О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2011 года № 524 "Об утверждении Правил ведения реестра центров технического осмотра"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2012 года № 1003. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2015 года № 821
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.10.2015 № 821 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2011 года № 524 «Об утверждении Правил ведения реестра центров технического осмотра» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 39, ст. 475) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении Правил ведения реестра операторов технического осмотра»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемые Правила ведения реестра операторов технического осмотра.»;
в Правилах ведения реестра центров технического осмотра, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Правила ведения реестра операторов технического осмотра»;
пункты 12 и 3 изложить в следующей редакции:
«1. Настоящие Правила ведения реестра операторов технического осмотра (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 18-1 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1996 года «О безопасности дорожного движения» и устанавливают порядок ведения реестра операторов технического осмотра.
2. Реестр операторов технического осмотра (далее - реестр) создается с целью:
1) создания единого перечня операторов технического осмотра, осуществляющих проведение обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним;
2) обеспечения государственного контроля за соблюдением порядка проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним операторами технического осмотра и требований, установленных действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Реестр представляет собой единый, периодически уточняемый перечень операторов технического осмотра и содержащий все необходимые сведения информационно-справочного характера о них.»;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«6. Для включения в реестр индивидуальным предпринимателем или юридическим лицом представляются следующие документы:
1) заявление;
2) копия свидетельства о государственной регистрации в качестве юридического лица - для юридического лица;

"Техникалық байқау орталықтарының тiзiлiмiн жүргiзу қағидасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 17 мамырдағы № 524 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 шілдедегі № 1003 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 12 қазандағы № 821 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.10.2015 № 821 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Техникалық байқау орталықтарының тiзiлiмiн жүргiзу қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 17 мамырдағы № 524 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 39, 475-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Техникалық байқау операторларының тiзiлiмiн жүргiзу қағидаларын бекiту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса берiлiп отырған Техникалық байқау операторларының тiзiлiмiн жүргiзу қағидалары бекiтiлсiн.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Техникалық байқау орталықтарының тiзiлiмiн жүргiзу қағидасында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Техникалық байқау операторларының тiзiлiмiн жүргiзу қағидалары»;
12 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы Техникалық байқау операторларының тiзiлiмiн жүргiзу қағидалары (бұдан әрi – Қағида) «Жол жүрiсi қауiпсiздiгi туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 15 шiлдедегi Заңының 18-1-бабының 1-тармағына сәйкес әзiрлендi және техникалық байқау операторларының тiзiлiмiн жүргiзу тәртiбiн белгiлейдi.
2. Техникалық байқау операторларының тiзiлiмi (бұдан әрi – тiзiлiм):
1) механикалық көлiк құралдарына және олардың тiркемелерiне мiндеттi техникалық байқау жүргiзудi жүзеге асыратын техникалық байқау операторларының бiрыңғай тiзбесiн жасау;
2) техникалық байқау операторларының механикалық көлiк құралдарына және олардың тiркемелерiне мiндеттi техникалық байқау жүргiзу тәртiбiнiң және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгiленген талаптардың сақталуына мемлекеттiк бақылауды қамтамасыз ету мақсатында құрылады.
3. Тiзiлiм бiрыңғай, мерзiмдiк нақтыланатын техникалық байқау операторларының және олар туралы барлық қажеттi ақпараттық-анықтамалық сипаттағы мәлiметтердi қамтитын тiзбенi бiлдiредi.»;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Тiзiлiмге енгiзу үшiн дара кәсiпкер немесе заңды тұлға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) өтiнiш;
2) заңды тұлға үшiн – заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;

3) копия документа, удостоверяющего личность, и свидетельства о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;
4) нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих право собственности или владения и пользования на недвижимое имущество оператора технического осмотра, с проставленным штампом о произведенной регистрации прав на недвижимое имущество в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) копии сертификатов аттестации испытательного оборудования и поверки средств измерения;
6) информация об испытательных оборудованиях и средствах измерения по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.»;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Заявление с прилагаемыми к нему документами рассматривается органами транспортного контроля в течение пяти рабочих дней со дня его подачи.»;
пункт 9 исключить;
пункты 11121314 и 15 изложить в следующей редакции:
«11. Решение о включении в реестр оформляется в форме приказа.
При включении в реестр или отказе во включении в реестр органы транспортного контроля в течение срока, указанного в пункте 8 настоящих Правил, направляют заявителю письменное уведомление о включении в реестр или письменный мотивированный отказ.
12. Органы транспортного контроля в течение одного рабочего дня со дня издания приказа о включении в реестр представляют в уполномоченный орган информацию, включающую:
1) наименование оператора технического осмотра;
2) адрес и контактные телефоны оператора технического осмотра;
3) адреса и контактные телефоны центров технического осмотра;
4) местонахождение стационарной линии технического осмотра;
5) тип и количество стационарных и мобильных линий технического осмотра;
6) регион деятельности оператора технического осмотра.
13. Уполномоченный орган ежеквартально осуществляет опубликование реестра в периодических печатных изданиях на казахском и русском языках и размещает на своем интернет-ресурсе: www.mtc.gov.kz.
14. Оператор технического осмотра, включенный в реестр, уведомляет органы транспортного контроля о каких-либо изменениях сведений и документов, представленных при включении в реестр, в течение пяти рабочих дней со дня таких изменений.
15. Органы транспортного контроля в течение одного рабочего дня со дня получения уведомления о каких-либо изменениях сведений и документов, представленных при включении в реестр, представляют в уполномоченный орган информацию об изменениях сведений и документов оператора технического осмотра.»;
пункты 1920 и 21 изложить в следующей редакции:

3) дара кәсiпкер үшiн – жеке басын куәландыратын құжаттың және дара кәсiпкер ретiнде тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
4) техникалық байқау операторының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жылжымайтын мүлiкке құқықтарды тiркеу жүргiзiлгенi туралы мөртабан қойылған, жылжымайтын мүлiкке меншiк немесе оны иелену және пайдалану құқығын растайтын құжаттардың нотариалды куәландырған көшiрмелерi;
5) сынақ жабдығын аттестаттау және өлшем құралдарын салыстырып тексеру сертификаттарының көшiрмелерi;
6) осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сынақ жабдықтары мен өлшеу құралдары туралы ақпарат.»;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Көлiктiк бақылау органдары өтiнiштi оған қоса берiлiп отырған құжаттармен бiрге ол берiлген күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде қарайды.»;
9-тармақ алынып тасталсын;
11121314 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«11. Тiзiлiмге енгiзу туралы шешiм бұйрық нысанында ресiмделедi.
Тізілімге енгізгенде немесе тiзiлiмге енгiзуден бас тартқан кезде көлiктiк бақылау органдары өтiнiш берушiге осы Қағиданың 8-тармағында көрcетiлген мерзiмде тізілімге енгізу туралы жазбаша хабарламаны немесе жазбаша дәлелденген бас тартуды жiбередi.
12. Көлiктiк бақылау органдары тiзiлiмге енгiзу туралы бұйрық шыққан күннен бастап бiр жұмыс күнi iшiнде уәкiлеттi органға:
1) техникалық байқау операторының атауын;
2) техникалық байқау операторының мекенжайын және байланыс телефонын;
3) техникалық байқау орталығының мекенжайын және байланыс телефондарын;
4) техникалық байқаудың стационарлық желiсiнiң орналасқан жерiн;
5) техникалық байқаудың стационарлық және ұтқыр желiлерiнiң үлгісін және санын;
6) техникалық байқау операторы қызметiнiң өңiрiн қамтитын ақпаратты ұсынады.
13. Уәкiлеттi орган тоқсан сайын тiзiлiмнiң мерзiмдiк баспасөз басылымдарында қазақ және орыс тiлдерiнде жариялануын жүзеге асырады және өзiнiң www.mtc.gov.kz ғаламтор-ресурсында орналастырады.
14. Тiзiлiмге енгiзiлген техникалық байқау операторы көлiктiк бақылау органдарына тiзiлiмге енгiзу кезiнде ұсынылған мәлiметтер мен құжаттардың қандай да бiр өзгерiстерi туралы осындай өзгерiстер енгiзiлген күнiнен бастап бес жұмыс күнi iшiнде хабарлайды.
15. Көлiктiк бақылау органдары тiзiлiмге енгiзу кезiнде ұсынылған мәлiметтер мен құжаттардың қандай да бiр өзгерiстерi туралы хабарламаны алған күннен бастап бiр жұмыс күнi iшiнде уәкiлеттi органға техникалық байқау операторының мәлiметтерi мен құжаттарының өзгерiстерi туралы ақпаратты ұсынады.»;
1920 және 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

«19. Основаниями для исключения из реестра являются:
1) заявление индивидуального предпринимателя или юридического лица о добровольном исключении из реестра операторов технического осмотра;
2) прекращение деятельности индивидуального предпринимателя, ликвидация или реорганизация юридического лица в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) представление заведомо недостоверной информации при включении в реестр операторов технического осмотра;
4) совмещение оказания услуг по проведению обязательного технического осмотра, ремонту, техническому обслуживанию механических транспортных средств и прицепов к ним;
5) совершение повторного в течение года административного правонарушения в сфере осуществления обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним.
20. Уведомление об исключении из реестра операторов технического осмотра направляется индивидуальному предпринимателю или юридическому лицу в течение трех рабочих дней после принятия соответствующего решения органом транспортного контроля.
21. Исключение из реестра влечет прекращение деятельности оператора технического осмотра.»;
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 июля 2012 года № 1003
Приложение 1
к Правилам ведения
реестра операторов
технического осмотра
Реестр операторов технического осмотра
п/п
Наимено-
вание
оператора
техни-
ческого
осмотра
Адрес и
контакт-
ные
телефоны
оператора
техни-
ческого
осмотра
Местона-
хождение
стацио-
нарной
линии
техни-
ческого
осмотра
Режим
работы
стацио-
нарной
линии
техни-
ческого
осмотра
Тип и
коли-
чество
стацио-
нарной
линии техниче-
ского
осмотра
Тип и
коли-
чество
мобиль-
ной
линии
техни-
ческого
осмотра
Регион
деяте-
льности
оператора
техни-
ческого
осмотра
Измене-
ния и
дополне-
ния,
вносимые
в реестр
операторов
техни-
ческого
осмотра
Исклю-
чения
из реестра
операторов
техни-
ческого
осмотра
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

«19. Тiзiлiмiнен алып тастау үшiн:
1) дара кәсiпкердiң немесе заңды тұлғаның техникалық байқау операторларының тiзiлiмiнен ерiктi түрде алып тастау туралы өтiнiшi;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дара кәсiпкер қызметiнiң тоқтатылуы, заңды тұлғаның таратылуы немесе қайта ұйымдастырылуы;
3) техникалық байқау операторларының тiзiлiмiне енгiзу кезiнде көрiнеу дәйексiз ақпарат ұсыну;
4) механикалық көлiк құралдарын және олардың тiркемелерiн мiндеттi техникалық байқаудан өткiзу, жөндеу, оларға техникалық қызмет көрсетулер бойынша көрсетiлетiн қызметтердi қоса атқару;
5) механикалық көлiк құралдарын және олардың тiркемелерiн мiндеттi техникалық байқауды жүзеге асыру саласында әкiмшiлiк құқық бұзушылықты бiр жыл iшiнде қайталап жасау негiз болып табылады.
20. Техникалық байқау операторларының тiзiлiмінен алып тастау туралы хабарлама көліктік бақылау органы тиiстi шешiм қабылдағаннан кейiн үш жұмыс күнi iшiнде дара кәсiпкерге немесе заңды тұлғаға жiберiледi.
21. Тiзiлiмнен алып тастау техникалық байқау операторы қызметiнiң тоқтауына алып келедi.»;
көрсетілген Қағидаға 1-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 30 шілдедегі
№ 1003 қаулысына
қосымша
Техникалық байқау операторларының
тiзiлiмiн жүргiзу қағидаларына
1-қосымша
Техникалық байқау операторларының тiзiлiмi
Р/с
Техникалық байқау операторының атауы
Техникалық байқау операторының мекен-жайы және байланыс телефоны
Техникалық байқаудың стационарлық желiсiнiң орналасқан жерi
Техникалық байқаудың стационарлық желiсiнiң жұмыс iстеу режимi
Техникалық байқаудың стационарлық желiсiнiң типi және саны
Техникалық байқаудың ұтқыр желiсiнiң типi және саны
Техникалық байқау оператолары қызметiнiң өңiрi
Техникалық байқау операторының тiзiлiмiне енгiзiлетiн өзгерiстер және толықтырулар
Техникалық байқау операторының тiзiлiмінен алып тастау
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10