О реорганизации отдельных предприятий Управления делами Президента Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2012 года № 311
В соответствии с пунктом 1 статьи 130 и подпунктом 3) пункта 2 статьи 134 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать путем преобразования в установленном законодательством порядке следующие республиканские государственные предприятия (далее – предприятия):
1) Республиканское государственное казенное предприятие «Дирекция административных зданий Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан» Управления делами Президента Республики Казахстан в Республиканское государственное предприятие «Дирекция административных зданий Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан» Управления делами Президента Республики Казахстан» на праве хозяйственного ведения;
2) Республиканское государственное казенное предприятие «Дирекция административных зданий Управления делами Президента Республики Казахстан в городе Алматы» в Республиканское государственное предприятие «Дирекция административных зданий Управления делами Президента Республики Казахстан в городе Алматы» на праве хозяйственного ведения.
2. Определить Управление делами Президента Республики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении предприятий.
3. Основным предметом деятельности предприятий определить деятельность, способствующую осуществлению Управлением делами Президента Республики Казахстан возложенных на него функций:
Республиканского государственного предприятия «Дирекция административных зданий Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан» Управления делами Президента Республики Казахстан» на праве хозяйственного ведения – эксплуатация служебных зданий и выполнение снабженческих функций Администрации Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан;
Республиканского государственного предприятия «Дирекция административных зданий Управления делами Президента Республики Казахстан в городе Алматы» на праве хозяйственного ведения – эксплуатация служебных зданий, транспортное обслуживание и выполнение снабженческих функций государственных органов.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2003 года № 1212 «О некоторых вопросах Управления делами Президента Республики Казахстан»:
в приложении к указанному постановлению:

Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасының жекелеген кәсіпорындарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 11 наурыздағы № 311 Қаулысы
«Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 130-бабының 1-тармағына және 134-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мынадай республикалық мемлекеттік кәсіпорындар (бұдан әрі - кәсіпорындар) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) «Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының «Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі мен Үкіметінің әкімшілік ғимараттары дирекциясы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны «Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының «Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі мен Үкіметінің әкімшілік ғимараттары дирекциясы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына;
2) «Алматы қаласындағы Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының әкімшілік ғимараттары дирекциясы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны «Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының Алматы қаласындағы әкімшілік ғимараттары дирекциясы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы кәсіпорындарға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының өзіне жүктелген функцияларды жүзеге асыруға ықпал ететін қызмет кәсіпорындар қызметінің негізгі мәні болып белгіленсін:
«Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының «Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі мен Үкіметінің әкімшілік ғимараттары дирекциясы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны - қызметтік ғимараттарды пайдалану және Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің жабдықтау функцияларын орындау;
«Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының Алматы қаласындағы әкімшілік ғимараттары дирекциясы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны - қызметтік ғимараттарды пайдалану, көліктік қызмет көрсету және мемлекеттік органдардың жабдықтау функцияларын орындау.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 29 қарашадағы № 1212 қаулысында:
көрсетілген қаулыға қосымшада:

строки, порядковые номера 6, 7, изложить в следующей редакции:
«6. Республиканское государственное предприятие «Дирекция административных зданий Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан» Управления делами Президента Республики Казахстан» на праве хозяйственного ведения;
7. Республиканское государственное предприятие «Дирекция административных зданий Управления делами Президента Республики Казахстан в городе Алматы» на праве хозяйственного ведения.»;
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683;
3) утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1193 (вводится в действие с 01.01.2016).
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 28.08.2015 № 683; от 31.12.2015 № 1193 (вводится в действие с 01.01.2016).
5. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию предприятий в органах юстиции;
2) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

реттік нөмірлері 6, 7-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«6. «Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының «Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі мен Үкіметінің әкімшілік ғимараттары дирекциясы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
7. «Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының Алматы қаласындағы әкімшілік ғимараттары дирекциясы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.»;
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
3) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1193 қаулысымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683; 31.12.2015 № 1193 қаулысымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
5. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) кәсіпорындардың әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов