О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2012 года № 821 "Об утверждении Программы "Доступное жилье - 2020"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1777. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2014 года № 728
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.06.2014 № 728 (вводится в действие с 01.01.2015).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2012 года № 821 «Об утверждении Программы «Доступное жилье – 2020» следующие изменения и дополнения:
в Программе «Доступное жилье – 2020», утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1 «Паспорт программы»:
в подразделе «Источники и объемы финансирования»:
в пункте 1:
абзац второй изложить в следующей редакции:
«1949108 миллионов тенге (далее - млн. тенге), в том числе: в 2012 году – 143854 млн. тенге, в 2013 году – 197900 млн. тенге, в 2014 году – 250750 млн. тенге, в 2015 году – 232963 млн. тенге, в 2016 году – 241741 млн. тенге, в 2017 году – 212200 млн. тенге, в 2018 году – 216000 млн. тенге, в 2019 году – 220500 млн. тенге, в 2020 году – 233200 млн. тенге, из них:»;
абзац третий изложить в следующей редакции:
«бюджетное кредитование – 436889 млн. тенге, в том числе:»;
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
«местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы по ставке 0,01 % годовых на проектирование, строительство и (или)
приобретение жилья через систему жилстройсбережений – 374689 млн. тенге, в том числе: в 2012 году – 42089 млн. тенге, в 2013 году – 34600 млн. тенге, в
2014 году – 35000 млн. тенге, в 2015 году – 37000 млн. тенге, в 2016 году –
40000 млн. тенге, в 2017 году – 42000 млн. тенге, в 2018 году – 45000 млн. тенге,
в 2019 году – 48000 млн. тенге, в 2020 году – 51000 млн. тенге;»
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
«целевые трансферты – 1512219 млн. тенге, в том числе:»;
абзац десятый изложить в следующей редакции:
«местным исполнительным органам областей, городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение арендного жилья для молодых семей и его реализацию через систему жилстройсбережений – 208160 млн. тенге, в том числе: в 2012 году – 13160 млн. тенге, в 2013 году – 15000 млн. тенге, в 2014 году – 20000 млн. тенге, в 2015 году – 23000 млн. тенге, в 2016 году – 24000 млн. тенге, в 2017 году – 26000 млн. тенге, в 2018 году – 27000 млн. тенге, в 2019 году – 29000 млн. тенге, в 2020 году – 31000 млн. тенге;»;
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:

"Қолжетімді тұрғын үй - 2020" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 маусымдағы № 821 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1777 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 маусымдағы № 728 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.06.2014 № 728 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қолжетімді тұрғын үй - 2020» бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 маусымдағы № 821 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген «Қолжетімді тұрғын үй - 2020» бағдарламасында:
«Бағдарламаның паспорты» деген 1-бөлімде:
«Қаржыландыру көздері және көлемі» деген кіші бөлімде:
1-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«1949108 миллион теңге (бұдан әрі – млн. теңге), оның ішінде 2012 жылы – 143854 млн. теңге, 2013 жылы – 197900 млн. теңге, 2014 жылы – 250750 млн. теңге, 2015 жылы – 232963 млн. теңге, 2016 жылы – 241741 млн. теңге, 2017 жылы – 212200 млн. теңге, 2018 жылы – 216000 млн. теңге, 2019 жылы – 220500 млн. теңге, 2020 жылы – 233200 млн. теңге, оның ішінде:»;
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«бюджеттік кредит беру – 436889 млн. теңге, оның ішінде:»;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарына жылдық 0,01 % ставка бойынша тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 374689 млн. теңге, оның ішінде 2012 жылы – 42089 млн. теңге, 2013 жылы – 34600 млн. теңге, 2014 жылы – 35000 млн. теңге, 2015 жылы – 37000 млн. теңге, 2016 жылы – 40000 млн. теңге, 2017 жылы – 42000 млн. теңге, 2018 жылы – 45000 млн. теңге, 2019 жылы – 48000 млн. теңге, 2020 жылы – 51000 млн. теңге;»;
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«нысаналы трансферттер – 1512219 млн. теңге, оның ішінде:»;
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарына жас отбасылар үшін жалға берілетін тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға және оны тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы сатуға – 208160 млн. теңге, оның ішінде 2012 жылы – 13160 млн. теңге, 2013 жылы – 15000 млн. теңге, 2014 жылы – 20000 млн. теңге, 2015 жылы – 23000 млн. теңге, 2016 жылы – 24000 млн. теңге, 2017 жылы – 26000 млн. теңге, 2018 жылы – 27000 млн. теңге, 2019 жылы – 29000 млн. теңге, 2020 жылы – 31000 млн. теңге;»;
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

«на проведение в Алматинской области предварительных работ по развитию четырех городов-спутников города Алматы – 73565 млн. тенге, в том числе: в 2012 году – 4065 млн. тенге, в 2013 году – 10100 млн. тенге, в 2014 году – 9100 млн. тенге, в 2015 году – 9300 млн. тенге, в 2016 году – 9100 млн. тенге, в 2017 году – 9700 млн. тенге, в 2018 году – 7500 млн. тенге, в 2019 году – 5000 млн. тенге, в 2020 году – 9700 млн. тенге;»;
абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции:
«на проведение в Акмолинской области предварительных работ по развитию села Кощи, как города-спутника города Астаны – 29114 млн. тенге, в том числе: в 2012 году – 2214 млн. тенге, в 2013 году – 2300 млн. тенге, в 2014 году – 4200 млн. тенге, в 2015 году – 2900 млн. тенге, в 2016 году – 3500 млн. тенге, в 2017 году – 3500 млн. тенге, в 2018 году – 3500 млн. тенге, в 2019 году – 3500 млн. тенге, в 2020 году – 3500 млн. тенге;»;
в разделе 4 «Цель, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов Программы»:
в подразделе «Целевые индикаторы и показатели результатов Программы»:
в графе «2012»:
в строке «Жилье для очередников МИО» цифры «136,4» заменить цифрами «150»;
в строке «Жилье для всех категорий населения по линии ЖССБК» цифры «313» заменить цифрами «245»;
в строке «Коммерческое жилье» цифры «2498» заменить цифрами «2552,4»;
в графе «2013»:
в строке «Жилье для всех категорий населения по линии ЖССБК» цифры «320» заменить цифрами «388»;
в строке «Коммерческое жилье» цифры «2500» заменить цифрами «2432»;
в разделе 5 «Этапы реализации Программы»:
в подразделе «Жилье для очередников МИО»:
дополнить частью следующего содержания:
«В случае принятия данного закона местные исполнительные органы будут строить арендное жилье без права выкупа 4 класса комфортности для очередников из числа социально уязвимых слоев населения.»;
в разделе 6 «Необходимые ресурсы»:
в части второй цифры «1 951,453» и «146,2» заменить соответственно цифрами «1 949,108» и «143,854»;
в подразделе «Ожидаемый результат от реализации Программы»:
в части второй:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) кредитного жилья местными исполнительными органами с его реализацией через систему жилстройсбережений – 2 943,0 тыс. кв. метров, в том числе: в 2012 году – 245,0 тыс. кв. метров, в 2013 году – 388,0 тыс. кв. метров, в 2014 – 2020 годы по 330,0 тыс. кв. метров.»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:

«Алматы облысында Алматы қаласының төрт серіктес қаласын дамыту жөнінде алдын ала жұмыстар жүргізуге – 73565 млн. теңге, оның ішінде 2012 жылы – 4065 млн. теңге, 2013 жылы – 10100 млн. теңге, 2014 жылы – 9100 млн. теңге, 2015 жылы – 9300 млн. теңге, 2016 жылы – 9100 млн. теңге, 2017 жылы – 9700 млн. теңге, 2018 жылы – 7500 млн. теңге, 2019 жылы – 5000 млн. теңге, 2020 жылы – 9700 млн. теңге;»;
он төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Ақмола облысында Астана қаласының серіктес қаласы ретінде Қосшы селосын дамыту жөнінде алдын ала жұмыстар жүргізуге – 29114 млн. теңге, оның ішінде 2012 жылы – 2214 млн. теңге, 2013 жылы – 2300 млн. теңге, 2014 жылы – 4200 млн. теңге, 2015 жылы – 2900 млн. теңге, 2016 жылы – 3500 млн. теңге, 2017 жылы – 3500 млн. теңге, 2018 жылы – 3500 млн. теңге, 2019 жылы – 3500 млн. теңге, 2020 жылы – 3500 млн. теңге;»;
«Бағдарламаның мақсаты, міндеттері, нысаналы индикаторлары және іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері» деген 4-бөлімде:
«Бағдарламаның нысаналы индикаторлары және іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері» деген кіші бөлімде:
«2012» деген бағанда:
«ЖАО-да кезекте тұрған азаматтар үшін тұрғын үй» деген жолдағы «136,4» деген сандар «150» деген сандармен ауыстырылсын;
«ҚТҚЖБ желісі бойынша халықтың барлық санаттары үшін тұрғын үй» деген жолдағы «313» деген сандар «245» деген сандармен ауыстырылсын;
«Коммерциялық тұрғын үй» деген жолдағы «2498» деген сандар «2552,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013» деген бағанда:
«ҚТҚЖБ желісі бойынша халықтың барлық санаттары үшін тұрғын үй» деген жолдағы «320» деген сандар «388» деген сандармен ауыстырылсын;
«Коммерциялық тұрғын үй» деген жолдағы «2500» деген сандар «2432» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыру кезеңдері» деген 5-бөлімде:
«ЖАО-да кезекте тұрғандар үшін тұрғын үй» деген кіші бөлімде:
мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
«Осы заң қабылданған жағдайда жергілікті атқарушы органдар халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарының қатарынан кезекте тұрғандар үшін жайлылығы 4-сыныпты, сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғын үй салатын болады.»;
«Қажетті ресурстар» деген 6-бөлімде:
екінші бөліктегі «1 951,453» және «146,2» деген сандар тиісінше «1 949,108» және «143,854» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтиже» деген кіші бөлімде:
екінші бөлікте:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) жергілікті атқарушы органдардың кредиттік тұрғын үй салуы, кейін оны тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы сатуы – 2 943,0 мың шаршы метр, оның ішінде 2012 жылы – 245,0 мың шаршы метр, 2013 жылы – 388,0 мың шаршы метр, 2014 – 2020 жылдары жыл сайын 330,0 мың шаршы метр;»;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

«2) арендное (коммунальное) жилье местными исполнительными органами для очередников – 2 300,0 тыс. кв. метров, в том числе: в 2012 году – 150,0 тыс. кв. метров, в 2013 году – 225,0 тыс. кв. метров, в 2014 – 2020 годы по 275,0 тыс. кв. метров;»;
в приложении к Программе «Доступное жилье – 2020»:
План мероприятий по реализации Программы дополнить строкой, порядковый номер 11, следующего содержания:
«
11.
Внесение изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений в части строительства местными исполнительными органами арендного жилья без права выкупа 4 класса комфортности для очередников из числа социально уязвимых слоев населения.
3 квартал 2013 года
АДСиЖКХ, МЮ, МФ
Не требуются
Концепция законо-
проекта
».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

«2) жергілікті атқарушы органдардың кезекте тұрғандар үшін жалға берілетін (кредиттік) тұрғын үй салуы – 2 300,0 мың шаршы метр, оның ішінде 2012 жылы – 150,0 мың шаршы метр, 2013 жылы – 225,0 мың шаршы метр, 2014 – 2020 жылдары жыл сайын 275,0 мың шаршы метр;»;
«Қолжетімді тұрғын үй – 2020» бағдарламасына қосымшада:
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары мынадай мазмұндағы реттік саны 11-жолмен толықтырылсын:
«
11.
Жергілікті атқарушы органдардың халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарының ішінен кезекте тұрғандар үшін жайлылығы 4-сыныпты, сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғын үй салуы бөлігінде Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу
2013 жылғы 3-тоқсан
ҚТҮКШІА, Әділетмин і, Қаржымині
Талап етілмейді
Заң жобасын ың тұжырым дамасы
».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов