Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2012 года № 1294. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 253
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.03.2014 № 253 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Вызов врача на дом»;
2) стандарт государственной услуги «Запись на прием к врачу»;
3) стандарт государственной услуги «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 октября 2012 года № 1294
Стандарт государственной услуги
«Вызов врача на дом»
1. Общие положения
1. Настоящий стандарт государственной услуги «Вызов врача на дом» (далее - государственная услуга) регламентирует предоставление услуги вызова врача (участкового терапевта/ участкового педиатра/врача общей практики) на дом медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь в рамках Единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан (далее – уполномоченная организация) в электронном формате через веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее - портал).
Государственная услуга оказывается также при непосредственном обращении или по телефонной связи физического лица или его представителя в уполномоченную организацию, которое регистрируется в журнале регистрации уполномоченной организации.
2. График работы:
1) уполномоченной организации – ежедневно с понедельника по пятницу с 8-00 до 20-00 часов без перерыва, с 9-00 до 14-00 часов в субботу, выходные дни: воскресенье и праздничные дни в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан»;
2) портала - круглосуточно.
3. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 30.04.2013 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қазандағы № 1294 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 253 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.03.2014 № 253 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабының 2-тармағына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1,  15-2-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Дәрігерді үйге шақыру» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Дәрігердің қабылдауына жазылу» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 12 қазандағы
№ 1294 қаулысымен
бекітілген
«Дәрігерді үйге шақыру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Дәрігерді үйге шақыру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының денсаулық сақтаудың бірыңғай ақпараттық жүйесі шеңберінде медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін ұйымдардың (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) электрондық форматтағы www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы дәрігерді (учаскелік терапевт/учаскелік педиатр/жалпы практикалық дәрігер) үйге шақыру қызметін ұсынуды регламенттейді.
Мемлекеттік қызмет сондай-ақ жеке тұлға немесе оның өкілі уәкілетті ұйымға тікелей жүгінген кезде немесе телефон байланысы арқылы көрсетіледі, ол уәкілетті ұйымның тіркеу журналында тіркеледі.
2. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті ұйым – күн сайын дүйсенбіден жұма аралығында үзіліссіз, сағат 8.00-ден бастап 20.00-ге дейін, сенбі күні сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес мереке күндері;
2) портал – тәулік бойы.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 433 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

4. Государственная услуга предоставляется на основании Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения» и постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2011 года № 1263 «Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи и Правил прикрепления граждан к организациям первичной медико-санитарной помощи».
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Получателями государственной услуги являются физические лица (далее - потребитель).
7. Государственная услуга оказывается потребителю:
1) при непосредственном обращении - в здании уполномоченной организации;
2) по телефонной связи;
3) в электронном формате - на портале в личном кабинете.
8. Информация о государственной услуге располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz;
2) в помещениях уполномоченных организаций;
3) на портале;
4) в официальных источниках информации.
Информация о государственной услуге также предоставляется по телефону саll-центра: (1414).
9. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи - запись в журнале регистрации вызовов уполномоченной организации затем устный ответ с указанием даты, времени посещения врача;
2) в электронном формате при обращении на портал - выдача справки о вызове врача на дом (в электронном виде) по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту (далее - стандарт), подписанной электронной цифровой подписью уполномоченной организации;
3) мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
При этом, после принятия запроса на оказание государственной услуги пациенту в установленное время на дому оказывается медицинская помощь.
10. Государственная услуга при непосредственном обращении или по телефону в уполномоченную организацию оказывается в день обращения. При этом, запрос на получение государственной услуги принимается за 2 часа до окончания работы уполномоченной организации (до 18.00 часов в рабочие дни, до 12-00 в субботу), где предусмотрены условия для обслуживания Потребителя (противопожарная безопасность, места отдыха для ожидания), в том числе для лиц с ограниченными возможностями.
Государственная услуга в электронном формате оказывается в день обращения на портал. При этом, запрос на получение государственной услуги принимается за 2 часа до окончания работы уполномоченной организации (до 18.00 часов в рабочие дни, до 12.00 часов в субботу).
2. Порядок оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің және «Бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсету қағидаларын және Азаматтарды бастапқы медициналық-санитариялық көмек ұйымдарына бекіту қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 қарашадағы № 1263 қаулысының негізінде ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызметті алушылар жеке тұлғалар (бұдан әрі – тұтынушы) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тұтынушыға:
1) тікелей жүгінген кезде уәкілетті ұйымның ғимаратында;
2) телефон байланысы арқылы;
3) электронды форматта – порталдағы жеке кабинетте көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында: www.mz.gov.kz;
2) уәкілетті ұйымдардың үй-жайларында;
3) порталда;
4) ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталығының телефоны (1414) арқылы да ұсынылады.
9. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелері:
1) тікелей жүгінген кезде немесе телефон байланысы арқылы - уәкілетті ұйымның шақыруды тіркеу журналында жазылу, одан кейін дәрігердің келу күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап беру;
2) порталға электронды форматта жүгінген кезде – осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті органның электрондық-цифрлық қолы қойылған дәрігерді үйге шақыру туралы анықтама беру (электрондық түрде);
3) мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Бұл ретте мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салу қабылданған соң көрсетілген мерзімде үйде медициналық көмек көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет уәкілетті ұйымға тікелей жүгінген кезде немесе телефон байланысы арқылы өтініш жасалған күні көрсетіледі. Бұл ретте, мемлекеттік қызметті алуға сұрау салу тұтынушыларға, оның ішінде мүмкіндігі шектеулі адамдарға қызмет көрсетуге жағдайлар қарастырылған (өрт қауіпсіздігі, күтуге арналған демалыс орындары) уәкілетті ұйымда көрсетіліп, уәкілетті ұйымның жұмысы аяқталғанға дейін 2 сағат бұрын қабылданады (жұмыс күндері 18.00-ге дейін, сенбі күні 12.00-ге дейін).
Электрондық форматта мемлекеттік қызмет порталға өтініш жасалған күні көрсетіледі. Бұл ретте, мемлекеттік қызмет алуға сұрау салу уәкілетті ұйымның жұмысы аяқталғанға дейін 2 сағат бұрын қабылданады (жұмыс күндері 18.00-ге дейін, сенбі күні 12.00-ге дейін).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі

11. Для получения государственной услуги при непосредственном обращении или по телефонной связи в уполномоченную организацию потребителю необходимо иметь:
1) документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста - свидетельство о рождении);
2) наличие прикрепления в данной уполномоченной организации согласно регистру прикрепленного населения.
Для получения государственной услуги на портале потребителю необходимо иметь:
1) документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста, - свидетельство о рождении);
2) наличие прикрепления в данной уполномоченной организации согласно регистру прикрепленного населения.
Сведения документа, удостоверяющего личность, наличие прикрепления к данной уполномоченной организации, содержащиеся в государственной информационной системе, уполномоченная организация получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного должностного лица.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.04.2013 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
12. Для получения государственной услуги при непосредственном обращении или по телефонной связи в уполномоченную организацию заполнение бланков заявлений не требуется.
Для получения государственной услуги в электронном формате потребитель заполняет запрос в личном кабинете на портале в форме электронного документа согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
13. Срок представления ответа (подтверждение или отказ) при непосредственном обращении или по телефонной связи в уполномоченную организацию составляет не более 10 минут, в течение которого потребителю представляется устный ответ.
Срок представления ответа (подтверждение или отказ) в электронном формате на портале по запросу потребителя составляет не более 30 минут, в течение которого потребителю представляется ответ в электронном формате по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
14. Запрос Потребителя на получение государственной услуги при непосредственном обращении или по телефонной связи в уполномоченную организацию не принимается при невыполнении требований, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
Запрос Потребителя на получение государственной услуги в электронном формате не принимается при:
1) невыполнении требований, указанных в пункте 11 настоящего Стандарта;

11. Уәкілетті ұйымға тікелей жүгінген кезде немесе телефон байланысы арқылы тұтынушының мемлекеттік қызметті алуы үшін:
1) жеке басын куәландыратын құжаты (он алты жасқа толмаған адамдар үшін – туу туралы куәлігі);
2) тіркелген халықтың тіркеліміне сәйкес осы уәкілетті ұйымға тіркеуінің болуы қажет.
Мемлекеттік қызметті порталда алу үшін тұтынушының:
1) жеке басын куәландыратын құжаты (он алты жасқа толмаған адамдар үшін – туу туралы куәлігі);
2) тіркелген халықтың тіркеліміне сәйкес осы уәкілетті ұйымға тіркеуінің болуы қажет.
Мемлекеттік aқпараттық жүйеде қамтылатын жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтерін, осы уәкілетті ұйымға тіркеуінің болуын уәкілетті ұйым уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 433 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Уәкілетті ұйымға тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштердің бланкілерін толтыру талап етілмейді.
Электрондық форматта мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы осы «Дәрігерді үйге шақыру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында порталдағы жеке кабинетте сұрау салуды толтырады.
13. Уәкілетті ұйымға тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде жауап беру (растау немесе бас тарту) мерзімі 10 минуттан аспайды, осы уақыт ішінде тұтынушыға ауызша жауап беріледі.
Тұтынушының сұрау салуы бойынша порталда электрондық форматта жауап беру (растау немесе бас тарту) мерзімі 30 минуттан аспайды, осы уақыт ішінде тұтынушыға осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық форматта жауап беріледі.
14. Тұтынушының мемлекеттік қызметті тікелей уәкілетті ұйымнан немесе телефон байланысы арқылы алуға сұрау салуы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген талаптарды орындамаған жағдайда қабылданбайды.
Тұтынушының электрондық форматта мемлекеттік қызметті алуға сұрау салуы:
1) Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген талаптарды орындамаған;

2) несоответствии нормам, предусмотренным статьей 40 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
3. Принципы работы
15. Деятельность уполномоченной организации основывается по отношению к Потребителю на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) соблюдение принципов этики и деонтологии при работе с Потребителями;
4) своевременность и качество оказания государственных услуг;
5) прозрачность деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений.
4. Результаты работы
16. Результаты работы по оказанию государственной услуги Потребителям измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
17. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченных организаций, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
18. В приложении 4 к настоящему Стандарту указаны контактные данные должностных лиц, которые разъясняют порядок обжалования действий (бездействия) работников уполномоченной организации и оказывают содействие в подготовке жалобы.
19. Жалобы в случаях несогласия с результатом оказанной государственной услуги направляются по выбору Потребителя путем обращения:
1) непосредственно к руководителям управлений здравоохранения областей, городов Астана и Алматы, электронные адреса и телефоны которых указаны в приложении 4 к настоящему стандарту.
Прием граждан руководителями управлений здравоохранения областей, городов Астана и Алматы (далее - управления) осуществляется по графику, согласно приложению 5 к настоящему стандарту, а также размещенному на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан по адресу: www.mz.gov.kz;
2) на «телефоны доверия» Министерства здравоохранения Республики Казахстан по номеру (8-7172)-74-32-40, 74-32-45;
3) на «телефоны доверия» управлений, указанные в приложении 6 к настоящему стандарту;
4) в разделе «вопросы-ответы» интернет-ресурса Министерства здравоохранения Республики Казахстан по адресу: www.mz.gov.kz;
5) на блог Министра здравоохранения (страница «Блог Министра здравоохранения Республики Казахстан» интернет-ресурса Министерства здравоохранения Республики Казахстан по адресу: www.mz.gov.kz);
6) через ящик для жалоб и предложений, расположенный в Министерстве здравоохранения Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор 8, подъезд № 5;

2) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 40-бабымен көзделген нормаларға сәйкес келмеген жағдайларда қабылданбайды.
3. Жұмыс қағидаттары
15. Уәкілетті ұйымның тұтынушыға қатысты қызметі мына қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) тұтынушылармен жұмыс істеу кезінде этика және деонтология қағидаттарын сақтау;
4) мемлекеттік қызметті көрсетудің уақтылығы мен сапасы;
5) өтініштерді қарау кезінде лауазымдық тұлғалар қызметінің айқындылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
16. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жұмыстың нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Уәкілетті ұйымдардың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
18. Осы стандартқа 4-қосымшада уәкілетті ұйым қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібін түсіндіретін және шағымдарды әзірлеуге жәрдемдесетін лауазымдық тұлғаның байланыс деректері көрсетілген.
19. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағымдар тұтынушының таңдауы бойынша мыналарға жүгіну арқылы:
1) электрондық мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 4-қосымшада көрсетілген облыстардың, Астана және Алматы қалалары денсаулық сақтау басқармаларының тікелей басшыларына жіберіледі;
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармалары (бұдан әрі – басқармалар) басшыларының азаматтарды қабылдауы осы Стандартқа 5-қосымшаға сәйкес, сондай-ақ www.mz.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналасқан кесте бойынша жүзеге асырылады;
2) (8-7172)-74-32-40, 74-32-45 нөмірі бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің «сенім телефондарына»;
3) осы Стандартқа 6-қосымшада көрсетілген басқармалардың «сенім телефондарына»;
4) www.mz.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсындағы «сұрақ-жауап» бөлімінде;
5) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің блогына (www.mz.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі интернет-ресурсының «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің блогы» беті);
6) 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, 5-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінде орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшіктер арқылы;

7) с письменной жалобой в канцелярию Министерства здравоохранения Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор 8, подъезд № 5.
20. Жалобы на не качественное оказание государственной услуги порталом направляются Потребителем путем обращения по телефону саll-центра портала (1414).
21. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, Потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
22. Обращение на некачественное оказание государственной услуги должно адресоваться субъекту или должностному лицу, в компетенцию которых входит разрешение поставленных в обращении вопросов.
В обращении указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата и подпись Потребителя. При подаче обращения указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации Министерства здравоохранения Республики Казахстан, Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (в электронном формате) и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Заявителю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение. О результатах рассмотрения обращения заявителю сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Вызов врача на дом»
Справка о регистрации запроса вызова врача
(в электронном виде)
1. В случае подтверждения:
«Уважаемый (ая) ____________________________________ Ваша
заявка принята.
Вам будет оказана государственная услуга «Вызов врача на дом».
Период посещения врача с____ до ______ часов «__» __________
20__г.
Ф.И.О. врача ______________________.
Электронно-цифровая подпись руководителя уполномоченной
организации».
2. В случае отказа:
«Уважаемый (ая) ____________________________________.
Вам отказано в оказании государственной услуги «Вызов врача на
дом».
Причина отказа ______________________________________________.
Электронно-цифровая подпись руководителя уполномоченной
организации».
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Вызов врача на дом»
Форма запроса в личном кабинете на портале
в форме электронного документа
Название государственной услуги: «Вызов врача на дом».
ИИН: ____________________.
Ф.И.О.:_____________________________.
Адресные
сведения:________________________________________________.
Профиль
прикрепления:___________________________________________.
Причина
вызова:__________________________________________________.
Дополнительная
информация:______________________________________.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Вызов врача на дом»
Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1. Своевременность
1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
заполнения электронных данных
100

7) 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, 5-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кеңсесіне жазбаша шағым арқылы жіберіледі.
20. Порталда мемлекеттік қызметті сапасыз көрсетуге арналған шағымдарды тұтынушы порталдың call-орталығының телефоны бойынша (1414) жолдайды.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
22. Мемлекеттік қызметті сапасыз көрсетуге шағым құзыретіне шағымда көрсетілген мәселелерді шешу кіретін субъектіге немесе лауазымдық тұлғаға жіберілуі тиіс.
Шағымда тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), пошталық мекенжайы, күні көрсетіледі және тұтынушының қолы қойылады. Шағым беру кезінде субъектінің атауы немесе әрекеттеріне шағым жасалатын лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі және аты-жөні, шағымдану дәлелдері мен талаптар көрсетіледі.
23. Қабылданған шағым Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ақпаратты есепке алу журналында (электрондық форматта) тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңымен белгіленген мерзімдерде қаралады. Өтініш иесіне күні және уақыты, шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні көрсетілген талон беріледі. Өтініш иесіне шағымды қарау нәтижелері туралы пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
«Дәрігерді үйге шақыру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
1-қосымша
Дәрігерді шақыруға сұрау салуды тіркеу туралы анықтама
(электрондық түрде)
Расталған жағдайда:
«Құрметті _____________________________________________________
Cіздің өтініміңіз қабылданды.
Сізге «Дәрігерді үйге шақыру» мемлекеттік қызметі көрсетілетін
болады.
Дәрігердің келу кезеңі 20__ жылғы « »_____ сағат ___ сағат ___
дейін.
Дәрігердің Т.А.Ә. _____________________________________________
Уәкілетті ұйым басшысының электрондық-цифрлық қолтаңбасы.»
2. Бас тартылған жағдайда:
«Құрметті _____________________________________________________
Сізге «Дәрігерді үйге шақыру» мемлекеттік қызметін көрсетуден бас
тартылды.
Бас тарту себебі: _____________________________________________
Уәкілетті ұйым басшысының электрондық-цифрлық қолтаңбасы.»
«Дәрігерді үйге шақыру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
2-қосымша
Порталдағы жеке кабинетте электрондық құжат нысанында
сұрау салу нысаны
Мемлекеттік қызмет атауы: «Дәрігерді үйге шақыру».
ЖСН:_________________________________________________________________
Т.А.Ә.:______________________________________________________________
Мекенжайы туралы мәлімет:____________________________________________
Тіркеу бейіні:_______________________________________________________
Шақыру себебі:_______________________________________________________
Қосымша ақпарат:_____________________________________________________
«Дәрігерді үйге шақыру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
3-қосымша
Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің алдағы жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдың ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1. Электрондық деректерді толтырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
100

