Қазақстан Республикасының есірткі құралдарына, психотроптық заттар мен прекурсорларға 2013 жылға арналған қажеттілік нормалары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 тамыздағы № 1057 Қаулысы.
«Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігі халықаралық квоталарды бекiту үшiн қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының есiрткi құралдарына, психотроптық заттар мен прекурсорларға 2013 жылға арналған қажеттiлiк нормаларын Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Есiрткiнi бақылау жөнiндегi халықаралық комитетiнiң штаб-пәтерiне (Вена, Австрия Республикасы) жiберсiн.
2. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлігі халықаралық квоталарды бекіткеннен кейін есiрткi құралдарына, психотроптық заттар мен прекурсорларға 2013 жылға арналған мемлекеттiк квотаны бекiту үшiн, соның шегінде лицензиялары бар заңды тұлғалар олардың айналымын жүзеге асыратын қажеттілiк есебiн белгіленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметіне енгiзсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 17 тамыздағы
№ 1057 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының есірткі құралдарына, психотроптық
заттар мен прекурсорларға 2013 жылға арналған
қажеттілік нормалары
Есiрткi құралдарына қажеттiлiктердiң жылдық есептеулері, синтетикалық есірткілерді дайындау көлемі, апиынды өндiру және апиын өндiруден өзге мақсаттарда апиын көкнәрiн өсiру көлемi
1961 жылғы Есiрткi құралдары туралы бiрыңғай конвенция: 1, 12, 19-баптар. 1961 жылғы Есiрткi құралдары туралы бiрыңғай конвенцияға түзетулер енгiзу туралы 1972 жылғы 25 наурыздағы Хаттама: 5 және 9-баптар.
ЕЛ/АУМАҚ: Қазақстан Республикасы КҮНI:
ВЕДОМСТВО: Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнің
Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау комитетi
ЖАУАПТЫ ЛАУАЗЫМДЫ АДАМНЫҢ Т.А.Ә: Выборов Анатолий Николаевич АТАҒЫ/ЛАУАЗЫМЫ: Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау комитетiнің төрағасы
ҚОЛЫ: _______________________
Есептеу 2013 күнтізбелік жылға жатады.
ЕСКЕРТУЛЕР
Осы есептеулер бiр данада ECIPTKІHI БАҚЫЛАУ ЖӨНIНДЕГІ
ХАЛЫҚАРАЛЫҚ КОМИТЕТКЕ тапсырылады
Vienna International Centre,
P.O.Box 5ОО, А-1400 Vienna, Austria

О нормах потребности Республики Казахстан в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах на 2013 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2012 года № 1057
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 июля 1998 года «О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан направить в штаб-квартиру Международного комитета по контролю над наркотиками Организации Объединенных Наций (Вена, Австрийская Республика) для утверждения международных квот прилагаемые нормы потребности Республики Казахстан в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах на 2013 год.
2. Министерству внутренних дел Республики Казахстан после утверждения международных квот в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан для утверждения государственной квоты на наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры на 2013 год расчеты потребности, в пределах которой осуществляется их оборот юридическими лицами, имеющими лицензии.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
17 августа 2012 года № 1057
Нормы потребности
Республики Казахстан в наркотических средствах, психотропных
веществах и прекурсорах на 2013 год
Годовые исчисления потребностей в наркотических
средствах, объема изготовления синтетических наркотиков,
объема производства опия и культивирования опийного мака
для целей, иных, чем производство опия
Единая конвенция о наркотических средствах 1961 года: статьи 1, 12 и 19.
Протокол от 25 марта 1972 года о поправках к Единой конвенции о наркотических средствах 1961 года: статьи 5 и 9
СТРАНА/ТЕРРИТОРИЯ: Республика Казахстан ДАТА:
ВЕДОМСТВО: Комитет по борьбе с наркобизнесом и контролю за
оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики
Казахстан
Ф.И.О. ОТВЕТСТВЕННОГО ДОЛЖНОСТНОГО ЛИЦА: Выборов АнатолийНиколаевич
ЗВАНИЕ/ДОЛЖНОСТЬ: Председатель Комитета по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан
ПОДПИСЬ: _______________________
Исчисления относятся к 2013 календарному году
ПРИМЕЧАНИЯ
Настоящие исчисления в одном экземпляре представляются:
МЕЖДУНАРОДНОМУ КОМИТЕТУ ПО КОНТРОЛЮ НАД НАРКОТИКАМИ
Vienna International Centre,
P.O.Box 5ОО, А-1400 Vienna, Austria

Telephone: (+43-1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Telegraphic address: UNATIONS VIENNA Telex: 135612 uno а
E-mail: secretariat@ incd.org Internet address: http//www.incd.org/
Form В
Pagе 5
I бөлiм
Есiрткi құралдарына қажеттiлiктердiң жылдық есептеулері
(БАРЛЫҚ ЕЛДЕР МЕН АУМАҚТАР YШІН)
Елдегi немесе аумақтағы практика жүргізуші дәрiгерлердiң саны:
дәрiгерлер: 64302; тiс дәрiгерлерi: 5187; ветеринарлар: 8875
Дәрiханалар саны: 5125
Ауруханалар саны: 998; Ауруханалардағы жалпы орын саны: 118234
Әдісті баяндау
Есептеулерді белгiлеуге арналған әдiс – эмпирикалық
Form B
Pagе 7
IІ бөлiм
Есiрткi құралдарына қажеттiлiктердің жылдық есептеулері
(БАРЛЫҚ ЕЛДЕР МЕН АУМАҚТАР YШІН)
Есірткі құралы
1
2
3
4
Елдің ішінде медициналық және
ғылыми мақсаттарда тұтынуға
арналған мөлшері
Дайындауға арналған саны
Арнайы қойма қорын толықтыруға
арналған саны
Есептеуге жататын жылдың 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша қоймадағы
қорда сақталуға тиіс саны
(a) басқада
есірткі құралдары
(b)
1961 жылғы Конвенцияның III тізіміне
енгізілген
препараттар
(с)
1961 жылғы
Конвенция қолданылмайтын
заттар
Осы есірткі құралдары, препараттар немесе заттар елдің ішінде немесе экспортқа тұтыну үшін арналғанына қарамастан
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
Героин

Telephone: (+43-1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Telegraphic address: UNATIONS VIENNA Telex: 135612 uno а
E-mail: secretariat@ incd.org Internet address: http//www.incd.org/
Form B
Page 5
Часть I
Годовые исчисления потребностей в наркотических средствах
(ДЛЯ ВСЕХ СТРАН И ТЕРРИТОРИЙ)
Число практикующих врачей в стране или территории:
врачей: 64302; стоматологов: 5187; ветеринаров: 8875
Число аптек: 5125
Число больниц: 998; Общее число больничных коек: 118234 Изложение метода
Метод для установления исчислений – эмпирический
Form B
Page 7
Часть II
Годовые исчисления потребностей в наркотических средствах
(ДЛЯ ВСЕХ СТРАН И ТЕРРИТОРИЙ)
Наркотическое средство
1
2
3
4
Количество, предназна-
ченное для потребления внутри страны в медицинских и научных целях
Количество, предназначенное для изготовления:
Количество, предназ-
наченное для пополнения специаль-
ных складских запасов
Количество, которое должно храниться в складских запасах по состоянию на 31 декабря того года, к которому относятся исчисления
(а)
других нарко-
тичес-
ких средств
(b)
препаратов, включенных в Список III Конвенции 1961 года
(c)
веществ, на которые не распростра-
няется Конвенция 1961 года
Независимо от того, предназначены ли эти наркотические средства, препараты или вещества для потребления внутри страны или на экспорт
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
Героин

4,122
Гидрокодон
2
Гидроморфон
2
Декстрометорфан
2
Дигидрокодеин
1,78
Дигидроморфин
1,78
Кодеин*
9
98,123
287
640
Кокаин
34,6
Метадон
1
627,54
Морфин*
57
859,15
0-3-Моноацетилморфин
2,12
0-6-Моноацетилморфин
2,12
Оксикодон
1,8
Тебаин*
163,45
Тримеперидин
95
291,96
Фенамин
0,019
Фентанил
857,79
Экгонит
1,68
Этилморфин
71,62
* - Омнопон дәрілік препаратын дайындауды ескере отырып
Form B
Page 10
ІIІ бөлiм
Синтетикалық есiрткi құралдарын дайындау
көлемінің жылдық есептеулері (СИНТЕТИКАЛЫҚ ЕСІРТКІ ҚҰРАЛДАРЫН ДАЙЫНДАУҒА
РҰҚСАТ ЕТІЛГЕН ЕЛДЕР МЕН АУМАҚТАРҒА ҒАНА ҚАТЫСТЫ)
I. 1961 жылғы Конвенцияның I тiзiмiне енгiзiлген синтетикалық есiрткi құралдары
Аллилпродин
Дигидроэторфин
Метазоцин
Рацеметорфан
Альфамепродин
Дименоксадол
Метадон
Рацеморамид
Альфаметадол
Димефепетанол
Метадон, аралық өнім
Рацеморфан
Альфапрадин
Диметилтиамбутен
Морамид, аралық өнім
Ремифентанил
Альфацетилметадол
Диоксафетил бутират
Морферидин
Суфентанил
Альфентанил
Дипипанон
Норациметадол
Тилидин
Анилеридин
Дифеноксилат
Норлеворфанол
Тримепери-дин
Ацетилметадол
Дифеноксин
Норметадон
Фенадоксон
Безитрамид
Диэтилтиамбутен
Норпипанон
Фенапромид
Бензетидин
Дротабанол
Петидин
Феназоцин
Бетамепродин
Изометадон
Петидин, аралық өнім А
Феноморфан
Бетаметадол
Кетобемидон
Петидин, аралық өнім В
Феноперидин
Бетапродин
Клонитазен
Петидин
Фентанил
Бетацетилметадол
Левометорфан
Пиминодин
Фуретиндин
Гидроксипетидин
Левоморамид
Пиритрамид
Этилметилтиамбутен
Декстроморамид
Левофенацилморфан
Прогептазин
Этонитазен
Диампромид
Леворфанол
Проперидин
Этоксеридин
IІ. 1961 жылғы Конвенцияның IІ тiзiмiне енгiзiлген
синтетикалық есiрткi құралдары
Синтетикалық есiрткi құралдарын дайындайтын өнеркәсiптiк кәсiпорындар
Әрбiр өнеркәсiптiк кәсiпорындарда дайындалатын синтетикалық есiрткi құралдарының саны (килограммен)
Декстропропоксифен
Дифеноксилат
Метадон
Петидин
Тилидин
Тримеперидин
Фента
нил
«Химфарм» АҚ
-
-
-
-
-

4,122
Гидрокодон
2
Гидроморфон
2
Декстрометорфан
2
Дигидрокодеин
1,78
Дигидроморфин
1,78
Кодеин*
9
98,123
287
640
Кокаин
34,6
Метадон
1
627,54
Морфин*
57
859,15
0-3-Моноацетил-морфин
2,12
0-6-Моноацетил-
морфин
2,12
Оксикодон
1,8
Тебаин*
163,45
Тримеперидин
95
291,96
Фенамин
0,019
Фентанил
857,79
Экгонит
1,68
Этилморфин
71,62
* с учетом изготовления лекарственного препарата Омнопон
Form B
Page 10
Часть III
Годовые исчисления объема изготовления синтетических
наркотических средств (КАСАЕТСЯ ЛИШЬ ТЕХ СТРАН И ТЕРРИТОРИЙ, В КОТОРЫХ РАЗРЕШАЕТСЯ
ИЗГОТОВЛЕНИЕ СИНТЕТИЧЕСКИХ НАРКОТИЧЕСКИХ СРЕДСТВ)
I. Синтетические наркотические средства, включенные в Список I Конвенции 1961 года
Аллилпродин
Дигидроэторфин
Метазоцин
Рацеметорфан
Альфамепродин
Дименоксадол
Метадон
Рацеморамид
Альфаметадол
Димефепетанол
Метадон, промежуточный продукт
Рацеморфан
Альфапрадин
Диметилтиамбутен
Морамид, промежуточный продукт
Ремифентанил
Альфацетилметадол
Диоксафетил бутират
Морферидин
Суфентанил
Альфентанил
Дипипанон
Норациметадол
Тилидин
Анилеридин
Дифеноксилат
Норлеворфанол
Тримеперидин
Ацетилметадол
Дифеноксин
Норметадон
Фенадоксон
Безитрамид
Диэтилтиамбутен
Норпипанон
Фенапромид
Бензетидин
Дротабанол
Петидин
Феназоцин
Бетамепродин
Изометадон
Петидин, промежуточный продукт А
Феноморфан
Бетаметадол
Кетобемидон
Петидин, промежуточный продукт В
Феноперидин
Бетапродин
Клонитазен
Петидин
Фентанил
Бетацетилметадол
Левометорфан
Пиминодин
Фуретиндин
Гидроксипетидин
Левоморамид
Пиритрамид
Этилметилтиамбутен
Декстроморамид
Левофенацилморфан
Прогептазин
Этонитазен
Диампромид
Леворфанол
Проперидин
Этоксеридин
II. Синтетические наркотические средства, включенные в
Список II Конвенции 1961 года
Промышленные предприятия, которые будут изготовлять синтетические наркотические средства
Количество синтетических наркотических средств, которые будут изготовлены на каждом из промышленных предприятий (в килограммах)
Декстро-
пропок-
сифен
Дифенок-
силат
Мета-
дон
Пети-
дин
Тили-
дин
Триме-
перидин
Фента-
нил
АО «Химфарм»
-
-
-
-
-

20,9563
0,08475
Форма В/Р
түзетулер
1971 жылғы Психотроптық заттар туралы Конвенцияның II, III және IV тiзiмдерiне енгiзілген заттарға медициналық және ғылыми мақсаттар үшiн жылдық қажеттiлiктердi бағалау (Экономикалық және Әлеуметтiк кеңесінің 1981/7 және 1991/44 қарарларына сәйкес Есiрткiнi бақылау жөнiндегi халықаралық комитетке ұсынылады)
ЕЛ/АУМАҚ: Қазақстан Республикасы     КҮНI:
ВЕДОМСТВО: Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнің Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау комитетi
ЖАУАПТЫ ЛАУАЗЫМДЫ АДАМНЫҢ Т.А.Ә: Выборов Анатолий Николаевич АТАҒЫ/ЛАУАЗЫМЫ: Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау комитетiнің төрағасы
ҚОЛЫ: ___________
Есептеулер 2013 күнтізбелік жылға жатады.
Осы есептеулер бiр данада ECIPTKІHI БАҚЫЛАУ ЖӨНIНДЕГІ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ КОМИТЕТКЕ тапсырылады
Vienna International Centre, P.O.Box 5ОО, А-1400 Vienna, Austria Telephone: (+43-1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868 Telegraphic address: UNATIONS VIENNA Telex: 135612 uno а
E-mail: secretariat@ incd.org Internet address: http//www.incd.org/
Ішкі медициналық және ғылыми мақсаттарға арналған жылдық сұраныс
Комитет ұсынылатын бағалауды үш жылдың ішінде, егер осы кезең ішінде қандай да бір түзетулер енгізілмесе, басшылыққа алатын болады. Экспортқа қажетті санды жеке көрсеткен жөн. Егер олар енгізілген болса, көрсетілуін сұраймыз. I тiзiмге енгiзілген заттарға қажеттiлiктерді бағалау
Заттар
кг
г
1
2
3
Дельта-9-тетрагидроканнабинол

