О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2007 года № 1301 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок" и от 15 мая 2012 года № 623 "Об утверждении Правил проведения электронных государственных закупок"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2012 года № 1618. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1086
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.12.2015 № 1086 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2007 года № 1301 «Об утверждении Правил осуществления государственных закупок» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 49, ст. 600):
в Правилах осуществления государственных закупок, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 2) пункта 18 изложить в новой редакции:
«2) нотариально засвидетельствованные копии соответствующих лицензий либо лицензии в виде бумажной копии электронного документа на право предоставления товара, выполнения работ, оказания услуг в части деятельности, предусмотренной договором о совместной хозяйственной деятельности.»;
абзац четвертый подпункта 1) пункта 22 изложить в новой редакции:
«нотариально засвидетельствованные копии лицензий либо лицензии в виде бумажной копии электронного документа и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;»;
абзац четвертый подпункта 2) пункта 51 изложить в новой редакции:
«нотариально засвидетельствованные копии лицензий либо лицензии в виде бумажной копии электронного документа и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;»;
в подпункте 1) пункта 87-1:
абзац третий изложить в новой редакции:
«непредставление нотариально засвидетельствованной копии лицензии либо лицензии в виде бумажной копии электронного документа и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;»;
дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
«отсутствие сведений в государственной информационной системе при представлении лицензии в виде бумажной копии электронного документа;»;

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы" 2007 жылғы 27 желтоқсандағы № 1301 және "Электрондық мемлекеттiк сатып алуды жүргiзу қағидаларын бекiту туралы" 2012 жылғы 15 мамырдағы № 623 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 желтоқсандағы № 1618 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1086 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 28.12.2015 № 1086 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы № 1301 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 49, 600-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесiнде:
18-тармақтың 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
«2) бiрлескен шаруашылық қызметi туралы шартта көзделген қызмет бөлiгiнде тауарды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету құқығына арналған тиiстi лицензиялардың нотариалды куәландырылған көшірмелері не электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі лицензия.»;
22-тармақтың 1) тармақшасының төртінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
«лицензиялардың не электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі лицензияның және (немесе) патенттердiң, куәлiктердiң, сертификаттардың, әлеуеттi өнiм берушiнiң сатып алынатын тауарларды өндiруге, қайта өңдеуге, беруге және өткiзуге, жұмыстарды орындауға, қызметтердi көрсетуге арналған құқығын растайтын басқа да құжаттардың нотариалды куәландырылған көшiрмелерi;»;
51-тармақтың 2) тармақшасының төртінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
«лицензиялардың не электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі лицензияның және (немесе) патенттердiң, куәлiктердiң, сертификаттардың, әлеуеттi өнiм берушiнiң сатып алынатын тауарларды өндiруге, қайта өңдеуге, беруге және өткiзуге, жұмыстарды орындауға, қызметтердi көрсетуге арналған құқығын растайтын басқа да құжаттардың нотариалды куәландырылған көшiрмелерiн;»;
87-1-тармақтың 1) тармақшасында:
үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
«лицензияның не электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі лицензияның және (немесе) патенттердiң, куәлiктердiң, сертификаттардың, әлеуетті өнім берушiнiң сатып алынатын тауарларды өндiруге, қайта өңдеуге, беруге және өткiзуге, жұмыстарды орындауға және қызметтердi көрсетуге арналған құқығын растайтын басқа да құжаттардың нотариалды куәландырылған көшiрмелерiн бермеу;»;
мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
«лицензияны электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түрінде берген кезде, мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтердің болмауы;»;

в подпункте 1) пункта 87-2:
абзац четвертый изложить в новой редакции:
«непредставление нотариально засвидетельствованной копии лицензии либо лицензии в виде бумажной копии электронного документа и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;»;
дополнить абзацем пятым следующего содержания:
«отсутствие сведений в государственной информационной системе при представлении лицензии в виде бумажной копии электронного документа;»;
абзац пятый подпункта 2) пункта 317 изложить в новой редакции:
«нотариально засвидетельствованные копии лицензий либо лицензии в виде бумажной копии электронного документа и/или патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на предоставление закупаемых услуг;»;
в приложении 3 к Правилам:
абзац четвертый подпункта 2) пункта 11 изложить в новой редакции:
«нотариально засвидетельствованные копии лицензий либо лицензии в виде бумажной копии электронного документа и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;»;
в приложении 10 к Типовой конкурсной документации внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 623 «Об утверждении Правил проведения электронных государственных закупок» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 50, ст. 678):
в Правилах проведения электронных государственных закупок, утвержденных указанным постановлением:
пункт 18 изложить в новой редакции:
«18. Организатор не позднее трех рабочих дней со дня утверждения конкурсной документации, но не менее чем за двадцать календарных дней до окончательной даты представления потенциальными поставщиками заявок на участие в электронном конкурсе, а в случае осуществления повторного электронного конкурса организатор не позднее трех рабочих дней со дня утверждения конкурсной документации, но не менее чем за десять календарных дней до окончательной даты представления заявок на участие в электронном конкурсе, опубликовывает посредством веб-портала объявление о проводимом электронном конкурсе, а также утвержденную конкурсную документацию.»;
пункт 41 изложить в новой редакции:

87-2-тармақтың 1) тармақшасында:
төртінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
«лицензияның не электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі лицензияның және (немесе) патенттердiң, куәлiктердiң, сертификаттардың, әлеуеттi өнiм берушiнiң сатып алынатын тауарларды өндiруге, қайта өңдеуге, беруге және өткiзуге, жұмыстарды орындауға және қызметтердi көрсетуге арналған құқығын растайтын басқа да құжаттардың нотариалды куәландырылған көшiрмелерiн бермеу;»;
мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
«лицензияны электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түрінде берген кезде, мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтердің болмауы;»;
317-тармақтың 2) тармақшасының бесінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
«лицензиялардың не электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі лицензияның және/немесе патенттердiң, куәлiктердiң, сертификаттардың, дипломдардың, әлеуеттi өнiм берушiнiң сатып алынатын қызметтердi көрсетуге арналған құқығын растайтын басқа да құжаттардың нотариалды куәландырылған көшiрмелерiн;»;
Ережеге 3-қосымшада:
11-тармақтың 2) тармақшасының төртінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
«лицензиялардың не электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі лицензияның және (немесе) патенттердiң, куәлiктердiң, сертификаттардың, әлеуеттi өнiм берушiнiң сатып алынатын тауарларды өндiруге, қайта өңдеуге, беруге және өткiзуге, жұмыстарды орындауға және қызметтердi көрсетуге арналған құқығын растайтын басқа да құжаттардың нотариалды куәландырылған көшiрмелерiн;»;
Үлгі конкурстық құжаттамаға 10-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2) «Электрондық мемлекеттiк сатып алуды жүргiзу қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 623 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 50, 678-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Электрондық мемлекеттiк сатып алуды жүргiзу қағидаларында:
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«18. Ұйымдастырушы конкурстық құжаттама бекiтiлген күнінен бастап үш жұмыс күнiнен кешiктiрмей, бiрақ әлеуеттi өнiм берушiлер электрондық конкурсқа қатысуға өтiнiмдер беретiн соңғы күнге дейiн күнтiзбелiк жиырма күннен кешiктiрмей, ал электрондық конкурсты қайтадан жүзеге асырған жағдайда ұйымдастырушы конкурстық құжаттама бекiтiлген күнінен бастап үш жұмыс күнінен кешiктiрмей, бiрақ электрондық конкурсқа қатысуға өтiнiмдер берудiң соңғы күнiне дейiн кемiнде күнтiзбелiк он күннен кешiктiрмей өткiзiлетiн электрондық конкурс туралы хабарландыруды, сондай-ақ бекiтiлген конкурстық құжаттаманы веб-портал арқылы жариялайды.»;
41-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

«41. Конкурсная комиссия рассматривает заявки на участие в электронном конкурсе с использованием веб-портала и принимает решение о допуске потенциальных поставщиков к участию в электронном конкурсе (признает участниками электронного конкурса) в течение десяти календарных дней со дня вскрытия заявок на участие в электронном конкурсе.»;
абзацы третий, четвертый и пятый подпункта 1) пункта 46 изложить в новой редакции:
«непредставление электронных копий лицензий либо лицензий в виде электронного документа и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;
непредставление электронной копии выписки из учредительных документов (в случае, если устав не содержит сведения об учредителях или составе учредителей), содержащей сведения об учредителе или составе учредителей, либо электронной копии выписки из реестра держателей акций, подписанной и заверенной печатью в установленном порядке, выданной не ранее даты объявления электронного конкурса;
непредставление электронной копии справки банка или филиала банка с подписью и печатью, в котором обслуживается потенциальный поставщик, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств потенциального поставщика, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка согласно Типовому плану счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня и ипотечных компаниях, утвержденному постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан, согласно приложению 7 к электронной форме конкурсной документации (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а так же иностранного банка, непредставление таких справок от каждого из таких банков), выданной не ранее даты объявления электронного конкурса;»;
абзацы второй и третий подпункта 1) пункта 47 изложить в новой редакции:
«непредставление электронных копий лицензий либо лицензий в виде электронного документа и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;
непредставление электронной копии справки банка или филиала банка с подписью и печатью, в котором обслуживается потенциальный поставщик, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств потенциального поставщика, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка согласно Типовому плану счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня и ипотечных компаниях, утвержденному постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан, согласно приложению 7 к электронной форме конкурсной документации (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а так же иностранного банка, непредставление таких справок от каждого из таких банков), выданной не ранее даты объявления электронного конкурса;»;
в пункте 91:
абзац третий подпункта 10) исключить;
подпункт 11) изложить в новой редакции:
«11) рассмотрение аукционной комиссией обеспечения заявки для определения потенциальных поставщиков, соответствующих требованиям аукционной документации, а в случае государственных закупок работ, услуг, признания их участниками аукциона;»;
абзац третий пункта 123 исключить;

«41. Конкурстық комиссия веб-порталды пайдалана отырып, электрондық конкурсқа қатысуға өтiнiмдердi қарайды және электрондық конкурсқа қатысуға өтiнiмдерді ашқан күнінен бастап күнтізбелік он күн iшiнде әлеуеттi өнiм берушiлерге электрондық конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы шешiм қабылдайды (конкурсқа қатысушылар деп таниды).»;
46-тармақтың 1) тармақшасының үшінші, төртінші және бесінші абзацтары жаңа редакцияда жазылсын:
«лицензиялардың не электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі лицензияның және (немесе) патенттердiң, куәлiктердiң, сертификаттардың, әлеуеттi өнiм берушiнiң сатып алынатын тауарларды өндiруге, қайта өңдеуге, беруге және өткiзуге, жұмыстарды орындауға, қызметтердi көрсетуге арналған құқығын растайтын басқа да құжаттардың көшiрмелерiн бермеу;
құрылтайшы немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәлiметтердi қамтитын (егер жарғыда құрылтайшылар немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәлiметтер қамтылмаған жағдайда) құрылтай құжаттарынан үзiндiнiң электрондық көшiрмесiн не электрондық конкурс жарияланған күнінен кейін берілген акцияларды ұстаушылардың тiзiлiмiнен үзiндiнiң қол қойылған және белгiленген тәртiппен мөрмен расталған электрондық көшiрмесiн бермеу;
электрондық конкурс жарияланған күннен кейін берілген, конкурстық құжаттаманың электрондық нысанының 7-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының қаулысымен бекiтiлген Екiншi деңгейдегi банктер мен ипотекалық компанияларда бухгалтерлiк есепке алу шоттарының үлгiлiк жоспарына сәйкес банк пен банк филиалының алдында анықтама беру күнiнiң алдында үш айдан астамға созылатын әлеуеттi өнiм берушi мiндеттемелерiнiң барлық түрлерi бойынша мерзiмi өткен берешегiнiң жоқтығы туралы әлеуеттi өнiм берушiге қызмет көрсетiлетiн банктiң немесе банк филиалының қол қойылған және мөр басылған анықтамасының электрондық көшiрмесiн бермеу (егер әлеуеттi өнiм берушi екiншi деңгейдегi бiрнеше банктiң немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдiк банктiң клиентi болып табылса, осындай банктердiң әрқайсысынан осындай анықтамаларды бермеу);»;
47-тармақтың 1) тармақшасының екінші және үшінші абзацтары жаңа редакцияда жазылсын:
«лицензиялардың не электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі лицензияның және (немесе) патенттердiң, куәлiктердiң, сертификаттардың, әлеуеттi өнiм берушiнiң сатып алынатын тауарларды өндiруге, қайта өңдеуге, жеткiзуге және сатуға, жұмыстарды орындауға, қызметтердi көрсетуге арналған құқығын растайтын басқа да құжаттардың электрондық көшiрмелерiн бермеу;
электрондық конкурс жарияланған күнінен ерте емес берілген, конкурстық құжаттаманың электрондық нысанының 7-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының қаулысымен бекiтiлген Екiншi деңгейдегi банктер мен ипотекалық компанияларда бухгалтерлiк есепке алу шоттарының үлгiлiк жоспарына сәйкес банк пен банк филиалының алдында анықтама беру күнiнiң алдында үш айдан астамға созылатын әлеуеттi өнiм берушi мiндеттемелерiнiң барлық түрлерi бойынша мерзiмi өткен берешегiнiң жоқтығы туралы әлеуеттi өнiм берушiге қызмет көрсетiлетiн банктiң немесе банк филиалының қол қойылған және мөр басылған анықтамасының электрондық көшiрмесiн бермеу (егер әлеуеттi өнiм берушi екiншi деңгейдегi бiрнеше банктiң немесе филиалдарының, сондай-ақ шетелдiк банктiң клиентi болып табылса, осындай банктердiң әрқайсысынан осындай анықтамаларды бермеу);»;
91-тармақта:
10) тармақшаның үшінші абзацы алынып тасталсын;
11) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
«11) аукциондық комиссияның аукциондық құжаттама талаптарына сай әлеуеттi өнiм берушiлердi анықтау, ал жұмыстарды, қызметтердi мемлекеттiк сатып алған жағдайда, оларды аукционға қатысушы деп тану үшін өтінімді қамтамасыз етуді қарауы;»;
123-тармақтың үшінші абзацы алынып тасталсын;

пункты 124125 и 126 изложить в новой редакции:
«124. Рассмотрение и определение аукционной комиссией обеспечения заявки на соответствие аукционной документации.
125. Аукционная комиссия признает обеспечение заявки, содержащейся в первой части заявки, не соответствующей требованиям аукционной документации в случае:
1) недостаточного срока действия обеспечения заявки на участие в аукционе, представленной в виде банковской гарантии;
2) ненадлежащего оформления обеспечения заявки на участие в аукционе, которое выражается в отсутствии сведений, не позволяющих аукционной комиссии установить:
лицо, выдавшее обеспечение заявки на участие в аукционе;
название государственных закупок товаров, работ, услуг способом аукциона, для участия в которых вносится обеспечение заявки, представленной в виде банковской гарантии;
срок действия обеспечения заявки на участие в аукционе, представленной в виде банковской гарантии, и (или) сумму обеспечения заявки, а также условия его предоставления;
лицо, которому выдано обеспечение заявки на участие в аукционе;
лицо, в пользу которого вносится обеспечение заявки на участие в аукционе;
3) внесения обеспечения аукционной заявки в размере менее одного процента от суммы, выделенной на аукцион;
4) непредставления обеспечения заявки на участие в аукционе в соответствии с требованиями аукционной документации и настоящими Правилами.
126. По итогам принятия решения аукционной комиссией о соответствии обеспечения заявки, содержащейся в первой части заявки, аукционной документации, секретарю аукционной комиссии автоматически с соблюдением конфиденциальности предоставляется веб-порталом государственных закупок доступ к вскрытию технической спецификации товаров, содержащихся в первой части заявок.»;
в части второй пункта 133 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в подпункте 1) пункта 149:
абзац третий изложить в новой редакции:
«непредставление электронных копий лицензий либо лицензий в виде электронного документа и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;»;
дополнить абзацем девятым следующего содержания:
«непредставление сведений о квалификации, согласно приложениям 4 и 5 к электронной форме аукционной документации»;
абзац второй подпункта 1) пункта 150 изложить в новой редакции:
«непредставление электронных копий лицензий либо лицензий в виде электронного документа и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;»;
пункт 156 изложить в новой редакции:

124125 және 126-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
«124. Аукциондық комиссияның өтiнiмдi қамтамасыз етуді аукциондық құжаттамаға сәйкестiгi тұрғысынан қарауы және анықтауы.
125. Аукциондық комиссия мынадай:
1) аукционға қатысуға өтiнiмдi банктiк кепiлдiк түрiнде ұсынылған қамтамасыз етудiң қолданылу мерзiмi жеткiлiксiз болған;
2) аукциондық комиссияға:
аукционға қатысуға өтiнiмдi қамтамасыз етудi берген тұлғаны;
оған қатысу үшiн банктiк кепiлдiк түрiнде ұсынылған өтiнiмдi қамтамасыз ету енгiзiлетiн тауарларды, жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi аукцион тәсiлiмен мемлекеттiк сатып алудың атауы;
банктiк кепiлдiк түрiнде ұсынылған өтiнiмдi қамтамасыз етудiң қолданылу мерзiмiн және (немесе) сомасын, сондай-ақ оны беру шарттарын;
аукционға қатысуға өтiнiмдi қамтамасыз ету берiлген тұлғаны;
пайдасына аукционға қатысуға өтiнiмдi қамтамасыз ету енгiзiлетiн тұлғаны анықтауға мүмкiндiк бермейтiн мәлiметтердiң жоқтығынан көрiнетiн аукционға қатысуға өтiнiмдi қамтамасыз ету тиiсiнше ресiмделмеген;
3) аукциондық өтiнiмдi қамтамасыз етудi аукционға бөлiнген соманың бiр пайызынан кем мөлшерде енгiзген;
4) аукционға қатысуға өтiнiмдi қамтамасыз етудi аукциондық құжаттама мен осы Қағидалардың талаптарына сәйкес ұсынбаған жағдайда өтiнiмнiң бiрiншi бөлiгiнде қамтылған өтiнiмдi қамтамасыз етудi аукциондық құжаттама талаптарына сәйкес емес деп таниды.
126. Аукциондық комиссия өтiнiмнiң бiрiншi бөлiгiнде қамтылған өтiнiмдi қамтамасыз етудің аукциондық құжаттамаға сәйкестiгi туралы шешiм қабылдау қорытындылары бойынша аукциондық комиссияның хатшысына құпиялылықты сақтай отырып, мемлекеттiк сатып алу веб-порталы өтiнiмдердiң бiрiншi бөлiгiнде қамтылған тауарлардың техникалық ерекшелiктерiн ашуға рұқсатты автоматты түрде бередi.»;
133-тармақтың екінші бөлігінің мемлекеттік тілдегі мәтінінде «тауар» деген сөз «жұмыс» деген сөзбен ауыстырылсын;
149-тармақтың 1) тармақшасында:
үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
«лицензиялардың не электрондық құжат түріндегі лицензиялардың және (немесе) патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың және сатып алынатын тауарларды, орындалатын жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және іске асыруға арналған өнім берушінің құқығын растайтын басқа да құжаттардың электрондық көшірмелерін ұсынбау;»;
мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
«аукциондық құжаттаманың электрондық нысанының 4 және 5-қосымшаларына сәйкес біліктілік туралы мәліметтерді ұсынбау;»;
150-тармақтың 1) тармақшасының екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
«лицензиялардың не электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі лицензияның және (немесе) патенттердiң, куәлiктердiң, сертификаттардың, дипломдардың, әлеуеттi өнiм берушiнiң сатып алынатын тауарларды, жұмыстарды, қызметтердi өндiруге, қайта өңдеуге, жеткiзуге және өткiзуге құқығын растайтын басқа да құжаттардың электрондық көшiрмелерiн бермеу;»;
156-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

«156. Потенциальный поставщик, определенный победителем электронного конкурса или аукциона, в течение пяти рабочих дней со дня опубликования протокола итогов электронного конкурса или аукциона на веб-портале до подписания договора о государственных закупках представляет заказчику оригиналы или нотариально заверенные копии документов, подтверждающих соответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям, которые были ранее приложены в виде электронных копий к заявке на участие в электронном конкурсе или аукционе.»;
в приложении 1 к Правилам:
в пункте 9:
абзац первый подпункта 1) изложить в новой редакции:
«1) электронные копии бумажных документов, заверенных электронной цифровой подписью, либо электронные документы, представляемые потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия общим квалификационным требованиям:»;
подпункты 3) и 6) исключить;
пункт 42 изложить в новой редакции:
«42. Потенциальный поставщик, определенный победителем электронного конкурса, в течение пяти рабочих дней со дня опубликования протокола итогов электронного конкурса на веб-портале до подписания договора о государственных закупках представляет заказчику оригиналы или нотариально заверенные копии документов, подтверждающих соответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям, которые были ранее приложены в виде электронных копий к заявке на участие в электронном конкурсе.»;
в приложении 3 к электронной форме аукционной документации:
часть шестую изложить в новой редакции:
«В случае определения победителем аукциона, обязуемся в течение пяти рабочих дней со дня опубликования протокола итогов аукциона на веб-портале представить оригиналы или нотариально заверенные копии прилагаемых к нашей заявке на участие в аукционе документов, подтверждающих соответствие квалификационным требованиям.»;
в приложении 3 к электронной форме конкурсной документации:
часть шестую изложить в новой редакции:
«В случае определения победителем электронного конкурса, обязуемся в течение пяти рабочих дней со дня опубликования протокола итогов электронного конкурса на веб-портале представить оригиналы или нотариально заверенные копии прилагаемых к нашей заявке на участие в электронном конкурсе документов, подтверждающих соответствие квалификационным требованиям.»;
в приложении 4 к электронной форме аукционной документации:
часть первую пункта 2 изложить в новой редакции:
«2. Объем выполненных потенциальным поставщиком работ (оказанных услуг) в течение последних десяти лет, аналогичных закупаемым на аукционе (заполняется в случае наличия).»;
в приложении 4 к электронной форме конкурсной документации:
часть первую пункта 2 изложить в новой редакции:

«156. Электрондық конкурстың немесе аукционның жеңiмпазы деп анықталған әлеуеттi өнiм берушi тапсырыс берушiге әлеуеттi өнiм берушiнiң электрондық конкурсқа немесе аукционға қатысуға өтiнiмге электрондық көшiрме түрiнде қоса берiлген бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгiн растайтын құжаттардың түпнұсқаларын немесе нотариалдық куәландырылған көшiрмелерiн веб-порталда электрондық конкурстың немесе аукционның қорытындыларының хаттамасын жариялаған күнінен бастап, мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа қол қойылғанға дейiн бес жұмыс күнi iшiнде ұсынады.»;
Қағидаларға 1-қосымшада:
9-тармақта:
1) тармақшаның бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
«1) әлеуеттi өнiм берушi оның жалпы бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгiн растау ретiнде ұсынатын құжаттардың электрондық цифрлық қолтаңбамен расталған қағаз электрондық көшiрмелерiн не электрондық құжаттарды:»;
3) және 6) тармақшалар алынып тасталсын;
42-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«42. Электрондық конкурстың жеңiмпазы деп анықталған әлеуеттi өнiм берушi тапсырыс берушiге әлеуеттi өнiм берушiнiң электрондық конкурсқа қатысуға өтiнiмге электрондық көшiрме түрiнде қоса берiлген бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгiн растайтын құжаттардың түпнұсқаларын немесе нотариалды куәландырылған көшiрмелерiн веб-порталда электрондық конкурстың қорытындыларының хаттамасын жариялаған күнінен бастап, мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа қол қойылғанға дейiн бес жұмыс күнi iшiнде ұсынады.»;
аукциондық құжаттаманың электрондық нысанына 3-қосымшада:
алтыншы бөлік жаңа редакцияда жазылсын:
«Аукционның жеңiмпазы болып анықталған жағдайда веб-порталда аукцион қорытындыларының хаттамасы жарияланған күнінен бастап бес жұмыс күнi iшiнде аукционға қатысуға өз өтiнiмiмiзге қоса берiлген бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiкті растайтын құжаттардың түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшiрмелерiн беруге мiндеттенемiз.»;
конкурстық құжаттаманың электрондық нысанына 3-қосымшада:
алтыншы бөлік жаңа редакцияда жазылсын:
«Электрондық конкурстың жеңiмпазы болып анықталған жағдайда веб-порталда электрондық конкурс қорытындыларының хаттамасы жарияланған күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде электрондық конкурсқа қатысуға өз өтiнiмiмiзге қоса берiлген бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiкті растайтын құжаттардың түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшiрмелерiн беруге мiндеттенемiз.»;
аукциондық құжаттаманың электрондық нысанына 4-қосымшада:
2-тармақтың бірінші бөлігі жаңа редакцияда жазылсын:
«2. Әлеуеттi өнiм берушiнiң соңғы он жыл ішінде аукционда сатып алынатындарға ұқсас орындаған жұмыстарының (көрсетiлген қызметтерiнiң) көлемi (бар болған жағдайда толтырылады).»;
конкурстық құжаттаманың электрондық нысанына 4-қосымшада:
2-тармақтың бірінші бөлігі жаңа редакцияда жазылсын:

«2. Объем выполненных потенциальным поставщиком работ (оказанных услуг) в течение последних десяти лет, аналогичных закупаемым на конкурсе (заполняется в случае наличия).»;
в приложении 5 к Правилам:
подпункт 3) пункта 8 исключить;
абзац первый подпункта 1) пункта 9 изложить в новой редакции:
«1) электронные копии бумажных документов, заверенных электронной цифровой подписью, либо электронные документы, представляемые потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия общим квалификационным требованиям:»;
подпункт 2) пункта 21 исключить;
пункты 2223 и 24 изложить в новой редакции:
«22. Рассмотрение и определение аукционной комиссией обеспечения заявки на соответствие аукционной документации.
23. Аукционная комиссия признает обеспечение заявки, содержащейся в первой части заявки, не соответствующей требованиям аукционной документации, в случаях:
1) недостаточного срока действия обеспечения заявки на участие в аукционе, представленной в виде банковской гарантии;
2) ненадлежащего оформления обеспечения заявки на участие в аукционе, которое выражается в отсутствии сведений, не позволяющих аукционной комиссии установить:
лицо, выдавшее обеспечение заявки на участие в аукционе;
название государственных закупок товаров, работ, услуг способом аукциона, для участия в которых вносится обеспечение заявки, представленной в виде банковской гарантии;
срок действия обеспечения заявки на участие в аукционе, представленной в виде банковской гарантии, и (или) сумму обеспечения заявки, а также условия его предоставления;
лицо, которому выдано обеспечение заявки на участие в аукционе;
лицо, в пользу которого вносится обеспечение заявки на участие в аукционе;
3) внесения обеспечения аукционной заявки в размере менее одного процента от суммы, выделенной на аукцион;
4) непредставления обеспечения заявки на участие в аукционе в соответствии с требованиями аукционной документации и Правилами.
24. По итогам принятия решения аукционной комиссией о соответствии обеспечения заявки, содержащейся в первой части заявки, аукционной документации, секретарю аукционной комиссии автоматически с соблюдением конфиденциальности предоставляется веб-порталом государственных закупок доступ к вскрытию технической спецификации товаров, содержащихся в первой части заявок.»;
в части второй пункта 31 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
абзац третий подпункта 1) пункта 51 изложить в новой редакции:
«непредставление электронных копий лицензий либо лицензий в виде электронного документа и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, работ, услуг;»;

«2. Әлеуеттi өнiм берушiнiң соңғы он жыл ішінде конкурста сатып алынатындарға ұқсас орындаған жұмыстарының (көрсетiлген қызметтерiнiң) көлемi (бар болған жағдайда толтырылады).»;
Қағидаларға 5-қосымшада:
8-тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталсын;
9-тармақтың 1) тармақшасының бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
«1) әлеуеттi өнiм берушi өзінің жалпы бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгiн растау ретiнде ұсынатын құжаттардың электрондық цифрлық қолтаңбамен расталған мынадай қағаз құжаттардың электрондық көшiрмелерiн не электрондық құжаттарды:»;
21-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
2223 және 24-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
«22. Аукциондық комиссияның өтiнiмдi қамтамасыз етудің аукциондық құжаттамаға сәйкестiгi тұрғысынан қарауы және анықтауы.
23. Аукциондық комиссия мынадай:
1) банктiк кепiлдiк түрiнде ұсынылған аукционға қатысуға өтiнiмдi қамтамасыз етудiң қолданылу мерзiмi жеткiлiксiз болған;
2) аукциондық комиссияға:
аукционға қатысуға өтiнiмдi қамтамасыз етуді берген тұлғаны;
оған қатысу үшiн банктiк кепiлдiк түрiнде ұсынылған өтiнiмдi қамтамасыз ету енгiзiлетiн тауарларды, жұмыстарды, қызметтердi аукцион тәсiлiмен мемлекеттiк сатып алудың атауы;
банктiк кепiлдiк түрiнде ұсынылған аукционда қатысуға өтiнiмдi қамтамасыз етудiң қолданылу мерзiмiн және (немесе) сомасын, сондай-ақ оны беру шарттарын;
аукционға қатысуға өтiнiмдi қамтамасыз ету берiлген тұлғаны;
пайдасына аукционға қатысуға өтiнiмдi қамтамасыз ету енгiзiлетiн тұлғаны анықтауға мүмкiндiк беретiн мәлiметтердiң жоқтығынан көрiнетiн аукционға қатысуға өтiнiмдi қамтамасыз ету тиiсiнше ресiмделмеген;
3) аукциондық өтiнiмдi қамтамасыз етудi аукционға бөлiнген соманың бiр пайызынан кем мөлшерде енгiзген;
4) аукционға қатысу өтiнiмдi қамтамасыз етудi аукциондық құжаттама мен осы Қағидалардың талаптарына сәйкес ұсынбаған жағдайда өтiнiмнiң бiрiншi бөлiгiнде қамтылған өтiнiмдi қамтамасыз етудi аукциондық құжаттама талаптарына сәйкес емес деп таниды.
