О некоторых вопросах Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2012 года № 656
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать путем разделения в установленном законодательством порядке государственные учреждения – департаменты экологии Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Переименовать государственные учреждения – департаменты экологии Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Установить, что финансирование государственных учреждений – территориальных органов Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете Министерству охраны окружающей среды Республики Казахстан.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2007 года № 1201 «Вопросы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан 2007 г., № 46, ст. 554) следующие изменения:
1) в Положении о Министерстве охраны окружающей среды Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 13 дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
«7-1) осуществляет в пределах своей компетенции государственное регулирование в сфере защиты прав потребителей при оказании государственных услуг;»;
пункт 22 дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
«2-1) обеспечивает соблюдение принципов гендерного равенства в кадровой политике Министерства;»;
2) перечень государственных учреждений – территориальных органов Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
5. Министерству охраны окружающей среды Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную перерегистрацию государственных учреждений в органах юстиции;
2) принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                        К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 мая 2012 года № 656
Перечень
реорганизуемых государственных учреждений – департаментов
экологии Комитета экологического регулирования и контроля
Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 22 мамырдағы № 656 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің экология департаменттері – мемлекеттік мекемелері осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес заңнамада белгіленген тәртіппен бөліну жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің экология департаменттері – мемлекеттік мекемелері осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес қайта аталсын.
3. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің – мемлекеттік мекемелерін аумақтық органдарының қаржыландыру республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігіне көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
4. «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 8 желтоқсандағы № 1201 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 46, 554-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі туралы ережеде:
13-тармақ мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
«7-1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік қызмет көрсету кезінде тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласында мемлекеттік реттеуді жүзеге асырады;»;
22-тармақ мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
«2-1) Министрліктің кадр саясатында гендерлік теңдік қағидатын сақтауды қамтамасыз етеді;»;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті мемлекеттік мекемелерінің аумақтық органдарының тізбесі осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) мемлекеттік мекемелердің әділет органдарында мемлекеттік қайта тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы ресми жариялағанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 22 мамыр
№ 656 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің қайта ұйымдастырылатын экология департаменттері – мемлекеттік мекемелерінің тізбесі

1. Балхаш-Алакольский департамент экологии Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан путем разделения на департамент экологии по городу Алматы Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан и департамент экологии по Алматинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
2. Жайык-Каспийский департамент экологии Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан путем разделения на департамент экологии по Атырауской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан, департамент экологии по Мангистауской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан и департамент экологии по Западно-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
3. Иртышский департамент экологии Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан путем разделения на департамент экологии по Павлодарской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан и департамент экологии по Восточно-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
4. Шу-Таласский департамент экологии Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан путем разделения на департамент экологии по Жамбылской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан и департамент экологии по Южно-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
5. Тобыл-Торгайский департамент экологии Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан путем разделения на департамент экологии по Актюбинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан и департамент экологии по Костанайской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.

1. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша экология департаментіне, Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Алматы облысы бойынша экология департаментіне бөліну жолымен Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Балқаш-Алакөл экология департаменті.
2. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Атырау облысы бойынша экология департаментіне, Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша экология департаментіне, Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша экология департаментіне бөліну жолымен Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Жайық-Каспий экология департаменті.
3. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Павлодар облысы бойынша экология департаментіне, Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша экология департаментіне бөліну жолымен Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Ертіс экология департаменті.
4. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Жамбыл облысы бойынша экология департаментіне, Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша экология департаментіне бөліну жолымен Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Шу-Талас экология департаменті.
5. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша экология департаментіне және Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қостанай облысы бойынша экология департаментіне бөліну жолымен Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Тобыл-Торғай экология департаменті.

6. Есильский департамент экологии Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан путем разделения на департамент экологии по городу Астане Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан, департамент экологии по Северо-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан и департамент экологии по Акмолинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 мая 2012 года № 656
Перечень
переименовываемых государственных учреждений – департаментов
экологии Комитета экологического регулирования и контроля
Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
1. Арало-Сырдарьинский департамент экологии Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан в Департамент экологии по Кызылординской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
2. Нура-Сарысуйский департамент экологии Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан в Департамент экологии по Карагандинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 мая 2012 года № 656
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 декабря 2007 года № 1201
Перечень
государственных учреждений - территориальных органов Комитета
экологического регулирования и контроля Министерства охраны
окружающей среды Республики Казахстан
1. Департамент экологии по городу Алматы Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
2. Департамент экологии по Алматинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
3. Департамент экологии по Атырауской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
4. Департамент экологии по Мангистауской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
5. Департамент экологии по Западно-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.

6. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Астана қаласы бойынша экология департаментіне, Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша экология департаментіне және Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Ақмола облысы бойынша экология департаментіне бөліну жолымен Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Есіл экология департаменті.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 22 мамыр
№ 656 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің қайта аталатын экология департаменттері – мемлекеттік мекемелерінің
тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Арал-Сырдария экология департаменті Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қызылорда облысы бойынша экология департаментіне.
2. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Нұра-Сарысу экология департаменті Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қарағанды облысы бойынша экология департаментіне.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 22 мамыр
№ 656 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 1201 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің
Экологиялық реттеу және бақылау комитеті мемлекеттік
мекемелерінің - аумақтық органдарының тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша экология департаменті.
2. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Алматы облысы бойынша экология департаменті.
3. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Атырау облысы бойынша экология департаменті.
4. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша экология департаменті.
5. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша экология департаменті.

6. Департамент экологии по Павлодарской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
7. Департамент экологии по Восточно-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
8. Департамент экологии по Жамбылской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
9. Департамент экологии по Южно-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
10. Департамент экологии по Карагандинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
11. Департамент экологии по Актюбинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
12. Департамент экологии по Костанайской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
13. Департамент экологии по Кызылординской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
14. Департамент экологии по городу Астане Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
15. Департамент экологии по Северо-Казахстанской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
16. Департамент экологии по Акмолинской области Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.

6. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Павлодар облысы бойынша экология департаменті.
7. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша экология департаменті.
8. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Жамбыл облысы бойынша экология департаменті.
9. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша экология департаменті.
10. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қарағанды облысы бойынша экология департаменті.
11. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша экология департаменті.
12. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қостанай облысы бойынша экология департаменті.
13. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қызылорда облысы бойынша экология департаменті.
14. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Астана қаласы бойынша экология департаменті.
15. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша экология департаменті.
16. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Ақмола облысы бойынша экология департаменті.