О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года № 1130 "Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2012 года № 836. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1003.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года № 1130 «Вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 42, ст. 538) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 14:
подпункты 1) и 2) изложить в следующей редакции:
«1) формирование государственной политики в области культуры, охраны и использования объектов историко-культурного наследия, языковой политики, информации, телерадиовещания, архивного дела и документации и взаимодействия с государственными органами;
2) разработка государственных и отраслевых (секторальных) программ в областях культуры, охраны и использования объектов историко-культурного наследия, языковой политики, информации, телерадиовещания, архивного дела и документации;»;
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
«14) разработка, утверждение нормативных правовых актов в областях культуры, охраны и использования объектов историко-культурного наследия, языковой политики, государственного социального заказа, информации, телерадиовещания, архивного дела и документации;»;
подпункт 45) изложить в следующей редакции:
«45) разработка и утверждение форм обязательной ведомственной отчетности, проверочных листов, критериев оценки степени риска, планов проверок в соответствии с Законом Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан»;»;
подпункт 62) изложить в следующей редакции:
«62) координация деятельности центральных и местных исполнительных органов по вопросам средств массовой информации и телерадиовещания;»;
подпункты 63) и 65) исключить;
дополнить подпунктами 65-1), 65-2), 65-3), 65-4), 65-5), 65-6), 65-7), 65-8) и 65-9) следующего содержания:
«65-1) координация деятельности национального оператора телерадиовещания в пределах компетенции Министерства;
65-2) разработка государственных стандартов в области телерадиовещания в соответствии с принимаемыми в Республике Казахстан планами и программами;

"Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы № 1130 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 маусымдағы № 836 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1003 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 29 қазандағы № 1130 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 42, 538-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi туралы ережеде:
14-тармақта:
1) және 2) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«1) мәдениет, тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану, тіл саясаты, ақпарат, телерадио хабарларын тарату, мұрағат ісі мен құжаттама және мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру;
2) мәдениет, тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану, тіл саясаты, ақпарат, телерадио хабарларын тарату, мұрағат ісі мен құжаттама саласындағы мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламаларды әзірлеу;»;
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«14) мәдениет, тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану, тіл саясаты, мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, ақпарат, телерадио хабарларын тарату, мұрағат ісі мен құжаттама салаларында нормативтік құқық актілерді әзірлеу, бекіту;»;
45) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«45) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес міндетті ведомстволық есептiлiктiң, тексеру парақтарының нысандарын, тәуекел дәрежесiн бағалау критерийлерін, тексеру жоспарларын әзірлеу және бекіту;»;
62) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«62) орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың бұқаралық ақпарат құралдары және телерадио хабарларын тарату мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру;»;
63) және 65) тармақшалар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 65-1), 65-2), 65-3), 65-4), 65-5), 65-6), 65-7), 65-8) және 65-9) тармақшалармен толықтырылсын:
«65-1) Министрліктің құзыреті шегінде телерадио хабарларын таратушы ұлттық оператордың қызметін үйлестіру;
65-2) Қазақстан Республикасында қабылданатын жоспарлар мен бағдарламаларға сәйкес телерадио хабарларын тарату саласындағы мемлекеттік стандарттарды әзірлеу;

65-3) утверждение правил оказания услуг операторами телерадиовещания;
65-4) разработка квалификационных требований, предъявляемых при лицензировании деятельности в области телерадиовещания;
65-5) разработка правил проведения конкурса по формированию перечня обязательных теле-, радиоканалов;
65-6) разработка правил проведения конкурса по формированию перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания;
65-7) разработка правил распределения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания;
65-8) разработка положения о Комиссии по вопросам развития телерадиовещания и внесение предложений в Правительство Республики Казахстан по ее составу;
65-9) осуществление формирования, развития и обеспечения безопасности единого информационного пространства;»;
в пункте 15:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) лицензированию деятельности по проведению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры, распространению теле-, радиоканалов;»;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«5) ведению единого реестра учета иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Республики Казахстан;»;
подпункт 49) изложить в следующей редакции:
«49) контролю за исполнением требований законодательства Республики Казахстан в области информации, телерадиовещания, архивного дела и документации;»;
дополнить подпунктами 56-1), 56-2), 56-3), 56-4), 56-5), 56-6), 56-7), 56-8), 56-9), 56-10) и 56-11) следующего содержания:
«56-1) организации и проведения конкурсов по распределению полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания;
56-2) организации и проведения конкурсов по формированию перечня обязательных теле-, радиоканалов;
56-3) организации и проведения конкурсов по формированию перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания;
56-4) осуществлению постановки на учет, переучет иностранных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан;
56-5) ведению реестра отечественных и иностранных теле-, радиоканалов, поставленных на учет и распространяемых на территории Республики Казахстан, и публикации их на интернет-ресурсе;
56-6) осуществлению контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области телерадиовещания в части распространения операторами телерадиовещания иностранных теле-, радиоканалов, прошедших процедуру постановки на учет;

65-3) телерадио хабарларын тарату операторларының қызмет көрсету қағидаларын бекіту;
65-4) телерадио хабарларын тарату саласындағы қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын әзірлеу;
65-5) міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу қағидаларын әзірлеу;
65-6) телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу қағидаларын әзірлеу;
65-7) телерадио хабарларын тарату мақсаты үшін жиіліктердің белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу қағидаларын әзірлеу;
65-8) телерадио хабарларын таратуды дамыту мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереже әзірлеу және оның құрамы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар енгізу;
65-9) бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыруды, дамытуды және қауіпсіздігін қамтамасыз етуді жүзеге асыру;»;
15-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) тарих және мәдениет ескерткіштеріне археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізу, телерадио хабарларын тарату жөніндегі қызметті лицензиялау;»;
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«5) Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алудың бiрыңғай тiзiлiмiн жүргiзу;»;
49) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«49) Қазақстан Республикасының ақпарат, телерадио хабарларын тарату, мұрағат ісі мен құжаттама саласындағы заңнамасының орындалуын бақылау;»;
мынадай мазмұндағы 56-1), 56-2), 56-3), 56-4), 56-5), 56-6), 56-7), 56-8), 56-9), 56-10) және 56-11) тармақшалармен толықтырылсын:
«56-1) телерадио хабарларын тарату мақсаты үшін жиіліктердің белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу бойынша конкурстар ұйымдастыру және өткізу;
56-2) міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурстар ұйымдастыру және өткізу;
56-3) телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурстар ұйымдастыру және өткізу;
56-4) Қазақстан Республикасының аумағында таралатын шетелдік теле-, радиоарналарды есепке қоюды, қайта есепке қоюды жүзеге асыру;
56-5) Қазақстан Республикасының аумағында есепке қойылған және таратылатын отандық және шетелдік теле-, радиоарналардың тізілімін жүргізу және оны интернет-ресурста жариялау;
56-6) телерадио хабарларын тарату операторларының есепке қою рәсімінен өткен шетелдік теле-, радиоарналарды тарату бөлігіндегі Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;

56-7) определению количества обязательных теле-, радиоканалов в зависимости от распространения в многоканальном вещании;
56-8) осуществлению постановки на учет, переучет отечественных теле-, радиоканалов;
56-9) осуществлению межведомственной координации деятельности по обеспечению безопасности информационного пространства;
56-10) координации деятельности местных исполнительных органов по осуществлению контроля и мониторинга за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области средств массовой информации и телерадиовещания;
56-11) внесению предложений в уполномоченные органы по использованию сетей телерадиовещания для оповещения населения об угрозе жизни, здоровью людей и порядке действий в сложившейся обстановке при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера, а также в интересах обороны, национальной безопасности и охраны правопорядка.».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

56-7) көпарналы хабар таратуда таратылуына байланысты міндетті теле-, радиоарналардың санын айқындау;
56-8) отандық теле-, радиоарналарды есепке қоюды, қайта есепке қоюды жүзеге асыру;
56-9) ақпараттық кеңістіктің қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі қызметті ведомствоаралық үйлестіруді жүзеге асыру;
56-10) Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдары және телерадио хабарларын тарату саласындағы заңнамаларының сақталуын бақылауды және мониторингті жүзеге асыру жөнiндегi жергiлiктi атқарушы органдардың қызметiн үйлестiру;
56-11) уәкілетті органдарға адамдардың өміріне, денсаулығына төнген қауіп-қатер және табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар кезінде қалыптасқан кездегі іс-қимыл тәртібі туралы халықты хабардар ету үшін, сондай-ақ қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік және құқықтық тәртіпті қорғау мүдделерінде телерадио хабарларын тарату желілерін пайдалану жөнінде ұсыныстар енгізу.».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов