О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 94 "О Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2012 года № 1696
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2013 года.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 94 «О Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2011–2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 211) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2011–2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «2. Анализ текущей ситуации и тенденции развития соответствующих отраслей (сфер) деятельности»:
в стратегическом направлении «1. Совершенствование бюджета, ориентированного на результат»:
дополнить частями тридцать первой, тридцать второй, тридцать третьей, тридцать четвертой, тридцать пятой, тридцать шестой, тридцать седьмой, тридцать восьмой, тридцать девятой, сороковой, сорок первой следующего содержания:
«Важную роль в оптимизации деятельности предприятия играют современные системы электронного документооборота. В деятельности любого налогоплательщика одним из основных документов является счет-фактура. Требования по их выписке и сроки выписки регламентированы Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)». В условиях, когда деловая деятельность все чаще осуществляется путем электронного обмена документами, традиционные бумажные счета-фактуры становятся помехой, и при их использовании организации несут существенные дополнительные расходы, такие, например, как: трудозатраты оператора, бумага, принтер, доставка, огромные архивы, ежеквартальное представление в налоговые органы реестров счетов-фактур и др.
Главой государства было поручено создание информационной системы «Электронные счета–фактуры», целью которой является снижение расходов и времени на документооборот между субъектами бизнеса, улучшения информационного взаимодействия субъектов бизнеса с органами казначейства и налоговыми органами, а также предупреждение и пресечение деятельности лжепредприятий.
В настоящее время около 30% всей корпоративной информации хранится в электронном виде. Вся остальная информация (около 70%) хранится на бумаге, создавая немалые трудности при ее поиске, тем не менее, это соотношение постепенно меняется в пользу электронной формы хранения.
Вопросы оптимизации документооборота и контроля за обработкой информации имеют ключевое значение. Быстроразвивающийся рынок информационных технологий и продуктов позволяет уже сейчас использовать как корпоративные системы документооборота, так и системы взаимодействия бизнес структур с государством. Учитывая, что в настоящее время налоговая отчетность сдается в электронной форме, бизнес структуры готовы к введению электронных счетов-фактур.
При взаимодействии с государственным сектором в рамках государственных закупок используется ряд подтверждающих документов, таких как акты выполненных работ, накладные, счета-фактуры и иные документы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан. Кроме того, для проведения платежей в пользу поставщиков государственные учреждения, помимо предоставления подтверждающих документов, обязаны формировать счета к оплате, которые являются отдельным документом – основанием.
В соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан территориальные подразделения казначейства осуществляют текущий контроль при проведении платежей государственных учреждений, субъектов квазигосударственного сектора, который заключается в проверке счетов к оплате и платежных поручений на наличие документов, подтверждающих обоснованность платежа: копии счета-фактуры или накладной (акта) о поставке товаров или акта выполненных работ, оказанных услуг или иного вида документа, установленного законодательством Республики Казахстан.
Электронные счета-фактуры позволят заменить вышеназванные подтверждающие документы, а также счета к оплате посредством отражения в своей форме всех необходимых параметров, тем самым, существенно снизив количество документооборота между государственным сектором и субъектами бизнеса.
Поэтому внедрение электронных счетов-фактур в Казахстане является актуальным вопросом не только для бизнеса, но и для государственного сектора. Сейчас настал такой момент, когда налогоплательщики и государство должны объединить свои усилия для внедрения практики использования электронных счетов-фактур в Казахстане.
В целях сокращения издержек хозяйствующих субъектов и государственного сектора единым оператором по приему и обработке электронных счетов-фактур определен Комитет казначейства. Задачей Комитета казначейства является создание высокоэффективной информационной системы, позволяющей своевременно и качественно обрабатывать счета-фактуры.
На первоначальном этапе планируется использовать электронные счета-фактуры при взаимодействии с государственными учреждениями и субъектами квазигосударственного сектора, а в дальнейшем – частным сектором.
Внедрение электронных счетов-фактур позволит улучшить позиции Казахстана в рейтинге «Doing Business».»;
части сорок четвертую, сорок пятую, сорок шестую, сорок седьмую, сорок восьмую, сорок девятую, пятидесятую, пятьдесят первую, пятьдесят вторую, пятьдесят третью, пятьдесят четвертую, пятьдесят пятую, пятьдесят шестую, пятьдесят седьмую, пятьдесят восьмую, пятьдесят девятую изложить в новой редакции:
«В целях централизации и осуществления государственных закупок по принципу «одного окна» создана информационная система «электронных государственных закупок» - веб-портал государственных закупок (далее - портал государственных закупок).
В целом развитие системы государственных закупок с использованием информационных технологий связано с необходимостью создания эффективной конкурентной среды, дальнейшего снижения коррупционных проявлений при проведении процедур закупок, упрощении процедур государственных закупок.

"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 8 ақпандағы № 94 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы № 1696 Қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 8 ақпандағы № 94 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 211-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«2. Ағымдағы ахуалды және қызметтiң тиiстi салаларын
(аяларын) дамыту үрдiстерiн талдау» деген бөлімде:
«1. Нәтижеге бағдарланған бюджетті қалыптастыру» деген стратегиялық бағытта:
мынадай мазмұндағы отыз бірінші, отыз екінші, отыз үшінші, отыз төртінші, отыз бесінші, отыз алтыншы, отыз жетінші, отыз сегізінші, отыз тоғызыншы, қырықыншы, қырық бірінші абзацтармен толықтырылсын:
«Кәсіпорындардың қызметін оңтайландырудағы маңызды рөлді электрондық құжат айналымының заманауи жүйелері атқарады. Кез келген салық төлеушінің қызметіндегі негізгі құжаттардың бірі шот-фактура болып табылады. Оларды жазып беру талаптары мен жазып беру мерзімдері «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер (Салық кодексі)» туралы Қазақстан Республикасының кодексінде регламенттелген. Іскерлік қызметтің электрондық құжат алмасу жолымен жүзеге асырылуы барған сайын жиілеу жағдайында дәстүрлі қағаз түріндегі шот-фактуралар кедергі болады және оларды пайдалану кезінде ұйымдар оператордың еңбек шығындары, қағаз, принтер, жеткізіп беру, қомақты мұрағаттар, салық органдарына тоқсан сайын шот-фактуралар тізілімін табыс ету және т.б. сияқты айтарлықтай қосымша шығыстарға ұшырайды.
Мемлекет басшысы «Электрондық шот-фактуралар» ақпараттық жүйесін құруды тапсырған болатын, оның мақсаты бизнес субъектілері арасындағы құжат айналымы шығыстары мен уақытын қысқарту, бизнес субъектілерінің қазынашылық органдарымен және салық органдарымен өзара ақпараттық іс-қимылын жақсарту, сондай-ақ жалған кәсіпорындардың алдын алу және жолын кесу болып табылады.
Бүгінгі таңда бүкіл корпоративтік ақпараттың 30%-ға жуығы электрондық түрде сақталады. Қалған ақпараттың барлығы (70% -ға жуық) қағаз түрінде сақталады, оны іздеу кезінде едәуір қиыншылық туғызады, солай болса да, бұл ара қатынас біртіндеп сақтаудың электрондық нысанының пайдасына өзгеріп келеді.
Құжат айналымы мен ақпараттың өңделуін бақылауды оңтайландыру мәселелері басты маңызға ие. Ақпараттық технологиялар мен өнімдердің тез дамып келе жатқан нарығы бүгіннің өзінде-ақ құжат айналымының корпоративтік жүйелерін, сол сияқты бизнес құрылымдар мен мемлекеттің өзара іс-қимылдары жүйесін пайдалануға мүмкіндік береді. Бүгінгі таңда салық есептілігі электрондық нысанда тапсырылатынын ескере отырып, бизнес құрылымдар электрондық шот-фактуралардың енгізілуіне дайын.
Мемлекеттік сатып алу шеңберінде мемлекеттік сектормен өзара іс-қимыл кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген орындалған жұмыстардың актілері, жүкқұжаттар, шот-фактуралар мен өзге де бірқатар растаушы құжаттар пайдаланылады. Бұдан басқа мемлекеттік мекемелер өнім берушілердің пайдасына төлемдер өткізу үшін растаушы құжаттарды ұсынудан басқа, жеке – негіздеме құжат болып табылатын төлеуге берілетін шотты қалыптастыруға міндетті.
Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес қазынашылықтың аумақтық бөлімшелері мемлекеттік мекемелердің, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің төлемдерін жүргізу кезінде төлеуге берілетін шоттар мен төлем тапсырмаларын төлемнің негізділігін растаушы құжаттардың: шот-фактураның немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) немесе орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер актісінің немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құжаттың өзге де түрлерінің көшірмелері болуы тұрғысынан ағымдағы бақылауды жүзеге асырады.
Электрондық шот-фактуралар өз нысанында барлық қажетті параметрлерді көрсету арқылы жоғарыда аталған растаушы құжаттарды, сондай-ақ төлеуге берілетін шоттарды ауыстыруға, сол арқылы мемлекеттік сектор мен бизнес субъектілері арасында құжат айналымының санын едәуір азайтуға мүмкіндік береді.
Сондықтан Қазақстанда электрондық шот-фактураларды енгізу ірі бизнес үшін, сол сияқты орта және шағын бизнес үшін, сондай-ақ мемлекеттік сектор үшін де өзекті мәселе болып табылады. Қазір салық төлеушілер мен мемлекет өз күштерін Қазақстанда электрондық шот-фактураларды пайдалану практикасын енгізу үшін біріктіретін кез келді.
Шаруашылық жүргізуші субъектілер мен мемлекеттік сектордың шығындарын қысқарту мақсатында электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу бойынша бірыңғай оператор етіп Қазынашылық комитеті айқындалды. Қазынашылық комитетінің міндеті шот-фактураларды уақтылы және сапалы өңдеуге мүмкіндік беретін тиімділігі жоғары ақпараттық жүйе құру болып табылады.
Бастапқы кезеңде электрондық шот-фактураларды мемлекеттік мекемелермен және квазимемлекеттік сектор субъектілерімен, ал кейін - жеке сектормен өзара іс-қимыл жасау кезінде пайдалану жоспарланып отыр.
Электрондық шот-фактураларды енгізу Қазақстанның «Doing Business» рейтингіндегі позициясын жақсартуға мүмкіндік береді.»;
қырық төртінші, қырық бесінші, қырық алтыншы, қырық жетінші, қырық сегізінші, қырық тоғызыншы, елуінші, елу бірінші, елу екінші, елу үшінші, елу төртінші, елу бесінші, елу алтыншы, елу жетінші, елу сегізінші, елу тоғызыншы бөліктер жаңа редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттiк сатып алуды «жалғыз терезе» қағидаты бойынша орталықтандыру және жүзеге асыру мақсатында «электрондық сатып алу» ақпараттық жүйесi - мемлекеттiк сатып алу веб-порталы құрылды.
Ақпараттық технологияларды қолдану арқылы мемлекеттік сатып алу жүйесін дамыту жалпы алғанда тиімді бәсекелес ортаның пайда болуына, сатып алу рәсімдерін жүргізген кезде сыбайлас жемқорлық көріністерін одан әрі төмендетуге, мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жеңілдету қажеттіліктеріне байланысты.

Так, с 1 января 2010 года все государственные закупки способом запроса ценовых предложений проходят только в электронном формате.
Со второго полугодия 2011 года заказчики были вправе воспользоваться порталом государственных закупок и проводить государственные закупки способом конкурса в электронном формате. С 1 июля 2012 года данный способ проведения государственных закупок осуществляется только посредством электронных государственных закупок.
Также с 1 июля 2012 года внедрен новый способ осуществления государственных закупок – аукцион, проводимый исключительно в электронном формате в режиме реального времени на портале государственных закупок.
Автоматизация государственных закупок является одним из наиболее эффективных инструментов экономии бюджетных средств и устранения причин необоснованного сдерживания процесса государственных закупок.
По состоянию на 1 ноября 2012 года общее количество пользователей, зарегистрированных на портале государственных закупок составляет 189 131, что в 2,2 раза больше чем, в 2010 году.
Общее количество поставщиков с 2010 года возросло в 1,8 раз и составило 99 567, из них 45 711 – юридические лица, 53 856 – физические лица.
Количество посетителей - 48 492 320, из них абсолютно уникальных посетителей - 4 790 003, что в 3,3 раза больше чем в 2010 году.
Каждый посетитель портала государственных закупок в среднем смотрит по 20 страниц. Длительность пребывания на сайте посетителя в среднем составляет 15 минут.
По состоянию на 1 ноября 2012 года общая сумма по всем проведенным закупкам составила 651 188,7 млн. тенге. Условная экономия от всех проведенных государственных закупок составила 30 391,3 млн. тенге или 4,4 % от всех запланированных закупок.
Сумма закупок способом запроса ценовых предложений составила 58 375,1 млн. тенге. Условная экономия от проведенных закупок данным способом составила 17 390,5 млн. тенге, или 22,9%.
Соглашение о государственных (муниципальных) закупках, заключенное в рамках Единого экономического пространства между Республикой Казахстан, Республикой Беларусь и Российской Федерацией, которое ратифицировано Законом Республики Казахстан от 8 июля 2011 года (далее – Соглашение), является одним из основных внешних факторов, влияющих на развитие системы государственных закупок.
Соглашением предусматривается введение национального режима для всех государств Сторон - до 1 января 2014 года. Так, с 1 января 2014 года для казахстанских предпринимателей появится огромная возможность наравне с предпринимателями стран Соглашения участвовать в закупках России и Беларусии. Более того, Соглашение в целом будет способствовать развитию конкуренции и в нашей стране.
К внутренним факторам, оказывающими влияние на развитие системы государственных закупок, можно отнести отсутствие государственных стандартов на все виды товаров. Поскольку на практике имеются такие факты, когда заказчики при составлении технических характеристик закупаемых товаров, устанавливают чрезмерную детализацию необходимого товара, т.е. требования к товарам, имеющимся только у определенного круга потенциальных поставщиков заблаговременно известных заказчику. Такие требования, по нашему мнению, имеют коррупционные признаки и ограничивают конкуренцию.
Кроме того, отсутствие у пользователей навыков работы с веб-порталом, незнание норм законодательства Республики Казахстан о государственных закупках, инструкций по проведению закупок в электронном формате, размещенных на портале государственных закупок приводят к допущению нарушений норм законодательства Республики Казахстан в сфере государственных закупок, искажению формируемых на портале государственных закупок отчетных данных, а также выражению недовольства пользователей к работе Портала, что в целом влияет на соответствующее проведение закупок и формирование достоверных результатов.»;
дополнить частями следующего содержания:
«В рамках развития «электронного правительства» Министерством реализуется проект «Интегрированная автоматизированная информационная система «е-Минфин», целью которого является комплексная автоматизация административных процедур (бизнес-процессов) по исполнению Министерством и его структурными подразделениями государственных функций и предоставлению государственных услуг.
Основной задачей проекта ИАИС «е-Минфин» является автоматизация системы управления государственными финансами, предусматривающая интеграцию всех бизнес-процессов, касающихся финансов, консолидации финансовой отчетности, контроля исполнения бюджета, управления доходами, обязательствами, наличностью, внутренним и внешним долгом, рисками, обеспечения финансового аудита, активами государства, а также других функций Министерства.»;
в разделе «3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе «3.1. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Совершенствование бюджета, ориентированного на результат»:
в цели «1.1. Повышение качества планирования бюджета»:
строку
«
Целевой индикатор
Источник инфор-
мации
Ед.изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Индикатор Глобального индекса конкурентоспособности «Баланс государственного бюджета (профицит/ дефицит)»
Отчет ГИК ВЭФ
Позиция
29
33
30
29
27
26
25
»
изложить в новой редакции:
«
Целевой индикатор
Источник инфор-
мации
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Индикатор Глобального индекса конкурентоспособности «Баланс государственного бюджета (профицит/дефицит)»
Отчет ГИК ВЭФ
Позиция
29
16
12
16
16
16
16
»;
в цели «1.2. Повышение качества исполнения бюджета, эффективности расходов и финансовой дисциплины, а также удержание государственного долга на безопасном уровне»:

Сөйтіп, 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап баға ұсыныстарын сұрату тәсiлiмен барлық мемлекеттiк сатып алулар электрондық форматта өткiзiлуде.
2011 жылдың екiншi жартыжылдығынан бастап тапсырыс берушiлер мемлекеттiк сатып алу веб-порталын пайдалануға және конкурс тәсiлiмен мемлекеттiк сатып алуды электрондық форматта өткiзуге құқылы болды. 2012 жылғы 1 шілдеден бастап мемлекеттік сатып алуды жүргізудің осы тәсілі электрондық мемлекеттік сатып алу арқылы ғана жүргізіледі.
Сондай-ақ, 2012 жылғы 1 шілдеден бастап мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырудың жаңа тәсілі - аукцион енгізілді, ол мемлекеттiк сатып алудың веб-порталында нақты уақыт режимiнде электрондық форматта ғана жүзеге асырылады.
Мемлекеттiк сатып алуды автоматтандыру бюджет қаражатын үнемдеудiң және мемлекеттiк сатып алу процесiн негiзсiз кiдiрту себептерiн жоюдың неғұрлым тиiмдi құралдарының бiрi болып табылады.
2012 жылғы 1 қарашадағы жағдай бойынша порталда тіркелген қатысушылардың жалпы саны 189 131 құрады, бұл 2010 жылмен салыстырғанда 2,2 есеге көп.
Өнім берушілердің саны 2010 жылмен салыстырғанда 1,8 есеге өсіп, 99 567 құрады, оның ішінде 45 711 – заңды тұлғалар, 53 856 – жеке тұлғалар.
Келушілер саны – 48 492 320, оның ішінде абсолюттік бірегей келушілер - 4 790 003, бұл 2010 жылмен салыстырғанда 3,3 есеге көп.
Порталға кірген әрбір келуші орта есеппен 20 парақтан қарайды. Келушінің сайтта болу ұзақтығы орташа 15 минутты құрайды.
2012 жылғы 1 қарашадағы жағдай бойынша барлық жүзеге асырылған сатып алудың жалпы сомасы 651 188,7 млн. теңгені құрады. Барлық жүзеге асырылған сатып алулардан шартты үнемдеу 30 391,3 млн. теңгені немесе барлық жоспарланған сатып алулардың 4,4% құрады.
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу сомасы – 58 375,1 млн. теңге. Осы тәсілмен жүргізілген сатып алулардан шартты үнемдеу 17 390,5 млн. теңге немесе 22,9%.
Бiрыңғай экономикалық кеңiстiк шеңберiнде Қазақстан Республикасы, Белоруссия Республикасы және Ресей Федерациясы арасында жасалған, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 8 шілдедегі Заңымен ратификацияланған Мемлекеттiк (муниципалдық) сатып алу туралы келiсiм (бұдан әрі – Келісім) мемлекеттік сатып алу жүйесінің дамуына әсер ететін негізгі сыртқы факторлардың бірі болып табылады.
Келісімде Тараптардың барлық мемлекеттері үшін 2014 жылғы
1 қаңтарға дейін ұлттық режимді енгізу көзделген. Осылайша 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қазақстандық кәсіпкерлер үшін Келісім елдерінің кәсіпкерлері қатарында Ресей мен Беларусьтың сатып алуларына қатысуға үлкен мүмкіндік пайда болады. Одан басқа, Келісім жалпы алғанда біздің елдегі бәсекелестіктің дамуына да ықпал ететін болады.
Мемлекеттік сатып алу жүйесінің дамуына ықпал ететін ішкі факторларға барлық тауар түрлеріне мемлекеттік стандарттардың жоқтығын жатқызуға болады. Өйткені, тәжірибеде тапсырушылардың сатып алатын тауарлардың техникалық сипаттамасын құрастырған кезде қажетті тауарды шектен тыс егжей-тегжейлі сипаттау, яғни тапсырушыға алдын ала белгілі бір әлеуетті өнім берушілерде ғана бар тауарларға қойылатын талаптарды қою фактілері бар. Мұндай талаптар, біздің ойымызша, сыбайлас жемқорлық сипаттарына ие және бәсекелестікті шектейді.
Бұдан басқа пайдаланушыларда порталмен жұмыс істеу дағдыларының болмауы, мемлекеттік сатып алу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының нормаларын, порталда орналастырылған электрондық форматта сатып алуды жүргізу нұсқауларын білмеу, мемлекеттік сатып алу аясында Қазақстан Республикасы заңнамасы нормаларының бұзушылықтарына, порталда қалыптасатын есеп деректерінің бұрмалануына, сондай-ақ пайдаланушылардың портал жұмысына наразылық келтіруіне әкеп соғады, бұл жалпы сатып алудың тиісінше өткізілуіне және дәйекті нәтижелердің қалыптасуына әсерін тигізеді.»;
мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
Министрлік «электрондық үкіметті» дамыту шеңберінде министрліктің және оның құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік функцияларды және мемлекеттік қызмет көрсетуді атқаруы бойынша әкімшілік рәсімді (бизнес - үдерістер) кешенді автоматтандыру «е-Қаржымині» ықпалдастырылған автоматтандырылған ақпараттық жүйесі» жобасын іске асыруда.
«е-Қаржымині» БААЖ жобасының негізгі міндеті мемлекеттік қаражатты басқару жүйесін автоматтандыру, қаражатқа қатысты бүкіл бизнес – үдерістердің ықпалдастығын көздейтін, қаржы есептемесін нығайту, бюджетті орындауды бақылау, кірістерді, міндеттемелерді, қолма қол ақшаны ішкі және сыртқы борыштарды, тәуекелдерді, қаржылық аудитті мемлекеттік активтермен қамтамасыз ету, сондай-ақ министрліктің өзге функцияларын басқару болып табылады.»
«3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, мiндеттер, нысаналы индикаторлар және iс-шаралар мен нәтижелер көрсеткiштерi» деген бөлімде:
«3.1. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, мiндеттер, нысаналы индикаторлар және iс-шаралар мен нәтижелер көрсеткiштерi» деген кіші бөлімде:
«1. Нәтижеге бағдарланған бюджетті жетілдіру» деген стратегиялық бағытта:
«1.1. Бюджеттi жоспарлау сапасын арттыру:» деген мақсатта
мына:
«
Нысаналы индикатор
Ақпарат көзi
Өлшем бiрлiгi
Есептi кезең
Жоспарлық кезең
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
«Мемлекеттiк бюджеттiң балансы (профицит/ дефицит)» бәсекеге қабiлеттiлiк индексiнiң Жаһандық индикаторы
ДЭФ БҚИ есебi
Позиция
29
33
30
29
27
26
25
»
деген жолдар жаңа редакцияда жазылсын:
«
Нысаналы индикатор
Ақпарат көзi
Өлшем бiрлiгi
Есептi кезең
Жоспарлық кезең
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
«Мемлекеттiк бюджеттiң теңгерімі (профицит/ дефицит)» бәсекеге қабiлеттiлiк индексiнiң Жаһандық индикаторы
ДЭФ БҚИ есебi
Позиция
29
16
12
16
16
16
16
»
«1.2. Бюджетті орындаудың сапасын, шығыстардың тиімділігі мен қаржылық тәртіпті арттыру, сондай-ақ мемлекеттік борышты қауіпсіз деңгейде ұстау» деген мақсатта:

106
107
105
80
79
78
76
»
изложить в следующей редакции:
«
Целевой индикатор
Источник инфор-
мации
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Индикатор Глобального индекса конкурентоспособности «Нагрузка таможенных процедур»
Отчет ГИК ВЭФ
Позиция
106
102
77
76
75
74
73
»;
в стратегическом направлении «5. Противодействие легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма»:
в цели «5.1. Формирование эффективной системы финансового мониторинга в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма»:
строку
«
Целевой индикатор
Источ-
ник инфор-
мации
Ед.изм.
Отчетный период (год)
Плановый период (год)
2009 год(отчет)
2010 год(план)
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год

106
107
105
80
79
78
67
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Нысаналы индикатор
Ақпарат көзi
Өлшем бiрлiгi
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл
(есеп)
2010 жыл
(жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
«Кедендiк рәсiмдердiң жүктемесi» Жаһандық бәсекеге қабiлеттiлiк индексiнiң индикаторы
ДЭФ БҚИ есебi
Позиция
106
102
77
76
75
74
73
»;
«5. Заңсыз жолмен алынған табыстарды заңдастыру (жылыстату) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы әрекет ету» деген стратегиялық бағытта:
«5.1. Заңсыз жолмен алынған табыстарды заңдастыру (жылыстату) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы әрекет ету мақсатында тиiмдi қаржылық мониторингтеу жүйесiн қалыптастыру» деген мақсатта:
мына:
«
Нысаналы индикатор
Ақпарат көзi
Өлшем бiрлiгi
Есептi кезең (жыл)
Жоспарлық кезең (жыл)
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл

Повышение рейтинга соответствия Республики Казахстан рекомендациям Группы разработки финансовых мер борьбы с отмыванием денег (ФАТФ (40+9) до оценки «Значительного соответствия» и  «Соответствия»
Отчет взаимной оценки ЕАГ
Оценка
-
-
13
13
18
18
23
»
изложить в следующей редакции:
«
Целевой индикатор
Источник информации
Ед. изм.
Отчетный период (год)
Плановый период (год)
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Повышение рейтинга соответствия Республики Казахстан Международным стандартам по противодействию отмыванию денег, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения (ФАТФ 40) до оценки «Значительного соответствия» и «Соответствия»
Отчет взаимной оценки ЕАГ
оценка
-
-
13
13
18
18
23
»;
в задаче «5.1.1. Совершенствование системы финансового мониторинга»:
строки
«
Показатели прямых результатов
Источ-
ник инфор-
мации
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год (отчет)
2010 год (отчет)
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Охват системой финансового мониторинга субъектов финансового мониторинга, предусмотренных Законом РК «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма»
Отчетные данные КФМ
%
-
20
50
65
80
95
98
Мероприятия для достижения показателей прямых результатов
срок реализации
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Принятие Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстана по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма»
-
х
-
-
-
Проведение обучающих семинаров, совещаний и консультаций для сотрудников субъектов финансового мониторинга и государственных органов
х
х
х
х
х
»;
изложить в следующей редакции:
«
Показатели прямых результатов
Источ-
ник инфор-
мации
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год (отчет)
2010 год (отчет)
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Охват системой финансового мониторинга субъектов финансового мониторинга
Отчетные данные КФМ
%
-
20
50
65
80
95
98
Мероприятия для достижения показателей прямых результатов
срок реализации
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Совершенствование законодательства Республики Казахстан по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма.
-
х
х
-
-
Проведение мероприятий по совершенствованию законодательства Республики Казахстан в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма
х
х
х
х
х
Проведение обучающих семинаров, совещаний и консультаций для сотрудников субъектов финансового мониторинга и государственных органов
х
х
х
х
х
Заключение соглашений, меморандумов о сотрудничестве с подразделениями финансовой разведки иностранных государств
х
х
х
х
х
Мониторинг субъектов финансового мониторинга
х
х
х
х
х
»;
раздел «5. Межведомственное взаимодействие»:
дополнить строкой следующего содержания:
«
Показатели задач, для достижения которых требуется межведомственное взаимодействие
Государственный орган, с которым осуществляется межведомственное взаимодействие
Меры, осуществляемые государственными органами
1
2
3
Повышение рейтинга соответствия Республики Казахстан Международным стандартам по противодействию отмыванию денег, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения
ГП, КНБ, АБЭКП, МВД, ВС, НБ, АСФК, МЭРТ, МЮ, МТК
Совершенствованию законодательства и институциональных мер в сфере противодействия легализации (отмывания) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма
»;
раздел «6. Управление рисками»:
подраздел «Внешние риски» дополнить строками следующего содержания:
«
Недостижение индикаторов Глобального индекса конкурентоспособности Всемирного экономического форума и рейтинга Всемирного банка «Doing Business»
Снижения позиций страны в рейтинге конкурентоспособности
Мониторинг тенденций в мире и стране с точки зрения конкурентоспособности с целью своевременного выявления слабых и сильных сторон, угроз и возможностей и принятия соответствующих мер реагирования
Отсутствие у отраслевых государственных органов автоматизированного учета объектов государственного имущества, определенных Законом Республики Казахстан «О государственном имуществе», сведения по которым представляются в Реестр государственного имущества
Отсутствие информации по отдельным объектам учета в Реестре государственного имущества
Обеспечение взаимодействия Реестра государственного имущества с информационными системами 4-х государственных органов (МЮ, АУЗР, МЧС и МК)
Принятие Международных стандартов по противодействию отмыванию денег, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения и методики оценки Группы разработки финансовых мер борьбы с отмыванием денег (ФАТФ)
Снижение позиции рейтинга соответствия Республики Казахстан Международным стандартам по противодействию отмыванию денег, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения и методики оценки Группы разработки финансовых мер борьбы с отмыванием денег (ФАТФ) и позиции оценщиков Евразийской группы по противодействию легализации преступных доходов и финансированию терроризма (ЕАГ)
Взаимодействие с Евразийской группой по противодействию легализации преступных доходов и финансированию терроризма и предоставление объективных данных в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма
Падение мировых цен на продукцию горнодобывающей отрасли (феррахром, алюминий, цинк, медь и т.д.), а также автовозвраты НДС по «0» ставке
Неисполнение плана РБ
Обеспечение исполнения прогноза по доходам республиканского и местных бюджетов, относящихся к компетенции органов налоговой службы
»;
подраздел «Внутренние риски» дополнить строками следующего содержания:
«
Отсутствие в Казахстане специалистов в области МСФООС
Риск некачественного перехода на МСФООС
Обучение казахстанских специалистов в области бухгалтерского учета и финансовой отчетности в соответствии с МСФООС, а также привлечение иностранных консультантов для обучения, в том числе в рамках международных проектов
Нереализация Международных стандартов по противодействию отмыванию денег, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения соответствующими государственными органами (ГП, КНБ, АБЭКП, МВД, ВС, НБ, АСФК, МЭРТ, МЮ, МТК)
Ухудшение позиций в рейтинге по показателям соответствия международным стандартам Группы разработки финансовых мер борьбы с отмыванием денег (ФАТФ)
Взаимодействие государственных органов по совершенствованию законодательства и институциональных мер в сфере противодействия легализации (отмывания) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма
Несвоевременное утверждение стандартов и регламентов государственных услуг
Ухудшение качества предоставляемых налоговых услуг
Обеспечение утверждения стандартов и регламентов государственных услуг, включенных в Реестр государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам
»;
раздел «7. Бюджетные программы» изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

Қазақстан Республикасының сәйкестік рейтингінің ақшаны жылыстатуға қарсы күрестің қаржылық шараларын әзірлеу тобының (ФАТФ (40+9) ұсынымына «Неғұрлым сәйкес» және «Сәйкес»-ке дейін бағалауын арттыру
ЕАТ өзара бағалау есебi
баға
-
-
13
13
18
18
23
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Нысаналы индикатор
Ақпарат көзi
Өлшем бiрлiгi
Есептi кезең(жыл)
Жоспарлық кезең (жыл)
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Қазақстан Республикасының ақшаны жылыстатуға, терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға (ФАТФ 40) қарсы іс-қимыл жөніндегі халықаралық стандарттарға сәйкестік рейтингін «Неғұрлым сәйкес» және «Сәйкес»-ке дейін бағалануын арттыру
ЕАТ өзара бағалау есебi
баға
-
-
13
13
18
18
23
»;
«5.1.1. Қаржы мониторинг жүйесiн жетiлдiру» деген мiндетте:
мына:
«
Тiкелей нәтижелер көрсеткiштерi
Ақпарат көзi
Өлшем бiрлiгi
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
«Заңсыз жолмен алынған табыстарды заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыруға қарсы әрекет ету туралы» ҚР Заңында көзделген қаржы мониторингі субъектілерін қаржы мониторингі жүйесімен қамту
ҚМК есептiлiк деректерi
%
-
20
50
65
80
95
98
Тiкелей нәтижелер көрсеткiштерiне қол жеткiзу үшiн iс-шаралар
iске асыру мерзiмi
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы әрекет ету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының қабылдануы
-
х
-
-
-
Қаржылық мониторинг субъектілерінің және мемлекеттік органдардың қызметкерлері үшін оқыту семинарларын, кеңестер мен консультациялар өткізу
х
х
х
х
х
»
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
Тiкелей нәтижелер көрсеткiштерi
Ақпарат көзi
Өлшем бiрлiгi
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (есеп)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Қаржы мониторингі субъектілерін қаржы мониторингі жүйесімен қамту
ҚМК есептiк деректері
%
-
20
50
65
80
95
98
Тiкелей нәтижелер көрсеткiштерiне қол жеткiзу үшін iс-шаралар
Iске асыру мерзiмi
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасын жетілдіру
-
х
х
-
-
Заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын жетілдіру бойынша шаралар өткізу
х
х
х
х
х
Қаржы мониторингі субъектiлерi мен мемлекеттiк органдардың қызметкерлерi үшiн оқу семинарларын, кеңестер мен консультациялар өткiзу
х
х
х
х
х
Шетел мемлекеттерінің қаржылық барлау бөлiмшелерiмен ынтымақтастық туралы келiсiмдер, меморандумдар жасасу
х
х
х
х
х
Қаржы мониторингі субъектiлерiнiң мониторингі
х
х
х
х
х
»;
«5. Ведомствоаралық өзара iс-қимыл» деген бөлім:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Қол жеткiзу үшiн ведомствоаралық өзара iс-қимыл талап етiлетiн мiндеттердің көрсеткiшi
Ведомствоаралық өзара іс-қимылды жүзеге асыратын мемлекеттік орган
Мемлекеттiк органдар жүзеге асыратын шаралар
1
2
3
Қазақстан Республикасының Ақшаны жылыстатуға, терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жөніндегі халықаралық стандарттарына сәйкестігі рейтингін арттыру
БП, ҰҚК, ЭҚСКА, ІІМ, ЖС, ҰБ, СДША, ЭДСМ, Әділетмині, ККМ
Заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласындағы заңнаманы және институционалдық шараларды жетілдіру
»;
«6. Тәуекелдерді басқару» деген бөлімде:
«Сыртқы тәуекелдер» деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Дүниежүзілік экономикалық форумның Жаһандық бәсекеге қабілеттілік индексінің индикаторларына және «Doing Business» Дүниежүзілік банктің рейтингіне қол жеткізбеу
Бәсекеге қабілеттілік рейтингіндегі елдің позициясының төмендеуі
Әлсіз және күшті жақтарын, қауіп-қатер мен мүмкіндіктерді уақтылы анықтау және тиісті ден қою шараларын қабылдау мақсатында бәсекеге қабілеттілік тұрғысынан әлемдегі және елдегі үрдістерді мониторингілеу
Салалық мемлекеттік органдарда «Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған, олар бойынша мәліметтер Мемлекеттік мүлік тізіліміне ұсынылатын мемлекеттік мүлік объектілерін автоматтандырылған есепке алудың болмауы
Мемлекеттік мүлік тізілімінде есепке алудың жекелеген объектілері бойынша ақпараттың болмауы
Мемлекеттік мүлік тізілімінің 4 мемлекеттік органның (Әділетмині, ЖРА, ТЖМ және МАМ) ақпараттық жүйесімен өзара іс-қимылын қамтамасыз ету
Ақшаны жылыстатуға, терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жөніндегі халықаралық стандарттарын және Ақшаны жылыстатуға қарсы күрестің қаржылық шараларын әзiрлеу тобының (ФАТФ) бағалау әдістемесін қабылдау
Қазақстан Республикасының ақшаны жылыстатуға, терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жөніндегі халықаралық стандарттарына және ақшаны жылыстатуға қарсы күрестің қаржылық шараларын әзiрлеу тобының (ФАТФ) бағалау әдістемесіне сәйкестігі позициясының және Қылмыстық кірістерді заңдастыруға және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жөніндегі еуразиялық топтың бағалаушылары позициясының төмендеуі
Қылмыстық кірістерді заңдастыруға және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жөніндегі еуразиялық топпен өзара іс-қимыл және заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласындағы объективті деректерді ұсыну
Тау-кен өндіру саласындағы өнімге (феррахром, алюминий, мырыш, мыс және т.б.) әлемдік бағаның құлдырауы, сондай-ақ «0» ставка бойынша ҚҚС
автоқайтарулар
РБ жоспарының орындалмауы
Салық қызметі органдарының құзыретіне жататын республикалық және жергілікті бюджеттердің кірістері бойынша болжамның орындалуын қамтамасыз ету
»;
«Ішкі тәуекелдер» деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Қазақстанда ҚСХҚЕС саласындағы мамандардың болмауы
ҚСХҚЕС-ке сапасыз көшу тәуекелі
ҚСХҚЕС-ке сәйкес бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік саласындағы қазақстандық мамандарды оқыту, сондай-ақ оқыту үшін, оның ішінде халықаралық жобалар шеңберінде шетелдік консультанттарды тарту
Ақшаны жылыстатуға, терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып жою қаруын таратуға қарсы іс-қимыл бойынша тиісті мемлекеттік органдардың (БП, ҰҚК, ЭҚСКА, ІІМ, ЖС, ҰБ, СДША, ЭДСМ, Әділетмині, ККМ) халықаралық стандарттарды іске асырмауы
Ақшаны жылыстатуға қарсы күрестің қаржылық шараларын әзірлеу тобының халықаралық стандарттарына сәйкестік көрсеткіштері бойынша рейтингісіндегі позицияларының төмендеуі
Заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы
іс-қимыл саласындағы заңнаманы және институционалдық шараларды жетілдіру бойынша мемлекеттік органдардың өзара іс-қимылы
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің стандарттары мен регламенттерінің уақтылы бекітілмеуі
Ұсынылатын салықтық қызметтер көрсету сапасының нашарлауы
Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер көрсету тізіліміне енгізілген мемлекеттік қызметтер көрсетудің стандарттары мен регламенттерін бекітуді қамтамасыз ету
»;
«7. Бюджеттік бағдарламалар» деген бөлім осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2012 года № 1696
Раздел 7. Бюджетные программы
Бюджетные программы
Бюджетная программа
001 Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета
Описание
Бюджетное планирование, исполнение и контроль за исполнением государственного бюджета
Обеспечение формирования и реализация государственной политики в области таможенного контроля. Таможенное оформление и таможенный контроль товаров и транспортных средств, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан
Обеспечение полноты поступления налогов и других обязательных платежей в бюджет путем улучшения налогового администрирования, а также государственного регулирования производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, отдельных видов нефтепродуктов, осуществление международного сотрудничества
Осуществление функций исполнения республиканского бюджета и обслуживание исполнения местных бюджетов, Национального фонда Республики Казахстан. Управление бюджетными деньгами
Осуществление внутреннего государственного финансового контроля
Обеспечение формирования и реализация государственной политики в области контроля за проведением процедур банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов)
Реализация государственной политики в области управления государственным имуществом
Обеспечение противодействия легализации (отмыванию) незаконных доходов и финансированию терроризма
Содержание центрального аппарата Министерства финансов Республики Казахстан, комитетов и их территориальных органов.
Повышение квалификации государственных служащих, обучение государственному и английскому языкам.
Сопровождение и эксплуатация информационных систем, системно-техническое обслуживание вычислительной техники.
Оплата услуг связи, текущий ремонт зданий, помещений, основных средств, оборудования.
Аренда зданий, помещений, автотранспортных средств. Приобретение товаров, расходных и комплектующих материалов.
Прочие услуги и работы
вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
наименование показателей бюджетной программы
ед. изм.
отчетный год
плановый период
2014 год
2015 год
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Содержание штатной численности центрального аппарата Министерства финансов Республики Казахстан, комитетов и их территориальных органов
ед.

2. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                         С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1696 қаулысына
қосымша
Бюджеттік бағдарлама
001 Бюджеттік жоспарлауды, мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету
Сипаттамасы
Бюджеттік жоспарлау, мемлекеттік бюджеттің атқарылуы және оның атқарылуын бақылау
Кедендік бақылау саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыруды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарын кедендік ресімдеу мен кедендік бақылау
Салықтық әкімшілік етуді жақсарту жолымен салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің толық түсуін, сондай-ақ этил спирті мен алкоголь өнімінің, темекі бұйымдарының, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің өндірілуі мен айналымын мемлекеттік реттеуді қамтамасыз ету, халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру
Республикалық бюджеттің атқарылуы функцияларын жүзеге асыру және жергілікті бюджеттердің, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының атқарылуына қызмет көрсету. Бюджет ақшасын басқару.
Ішкі мемлекеттік қаржылық бақылауды жүзеге асыру
Банкроттық рәсімдерді жүргізуді бақылау саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыруды және іске асыруды қамтамасыз ету (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру)ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда)
Мемлекеттік мүлікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
Заңсыз табыстарды жария ету (жылыстату) мен терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң орталық аппаратын, комитеттердi және олардың аумақтық органдарын ұстау. Мемлекеттiк қызметкерлердiң бiлiктiлiгiн арттыру, мемлекеттiк және ағылшын тілдерін оқыту. Ақпараттық жүйелердi сүйемелдеу және пайдалану, есептеу техникасына жүйелi-техникалық қызмет көрсету. Байланыс қызметiне ақы төлеу, ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды, негiзгi құралдарды,жабдықтарды ағымдағы жөндеу. Ғимараттарды, үй-жайларды, автокөлік құралдарын жалдау. Тауарлар, шығыс және жинақтаушы материалдар сатып алу. Тауарларды, шығыстық және қосалқы материалдарды сатып алу. Өзге де көрсетілетін қызметтер мен жұмыстар
бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына қарай
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
іске асыру тәсіліне қарай
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті жыл
жоспарлы кезең
2014 жыл
2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі орталық аппаратының, комитеттерінің және олардың аумақтық органдарының штат санын ұстау
бірлік

42 480
47 723
73 641
87 940
96 449
97 415
97 181
Бюджетная программа
026 Строительство объектов таможенного контроля и таможенной инфраструктуры
Описание
Строительные работы на продолжающихся объектах таможенного контроля, разработка и утверждение проектно-сметной документации, технико-экономического обоснования проектов, завершение строительства объектов таможенного контроля в регионах Республики Казахстан
вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
развития
наименование показателей бюджетной программы
ед. изм.
отчетный год
плановый период
2014 год
2015 год
2009 год (отчет)
2010 год (план теку-
щего года)
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Завершение строительства объектов в Южно-Казахстанской, Мангистауской, Актюбинской и Алматинской областях
объектов
7
4
1
Разработка проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы и начало строительства Единого контрольно-пропускного пункта в Восточно-Казахстанской области
объектов
1
Разработка проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы и начало строительства по проекту реконструкции таможенных постов в Восточно-Казахстанской, Жамбылской и Алматинской областях
объектов
4
Разработка проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы и начало строительства таможенного поста в Южно-Казахстанской области
объектов
1
Завершение строительства Единого контрольно-пропускного пункта «Нововоскресеновка» в Жамбылской области
объектов
1
Разработка проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы и начало строительства быстровозводимых служебных жилых домов в Алматинской, Жамбылской, Мангистауской, Южно-Казахстанской, Восточно-Казахстанской областях
объектов
430
Разработка проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы и начало строительства 18-ти квартирных жилых домов с инженерным обеспечением в Алматинской области
объектов
4
Строительство единого контрольно-пропускного пункта «Сыпатай батыр» Департамента таможенного контроля по Жамбылской области в ауле Андас батыр Меркенского района Жамбылской области
объектов
1
Строительство и реконструкция трех таможенных постов (Бахты, Кулан, Калжат) и трех единых контрольно-пропускных пунктов (Майкапчагай, Атамекен, Карасу) на южной границе
объектов
6
Завершение строительства таможенного поста «Бахты» и единого контрольно-пропускного пункта «Майкапчагай»
объектов
2
Строительство служебных жилых домов для сотрудников таможенных постов в Алматинской области
объектов
4
Строительство служебных жилых домов и общежитий для сотрудников таможенных постов
объектов
44
Завершение строительства служебных жилых домов и общежитий для сотрудников таможенных постов
объектов
27
Разработка проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по проекту «Строительство здания Департамента таможенного контроля с центром таможенного оформления в городе Усть-Каменогорске Восточно-Казахстанской области»
объектов
1
Завершение строительства единого контрольно-пропускного пункта «Карасу» таможенного поста «Кордай» в Карасуском сельском округе Кордайского района Жамбылской области
объектов
1
показатели конечного результата
Ввод в эксплуатацию новых и реконструкция действующих контрольно-пропускных пунктов на таможенных постах
объектов
5
1
Обеспечение жильем сотрудников таможенных органов в приграничных районах
объектов

42 480
47 723
73 641
87 940
96 449
97 415
97 181
Бюджеттік бағдарлама
026 Кедендік бақылау және кедендік инфрақұрылым объектілерін салу
Сипаттамасы
Кедендік бақылау объектілерінде жалғастырылып жатқан құрылыс жұмыстары, жобалау-сметалық құжаттарды, жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және бекіту, Қазақстан Республикасының өңірлерінде кедендік бақылау объектілерінің құрылысын аяқтау.
бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына қарай
бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне қарай
жеке
ағымдағы/даму
даму
бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті жыл
жоспарлы кезең
2014 жыл
2015 жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (ағымдағы жылдың жоспары)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
Оңтүстік Қазақстан, Маңғыстау, Ақтөбе және Алматы облыстарындағы объектілердің құрылысын аяқтау
объектілер
7
4
1
Жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу, Мемлекеттік сараптама жүргізу және Шығыс Қазақстан облысында Бірыңғай бақылау-өткізу пункті құрылысының басталуы
объектілер
1
Жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу, Мемлекеттік сараптама өткізу және Шығыс Қазақстан, Жамбыл, Алматы облыстарының кеден бекеттерінде қайта жаңарту жобасы бойынша құрылыстың басталуы
объектілер
4
Жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу, Мемлекеттік сараптама жүргізу және Оңтүстік Қазақстан облысында кеден бекеті құрылысының басталуы
объектілер
1
Жамбыл облысында «Нововоскресеновка» Бірыңғай бақылау-өткізу пункті құрылысының аяқталуы
объектілер
1
Жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу, Мемлекеттік сараптама жүргізу және Алматы, Жамбыл, Маңғыстау, Оңтүстік Қазақстан, Шығыс Қазақстан облыстарында тез салынатын қызметтік тұрғын үй құрылысының басталуы
объектілер
430
Жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу, Мемлекеттік сараптама жүргізу және Алматы облысында инженерлік қамтамасыз етілген 18 пәтерлі тұрғын үй құрылысының басталуы
объектілер
4
Жамбыл облысы Меркі ауданы Андас батыр ауылындағы Жамбыл облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің «Сыпатай батыр» бірыңғай бақылау-өткізу пункті құрылысы
объектілер
1
Оңтүстік шекарада үш кеден бекетінің (Бақты, Құлан, Қалжат) және үш бірыңғай бақылау-өткізу пунктінің (Майқапшағай, Атамекен, Қарасу) құрылысы және қайта жаңарту
объектілер
6
«Бақты» кеден бекетінің және «Майқапшағай» бірыңғай бақылау-өткізу пунктінің құрылыстарының аяқталуы
объектілер
2
Алматы облысындағы кеден бекеттерінің қызметкерлері үшін қызметтік тұрғын үйлер салу
объектілер
4
Кеден бекеттерінің қызметкерлері үшін қызметтік тұрғын үйлер мен жатақханалар салу
объектілер
44
Кеден бекеттерінің қызметкерлері үшін қызметтік тұрғын үйлер мен жатақханалар салуды аяқтау
объектілер
27
«Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласында кедендік рәсімдеу орталығымен Кедендік бақылау департаменті ғимаратының құрылысы» жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларын әзірлеу, Мемлекеттік сараптама өткізу
объектілер
1
Жамбыл облысы Қордай ауданы Қарасу ауылдық округіндегі «Қордай» кеден бекеті «Қарасу» бірыңғай бақылау-өткізу пунктінің құрылысын аяқтау
объектілер
1
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Кеден бекеттеріндегі жаңа бақылау-өткізу пункттерін пайдалануға енгізу және қолданыстағыларын қайта жаңарту
объектілер
5
1
Шекара маңындағы аудандарда кеден органдары қызметкерлерін тұрғын үймен қамтамасыз ету
объектілер