О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1390
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Kaзахстан                       С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 ноября 2012 года № 1390
Изменения и дополнения,
которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 15.08.2014 № 938.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 «Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 532):
в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан,  утвержденном указанным постановлением:
в пункте 14:
абзац сто пятьдесят седьмой изложить в следующей редакции:
«участие в разработке мобилизационного плана Республики Казахстан и плана производства товаров, выполнения работ и оказания услуг на соответствующий период;»;
дополнить абзацами сто пятьдесят восьмым, сто пятьдесят девятым, сто шестидесятым, сто шестьдесят первым, сто шестьдесят вторым, сто шестьдесят третьим следующего содержания:
«контроль за исполнением правил делопроизводства частными  судебными исполнителями;
контроль за деятельностью государственного судебного исполнителя;
организацию контроля за соблюдением частными судебными  исполнителями Закона Республики Казахстан «Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей» и надлежащим  исполнением их обязанностей;
государственный контроль за использованием топологии  интегральных микросхем;
контроль за деятельностью территориальных нотариальных палат;
контроль за соблюдением нотариусом законодательства Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма.».
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1005.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 «Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 168):
в Положении о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1390 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 1 қарашадағы
№ 1390 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.08.2014 N 938 қаулысымен.
2. «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігiнің мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 41, 532-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі туралы ережеде:
14-тармақта:
бір жүз елу жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының жұмылдыру жоспарын және тауарларды өндірудің, жұмыстарды орындау мен қызметтерді көрсетудің тиісті кезеңге арналған жоспарын әзірлеуге қатысу;»;
мынадай мазмұндағы бір жүз елу сегізінші, бір жүз елу тоғызыншы, бір жүз алпысыншы, бір жүз алпыс бірінші, бір жүз алпыс екінші, бір жүз алпыс үшінші абзацтармен толықтырылсын:
«жеке сот орындаушыларының іс жүргізу қағидаларын орындауын бақылау;
мемлекеттік сот орындаушысының қызметiн бақылау;
жеке сот орындаушыларының «Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы» Қазақстан Республикасының Заңын сақтауын және өздерінің міндеттерін тиісінше орындауын бақылауды ұйымдастыру;
интегралды микросхема топологиясын пайдалануды мемлекеттік бақылау;
аумақтық нотариалдық палаталар қызметін бақылау;
нотариустың заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауын бақылау.».
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1005 қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
5. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 14, 168-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ережеде:

пункт 13 дополнить подпунктами 31-1), 171-1), 172-1), 216-1), 217-1), 228-1), 228-2), 244-1), 245-1), 248-1), 254-1), 256-1), 259-1), 263-1) следующего содержания:
«31-1) разрабатывает правила формирования и использования  региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров;»;
«171-1) осуществляет государственный контроль в области семеноводства;»;
«172-1) осуществляет контроль за соблюдением экспортерами зерна  обязанности по поставке зерна в государственные ресурсы зерна;»;
«216-1) осуществляет контроль и надзор за организацией и выполнением ветеринарных мероприятий;»;
«217-1) осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор в карантинных зонах и неблагополучных пунктах по особо опасным болезням животных и птиц на предмет соблюдения требований законов Республики Казахстан, указов Президента Республики  Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан в  области ветеринарии по недопущению вспышек, распространения заразных болезней животных, обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности продукции и сырья животного происхождения и охране территории  Республики Казахстан от заноса и распространения особо опасных и экзотических болезней животных;»;
«228-1) осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор на территориях, в производственных помещениях и за деятельностью физических и юридических лиц, выращивающих, хранящих, перерабатывающих, реализующих или использующих перемещаемые (перевозимые) объекты, а также осуществляющих деятельность в области ветеринарии;
228-2) осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор на всех видах транспортных средств, по всем видам тары, упаковочных материалов, которые могут быть факторами передачи возбудителей болезней животных;»;
«244-1) осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор на скотопрогонных трассах, маршрутах, территориях пастбищ и водопоя животных, по которым проходят маршруты транспортировки (перемещения);»;
«245-1) осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор за соблюдением зоогигиенических и ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований при размещении, строительстве, реконструкции и вводе в эксплуатацию скотомогильников (биотермических  ям), объектов государственного ветеринарно-санитарного контроля и  надзора, связанных с содержанием, разведением, использованием, производством, заготовкой (убоем), хранением, переработкой и реализацией, а также при транспортировке (перемещении) перемещаемых (перевозимых) объектов;»;

13-тармақ мынадай мазмұндағы 31-1), 171-1), 172-1), 216-1), 217-1), 228-1), 228-2), 244-1), 245-1), 248-1), 254-1), 256-1), 259-1), 263-1) тармақшалармен толықтырылсын:
«31-1) азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру және пайдалану қағидаларын әзірлейді;»;
«171-1) тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттiк бақылауды жүзеге асырады;»;
«172-1) астық экспорттаушылардың мемлекеттік астық ресурстарына астықты жеткізу жөніндегі міндетті сақтауын бақылауды жүзеге асырады;»;
«216-1) ветеринариялық iс-шаралардың ұйымдастырылуын және орындалуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;»;
«217-1) Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасының Президенті жарлықтарының және Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулыларының жануарлардың жұқпалы ауруларының таралуының белең алуын болғызбау, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасының аумағын жануарлардың аса қауіпті және экзотикалық ауруларының әкелінуі мен таралуынан қорғау жөніндегі талаптарының сақталуы мәніне жануарлар мен құстардың аса қауіпті аурулары бойынша карантин аймақтарында және қолайсыз пункттерде ветеринария саласындағы мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды жүзеге асырады;»;
«228-1) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді өсіретін, сақтайтын, өңдейтін, өткізетін немесе пайдаланатын, сондай-ақ ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың аумақтарында, өндірістік үй-жайларында және қызметіне мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
228-2 жануарлар ауруларының қоздырушыларын тарататын факторлар болуы мүмкін көлік құралдарының барлық түрлерінде, ыдыстың, буып-түю материалдарының барлық түрлері бойынша мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;»;
«244-1) тасымалдау (орнын ауыстыру) маршруты өтетін мал айдалатын жолдарда, маршруттарда, мал жайылымдары мен суаттардың аумақтарында мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;»;
«245-1) мал көмінділерін (биотермиялық шұңқырларды), орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді ұстауға, өсіруге, пайдалануға, өндіруге, дайындауға (союға), сақтауға, өңдеу мен өткізуге байланысты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілерін орналастыру, салу, қайта жаңғырту және пайдалануға беру кезінде, сондай-ақ оларды тасымалдау (орнын ауыстыру) кезінде зоогигиеналық және ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың сақталуына мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;»;

«248-1) осуществляет контроль и надзор за деятельностью  физических и юридических лиц по выполнению требований законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан и  постановлений Правительства Республики Казахстан в области ветеринарии;»;
«254-1) осуществляет контроль и надзор за осуществлением  ветеринарных мероприятий по охране территории Республики Казахстан от заноса и распространения возбудителей заразных и экзотических болезней животных из других государств;»;
«256-1) осуществляет государственный ветеринарно-санитарный  контроль и надзор на республиканских государственных предприятиях, созданных в целях осуществления деятельности на условиях Закона  Республики Казахстан «О ветеринарии»;»;
«259-1) осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор в пограничных и таможенных пунктах (пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза) при транспортировке (перемещении) перемещаемых (перевозимых) объектов   через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с  таможенной границей Таможенного союза;»;
«263-1) осуществляет государственный ветеринарно-санитарный  контроль и надзор при транспортировке (перемещении), погрузке, выгрузке перемещаемых (перевозимых)объектов;».
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 «Вопросы Министерства внутренних дел Республики  Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г.,№ 25, ст. 311):
в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан,  утвержденном указанным постановлением:
в пункте 12:
дополнить подпунктами 51-1), 52-1) следующего содержания:
«51-1) осуществляет государственный контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о лицензировании и разрешений по вопросам, относящимся к компетенции органов внутренних дел;»;
«52-1) осуществляет государственный контроль за деятельностью  субъектов, осуществляющих охранную деятельность, а также монтаж, наладку и техническое обслуживание средств охранной сигнализации;»;
подпункты 78)79) изложить в следующей редакции:
«78) осуществляет государственный контроль за деятельностью физических и юридических лиц, занятых в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;»;
«79) осуществляет выдачу в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан:
заключения на соответствие гражданского и служебного оружия и патронов к нему криминалистическим требованиям;
разрешения:
физическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, ввоз, вывоз гражданского оружия и патронов к нему;
юридическим лицам на:
приобретение, хранение взрывчатых материалов;
хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;
хранение, перевозку, ввоз, вывоз гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов;»;

«248-1) жеке және заңды тұлғалардың ветеринария саласындағы Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасының Президенті жарлықтарының және Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулыларының талаптарын орындау жөнiндегi қызметiн бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;»;
«254-1) Қазақстан Республикасының аумағын басқа мемлекеттерден жануарлардың жұқпалы және экзотикалық аурулары қоздырушыларының әкелiнуi мен таралуынан қорғау жөнiндегi ветеринариялық іс-шаралардың жүзеге асырылуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;»;
«256-1) «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасы Заңының талаптары негізінде қызметті жүзеге асыру мақсатында құрылған республикалық мемлекеттік кәсіпорындарда мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;»;
«259-1) шекаралық және кедендік пункттерде (Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде) Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдау (орнын ауыстыру) кезінде мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;»;
«263-1) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдау (орнын ауыстыру), тиеу, түсіру кезінде мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;».
6. «Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 25, 311-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлігі туралы ережеде:
12-тармақта:
мынадай мазмұндағы 51-1), 52-1) тармақшалармен толықтырылсын:
«51-1) Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасының және ішкi iстер органдарының құзыретiне жататын мәселелер бойынша рұқсаттардың сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;»;
«52-1) күзет қызметiн, сондай-ақ күзет дабылы құралдарын монтаждауды, орнатуды және оларға техникалық қызмет көрсетудi жүзеге асыратын субъектiлердiң қызметiне мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;»;
78), 79) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«78) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолдану арқылы жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы жұмыспен қамтылған жеке және заңды тұлғалардың қызметін мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;»;
«79) Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен:
азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының криминалистикалық талаптарға сәйкестiгiне қорытындыны;
мыналарға:
жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, әкелуге, әкетуге;
заңды тұлғаларға:
жарылғыш материалдарды сатып алуға, сақтауға;
азаматтық пиротехникалық заттарды және оларды қолдану арқылы жасалған бұйымдарды сақтауға;
азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға, тасымалдауға, әкелуге, әкетуге;
атыс тирлерi (атыс орындары) мен стенділерiн ашуға және олардың жұмыс iстеуіне рұқсаттар беруді жүзеге асырады;»;

дополнить подпунктом 120-1) следующего содержания:
«120-1) организовывает ведомственный контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области эмиграции и иммиграции и работу по вопросам гражданства;».
7. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 8  декабря 2007 года № 1201 «Вопросы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 46, ст. 554):
в Положении о Министерстве охраны окружающей среды Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 14 дополнить подпунктом 16-1) следующего содержания:
«16-1) осуществлению государственного контроля в области охраны  окружающей среды при осуществлении космической деятельности;».
8. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 «О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 205):
в Положении о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 11:
подпункт 280) изложить в следующей редакции:
«280) участие в реализации гендерной политики;»;
дополнить подпунктом 281) следующего содержания:
«281) осуществление государственного контроля за выполнением аудиторскими организациями требований Закона Республики Казахстан «Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности аудиторских организаций» в части, касающейся обязательности заключения ими договора обязательного страхования ответственности аудиторских организаций, и принятие мер к аудиторским организациям, нарушившим данное требование.».
9. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 994.

мынадай мазмұндағы 120-1) тармақшамен толықтырылсын:
«120-1) Қазақстан Республикасының көшiп кету мен көшiп келу саласындағы заңнамаларының сақталуы үшін ведомстволық бақылауды және азаматтық мәселелерi бойынша жұмысты ұйымдастырады;».
7. «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігiнің мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 8 желтоқсандағы № 1201 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 46, 554-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі туралы ережеде:
14-тармақ мынадай мазмұндағы 16-1) тармақшамен толықтырылсын:
«16-1) Ғарыш қызметін жүзеге асыру кезінде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;».
8. «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 22, 205-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ережеде:
11-тармақта:
280) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«280) гендерлік саясатты іске асыруға қатысу;»;
мынадай мазмұндағы 281) тармақшамен толықтырылсын:
«281) «Аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгін мiндеттi сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының аудиторлық ұйымдардың жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру шартын жасасу мiндеттiлiгiне қатысты бөлiгiндегі талаптарын аудиторлық ұйымдардың орындауын мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру және осы талаптарды бұзған аудиторлық ұйымдарға шара қолдану.».
9. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 994 қаулысымен.