О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 183 "О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2011 года № 1740
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года «О республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 183 «О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 21, ст. 269) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011-2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе 3.1. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Укрепление здоровья граждан»:
в цели 1.1. «Эффективная система профилактики, лечения и реабилитации заболеваний»:
в строке, порядковый номер 1 «Ожидаемая продолжительность жизни*» изложить в следующей редакции:
«
1.
Ожидаемая
продолжительность
жизни*
АС
лет
68,33
68,41
68,7
69,2
69,5
69,8

"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 183 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 желтоқсандағы № 1740 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және "2011 - 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 қарашадағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің  2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы ақпандағы № 183 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 21, 269-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналғанстратегиялық жоспарында:
"Стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері" деген3-бөлімде:
"Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралары және нәтижелер көрсеткіштері" деген 3.1-кіші бөлімде:
"Азаматтардың денсаулығын нығайту" деген 1 -стратегиялық бағытта:
"Аурулардың профилактикасы, емдеу және оңалтудың тиімді жүйесі" деген 1.1-мақсатта:
"Күтілетін өмір сүру ұзақтығы*" деген реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.
Күтілетін өмір сүру ұзақтығы*
СА
жас
68,33
68,41
68,7
69,2
69,5
69,8

70,1
»;
в Задаче 2.1.2. «Развитие специализированной и различных видов медицинской помощи»:
в графе «2011 г.»
в строке, порядковый номер 62, «Увеличение количества больных, получивших высокоспециализированную медицинскую помощь на региональном уровне» цифры «4000» заменить цифрами «14 499»;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:
в подразделе «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Формирование государственной политики в области здравоохранения»:
в подпрограмме 100 «Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области здравоохранения»:
в графе «2011»:
в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «11 669 847» заменить цифрами «10 357 847»;
в подпрограмме 101 «Исследования в области совершенствования системы здравоохранения»:
в графе «2011»:
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость проведения одного исследования» цифры «27 165» заменить цифрами «17 850»;
в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «271 650» заменить цифрами «178 500»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «11 941 497» заменить цифрами «10 536 347»;
в бюджетной программе 002 «Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся»:
в графе «2011»:
в показателях прямого результата:
в строке «Среднегодовой контингент учащихся в колледжах» цифры «1410» заменить цифрами «1370»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «567 147» заменить цифрами «558 147»;
в бюджетной программе 003 «Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся»:
в графе «2011»:
в показателях прямого результата:
в строке «Ожидаемый прием по программам резидентуры» цифры «840» заменить цифрами «730»;
в строке «Среднегодовой контингент обучающихся по гранту в ВУЗах» цифры «25 547» заменить цифрами «25 280»;
в строке «Среднегодовой контингент стипендиатов, обучающихся по гранту, в ВУЗах» цифры «25 471» заменить цифрами «20 629»;
в строке «Среднегодовой контингент специалистов, получающих послевузовское профессиональное образование (докторантов, докторантов PhD, аспирантов, магистрантов, клинических ординаторов и слушателей резидентуры)» цифры «1158» заменить цифрами «1102»;
в показателях качества:

