О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 269 "Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), и правил его формирования"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2012 года № 572. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2015 года № 754
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.09.2015 № 754 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п. 2
В целях реализации Решения Комиссии Таможенного союза от 18 ноября 2011 года № 850 «О новой редакции единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза и Единого таможенного тарифа Таможенного союза», а также в соответствии со статьей 49-1 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О введении в действие Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс)» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 269 «Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), и правил его формирования» следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс)», Законом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О введении в действие Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс)», и правил его формирования»;
преамбулу изложить в следующей редакции:
«В целях реализации статьи 250 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) и статьи 49-1 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О введении в действие Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс)» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:»;
абзац второй пункта 1 изложить в следующей редакции:

"Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 269 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 4 мамырда № 572 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 қыркүйектегі № 754 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.09.2015 № 754 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
«Кеден одағы және Кеден одағының Бірыңғай кедендік тарифінің сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының жаңа редакциясы туралы» Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 18 қарашадағы № 850 шешімін іске асыру мақсатында, сондай-ақ «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңының 49-1-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қосылған құн салығы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 269 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қосылған құн салығы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі), «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңында белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру ережесін бекіту туралы»;
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі) 250-бабын және «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңының 49-1-бабын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:»;
1-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

«Перечень импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс)» и Законом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О введении в действие Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс);»;
в Перечне импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), утвержденным указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Перечень импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) и Законом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О введении в действие Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс);
строки, порядковые номера 5, 6, 7, изложить в следующей редакции:
«
5
Кожух, амортизаторы, наконечники, подушки*
из 4016 93 000 8
6
Изделия из вулканизованной резины, кроме
твердой резины для моторных транспортных
средств товарных позиций 8701-8705*
из 4016 99 970 9
7
Бандаж*
из 4017 00 000 0
»;
строку, порядковый номер 25, изложить в следующей редакции:
«
25
Части, включая регуляторы
8410 90 000
»;
строку, порядковый номер 69, изложить в следующей редакции:
«
69
Прочее оборудование для фильтрования или
очистки прочих газов
8421 39 800 0
»;
строку, порядковый номер 77, изложить в следующей редакции:
«
77
Тали подъемные и подъемники (кроме скиповых
подъемников или подъемников, используемых для
подъема транспортных средств), прочие для
гражданской авиации
из 8425 19 000
»;
строку, порядковый номер 79, изложить в следующей редакции:
«
79
Лебедки, прочие для гражданской авиации
8425 39 000 2
»;
строку, порядковый номер 87, изложить в следующей редакции:
«
87
Части, предназначенные исключительно или в
основном для оборудования прокатных станов в
подсубпозиции 8428 90 300 0
8431 39 000 0
»;
строку, порядковый номер 91, изложить в следующей редакции:
«
91
Машины или механизмы для уборки или обмолота
сельскохозяйственных культур, включая
пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы
соломы или сена;
сенокосилки или газонокосилки;
машины для очистки, сортировки или
калибровки яиц, плодов или других
сельскохозяйственных продуктов, кроме машин
товарной позиции 8437
8433 (кроме
8433 20 500 0,

«Қосылған құн салығы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі) және «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңында белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесі;»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қосылған құн салығы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қосылған құн салығы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі) және «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңында белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесі»
реттік нөмірлері 5, 6 және 7-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
5
Қаптама амортизаторлар, ұштықтар, тұғырықтар*
4016 93 000 8-ден
6
8701 - 8705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарына арналған қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған бұйымдар*
4016 99 970 9-дан
7
Табан темір*
4017 00 000 0-ден
»;
реттік нөмірі 25-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
25
Реттеушілерді қоса алғанда, бөліктер
8410 90 000
»;
реттік нөмірі 69-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
69
Өзге де газды сүзуге немесе тазартуға арналған өзге де жабдықтар
8421 39 800 0
»;
реттік нөмірі 77-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
77
Азаматтық авиацияға арналған өзге де көтергіш тальдар мен (тоңгершенті көтергіштерден немесе көлік құралдарын көтеру үшін пайдаланылатын көтергіштерден басқа) көтергіштер
8425 19 000-ден
»;
реттік нөмірі 79-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
79
Азаматтық авиацияға арналған өзге де шығырлар
8425 39 000 2
»;
реттік нөмірі 87-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
87
8428 90 300 0 ішкі субпозициясындағы прокатталған станның жабдығы үшін ерекше немесе негізінен арналған бөліктер
8431 39 000 0
»;
реттік нөмірі 91-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
91
Пресс жинағыштарды қоса алғанда, ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе тетіктер, сабанды немесе пішенді дестелерге буып-түюге арналған престер; пішен шалғылары және көгал шалғылары; 8437 тауар позициясының машиналарынан басқа, жұмыртқаларды, жемістерді немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнімдерін тазалауға, сорттауға немесе калибрлеуге арналған машиналар
8433
(8433 20 500 0,

8433 30 000 0,
8433 90 000 0)
»;
дополнить строками, порядковые номера 91-1, 91-2, следующего содержания:
«
91-1
Косилки, включая монтируемые на тракторах,
прочие, навесные или прицепные с режущей
частью, вращающейся в горизонтальной
плоскости*
из 8433 20 500 0
91-2
Машины для заготовки сена прочие, (кроме
оборачивателей, граблей боковых и
сеноворошилок)*
из 8433 30 000 0
»;
строку, порядковый номер 109, изложить в следующей редакции:
«
109
Оборудование (кроме машин товарной позиции
8450) для промывки, чистки, отжима, сушки,
глажения, прессования (включая прессы для
термофиксации материалов), беления,
крашения, аппертирования, отделки, нанесения
покрытия или пропитки пряжи, тканей или
готовых текстильных изделий и машины для
нанесения пасты на тканую или другую основу,
используемые в производстве напольных
покрытий, таких как линолеум; машины для
наматывания, разматывания, складывания, резки
или прокладывания текстильных тканей (кроме
машин гладильных бытовых)
8451 (кроме
8451 21 000,
8451 90 000 0)
»;

8433 30 000 0,
8433 90 000 0
басқа)
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 91-1, 91-2-жолдармен толықтырылсын:
«
91-1
Тракторларға орнатылатындарды қоса алғанда өзге де тік жазықта айналатын, кесетін бөліктері бар ілетін немесе тіркемелі орақтар*
8433 20 500 0-ден
91-2
Шөп дайындауға арналған машиналар (айналмалы, бүйір жақ тырма және шабылған шөпті ауыстыратын машиналардан басқа)*
8701 30 000 0-ден
»;
реттік нөмірі 109-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
109
Жууға, тазалауға, сынуға, кептіруге, үтіктеуге, бастыруға (материалдарды ыстықтай қалыптау үшін бастыруды қоса алғанда), ағартуға, бояуға, аппреттеуге, әрлеуге, иірімжіптерді, маталарды немесе тоқыма бұйымдарын жабынмен қаптауға жабуға немесе өңдеуге арналған жабдық (8450 тауар позициясының машиналарынан басқа) және линолеум сияқты едендік төсеніштерді өндіруге пайдаланылатын мата немесе басқа да негізге паста жағуға арналған машиналар; тоқыма маталарды орауға, тарқатуға, жинауға, кесуге немесе тесуге арналған машиналар (тұрмыстық үтіктеу машиналарынан басқа)
8451
(8451 21 000,
8451 90 000 0
басқа)
»;

8504 32 000 0,
8504 33 000 0,
8504 34 000 0,
8504 90)
»;
строки, порядковые номера 167 и 168, изложить в следующей редакции:
«
167
Аккумуляторы свинцовые: силовые, работающие
с жидким электролитом; прочие; стационарные*
8507 20 200 0,
из 8507 20 800 0,
168
Аккумуляторы никель-кадмиевые силовые прочие
8507 30 800 0
»;
строку, порядковый номер 173, изложить в следующей редакции:
«
173
Устройства вычислительных машин;
коммутаторы для телефонной или телеграфной
проводной связи;
аппаратура для систем проводной связи на
несущей частоте или для цифровых проводных
систем связи; шкафы, ящики, короба
телефонные, распределительные шкафы, стойки;
части*
из 8517 62 000-8517 70
»;
строки, порядковые номера 194 и 195, изложить в следующей редакции:
«
194
Электроды графитированные*
из 8545 11 008 0
195
Электроды для электролизных установок
8545 19 000 0
»;
строку, порядковый номер 206-1, изложить в следующей редакции:
«
206-1
Тракторы гусеничные прочие (кроме тракторов
гусеничных 3 т.с)*
из 8701 30 000 9
»;
строку, порядковый номер 215, изложить в следующей редакции:
«
215
Радиаторы для трактора*
из 8708 91 990
»;
строку, порядковый номер 235, изложить в следующей редакции:
«
235
Проекторы изображений, кроме
кинематографических
из 9008 50 000 0
»;
строку, порядковый номер 244, изложить в следующей редакции:
«

8504 32 000 0,
8504 33 000 0,
8504 34 000 0,
8504 90-нан
басқа)
»;
реттік нөмірлері 167 және 168-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
167
Қорғасынды аккумуляторлар: сұйық электролитпен жұмыс істейтін күш; өзгелері; тұрақты*
8507 20 200 0,
8507 20 800 0-нан,
168
Никель-кадмийлі күш аккумуляторлары
өзгелері
8507 30 800 0
»;
реттік нөмірі 173-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
173
Есептеуіш машиналардың құрылғылары; телефондық немесе телеграфтық сымды байланысқа арналған коммутаторлар; жеткізгіш жиіліктегі сымды байланыс жүйесіне арналған немесе байланыстың цифрлық сымды жүйесіне арналған аппаратуралар; шкафтар, жәшіктер, телефон қораптары, тарату шкафтары, тіреулер; бөлшектері*
8517 62 000-ден
8517 70
»;
реттік нөмірлері 194 және 195-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
194
Графиттелген электродтар*
8545 11 008 0-ден
195
Электролизді құрылғыларға арналған электродтар
8545 19 000 0
»;
реттік нөмірі 206-1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
206-1
Өзге де шынжыр табанды тракторлар (3 т.к. шынжыр табанды тракторлардан басқа)*
8701 30 000 9-дан
»;
реттік нөмірі 215-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
215
Тракторға арналған радиаторлар*
8708 91 990-ден
»;
реттік нөмірі 235-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
235
Кинематографиялықтан басқа, бейнелердің жобалауыштары
9008 50 000 0-ден
»;
реттік нөмірі 244-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«

244
Прочая аппаратура, кроме предназначенной
для медицинского, хирургического,
стоматологического или ветеринарного
использования, включая части и
принадлежности к аппаратуре, используемой в
указанных целях*
из 9022 90 000 0
»;
строки, порядковые номера 254, 255 и 256, изложить в следующей редакции:
«
254
Термосы и вакуумные сосуды прочие в
собранном виде объемом не более 0,75 л,
предназначенные для искусственного
осеменения*

244
Көрсетілген мақсаттарға пайдаланылатын аппаратура бөлшектері мен керек-жарақтарын қоса алғанда, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринарлық мақсатта пайдалануға арналғандардан басқа, өзге де аппаратура*
9022 90 000 0-ден
»;
реттік нөмірлері 254, 255 және 256-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
254
Қолдан ұрықтандыру үшін көлемі 0,75 л-ден артық емес термостар және жинақталған түрдегі өзге де вакуумдық ыдыстар

9617 00 000 0
255
Термосы и прочие вакуумные сосуды в
собранном виде объемом более 0,75 л,
предназначенные для искусственного
осеменения*
9617 00 000 0
256
Племенные животные всех видов
0101 21 000 0
0102 21
0102 31 000 0
0102 90 200 0
0103 10 000 0
0104 10 100 0
0104 20 100 0
»;
строку, порядковый номер 258, изложить в следующей редакции:
«
258
Эмбрионы
0511 99 852
».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2012 года, за исключением абзацев второго, третьего, четвертого, пятого, шестого, седьмого, восьмого, девятого, десятого пункта 1, которые вводятся в действие с 1 июля 2010 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

9617 00 000 0
255
Қолдан ұрықтандыру үшін көлемі 0,75 л-ден астам термостар және жинақталған түрдегі өзге де вакуумдық ыдыстар
9617 00 000 0
256
Асыл тұқымды малдың барлық түрлері
0101 21 000 0
0102 21
0102 31 000 0
0102 90 200 0
0103 10 000 0
0104 10 100 0
0104 20 100 0
»;
реттік нөмірі 258-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
258
Эмбриондар
0511 99 852
2. Осы қаулы 2010 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К.Мәсімов