О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 160 "Об утверждении Стратегического плана Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2012 года № 554
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 160 «Об утверждении Стратегического плана Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 20, ст. 254) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Обеспечение доступности качественного образования»:
в цели 1.2. «Обеспечение доступности качественного школьного образования»:
в задаче 1.2.1. «Предоставление качественных услуг школьного образования»:
«Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строками следующего содержания:
«
4.4 Внедрение в процесс обучения на всех
уровнях образования современных методик
и технологий с учетом опыта АОО
«Назарбаев Интеллектуальные школы»
-
х
х
х
х
»;
«

"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 160 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 сәуірдегі № 554 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 160 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 20, 254-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері" деген 3-бөлімде:
"Сапалы білімге қол жеткізуді қамтамасыз ету" деген 1-стратегиялық бағытта:
"Сапалы мектеп біліміне қол жеткізуді қамтамасыз ету" деген 1.2-мақсатта:
"Мектептегі білім берудің сапалы қызметтерін ұсыну" деген 1.2.1-міндетте:
"Тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шаралар" мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
4.4 "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ тәжірибесін ескере отырып, барлық білім беру деңгейіндегі оқыту үдерісіне қазіргі заманғы әдістер мен технологияларды енгізу
-
х
х
х
х
";
"

5-1. Разработка институциональной модели
функционирования системы независимого
подтверждения квалификации на базе
отраслевой ассоциации
-
х
-
-
-
»;
в цели 1.4. «Качество высшего образования Казахстана соответствует лучшим мировым практикам в области образования к 2020 году»:
в задаче 1.4.1. «Функционирование высшей школы Казахстана в соответствии с основными параметрами Болонского процесса»:
в «Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов»:
строку:
«
3.1 Совершенствование
образовательных программ с
привлечением социальных
партнеров и работодателей
х
х
х
х
х
»
изложить в следующей редакции:
«
3.1 Совершенствование образовательных программ с привлечением социальных партнеров и работодателей, в том числе в области обеспечения информационной безопасности
х
х
х
х
х
»;
в задаче 1.4.2. «Повышение качества высшего и послевузовского образования»:
дополнить строкой следующего содержания:
«
7-1. Доля ППС по педагогическим
специальностям, прошедших
повышение квалификации внутри
страны, от общего количества ППС
по педагогическим специальностям,
ежегодно
Данные
адм.
отч.
%
-
-
-
6
»;
в стратегическом направлении 2. «Научное обеспечение ускоренной диверсификации экономики»:
в цели 2.1. «Научное и научно-техническое обеспечение форсированного индустриально-инновационного развития страны»:
в «Целевой индикатор»:
строки:
«
1. Количество
публикаций
казахстанских
ученых в ведущих
рейтинговых
научных журналах
мира
БД
«Thom-
pson
Reu-
ters»
Ед.
-
-

5-1. Салалық қауымдастық базасында біліктілікті тәуелсіз растау жүйесінің жұмыс істеуінің институционалды моделін әзірлеу
-
х
-
-
-
";
"2020 жылға қарай Қазақстанның жоғары бiлiм беру сапасы бiлiм беру саласындағы үздiк әлемдiк тәжiрибеге сәйкес келедi" деген 1.4-мақсатта:
"Қазақстан жоғары мектебінің Болон процесінің негізгі параметрлеріне сәйкес жұмыс істеуі" деген 1.4.1-міндетте:
"Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда":
мына:
"
3.1 Әлеуметтік әріптестермен жұмыс берушілерді тарта отырып білім беру бағдарламаларын жетілдіру
х
х
х
х
х
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3.1 Әлеуметтік әріптестер мен жұмыс берушілерді тарта отырып, білім беру бағдарламаларын, оның ішінде ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласында жетілдіру
х
х
х
х
х
";
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмнiң сапасын арттыру" деген 1.4.2-міндетте:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
7-1. Педагогикалық мамандықтар бойынша ПОҚ-ның жалпы санынан ел ішінде біліктілігін арттырудан өткен педагогикалық мамандықтар бойынша ПОҚ-ның үлесі, жыл сайын
Әкім. есеп. деректері
%
-
-
-
6
";
"Экономиканы жедел әртараптандыруды ғылыми қамтамасыз ету" деген 2-стратегиялық бағытта:
"Еліміздің үдемелі индустриялық-инновациялық дамуын ғылыми және ғылыми-техникалық қамтамасыз ету" деген 2.1-мақсатта:
"Нысаналы индикаторларда":
мына:
"
1. Алдыңғы қатардағы әлемдік рейтингтік ғылыми журналдардағы қазақстандық ғалымдар жарияланымдарының саны
"Thompson Reuters"ДБ
Бірлік
-
-

3.5. Проведение мероприятий по развитию
детско-юношеского движения
-
х
-
-
-
3.6. Проведение социологических
исследований по актуальным вопросам
государственной молодежной политики
-
х
-
-
-
»;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:
в подразделе 7.1. «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки»:
в «2. Мониторинг, координация, стратегическое, методическое обеспечение в сфере высшего, послевузовского, профессионального технического, среднего, дошкольного образования и молодежной политики (ДВиПО, ДДиСО, ДТиПО, ДМП)»:
в «Показатели конечного результата»:
строку «Обеспечение эффективной реализации государственной политики в области высшего, послевузовского, профессионального технического, среднего, дошкольного образований и молодежной политики» исключить;
в «3. Услуги по реализации единой государственной научной и научно-технической политики и координации научно-технической деятельности в стране (Комитет науки)»:
в «Показатели конечного результата»:

3.5. Балалар мен жасөспірімдер қозғалысын дамыту жөнінде іс-шаралар өткізу
-
х
-
-
-
3.6. Мемлекеттік жастар саясатының өзекті мәселелері бойынша әлеуметтік зерттеулер жүргізу
-
х
-
-
-
";
"Бюджеттік бағдарламалар" деген 7-бөлімде:
"Бюджеттік бағдарламалар" деген 7.1-кіші бөлімде:
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" деген бюджеттік бағдарламада:
"2. Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі, кәсіптік техникалық, орта, мектепке дейінгі білім беру және жастар саясаты салаларындағы мониторингте, үйлестіруде, стратегиялық, әдістемелік және әдіснамалық қамтамасыз етуде (ЖЖООКБД, МДжОБД, ТКБД, ЖСД)":
"Соңғы нәтиже көрсеткіштерінде":
"Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі, кәсіптік техникалық, орта, мектепке дейінгі білім және жастар саясаты салаларында мемлекеттік саясатты іске асырудың тиімділігін қамтамасыз ету" деген жол алынып тасталсын;
"3. Елдегі бірыңғай мемлекеттік ғылыми және ғылыми-техникалық саясатты іске асыру және ғылыми-техникалық қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтерде (Ғылым комитеті)":
"Соңғы нәтиже көрсеткіштерінде":

в графе «2012 год» строки «Реализация научно-технических программ фундаментальных и прикладных исследований, реализуемых за счет средств государственного бюджета» цифры «47» заменить цифрами «61»;
в бюджетной программе 005 «Строительство и реконструкция объектов образования и науки»:
в графе «2012 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «8 149 439» заменить цифрами «11 327 374,0»;
в бюджетной программе 006 «Обеспечение доступности научной, научно-технической и научно-педагогической информации»:
в графе «2012 год»:
в «показатели качества»:
в строке «Ориентировочное количество публикаций казахстанских ученых в ведущих рейтинговых научных журналах мира» цифры «370» заменить цифрами «410»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «584 352» заменить цифрами «734 352,0»;
в бюджетной программе 007 «Прикладные научные исследования»:
в графе «2012 г.»:
в «показатели прямого результата»:
в строке «Количество направлений проведенных прикладных научных исследований в области образования» цифру «4» заменить цифрой «0»;
в строке «Количество прикладных научных исследований в области образования по совершенствованию научно-методических основ коррекционно-педагогической и социальной поддержки детей с ограниченными возможностями в развитии» цифру «5» заменить цифрой «0»;
в «показатели конечного результата»:
в строке «Ориентировочное количество выполненных научных проектов по научно-методическим основам модернизации и функционирования системы дошкольного и общего среднего образования в контексте повышения конкурентоспособности страны» цифры «30» заменить цифрой «0»;
строку «Качественное улучшение процесса обучения в условиях 12-летней школы, в специальных (коррекционных) организациях образования, в высших учебных заведениях республики, детских дошкольных организациях» исключить;
в «показатели качества»:
в строке «Предполагаемая доля вузов, участвующих в выполнении проектов научно-технических программ» цифры «43» заменить цифрой «0»;
в «показатели эффективности»:
в строке «Средний расход по 1-му научному направлению в области образования по совершенствованию научно-методических основ коррекционно-педагогической и социальной поддержки детей с ограниченными возможностями в развитии» цифры «8 752,2» заменить цифрой «0»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «148 189,0» заменить цифрой «0»;
в бюджетной программе 008 «Методологическое обеспечение системы образования»:
в «показатели прямого результата»:

"Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен іске асырылатын іргелі және қолданбалы зерттеулердің ғылыми-техникалық бағдарламаларын іске асыру" деген жолдың "2012 жыл" деген бағанындағы "47" деген сандар "61" деген сандармен ауыстырылсын;
005 "Білім және ғылым объектілерін салу және реконструкциялау" деген бюджеттік бағдарламада:
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдың "2012 жыл" деген бағанындағы "8 149 439" деген сандар "11 327 374,0" деген сандармен ауыстырылсын;
006 "Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпараттың қолжетімділігін қамтамасыз ету" деген бюджеттік бағдарламада:
"2012 жыл" деген бағанда:
"сапа көрсеткіштерінде":
"Алдыңғы қатардағы әлемдік рейтингтік ғылыми журналдардағы қазақстандық ғалымдар жарияланымдарының шамамен алғандағы саны" деген жолдағы "370" деген сандар "410" деген сандармен ауыстырылсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "584 352" деген сандар "734 352,0" деген сандармен ауыстырылсын;
007 "Қолданбалы ғылыми зерттеулер" деген бюджеттік бағдарламада:
"2012 жыл" деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Білім беру саласында жүргізілген қолданбалы ғылыми зерттеулер бағыттарының саны" деген жолдағы "4" деген сан "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Даму мүмкіндіктері шектеулі балаларды түзеу-педагогикалық және әлеуметтік қолдаудың ғылыми-әдістемелік негіздерін жетілдіру бойынша білім беру саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулердің саны" деген жолдағы "5" деген сан "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Соңғы нәтиже көрсеткіштерінде":
"Елдің бәсекеге қабілеттілігін арттыру контекстінде мектепке дейінгі және жалпы орта білім беру жүйесін жаңғыртудың және оның жұмыс істеуінің ғылыми-әдістемелік негіздері бойынша орындалған ғылыми жобалардың шамамен алғандағы саны" деген жолдағы "30" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"12 жылдық мектеп жағдайында, арнайы (түзеу) бiлiм беру ұйымдарында, республиканың жоғары оқу орындарында, мектепке дейiнгi балалар ұйымдарында оқыту процесiн сапалық жақсарту" деген жол алынып тасталсын;
"сапа көрсеткіштерінде":
"Ғылыми-техникалық бағдарламаларды орындауға қатысатын жоғары оқу орындарының жоспарлы үлесі" деген жолдағы "43" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"тиімділік көрсеткіштерінде":
"Даму мүмкiндiктерi шектеулi балаларды түзеу-педагогикалық және әлеуметтiк қолдаудың ғылыми-әдiстемелiк негiздерiн жетiлдiру бойынша бiлiм беру саласындағы 1 ғылыми бағытқа арналған орташа шығыс" деген жолдағы "8 752,2" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "148 189,0" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
008 "Білім беру жүйесінің әдістемелік қамтамасыз ету" деген бағдарламада:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":

в графе «2012 год» строки «Планируемое количество учебной литературы, прошедшей экспертизу» цифры «1980» заменить цифрами «2480»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Планируемое количество адаптируемых
учебно-методических комплексов для
организаций технического и профессионального
образования
ед.
9
»;
в графе «2012 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «2 035 185,0» заменить цифрами «2 702 460,0»;
в бюджетной программе 009 «Обучение и воспитание одаренных детей»:
в графе «2012 год»:
в «показатели прямого результата»:
в строке «Предполагаемое среднегодовое количество учащихся в Назарбаев Интеллектуальных школах, интернатах, предшколах, детских садах, учебно-оздоровительных центрах» цифры «6 557» заменить цифрами «6 043»;
в «показатели конечного результата»:
в строке «Количество педагогических кадров, прошедших повышение квалификации по новой системе» цифры «500» заменить цифрами «1 550»;
дополнить строками следующего содержания:
«
Предполагаемое количество
педагогических работников
филиалов АОО «Назарбаев
Интеллектуальные школы»,
прошедших курсы повышения
квалификации внутри страны
и за рубежом
чел.
7065
Предполагаемое количество
учащихся, участвующих в
олимпиадах, внешкольных
мероприятиях
чел.
937
Предполагаемое количество иностранных педагогов,
привлеченных в филиалы АОО
«Назарбаев
Интеллектуальные школы»
чел.
165
Предполагаемое количество
учителей, проходящих
обучение и повышение
квалификации на базе АОО
"Назарбаев Университет"
(1-годичные курсы)
чел.
100
»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «31 042 095» заменить цифрами «27 635 232,0»;
в бюджетной программе 012 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов образования»:
в графе «2012 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «61 734 070» заменить цифрами «69 319 724,0»;
в бюджетной программе 017 «Подготовка кадров в области культуры и искусства»:
в графе «2012 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «3 983 847» заменить цифрами «4 083 847,0»;
в бюджетной программе 020 «Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся»:
в графе «2012 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «80 010 347» заменить цифрами «80 231 947,0»;
в бюджетной программе 023 «Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций образования»:
в графе «2012 год»:
в «показатели прямого результата»:

"Сараптамадан өткен оқу әдебиеттерінің жоспарлы саны" деген жолдың "2012 жыл" деген бағанындағы "1980" деген сандар "2480" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарына арналған бейімделетін оқу-әдістемелік кешендердің жоспарлы саны
бірлік
9
";
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдың "2012 жыл" деген бағанындағы "2 035 185,0" деген сандар "2 702 460,0" деген сандармен ауыстырылсын;
009 "Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу" деген бюджеттік бағдарламада:
"2012 ж." деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Зияткерлік мектептердегі, интернаттардағы, мектепалдындағы, балабақшалардағы, оқу-сауықтыру лагерьлеріндегі оқушылардың орташа жылдық болжамды саны" деген жолдағы "6 557" деген сандар "6 043" деген сандармен ауыстырылсын;
"соңғы нәтиже көрсеткіштерінде":
"Жаңа жүйе бойынша біліктілігін арттырған педагог кадрлардың саны" деген жолдағы "500" деген сандар "1 550" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ филиалдарының ел ішінде және шетелде біліктілікті арттыру курстарынан өткен педагогикалық қызметкерлерінің болжамды саны
адам
7 065
Олимпиадаларға, мектептен тыс іс-шараларға қатысатын оқушылардың болжамды саны
адам
937
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ филиалдарына тартылған шетел педагогтерінің болжамды саны
адам
165
"Назарбаев Университеті" ДБҰ базасында оқытудан және біліктілікті арттырудан (1 жылдық курстар) өтетін мұғалімдердің болжамды саны
адам
100
";
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "31 042 095" деген сандар "27 635 232,0" деген сандармен ауыстырылсын;
012 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшiн берілетін нысаналы даму трансферттерi" деген бюджеттік бағдарламада:
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдың "2012 жыл" деген бағанындағы "61 734 070" деген сандар "69 319 724,0" деген сандармен ауыстырылсын;
017 "Мәдениет пен өнер саласында мамандар даярлау" деген бюджеттік бағдарламада:
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдың "2012 жыл" деген бағанындағы "3 983 847" деген сандар "4 083 847,0" деген сандармен ауыстырылсын;
020 "Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету" деген бюджеттік бағдарламада:
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдың "2012 жыл" деген бағанындағы "80 010 347" деген сандар "80 231 947,0" деген сандармен ауыстырылсын;
023 "Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау" деген бюджеттік бағдарламада:
"2012 жыл" деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":

в строке «Предполагаемое среднее количество слушателей, проходящих курсы повышения квалификации и переподготовки кадров различного профиля новой формации, по технологии 12-летнего образования, а также стажировку и повышение квалификации за рубежом» цифры «83 203» заменить цифрами «82 934»;
в строке «Предполагаемое среднее количество слушателей, проходящих повышение квалификации и стажировку по предметам специальных дисциплин, в том числе за рубежом» цифры «1 024» заменить цифрами «1 176»;
в «показатели эффективности»:
в строке «Предполагаемая средняя стоимость обучения 1 слушателя в год, проходящего курсы повышения квалификации и переподготовки кадров» цифры «85 216» заменить цифрами «106 963»;
в строке «Предполагаемая средняя стоимость обучения 1 слушателя в год (преподаватели и мастера производственного обучения), проходящего повышение квалификации и стажировку по предметам специальных дисциплин, в том числе за рубежом» цифры «33 258» заменить цифрами «172 454»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «8 909 626,0» заменить цифрами «9 093 316,0»;
в бюджетной программе 031 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011 – 2020 годы»:
в графе «2012 год»:
в «показатели прямого результата»:
в строке «Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому» цифры «1 100» заменить цифрами «2 792»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «4 083 159,0» заменить цифрами «4 049 451,0»;
в бюджетной программе 033 «Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан и проведение внешней оценки качества образования»:
в графе «2012 год»:
в «показатели прямого результата»:
дополнить строками следующего содержания:
«
Подготовка к проведению
международного исследования
процесса школьного преподавания
и обучения TALIS-2013
ед.
1
Ориентировочное количество
сотрудников, которые примут
участие в организации и
проведении международных
исследований в Казахстане
чел.
15
»;
в «показатели конечного результата»:
дополнить строками следующего содержания:
«
Ориентировочное количество
сотрудников, принимающих участие
в международных семинарах по
международному исследованию
TALIS-2013
чел.
7
Привлечение зарубежных
консультантов и казахстанских
экспертов-предметников
чел.
30
Ориентировочное количество
участников в республиканских
мероприятиях по международному
исследованию TALIS-2013
чел.

"Жаңа формацияның әртүрлі бейіні, сондай-ақ 12 жылдық білімнің технологиялары бойынша кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау курстарынан өтуші, сондай-ақ шетелде біліктілігін арттырушы және тағылымдамадан өтуші тыңдаушылардың болжамды саны" деген жолдағы "83 203" деген сандар "82 934" деген сандармен ауыстырылсын;
"Арнайы пәндер бойынша, оның ішінде шетелде біліктілігін арттырудан және тағылымдамадан өтуші тыңдаушылардың болжамды орташа саны" деген жолдағы "1 024" деген сандар "1 176" деген сандармен ауыстырылсын;
"тиімділік көрсеткіштерінде":
"Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау курстарынан өтуші 1 тыңдаушыны бір жыл оқытудың болжамды орташа құны" деген жолдағы "85 216" деген сандар "106 963" деген сандармен ауыстырылсын;
"Арнайы пәндер бойынша, соның ішінде шетелде біліктілігін арттырудан және тағылымдамадан өтуші 1 тыңдаушыны (оқытушылар және өндірістік оқыту шеберлері) бір жыл оқытудың болжамды орташа құны" деген жолдағы "33 258" деген сандар "172 454 " деген сандармен ауыстырылсын;
"бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "8 909 626,0" деген сандар "9 093 316,0" деген сандармен ауыстырылсын;
031 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген бюджеттік бағдарламада:
"2012 жыл" деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету" деген жолдағы "1 100" деген сандар "2 792" деген сандармен ауыстырылсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "4 083 159,0" деген сандар "4 049 451,0" деген сандармен ауыстырылсын;
033 "Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау және білім сапасына сырттай бағалау жүргізу" деген бюджеттік бағдарламада:
"2012 жыл" деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
TALIS-2013 мектептегі сабақ беру және оқыту үдерісі халықаралық зерттеуін өткізуге дайындық
бірлік
1
Қазақстанда халықаралық зерттеулерді ұйымдастыру мен өткізуге қатысатын қызметкерлердің шамамен алғандағы саны
адам
15
";
"соңғы нәтиже көрсеткіштерінде":
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
TALIS-2013 халықаралық зерттеуі бойынша халықаралық семинарларға қатысушы қызметкерлердің шамамен алғандағы саны
адам
7
Шетелдік консультанттар мен қазақстандық сарапшы пән мұғалімдерін тарту
адам
30
TALIS-2013 халықаралық зерттеуі бойынша республикалық іс-шараларға қатысушылардың шамамен алғандағы саны
адам

500
»;
в графе «2012 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «1 121 285,0» заменить цифрами «1 319 391,0»;
в бюджетной программе 035 «Капитальные расходы организаций образования»:
в «показатели прямого результата»:
в графе «2012 год» строки «Ориентировочное количество общежитий, в которых будет проведен капитальный ремонт» цифру «9» заменить цифрами «16»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Создание библиотечного фонда для
межрегиональных центров
Ед.
2
»;
в графе «2012 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «3 284 286» заменить цифрами «3 972 186,0»;
в бюджетной программе 040 «Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан»:
в графе «2012 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «809 366» заменить цифрами «1 159 366,0»;
в бюджетной программе 044 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей»:
в «показатели прямого результата»:
в графе «2012 год» строки «Выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей» цифры «23 907» заменить цифрой «0»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Обеспечение содержания
ребенка-сироты (детей-сирот), и
ребенка (детей), оставшегося без
попечения родителей, находящегося
под опекой и попечительством в
среднем не менее
чел.
18000
»;
в «показатели конечного результата»:
дополнить строкой следующего содержания:
«
Доля детей-сирот и детей, оставшихся
без попечения родителей, переданных
под опеку (попечительство) из числа
выявленных детей-сирот и воспитанников
для детей данной категории
%
20,5
»;
в графе «2012 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «4 742 032,0» заменить цифрами «4 159 712,0»;
в бюджетной программе 045 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования»:
в графе «2012 год»:
в «показатели прямого результата»:
в строке «Обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений» цифры «24» заменить цифрами «97»;
в «показатели эффективности»:

500
";
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдың "2012 жыл" деген бағанындағы "1 121 285,0" деген сандар "1 319 391,0" деген сандармен ауыстырылсын;
035 "Білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары" деген бюджеттік бағдарламада:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Күрделі жөндеу жүргізілетін жатақханалардың шамамен алғандағы саны" деген жолдың "2012 жыл" деген бағанындағы "9" деген сан "16" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Өңіраралық орталықтар үшін кітапхана қорын құру
бірлік
2
";
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдың "2012 жыл" деген бағанындағы "3 284 286" деген сандар "3 972 186,0" деген сандармен ауыстырылсын;
040 "Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар жүргізу" деген бюджеттік бағдарламада:
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдың "2012 жыл" деген бағанындағы "809 366" деген сандар "1 159 366,0" деген сандармен ауыстырылсын;
044 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламада:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ақша қаражаттарын төлеу" деген жолдың "2012 жыл" деген бағанындағы "23 907" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Қамқоршылық және қорғаншылықтағы жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуды қамтамасыз ету, орта есеппен кемінде
адам
18000
";
"соңғы нәтиже көрсеткіштерінде":
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Аталған санаттағы балалар үшін анықталған жетім балалар мен тәрбиеленішулер арасынан ата-анасының қамқорлығынсыз қалған қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) берілген жетім балалар мен балалардың үлесі
%
20,5
";
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдың "2012 жыл" деген бағанындағы "4 742 032,0" деген сандар "4 159 712,0" деген сандармен ауыстырылсын;
045 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген бюджеттік бағдарламада:
"2012 жыл" деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңарту және қайта жабдықтау" деген жолдағы "24" деген сандар "97" деген сандармен ауыстырылсын;
"тиімділік көрсеткіштерінде":

в строке «Доля государственных учебных заведений ТиПО оснащенных современным обучающим оборудованием от общего количества государственных учебных заведений ТиПО» цифры «45,2» заменить цифрами «59,4»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «600 000» заменить цифрами «2 425 000,0»;
в бюджетной программе 053 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования»:
в графе «2012 год»:
в «показатели прямого результата»:
в строке «Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования» цифры «279 755,0» заменить цифрами «256 589»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «13 048 968,0» заменить цифрами «11 453 346,0»;
в бюджетной программе 054 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования»:
в графе «2012 год»:
в «показатели прямого результата»:
в строке «Установление мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования доплаты за организацию производственного обучения» цифры «6012» заменить цифрами «6366,5»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «1 403 096,0» заменить цифрами «1 471 757,0»;
бюджетную программу 055 «Фундаментальные и прикладные научные исследования» изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в бюджетной программе 061 «Увеличение уставного капитала АО «Холдинг «Кәсіпқор»:
в графе «2012 год»:
в «показатели прямого результата»:
в строке «Ориентировочное количество строящихся объектов» цифру «2» заменить цифрой «0»;
в «показатели конечного результата»:
в строке «Своевременное и полное перечисление средств для пополнения уставного капитала» цифры «100» заменить цифрой «0»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «12 480 000» заменить цифрой «0»;
дополнить новой бюджетной программой 075 «Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на изъятие земельных участков под строительство общежития Евразийского национального университета им. Гумилева для филиала МГУ им. Ломоносова и Назарбаев Интеллектуальных школ» согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
в бюджетной программе 120 «Грантовое финансирование научных исследований»:
в графе «2012 г.»:
в «показатели прямого результата»:

"ТжКБ мемлекеттік оқу орындарының жалпы санынан қазіргі заманғы оқыту жабдығымен жарақтандырылған ТжКБ мемлекеттік оқу орындарының үлесі" деген жолдағы "45,2" деген сандар "59,4" деген сандармен ауыстырылсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "600 000" деген сандар "2 425 000,0" деген сандармен ауыстырылсын;
053 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген бюджеттік бағдарламада:
"2012 жыл" деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайту" деген жолдағы "279 755,0" деген сандар "256 589" деген сандармен ауыстырылсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "13 048 968,0" деген сандар "11 453 346,0" деген сандармен ауыстырылсын;
054 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлеріне қосымша ақы белгілеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген бюджеттік бағдарламада:
"2012 жыл" деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлеріне өндірістік оқытуды ұйымдастырғаны үшін қосымша ақыны ұлғайту" деген жолдағы "6012" деген сандар "6366,5" деген сандармен ауыстырылсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "1 403 096,0" деген сандар "1 471 757,0" деген сандармен ауыстырылсын;
055 "Іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулер" деген бюджеттік бағдарлама осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
061 ""Кәсіпқор холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту" деген бюджеттік бағдарламада:
"2012 жыл" деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Салынып жатқан объектілердің шамамен алғандағы саны" деген жолдағы "2" деген сан "0" деген санмен ауыстырылсын;
"соңғы нәтиже көрсеткіштерінде":
"Жарғылық капиталды толықтыру үшін қаражатты уақытылы және толық аудару" деген жолдағы "100" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "12 480 000" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын.
Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 075 "Астана қаласының бюджетіне М. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетіне арналған Л.Н.Гумилев атындағы ЕҰУ жатақханасының және Назарбаев Зияткерлік мектептерінің құрылыстарына жер учаскелерін алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын;
120 "Ғылыми зерттеулерді грантпен қаржыландыру" деген бюджеттік бағдарламада:
"2012 жыл" деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":

в строке «Ориентировочное количество приоритетных научно-технических проектов на грантовой основе» цифры «250» заменить цифрой «0»;
в «показатели конечного результата»:
в строке «Реализуемые опытно-конструкторские разработки» цифры «35» заменить цифрой «0»;
в строке «Предполагаемая доля научных проектов, выполненных с использованием оборудования национальных лабораторий коллективного пользования и инженерных лабораторий» цифры «10» заменить цифрой «0»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «10 000 000» заменить цифрой «0»;
в бюджетной программе 130 «Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности»:
в графе «2012 год»:
в «показатели прямого результата»:
в строке «Ориентировочное количество субъектов, подлежащих базовому финансированию, в том числе:» цифры «161» заменить цифрами «157»;
в строке «Ориентировочное количество подведомственных организаций Министерства образования и науки Республики Казахстан» цифры «73» заменить цифрами «69»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «7 785 711» заменить цифрами «8 631 824,0»;
в подразделе 7.2. «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2012 год»:
в строке «ВСЕГО бюджетных расходов» цифры «382 240 776,0» заменить цифрами «383 726 528,0»;
в строке «Текущие бюджетные программы» цифры «273 260 942,0» заменить цифрами «276 463 105,0»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «108 979 834,0» заменить цифрами «107 263 423,0».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 апреля 2012 года № 554
Бюджетная программа
055 «Научная и (или) научно-техническая деятельность»
Описание
Администрирование научных исследований о новых знаниях,
природных и социальных системах, разработка научных основ
системных преобразований экономики, устойчивого развития
общества, науки; укрепление позиций казахстанской науки в
рамках общего научно-технологического пространства
государств, участников СНГ в мировом разделении научного
труда, которые приведут к получению новых научных
результатов мирового уровня и экономическому росту
Казахстана.
Совершенствование теоретико-методологических основ системы
образования, научно-методических основ
коррекционно-педагогической и социальной поддержки детей с
ограниченными возможностями в развитии, разработка и
внедрение инновационных методов и технологий обучения и
воспитания, разработка научно-педагогического обеспечения,
научное и научно-методическое сопровождение процесса
реформирования, поддержки и функционирования развития
образования, сохранение и развитие продуктивного ядра
педагогической науки, теоретико-методологические основы и
научно-методическое обеспечение квалификации и
профессиональной переподготовки кадров в условиях
модернизации образования, повышение ее роли в
социально-экономическом развитии республики.
Обеспечение реализации научно-технических программ и
проектов на грантовой основе в целях повышения уровня
научно-исследовательских работ, научно-технического
потенциала и конкурентоспособности научных организаций и их
коллективов.
Вид бюджетной программы
в зависимости от
содержания
осуществление государственных
функций, полномочий и оказание
вытекающих из них государственных
услуг
в зависимости от
способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование
мероприятий
и показателей бюджетной
программы
Ед.
изм.
отчетный
период
плановый период
отчет
2009
года
отчет
2010
года
2011 год
2012 год
2013 год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого
результата
Ориентировочное
количество
научно-технических
программ фундаментальных
исследований.
Ед.
6
6
6
0
6
6
Ориентировочное
количество прикладных
научно-технических
программ
Ед.
19
34
33
61
41
41
Ориентировочное
количество проведенных
научно-исследовательских
программ по изучению
прикладного искусства
древних тюрков в
контексте формирования
тюркского культурного
комплекса
Ед.
-
-
3
2
-
-
Ориентировочное
количество проведенных
научно-технических
экспертиз научных
программ и проектов
Ед.
-

"Гранттық негіздегі басым ғылыми-техникалық жобалардың шамамен алғандағы саны" деген жолдағы "250" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"соңғы нәтиже көрсеткіштерінде":
"Іске асырылатын тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелер" деген жолдағы "35" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Ұжымдық қолданыстағы ұлттық зертханалар мен инженерлік зертханалардың жабдықтарын қолдана отырып үдемелі индустриалды-инновациялық дамудың мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде орындалған ғылыми жобалардың болжамды үлесі" деген жолдағы "10" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "10 000 000" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
130 "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру" деген бюджеттік бағдарламада:
"2012 жыл" деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Базалық қаржыландырылатын субъектілердің шамамен алғандағы саны, оның ішінде:" деген жолдағы "161" деген сандар "157" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ведомстволық бағынысты ұйымдарының шамамен алғандағы саны" деген жолдағы "73" деген сандар "69" деген сандармен ауыстырылсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "7 785 711" деген сандар "8 631 824,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бюджеттік шығыстардың жиынтығы" деген 7.2-кіші бөлімде:
"2012 жыл" деген бағанда:
"Бюджет шығыстарының БАРЛЫҒЫ" деген жолдағы "382 240 776,0" деген сандар "383 726 528,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар" деген жолдағы "273 260 942,0" деген сандар "276 463 105,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бюджеттік даму бағдарламалары" деген жолдағы "108 979 834,0" деген сандар "107 263 423,0" деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 28 сәуірдегі
№ 554 қаулысына
1-қосымша
Бюджеттік бағдарлама
055 "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет"
Сипаттамасы
Жаңа білімдер туралы, табиғи және әлеуметтік жүйелер туралы ғылыми зерттеулерді әкімшілендіру, экономиканың, қоғамның орнықты дамуының, ғылымның жүйелі қайта өзгерулерінің ғылыми негіздерін әзірлеу; әлемдік деңгейдегі жаңа ғылыми нәтижелерін алуға және Қазақстанның экономикалық өсуіне алып келетін ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің әлемдік ғылыми еңбек бөлінісіндегі жалпы ғылыми-технологиялық кеңістік аясында қазақстандық ғылымның ұстанымдарын нығайту.
Білім беру жүйесінің теориялық-әдіснамалық негіздерін, даму мүмкіндіктері шектеулі балаларды түзеу-педагогикалық және әлеуметтік қолдаудың ғылыми-әдістемелік негіздерін жетілдіру, оқыту мен тәрбиенің инновациялық әдістері мен технологияларын әзірлеу және енгізу, ғылыми-педагогикалық қамтамасыз ету, білімді дамытуды реформалау, қолдау және жұмыс істеу процесін ғылыми және ғылыми-әдістемелік алып жүру, педагогикалық ғылымның жемісті ұйытқысын сақтау, білімді жаңғырту жағдайында біліктілік пен кәсіптік қайта даярлаудың теориялық-әдіснамалық негіздері және ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету, оның республикалық әлеуметтік-экономикалық дамуындағы рөлін көтеру.
Ғылыми ұйымдардың және олардың ұжымдарының ғылыми-зерттеу жұмыстарының, ғылыми-техникалық әлеуетінің және бәсекеге қабілеттілік деңгейін арттыру мақсатында гранттық негіздегі ғылыми-техникалық бағдарламалар мен жобаларды іске асыруды қамтамасыз ету.
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына қарай
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
іске асыру тәсіліне қарай
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама іс-шаралары мен көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
Есептік кезең
Жоспарлы кезең
2014 жыл
2015 жыл
Есепті 2009 жыл
Есепті 2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
Іргелі зерттеулердің ғылыми-техникалық бағдарламаларының шамамен алғандағы саны
бірлік
6
6
6
0
6
6
Қолданбалы ғылыми-техникалық бағдарламалардың шамамен алғандағы саны
бірлік
19
34
33
61
41
41
Түркі мәдени кешенін құру контекстінде ежелгі түркілердің қолданбалы өнерін зерттеу бойынша жүргізілген ғылыми-зерттеу жобаларының шамамен алғандағы саны
бірлік
-
-
3
2
-
-
Ғылыми-техникалық сараптамадан өткен ғылыми бағдарламалар мен жобалардың шамамен алғандағы саны
бірлік
-

8 752,2
объем бюджетных расходов
тыс.
тенге
8 129 898
10 238 413,4
17 897 740
28 146 469
13 126 385
13 159 596
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 апреля 2012 года № 554
Бюджетная программа
075 «Целевые текущие трансферты бюджету
города Астаны на изъятие земельных участков
под строительство общежития Евразийского
национального университета им. Гумилева для
филиала МГУ им. Ломоносова и Назарбаев
Интеллектуальных школ»
Описание
Перечисление целевых текущих трансфертов
бюджету города Астаны на изъятие земельных
участков под строительство общежития
Евразийского национального университета им.
Гумилева для филиала МГУ им. Ломоносова и
Назарбаев Интеллектуальных школ
Вид бюджетной программы
в зависимости от
содержания
предоставление трансфертов и
бюджетных субсидий
в зависимости от
способа
реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование
показателей
бюджетной программы
Ед.
изм.
Плановый
период
Отчетный период
2014
год
2015
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого
результата
Количество изъятых
земельных участков
под строительство
общежития
Евразийского
национального
университета им.
Гумилева для филиала
МГУ им. Ломоносова и
Назарбаев
Интеллектуальных школ
учас
ток
173
показатели конечного
результата
Полное и
своевременное
перечисление целевых
текущих трансфертов
из республиканского
бюджета бюджету
города Астаны
%
100
Оформление
государственного акта
на право постоянного
пользования землей
ед.
2
показатели качества
показатели
эффективности
объем бюджетных
расходов
тыс.
тен-
ге
-

8 752,2
бюджет шығыстарының көлемі
мың теңге
8 129 898
10 238 413,4
17 897 740
28 146 469
13 126 385
13 159 596
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 28 сәуірдегі
№ 554 қаулысына
2-қосымша
Бюджеттік бағдарлама
075 "Астана қаласының бюджетіне М. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетіне арналған Л.Н.Гумилев атындағы ЕҰУ жатақханасының және Назарбаев Зияткерлік мектептерінің құрылыстарына жер учаскелерін алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
Сипаттамасы
Астана қаласының бюджетіне М. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетіне арналған Л.Н.Гумилев атындағы ЕҰУ жатақханасының және Назарбаев Зияткерлік мектептерінің құрылыстарына жер учаскелерін алуға ағымдағы нысаналы трансферттерді аудару
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына қарай
трансферттер мен бюджеттік субсидияларды беру
іске асыру тәсіліне қарай
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2014 жыл
2015 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
М. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетіне арналған Л.Н.Гумилев атындағы ЕҰУ жатақханасының және Назарбаев Зияткерлік мектептерінің құрылыстарына алынған жер учаскелерінің саны
учаске
173
Соңғы нәтиже көрсеткіші
Астана қаласының бюджетiне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді толық және уақтылы аудару
%
100
Жерді тұрақты пайдалану құқығына мемлекеттік актіні ресімдеу
бірлік
2
сапа көрсеткіштері
тиімділік көрсеткіштері
бюджет шығыстарының көлемі
мың теңге