О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1531 "О Стратегическом плане Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2012 года № 460
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1531 «О Стратегическом плане Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «2. Анализ текущей ситуации»:
в подразделе «1. Повышение конкурентоспособности страны и модернизация национальной экономики»:
часть сороковую изложить в следующей редакции:
«Необходимо осуществление мероприятий по государственной поддержке: решение вопросов обустройства моногородов, жилищной проблемы на селе, развития сети сельских учреждений здравоохранения, общего образования, газификации, дорожного строительства на селе, обеспечения средствами связи и телекоммуникациями.»;
в части пятьдесят первой цифры «26» заменить цифрами «27»;
в разделе «3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе «1. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Повышение конкурентоспособности страны и модернизация национальной экономики»:
в цели 1. «Обеспечение увеличения казахстанской экономики к 2020 году более чем на треть в реальном выражении по отношению к уровню 2009 года»:
коды бюджетных программ изложить в новой редакции:
«001, 004, 006, 007, 009, 010, 011, 012, 014, 015, 016, 018, 020, 023, 025, 029, 033, 042, 049, 053, 054, 055, 117»;
в целевых индикаторах:
в графе «2012 год»:
в пункте 1 цифры «106,9» заменить цифрами «106,0»;
в пункте 2 цифры «107,4» заменить цифрами «107,6»;
в задаче 1.4. «Повышение эффективности внутренней торговли»:
в показателях прямых результатов:
в пункте 1 «ИФО торговли»:
в графе «2012 год» цифры «110,2» заменить цифрами «112,7»;
в задаче 1.5. «Создание рациональной территориальной организации экономического потенциала и благоприятных условий жизнедеятельности населения»:
показатели прямых результатов дополнить пунктом 3 следующего содержания:
«

"Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің 2011 -2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1531 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 сәуірдегі № 460 Қаулысы
Баспасөз релизі
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1531 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің стратегиялық жоспарында:
"2. Ағымдағы жағдайды талдау" деген бөлімде:
"1. Елдiң бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру және ұлттық экономиканы жаңғырту" деген кіші бөлімде:
қырқыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қолдау жөніндегі іс-шараларды іске асыру қажет: моноқалаларды жайластыру, ауылдағы тұрғын үй проблемасын, ауылдық денсаулық сақтау, жалпы білім беру, газбен қамтамасыз ету, ауылдық жол құрылысы, байланыс және коммуникация құралдарымен қамтамасыз ету мәселелерін шешу.";
елу бірінші бөліктегі "26" деген сандар "27" деген сандармен ауыстырылсын;
"3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы көрсеткіштер, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері" деген бөлімде:
"1. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы көрсеткіштер, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері" деген кіші бөлімде:
"Елдің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және ұлттық экономиканы жаңғырту" деген 1-стратегиялық бағытта:
"2020 жылға қарай Қазақстан экономикасының 2009 жылғы деңгейге қатысты нақты мәнде үштен бірінен аса артуын қамтамасыз ету" деген 1-мақсатта:
бюджеттік бағдарламалар кодтары жаңа редакцияда жазылсын:
"001, 004, 006, 007, 009, 010, 011, 012, 014, 015, 016, 018, 020, 023, 025, 029, 033, 042, 049, 053, 054, 055, 117";
нысаналы индикаторларда:
"2012 жылы" деген бағанда:
1-тармақтағы "106,9" деген сандар "106,0" деген сандармен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "107,4" деген сандар "107,6" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ішкі сауданың тиімділігін арттыру" деген 1.4-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
"Сауда ФКИ" деген 1-тармақта:
"2012 жыл" деген бағанындағы "110,2" деген сандар "112,7" деген сандармен ауыстырылсын;
"Экономикалық әлеуеттiң ұтымды аумақтық ұйымдастырылуын құру мен халықтың тыныс-тiршiлiгi үшiн қолайлы жағдайлар жасау" деген 1.5-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштері мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"

3. Количество
моногородов в
которых проведены
мероприятия по
обустройству в
рамках Программы
«Развитие городских
агломераций и
моногородов»
Инф-ция
гос.
органов
Ед.
-
-
-
27
»;
мероприятия для достижения показателей прямых результатов дополнить подпунктами 8), 9) следующего содержания:
«
8) Разработка и утверждение Программы «Развитие
городских агломераций и моногородов»
X
9) Разработка и утверждение Концепции развития
местного самоуправления
Х
»;
в цели 2. «Создание эффективной и оперативной системы продвижения и защиты экономических интересов республики путем интеграции в мировую торгово-экономическую систему»:
в целевых индикаторах:
в графе «2012 год» пункта 1 цифры «101,8» заменить цифрами «103,8»;
в задаче 2.3. «Вступление во Всемирную торговую организацию»:
в показателях прямых результатов:
в пункте 1 «Завершение двусторонних переговоров по вступлению в ВТО со странами-членами Рабочей группы»:
в графе «2012 год» пункта 1 цифру «3» заменить цифрой «4»;
в стратегическом направлении 2. «Создание результативного государственного сектора»:
в цели 1. «Внедрение новой модели государственного управления, на принципах корпоративного управления, результативности, транспарентности и подотчетности обществу к 2015 году»:
коды бюджетных программ изложить в новой редакции:
«001, 007, 011, 012, 017, 050, 051, 052»;
в задаче 1.2. «Внедрение элементов, необходимых для полноценного функционирования системы государственного управления, ориентированного на результат»:
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:
дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
«
4-1) Согласование проектов документов Системы
государственного планирования и проектов
внесений изменений и дополнений в них
X
X
X
X
»;
в разделе «4. Развитие функциональных возможностей»:
графу 2 «Мероприятия по реализации стратегического направления и цели государственного органа» дополнить пунктом следующего содержания:
«10. Обеспечение информационной безопасности»;
графу 3 «Период реализации» дополнить словами «На постоянной основе»;
в разделе «7. Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Услуги по формированию и развитию экономической и торговой политики, системы государственного планирования и управления»:
в графе «2012 год»:
в мероприятиях бюджетной программы:
в строке «1. Содержание центрального аппарата министерства» цифры «1 681 930» заменить цифрами «1 671 198»;
в показателях прямого результата:
в строке «ИФО торговли*» цифры «110,2» заменить цифрами «112,7»;

3. "Қалалық агломерацияларды және моноқалаларды дамыту" Бағдарламасы шеңберінде жайластыру бойынша іс-шаралар өткізілген моноқалалар саны
Мемлекет тік органдардың ақпараты
Бірлік
-
-
-
27
" ;
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар мынадай мазмұндағы 8), 9) тармақшалармен толықтырылсын:
"
8) "Қалалық агломерацияларды және моноқалаларды дамыту" Бағдарламасын әзірлеу және бекіту
X
9) Жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту тұжырымдамасын әзірлеу және бекіту
Х
" ;
"Әлемдік сауда-экономикалық жүйеге интеграциялау арқылы республиканың экономикалық мүдделерін жылжыту мен қорғаудың тиімді және жедел жүйесін құру" деген 2-мақсатта:
нысаналы индикаторларда:
1-тармақтың "2012 жыл" деген бағанындағы "101,8" деген сандар "103,8" деген сандармен ауыстырылсын;
"Дүниежүзілік Сауда Ұйымына кіру" деген 2.3-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
"Жұмыс тобының мүше елдерімен ДСҰ-ға кіруі бойынша екі жақты келіссөздерді аяқтау" деген 1-тармақта:
1-тармақтың "2012 жыл" деген бағанындағы "3" деген сан "4" деген санмен ауыстырылсын;
"Нәтижелі мемлекеттік секторды құру" деген 2-стратегиялық бағытта:
"2015 жылға қарай корпоративтік басқару, нәтижелілік, транспаренттілік және қоғамға есеп беру қағидаттарында мемлекеттік басқарудың жаңа моделін енгізу" деген 1-мақсатта:
бюджеттік бағдарламалар кодтары жаңа редакцияда жазылсын:
"001, 007, 011, 012, 017, 050, 051, 052";
"Нәтижеге бағдарланған мемлекеттік басқару жүйесінің толыққанды жұмыс істеуі үшін қажетті элементтерді енгізу" деген 1.2-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"
4-1) Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының жобаларын және оларға өзгерістер мен толықтырулар енгізу жобаларын келісу
X
X
X
X
";
"4. Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту" деген бөлімде:
"Мемлекеттік органның мақсаттары және стратегиялық бағыттарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар" деген 2-баған мынадай мазмұндағы тармақпен толықтырылсын:
"10. Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету";
"Іске асыру кезеңі" деген 3-баған "Тұрақты негізде" деген сөздермен толықтырылсын.
"7. Бюджеттік бағдарламалар" деген бөлімде:
001 "Экономика және сауда саясатын, мемлекеттік жоспарлау мен басқару жүйесін қалыптастыру және дамыту жөніндегі қызметтер" деген бюджеттік бағдарламада:
"2012 жыл" деген бағанда:
бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында:
"1. Министрліктің орталық аппаратын ұстау" деген жолдағы "1 681 930" деген сандар "1 671 198" деген сандармен ауыстырылсын;
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
"Сауда ФКИ*" деген жолдағы "110,2" деген сандар "112,7" деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Завершение двусторонних переговоров по вступлению в ВТО со странами-членами Рабочей группы» цифру «3» заменить цифрой «4»;
в показателях конечного результата:
в строке «ИФО ВВП*» цифры «106,9» заменить цифрами «106,0»;
в строке «ИФО несырьевого сектора» цифры «107,4» заменить цифрами «107,6»;
в показателях эффективности:
в строке «Средние затраты на содержание одной единицы штатной численности**» цифры «2 792,5» заменить цифрами «2768»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «3 649 826» заменить цифрами «3 639 094»;
в бюджетной программе 014 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»:
в мероприятиях бюджетной программы:
в строке «Подведение недостающей производственной (индустриальной) инфраструктуры» цифры «11 546 000» заменить цифрами «18 796 000»;
в показателях прямого результата:
в строке «Количество проектов обеспеченных недостающей инфраструктурой» цифры «87» заменить цифрами «95»;
в строке «Доля обрабатывающей промышленности в структуре ВВП» цифры «11,2» заменить цифрами «11,1»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «11 546 000» заменить цифрами «18 796 000»;
в бюджетной программе 015 «Оздоровление и усиление предпринимательского потенциала в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»:
в показателях конечного результата:
в графе «2012 год» строки «Доля обрабатывающей промышленности в структуре ВВП» цифры «11,2» заменить цифрами «11,1»;
в бюджетной программе 023 «Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»:
заголовок бюджетной программы 023 изложить в следующей редакции:
«
Бюджетная
программа
023 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам на
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в
рамках Программы «Развитие регионов»
»;
в строке «Вид бюджетной программы» слова «осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг» заменить словами «предоставление трансфертов и бюджетных субсидий»;
в бюджетной программе 025 «Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов»:
в графе «2012 год»:
в мероприятиях бюджетной программы:

"Жұмыс тобының мүше елдерімен ДСҰ-ға кіру бойынша екі жақты келіссөздерді аяқтау" деген жолдағы "3" деген сан "4" деген санмен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
"ЖІӨ ФКИ*" деген жолдағы "106,9" деген сандар "106,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Шикізаттық емес сектордың ФКИ" деген жолдағы "107,4" деген сандар "107,6" деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
"Штат санының бір бірлігін ұстауға кететін орташа шығындар**" деген жолдағы "2 792,5" деген сандар "2 768" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бюджеттік шығыстар көлемі" деген жолдағы "3 649 826" деген сандар "3 639 094" деген сандармен ауыстырылсын;
014 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне "Бизнестiң жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберiнде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi" деген бюджеттік бағдарламада:
бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында:
"Жеткiлiксiз өндірістік (индустриялды) инфрақұрылымды жеткiзу" деген жолдағы "11 546 000" деген сандар "18 796 000" деген сандармен ауыстырылсын;
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
"Жеткiлiксiз инфрақұрылыммен қамтамасыз етiлген жобалар саны" деген жолдағы "87" деген сандар "95" деген сандармен ауыстырылсын;
"ЖIӨ құрылымындағы өңдеу өнеркәсiбінің үлесi" деген жолдағы "11,2" деген сандар "11,1" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бюджеттік шығыстар көлемі" деген жолдағы "11 546 000" деген сандар "18 796 000" деген сандармен ауыстырылсын;
015 "Бизнестiң жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберiнде кәсiпкерлiк әлеуетті сауықтыру және күшейту" деген бюджеттік бағдарламада:
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
"2012 жыл" деген бағанда "ЖIӨ құрылымындағы өңдеу өнеркәсiбінің үлесi" деген жолдағы "11,2" деген сандар "11,1" деген сандармен ауыстырылсын;
023 "Өңiрлердi дамыту" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыру" деген бюджеттік бағдарламада:
023 бюджеттік бағдарламаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"
Бюджеттік бағдарлама
023 "Облыстық бюджеттерге "Өңiрлердi дамыту" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
";
"Бюджеттік бағдарлама түрі" деген жолдағы "мемлекеттік функцияларды, уәкілеттіліктерді және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді жүзеге асыру" деген сөздер "трансферттерді және бюджеттік субсидияларды беру" деген сөздермен ауыстырылсын;
025 "Бюджеттiк инвестициялық және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеу немесе түзету, сондай-ақ қажеттi сараптамалар жүргiзу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу" деген бюджеттік бағдарламада:
"2012 жыл" деген бағанда:
бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында:

в строке «Финансирование разработки или корректировки, а также проведения необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов» цифры «696 000» заменить цифрами «1 676 000»;
в показателях конечного результата:
в строке «Количество проектов, по которым разрабатываются технико-экономические обоснования» цифры «14» заменить цифрами «20»;
в показателях эффективности:
в строке «Предполагаемые затраты на разработку и экспертизу технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов» цифры «440 000» заменить цифрами «1 420 000»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «696 000» заменить цифрами «1 676 000»;
в бюджетной программе 029 «Услуги по реализации торговой политики»:
в строке «Затраты на содержание Комитета торговли» цифры «94 630» заменить цифрами «98 824»;
в строке «Средние затраты на содержание одной единицы штатной численности: Комитет торговли; Торговое представительство РК в РФ» цифры «3 788» заменить цифрами «3 963»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «388 001» заменить цифрами «392 195»;
в бюджетной программе 049 «Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020»:
в графе «Наименование показателей бюджетной программы»:
в пункте «1. Выдвижение кандидатуры города Астаны на право проведения «Экспо-2017» цифры «2 251 370» заменить цифрами «2 101 370»;
в пункте «3. Участие Республики Казахстан на международной выставке «Экспо-2012» (Южная Корея)» цифры «963 250» заменить цифрами «863 250»;
в показателях конечного результата:
в строке «Темп роста внешнеторгового оборота» дополнить цифрами «103,8»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «3 309 620» заменить цифрами «3 059 620»;
в бюджетной программе 117 «Поддержка частного предпринимательства в регионах в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»:
заголовок бюджетной программы 117 изложить в следующей редакции:
«
Бюджетная
программа
117 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астана и Алматы на поддержку частного
предпринимательства в регионах в рамках  Программы «Дорожная
карта бизнеса - 2020»
»;
в строке «Вид бюджетной программы» слово «распределяемая» исключить;
в графе «Наименование показателей бюджетной программы»:
в пункте «1. Субсидирование процентной ставки по кредитам банков второго уровня в рамках реализации 1 и 3 направлений Программы «Дорожная карта бизнеса – 2020» цифры «5 268 048» заменить цифрами «7 460 394»;
в пункте «2. Частичное гарантирование по кредитам банков, в рамках реализации 1 направления Программы «Дорожная карта бизнеса – 2020» цифры «4 081 952» заменить цифрами «2 167 927»;
в пункте «3. Специализированная сервисная поддержка ведения действующего бизнеса в рамках 4 направления Программы «Дорожная карта бизнеса – 2020» цифры «1 500 000» заменить цифрами «1 621 679»;
в показателях конечного результата:

"Бюджеттiк инвестициялық және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуді немесе түзетуді, сондай-ақ қажеттi сараптамалар жүргізуді, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеуді қаржыландыру" деген жолдағы "696 000" деген сандар "1 676 000" деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
"Техникалық-экономикалық негіздемелері әзірленетін жобалардың саны" деген жолдағы "14" деген сандар "20" деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
"Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеуге және сараптауға арналған болжалды шығындар" деген жолдағы "440 000" деген сандар "1 420 000" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бюджеттік шығыстар көлемі" деген жолдағы "696 000" деген сандар "1 676 000" деген сандармен ауыстырылсын;
029 "Сауда саясатын жүзеге асыру жөнiндегi қызметтер" деген бюджеттік бағдарламада:
"Сауда комитетін ұстауға кететiн шығыстар" деген жолдағы "94 630" деген сандар "98 824" деген сандармен ауыстырылсын;
"Штаттық санның бiр бiрлiгiн ұстауға кететiн орташа шығындар: Сауда комитеті; РФ-дағы ҚР Сауда өкілдігі" деген жолдағы "3 788" деген сандар "3 963" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бюджеттік шығыстар көлемі" деген жолдағы "388 001" деген сандар "392 195" деген сандармен ауыстырылсын;
049 "Экспорттаушы – 2020" бағыты шеңберiнде қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа жылжытуға жәрдемдесу" деген бюджеттік бағдарламада:
"Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы" деген бағанда:
"1. "Экспо - 2017" өткізу құқығына Астана каласының кандидатурасын ілгерілету" деген тармақтағы "2 251 370" деген сандар "2 101 370" деген сандармен ауыстырылсын;
"3. "Экспо - 2012" халықаралық көрмесіне Қазақстан Республикасының қатысуы (Оңтүстік Корея)" деген тармақтағы "963 250" деген сандар "863 250" деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
"Сыртқы сауда айналымының өсу қарқыны" деген жол "103,8" деген сандармен толықтырылсын;
"Бюджеттік шығыстар көлемі" деген жолдағы "3 309 620" деген сандар "3 059 620" деген сандармен ауыстырылсын;
117 "Бизнестiң жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдау" бюджеттік бағдарламада:
117 бюджеттік бағдарламаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"
Бюджеттік бағдарлама
117 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне "Бизнестiң жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдау үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
";
"Бюджеттік бағдарлама түрі" деген жолдағы "үлестiрiлетiн" деген сөз алынып тасталсын;
"Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы" деген бағанда:
"1. "Бизнестің Жол картасы - 2020" бағдарламасының 1 және 3-бағыттарын іске асыру шеңберінде екінші деңгейлі банктердің кредиттері бойынша пайыздық ставканы субсидиялау" деген тармақтағы "5 268 048" деген сандар "7 460 394" деген сандармен ауыстырылсын;
"2. "Бизнестің Жол картасы - 2020" бағдарламасының 1-бағытын іске асыру шеңберінде банктердің кредиттері бойынша ішінара кепілдендіру" деген тармақтағы "4 081 952" деген сандар "2 167 927" деген сандармен ауыстырылсын;
"3. "Бизнестің Жол картасы - 2020" бағдарламасының 4-бағыты шеңберінде әрекет ететін бизнесті енгізуде мамандандырылған сервистік қолдау" деген тармақтағы "1 500 000" деген сандар "1 621 679" деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:

в графе «2012 год» строки «Доля обрабатывающей промышленности в структуре ВВП» цифры «11,2» заменить цифрами «11,1»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «10 850 000» заменить цифрами «11 250 000»;
в бюджетной программе 051 «Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики»:
строку «Описание» изложить в следующей редакции:
«
Описание
Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального
благосостояния «Самрук-Казына» с последующим увеличением
уставного капитала:
1. АО «КЕГОК» для реализации проекта «Реконструкция ВЛ 220 кВ
ЦГПП–Осакаровка»
2. АО «Казгеология» для приобретения бурового и геофизического
оборудования
3. АО «НК «Казақстан темір жолы» для строительства ЖД
Жезказган - Бейнеу
4. АО «НК «Казақстан темір жолы» для строительства ЖД Аркалык
- Шубарколь
5. АО «НК «Казмунайгаз» для строительства газопровода «Карталы
- Тобол – Кокшетау - Астана» для газификации центрального
Казахстана, включая город Астану.
»;
в мероприятиях бюджетной программы:
в строке «Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына», в том числе:» цифры «6 000 000» заменить цифрами «12 000 000»;
мероприятия бюджетной программы дополнить строками следующего содержания:
«
АО «НК «Казақстан темір жолы» для
строительства ЖД Жезказган - Бейнеу
тыс.
тенге
2 000
000
АО «НК «Казақстан темір жолы» для
строительства ЖД Аркалык - Шубарколь
тыс.
тенге
2 000
000
АО «НК «Казмунайгаз» для строительства
газопровода «Карталы - Тобол - Кокшетау
- Астана» для газификации центрального
Казахстана, включая город Астану
тыс.
тенге
2 000
000
»;
в показателях прямого результата:
в строке «Обеспечение эффективной реализации низкорентабельных проектов в электроэнергетической отрасли и восполнение минерально-сырьевой базы Республики путем капитализации дочерних компаний АО «Самрук-Казына» в рамках предусмотренных в республиканском бюджете средств (Количество дочерних предприятий, у которых предполагается увеличение уставного капитала)» цифру «2» заменить цифрой «5»;
показатели конечного результата дополнить строками следующего содержания:
«
Протяженность новой железнодорожной
линии Жезказган-Бейнеу
км
988
Протяженность новой железнодорожной
линии Аркалык-Шубарколь
км
214
Протяженность газопровода для
газификации центрального Казахстана
км
1 297
»;
показатели качества дополнить строками следующего содержания:
«
Создание прямого выхода грузов с
Центрального региона Казахстана и
станции Достык на Западный регион
Казахстана и далее в Европу с
сокращением расстояния перевозок
км

"ЖIӨ құрылымындағы өңдеу өнеркәсiбінің үлесi" деген жолдың "2012 жыл" деген бағанындағы "11,2" деген сандар "11,1" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бюджеттік шығыстар көлемі" деген жолдағы "10 850 000" деген сандар "11 250 000" деген сандармен ауыстырылсын;
051 "Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Самұрық-Қазына" Ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту" деген бюджеттік бағдарламада:
"Сипаттама" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Сипаттама
Кейіннен жарғылық капиталды ұлғайта отырып "Самұрық-Қазына" Ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту:
1. "ВЛ 220 кВ ЦГПП–Осакаровка қайта жаңғырту" жобасын іске асыру үшін "КЕГОК" АҚ;
2. Бұрғылау және геофизикалық құрал-жабдықты сатып алу үшін Қазгеология" АҚ;
3. "Жезқазған – Бейнеу" теміржолын салуды іске асыру үшін "Қазақстан Темір жолы" ҰК" АҚ;
4. "Арқалық – Шұбаркөл" теміржолын салуды іске асыру үшін "Қазақстан Темір жолы" ҰК" АҚ;
5. Астана қаласын қоса алғанда Орталық Қазақстанды газдандыру үшін "Қарталы – Тобыл – Көкшетау – Астана" газ құбырын салу үшін "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ.
";
бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында:
"Самұрық-Қазына" Ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту, оның ішінде:" деген жолдағы "6 000 000" деген сандар "12 000 000" деген сандармен ауыстырылсын;
бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
"Жезқазған – Бейнеу" теміржолын салуды іске асыру үшін "Қазақстан Темір жолы" ҰК" АҚ
мың теңге
2 000 000
"Арқалық – Шұбаркөл" теміржолын салуды іске асыру үшін "Қазақстан Темір жолы" ҰК" АҚ
мың теңге
2 000 000
Астана қаласын қоса алғанда Орталық Қазақстанды газдандыру үшін "Қарталы – Тобыл – Көкшетау – Астана" газ құбырын салу үшін "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ салу үшін "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ-ға
мың теңге
2 000 000
";
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
"Республикалық бюджетте көзделген қаражат шеңберінде "Самұрық-Қазына" АҚ еншілес компанияларын капиталдандыру жолымен Республиканың электр энергетикасы саласындағы және минералды-шикізат базасындағы рентабелділігі төмен жобаларды тиімді іске асыруды қамтамасыз ету (Жарғылық капиталдарын ұлғайтуды болжайтын еншілес кәсіпорындардың саны)" деген жолдағы "2" деген сан "5" деген санмен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
"Жезқазған – Бейнеу" жаңа теміржол желісінің ұзындығы
км
988
"Арқалық – Шұбаркөл" жаңа теміржол желісінің ұзындығы
км
214
Орталық Қазақстанды газдандыру үшін газ құбырының ұзындығы
км
1 297
";
сапа көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Жүктерді Қазақстанның Орталық аймағынан және Достық станциясынан Қазақстанның Батыс аймағына және одан әрі тасымалдау қашықтығын қысқарта отырып Еуропаға тікелей шығаруды құру
км

1200
Транспортное обслуживание
Шубаркольского угольного
месторождения и примыкающих к нему
рудных месторождений с сокращением
расстояния перевозок в северном
направлении
км
537
Поставки газа в центральные регионы
Казахстана
млрд.
куб.м
газа/
год
5,5
»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя сумма выделяемых бюджетных средств на 1 проект» цифры «3 000 000» заменить цифрами «2 400 000»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «6 000 000» заменить цифрами «12 000 000»;
в бюджетной программе 052 «Кредитование АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики»:
в мероприятиях бюджетной программы:
в строке «Предоставление бюджетного кредита АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына», в том числе:» цифры «20 285 239» заменить цифрами «15 285 239»;
в строке АО «БРК-Лизинг» для обновления основных фондов предприятий РК» цифры «15 000 000» заменить цифрами «10 000 000»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя сумма предоставленных кредитов на 1 проект» цифры «6 761 746» заменить цифрами «5 095 080»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «20 285 239» заменить цифрами «15 285 239»;
после бюджетной программы 052 «Кредитование АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики» дополнить новыми бюджетными программами следующего содержания:
«
Бюджетная
программа
053 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам на решение
вопросов обустройства моногородов»
Описание
Расходы предусмотрены областным бюджетам на решение вопросов
обустройства моногородов в рамках Программы «Развитие
городских агломераций и моногородов»
Вид
бюджетной
программы
в
зависимости
от
содержания
Предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в
зависимости
от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа
текущая/
развитие
текущая
Наименование показателей
бюджетной программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
Про-
екти
-руе
-мый
год
Про-
екти
-руе
-мый
год
2009
год
(отчет)
2010
год
(план)
2011
год
2012
год
2013
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной
программы
Выделение средств из
республиканского бюджета
акиматам областей на
финансовую поддержку
регионов для решения
вопросов обустройства
моногородов
Тыс.
тен-
ге
6
0000
00
Показатели прямого
результата
Количество
рассмотренных и
одобренных заявок,
полученных от местных
исполнительных органов
на решение вопросов
обустройства моногородов
Ори-
енти
-ров
оч-
ное
кол-
во
про-
ек-
тов
27
Количество моногородов в
которых будут проведены
мероприятия по
обустройству в рамках
Программы «Развитие
городских агломераций и
моногородов»
Кол-
во
моно
-
горо
-дов
27
Показатели конечного
результата
Оказание финансовой
поддержки для решения
вопросов обустройства
моногородов в пределах
выделенных лимитов
%
100
Показатели качества
Своевременное
рассмотрение заявок
обратившихся за
государственной
поддержкой в рамках
Программы «Развитие
агломераций и
моногородов»
%
100
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
Тыс.
тен-
ге
6
000
000
»;
«
Бюджетная
программа
054 «Целевые текущие трансферты бюджету Мангистауской области
на поддержку предпринимательства в городе Жанаозен»
Описание
Расходы предусмотрены г. Жанаозен Мангистауской области на
поддержку предпринимательства в рамках Программы «Дорожная
карта бизнеса-2020»
Вид
бюджетной
программы
в
зависимости
от
содержания
Предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в
зависимости
от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа
текущая/
развитие
текущая
Наименование
показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
Про-
екти
-руе
-мый
год
Про-
екти-
руе-
мый
год
2009
год
(от-
чет)
2010
год
(план)
2011
год
2012
год
2013
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной
программы
Выделение средств из
республиканского
бюджета на поддержку
предпринимательства г.
Жанаозен Мангистауской
области
Тыс.
тен-
ге
200
000
Показатели прямого
результата
Количество
субсидируемых
(гарантируемых)
кредитов
шт
20
Показатели конечного
результата
Оказание финансовой
поддержки для развития
предпринимательства в
пределах выделенных
средств
%
100
Показатели качества
Своевременное
рассмотрение заявок
обратившихся за
государственной
поддержкой в рамках
Программы «Дорожная
карта бизнеса – 2020»
%
100
Показатели
эффективности
Субсидирование и
гарантирование
процентной ставки
вознаграждения по новым
и действующим кредитам
банков второго уровня
%
100
Объем бюджетных
расходов
Тыс.
тен-
ге
200
000
»;
«
Бюджетная
программа
055 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы
«Развитие регионов»
Описание
Расходы предусмотрены областным бюджетам на оказание
содействия развитию инженерной инфраструктуры городов в
рамках Программы «Развитие регионов»
Вид
бюджетной
программы
в
зависимости
от
содержания
Предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в
зависимости
от способа
реализации
Индивидуальная бюджетная программа
текущая/
развитие
развития
Наименование
показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
Про-
екти
-руе
-мый
год
Про-
екти-
руе-
мый
год
2009
год
(от-
чет)
2010
год
(план)
2011
год
2012
год
2013
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной
программы
Выделение средств из
республиканского
бюджета акиматам
областей на финансовую
поддержку регионов для
развития инженерной
инфраструктуры городов
Тыс.
тен-
ге
14
000
000
Показатели прямого
результата
Количество
рассмотренных и
одобренных заявок,
полученных от местных
исполнительных органов
на развитие инженерной
инфраструктуры городов
Ори-
ен-
ти-
ро-
воч-
ное
кол-
во
про-
ек-
тов
12
Количество городов, в
которых будут проведены
мероприятия по развитию
инженерной
инфраструктуры
Кол-
во
го-
ро-
дов
5
Показатели конечного
результата
Оказание финансовой
поддержки для развития
инженерной
инфраструктуры городов
в пределах выделенных
лимитов
%
100
Показатели качества
Своевременное
рассмотрение заявок
обратившихся за
государственной
поддержкой для развития
инженерной
инфраструктуры городов
в рамках Программы
«Развитие регионов»
%
100
Показатели
эффективности
Объем бюджетных
расходов
Тыс.
тен-
ге
14
000
000
»;
в таблице «Свод бюджетных расходов»:

1200
Солтүстік бағыттағы тасымалдау қашықтығын қысқарта отырып Шұбаркөл көмір кен орнына және оған іргелес кен орындарына көліктік қызмет көрсету
км
537
Қазақстанның Орталық аймақтарына газ тасымалдау
газдың млрд. ш.м/ жыл
5,5
";
тиімділік көрсеткіштерінде:
"1 жобаға бөлінген бюджеттік қаражаттың орташа сомасы" деген жолдағы "3 000 000" деген сандар "2 400 000" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бюджеттік шығыстар көлемі" деген жолдағы "6 000 000" деген сандар "12 000 000" деген сандармен ауыстырылсын;
052 "Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Самұрық-Қазына" Ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ кредит беру" деген бюджеттік бағдарламада:
бюджеттік бағдарламаның іс-шараларында:
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ-ға бюджеттік несие ұсыну, соның ішінде:" деген жолдағы "20 285 239" деген сандар "15 285 239" деген сандармен ауыстырылсын;
"ҚДБ-Лизинг" АҚ-ға ҚР кәсіпорындарының негізгі қорларын жаңарту үшін" деген жолдағы "15 000 000" деген сандар "10 000 000" деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
"1 жобаға ұсынылған несиелердің орташа сомасы" деген жолдағы "6 761 746" деген сандар "5 095 080" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бюджеттік шығыстар көлемі" деген жолдағы "20 285 239" деген сандар "15 285 239" деген сандармен ауыстырылсын;
052 "Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Самұрық-Қазына" Ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ кредит беру" деген бюджеттік бағдарламадан кейін мынадай мазмұндағы жаңа бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"
Бюджеттік бағдарлама
053 "Облыстық бюджеттерге моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
Сипаттама
"Қалалық агломерацияларды және моноқалаларды дамыту" бағдарламасы шеңберінде моноқалаларды жайластыру мәселелерін шешуге облыстық бюджетте қарастырылған шығыстар
Бюджеттік бағдарлама түрі
Мазмұнына байланысты
Трансферттерді және бюджеттік субсидияларды беру
iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/ даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын жыл
Жобаланатын жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарлама бойынша іс-шаралар
Моноқалаларды жайластыру мәселелерін шешу үшін қаржылай қолдау көрсетуге облыстар әкімдігіне республикалық бюджеттен қаражаттар бөлу
Мың теңге
6 000 000
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Моноқалаларды жайластыру мәселелерін шешуге жергілікті атқарушы органдардан алынған, қарастырылған және мақұлданған өтінімдер саны
Шамаланған жобалар саны
27
"Қалалық агломерацияларды және моноқалаларды дамыту" бағдарламасы шеңберінде жайластыру бойынша іс-шаралар өткізілетін моноқалалар саны
Моноқалалар саны
27
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері бөлінген шек шамасында моноқалаларды жайластыру мәселелерін шешу үшін қаржылай қолдау көрсету
%
100
Сапа көрсеткiштерi"Қалалық агломерацияларды және моноқалаларды дамыту" бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік қолдауға жүгінгендердің өтінімдерін уақтылы қарастыру
%
100
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджеттiк шығыстар көлемi
Мың теңге
6 000 000
";
"
Бюджеттік бағдарлама
054 "Маңғыстау облысы бюджетіне Жаңаөзен қаласында кәсіпкерлікті қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
Сипаттама
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласына "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті қолдауға шығындар ескерілген
Бюджеттік бағдарлама түрі
Мазмұнына байланысты
Трансферттерді және бюджеттік субсидияларды беру
iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/ даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш.бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын жыл
Жобаланатын жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарлама бойынша іс-шаралар:
Республикалық бюджеттен Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласына кәсіпкерлікті қолдауға қаражаттар бөлу
Мың теңге
200 000
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Субсидияланатын (кепiлдендiретiн) кредиттер саны
Дана
20
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері бөлінген қаражаттар шеңберінде кәсіпкерлікке қаржылық қолдау көрсету
%
100
Сапа көрсеткiштерi "Бизнестің жол картасы - 2020" Бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік қолдау алуға жүгінгендердің мәлімдемелерін уақтылы қарау
%
100
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Жаңа және әрекеттегі екінші деңгейлі банктер кредиттері бойынша пайыздық ставкаларды субсидиялау және кепілдендіру
%
100
Бюджеттiк шығыстар көлемi
Мың теңге
200 000
";
"
Бюджеттік бағдарлама
055 "Облыстық бюджеттерге "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері"
Сипаттама
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде қалалардың инженерлік инфрақұрылымының дамуына көмек көрсетуге облыстық бюджетте қарастырылған шығыстар
Бюджеттік бағдарлама түрі
Мазмұнына байланысты
Трансферттерді және бюджеттік субсидияларды беру
iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/ даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланатын жыл
Жобаланатын жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарлама бойынша іс-шаралар:
Қалалардың инженерлік инфрақұрылымын дамыту мәселелерін шешу үшін қаржылай қолдау көрсетуге облыстар әкімдігіне республикалық бюджеттен қаражаттар бөлу
Мың теңге
14 000 000
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Қалалардың инженерлік инфрақұрылымын дамытуға жергілікті атқарушы органдардан алынған қарастырылған және мақұлданған өтінімдер саны
Шамаланған жобалар саны
12
Инженерлік инфрақұрылымды дамыту бойынша іс-шаралар өткізілетін қалалар саны
Қалалар саны
5
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Бөлінген шек шамасында қалалардың инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін қаржылай қолдау көрсету
%
100
Сапа көрсеткiштерi
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде қалалардың инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін мемлекеттік қолдауға жүгінгендердің өтінімдерін уақтылы қарастыру
%
100
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджеттiк шығыстар көлемi
Мың теңге
14 000 000
";
"Бюджет шығыстарының жиынтығы" деген кестеде:

в графе «2012 год» цифры «67 874 092», «30 042 853» и «37 831 239» заменить соответственно цифрами «97 447 554», «37 366 315» и «60 081 239».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

"2012 жыл" деген бағандағы "67 874 092", "30 042 853" және "37 831 239" деген сандар тиісінше "97 447 554", "37 366 315" және "60 081 239" деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов