О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 739 "Об утверждении Правил регистрации и учета государственных и гарантированных государством займов, займов под поручительство государства, государственных гарантий и поручительств государства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2012 года № 860
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 739 «Об утверждении Правил регистрации и учета государственных и гарантированных государством займов, займов под поручительство государства, государственных гарантий и поручительств государства» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 44, ст. 398) следующие дополнения:
в Правилах регистрации и учета государственных и гарантированных государством займов, займов под поручительство государства, государственных гарантий и поручительств государства, утвержденных указанным постановлением:
раздел: «2. Регистрация и учет правительственных займов»:
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
«11-1. Порядок хранения оригиналов международных договоров о государственных займах регламентируется Законом Республики Казахстан «О международных договорах Республики Казахстан.»;
раздел «3. Регистрация и учет займов Национального Банка»:
дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
«16-1. Порядок хранения оригиналов договоров займов, привлеченных Национальным Банком, регламентируется внутренними нормативными актами Национального Банка.»;
раздел «4. Регистрация и учет займов местных исполнительных органов»:
дополнить пунктами 22-1 и 22-2 следующего содержания:
«22-1. Оригиналы договоров займов местных исполнительных органов хранятся в структурном подразделении, ответственном за хранение договоров займов, в специально отведенном сейфе.
22-2. По истечении срока действия договоров займов местных исполнительных органов договоры займов в установленном порядке передаются в архив.»;
раздел «6. Регистрация и учет государственных гарантий»:
дополнить пунктами 32-1 и 32-2 следующего содержания:
«32-1. Оригиналы государственных гарантий с визами руководителей ответственных структурных подразделений центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета хранятся в структурном подразделении центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственном за их хранение, в специально отведенном сейфе.
32-2. Оригиналы государственных гарантий подлежат хранению до полного исполнения конечными заемщиками, получившими негосударственные займы, всех обязательств перед Правительством Республики Казахстан.»;
раздел «8. Регистрация и учет поручительств государства»:

"Мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды, мемлекет кепiлгерлiгiмен берiлетiн қарыздарды, мемлекеттiк кепiлдiктер мен мемлекет кепiлгерлiктерiн тiркеу және есепке алу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 739 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 маусымдағы № 860 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды, мемлекет кепiлгерлiгiмен берiлетiн қарыздарды, мемлекеттiк кепiлдiктер мен мемлекет кепiлгерлiктерiн тiркеу және есепке алу ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi № 739 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 44, 398-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттiк және мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды, мемлекет кепiлгерлiгiмен берiлетiн қарыздарды, мемлекеттiк кепiлдiктер мен мемлекет кепiлгерлiктерiн тiркеу және есепке алу ережесiнде:
«2. Үкіметтік қарыздарды тіркеу мен есепке алу» деген бөлім:
мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
«11-1. Мемлекеттік қарыздар туралы халықаралық шарттардың түпнұсқаларын сақтау тәртібі «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Қазақстан Республикасының Заңымен регламенттеледі.»;
«3. Ұлттық Банктің қарыздарын тіркеу мен есепке алу» деген бөлім:
мынадай мазмұндағы 16-1-тармақпен толықтырылсын:
«16-1. Ұлттық Банк тартқан қарыз шарттарының түпнұсқаларын сақтау тәртібі Ұлттық Банктің ішкі нормативтік актілерімен регламенттеледі.»;
«4. Жергілікті атқарушы органдардың қарыздарын тіркеу мен есепке алу» деген бөлім:
мынадай мазмұндағы 22-1 және 22-2-тармақтармен толықтырылсын:
«22-1. Жергілікті атқарушы органдардың қарыз шарттарының түпнұсқалары қарыз шарттарының сақталуына жауапты құрылымдық бөлімшеде, арнайы бөлінген сейфте сақталады.
22-2. Жергілікті атқарушы органдардың қарыз шарттарының қолданылу мерзімі өткеннен кейін қарыз шарттары белгіленген тәртіппен мұрағатқа беріледі.»;
«6. Мемлекеттік кепілдіктерді тіркеу және есепке алу» деген бөлім:
мынадай мазмұндағы 32-1 және 32-2-тармақтармен толықтырылсын:
«32-1. Мемлекеттiк кепiлдiктердің бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшелері басшыларының бұрыштамалары бар түпнұсқалары бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органның олардың сақталуына жауапты құрылымдық бөлімшесінде арнайы бөлінген сейфте сақталады.
32-2. Мемлекеттiк кепiлдiктердің түпнұсқалары мемлекеттік емес қарыз алған түпкілікті қарыз алушылар Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы барлық міндеттемелерін толық орындағанға дейін сақталуға жатады.»;
«8. Мемлекет кепілгерліктерін тіркеу және есепке алу» деген бөлім:

дополнить пунктами 41-1 и 41-2 следующего содержания:
«41-1. Оригиналы поручительств государства с визами руководителей ответственных структурных подразделений центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета хранятся в структурном подразделении центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственном за их хранение, в специально отведенном сейфе.
41-2. Оригиналы поручительств государства подлежат хранению до полного исполнения конечными заемщиками, получившими негосударственные займы, всех обязательств перед Правительством Республики Казахстан.».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

мынадай мазмұндағы 41-1 және 41-2-тармақтармен толықтырылсын:
«41-1. Мемлекет кепiлгерлiктерiнің бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органның жауапты құрылымдық бөлімшелері басшыларының бұрыштамалары бар түпнұсқалары бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органның олардың сақталуына жауапты құрылымдық бөлімшесінде арнайы бөлінген сейфте сақталады.
41-2. Мемлекет кепiлгерлiктерiнің түпнұсқалары мемлекеттік емес қарыз алған түпкілікті қарыз алушылар Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы барлық міндеттемелерін толық орындағанға дейін сақталуға жатады.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов