
"006 Ұлттық санақ өткiзу" деген жолдағы "31 170" деген сандар "44 066" деген сандармен ауыстырылсын;
"007 "Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгiнiң күрделi шығыстары" деген жолдағы "196 527" деген сандар "213 115" деген сандармен ауыстырылсын;
"009 Статистикалық деректердi тарату жөнiндегi қызметтер" деген жолдағы "92 703" деген сандар "89 651" деген сандармен ауыстырылсын;
"Даму бюджеттiк бағдарламалары" деген жолдағы "890 975" деген сандар "820 010" деген сандармен ауыстырылсын;
"011 "е-Статистика" интеграцияланған ақпарат жүйесiн құру және дамыту" деген жолдағы "890 975" деген сандар "820 010" деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов