О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 1229 "О некоторых вопросах перечисления и учета поступлений таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 1499. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 685
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 685 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 140 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 1229 «О некоторых вопросах перечисления и учета поступлений таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 2, ст. 18) следующие изменения:
1) в Правилах перечисления в бюджет, возврата (зачета) излишне (ошибочно) уплаченных или излишне взысканных сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней, сумм авансовых платежей, утвержденных указанным постановлением:
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) в Правилах учета поступлений в бюджет таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней, а также ведения лицевых счетов плательщиков по видам таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 3:
пункт 15 изложить в следующей редакции:
«15. В лицевых счетах таможенного органа записи по уменьшенным, начисленным суммам таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени, изменению сроков их уплаты производятся на основании таможенных деклараций, таможенных приходных ордеров, корректировок таможенной стоимости и других документов, необходимых для таможенного оформления, принятых должностными лицами. При отсутствии данных документов и (или) начислении, уменьшении сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени (в том числе по результатам проверки/камерального контроля) подразделениями таможенного органа, не производящими оформление указанных документов, запись сведений в лицевые счета осуществляется на основании Реестра.
Для вышеназванных целей Реестр заполняет должностное лицо подразделений таможенного органа (организации таможенного контроля, таможенного оформления, посттаможенного контроля, производящие начисление (уменьшение) сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени) и направляет в подразделение таможенных доходов.
При этом подразделение посттаможенного контроля заполняет и направляет Реестр не позднее следующего рабочего дня со дня вручения Акта проверки плательщику.»;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

"Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдардың және өсімпұлдардың түсімдерін аудару мен есепке алудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 23 қарашадығы № 1229 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 қарашадағы № 1499 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 28 тамыздағы № 685 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 28.08.2015 № 685 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 140-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдардың және өсімпұлдардың түсімдерін аудару мен есепке алудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 23 қарашадағы № 1229 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 2, 18-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдардың және өсімпұлдардың артық (қате) төленген немесе артық өндіріп алынған сомаларын, аванстық төлемдердің сомаларын бюджетке аудару, қайтару (есепке жатқызу) қағидасында:
көрсетілген Қағидаға қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдардың және өсімпұлдардың бюджетке түсуін есепке алу, сондай-ақ төлеушілердің кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдардың және өсімпұлдардың түрлері бойынша жеке шоттарын жүргізу қағидасында:
3-бөлімде:
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Кеден органының жеке шоттарындағы кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың азайтылған, есепке жазылған сомалары, оларды төлеу мерзімдерін өзгерту бойынша жазбалар кедендік декларациялар, кедендік кіріс ордерлері, кедендік құнды түзету және лауазымды адамдар кедендік ресімдеу үшін қабылдаған басқа қажетті құжаттардың негізінде жүргізіледі. Аталған құжаттар жоқ болса және (немесе) кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдар мен өсімпұлдардың сомасын есептеу, азайту (оның ішінде тексеру/камералды бақылау нәтижелері бойынша) кезінде аталған құжаттарды кедендік ресімдеуді жүргізбейтін кеден органдарының бөлімшелері жеке шоттарға мәліметтерді жазуды Тізілімнің негізінде жүзеге асырады.
Жоғарыда аталған мақсаттар үшін Тізілімді кеден органы (кедендік баждарды, салықтарды, кедендік алымдарды және өсімпұлдарды есепке жазуды (азайтуды) жүргізетін кедендік бақылау, кедендік ресімдеу, посткедендік бақылау ұйымдары) бөлімшелерінің лауазымды адамы толтырады және кедендік кірістер бөлімшесіне жібереді.
Бұл ретте посткедендік бақылау бөлімшесі Тізілімді толтырады және Тексеру актісін берген күннен кейінгі күннен кешіктірмей төлеушіге жібереді.»;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«20. При открытии лицевого счета основанием служат данные учетной регистрации плательщика в таможенных органах. Для физических лиц-нерезидентов, не имеющих регистрационного номера налогоплательщика или индивидуального идентификационного номера, указываются следующие реквизиты:
1) номер и дата документа, удостоверяющего личность;
2) фамилия, имя и отчество;
3) код платежа или налога по кодам бюджетной классификации.»;
пункты 2324 изложить в следующей редакции:
«23. При открытии, в лицевых счетах юридических лиц и юридических лиц-нерезидентов Республики Казахстан указываются реквизиты:
1) полное наименование;
2) регистрационный номер налогоплательщика или бизнес-идентификационный номер (при наличии);
3) код платежа или налога по кодам бюджетной классификации;
4) код общего классификатора предприятий и организаций, код общего классификатора экономической деятельности;
5) серия и номер свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость (при его наличии) при открытии лицевого счета по налогу на добавленную стоимость.
24. В лицевых счетах физических лиц, включая индивидуальных предпринимателей, указываются:
1) регистрационный номер налогоплательщика или индивидуальный идентификационный номер (при наличии);
2) фамилия, имя и отчество;
3) код платежа или налога по кодам бюджетной классификации;
4) код общего классификатора предприятий и организаций, код общего классификатора экономической деятельности;
5) серия и номер свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость (при его наличии) при открытии лицевого счета по налогу на добавленную стоимость.»;
пункт 44 изложить в следующей редакции:
«44. Должностное лицо таможенного органа один раз в год вместе с плательщиком проводит сверку данных по лицевым счетам с составлением акта сверки по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пени. В случае обнаружения расхождения сведений по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пени по данным таможенной автоматизированной информационной системы и данным участника внешнеэкономической деятельности, плательщиком в течение десяти рабочих дней представляются в таможенный орган копии следующих документов:
1) платежный документ, подтверждающий уплату сумм таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов;
2) таможенные декларации, таможенные приходные ордера, корректировки таможенной стоимости и другие документы, необходимые для таможенного оформления по которым начислены и уплачены таможенные пошлины, налоги, таможенные сборы;
3) другие документы, оформленные при таможенном сопровождении товаров и транспортных средств, принятии предварительного решения по классификации товаров или о стране происхождения товаров, за осуществление которых уплачивались таможенные сборы, представляемых в случаях, когда их уплата производилась без декларирования таможенной декларации.
Акт сверки по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пени составляется в двух экземплярах, один экземпляр которого остается в таможенном органе, второй – вручается плательщику.»;
пункт 50 изложить в следующей редакции:

«20. Жеке шотты ашу кезінде төлеушінің кеден органдарында есептік тіркеу деректері негіздеме болады. Салық төлеушінің тіркеу нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі жоқ резидент емес жеке тұлғалар үшін мынадай деректемелер көрсетіледі:
1) жеке басын растайтын құжаттың нөмірі мен күні;
2) тегі, аты мен әкесінің аты;
3) бюджеттік сыныптама бойынша төлемнің немесе салықтың коды.»;
2324-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«23. Ашылған кезде заңды тұлғалардың және Қазақстан Республикасының резиденттері емес заңды тұлғалардың жеке шоттарында мынадай деректемелер көрсетіледі:
1) толық атауы;
2) салық төлеушінің тіркеу нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған кезде);
3) бюджеттік сыныптама коды бойынша төлемнің немесе салықтың коды;
4) кәсіпорындар мен ұйымдар сыныптауышының жалпы коды, экономикалық қызмет сыныптаушының жалпы коды;
5) қосылған құн салығы бойынша жеке шот ашқан кезде қосылған құн салығы бойынша есепке тұруы туралы куәліктің (ол болған кезде) сериясы мен нөмірі.
24. Дара кәсіпкерлерді қоса алғанда, жеке тұлғалардың жеке шоттарында:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болған кезде);
2) тегі, аты мен әкесінің аты;
3) бюджеттік сыныптама коды бойынша төлемнің немесе салықтың коды;
4) кәсіпорындар мен ұйымдар сыныптауышының жалпы коды, экономикалық қызмет сыныптауышының жалпы коды;
5) қосылған құн салығы бойынша жеке шот ашқан кезде қосылған құн салығы бойынша есепке тұруы туралы куәліктің (ол болған кезде) сериясы мен нөмірі көрсетіледі.»;
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«44. Кеден органының лауазымды адамы төленушімен бірге жылына бір рет Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бойынша есептеулерді салыстыру актісін жасай отырып, жеке шоттар бойынша деректерді салыстыруды жүргізеді. Кедендік автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің деректері және сыртқы экономикалық қызметке қатысушының деректері бойынша кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бойынша мәліметтердің ауытқуы анықталған жағдайда төлеуші кеден органына мынадай құжаттардың:
1) кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар сомасын төлеуді растайтын төлем құжаты;
2) кедендік декларациялар, кедендік кіріс ордерлері, кедендік құнды түзетулер және олар бойынша кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар есептелген және төленген кедендік ресімдеу үшін қажетті өзге құжаттар;
3) кедендік алымдарды төлеу кедендік декларацияны мәлімдемей жүргізілген жағдайларда табыс етілетін, жүзеге асырылғаны үшін кедендік төлемдер төленген, тауарлар мен көлік құралдарын кедендік алып жүру, тауарларды сыныптау жөнінде немесе тауарлардың шығарылған елі туралы алдын ала шешім қабылдау кезінде ресімделген өзге құжаттар көшірмелерін он жұмыс күні ішінде ұсынады:
Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар және өсімпұлдар бойынша салыстыру актісі екі данада жасалады, бір данасы кеден органында қалады, екіншісі төлеушіге беріледі.»;
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«50. Решение о признании безнадежным к взысканию и списанию задолженности таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов принимается таможенным органом, перед которым имеется задолженность.
Для признания безнадежной к взысканию и списанию задолженности, которая не была погашена в течение пяти лет (включительно) с даты образования задолженности, в таможенном органе на основании приказа первого руководителя таможенного органа либо лица, его замещающего, создается комиссия. Председателем комиссии назначаются руководитель таможенного органа или лицо, его замещающее. В состав комиссии в обязательном порядке включаются должностные лица подразделений юридической службы, таможенных доходов и посттаможенного контроля.
Списание задолженности по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам производится на основании акта списания, который оформляется в трех экземплярах и подписывается председателем и членами комиссии. Акт списания задолженности по таможенным платежам и налогам утверждается руководителем таможенного органа.
Экземпляры утвержденного акта списания задолженности по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам хранятся в таможенном органе в порядке, предусмотренном для хранения документов строгой отчетности:
первый - в подразделении таможенных доходов;
второй – в подразделении посттаможенного контроля;
третий - в архиве.»;
приложения 123 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 234 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 декабря 2012 года № 1499
Приложение
к Правилам перечисления в бюджет, возврата
(зачета) излишне (ошибочно) уплаченных или
излишне взысканных сумм таможенных пошлин,
налогов, таможенных сборов и пеней,
сумм авансовых платежей
Форма
Утверждаю
Начальник _____________________________
(наименование таможенного органа)
______________________________________
(Ф.И.О.)
______________________________________
(МП, подпись)
«____» _____________ 20 ___ года
Подтверждение № _______
о наличии излишне (ошибочно) уплаченных сумм
таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов и пени в бюджет
выдано ______________________________________________________________
(наименование/Ф.И.О. плательщика)
РНН плательщика для представления ___________________________________
ИИН/БИН (при наличии) _______________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование налогового органа-бенефициара)
РНН налогового органа-бенефициара ___________________________________
БИН (при наличии) ___________________________________________________
По итогам акта сверки № __________ от «___» __________ 20 ___ года
(тенге)
п/п
Наименование
таможенного
платежа и/или
налога
Уплачено в бюджет
Излишне
уплаченная
сумма
Дата, номер
платежного
документа
Код
бюджетной
классификации
(КБК)
Код
назначения
платежа
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
Сумма излишне (ошибочно) уплаченных таможенных платежей, налогов и пени образовалась по следующим причинам (укажите в соответствующей (-их) ячейке (-ах) R:
[] уменьшение сумм таможенных платежей, налогов и пени после выпуска товаров в свободное обращение;
[] уплата таможенных пошлин, налогов, таможенных сборов авансом;
[] другие причины.
п/п
Отмеченная причина
Описание причины*
1
2
3
Начальник отдела доходов ____________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Примечание*
* При заполнении графы 3 необходимо дать конкретное описание каждой причины образования излишне уплаченных сумм таможенных платежей, налогов и пени с указанием реквизитов документов, на основании которых были уплачены таможенные пошлины, налоги, таможенные сборы и пени; документов, на основании которых были исчислены (начислены, доначислены) таможенные пошлины, налоги, таможенные сборы и пени; документов, на основании которых произошли изменения в первичных документах.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 декабря 2012 года № 1499
Приложение 1
к Правилам учета поступлений в бюджет
таможенных пошлин, налогов, таможенных
сборов и пеней, а также ведения лицевых
счетов плательщика по видам таможенных
пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней
Форма
Лицевой счет
по ________________________________________
(наименование и код платежа (или налога)
Наименование плательщика (или Ф.И.О. для физических лиц) ______
Регистрационный номер налогоплательщика _________________
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный
номер (при наличии) ________________________
Код общего классификатора предприятий и организаций ___________
Код общего классификатора экономической деятельности __________
Серия и номер свидетельства о постановке на учет по налогу на
добавленную стоимость и дата постановки на учет по налогу на
добавленную стоимость _______________________________________________
п/п
Дата
запи-
си
Тип
до-
ку-
ме-
нта
до-
ку-
мен
-та
Да-
та
до-
ку-
ме-
нта
Саль
-до
пла-
те-
жа/
нало
-га
на
на-
чало
опе-
ра-
ции
Уп-
ла-
чено
Начислено
Уменьшено
Возврат/
отсрочка
Саль-
до
пла-
тежа/
нало-
га на
конец
опе-
рации
Са-
льдо
с
пе-
ней
на-
чис
-ле
-но
ос-
но-
вного
пла
-те
-жа
НДС
начи-
слено
по
мето-
ду
заче-
та
на-
чис
ле-
но
пе-
ни
умень
-шено
начис
ен-
ие
основ
-ного
пла-
тежа
уме-
ньше-
но
начисле-
ние
пени
воз-
вра-
щено
от-
сро-
чено/
рас-
сро-
чено
1
2
3
4
5
6
7
8.1
8.2
9
10
11
12
13
14
15
1
Итого
Итоги: уплачено: ______________________________________________
начислено основного платежа: __________________________________
начислено пени: _______________________________________________
уменьшено начисление основного платежа: _______________________
уменьшено начисление пени: ____________________________________
возвращено из бюджета: ________________________________________
отсрочено/рассрочено платежей: ________________________________
начислено отсроченных/рассроченных платежей: __________________
не погашено отсроченных/рассроченных платежей: ________________
РНН плательщика _______________________________________________
ИИН/БИН (при наличии) плательщика _____________________________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 декабря 2012 года № 1499
Приложение 2
к Правилам учета поступлений в бюджет
таможенных пошлин, налогов, таможенных
сборов и пеней, а также ведения лицевых
счетов плательщика по видам таможенных
пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней
Форма
Реестр
к начислению (уменьшению) сумм таможенных платежей, налогов и пени
п/п
Наимено-
вание
платель-
щика
Регистра-
ционный
номер
налогопла-
тельщика
Индиви-
дуальный
иденти-
фикацио-
нный
номер/
бизнес-
иденти-
фикацио-
нный
номер
(при
наличии)
Вид
платежа
(нало-
га)
Код
клас-
сифи-
кации
дохо-
дов
бюдже-
та
К начислению (уменьшению) по
декларации на товары и другим
документам (+, -)
документ
срок
упла-
ты
сумма
плате-
жа
(нало-
га)
сумма
пени
вид
но-
мер
да-
та
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Итого
Реестр сдал: ________________________________________________________
(Ф.И.О., должность и подпись сотрудника отделов
оформления, посттаможенного контроля и т.д.)