24. Аукциондық комиссия өтiнiмнiң бiрiншi бөлiгiнде қамтылған өтiнiмдi қамтамасыз етудің аукциондық құжаттамаға сәйкестiгi туралы шешiм қабылдау қорытындылары бойынша аукциондық комиссияның хатшысына құпиялылықты сақтай отырып, мемлекеттiк сатып алу веб-порталы өтiнiмнiң бiрiншi бөлiгiнде қамтылған тауарлардың техникалық ерекшелiктерiн ашуға рұқсатты автоматты түрде бередi.»;
31-тармақтың екінші бөлігінің мемлекеттік тілдегі мәтінінде «тауар» деген сөз «жұмыс» деген сөзбен ауыстырылсын;
51-тармақтың 1) тармақшасының үшінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
«лицензиялардың не электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі лицензияның және (немесе) патенттердiң, куәлiктердiң, сертификаттардың, дипломдардың, әлеуеттi өнiм берушiнiң сатып алынатын тауарларды, жұмыстарды, қызметтердi өндiруге, қайта өңдеуге, жеткiзуге және өткiзуге арналған құқығын растайтын басқа да құжаттардың электрондық көшiрмелерiн бермеу;»;

абзац второй подпункта 1) пункта 52 изложить в новой редакции:
«непредставление электронных копий лицензий либо лицензий в виде электронного документа и (или) патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, работ, услуг;»;
пункт 59 изложить в новой редакции:
«59. Потенциальный поставщик, определенный победителем аукциона, в течение пяти рабочих дней со дня опубликования протокола итогов аукциона на веб-портале до подписания договора о государственных закупках представляет заказчику оригиналы или нотариально заверенные копии документов, подтверждающих соответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям, которые были ранее приложены в виде электронных копий к заявке на участие в аукционе.»;
в приложении 5 к электронной форме аукционной документации:
часть первую пункта 2 изложить в новой редакции:
«2. Объем товаров, поставленных (произведенных) потенциальным поставщиком в течение последних десяти лет, аналогичных закупаемым на аукционе (заполняется в случае наличия).»;
в приложении 5 к электронной форме конкурсной документации:
часть первую пункта 2 изложить в новой редакции:
«2. Объем товаров, поставленных (произведенных) потенциальным поставщиком в течение последних десяти лет, аналогичных закупаемым на конкурсе (заполняется в случае наличия).»;
приложение 9 к электронной форме конкурсной документации исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

52-тармақтың 1) тармақшасының екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
«лицензиялардың не электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі лицензияның және (немесе) патенттердiң, куәлiктердiң, сертификаттардың, дипломдардың, әлеуеттi өнiм берушiнiң сатып алынатын тауарларды, жұмыстарды, қызметтердi өндiруге, қайта өңдеуге, жеткiзуге және өткiзуге арналған құқығын растайтын басқа да құжаттардың электрондық көшiрмелерiн бермеу;»;
59-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«59. Аукционның жеңiмпазы деп анықталған әлеуеттi өнiм берушi тапсырыс берушiге әлеуеттi өнiм берушiнiң аукционға қатысуға өтiнiмге электрондық көшiрме түрiнде қоса берiлген бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгiн растайтын құжаттардың түпнұсқаларын немесе нотариалды куәландырылған көшiрмелерiн веб-порталда аукцион қорытындыларының хаттамасын жариялаған күнінен бастап, мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа қол қойылғанға дейiн бес жұмыс күнi iшiнде ұсынады;»;
аукциондық құжаттаманың электрондық нысанына 5-қосымшада:
2-тармақтың бірінші бөлігі жаңа редакцияда жазылсын:
«2. Әлеуеттi өнiм берушi соңғы он жыл ішінде берген (өндiрген), аукционда сатып алынатындарға ұқсас тауарлардың көлемi (бар болған жағдайда толтырылады).»;
конкурстық құжаттаманың электрондық нысанына 5-қосымшада:
2-тармақтың бірінші бөлігі жаңа редакцияда жазылсын:
«2. Әлеуеттi өнiм берушi соңғы он жыл ішінде берген (өндiрген), конкурста сатып алынатындарға ұқсас тауарлардың көлемi (бар болған жағдайда толтырылады).»;
конкурстық құжаттаманың электрондық нысанына 9-қосымша алынып тасталсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 1618 қаулысына
қосымша
Үлгі конкурстық құжаттамаға
10-қосымша
Берешектiң жоқтығы туралы анықтама
Банк (атауы) ___________ жағдай бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының қаулысымен бекiтiлген Екiншi деңгейдегi банктердегi және ипотекалық компаниялардағы бухгалтерлiк есеп шоттарының үлгі жоспарына сәйкес осы Банкте қызмет көрсетілетіннің (заңды тұлғаның толық атауы, тел., мекенжайы, көрсетiлciн) банк алдында анықтама берiлген айдың алдындағы үш айдан артық созылған мерзiмi өткен берешегiнiң жоқтығын растайды.
Күнi ____________
Қолы ____________
М.О.