2. Качество
2. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
100
3. Доступность
3. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
100
4. % (доля) услуг, информация о
которых доступна в электронном
формате
0
4. Процесс обжалования
5. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
100
5. Вежливость
6. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
100
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Вызов врача на дом»
Контактные данные должностных лиц управлений здравоохранений
областей, городов Алматы и Астаны, разъясняющих порядок
обжалования
№
п/п
Наименование
органа по
обжалованию
действий
(бездействия)
уполномоченных
должностных лиц
и оказанию
содействия в
подготовке
жалобы
Адрес
электронной
почты
Должность
лица, который
разъясняет
порядок
обжалования
действий
(бездействия)
уполномоченных
должностных
лиц и
оказывает
содействие в
подготовке
жалобы
Номер телефона
должностного
лица, который
разъясняет
порядок
обжалования
действий
(бездействия)
уполномоченных
должностных лиц
и оказывает
содействие в
подготовке
жалобы
1
2
3
4
6
1
Управление
здравоохранения
города Астаны
db@uz.astana.kz
s.kurmanova@uz.
astana.kz
Заместитель
начальника
8(7172)
556825
2
Управление
здравоохранения
города Алматы
mail@dzalmaty.
kz
igisinova@
dzalmaty.kz
Заместитель
начальника
8(7272)
274-98-55
3
Управление
здравоохранения
Акмолинской
области
oblzdrav@
kokshetau.
online.kz
Заместитель
начальника
8(7162)
256877
4
Управление
здравоохранения
Алматинской
области
lech.aoblzdrav@
mail.ru
Заместитель
начальника
8(7282) 273314
5
Управление
здравоохранения
Актюбинской
области
e.tatimov
@mail.ru
Заместитель
начальника
8(7132) 540756
6
Управление
здравоохранения
Атырауской
области
oblzdrav_atyrau
@mail.ru
Заместитель
начальника
8(7122) 354581
7
Управление
здравоохранения
Восточно-
Казахстанской
области
uk_oblzdrav
@mail.ru
Заместитель
начальника
8(7232) 241878
8
Управление
здравоохранения
Жамбылской
области
uzo_zhambyl
@mail.ru
Заместитель
начальника
8(7262) 430930
9
Управление
здравоохранения
Западно-
Казахстанской
области
dzzko@mail.ru
Заместитель
начальника
8(7112) 505592
10
Управление
здравоохранения
Карагандинской
области
info@zdravkrg.
kz
Заместитель
начальника
8(7212) 411413,
411461
11
Управление
здравоохранения
Костанайской
области
odzkost@yandex.
ru
Заместитель
начальника
8(7142) 390503
12
Управление
здравоохранения
Кызылординской
области
info@uzdr.orda.
gov.kz
Заместитель
начальника
8(7242) 235333
13
Управление
здравоохранения
Мангистауской
области
oblzdrav_kanz
@mail.ru
Заместитель
начальника

2. Сапасы
2. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
3. Қолжетімділік
3. Қызмет ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
4. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
0
4. Шағымдану үдерісі
5. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
5. Сыпайылық
6. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
100
«Дәрігерді үйге шақыру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
4-қосымша
Шағымдану тәртібін түсіндіретін облыстардың, Алматы және
Астана қалаларының денсаулық сақтау басқармаларының
лауазымдық тұлғаларының байланыс деректері
Р/с
Уәкілетті лауазымдық тұлғалардың әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану және шағымды әзірлеуге жәрдемдесу бойынша органның атауы
Электрондық поштаның мекенжайы
Уәкілетті лауазымдық тұлғалардың әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағымды әзірлеуге жәрдемдесетін тұлғаның лауазымы
Уәкілетті лауазымдық тұлғалардың әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағымды әзірлеуге жәрдемдесетін лауазымдық тұлғаның телефон нөмірі
1
2
3
4
5
1
Астана қаласының денсаулық сақтау басқармасы
db@uz.astana.kzs.kurmanova@uz.astana.kz
Бастықтың орынбасары
8(7172) 556825
2
Алматы қаласының денсаулық сақтау басқармасы
mail@dzalmaty.kzigisinova@dzalmaty.kz
Бастықтың орынбасары
8(7272) 274-98-55
3
Ақмола облысының денсаулық сақтау басқармасы
oblzdrav@kokshetau.online.kz
Бастықтың орынбасары
8(7162) 256877
4
Алматы облысының денсаулық сақтау басқармасы
lech.aoblzdrav@mail.ru
Бастықтың орынбасары
8(7282) 273314
5
Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы
e.tatimov@mail.ru
Бастықтың орынбасары
8(7132) 540756
6
Атырау облысының денсаулық сақтау басқармасы
oblzdrav_atyrau@ mail.ru
Бастықтың орынбасары
8(7122) 354581
7
Шығыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы
uk_oblzdrav@mail.ru
Басшының орынбасары
8(7232) 241878
8
Жамбыл облысының денсаулық сақтау басқармасы
uzo_zhambyl@mail.ru
Бастықтың орынбасары
8(7262) 430930
9
Батыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы
dzzko@mail.ru
Бастықтың орынбасары
8(7112) 505592
10
Қарағанды облысының денсаулық сақтау басқармасы
info@zdravkrg.kz
Бастықтың орынбасары
8(7212) 411413,
411461
11
Қостанай облысының денсаулық сақтау басқармасы
odzkost@yandex.ru
Бастықтың орынбасары
8(7142) 390503
12
Қызылорда облысының денсаулық сақтау басқармасы
info@uzdr.orda.gov.kz
Бастықтың орынбасары
8(7242) 235333
13
Маңғыстау облысының денсаулық сақтау басқармасы
oblzdrav_kanz@mail.ru
Бастықтың орынбасары

8(7292) 302050,
302034
14
Управление
здравоохранения
Павлодарской
области
gimadieva.dz
@pavlodar.gov.
kz
Заместитель
начальника
8(7182) 510207,
559652
15
Управление
здравоохранения
Северо-
Казахстанской
области
zdrav@sko.kz
Заместитель
начальника
8(7152) 463739
16
Управление
здравоохранения
Южно-
Казахстанской
области
arnur-2003
@mail.ru
Заместитель
начальника
8(7252) 565327
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Вызов врача на дом»
Графики приема граждан руководителями Управлений
здравоохранения областей, городов Алматы и Астаны
п/п
Наименование управлений
здравоохранения
областей, городов Алматы
и Астана
Должность лица,
принимающего
граждан
Время приема
граждан
1
Управление здравоохранения
города Астаны
Заместитель
начальника
Четверг с 14-00 до
16-00 часов
2
Управление здравоохранения
города Алматы
Заместитель
начальника
Пятница с 15-00 до
18-00
3
Управление здравоохранения
Акмолинской области
Заместитель
начальника
Пятница
с 16-00 до 18-00
часов
4
Управление здравоохранения
Алматинской области
Заместитель
начальника
Среда с 16-00 до
18-00 часов
5
Управление здравоохранения
Актюбинской области
Заместитель
начальника
Все рабочие дни с
10-00 до 17-00
часов
6
Управление здравоохранения
Атырауской области
Заместитель
начальника
2,4 понедельник с
11-00 до 12-30
часов
7
Управление здравоохранения
Восточно-Казахстанской
области
Заместитель
начальника
Четверг с 14-00 до
16-00 часов
8
Управление здравоохранения
Жамбылской области
Заместитель
начальника
Вторник, четверг
с 15-00 до 17-00
часов
9
Управление здравоохранения
Западно-Казахстанской
области
Заместитель
начальника
Вторник, четверг с
15-00 до 16-00
часов
10
Управление здравоохранения
Карагандинской области
Заместитель
начальника
Пятница с 16-00 до
18-00 часов
11
Управление здравоохранения
Костанайской области
Заместитель
начальника
Четвертый вторник с
15-00 до 18-00
часов
12
Управление здравоохранения
Кызылординской области
Заместитель
начальника
Ежедневно с 15-00
до 17-00 часов
13
Управление здравоохранения
Мангистауской области
Заместитель
начальника
Среда с 17-00 до
18-00 часов
14
Управление здравоохранения
Павлодарской области
Заместитель
начальника
Пятница с 11-00 до
13-00 часов
15
Управление здравоохранения
Северо-Казахстанской
области
Заместитель
начальника
Четверг с 15-00 до
17-00 часов
16
Управление здравоохранения
Южно-Казахстанской области
Заместитель
начальника
Вторник с 17-00 до
19-00 часов
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Вызов врача на дом»
Телефоны доверия управлений здравоохранения областей, городов
Алматы и Астаны
№ п/п
Наименование управлений здравоохранения
областей, городов Алматы и Астана
Номер телефона
доверия
1
Управление здравоохранения города Астаны

8(7292) 302050,
302034
14
Павлодар облысының денсаулық сақтау басқармасы
gimadieva.dz@ pavlodar.gov.kz
Бастықтың орынбасары
8(7182) 510207,
559652
15
Солтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы
zdrav@sko.kz
Бастықтың орынбасары
8(7152) 463739
16
Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы
arnur-2003@mail.ru
Бастықтың орынбасары
8(7252) 565327
«Дәрігерді үйге шақыру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
5-қосымша
Облыстардың, Астана және Алматы қалалары денсаулық сақтау
басқармалары басшыларының азаматтарды
қабылдау кестелері
Р/с
Облыстардың, Алматы және Астана қалаларының денсаулық сақтау басқармаларының атауы
Азаматтарды қабылдайтын тұлғаның лауазымы
Азаматтарды қабылдау уақыты
1
2
3
4
1
Астана қаласының денсаулық сақтау басқармасы
Бастықтың орынбасары
Бейсенбі
14-00-ден бастап 16-00-ге дейін
2
Алматы қаласының денсаулық сақтау басқармасы
Бастықтың орынбасары
Жұма
15-00-ден бастап 18-00-ге дейін
3
Ақмола облысының денсаулық сақтау басқармасы
Бастықтың орынбасары
Жұма
16-00-ден бастап 18-00-ге дейін
4
Алматы облысының денсаулық сақтау басқармасы
Бастықтың орынбасары
Сәрсенбі
16-00-ден бастап 18-00-ге дейін
5
Ақтөбе облысының денсаулық сақтау басқармасы
Бастықтың орынбасары
Барлық жұмыс күндері
10-00-ден бастап 17-00-ге дейін
6
Атырау облысының денсаулық сақтау басқармасы
Бастықтың орынбасары
2, 4 дүйсенбі
11-00-ден бастап 12-30-ге дейін
7
Шығыс Қазақстан облысының денсау ық сақтау басқармасы
Бастықтың орынбасары
Бейсенбі
14-00-ден бастап 16-00-ге дейін
8
Жамбыл облысының денсаулық сақтау басқармасы
Бастықтың орынбасары
Сейсенбі, бейсенбі
15-00-ден бастап 17-00-ге дейін
9
Батыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы
Бастықтың орынбасары
Сейсенбі, бейсенбі
15-00-ден бастап 16-00-ге дейін
10
Қарағанды облысының денсаулық сақтау басқармасы
Бастықтың орынбасары
Жұма
16-00-ден бастап 18-00-ге дейін
11
Қостанай облысының денсаулық сақтау басқармасы
Бастықтың орынбасары
Төртінші сейсенбі
15-00-ден бастап 17-00-ге дейін
12
Қызылорда облысының денсаулық сақтау басқармасы
Бастықтың орынбасары
Күн сайын
15-00-ден бастап 17-00-ге дейін
13
Маңғыстау облысының денсаулық сақтау басқармасы
Бастықтың орынбасары
Сәрсенбі
17-00-ден бастап 18-00-ге дейін
14
Павлодар облысының денсаулық сақтау басқармасы
Бастықтың орынбасары
Жұма
11-00-ден бастап 13-00-ге дейін
15
Солтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы
Бастықтың орынбасары
Бейсенбі
15-00-ден бастап 17-00-ге дейін
16
Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы
Бастықтың орынбасары
Сейсенбі
17-00-ден бастап 19-00-ге дейін
«Дәрігерді үйге шақыру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
6-қосымша
Облыстардың, Астана және Алматы қалалары денсаулық сақтау
басқармаларының сенім телефондары
Т/б
Облыстардың, Алматы және Астана қалаларының денсаулық сақтау басқармаларының атауы
Сенім телефонының нөмірі
1
Астана қаласының денсаулық сақтау басқармасы

8(7292) 302050,
302034
14
Управление здравоохранения Павлодарской
области
8(7182) 513021,
559652
15
Управление здравоохранения
Северо-Казахстанской области
8(7152) 469355,
463739
16
Управление здравоохранения
Южно-Казахстанской области
8(7252) 560 047,
565325
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 октября 2012 года № 1294
Стандарт государственной услуги
«Запись на прием к врачу»
1. Общие положения
1. Настоящий стандарт государственной услуги «Запись на прием к врачу» (далее - государственная услуга) регламентирует предоставление услуги записи на прием к врачу (участковому терапевту/участковому педиатру/врачу общей практики) медицинскими организациями, оказывающими первичную медико-санитарную помощь в рамках Единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан (далее – уполномоченная организация) в электронном формате через веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее - портал).
Государственная услуга оказывается также при непосредственном обращении или по телефонной связи физического лица или его представителя в уполномоченную организацию, которое фиксируется в журнале регистрации уполномоченной организации.
2. График работы:
1) уполномоченной организации – ежедневно с понедельника по пятницу с 8-00 до 20-00 часов без перерыва, с 9-00 до 14-00 часов в субботу, выходные дни: воскресенье и праздничные дни в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан»;
2) портала - круглосуточно.
3. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 30.04.2013 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
4. Государственная услуга предоставляется на основании Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения» и постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2011 года № 1263 «Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи и Правил прикрепления граждан к организациям первичной медико-санитарной помощи».
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Получателями государственной услуги являются физические лица (далее - потребитель).
7. Государственная услуга оказывается потребителю:
1) при непосредственном обращении - в здании уполномоченной организации;
2) в электронном формате - на портале в личном кабинете;
3) по телефонной связи.
8. Информация о государственной услуге располагается:

8(7292) 302050,
302034
14
Павлодар облысының денсаулық сақтау басқармасы
8(7182) 513021,
559652
15
Солтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы
8(7152) 469355,
463739
16
Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы
8(7252) 560047,
565325
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 12 қазандағы
№ 1294 қаулысымен
бекітілген
«Дәрігердің қабылдауына жазылу»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Дәрігердің қабылдауына жазылу» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының денсаулық сақтаудың бірыңғай ақпараттық жүйесі шеңберінде медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін ұйымдардың (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) электрондық форматты www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы дәрігердің (учаскелік терапевт/учаскелік педиатр/жалпы практикалық дәрігер) қабылдауына жазылу қызметін ұсынуды регламенттейді.
Мемлекеттік қызмет сондай-ақ жеке тұлға немесе оның өкілі уәкілетті ұйымға тікелей жүгінген кезде немесе телефон байланысы арқылы көрсетіледі, ол уәкілетті ұйымның тіркеу журналында тіркеледі.
2. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті ұйым – күн сайын дүйсенбіден жұма аралығында үзіліссіз, сағат 8.00-ден бастап 20.00-ге дейін, сенбі күні сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес мереке күндері;
2) портал – тәулік бойы.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 433 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі кодексінің және «Бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсету қағидаларын және Азаматтарды бастапқы медициналық-санитариялық көмек ұйымдарына бекіту қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 қарашадағы № 1263 қаулысының негізінде ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызметті алушылар жеке тұлғалар (бұдан әрі – тұтынушы) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тұтынушыға:
1) тікелей жүгінген кезде – уәкілетті ұйымның ғимаратында;
2) электронды форматта – порталдағы жеке кабинетте;
3) телефон байланысы бойынша көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:

1) на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz;
2) в помещениях уполномоченных организаций;
3) на портале;
4) в официальных источниках информации.
Информация о государственной услуге также предоставляется по телефону саll-центра: (1414).
9. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) при непосредственном обращении или по телефонной связи в уполномоченную организацию – запись в журнале предварительной записи на прием к врачу уполномоченной организации и затем устный ответ с указанием даты, времени приема врача в соответствии с графиком приема врачей (далее - график);
2) в электронном формате при обращении на портал - выдача справки о записи на прием к врачу в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту, подписанной электронной цифровой подписью уполномоченной организации;
3) мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
При этом, после принятия запроса на оказание государственной услуги в установленное время Потребителю оказывается медицинская помощь.
10. Государственная услуга предоставляется в уполномоченной организации, в которой предусмотрены условия для обслуживания потребителя (противопожарная безопасность, места отдыха для ожидания), в том числе для лиц с ограниченными возможностями, в соответствии с графиком.
При непосредственном обращении или по телефонной связи в уполномоченную организацию Потребителю при выборе государственной услуги предоставляется возможность выбрать свободное время врача согласно Графику.
В электронном формате на портале Потребителю при выборе государственной услуги предоставляется возможность выбрать свободное время врача согласно Графику.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги при непосредственном обращении или по телефонной связи в уполномоченную организацию Потребителю необходимо иметь:
1) документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста - свидетельство о рождении);
2) наличие прикрепления к данной уполномоченной организации согласно регистру прикрепленного населения.
Для получения государственной услуги на портале потребителю необходимо иметь:
1) документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста, - свидетельство о рождении);
2) наличие прикрепления в данной уполномоченной организации согласно регистру прикрепленного населения.
Сведения документа, удостоверяющего личность, наличие прикрепления к данной уполномоченной организации, содержащиеся в государственной информационной системе, уполномоченная организация получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного должностного лица.

1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында: www.mz.gov.kz;
2) уәкілетті ұйымдардың үй-жайларында;
3) порталда;
4) ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталығының телефоны (1414) арқылы да ұсынылады.
9. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелері:
1) уәкілетті ұйымға тікелей жүгінген кезде немесе телефон байланысы арқылы - уәкілетті ұйымның дәрігерінің қабылдауына алдын-ала жазылу журналына жазу және дәрігерлердің қабылдау кестесіне (бұдан әрі – кесте) сәйкес дәрігердің қабылдау күнін, уақытын көрсете отырып, ауызша жауап беру;
2) порталға жүгінген кезде электрондық форматта – осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес уәкілетті ұйымның электрондық-цифрлық қолтаңбасы қойылған нысан бойынша электрондық түрде дәрігердің қабылдауына жазылу туралы анықтама беру;
3) мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Бұл ретте, мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салу қабылданған соң көрсетілген мерзімде тұтынушыға медициналық көмек көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет кестеге сәйкес тұтынушыға, оның ішінде мүмкіндігі шектеулі адамдарға қызмет көрсетуге жағдайлар көзделген (өртке қарсы қауіпсіздік, күтуге арналған демалыс орындары) уәкілетті ұйымда көрсетіледі.
Уәкілетті ұйымға тікелей немесе телефон байланысы арқылы жүгінген кезде тұтынушыға мемлекеттік қызметті таңдағанда кестеге сәйкес дәрігердің бос уақытын таңдау мүмкіндігі беріледі.
Порталда электронды форматта тұтынушыға мемлекеттік қызметті таңдау кезінде кестеге сәйкес дәрігердің бос уақытын таңдау мүмкіндігі беріледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Уәкілетті ұйымға тікелей жүгінген кезде немесе телефон байланысы арқылы тұтынушының мемлекеттік қызметті алуы үшін:
1) жеке басын куәландыратын құжаты (он алты жасқа толмаған адамдар үшін – туу туралы куәлігі);
2) тіркелген халықтың тіркеліміне сәйкес осы уәкілетті ұйымға тіркеуінің болуы қажет.
Мемлекеттік қызметті порталда алу үшін тұтынушының:
1) жеке басын куәландыратын құжаты (он алты жасқа толмаған адамдар үшін – туу туралы куәлігі);
2) тіркелген халықтың тіркеліміне сәйкес осы уәкілетті ұйымға тіркеуінің болуы қажет.
Мемлекеттік aқпараттық жүйеде қамтылатын жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтерін, осы уәкілетті ұйымға тіркеуінің болуын уәкілетті ұйым уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.

8(7292) 302050,
302034
14
Управление здравоохранения Павлодарской
области
8(7182) 513021,
559652
15
Управление здравоохранения
Северо-Казахстанской области
8(7152) 469355,
463739
16
Управление здравоохранения
Южно-Казахстанской области
8(7252) 560 047,
565325
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 октября 2012 года № 1294
Стандарт государственной услуги
«Прикрепление к медицинской организации,
оказывающей первичную медико-санитарную помощь»
1. Общие положения
1. Настоящий стандарт государственной услуги «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь» (далее - государственная услуга) регламентирует предоставление услуги прикрепления к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь в рамках Единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан (далее – уполномоченная организация) в электронном формате через веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее - портал).
Государственная услуга оказывается также при непосредственном обращении физического лица или его представителя в уполномоченную организацию, которое фиксируется в журнале регистрации уполномоченной организации.
2. График работы:
1) уполномоченной организации – ежедневно с понедельника по пятницу с 8-00 до 20-00 часов без перерыва, с 9-00 до 14-00 часов в субботу, выходные дни: воскресенье и праздничные дни в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан»;
2) портала - круглосуточно.
3. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 30.04.2013 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
4. Государственная услуга предоставляется на основании Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения» и постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2011 года № 1263 «Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи и Правил прикрепления граждан к организациям первичной медико-санитарной помощи».
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Получателями государственной услуги являются физические лица (далее - потребитель).
7. Государственная услуга оказывается:
1) при непосредственном обращении - в здании уполномоченной организации по выбору Потребителя;
2) в электронном формате - на портале в личном кабинете.
8. Информация о государственной услуге располагается:

8(7292) 302050,
302034
14
Павлодар облысының денсаулық сақтау басқармасы
8(7182) 513021,
559652
15
Солтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы
8(7152) 469355,
463739
16
Оңтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы
8(7252) 560047,
565325
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 12 қазандағы
№ 1294 қаулысымен
бекітілген
«Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін
медициналық ұйымға тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласының бірыңғай ақпараттық жүйесі шеңберінде медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдарға (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) электрондық форматтағы www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы тіркеу қызметін ұсынуды регламенттейді.
Мемлекеттік қызмет сондай-ақ жеке тұлға немесе оның өкілі уәкілетті ұйымға тікелей жүгінген кезде көрсетіледі, ол уәкілетті ұйымның тіркеу журналында тіркеледі.
2. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті ұйым – күн сайын дүйсенбіден жұма аралығында үзіліссіз, сағат 8.00-ден бастап 20.00-ге дейін, сенбі күні сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес мереке күндері;
2) портал – тәулік бойы.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 433 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің және «Бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсету қағидаларын және Азаматтарды бастапқы медициналық-санитариялық көмек ұйымдарына бекіту қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 қарашадағы № 1263 қаулысының негізінде ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызметті алушылар жеке тұлғалар (бұдан әрі – тұтынушы) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет:
1) тікелей жүгінген кезде - тұтынушының таңдауы бойынша уәкілетті ұйым ғимаратында;
2) электронды форматта – порталдағы жеке кабинетте көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:

1) на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz;
2) в помещениях уполномоченных организаций;
3) на портале;
4) в официальных источниках информации.
Информация о государственной услуге также предоставляется по телефону саll-центра: (1414).
9. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) при непосредственном обращении в уполномоченную организацию - выдача справки (талона) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме);
2) в электронном формате при обращении на портал - выдача справки (талона) о прикреплении в форме электронного документа, подписанной электронной цифровой подписью уполномоченной организации, согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
3) мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
10. Государственная услуга в электронном формате либо при непосредственном обращении в уполномоченную организацию оказывается в день обращения, где предусмотрены условия для обслуживания Потребителей с ограниченными возможностями, приняты меры противопожарной безопасности. В зале располагаются кресла ожидания и информационные стенды.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги при непосредственном обращении в уполномоченную организацию Потребителю необходимо иметь документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста - свидетельство о рождении).
Для получения государственной услуги на портале потребителю необходимо иметь:
1) документ, удостоверяющий личность (для лиц, не достигших шестнадцатилетнего возраста, - свидетельство о рождении);
2) электронную цифровую подпись потребителя.
Сведения документа, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственной информационной системе, уполномоченная организация получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного должностного лица.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.04.2013 № 433 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
12. Для получения государственной услуги при непосредственном обращении в уполномоченную организацию Потребитель заполняет заявление произвольной формы.
Для получения государственной услуги в электронном формате Потребитель заполняет запрос в личном кабинете на портале в форме электронного документа согласно приложению 2 к настоящему стандарту.

1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында: www.mz.gov.kz;
2) уәкілетті ұйымдардың үй-жайларында;
3) порталда;
4) ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат call-орталығының телефоны (1414) арқылы да ұсынылады.
9. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) уәкілетті ұйымға тікелей жүгінген кезде - қағаз түріндегі (ерікті нысандағы) тіркеу туралы анықтама (талон) беру;
2) порталға электрондық форматта жүгінген кезде – осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес уәкілетті ұйымның электрондық-цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанындағы тіркеу туралы анықтама (талон) беру;
3) мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
10. Мемлекеттік қызмет электронды форматта не уәкілетті ұйымға тікелей жүгінген кезде мүмкіндігі шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсетуге жағдайлар көзделген, өртке қарсы шаралар қабылданған уәкілетті ұйымда өтініш білдірген күні көрсетіледі. Залда күтуге арналған креслолар мен ақпараттық стенділер орналастырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Уәкілетті ұйымға тікелей жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алуы үшін тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаты (он алты жасқа толмаған адамдар үшін – туу туралы куәлік) болуы қажет.
Мемлекеттік қызметті порталда алу үшін тұтынушының:
1) жеке басын куәландыратын құжаты (он алты жасқа толмаған адамдар үшін – туу туралы куәлігі);
2) тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңбасының болуы қажет.
Мемлекеттік aқпараттық жүйеде қамтылатын жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтерін мемлекеттік уәкілетті ұйым уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.04.2013 № 433 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Уәкілетті ұйымға тікелей жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алуы үшін тұтынушы ерікті нысанда өтініш толтырады.
Мемлекеттік қызметті электрондық форматта алу үшін тұтынушы осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес порталдағы жеке кабинетте электрондық құжат нысанында сұрау салуды толтырады.

13. Ответ (подтверждение или отказ) при непосредственном обращении в уполномоченную организацию представляется в течении одного дня, в течение которого потребителю представляются справка (талон) о прикреплении либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Ответ (подтверждение или отказ) в электронном формате на портале по запросу потребителя представляются в течении одного дня, в течении которых потребителю представляется ответ в электронном формате по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Государственная услуга в электронном формате оказывается в день обращения на портал. При этом, запрос на получение государственной услуги принимается за 2 часа до окончания работы уполномоченной организации (до 18.00 часов в рабочие дни, до 12-00 часов в субботу).
14. Запрос Потребителя на получение государственной услуги при непосредственном обращении в уполномоченную организацию не принимается при:
1) невыполнении требований, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) прикреплении чаще одного раза в год при свободном выборе уполномоченной организации;
3) превышении нормативов численности прикрепленного населения к прикрепляемой уполномоченной организации;
4) прикреплении к более чем одной уполномоченной организации.
Запрос Потребителя на получение государственной услуги в электронном формате не принимается при:
1) невыполнении требований, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) несоответствии нормам, предусмотренным статьей 40 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
3. Принципы работы
15. Деятельность уполномоченной организации основывается по отношению к Потребителю на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) соблюдение принципов этики и деонтологии при работе с Потребителями;
4) своевременность и качество оказания государственных услуг;
5) прозрачность деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений.
4. Результаты работы
16. Результаты работы по оказанию государственной услуги Потребителям измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
17. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченных организаций, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
18. В приложении 4 к настоящему стандарту указаны контактные данные должностных лиц, которые разъясняют порядок обжалования действий (бездействия) работников уполномоченной организации и оказывают содействие в подготовке жалобы.

13. Уәкілетті ұйымға тікелей жүгінген кезде жауап (растау не бас тарту) бір күн ішінде беріледі, осы уақыт ішінде тұтынушыға тіркеу туралы анықтама (талон) не мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беріледі.
Тұтынушының сұрау салуы бойынша порталда электрондық форматта жауап (растау немесе бас тарту) бір күн ішінде беріледі, осы уақыт ішінде осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық форматта тұтынушыға жауап беріледі.
Электрондық форматта мемлекеттік қызмет порталға өтініш жасалған күні көрсетіледі. Бұл ретте, мемлекеттік қызмет алуға сұрау салу уәкілетті ұйымның жұмысы аяқталғанға дейін 2 сағат бұрын қабылданады (жұмыс күндері 18.00-ге дейін, сенбі күні 12.00-ге дейін).
14. Уәкілетті ұйымға тікелей жүгінген кезде тұтынушының мемлекеттік қызметті алуға сұрау салуы:
1) осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген талаптар орындалмағанда;
2) уәкілетті ұйымды еркін таңдау кезінде жылына бір реттен жиі тіркелгенде;
3) уәкілетті ұйым тіркейтін тіркелген халықтың саны нормативтерден асқанда;
4) бірнеше уәкілетті ұйымға тіркелген кезде қабылданбайды.
Мемлекеттік қызметті электрондық форматта алуға тұтынушының сұрау салуы:
1) осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген талаптар орындалмағанда;
2) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 40-бабында көзделген нормаларға сәйкес келмегенде қабылданбайды.
3. Жұмыс қағидаттары
15. Уәкілетті ұйымның тұтынушыға қатысты қызметі мына қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) тұтынушылармен жұмыс істеу кезінде этика және деонтология қағидаттарын сақтау;
4) мемлекеттік қызметті көрсетудің уақтылығы мен сапасы;
5) өтініштерді қарау кезінде лауазымдық тұлғалар қызметінің айқындылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
16. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жұмыстың нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Уәкілетті ұйымдардың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
18. Осы стандартқа 4-қосымшада уәкілетті ұйым қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібін түсіндіретін және шағымдарды әзірлеуге жәрдемдесетін лауазымдық тұлғаның байланыс деректері көрсетілген.