Реестр принял и произвел разноску в лицевых счетах: _________________
(Ф.И.О., должность и подпись сотрудника отдела доходов)
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 декабря 2012 года № 1499
Приложение 3
к Правилам учета поступлений в бюджет
таможенных пошлин, налогов, таможенных
сборов и пеней, а также ведения лицевых
счетов плательщика по видам таможенных
пошлин, налогов, таможенных сборов и пеней
Форма
Книга сводных итогов
за-
пи-
си
Наимено-
вание
платель-
щика
Регист-
рацион-
ный
номер
налого-
платель
-щика
Индиви-
дуаль-
ный
иденти-
фикаци-
онный
номер/
бизнес-
иденти-
фикаци-
онный
номер
(при
наличии)
Вид и код платежа/налога
Вид и код платежа/налога
сальдо
плате-
жа/
нало-
га на
начало
опера-
ции
(+, -)
при-
ход
рас-
ход
саль
-до
пла-
тежа
/на-
лога
на
ко-
нец
опе-
рац-
ии
(+,-)
саль
-до
пла-
тежа
/на-
лога
на
на-
чало
опе-
ра-
ции
(+, -)
при-
ход
рас-
ход
саль-
до
пла-
тежа/
нало-
га на
конец
опе-
рации
(+,-)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
3
Итого за
январь
1
2
3
Итого за
февраль
1
2
3
и т.д.
Итого за
финансо-
вый
период
продолжение таблицы
Вид и код платежа/налога
Вид и код платежа/налога
Всего по лицевым счетам
сальдо
плате-
жа/
налога
на
начало
опера-
ции
(+, -)
при-
ход
рас-
ход
сальдо
плате-
жа/
налога
на
конец
опера-
ции
(+, -)
сальдо
плате-
жа/
налога
на
начало
опера-
ции
(+, -)
при-
ход
рас-
ход
сальдо
плате-
жа/
налога
на
конец
опера-
ции
(+, -)
саль-
до
пла-
тежа/
нало-
га на
нача-
ло
опера-ции
(+,-)
при-
ход
рас-
ход
сальдо
платежа/
налога
на конец
операции
(+, -)
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

«50. Кедендік баждардың, салықтар мен кедендік алымдардың берешегін өндіріп алуды және есептен шығаруды үмітсіз деп тану туралы шешімді алдында берешегі бар кеден органы қабылдайды.
Берешек қалыптасқан күннен бастап бес жыл (қоса алғанда) ішінде өтелмеген берешекті өндіріп алуды және есептен шығаруды үмітсіз деп тану үшін кеден органында кеден органы бірінші басшысының не оны алмастыратын адамның бұйрығы негізінде комиссия құрылады. Комиссияның төрағасы болып кеден органының басшысы не оны алмастыратын адам тағайындалады. Комиссияның құрамына міндетті түрде заң қызметі, кедендік кірістер және посткедендік бақылау бөлімшелерінің лауазымды адамдары енгізіледі.
Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар бойынша берешекті есептен шығару үш данада ресімделетін және комиссияның төрағасы мен мүшелері қол қоятын есептен шығару актісі негізінде жүргізіледі. Кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешекті есептен шығару актісін кеден органының басшысы бекітеді.
Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар бойынша берешекті есептен шығарудың бекітілген актісінің даналары қатаң есептілік құжаттарын сақтау үшін көзделген тәртіппен кеден органында:
біріншісі – кедендік кірістер бөлімшесінде;
екіншісі – посткедендік бақылау бөлімшесінде;
үшіншісі–мұрағатта сақталады.»;
көрсетілген Қағидаға 123-қосымшалар осы қаулыға 23,  4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер Министрі                                С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 1499 қаулысына
1-қосымша
Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік
алымдардың және өсімпұлдардың артық (қате)
төленген немесе артық өндіріп алынған сомаларын,
аванстық төлемдердің сомаларын бюджетке аудару,
қайтару (есепке жатқызу) қағидасына
қосымша
Нысан
Бекітемін
________________________ бастығы
(кеден органының атауы)
________________________________
(Т.А.Ә.)
________________________________
(МО, қолы)
20 ____ жылғы «___» ____________
Кедендік баждардың, салықтардың, кедендік алымдардың және
өсімпұлдардың бюджетке артық (қате) төленген сомасының бар
екені туралы
№ ______ растау
___________________________________________________________ беру үшін
(төлеушінің атауы / Т.А.Ә.)
беру үшін төлеушінің СТН ____________________________________________
ЖСН/БСН (бар болған жағдайда) _______________________________________
____________________________________________________________ берілді
(бенефициар салық органының атауы)
бенефициар салық органының СТН ______________________________________
БСН (бар болған жағдайда) ___________________________________________
20 ___ жылғы «__» __________№ __________ салыстыру актісінің қорытындысы бойынша
(теңге)
Р/с
Кедендік төлемнің және/немесе салықтың атауы
Бюджетке төленді
Артық төленген сома
Төлем құжатының күні, нөмірі
Бюджеттік сыныптама коды (БСК)
Төлем тағайындау коды
Сома
1
2
3
4
5
6
7
Кедендік төлемдердің, салықтардың және өсімпұлдардың артық (қате) төленген сомасы мынадай себептер бойынша қалыптасты (тиісті ұяшықта (тарда) R көрсетіңіз:
[ ] тауарларды еркін айналысқа шығарғаннан кейін кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұлдар сомасының азаюы;
[ ] кедендік төлемдерді, салықтарды, кедендік алымдарды аванспен төлеу;
[ ] басқа себептер.
Р/с
Белгіленген себеп
Себептердің сипаттамасы*
1
2
3
Кірістер бөлімінің бастығы ________________________________
(Т.А.Ә. қолы)
Ескертпе*
*3-бағанды толтырған кезде артық төленген кедендік төлемдер, салықтар мен өсімпұлдар қалыптасуының әрбір себебінің нақты сипаттамасын негізге алынып кедендік төлемдер, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар төленген құжаттардың; негізге алынып кедендік төлемдер, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар есептелген (есепке жазылған, толықтырып есептелген) құжаттардың, негізге алынып бастапқы құжаттарда өзгерістер болған құжаттардың деректемелерін көрсете отырып беру қажет.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 1499 қаулысына
2-қосымша
Кедендік баждардың, салықтардың,
кедендік алымдардың және өсімпұлдардың
бюджетке түсуін есепке алу, сондай-ақ
төлеушілердің кедендік баждардың,
салықтардың, кедендік алымдардың және
өсімпұлдардың түрлері бойынша жеке
шоттарын жүргізу қағидасына
1-қосымша
Нысан
________________________________________________ бойынша
(төлемнің (немесе салықтың) атауы және коды)
жеке шот
Төлеушінің атауы (немесе жеке тұлғалар үшін Т.А.Ә.) _________________
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі ______________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда) ___________________________________________________________
Кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпы сыныптауышының коды _______________
Экономикалық қызметтің жалпы сыныптауышының коды ____________________
Қосымша құн салығы бойынша есепке тұруы туралы куәліктің сериясы мен нөмірі және қосылған құн салығы бойынша есепке тұру күні ____________
Р/с
Жазба күні
Құжат үлгісі
Құжаттың №
Құжаттың күні
Операция басталғандағы төлем/ салық сальдосы (+, -)
Төленді
Есепке жазылды
Азайтылды
Қайтару/кейінге қалдыру
Операция соңындағы төлем/салық сальдосы
Өсімпұлдан сальдо
Негізгі төлемдер есепке жазылды
Есепке жатқызу әдісімен ҚҚС есепке жазылды
Өсімпұл есепке жазылды
Негізгі төлемді есепке жазу азайтылды
Өсімпұлды есепке жазу азайтылды
Қайтарылды
Кейінге қалдыр ылды/бөліп-бөліп төленді
1
2
3
4
5
6
7
8.1
8.2
9
10
11
12
13
14
15
1
Жиыны:
Қорытындылар: _________________________________________ төленді
_______________________________ негізгі төлем есепке жазылды
___________________________________ өсімпұл есепке жазылды
________________________ негізгі төлемді есепке жазу азайтылды
___________________________ өсімпұлды есепке жазу азайтылды
____________________________________ бюджеттен қайтарылды
_______________ төлемдер кейінге қалдырылды/бөліп-бөліп төленді
_______________ кейінге қалдырылған/бөліп-бөліп төленген төлемдер есепке жазылды
_______________ кейінге қалдырылған/бөліп-бөліп төленген төлемдер өтелген жоқ
_______________ төлеушінің СТН
_______________ төлеушінің ЖСН/БСН (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 1499 қаулысына
3-қосымша
Кедендік баждардың, салықтардың,
кедендік алымдардың және
өсімпұлдардың бюджетке түсуін есепке
алу, сондай-ақ төлеушілердің кедендік
баждардың, салықтардың, кедендік
алымдардың және өсімпұлдардың
түрлері бойынша жеке шоттарын
жүргізу қағидасына
2-қосымша
Нысан
Кедендік төлемдердің, салықтар мен өсімпұлдардың сомасын
есепке жазуға (азайтуға) тізілім
Р/с №
Төлеушінің атауы
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі
Жеке сәйкестендіру нөмірі /Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда)
Төлем (салық) түрі
Бюджет кірістері сыныптамасының коды
Тауарлар декларациясы және басқа құжаттар бойынша есепке жазуға (азайтуға) (+, -)
құжат
төлеу мерзімі
төлем (салық) сомасы
өсімпұл сомасы
түрі
нөмірі
күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Жиыны:
Тізілімді:__________________________________________________ тапсырды
(ресімдеу, посткедендік бақылау және т.б. бөлімдері қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы мен қолы)
Тізілімді:__________________________ қабылдап алды және жеке шоттарға
(кірістер бөлімі қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы мен қолы) тарату жүргізді.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 қарашадағы
№ 1499 қаулысына
4-қосымша
Кедендік баждардың, салықтардың,
кедендік алымдардың және өсімпұлдардың
бюджетке түсуін есепке алу, сондай-ақ
төлеушілердің кедендік баждардың,
салықтардың, кедендік алымдардың және
өсімпұлдардың түрлері бойынша жеке
шоттарын жүргізу қағидасына
3-қосымша
Нысан
Жиынтық қорытындылар кітабы
Жазба №
Төлеушінің атауы
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда)
Төлемнің/салықтың түрі мен коды
Төлемнің/салықтың түрі мен коды
Операция басталғандағы төлем/ салық сальдосы(+, -)
Кіріс
Шығыс
Операция аяқталғандағы төлем/ салық сальдосы (+, -)
Операция басталғандағы төлем/ салық сальдосы (+, -)
Кіріс
Шығыс
Операция аяқталғандағы төлем/ салық сальдосы (+, -)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
3
Жиыны қаңтарда
1
2
3
Жиыны ақпанда
1
2
3
және т.б.
Жиыны қаржы кезеңінде
кестенің жалғасы:
Төлемнің/салықтың түрі мен коды
Төлемнің/салықтың түрі мен коды
Барлығы жеке шоттар бойынша
Операция басталғандағы төлем/салық сальдосы (+, -)
Кіріс
Шығыс
Операция аяқталғандағы төлем/ салық сальдосы (+, -)
Операция басталғандағы төлем/ салық сальдосы (+, -)
Кіріс
Шығыс
Операция аяқталғандағы төлем/ салық сальдосы (+, -)
Операция басталғандағы төлем/салық сальдосы (+, -)
Кіріс
Шығыс
Операция басталғандағы төлем/салық сальдосы (+, -)
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24