Об утверждении Правил сохранения социального обеспечения, всех льгот и преимуществ при выходе на пенсию лиц, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2012 года № 1597.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам правоохранительной службы и присвоения классных чинов, воинских и специальных званий, права ношения форменной одежды военнослужащими и сотрудниками иных государственных органов" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила сохранения социального обеспечения, всех льгот и преимуществ при выходе на пенсию лиц, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 декабря 2012 года № 1597
Правила
сохранения социального обеспечения, всех льгот и
преимуществ при выходе на пенсию лиц, права которых иметь
специальные звания и классные чины, а также носить
форменную одежду упразднены
1. Общие положения
1. Правила сохранения социального обеспечения, всех льгот и преимуществ при выходе на пенсию лиц, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены (далее – Правила), разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам правоохранительной службы и присвоения классных чинов, воинских и специальных званий, права ношения форменной одежды военнослужащими и сотрудниками иных государственных органов" и определяют порядок сохранения социального обеспечения, всех льгот и преимуществ при выходе на пенсию лиц, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, имевшегося на момент упразднения.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) зафиксированный размер денежного довольствия – состоит из денежного содержания и надбавок за особые условия прохождения службы, установленных на момент упразднения права иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду;

Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдарға зейнеткерлікке шыққан кезде әлеуметтік қамсыздандыруды, барлық жеңілдіктер мен артықшылықтарды сақтау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 1597 Қаулысы.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау қызметі және сыныптық шендер, әскери және арнаулы атақтар беру, әскери қызметшiлердiң және өзге де мемлекеттiк органдар қызметкерлерiнiң нысанды киiм киiп жүру құқығы мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдарға зейнеткерлікке шыққан кезде әлеуметтік қамсыздандыруды, барлық жеңілдіктер мен артықшылықтарды сақтау қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 1597 қаулысымен
бекітілген
Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдарға зейнеткерлікке шыққан кезде әлеуметтік қамсыздандыруды, барлық жеңілдіктер мен артықшылықтарды сақтау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдарға зейнеткерлікке шыққан кезде әлеуметтік қамсыздандыруды, барлық жеңілдіктер мен артықшылықтарды сақтау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау қызметі және сыныптық шендерді, әскери және арнаулы атақтар беру, әскери қызметшiлердiң және өзге де мемлекеттiк органдар қызметкерлерiнiң нысанды киiм киiп жүру құқығы мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және жойылу сәтінде арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иеленген, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдарға зейнеткерлікке шыққан кезде әлеуметтік қамсыздандыруды, барлық жеңілдіктер мен артықшылықтарды сақтау тәртібін анықтайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай анықтамалар қолданылады:
1) ақшалай үлестің белгіленген мөлшері – арнаулы атақтар және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқығы жойылу сәтінде белгіленген ақшалай қаражат пен қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшін үстемеақылардан тұрады;

2) зафиксированный размер денежного содержания – состоит из должностного оклада и доплаты за специальное звание и классный чин, установленные на момент упразднения права иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду;
3) зафиксированный должностной оклад – размер должностного оклада, установленный на момент упразднения права иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду;
4) зафиксированное специальное звание или классный чин - специальное звание или классный чин сотрудника правоохранительного органа, государственной фельдъегерской службы, на момент упразднения права иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду;
5) предельный возраст состояния на службе - возраст по зафиксированному специальному званию, классному чину на момент упразднения права иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду, который соответствует предельному возрасту состояния на правоохранительной службе, государственной фельдъегерской службе, для сотрудников правоохранительных органов и государственной фельдъегерской службы.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 27.10.2014 № 1140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Правила распространяются на лиц, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, и продолжающих работать в правоохранительных органах или в государственной фельдъегерской службе на должностях административных государственных или гражданских служащих.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 27.10.2014 № 1140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Лица, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, подлежат обязательной регистрации в правоохранительных органах, в государственной фельдъегерской службе по последнему месту прохождения службы на момент упразднения посредством издания соответствующего приказа руководителя или уполномоченного руководителя с обязательным указанием Ф.И.О. сотрудника, должности, звания, денежного довольствия, имевшегося социального обеспечения, всех льгот и преимуществ при выходе на пенсию.
Лица, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, назначаются на должности соответствующей категории для административных государственных или гражданских служащих, предусмотренные реестром должностей административных государственных служащих, по категориям, утверждаемым Президентом Республики Казахстан, реестром должностей гражданских служащих, утверждаемым уполномоченными государственными органами соответствующих сфер деятельности, по согласованию с уполномоченным государственным органом по труду.
Кадровые службы на основании приказа руководителя или уполномоченного руководителя заполняют справку о регистрации в двух экземплярах (один выдается лицу, права которого иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, второй – в его личное дело) согласно приложению к Правилам.

2) ақшалай қаражаттың белгіленген мөлшері – арнаулы атақ және сыныптық шенді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқығы жойылу сәтінде белгіленген айлықақыдан және арнаулы атағы немесе сыныптық шені үшiн қосымша ақыдан құралады;
3) белгіленген лауазымдық айлықақы – арнаулы атақтар және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқығы жойылу сәтінде белгіленген лауазымдық айлықақының мөлшері;
4) белгіленген арнаулы атақ немесе сыныптық шен - арнаулы атақтар және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқығы жойылу сәтіндегі құқық қорғау органы, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерінің арнаулы атағы немесе сыныптық шені;
5) қызметті өткерудің шекті жасы - құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерінің құқық қорғау қызметінде болудың шекті жасына сай келетін арнаулы атақтар және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқығы жойылу сәтінде белгіленген арнаулы атағы, сыныптық шені бойынша жасы.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2014.10.27 № 1140 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Қағидалар арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған және құқық қорғау органдарында, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметшілер лауазымдарында жұмыс істеуін жалғастырып отырған адамдарға қолданылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2014.10.27 № 1140 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдар жойылу сәтінде соңғы қызмет атқарған жері бойынша құқық қорғау органдарында, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет зейнеткерлікке шыққан кезде қызметкердің Т.А.Ә. лауазымын, атағын, ақшалай үлесін, әлеуметтік қамсыздандыруын, барлық жеңілдіктер мен артықшылықтарды міндетті түрде көрсете отырып, жетекшінің немесе уәкілетті жетекшінің тиісті бұйрығын шығару арқылы міндетті тіркелуге жатады.
Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдар Қазақстан Республикасының Президенті бекітетін Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер лауазымдарының санаттары бойынша тізілімінде, еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен келісім бойынша тиісті қызмет салаларының уәкілетті мемлекеттік органдары бекітетін азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімінде көзделген мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметшілерге арналған тиісті санаттардағы лауазымдарға тағайындалады.
Кадр қызметі жетекшінің немесе уәкілетті жетекшінің бұйрығы негізінде тіркеу туралы анықтаманың екі данасын (бір данасы арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамға, екіншісі – оның жеке ісіне беріледі) Қағидаларға қосымшаға сәйкес толтырады.

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 27.10.2014 № 1140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 10.12.2015 № 988 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Порядок сохранения социального обеспечения,
всех льгот и преимуществ при выходе на пенсию лиц,
права которых иметь специальные звания и классные чины,
а также носить форменную одежду упразднены
5. Лица, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, в соответствии с законодательством имеют право:
1) на денежную компенсацию на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в размере, определенном законом о республиканском бюджете на момент упразднения права иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду.
Выплата указанной денежной компенсации осуществляется в том случае, если денежная компенсация на содержание жилища и оплату коммунальных услуг выплачивалась на момент упразднения права иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду;
2) на дополнительный оплачиваемый отпуск к ежегодному трудовому отпуску в зависимости от выслуги лет (в календарном исчислении), учитываемой при назначении пенсии:
имеющим выслугу более десяти лет – продолжительностью пять календарных дней;
имеющим выслугу более пятнадцати лет – продолжительностью десять календарных дней;
имеющим выслугу более двадцати лет – продолжительностью пятнадцать календарных дней;
3) на краткосрочный оплачиваемый отпуск для решения неотложных социально-бытовых вопросов, а также по другим уважительным причинам до десяти календарных дней без учета времени на путь следования к месту проведения отпуска и обратно;
4) на дополнительные дни к ежегодному трудовому отпуску для проезда к месту проведения отпуска и обратно.
Время на путь следования предоставляется только на одну часть отпуска;
5) на медицинское и санаторно-курортное обслуживание, включая членов семьи, проживающих совместно с ними, в соответствующих государственных организациях здравоохранения в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан;
6) на выплату социального пособия по временной нетрудоспособности в размере ста процентов заработной платы с первого дня наступления нетрудоспособности до дня восстановления трудоспособности, период которой не должен превышать срок, установленный статьей 65 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе";
7) на жилищные права, предусмотренные законодательством для сотрудников правоохранительных органов;

Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2014.10.27 № 1140 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 10.12.2015 № 988 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдарға зейнеткерлікке шыққан кезде әлеуметтік қамсыздандыруды, барлық жеңілдіктер мен артықшылықтарды сақтау тәртібі
5. Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдардың заңнамаға сәйкес мынадай:
1) арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқығы жойылу сәтінде республикалық бюджет туралы заңмен айқындалған мөлшерде тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге арналған ақшалай өтемақыға;
Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, нысанды киім киіп жүру құқығы жойылу сәтінде көрсетілген ақшалай өтемақыны төлеу, егер тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге арналған ақшалай өтемақы құқығы жойылу сәтінде төленген жағдайда, жүзеге асырылады;
2) зейнетақы тағайындаған кезде есепке алынатын еңбек сіңірген жылдарына (күнтізбелік есептеуге) байланысты жыл сайынғы еңбек демалысына қосымша ақылы демалысқа:
он жылдан аса еңбек сiңiрген жылдары барларға – ұзақтығы күнтізбелік бес күн;
он бес жылдан аса еңбек сiңiрген жылдары барларға – ұзақтығы күнтізбелік он күн;
жиырма жылдан аса еңбек сiңiрген жылдары барларға – ұзақтығы күнтізбелік он бес күн;
3) шұғыл әлеуметтік-тұрмыстық мәселелерді шешуге, сондай-ақ өзге де дәлелді себептермен демалысты өткізу орнына бару және кері қайту уақытын есепке алмағанда, күнтізбелік он күнге дейін қысқа мерзімді ақылы демалысқа;
4) демалысты өткізу орнына бару және кері қайту үшін жыл сайынғы еңбек демалысына қосымша күндерге.
Жол жүруге арналған уақыт демалыстың бiр бөлігіне ғана берiледi.
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өздерімен бірге тұратын отбасы мүшелерін қоса алғанда, тиісті мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында медициналық және санаторийлік-курорттық қызмет көрсетілуіне;
6) кезеңі "Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 65-бабында белгіленген мерзімнен аспауы тиіс еңбекке жарамсыздықтың бірінші күнінен бастап, еңбек қабілеті қалпына келген күнге дейін уақытша еңбекақының жүз пайыз мөлшерінде әлеуметтік жәрдемақы алуға;
7) құқық қорғау органдары қызметкерлері үшін заңнамада көзделген тұрғын үй құқықтарына;

8) на единовременную компенсацию при установлении инвалидности, наступившей в результате травмы, ранения (контузии), увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей, в размере:
лицу с инвалидностью первой группы – тридцатимесячного денежного содержания;
лицу с инвалидностью второй группы – восемнадцатимесячного денежного содержания;
лицу с инвалидностью третьей группы – шестимесячного денежного содержания;
9) на единовременную компенсацию в случае получения при исполнении служебных обязанностей тяжелого увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего инвалидности, в размере полуторамесячного денежного содержания, легкого увечья – половины месячного денежного содержания;
10) на налогообложение в соответствии с подпунктом 8-2) пункта 1 статьи 156 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 10.12.2015 № 988 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. В случае гибели (смерти) лиц, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, при исполнении служебных обязанностей либо в течение года после увольнения со службы вследствие травмы, полученной при исполнении обязательных для исполнения служебных обязанностей, иждивенцам или наследникам выплачивается единовременная компенсация в размере шестидесятимесячного денежного содержания по последней занимаемой должности.
Денежное содержание, учитываемое для выплаты единовременного пособия в случае гибели (смерти), при установлении инвалидности, наступившей в результате травмы, ранения (контузии), увечья, заболевания, в случае получения увечья (ранения, травмы, контузии), определяется на момент события и принимается следующим образом:
1) зафиксированный размер денежного содержания (до превышения должностного оклада административного государственного или гражданского служащего их зафиксированного денежного содержания);
2) должностной оклад по занимаемой должности (в случае превышения должностного оклада административного государственного или гражданского служащего зафиксированного размера денежного содержания).
7. Лица, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, имеют право на заработную плату не ниже суммы зафиксированного размера денежного довольствия и денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг, при этом:

8) қызметтiк мiндеттерiн атқару кезiнде мертігу, жаралану (контузия алу), жарақаттану, ауыру нәтижесінде мүгедектік белгіленген кезде:
бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға – отыз айлық ақшалай қаражат;
екінші топтағы мүгедектігі бар адамға – он сегiз айлық ақшалай қаражат;
үшінші топтағы мүгедектігі бар адамға – алты айлық ақшалай қаражат мөлшерiнде бiржолғы өтемақыға;
9) қызметтiк мiндеттерiн атқару кезiнде мүгедектiкке соқтырмаған ауыр жарақаттанған (жараланған, мертіккен, контузия алған) жағдайда бiр жарым айлық ақшалай қаражат мөлшерiнде, жеңiл жарақаттанған жағдайда жарты айлық ақшалай қаражат мөлшерiнде бiржолғы өтемақыға;
10) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының кодексінің 156-бабы 1-тармағының 8-2) тармақшасына сәйкес салық салуға құқығы бар.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.12.2015 № 988 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
6. Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдар қызметтiк мiндеттерiн атқару кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) немесе атқаруы міндетті қызметтік міндеттерді атқару кезінде алған мертігу салдарынан қызметтен босағаннан кейiн бір жыл ішінде қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда асырауындағы адамдарға немесе мұрагерлерiне соңғы атқарған қызметi бойынша алпыс айлық ақшалай қаражат мөлшерiнде бiржолғы өтемақы төленеді.
Қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда, мертігу, жаралану (контузия алу), жарақаттану, ауыру нәтижесінде расталған мүгедектік кезінде, жарақаттану (жаралану), мертігу, контузия алу жағдайында біржолғы жәрдемақыны төлеу үшін ескерілетін ақшалай қаражат жағдай болу сәтінде айқындалады және мынадай:
1) (мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметші лауазымдық айлықақысы мөлшерінің белгіленген ақшалай қаражаттың мөлшерінен асқанға дейін) ақшалай қаражаттың белгіленген мөлшері;
2) (мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметші лауазымдық айлықақысының белгіленген ақшалай қаражаттың мөлшерінен асқан жағдайда) атқарып жүрген қызметінің айлықақысы болып қабылданады.
7. Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдар белгіленген ақшалай үлестің белгіленген мөлшері және тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге арналған ақшалай өтемақының сомасынан төмен емес еңбекақыға құқылы, бұл ретте:

1) при назначении указанных лиц на должности административных государственных или гражданских служащих, если должностной оклад по должности административного государственного или гражданского служащего окажется ниже зафиксированного должностного оклада на момент упразднения права иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду, сохраняется зафиксированный должностной оклад.
В случае повышения должностного оклада административных государственных или гражданских служащих:
зафиксированный должностной оклад не подлежит перерасчету, если размер зафиксированного должностного оклада будет выше размера должностного оклада административных государственных или гражданских служащих с учетом повышения;
устанавливается должностной оклад административных государственных или гражданских служащих, если размер зафиксированного должностного оклада будет ниже размера должностного оклада административных государственных или гражданских служащих с учетом повышения;
2) в случае если заработная плата, начисленная с учетом установленных надбавок и доплат по занимаемой должности административного государственного или гражданского служащего, оказывается ниже ранее получаемой суммы зафиксированного денежного довольствия и денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг, выплачивается соответствующая разница в заработной плате;
3) решение о сохранении зафиксированного должностного оклада оформляется приказом руководителя соответствующего правоохранительного органа (учреждения), государственной фельдъегерской службы;
4) пособие на оздоровление выплачивается в размере двух должностных окладов, при этом принимается:
зафиксированный должностной оклад до превышения должностного оклада административного государственного или гражданского служащего их зафиксированного должностного оклада;
должностной оклад по занимаемой должности в случае превышения должностного оклада административного государственного или гражданского служащего зафиксированного размера должностного оклада.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 27.10.2014 № 1140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Лицам, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, сохраняются все льготы и преимущества при назначении пенсионных выплат за выслугу лет, предусмотренные законодательством для сотрудников правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы:

1) егер мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметші лауазымы бойынша лауазымдық жалақысы арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқығы жойылу сәтінде белгіленген лауазымдық жалақыдан төмен болса, көрсетілген адамдарды әкімшілік мемлекеттік немесе азаматтық қызметшілер лауазымына тағайындаған кезде соңғы лауазымдық айлықақысы сақталады.
Мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметшілердің айлықақысы көтерілген жағдайда:
егер белгіленген лауазымдық айлықақы мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметшілер лауазымдық айлықақысының мөлшерінен артуды ескере отырып жоғары болса, белгіленген лауазымдық айлықақы қайта есептеуге жатпайды;
егер белгіленген лауазымдық айлықақы мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметшілер лауазымдық айлықақысының мөлшерінен артуды ескере отырып төмен болса, мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметшілер лауазымдық айлықақысы белгіленеді;
2) егер мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметшінің атқаратын лауазымы бойынша белгіленген үстемақылар мен қосымшаақыларды ескере отырып есептелген еңбекақы тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық төлемдерді төлеуге белгіленген ақшалай үлес пен ақшалай өтемақының бұрын алып отырған сомасынан төмен болған жағдайда еңбекақыдағы тиісті айырма төленеді;
3) белгіленген лауазымдық айлықақыны сақтау туралы шешім тиісті құқық қорғау органы (мекеме), мемлекеттік фельдъегерлік қызмет басшысының бұйрығымен ресімделеді;
4) сауықтыруға жәрдемақы екі лауазымдық мөлшерінде төленеді, бұл ретте:
мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметші лауазымдық айлықақысы олардың белгіленген лауазымдық айлықақысынан асқанға дейін белгіленген лауазымдық айлықақы;
мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметші айлықақысы лауазымдық айлықақының белгіленген мөлшерінен асқан жағдайда атқарып жүрген лауазымы бойынша лауазымдық айлықақы қабылданады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2014.10.27 № 1140 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері тағайындалған кезде құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлері үшін заңнамада көзделген барлық жеңілдіктер мен артықшылықтар сақталады:

1) исключен постановлением Правительства РК от 10.12.2015 № 988(вводится в действие с 01.01.2016);
2) право на пенсионные выплаты за выслугу лет:
имеющие выслугу на воинской службе, службе в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе не менее двадцати пяти лет и достигшие возраста, соответствующего предельному возрасту состояния на правоохранительной службе по зафиксированному специальному званию, классному чину на момент упразднения права иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду;
имеющие выслугу на воинской службе, службе в специальных государственных и правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе не менее двадцати пяти лет, уволенные по сокращению штатов либо собственному желанию, либо несоответствию занимаемой должности или выполняемой работе вследствие состояния здоровья, препятствующего продолжению работы;
имеющие общий трудовой стаж двадцать пять и более лет, из которых не менее двенадцати лет и шести месяцев составляет непрерывная воинская служба, служба в специальных государственных и правоохранительных органах, государственная фельдъегерская служба, и уволенные по сокращению штатов либо несоответствию занимаемой должности или выполняемой работе вследствие состояния здоровья, препятствующего продолжению работы, либо достигшие возраста, соответствующего предельному возрасту состояния на правоохранительной службе по зафиксированному специальному званию, классному чину на момент упразднения права иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду;
3) при увольнении со службы выплачивается единовременное пособие в следующих размерах:
имеющим выслугу менее 10 календарных лет и уволенным по состоянию здоровья, в связи с сокращением штатов – трехмесячного денежного содержания;
имеющим выслугу более 10 календарных лет и достигшим предельного возраста пребывания на службе в правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, по состоянию здоровья или в связи с сокращением штатов:
от 10 до 15 лет – четырехмесячного денежного содержания;
от 15 до 20 лет – пятимесячного денежного содержания;
от 20 до 25 лет – шестимесячного денежного содержания;
от 25 до 30 лет – семимесячного денежного содержания;
свыше 30 лет – восьмимесячного денежного содержания;
4) при определении денежного содержания, учитываемого для назначения пенсионных выплат за выслугу лет и выплаты единовременного пособия, принимаются:
зафиксированный размер денежного содержания (до превышения должностного оклада административного государственного или гражданского служащего их зафиксированного денежного содержания);
должностной оклад на момент увольнения (в случае превышения должностного оклада административного государственного или гражданского служащего зафиксированного размера денежного содержания);

1) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 10.12.2015 № 988 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2) еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін:
әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемiнде жиырма бес жыл еңбек сiңiрген және арнаулы атақты, сыныптық шенді алу, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған кезде тіркелген арнайы атағы, сыныптық шені бойынша құқық қорғау қызметінде болудың шекті жасына сәйкес келетін жасқа жеткен;
әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемiнде жиырма бес жыл еңбек сiңiрген, штаттың қысқартылуына не өз еркіне не жұмысын жалғастыруға кедергі келтіретін денсаулық жағдайының салдарынан атқаратын лауазымына немесе орындайтын жұмысына сәйкес келмеуiне байланысты қызметтен босатылған;
жиырма бес және одан да көп жыл жалпы еңбек өтілі бар, оның кемiнде он екі жылын және алты айын үзіліссiз әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы қызмет, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет құрайтын және штаттың қысқартылуына не жұмысын жалғастыруға кедергі келтіретін денсаулық жағдайының салдарынан атқаратын лауазымына немесе орындайтын жұмысына сәйкес келмеуіне байланысты қызметтен босатылған не арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған кезде тіркелген арнаулы атағы, сыныптық шені бойынша құқық қорғау қызметінде болудың шекті жасына сәйкес келетін жасқа жеткен адамдардың алуға құқығы бар;
3) қызметтен шығарылған кезде мынадай мөлшерде біржолғы жәрдемақы төленеді:
күнтізбелік 10 жылдан аспайтын еңбек сіңірген жылдары барларға, денсаулығының жағдайына, штаттың қысқартылуына байланысты – үш айлық ақшалай қаражат;
күнтізбелік 10 жылдан жоғары еңбек сіңірген жылдары барларға және құқық қорғау органдарында, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметте болудың шекті жасына жеткендерге, денсаулығының жағдайына немесе штаттың қысқартылуына байланысты:
10 жылдан 15 жылға дейін – төрт айлық ақшалай қаражат;
15 жылдан 20 жылға дейін – бес айлық ақшалай қаражат;
20 жылдан 25 жылға дейін – алты айлық ақшалай қаражат;
25 жылдан 30 жылға дейін – жеті айлық ақшалай қаражат;
30 жылдан жоғары – сегіз айлық ақшалай қаражат мөлшерінде біржолғы жәрдемақы төленеді;
4) еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері мен біржолғы жәрдемақы тағайындау үшін есепке алынатын ақшалай қаражатты айқындау кезінде:
(мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметші лауазымдық айлықақысы олардың белгіленген ақшалай қаржатынан асқанға дейін) ақшалай қаражаттың белгіленген мөлшері;
(мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметші лауазымдық айлықақысы ақшалай қаражаттың белгіленген мөлшерінен асқан жағдайда) қызметтен шығару сәтіндегі лауазымдық айлықақы қабылданады;

5) размер выплаты единовременного пособия в связи с увольнением со службы достигших предельного возраста пребывания на службе в правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе, состоянию здоровья или сокращению штатов определяется в зависимости от выслуги лет, учитываемой при назначении пенсии в календарном исчислении.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 18.10.2013 № 1115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 27.10.2014 № 1140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 10.12.2015 № 988 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Денежное содержание, учитываемое для назначения пенсионных выплат за выслугу лет, подтверждается справкой установленного образца соответствующего финансового органа по последнему месту службы с указанием зафиксированного денежного содержания либо должностного оклада по последней занимаемой должности на день увольнения с административной государственной либо гражданской службы.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 10.12.2015 № 988 (вводится в действие с 01.01.2016).
10. Назначение пенсионных выплат за выслугу лет лицам, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, осуществляется по последнему месту службы соответствующими уполномоченными государственными органами.
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правительства РК от 10.12.2015 № 988 (вводится в действие с 01.01.2016).
11. Лицам, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, при назначении пенсионных выплат за выслугу лет по линии правоохранительных органов и государственной фельдъегерской службы, а также членам их семей сохраняется право на медицинское обслуживание и санаторно-курортное лечение в соответствующих государственных организациях здравоохранения.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 10.12.2015 № 988 (вводится в действие с 01.01.2016).
12. Для погребения умершего лица, права которого иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, выплачивается единовременная денежная компенсация в размере их трехмесячного денежного содержания, а пенсионеров из их числа – трехмесячной пенсии.
При определении денежного содержания, учитываемого для выплаты единовременной денежной компенсации, принимаются:
1) зафиксированный размер денежного содержания (до превышения должностного оклада административного государственного или гражданского служащего их зафиксированного денежного содержания);

5) құқық қорғау органдарында, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметте олардың шекті жасына жеткендердің қызметтен шығуына, денсаулық жағдайына немесе штаттың қысқартылуына байланысты біржолғы жәрдемақы мөлшері күнтізбелік есептеуде зейнетақыны тағайындау кезінде есепке алынатын еңбек сіңірген жылдарына байланысты анықталады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1115 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2014.10.27 № 1140 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 10.12.2015 № 988 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
9. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін есепке алынатын ақшалай қаражат мемлекеттік әкімшілік не азаматтық қызметтен босатылған күнгі соңғы қызмет атқарған орны бойынша тіркелген ақшалай қаражатты не лауазымдық жалақыны көрсете отырып, соңғы қызмет орны бойынша тиісті қаржы органының белгіленген үлгідегі анықтамасымен расталады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.12.2015 № 988 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдарға еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындауды тиісті уәкілетті мемлекеттік органдар соңғы қызмет орны бойынша жүзеге асырады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.12.2015 № 988 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдарға құқық қорғау органдары және мемлекеттік фельдъегерлік қызмет желісі бойынша еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау кезінде, сондай-ақ олардың отбасы мүшелеріне тиісті мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында медициналық қызмет көрсету және санаторийлік-курорттық емделу құқығы сақталады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.12.2015 № 988 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамды жерлеу үшін олардың үш айлық ақшалай қаражаты, ал олардың қатарындағы зейнеткерлерге – үш айлық зейнетақы мөлшерінде біржолғы ақшалай өтемақы төленеді.
Біржолғы ақшалай өтемақы төлеу үшін есепке алынатын ақшалай қаражатты анықтау кезінде: келесі жағдайда қабылданады:
1) (мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметші лауазымдық айлықақысы олардың белгіленген ақшалай қаражатынан асқанға дейін) ақшалай қаражаттың белгіленген мөлшері;

2) должностной оклад на момент смерти (в случае превышения должностного оклада административного государственного или гражданского служащего зафиксированного размера денежного содержания).
13. Членам семьи умерших получателей пенсионных выплат за выслугу лет из числа лиц, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, независимо от назначения пособия по случаю потери кормильца, выплачиваются единовременные пособия: жене (мужу) – в размере трехмесячной пенсионной выплаты за выслугу лет кормильца и на каждого нетрудоспособного члена семьи – в размере месячной пенсионной выплаты за выслугу лет кормильца, выплачивающейся ему ко дню смерти.
При определении размера единовременного пособия, предусмотренного настоящим пунктом, в число членов семьи, имеющих право на пособие, включаются:
супруга (супруг) независимо от возраста и трудоспособности;
дети, не достигшие 18 лет, или старше этого возраста, если они стали лицами с инвалидностью до достижения 18 лет или являлись на день смерти кормильца учащимися очных учебных заведений и не достигли 23-летнего возраста;
состоящие на иждивении умершего родителя, достигшие установленного законодательством пенсионного возраста либо являющиеся лицами с инвалидностью.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 10.12.2015 № 988 (вводится в действие с 01.01.2016); от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Все льготы и преимущества, а также зафиксированный размер денежного довольствия, предусмотренные настоящими Правилами, за исключением пенсионного обеспечения и налогообложения, для лиц, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, прекращаются в случаях:
1) кадрового перемещения их на любые другие должности в правоохранительных органах, государственной фельдъегерской службе;
2) достижения размера должностного оклада административного государственного служащего или гражданского служащего соответствующей категории уровня суммы зафиксированного размера денежного довольствия и денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг.
Все льготы и преимущества, предусмотренные настоящими Правилами, для лиц, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, прекращаются в случае кадрового перемещения в другие государственные органы, не являющиеся правоохранительными.

2) (мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметші лауазымдық айлықақысы ақшалай қаражаттың белгіленген мөлшерінен асқан жағдайда) қайтыс болу сәтіндегі лауазымдық айлықақысы қабылданады.
13. Арнаулы атақтарды, сыныптық шендерді иелену және нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдар қатарынан қайтыс болған еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушылардың отбасы мүшелеріне асыраушысынан айырылуына байланысты жәрдемақы тағайындалуына қарамастан: әйеліне (күйеуіне) асыраушысының еңбек сіңірген жылдары үшін үш айлық зейнетақысы мөлшерінде және отбасының еңбекке жарамсыз әрбір мүшесіне – оның қайтыс болған күніне қарай төленген асыраушысының еңбек сіңірген жылдары үшін айлық зейнетақы төлемінің мөлшерінде біржолғы жәрдемақылар төленеді.
Осы тармақта көзделген біржолғы жәрдемақы мөлшерін анықтау кезінде жәрдемақы алуға құқығы бар отбасы мүшелерінің қатарына:
жасы мен еңбекке қабілеттілігіне қарамастан жұбайы (зайыбы);
18 жасқа толмаған немесе бұл жастан асқан балалар, егер олар 18 жасқа толғанға дейін мүгедектігі бар адам болып қалса, асыраушысы қайтыс болған күні күндізгі оқу орындарының білім алушылары болса және 23 жасқа толмаған болса;
қайтыс болған адамның асырауындағылар заңнамада белгіленген зейнетақы жасына жеткен не мүгедектігі бар адамдар болып табылатындар қосылады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.12.2015 № 988 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
14. Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдар үшін барлық жеңілдіктер мен артықшылықтар, сондай-ақ зейнетақымен қамсыздандыруды және салық салуды қоспағанда, осы Қағидаларда көзделген ақшалай үлестің белгіленген мөлшері мынадай:
1) құқық қорғау органдарында, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет кез келген басқа лауазымдарға кадрлық орын ауыстырған;
2) мемлекеттік әкімшілік немесе азаматтық қызметші лауазымдық айлықақысының мөлшері ақшалай үлестің белгіленген мөлшерін және тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге арналған ақшалай өтемақы сомалары деңгейінің тиісті санатына жеткен жағдайларда тоқтатылады.
Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдар үшін осы Қағидаларда көзделген барлық жеңілдіктер мен артықшылықтар құқық қорғау органдары болып табылмайтын басқа мемлекеттік органдарға кадрлық орын ауыстыру жағдайында тоқтатылады.

Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 27.10.2014 № 1140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Правоохранительные органы, государственная фельдъегерская служба представляют в налоговые органы сведения о выданных справках о регистрации лиц, указанных в настоящих Правилах, с указанием Ф.И.О., ИИН.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правительства РК от 27.10.2014 № 1140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Правилам сохранения социального
обеспечения, всех льгот и преимуществ
при выходе на пенсию лиц, права
которых иметь специальные звания и
классные чины, а также носить
форменную одежду упразднены
Сноска. Приложение в редакции постановления Правительства РК от 10.12.2015 № 988 (вводится в действие с 01.01.2016).
СПРАВКА
о регистрации лиц, права которых иметь специальные звания
и классные чины, а также носить форменную одежду
упразднены, с сохранением социального обеспечения, всех
льгот и преимуществ при назначении пенсионных выплат
за выслугу лет по линии правоохранительных органов
и государственной фельдъегерской службы
Выдана ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование государственного органа, подразделения)
1. Фамилия, имя, отчество (при наличии) _______________________
_____________________________________________________________________
2. Специальное звание (классный чин) на момент упразднения
_____________________________________________________________________
3. Занимаемая должность сотрудника правоохранительного органа,
государственной фельдъегерской службы на момент упразднения _________
_____________________________________________________________________
4. Приказ о переводе на государственную или гражданскую
должность в связи с упразднением права иметь специальные звания и
классные чины, а также носить форменную одежду от
"____" __________ 20____ года № ______
Место печати Руководитель кадровой службы органа

Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2014.10.27 № 1140 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. Құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет осы Қағидаларда көрсетілген адамдар тіркеу туралы берілген анықтамалар туралы мәліметтерді Т.А.Ә, ЖСН көрсете отырып салық органдарына ұсынады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2014.10.27 № 1140 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Арнаулы атақтарды және
сыныптық шендерді иелену,
сондай-ақ нысанды
киім киіп жүру құқықтары
жойылған адамдарға
зейнеткерлікке шыққан кезде
әлеуметтік қамсыздандыруды,
барлық жеңілдіктер мен
артықшылықтарды сақтау
қағидаларына қосымша
Құқық қорғау органдары және мемлекеттік фельдъегерлік қызмет желісі бойынша еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау кезінде арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған, әлеуметтік қамсыздандыруды, барлық жеңілдіктер мен артықшылықтар сақтаған адамдарды тіркеу туралы
АНЫҚТАМА
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.12.2015 № 988 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
____________________________________________________________ берді
(мемлекеттік органның, бөлімшенің атауы)
1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)_______________________
2. Жойылған кездегі арнаулы атағы (сыныптық шені) ___________
3. Жойылған кездегі құқық қорғау органы, мемлекеттік
фельдъегерлік қызмет қызметкерінің атқарған лауазымы ______________
4. Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ
нысанды киім киіп жүру құқығының жойылуына байланысты мемлекеттік
немесе азаматтық лауазымға ауыстыру туралы 2012 жылғы "___" _______ №
______ бұйрық.
Мөр орны Органның кадр қызметінің басшысы