20,9563
0,08475
Форма B/Р
Оценка ежегодных медицинских и научных потребностей в
веществах, включенных в Списки II, III и IV Конвенции о
психотропных веществах 1971 года (представляется Международному
комитету по контролю над наркотиками в соответствии с
резолюциями 1981/7 и 1991/44 Экономического и
Социального Совета)
СТРАНА/ТЕРРИТОРИЯ: Республика Казахстан ДАТА:
ВЕДОМСТВО: Комитет по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Ф.И.О. ОТВЕТСТВЕННОГО ДОЛЖНОСТНОГО ЛИЦА: Выборов Анатолий Николаевич
ЗВАНИЕ/ДОЛЖНОСТЬ: Председатель Комитета по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан
ПОДПИСЬ: ________________
Исчисления относятся к 2013 календарному году
ПРИМЕЧАНИЯ
Настоящие исчисления в одном экземпляре представляются:
МЕЖДУНАРОДНОМУ КОМИТЕТУ ПО КОНТРОЛЮ НАД НАРКОТИКАМИ
Vienna International Centre,
P.O.Box 5ОО, А-1400 Vienna, Austria
Telephone: (+43-1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Telegraphic address: UNATIONS VIENNA Telex: 135612 uno а
E-mail: secretariat@ incd.org Internet address:
http//www.incd.org/
Годовой спрос на внутренние медицинские и научные цели
Комитет будет руководствоваться представленной оценкой в
течении трех лет, если за этот период не поступит каких либо
поправок. Количество необходимое для экспорта следует указывать
отдельно. Если они включены, просьба указать.
Оценки потребностей в веществах, включенных в Список I
Вещество
кг
г
1
2
3
Дельта-9-тетрагидроканнабинол

133,13
Этиламфетамин
2
Прекурсорларға қажеттіліктің жылдық есептеулері
ЕЛ/АУМАҚ: Қазақстан Республикасы     КҮНI:
ВЕДОМСТВО: Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау комитетi
ЖАУАПТЫ ЛАУАЗЫМДЫ АДАМНЫҢ Т.А.Ә: Выборов Анатолий Николаевич
АТАҒЫ/ЛАУАЗЫМЫ: Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау комитетiнiң төрағасы
ҚОЛЫ: ___________
Осы бағалау 2013 жылы күшіне енеді
Осы бағалау бiр данада ECIPTKІHI БАҚЫЛАУ ЖӨНIНДЕГІ
ХАЛЫҚАРАЛЫҚ КОМИТЕТКЕ тапсырылады
Vienna International Centre, P.O.Box 5ОО, А-1400 Vienna, Austria Telephone: (+43-1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868 Telegraphic address: UNATIONS VIENNA Telex: 135612 uno а
E-mail: secretariat@ incd.org Internet address: http//www.incd.org/
IV кесте
І тізбе
Атауы
Саны
Өлшем бірлігі
N-Ацетилантранил қышқылы
1,6
кг
Изосафрол

133,13
Этиламфетамин
2
Годовые исчисления потребности в прекурсорах
СТРАНА/ТЕРРИТОРИЯ: Республика Казахстан ДАТА:
ВЕДОМСТВО: Комитет по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Ф.И.О. ОТВЕТСТВЕННОГО ДОЛЖНОСТНОГО ЛИЦА: Выборов Анатолий Николаевич
ЗВАНИЕ/ДОЛЖНОСТЬ: Председатель Комитета по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан
ПОДПИСЬ: ________________
Настоящие оценки вступают в силу в 2013 году
Настоящая оценка в одном экземпляре представляются:
МЕЖДУНАРОДНОМУ КОМИТЕТУ ПО КОНТРОЛЮ НАД НАРКОТИКАМИ
Vienna International Centre
P.O.Box 500, A-1400 Vienna, Austria
Telephone: (+43 1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Telegraphic address: UNANIONS VIENNA Telex: 135612 uno a
E-mail: secretariat@incb.org Internet address:
http://www.incd.org/
Таблица IV
Перечень I
Наименование
Количество
Ед/изм
N-Ацетилантраниловая кислота
1,6
кг
Изосафрол