70,1
";
"Мамандандырылған және әртүрлі медициналық көмекті дамыту" деген 2.1.2-міндетте:
"2011 ж" деген бағанда:
"Өңірлік деңгейде жоғары мамандандырылған медициналық жәрдем көрсету қызметін алған науқастар санын ұлғайту" деген реттік нөмірі 62 жолдағы "4000" деген сандар "14 999" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бюджеттік бағдарламалар" деген 7-бөлімде:
"Бюджеттік бағдарламалар" деген кіші бөлімде:
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру" деген бюджеттік бағдарламада:
100 "Денсаулық сақтау саласында уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету" деген кіші бағдарламада:
"2011 жыл" деген бағанда:
"кіші бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "11669 847" деген сандар "10 357 847" деген сандармен ауыстырылсын;
101 "Денсаулық сақтау жүйесін жетілдіру саласындағы зерттеулер" деген кіші бағдарламада:
"2011 жыл" деген бағанда:
"2011" деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
"Бір зерттеу жүргізудің орташа құны" деген жолдағы "27 165" деген сандар "17 850" деген сандармен ауыстырылсын;
"кіші бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "271 650" деген сандар "178 500" деген сандармен ауыстырылсын;
"бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "11 941 497" деген сандар "10 536 347" деген сандармен ауыстырылсын;
002 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011" деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
"Колледждерде оқитын орташа жылдық контингент" деген жолдағы "1410" деген сандар "1370" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "567 147" деген сандар "558 147" деген сандармен ауыстырылсын;
003 "Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011" деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
"Резидентура бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау" деген жолдағы "840" деген сандар "730" деген сандармен ауыстырылсын;
"ЖОО-да грант бойынша оқитын орташа жылдық контингент" деген жолдағы "25 547" деген сандар "25 280" деген сандармен ауыстырылсын;
"Жоғары оқу орындарында грант бойынша оқитын стипендиаттардың орташа жылдық контингенті" деген жолдағы "25 471" деген сандар "20 629" деген сандармен ауыстырылсын;
"Жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандардың орташа жылдық контингенті (докторанттардың, РҺD докторанттарының, аспиранттарының, магистранттарының, клиникалық ординаторлардың және резидентура тыңдаушыларының)" деген жолдағы "1158" деген сандар "1102" деген сандармен ауыстырылсын;
сапа көрсеткіштерінде:

в строке «Средний балл промежуточного государственного контроля» цифры «98,0» заменить цифрами «101,7»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «17 631 151» заменить цифрами «17 541 151»;
в бюджетной программе 005 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения»:
в графе «2011»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество финансируемых проектов здравоохранения» цифры «33» заменить цифрами «44»;
в показателях конечного результата:
в строке «Количество завершенных проектов здравоохранения» цифры «22» заменить цифрами «25»;
в строке «в том числе в рамках проекта 100 больниц» цифры «13» заменить цифрой «9»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость одного построенного стационарного объекта» цифры «6 098» заменить цифрами «6 517,8»;
в строке «Средняя стоимость одного построенного объекта амбулаторно-поликлинической службы» цифры «918» заменить цифрами «667,7»;
в строке «Средняя стоимость одного построенного центра крови» цифры «3 078» исключить;
в строке «Средняя стоимость одного сейсмоусиленного объекта» цифры «64,2» заменить цифрами «61,6»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «45 850 170» заменить цифрами «46 502 306»;
в бюджетной программе 009 «Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на капитальный ремонт сейсмоусиляемых объектов здравоохранения»:
в графе «2011»:
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость завершенного капитального ремонта сейсмоусиляемого объекта» цифры «149,5» заменить цифрами «145»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «685 698» заменить цифрами «640 074»;
в бюджетной программе 010 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи»:
в подпрограмме 100 «Обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, финансируемого за счет местного бюджета»:
в показателях прямого результата:
строку
«
Проведение дозорного
эпидемиологического
надзора
ед.
1850
1850
1850
»;
изложить в следующей редакции:
«
Проведение дозорного
эпидемиологического
надзора
количество
исследований
17 180
17 180
17 180
»;
в показателях конечного результата:
строку «Ожидаемая продолжительность жизни» исключить;
В графе «2011»:
в показателях прямого результата:

"Аралық мемлекеттік бақылаудың орташа баллы" деген жолдағы "98,0" деген сандар "101,7" деген сандармен ауыстырылсын;
"бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "17 631 151" деген сандар "17 541 151" деген сандармен ауыстырылсын;
005 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 жыл" деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
"Қаржыландырылатын денсаулық сақтау жобаларының саны" деген жолдағы "33" деген сандар "44" деген сандармен ауыстырылсын;
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
"Аяқталған денсаулық сақтау жобаларының саны" деген жолдағы "22" деген сандар "25" деген сандармен ауыстырылсын;
"Оның ішінде 100 аурухана жобасы шеңберінде" деген жолдағы "13" деген сандар "9" деген санмен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
"Салынған бір стационарлық объектісінің орташа құны" деген жолдағы "6 098" деген сандар "6 517,8" деген сандармен ауыстырылсын;
"Салынған бір амбулаториялық-емханалық қызмет объектісінің орташа құны" деген жолдағы "918" деген сандар "667,7" деген сандармен ауыстырылсын;
"Салынған бір қан қызметі орталығының орташа құны" деген жолдағы "3 078" деген сандар алып тасталсын;
"Салынған бір сейсмокүшейтілген объектінің орташа құны" деген жолдағы "64,2" деген сандар "61,6" деген сандармен ауыстырылсын;
"бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "45 850 170" деген сандар "46 502 306" деген сандармен ауыстырылсын;
009 "Алматы қаласының бюджетіне сейсмотұрақтылығы күшейтілетін денсаулық сақтау объектілерін күрделі жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011"деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
"Сейсмотұрақтылығы күшейтілетін объектінің аяқталған күрделі жөндеудің орташа құны" деген жолдағы "149,5" деген сандар "145" деген сандармен ауыстырылсын;
"бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "685 698" деген сандар "640 074" деген сандармен ауыстырылсын;
010 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген бюджеттік бағдарламада:
100 "Жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету және кеңейту" деген кіші бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
"
Шолушы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу
бірл.
1850
1850
1850
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шолушы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу
зерттеулер саны
17 180
17 180
17 180
";
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
"Күтілетін өмір сүру ұзақтығы" деген жол алып тасталсын;
"2011 жыл" деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:

в строке «Охват населения скрининговыми осмотрами на раннее выявление болезней системы кровообращения» цифры «2 744 550» заменить цифрами «2 713 630»;
в строке «Охват населения скрининговыми осмотрами на раннее выявление сахарного диабета» цифры «1 029 210» заменить цифрами «1 012 664»;
в строке «Обеспечение заместительной терапией потребителей инъекционных наркотиков» цифры «1003» исключить;
в строке «Охват детей скрининговыми осмотрами на выявление вирусного гепатита» цифры «252 593» заменить цифрами «324 556»;
в строке «Внедрение в организациях ПМСП социальных работников и психологов» цифры «2 230/389» заменить цифрами «2521/389»;
в строке «Оказание ортодонтической помощи на амбулаторном уровне детям с врожденной патологией челюстно-лицевой области с использованием аппарата для устранения зубочелюстных аномалий» цифры «2 131» заменить цифрами «2 019»;
в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «24 858 383» заменить цифрами «23 482 001»;
в подпрограмме 101 «Закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов»:
в наименовании показателей бюджетной программы:
в показателях прямого результата:
после слов «Обеспечение факторами свертывания крови» слово «взрослых» исключить;
в графе «2011 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда» цифры «4923» заменить цифрами «4793»;
в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «21 603 889» заменить цифрами «20 863 731»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «46 462 272» заменить цифрами «44 345 732»;
в бюджетной программе 013 «Капитальные расходы Министерства здравоохранения Республики Казахстан»:
в графе «2011»:
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «247 042» заменить цифрами «127 042»;
в бюджетной программе 016 «Строительство и реконструкция объектов здравоохранения»:
в графе «2011»:
в показателях прямого результата:
в строке «Кол-во финансируемых проектов здравоохранения, в том числе проектируемых» цифры «10» заменить цифрой «7»;
в показателях конечного результата:

"Халықты қан айналымы жүйелері ауруларын ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараумен қамту" деген жолдағы "2 744 550" деген сандар "2 713 630" деген сандармен ауыстырылсын;
"Халықты қант диабетін ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараумен қамту" деген жолдағы "1 029 210" деген сандар "1 012 664" деген сандармен ауыстырылсын;
"Инъекциялық есірткіні тұтынушыларды орнын алмастырушы терапиямен қамтамасыз ету" деген жолдағы "1003" деген сандар алып тасталсын;
"Вирусты гепатитті анықтау үшін балаларды скринингтік тексеріп-қараумен қамту" деген жолдағы "252 593" деген сандар "324 556" деген сандармен ауыстырылсын;
"БМСК ұйымдарында әлеуметтік қызметкерлерді және психологтарды енгізу" деген жолдағы "2 230/389" деген сандар "2521/389" деген сандармен ауыстырылсын;
"Жақ-бет саласының туа біткен патологиялары бар балаларды амбулаториялық деңгейде тіс-жақ аномалияларын жоюға арналған аппараттарды пайдалана отырып ортодонтиялық емдеу көрсету" деген жолдағы "2 131" деген сандар "2 019" деген сандармен ауыстырылсын;
"Кіші бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "24 858 383" деген сандар "23 482 001" деген сандармен ауыстырылсын;
101 "Дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды сатып алу" деген кіші бағдарламада:
бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауында:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
"Гемофилиямен (оның ішінде гемофилия В-ны қосқанда) ауыратын" деген сөздерден кейін "ересек" деген сөз алып тасталсын;
"2011 жыл" деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
"Жіті инфаркт миокарды аурулары бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету" деген жолдағы "4923" деген сандар "4793" деген сандармен ауыстырылсын;
"Кіші бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "21603 889" деген сандар "20 863 731" деген сандармен ауыстырылсын;
"бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "46 462 272" деген сандар "44 345 732" деген сандармен ауыстырылсын;
013 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің күрделі шығыстары" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 жыл" деген бағанда:
"бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "247 042" деген сандар "127 042" деген сандармен ауыстырылсын;
016 "Денсаулық сақтау объектілерін салу және қайта жаңарту" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 жыл" деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
"Қаржыландырылатын, оның ішінде жобаланатын денсаулық сақтау объектілерінің саны" деген жолдағы "10" деген сандар "7" деген санмен ауыстырылсын;
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:

в строке «Кол-во завершенных проектов здравоохранения, в том числе проектируемых» цифру «7» заменить цифрой «5»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость одного завершенного объекта строительства» цифры «6 395,3» заменить цифрами «7927,9»;
в строке «Средняя стоимость завершения одного объекта проектирования» цифры «121,8» заменить цифрами «131,8»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «5 155 486» заменить цифрами «2 876 239»;
в бюджетной программе 019 «Создание информационных систем здравоохранения»:
в графе «2011»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество созданных рабочих мест Единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан» цифры «4 743» исключить;
в показателях эффективности:
в строке «Средние расходы на приобретение товаров, работ и услуг по формированию ИТ-инфраструктуры на одно рабочее место» цифры «468,2» исключить;
в строке «Средние расходы на внедрение Единой информационной системы здравоохранения на одно рабочее место» цифры «15,5» исключить;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «2 647 544» заменить цифрами «2 296 361»;
в бюджетной программе 021 «Капитальные расходы государственных организаций здравоохранения на республиканском уровне»:
в графе «2011»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество оснащаемых организаций» цифры «67» заменить цифрами «31»;
в показателях конечного результата:
в строке «Своевременное завершение запланированного объема работ по капитальному ремонту в зданиях, помещениях и сооружениях (в т.ч. отдельных компонентов)» цифры «22» заменить цифрами «20»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость затрат на капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений (в т.ч. отдельных компонентов)» цифры «35,7» заменить цифрами «34,2»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «7 234 806» заменить цифрами «6 618 986»;
в бюджетной программе 023 «Развитие мобильной и телемедицины в здравоохранении аульной (сельской) местности»:
в графе «2011»:
в показателях эффективности:
в строке «средние расходы на создание и функционирование 1-го узла Национальной телемедицинской сети» цифры «7 272,1» заменить цифрами «3 205,2»;
в строке «средние расходы на проведение 1-ой телемедицинской консультации» цифры «74,5» заменить цифрами «31,0»;
в графе «2012»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество функционирующих узлов Национальной телемедицинской сети» цифры «183» исключить;
в показателях эффективности:

"Аяқталған, оның ішінде жобаланатын денсаулық сақтау объектілерінің саны" деген жолдағы "7" деген сан "5" деген санмен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
"Бір аяқталған денсаулық сақтау объектісінің орташа құны" деген жолдағы "6 395,3" деген сандар "7927,9" деген сандармен ауыстырылсын;
"Жобалаудың бір объектісін аяқтаудың орташа құны" деген жолдағы "121,8" деген сандар "131,8" деген сандармен ауыстырылсын;
"бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "5 155 486" деген сандар "2 876 239" деген сандармен ауыстырылсын;
019 "Денсаулық сақтау саласының ақпараттық жүйелерін құру" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 жыл" деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
"Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау саласының бірыңғай ақпараттық жүйесімен құрылған жұмыс орындарының саны" деген жолдағы "4 743" деген сандар алып тасталсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
"АТ-инфрақұрылым қалыптастыру бойынша тауарлар, жұмыстар және қызметтерді сатып алуға бір жұмыс орнының орташа шығысы" деген жолдағы "468,2" деген сандар алып тасталсын;
"Бір жұмыс орнына денсаулық сақтау саласының бірыңғай ақпараттық жүйесін енгізудің орташа шығысы" деген жолдағы "15,5" деген сандар алып тасталсын;
"бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "2 647 544" деген сандар "2 296 361" деген сандармен ауыстырылсын;
021 "Республикалық деңгейде мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 жыл" деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
"Жарақтандырылатын ұйымдардың саны" деген жолдағы "67" деген сандар "31" деген сандармен ауыстырылсын;
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
"Ғимараттарда, үй-жайларда және құрылыста (оның ішінде жеке компоненттер) күрделі жөндеу бойынша жоспарланған жұмыс көлемін уақтылы аяқтау" деген жолдағы "22" деген сандар "20" деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
"Ғимарат, үй-жай және құрылысты күрделі жөндеуге шығынның орташа құны (оның ішінде жеке компоненттер)" деген жолдағы "35,7" деген сандар "34,2" деген сандармен ауыстырылсын;
"бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "7 234 806" деген сандар "6 618 986" деген сандармен ауыстырылсын;
023 "Ауылдық (селолық) жерлердегі денсаулық сақтауда ұтқыр және телемедицинаны дамыту" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 жыл" деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
"1 Ұлттық телемедицина желісінің торабын құру мен жұмыс істеуіне орташа шығыстар" деген жолдағы "7 272,1" деген сандар "3 205,2" деген сандармен ауыстырылсын;
"1 телемедициналық консультация жүргізуге орташа шығыстар" деген жолдағы "74,5" деген сандар "31,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"2012 жыл" деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
"Ұлттық телемедицина желісінің жұмыс істейтін тораптарының саны" деген жолдағы "183" деген сандар алып тасталсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:

в строке «средние расходы на создание и функционирование 1-го узла Национальной телемедицинской сети» цифры «403,5» исключить;
в строке «средние расходы на проведение 1-ой телемедицинской консультации» цифры «6,7» исключить;
в графе «2011»:
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «781 794» заменить цифрами «586 557»;
в бюджетной программе 024 «Капитальные расходы государственных организаций образования системы здравоохранения»:
в графе «2011»:
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость затрат на капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений (в т.ч. отдельных компонентов)» цифры «56,7» заменить цифрами «56,2»;
в бюджетной программе 029 «Реформирование системы здравоохранения»:
в графе «2011»:
в показателях конечного результата:
в строке «Оснащение информационно-техническим оборудованием ЕИСЗ трех областей (Акмолинская, Карагандинская, Восточно-Казахстанская)» слова «1 (Карагандинская)» исключить;
в графе «2012»:
в показателях конечного результата:
в строке «Оснащение информационно-техническим оборудованием ЕИСЗ трех областей (Акмолинская, Карагандинская, Восточно-Казахстанская)» слова «1 (ВКО)» заменить словами «2 (Карагандинская, ВКО)»;
в подпрограмме 004 «За счет внешних займов»:
в графе «2011»:
в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «6 318 913» заменить цифрами «1 236 443»;
в подпрограмме 016 «За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета»:
в графе «2011»:
в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «2 275 503» заменить цифрами «1 307 803»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «8 594 416» заменить цифрами «2 544 246»;
в бюджетной программе 031 «Внедрение международных стандартов в области больничного управления»:
в наименовании показателей бюджетной программы:
в графе «2011»:
в показателях прямого результата:
в строке «Число специалистов, обучающихся по программе МВА в области больничного администрирования» цифры «15» заменить цифрами «28»;
в показателях конечного результата:
в строке «Внедрение информационной системы по техническому обслуживанию медицинского и немедицинского оборудования»: цифру «1» исключить; слова «и немедицинского» исключить;

"1 Ұлттық телемедицина желісінің торабын құру мен жұмыс істеуіне орташа шығыстар" деген жолдағы "403,5" деген сандар алып тасталсын;
"1 телемедициналық консультация жүргізуге орташа шығыстар" деген жолдағы "6,7" деген сандар алып тасталсын;
"2011 жыл" деген бағанда:
"бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "781 794" деген сандар "586 557" деген сандармен ауыстырылсын;
024 "Денсаулық сақтау жүйесіндегі мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 жыл" деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
"Ғимаратты, үй-жайды және құрылысты күрделі жөндеуге орташа шығынның құны (оның ішінде жеке компоненттер)" деген жолдағы "56,7" деген сандар "56,2" деген сандармен ауыстырылсын;
029 "Денсаулық сақтау жүйесін реформалау" деген бюджеттік бағдарламада:
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
"Үш облыстың (Ақмола, Қарағанды, Шығыс Қазақстан) ДСБАЖ ақпараттық-техникалық жабдықтармен жарақтандыру" деген жолдағы "1 (Қарағанды)" деген сөздер алып тасталсын;
"2012 жыл" деген бағанда:
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
"Үш облыстың (Ақмола, Қарағанды, Шығыс Қазақстан) ДСБАЖ ақпараттық-техникалық жабдықтармен жарақтандыру" деген жолдағы "1 (ШҚО)" деген сөздер "2 (Қарағанды, ШҚО)" деген сөздермен ауыстырылсын;
004 "Сыртқы қарыздар есебінен" деген кіші бағдарламада:
"2011 жыл" деген бағанда:
"Кіші бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "6 318 913" деген сандар "1 236 443" деген сандармен ауыстырылсын;
016 "Республикалық бюджеттен қосымша сыртқы қарыздар есебінен" деген кіші бағдарламада:
"2011 жыл" деген бағанда:
"кіші бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "2 275 503" деген сандар "1 307 803" деген сандармен ауыстырылсын;
"бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "8 594 416" деген сандар "2 544 246" деген сандармен ауыстырылсын;
031 "Аурухананы басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу" деген бюджеттік бағдарламада:
бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауында:
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
"Медициналық және медициналық емес жабдықтарға техникалық қызмет көрсету бойынша ақпараттық жүйені енгізу" деген жолдағы "және медициналық емес" деген сөздер алып тасталсын;
"2011 жыл" деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
"Ауруханалық әкімшілендіру саласында ХДА бағдарламасы бойынша білім алушы мамандардың саны" деген жолдағы "15" деген сандар "28" деген сандармен ауыстырылсын;
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
"Медициналық және медициналық емес жабдықтарға техникалық қызмет көрсету бойынша ақпараттық жүйені енгізу" деген жолдағы "1" деген сан алып тасталсын "және медициналық емес" деген сөздер алып тасталсын;

в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «1 531 953» заменить цифрами «1 480 603»;
в бюджетной программе 036 «Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне»:
в наименовании показателей бюджетной программы:
в показателях прямого результата:
строку
«
Количество
оказанной
медицинской
помощи в рамках
ГОБМП в
организациях
здравоохранения
чел.

"бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "1 531 953" деген сандар "1 480 603" деген сандармен ауыстырылсын;
036 "Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету" деген бюджеттік бағдарламада:
бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауында:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
"
Денсаулық сақтау ұйымдарында ТМККК шеңберінде көрсетілген медициналық көмектің саны
адам

в строке «Уменьшение количества направленных граждан на лечение за рубеж» цифры «60» заменить цифрами «45»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «199 364 857» заменить цифрами «206 364 857»;
в бюджетной программе 038 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне»:
в графе «2011 г.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество оснащаемых организаций» цифры «1701» заменить цифрами «1713»;
в строке «Количество приобретаемых передвижных медицинских комплексов» цифры «48» заменить цифрами «49»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость оснащения одной организации» цифры «10 089,4» заменить цифрами «10 242,4»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «17 162 005» заменить цифрами «17 545 309»;
в бюджетной программе 062 «Увеличение уставных капиталов акционерных обществ Министерства здравоохранения Республики Казахстан»:
в наименовании показателей бюджетной программы:
в показателях прямого результата:

"Шет елде емделуге азаматтарды жіберу санын азайту" деген жолдағы "60" деген сандар "45" деген сандармен ауыстырылсын;
"бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "199 364 857" деген сандар "206 364 857" деген сандармен ауыстырылсын;
038 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 жыл" деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
"Жарақтандырылатын ұйымдардың саны" деген жолдағы "1701" деген сандар "1713" деген сандармен ауыстырылсын;
"Сатып алынатын жылжымалы медициналық кешендер саны" деген жолдағы "48" деген сандар "49" деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
"Бір ұйымды жарақтандырудың орташа құны" деген жолдағы "10 089,4" деген сандар "10 242,4" деген сандармен ауыстырылсын;
"бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "17 162 005" деген сандар "17 545 309" деген сандармен ауыстырылсын;
062 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің акционерлік қоғамдарының жарғылық капиталдарын ұлғайту" деген бюджеттік бағдарламада:
бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауларында:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:

слова «путем проведения капитального ремонта (2010 год - Национальный научный медицинский центр, 2011 - 2012 годы - Медицинский университет Астана)» исключить;
в графе «2011»:
в строке «Количество акционерных обществ, увеличивающих уставной капитал путем проведения капитального ремонта (2010 год - Национальный научный медицинский центр, 2011 - 2012 годы - Медицинский университет Астана)» цифры «1» заменить цифрами «2»;
в строке «Количество приобретаемых акций» цифры «150 000» заменить цифрами «1 006 080»;
в показателях конечного результата:
в строке «Количество размещаемых акций» цифры «150 000» заменить цифрами «1 006 080»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «150 000» заменить цифрами «1 006 080»;
в бюджетной программе 103 «Межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан»:
в наименовании показателей бюджетной программы:
в показателях конечного результата:
строку
«
Ожидаемая
продолжительность жизни*
лет

"Күрделі жөндеу жүргізу арқылы" және "(2010 жыл - Ұлттық ғылыми медициналық орталық, 2011-2012 жылдар - Астана медицина университеті)" деген сөздер алып тасталсын;
"2011 жыл" деген бағанда:
"Күрделі жөндеу жүргізу арқылы жарғылық капиталын ұлғайтқан акционерлік қоғамдар саны (2010 жыл - Ұлттық ғылыми медициналық орталық, 2011-2012 жылдар - Астана медицина университеті)" деген жолдағы "1" деген сан "2" деген санмен ауыстырылсын;
"Сатып алынатын акциялардың саны" деген жолдағы "150 000" деген сандар "1 006 080" деген сандармен ауыстырылсын;
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
"Орналастырылған акциялардың саны" деген жолдағы "150 000" деген сандар "1 006 080" деген сандармен ауыстырылсын;
"бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "150 000" деген сандар "1 006 080" деген сандармен ауыстырылсын;
103 "Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимыл" деген бюджеттік бағдарламада:
бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауында:
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
"
Күтілетін өмір сүру ұзақтығы
жас

в строке «Бюджетные программы развития» цифры «63 485 491» заменить цифрами «56 117 870».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

"Бюджеттік даму бағдарламалары" деген жолдағы "63 485 491" деген сандар "56 117 870" деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов