О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 183 "О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1803
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 183 «О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 21, ст. 269) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
раздел 2. «Анализ текущей ситуации и тенденции развития здравоохранения»:
подраздел 1. «Укрепление здоровья граждан и снижение уровня смертности:
главу «Основные параметры развития здравоохранения» дополнить частями следующего содержания:
«В настоящее время подготовку врачей осуществляют 6 медицинских университетов и 1 негосударственный ВУЗ, 3 медицинских факультета многопрофильных университетов. Повышение квалификации проводится на базе Алматинского государственного института усовершенствования врачей, Высшей школы общественного здравоохранения, медицинских университетов, 16 научно-исследовательских институтов и научных центров.
Медицинскую помощь оказывают более 60 тысяч врачей и около 139 тысяч средних медицинских работников. Несмотря на увеличение обеспеченности населения врачебными кадрами всех специальностей (с 36,5 в 2005 году до 37,8 на 10 000 населения в 2009 году), обеспеченность врачами практического профиля на протяжении ряда лет остается на одном уровне. Аналогична обеспеченность населения средним медицинским персоналом. В 2009 году данный показатель составил 86,4 на 10 тысяч населения.
За период реализации Госпрограммы проведена определенная работа по достижению качества подготовки кадров здравоохранения. Создана нормативная база медицинского и фармацевтического образования, с 2007 года реализуются новые образовательные программы высшего медицинского образования, основанные на компетентном подходе и с учетом лучшего мирового опыта. Все государственные медицинские вузы впервые за последние десять лет приобрели современное учебно-клиническое и лабораторное оборудование, 85% медицинских вузов перешли в статус государственных предприятий на праве хозяйственного ведения, получив большую самостоятельность. Поэтапно осуществляется внедрение инновационных образовательных технологий. В настоящее время более 400 преподавателей прошли переподготовку за рубежом и более 500 - в Казахстане с привлечением ведущих зарубежных специалистов. Созданные учебно-клинические центры позволили сделать акцент на клинической подготовке студентов и интернов. Разработаны национальные стандарты институциональной аккредитации базового медицинского образования, основанные на глобальных стандартах улучшения качества Всемирной федерации медицинского образования. Решением Аккредитационного совета Национального аккредитационного центра Министерства образования и науки Республики Казахстан аккредитован АО «Медицинский университет Астана». Начато проведение институциональной аккредитации еще 3-х государственных медицинских университетов.
Усилена нормативная правовая база, регулирующая кадровый потенциал: оптимизирована номенклатура и усовершенствованы квалификационные характеристики медицинских и фармацевтических специальностей и должностей работников здравоохранения. За период реализации Госпрограммы большое внимание было уделено повышению квалификации медицинских кадров за рубежом, организации мастер-классов с привлечением ведущих зарубежных специалистов.

"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011-2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 183 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1803 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011–2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 183 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 21, 269-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2011-2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Ағымдағы ахуалды және денсаулық сақтау саласының даму үрдістерін талдау» деген 2-бөлім:
«Азаматтардың денсаулығын нығайту және өлім-жітім деңгейін төмендету» деген 1-кіші бөлім:
«Денсаулық сақтау саласын дамытудың негізгі параметрлері» деген тарау мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
«Қазіргі уақытта дәрігерлерді даярлауды 6 медицина университеті және 1 мемлекеттік емес ЖОО, көп бейінді университеттердің 3 медициналық факультеті жүзеге асырады. Біліктілікті жоғарылату Алматы мемлекеттік дәрігерлер білімін жетілдіру институтының, Қоғамдық денсаулық сақтау жоғары мектебінің, медицина университеттерінің, 16 ғылыми-зерттеу институты мен ғылыми орталықтардың базасында жүргізіледі.
Медициналық көмекті 60 мыңнан астам дәрігер және 139 мыңға жуық орта медицина қызметкері көрсетеді. Халықты барлық мамандықтағы дәрігер кадрлармен қамтамасыз етуді ұлғайтуға қарамастан (10000 адамға шаққанда 2005 жылғы 36,5-тен 2009 жылы 37,8-ге дейін), практикалық бейінді дәрігерлермен қамтамасыз ету бірнеше жыл бойы бір деңгейде қалып отыр. 2009 жылы бұл көрсеткіш 10 мың адамға шаққанда 86,4-ті құрады. Халықты орта буын медицина қызметкерлерімен қамтамасыз ету бұған ұқсас.
Мемлекеттік бағдарламаны іске асыру кезеңінде денсаулық сақтау кадрларын даярлаудың сапасына қолжеткізу бойынша нақты жұмыстар жүргізілді. Медициналық және фармацевтикалық білім берудің нормативтік базасы құрылды, 2007 жылдан бастап білікті әдістемеге және үздік дүниежүзілік тәжірибеге негізделген жоғары медициналық білім берудің жаңа білім беру бағдарламалары іске асырылуда. Соңғы он жылдың ішінде барлық мемлекеттік медициналық жоғары оқу орындарының қазіргі заманғы оқу-клиникалық және зертханалық жабдықтарды сатып алды, медициналық жоғары оқу орындарының 85%-ы үлкен дербестікті ала отырып, шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорын мәртебесіне ауысты. Инновациялық білім беру технологияларын енгізу кезең-кезеңімен жүзеге асырылады. Қазіргі уақытта 400-ден астам оқытушы шетелде және 500-ден астамы алдыңғы қатарлы шетел мамандарын тарта отырып, Қазақстанда қайта даярлаудан өтті. Құрылған оқу-клиникалық орталықтар студенттер мен интерндердің клиникалық даярлығына серпін беруге ықпал етті. Дүниежүзілік медициналық білім беру федерациясының сапаны жақсартудың жаһандық стандарттарына негізделген базалық медициналық білім берудің институционалдық аккредиттеуінің ұлттық стандарттары әзірленді. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ұлттық аккредиттеу орталығының Аккредиттеу кеңесінің шешімімен «Астана медицина университеті» АҚ аккредиттелді. Тағы 3 мемлекеттік медицина университетінде институционалдық аккредиттеу жүргізу басталды.
Кадр әлеуетін реттейтін нормативтік құқықтық база күшейтілді, номенклатура оңтайландырылды және медициналық және фармацевтикалық мамандықтар мен денсаулық сақтау қызметкерлері лауазымдарының біліктілік сипаттамалары жетілдірілді. Мемлекеттік бағдарламаны іске асыру кезеңінде шетелде медицина кадрларының біліктілігін жоғарылатуға, шетелдің алдыңғы қатарлы мамандарын тарта отырып, мастер-кластар ұйымдастыруға үлкен көңіл бөлінді.

С 2008 года реализуется Концепция реформирования медицинской науки на 2008 – 2012 годы, утвержденная приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 февраля 2008 года № 79, начата работа по подготовке менеджеров медицинской науки.»;
в главе «Анализ основных проблем»:
дополнить частями седьмой и восьмой следующего содержания:
«Во всем мире отмечается рост заболеваемости от неинфекционных хронических заболеваний, связанный, прежде всего, с ростом социально-экономического благополучия стран, увеличения продолжительности жизни, проведения профилактических мероприятий, направленных на выявление онкологических заболеваний, которые являются важной причиной инвалидности и преждевременной смертности, серьезно влияют на показатель продолжительности жизни.
По прогнозам ВОЗ заболеваемость и смертность от злокачественных новообразований до 2020 года во всем мире увеличатся в 1,5-2 раза. Аналогичная тенденция роста заболеваемости раком характерна и для Республики Казахстан, учитывая рост благосостояния и продолжительности жизни населения, а также увеличение выявляемости злокачественных новообразований с внедрением программ ранней диагностики»;
дополнить частями пятнадцатой, шестнадцатой, семнадцатой, восемнадцатой, девятнадцатой, двадцатой следующего содержания:
«Несмотря на ежегодное увеличение выпуска подготовленных медицинских кадров, с каждым годом нарастает проблема дефицита кадров.
Имеют место дефицит персонала, оказывающего ПМСП, чрезмерная концентрация медицинских работников в крупных городах, дисбаланс численности медицинских работников, получивших высшее и среднее профессиональное медицинское образование. Так, обеспеченность врачами городского населения по итогам 2009 года составила 58,3 на 10 тысяч населения, а сельского - всего 14,1. Данная ситуация усугубляется большой диспропорцией в разрезе регионов: обеспеченность врачами сельского населения Карагандинской области составляет 20,1, тогда как в Северо-Казахстанской области всего 9,6 на 10 тысяч сельского населения.
Наблюдается тенденция «старения» кадров, несмотря на увеличение притока молодых специалистов в отрасль. Их доля остается недостаточной и составляет не более 4 % от общего числа врачебных кадров.
Помимо этого отсутствуют мотивационные стимулы к работе и недостаточная социальная защищенность работников здравоохранения. Уровень оплаты труда медицинских работников остается низким, а также отсутствует дифференцированный подход к оплате труда, основанный на конечных результатах работы.
Имеют место низкая конкурентоспособность научных исследований и отсутствие инновационных достижений.
Несмотря на предпринятые меры, основными проблемами образовательной деятельности в области здравоохранения Казахстана остаются качество подготовки кадров, уровень квалификации работающих специалистов»;
в подразделе 2 «Повышение эффективности системы здравоохранения»:
главу «Основные параметры развития здравоохранения» дополнить частями следующего содержания:
«В Республике Казахстан начат процесс оптимизации фармацевтической отрасли для адаптации к международным требованиям. В реализацию Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения» разработаны нормативные правовые акты, регулирующие сферу обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Меры государственной поддержки направлены на обеспечение ежегодного прироста номенклатуры и объемов производства качественной фармацевтической продукции отечественными производителями.
Совершенствуется деятельность по регистрации, сертификации, обеспечению контроля качества лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, а также их рекламы. Создан Национальный информационный лекарственный центр.
Введено государственное регулирование цен на лекарственные средства, закупаемые за счет республиканского и местного бюджетов, что позволило снизить цены в среднем на 30%. Внедрена формулярная система лекарственного обеспечения, направленная на рациональное применение лекарственных средств, исходя из их терапевтической эффективности, фармакоэкономики и мониторинга побочных действий.
На основе мирового опыта создана Единая система дистрибуции лекарственных средств и изделий медицинского назначения, которая позволила достигнуть значительной экономии финансовых средств и увеличить долю потребления отечественных препаратов в несколько раз.
Для обеспечения физической доступности лекарственной помощи жителям села организована реализация лекарственных средств через объекты ПМСП в более, чем 3000 сельских населенных пунктах, не имеющих аптечных организаций.»;
главу «Анализ основных проблем» дополнить частями следующего содержания:
«Состояние здоровья сельского населения и уровень медицинского обслуживания значительно отстают от требуемого. Объем и качество оказания медицинской помощи не удовлетворяют растущие потребности населения. Ухудшение здоровья населения усугубляется неблагоприятной экологической обстановкой, недостатком в снабжении чистой питьевой водой.
Материально-техническая база сельских лечебно-профилактических организаций продолжает оставаться в неудовлетворительном состоянии. Медицинские организации в основном размещены в неприспособленных, не отвечающих санитарно-гигиеническим требованиям помещениях, недостаточно оснащены современным медицинским оборудованием, санитарным автотранспортом, мягким и твердым инвентарем. Не все объекты сельского здравоохранения имеют аптечные киоски.
Несмотря на предпринимаемые меры, требует дальнейшего совершенствования система фармацевтического надзора, фармакоэкономических исследований, мониторинга побочных действий лекарственных средств, работа по борьбе с производством и распространением фальсифицированных и контрафактных лекарственных средств. Также необходимо решить вопрос обеспечения медицинских организаций современным оборудованием с должным сервисным обслуживанием.
Дальнейшего решения требуют вопросы обеспечения доступности лекарственных средств населению, особенно проживающему в сельской местности.
Для интенсивного развития фармацевтической отрасли, необходимо проводить работу по повышению конкурентоспособности производимых лекарственных средств и выходу на международные рынки, в том числе в рамках Таможенного союза, необходим переход от системы контроля качества конечного продукта к системе обеспечения качества производства, дистрибьюторской и аптечной практики»;
главу «Оценка основных внешних и внутренних факторов» дополнить частями следующего содержания:
«На повышение доступности и качества лекарственных средств для населения могут влиять следующие внешние и внутренние факторы.
Внешние:
вхождение в ВТО и Таможенный союз.
Для устранения внешних факторов необходимы гармонизация нормативных правовых актов в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, взаимное признание разрешительных документов, создание интегрированной системы инспектирования и контроля качества лекарственных средств в рамках Таможенного союза.
Внутренние факторы:
неконкурентоспособность отечественного фармацевтического рынка;
недостаточный уровень оснащения лабораторий для тестирования фальсифицированной и контрафактной продукции;
неэффективный менеджмент Единой дистрибуции лекарственных средств;
недостаточный уровень мониторинга медицинского оборудования, особенно дорогостоящего.
Для повышения качества, эффективности, безопасности и доступности лекарственных средств населению и эффективности использования медицинского оборудования планируются:
создание координационного центра по централизованному обеспечению и сервису медицинской техники с внедрением лизинговых механизмов поставок оборудования и системы сервисных контрактов;
международная аккредитация государственных лабораторий по сертификации и контролю лекарственных средств.»;

2008 жылдан бастап Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2008 жылғы 19 ақпандағы № 79 бұйрығымен бекітілген Медицина ғылымын реформалаудың 2008–2012 жылдарға арналған тұжырымдамасы іске асырылуда, медицина ғылымы менеджерлерін даярлау жұмысы басталды.»;
«Негізгі проблемаларды талдау» деген бөлім:
мынадай мазмұндағы жетінші және сегізінші бөліктермен толықтырылсын:
«Дүние жүзінде мүгедектіктің және мерзімнен бұрын өлімнің маңызды себебі болып табылатын, күтілетін өмір сүру ұзақтығы көрсеткіштеріне маңызды әсер ететін, ең алдымен елдердің әлеуметтік-экономикалық саламаттылығының өсуімен, өмір сүру ұзақтығының ұлғаюына, онкологиялық ауруларды анықтауға бағытталған профилактикалық іс-шараларды өткізуге байланысты инфекциялық емес созылмалы аурулармен сырқаттанушылықтың өсуі байқалады.
ДДҰ болжамдары бойынша қатерлі ісіктерден сырқаттанушылық және өлім 2020 жылға дейін дүние жүзінде 1,5 – 2 есеге ұлғаяды. Обырмен сырқаттанушылықтың өсуі саламаттылықтың және халықтың өмір сүру ұзақтықтығының ұлғаюын ескере отырып, сондай-ақ ерте диагностикалау бағдарламаларын енгізе отырып, қатерлі ісіктерді анықтау деңгейінің өсуін ескере отырып, қатерлі ісікпен сырқаттанушылықтың өсуінің ұқсас үрдісі Қазақстан Республикасына да тән.»;
мынадай мазмұндағы он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші бөліктермен толықтырылсын:
«Жыл сайынғы даярланған медицина кадрлары түлектерінің ұлғаюына қарамастан кадр тапшылығы проблемасы әр жыл сайын өсуде.
МСАК көрсететін персоналдың тапшылығы, ірі қалаларда медицина қызметкерлерінің шамадан тыс шоғырлануы, жоғары және орта кәсіптік медициналық білімі бар медицина қызметкерлері санының теңсіздігі орын алып отыр. Осылайша, 2009 жылдың қорытындысы бойынша қала халқыныкі дәрігерлермен қамтамасыз етілуі 10 мың адамға шаққанда 58,3-ті, ал ауыл халқыныкі - барлығы 14,1-ді құрады. Бұл жағдай өңірлер бөлінісінде үлкен сәйкессіздікті көрсетеді: Қарағанды облысының ауыл халқына дәрігерлермен қамтамасыз етілуі 20,1-ді құрайды, Солтүстік Қазақстан облысында 10 мың ауыл халқынын шаққанда барлығы 9,6-ны құрайды.
Салаға жас мамандардың келу ағынының ұлғаюына қарамастан, кадрлардың «қартаю» үрдісі байқалады. Олардың үлесі жеткіліксіз күйінде қалып отыр және жалпы дәрігерлер санының 4 %-дан аспайтын бөлігін құрайды.
Бұдан басқа денсаулық сақтау қызметкерлерінің жұмысқа деген уәжделген ынталары жоқ және олар әлеуметтік жағынан жеткіліксіз қорғалған. Медицина қызметкерлері жалақысының деңгейі әлі де төмен, сондай-ақ жұмысының түпкі нәтижелеріне негізделген еңбекақыға сараланған тәсіл жоқ.
Ғылыми зерттеулердің бәсекеге қабілеттілігінің төмен болуы және инновациялық жетістіктердің болмауы орын алып отыр.
Қабылданған шараларға қарамастан, Қазақстанның денсаулық сақтау саласындағы білім беру қызметінде кадрларды даярлау сапасы, жұмыс істейтін мамандардың біліктілік деңгейі негізгі проблема болып отыр.»;
«Денсаулық сақтау жүйесінің тиімділігін арттыру» деген 2-кіші бөлімде:
«Денсаулық сақтау саласын дамытудың негізгі параметрлері» деген тарау мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасында халықаралық талаптарға бейімдеу үшін фармацевтика саласын оңтайландыру үдерісі басталды. «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін іске асыру үшін дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар және медициналық техника айналысының саласын реттейтін нормативтік құқықтық актілер әзірленді. Мемлекеттік қолдау шаралары отандық өндірушілердің сапалы фармацевтикалық өнімді өндіру номенклатуралары мен көлемін жыл сайын ұлғайтуды қамтамасыз етуге бағытталған.
Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы тіркеу, сертификаттау, сапасын бақылауды қамтамасыз ету, сондай-ақ оларды жарнамалау қызметі жетілдірілуде. Ұлттық ақпараттық дәрілік орталық құрылды.
Республикалық және жергілікті бюджеттердің есебінен сатып алынатын дәрілік заттарға мемлекеттік бағаны реттеу енгізілді, бұл өз кезегінде бағаны орта есеппен 30 %-ға төмендетуге мүмкіндік берді. Терапиялық тиімділікті, фармакоэкономиканы және жанама әсерлерін мониторингілеуді ескере отырып, дәрілік заттарды тиімді қолдануға бағытталған дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етудің формулярлық жүйесі енгізілді.
Әлемдік тәжірибенің негізінде қаржыны айтарлықтай үнемдеуге және отандық препараттарды тұтыну үлесін бірнеше рет ұлғайтуға мүмкіндік беретін дәрілік заттарды және медициналық өнімдерді дистрибуциялаудың бірыңғай жүйесі құрылды.
Ауыл халқына дәрілік қызметтің қолжетімділігін қамтамасыз ету үшін МСАК объектілері арқылы дәріхана ұйымдары жоқ 3000-нан астам ауылдық елді мекенге дәрілік заттарды өткізу ұйымдастырылды.»;
«Негізгі проблемаларды талдау» деген тарау мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
«Ауыл халқы денсаулығының жағдайы және медициналық қызмет көрсету деңгейі талап етілетіннен айтарлықтай қалып отыр. Медициналық көмек көрсету деңгейінің көлемі және сапасы халықтың өсіп жатқан қажеттілігін қанағаттандырмайды. Халық денсаулығының нашарлауы қолайсыз экологиялық жағдаймен, таза ауыз сумен қамтамасыз етудің жеткіліксіздігімен қиындай түсуде.
Ауылдық емдеу-профилактикалық ұйымдарының материалдық-техникалық базасы қанағаттанарлықсыз жағдайда қалып отыр. Медицина ұйымдары көбінесе бейімделмеген, санитариялық-гигиеналық талаптарға сәйкес келмейтін үй-жайларда орналасқан, қазіргі заманғы медициналық жабдықтармен, санитариялық автокөлікпен, жұмсақ және қатты бұйымдармен жеткіліксіз жарақтандырылған. Ауылдық денсаулық сақтау объектілерінің көбінде дәріханалық дүңгіршектер жоқ.
Қабылданған шараларға қарамастан фармацевтикалық бақылау, фармакоэкономикалық зерттеулер жүйесі, дәрілік заттардың жанама әсерінің мониторингі, жалған және контрафактілік дәрілік заттардың өндірісіне және таралуына қарсы күрес жұмыстары одан әрі жетілдіруді қажет етеді. Медицина ұйымдарын тиісті сервистік қызмет көрсететін қазіргі заманғы жабдықтармен қамтамасыз ету мәселесін де шешу қажет.
Халықтың, әсіресе ауылдық жерлерде тұратын халықтың дәрілік заттарға қолжетімділігін қамтамасыз ету мәселелері одан әрі шешуді қажет етеді.
Фармацевтикалық саланы қарқынды дамыту үшін өндірілетін дәрілік заттардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру және халықаралық нарыққа шығару бойынша жұмыстар жүргізу қажет, оның ішінде Кеден одағы шеңберінде соңғы өнімнің сапасын бақылау жүйесінен дистрибьюторлық және дәріханалық практика өндірісінің сапасын қамтамасыз ететін жүйеге көшу қажет.»;
«Негізгі ішкі және сыртқы факторларды бағалау» деген тарау мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
«Халық үшін дәрілік заттардың қолжетімділігін және сапасын арттыруға мынадай ішкі және сыртқы факторлар ықпал етуі мүмкін:
Сыртқы:
ДСҰ-ға және Кеден одағына кіру.
Сыртқы факторларды жою үшін дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техникасының айналысы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің үйлесімділігі, рұқсат құжаттарын өзара тану, Кеден одағы шеңберінде дәрілік заттар сапасын инспекциялау мен бақылаудың ықпалдастырылған жүйесін құру қажет.
Ішкі факторлар:
отандық фармацевтикалық нарықтың бәсекеге қабілетсіздігі;
жалған және контрафактілік өнімдерді тестілеу үшін зертханаларды жарақтандыру деңгейінің жеткіліксіздігі;
Дәрілік заттар дистрибуциясының бірыңғай жүйесі менеджментінің тиімсіздігі;
медициналық жабдықтарды, әсіресе қымбат тұратын медициналық жабдықтарды мониторингілеу деңгейінің жеткіліксіздігі.
Халыққа дәрілік заттардың сапасын, тиімділігін, қауіпсіздігін және қолжетімділігін арттыру мен медициналық жабдықтардың тиімді пайдалануын қамтамасыз ету үшін мыналар жоспарланып отыр:
жабдықтарды жеткізу және сервистік келісімшарт жүйесінің лизинг тетіктерін енгізе отырып, медициналық техникамен орталықтандырылған қамтамасыз ету және сервис жөніндегі үйлестіру орталығын құру;
дәрілік заттарды сертификаттау мен бақылау бойынша мемлекеттік зертханаларды халықаралық аккредиттеу.»;

подразделы 3 «Развитие кадровых ресурсов и медицинской науки.» и 4 «Совершенствование лекарственного обеспечения» исключить;
в разделе «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе 3.1. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Укрепление здоровья граждан и снижение уровня смертности»:
в цели 1.1. «Эффективная система профилактики, лечения и реабилитации заболеваний»:
в графе «2015 г.»:
в строке, порядковый номер 3, цифры «85» заменить цифрами «83»;
в строке, порядковый номер 4, цифры «89» заменить цифрами «87;
в графах «2013, 2014, 2015 гг.»:
в строке, порядковый номер 5, цифры «20», «20» и «20» заменить цифрами «18,0», «18» и «18»;
в строке, порядковый номер 6, цифры «80», «79» и «79» заменить цифрами «72», «72» и «72»;
в строке, порядковый номер 7, цифры «44», «43» и «42» заменить цифрами «31», «29» и «27»;
в задаче 1.1.1. «Совершенствование подходов к профилактике заболеваний и формированию здорового образа жизни»:
строку 13. «Размещение социальных проектов среди НПО по пропаганде ЗОЖ» изложить в следующей редакции:
«13. Количество социальных проектов среди НПО по пропаганде ЗОЖ»;
в графе «единица измерения» слова «количество проектов» заменить словом «единицы»;
в задаче 1.1.2. «Укрепление здоровья матери и ребенка»:
в графах «2013, 2014, 2015 гг.»:
в строке, порядковый номер 29, цифры «28,1», «26,2» и «24,5» заменить цифрами «21,0», «20,0» и «18»;
в задаче 1.1.3. «Совершенствование диагностики, лечения и реабилитации основных социально-значимых заболеваний и травм»:
в графах «2013, 2014, 2015 гг.»:
в строке, порядковый номер 41, цифры «374,8», «364,4» и «353,9» заменить цифрами «290,5», «284,7» и «279,0»;
в строке, порядковый номер 45, цифры «9,7», «9,4», «9,1» заменить цифрами «7,6», «7,4», «7,2»;
в строке, порядковый номер 46, цифры «87,0», «84,4» и «81,8» заменить цифрами «81,7», «79,2» и «76,8»;
в строке, порядковый номер 48, цифры «17600», «17600» и «17600» заменить цифрами «18950», «18950» и «18950»;
в графах «2013, 2014 гг.» строки, порядковый номер 47, цифры «0,6» и «0,6» заменить цифрами «0,4» и «0,5»;

«Кадр ресурстарын және медицина ғылымын дамыту. Денсаулық сақтауды дамытудың негізгі параметрлері» деген 3-ші және «Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді жетілдіру» деген 4-ші кіші бөлімдер алынып тасталсын;
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген бөлімде:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Азаматтардың денсаулығын нығайту және өлім-жітім деңгейін төмендету» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Аурулардың профилактикасы, емдеу және оңалтудың тиімді жүйесі» деген 1.1-мақсатта:
реттік нөмірі 3-жолдың «2015 ж.» деген бағанындағы «85» деген сандар «83» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 4-жолдағы «89» деген сандар «87» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 5-жолдың «2013-2015 жылдары» деген бағандарындағы «20», «20» және «20» деген сандар «18», «18» және «18» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 6-жолдағы «80», «79» және «79» деген сандар «72», «72» және «72» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 7-жолдағы «44», «43» және «42» деген сандар «31», «29» және «27» деген сандармен ауыстырылсын;
«Аурулардың профилактикасы және СӨС қалыптастыру әдістемелерін жетілдіру» деген 1.1.1-міндетте:
13. «СӨС-ті насихаттау бойынша ҮЕҰ арасында әлеуметтік жобаларды орналастыру» деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«13. СӨС-ті насихаттау бойынша ҮЕҰ арасында әлеуметтік жобалардың саны»;
«өлшем бірлігі» деген бағандағы «жобалар саны» деген сөз «бірлік» деген сөзбен ауыстырылсын;
«Ана мен баланың денсаулығын нығайту» деген 1.1.2-міндетте:
реттік нөмірі 29-жолдың «2013, 2014, 2015 жылдары» деген бағандарындағы «28,1», «26,2» және «24,5» деген сандар «21,0», «20,0» және «18» деген сандармен ауыстырылсын;
«Негізгі әлеуметтік мәні бар аурулардың және жарақаттардың диагностикасын, емдеуді және оңалтуды жетілдіру» деген 1.1.3-міндетте:
реттік нөмірі 41-жолдың «2013, 2014, 2015 жылдары» деген бағандарындағы «374,8», «364,4» және «353,9» деген сандар «290,5», «284,7» және «279,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 45-жолдағы «9,7», «9,4» және «9,1» деген сандар «7,6», «7,4» және «7,2» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 46-жолдағы «87,0», «84,4» және «81,8» деген сандар «81,7», «79,2» және «76,8» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 48-жолдағы «17600», «17600» және «17600» деген сандар «18950», «18950» және «18950» деген сәйкес сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 47-жолдың «2013, 2014 жылдары» деген бағандарындағы «0,6» және «0,6» деген сандар «0,4» және «0,5» деген сандармен ауыстырылсын;

в задаче 1.1.4. «Недопущение роста инфекционной заболеваемости»:
в графах «2013, 2014, 2015 гг.»:
в строке, порядковый номер 62, цифры «3,8», «3,6» и «3,4» заменить цифрами «3,6», «3,4» и «3,0»;
в строке, порядковый номер 63, цифры «39,6», «39,4» и «39,2» заменить цифрами «39,2», «39,0» и «38,8»;
дополнить строкой, порядковый номер 72-1, следующего содержания:
«
72-1
Обеспечение медицинских организаций вакцинами
X
X
Х
»;
в цели 1.2. «Совершенствование системы образования, науки и внедрение инновационных технологий»:
в задаче 1.2.1. «Развитие науки и кадровых ресурсов»:
в графах «2014, 2015 гг.» строки, порядковый номер 79, цифры «25», «25» заменить цифрами «27», «29»;
в графах «2013, 2014, 2015 гг.» строки, порядковый номер 80, цифры «30», «30» и «30» заменить цифрами «32», «34» и «36»;
дополнить строкой, порядковый номер 92-1, следующего содержания:
«
92-1
Проведение клинических исследований лекарственных средств
X
X
X
X
X
»;
в задаче 2.1.1. Совершенствование управления и финансирования организаций здравоохранения:
в графах «2013, 2014, 2015 гг.» строки, порядковый номер 101, цифры «96», «96» и «96,1» заменить цифрами «98,5», «99» и «99,5»;
в графе «2014 г.» строки, порядковый номер 105, цифры «28» заменить цифрами «30»;
в графе «2015 г.» строку, порядковый номер 108, дополнить цифрой «5»;
дополнить строкой, порядковый номер 134-1, следующего содержания:
«
134-1
Проведение экспертиз по каждому случаю материнской и младенческой смертности
X
X
X
X
X
»;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Формирование государственной политики в области здравоохранения»:
в бюджетной подпрограмме 100 «Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области здравоохранения»:
в графах «2013, 2014 гг.»:
в показателях конечного результата:
строки «Обеспечение отрасли государственной службы профессиональными кадрами» цифры «150» и «100» заменить цифрами «106» и «80»;
графу «2015 г.»:
в показателях прямого результата:
строки «Предполагаемое количество разработанных государственных общеобязательных стандартов образования» дополнить цифрой «5»;
строки «Предполагаемое количество разработанных типовых учебных программ» дополнить цифрами «30»;
строки «Количество отчетов о финансовой, оперативной деятельности» дополнить цифрами «138»;
строки «Обеспечение отрасли государственной службы профессиональными кадрами» дополнить цифрами «80»;
строки «Количество специалистов прошедших языковое обучение» дополнить цифрами «30»;
в показателях эффективности:

«Инфекциялық сырқаттанушылықтың өсуіне жолдар бермеу» деген 1.1.4-міндетте:
реттік нөмірі 62-жолдың «2013, 2014, 2015 жылдары» деген бағандарындағы «3,8», «3,6» және «3,4» деген сандар «3,6», «3,4» және «3,0» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 63-жолдағы «39,6», «39,4» және «39,2» деген сандар «39,2», «39,0» және «38,8» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 72-1-жолдармен толықтырылсын:
«
72-1
Медицина ұйымдарын вакциналармен қамтамасыз ету
X
X
X
»;
«Білім беру және ғылым жүйесін жетілдіру және инновациялық технологияларды енгізу» деген 1.2-мақсатта:
«Кадр ресурстарын және медицина ғылымын дамыту» деген 1.2.1-міндетте:
реттік нөмірі 79-жолдың «2014, 2015 жылдары» деген бағандарындағы «25» және «25» деген сандар «27» және «29» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 80-жолдың «2013, 2014, 2015 жылдары» деген бағандарындағы «30», «30» және «30» деген сандар «32», «34» және «36» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 92-1-жолдармен толықтырылсын:
«
92-1
Дәрілік заттардың клиникалық зерттеулерін өткізу
X
X
X
X
X
»;
«Денсаулық сақтау ұйымдарын басқаруды және қаржыландыруды жетілдіру» деген 2.1.1-міндетте:
реттік нөмірі 101-жолдың «2013, 2014, 2015 жылдары» деген бағандарындағы «96», «96» және «96,1» деген сандар «98,5», «99» және «99,5» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 105-жолдың «2014 ж.» деген бағанындағы «28» деген сан «30» деген санмен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағандағы реттік нөмірі 108-жолдар «5» деген санмен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 134-1-жолдармен толықтырылсын:
«
134-1
Ана және нәресте өлімінің әрбір жағдайы бойынша сараптама жүргізу
X
X
X
X
X
»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
001 «Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» деген бюджеттік бағдарламада:
100 «Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету» деген бюджеттік кіші бағдарламада:
«2013, 2014 жж.» түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Мемлекеттік қызмет саласын кәсіби кадрлармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «150» және «100» деген сандар «106» және «80» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Әзірленген мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарының болжамды саны» деген жолдар «5» деген санмен толықтырылсын;
«Әзірленген үлгілік оқыту бағдарламаларының болжамды саны» деген жолдар «30» деген сандармен толықтырылсын;
«Қаржы, жедел қызмет туралы есептердің саны» деген жолдар «138» деген сандармен толықтырылсын;
«Мемлекеттік қызмет саласын кәсіби кадрлармен қамтамасыз ету» деген жолдар «80» деген сандармен толықтырылсын;
«Тілдік оқытуды өткен мамандардың саны» деген жолдар «30» деген сандармен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:

строки «Средняя стоимость языкового обучения одного специалиста» дополнить цифрами «18,7»;
в бюджетной подпрограмме 103 «Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг»:
в графах «2013, 2014 гг.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Ориентировочное количество проведенных исследований и выполненных работ» цифры «18» и «10» заменить цифрами «6» и «4»;
в строке «Ориентировочное количество государственного социального заказа по взаимодействию с НПО» цифры «17» и «17» заменить цифрами «23» и «23»;
в показателях конечного результата:
в строке «Ориентировочное количество подготовленных методических рекомендаций, сборников»:
цифру «7» заменить цифрой «1»; цифру «3» исключить;
в строке «Ориентировочное количество отчетов по проведенным аналитическим работам, обзорам и мониторингам» цифры «11» и «7» заменить цифрами «5» и «4»;
в строке «Ориентировочное количество методических рекомендаций, сборников, отчетов по проведенным аналитическим работам, обзорам и мониторингам в рамках государственного социального заказа НПО» цифры «17» и «17» заменить цифрами «23» и «23»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость проведения одного исследования» цифры «14 061» и «22 038,4» заменить цифрами «16 412» и «4 696,75»;
графу «2015 г.»:
в показателях прямого результата:
строки «Ориентировочное количество проведенных исследований и выполненных работ» дополнить цифрой «3»;
строки «Ориентировочное количество государственного социального заказа по взаимодействию с НПО» дополнить цифрами «23»;
в показателях конечного результата:
строки «Ориентировочное количество отчетов по проведенным аналитическим работам, обзорам и мониторингам» дополнить цифрой «3»;
строки «Ориентировочное количество методических рекомендаций, сборников, отчетов по проведенным аналитическим работам, обзорам и мониторингам в рамках государственного социального заказа НПО» дополнить цифрами «23»;
в показателях эффективности:
строки «Средняя стоимость проведения одного исследования» дополнить цифрами «4666,6»;
в бюджетной подпрограмме 104 «Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов»:
в графах «2013, 2014 гг.»:
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «13 336 320» и «14 677 759» заменить цифрами «12 973 445» и «13 562 716»;
графу «2015 г.»:
строки «показатели прямого результата» дополнить цифрами «183»;
строки «показатели конечного результата» дополнить цифрами «11 000»;

«Бір маманды тілдік оқытудың орташа құны» деген жолдар «18,7» деген сандармен толықтырылсын;
103 «Әлеуметтік, талдау зерттеулерді жүргізу және консалтинг қызметтерін көрсету» деген бюджеттік кіші бағдарламада:
«2013, 2014 жж.» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Әзірленген әдістемелік ұсыныстардың, жинақтардың болжамды саны» деген жолдағы «7» деген сан «1» деген санмен ауыстырылсын;
«ҮЕҰ-мен өзара іс-қимыл бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың болжамды саны» деген жолдағы «17» және «17» деген сандар «23» және «23» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жүргізілген талдау жұмыстары және мониторингтер, шолулар бойынша есептердің болжамды саны» деген жолдағы «11» және «7» деген сандар «5» және «4» деген сандармен ауыстырылсын;
«ҮЕҰ-ға мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде әдістемелік ұсыныстардың, жинақтардың, талдау жұмыстары және мониторингтер, шолулар бойынша есептердің болжамды саны» деген жолдағы «17» және «17» деген сандар «23» және «23» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір зерттеу жүргізудің орташа құны» деген жолдағы «14061» және «22038,4» деген сандар «16412» және «4696,75» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жүргізілген зерттеулердің және атқарылған жұмыстардың болжамды саны» деген жол «3» деген санмен толықтырылсын;
«ҮЕҰ-мен өзара іс-қимыл бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың болжамды саны» деген жолдар «23» деген сандармен толықтырылсын;
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жүргізілген талдау жұмыстары және мониторингтер, шолулар бойынша есептердің болжамды саны» деген жолдар «3» деген санмен толықтырылсын;
«ҮЕҰ-ға мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде әдістемелік ұсыныстардың, жинақтардың, талдау жұмыстары және мониторингтер, шолулар бойынша есептердің болжамды саны» деген жолдар «23» деген сандармен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір зерттеу жүргізудің орташа құны» деген жолдар «4666,6» деген сандармен толықтырылсын;
104 «Ақпараттық жүйелердің жұмысын қамтамасыз ету және мемлекеттік органдардың ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету» деген кіші бағдарламада:
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдардың «2013, 2014 жылдары» деген бағанындағы «13336320» және «14677759» деген сандар «12973445» және «13562716» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «183» деген сандармен толықтырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «11000» деген сандармен толықтырылсын;

строки «показатели эффективности» дополнить цифрами «55,4»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «16 069 022»;
в бюджетной программе 002 «Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся»:
в показателях прямого результата:
в графе «наименование показателей бюджетной программы» заголовок «Среднегодовой контингент учащихся» изложить в следующей редакции:
«Среднегодовой контингент учащихся (в том числе обучающиеся из Афганской Республики)»;
заголовок «Предполагаемый среднегодовой контингент учащихся-стипендиатов» изложить в следующей редакции:
«Предполагаемый среднегодовой контингент учащихся-стипендиатов (в том числе стипендиаты из Афганской Республики)»;
в графах «2013, 2014 гг.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Среднегодовой контингент учащихся» цифры «1427» и «1438» заменить цифрами «1449» и «1486»;
в строке «Предполагаемый среднегодовой контингент учащихся-стипендиатов цифры «1093» и «1438» заменить цифрами «1155» и «1182»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость обучения 1 студента» цифры «314,1» и «320,4» заменить цифрами «307,4» и «307,4»;
в строке «Средняя стоимость обучения 1 студента из Афганистана» цифры «336» и «342,3» заменить цифрами «325,7» и «325,7»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «662290» и «686871» заменить цифрами «643995» и «668512»;
графу «2015»:
в показателях прямого результата:
строки «Ожидаемый прием в медицинские колледжи» дополнить цифрами «500»;
строки «Среднегодовой контингент учащихся» дополнить цифрами «1497»;
строки «Предполагаемый среднегодовой контингент учащихся-стипендиатов» дополнить цифрами «1236»;
строки «показатели конечного результата» дополнить цифрами «500»;
в показателях качества:
строки «Своевременная и полная выплата стипендий и компенсаций на проезд обучающимся» дополнить цифрами «100»;
строки «Доля трудоустроенных выпускников медицинских колледжей» дополнить цифрами «93»;
в показателях эффективности:
строки «Средняя стоимость обучения 1 студента» дополнить цифрами «307,4»;

«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдар «55,4» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдар «16 069 022» деген сандармен толықтырылсын;
002 «Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы» деген жолдың «Білім алушылардың орташа жылдық контингент» деген тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Білім алушылардың орташа жылдық контингент» (оның ішінде Ауған Республикасынан оқитындардың саны);
«Білім алатын стипендиаттардың болжамды орташа жылдық контингенті» деген тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
«Білім алатын стипендиаттардың болжамды орташа жылдық контингенті» (оның ішінде Ауған Республикасынан стипендиаттар);
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Білім алушылардың орташа жылдық контингент» деген жолдың «2013, 2014 жылдары» деген бағандарындағы «1427» және «1438» деген сандар «1449» және «1486» деген сандармен ауыстырылсын;
«Білім алатын стипендиаттардың болжамды орташа жылдық контингенті» деген жолдағы «1093» және «1438» деген сандар «1155» және «1182» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«1 студент оқуының орташа құны» деген жолдағы «314,1» және «320,4» деген сандар «307,4» және «307,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ауғанстаннан келген 1 студент оқуының орташа құны» деген жолдағы «336» және «342,3» деген сандар «325,7» және «325,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «662290» және «686871» деген сандар «643995» және «668512» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Медицина колледждеріне күтілетін қабылдау» деген жолдар «500» деген сандармен толықтырылсын;
«Білім алушылардың орташа жылдық контингент» деген жолдар «1497» деген сандармен толықтырылсын;
«Білім алатын стипендиаттардың болжамды орташа жылдық контингенті» деген жолдар «1236» деген сандармен толықтырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «500» деген сандармен толықтырылсын;
сапа көрсеткіштерінде:
«Білім алушыларға стипендияны, жол жүруге өтемақыны уақтылы және толық төлеу» деген жолдар «100» деген сандармен толықтырылсын;
«Медицина колледждерінің жұмысқа орналасқан түлектерінің үлесі» деген жолдар «93» деген сандармен толықтырылсын;
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«1 студент оқуының орташа құны» деген жолдар «307,4» деген сандармен толықтырылсын;

строки «Средняя стоимость обучения 1 студента из Афганистана» дополнить цифрами «325,7»;
строки «Средний размер стипендии студента колледжа (без надбавок)» дополнить цифрами «12188»;
строки «Средний размер повышения государственной стипендии студенту колледжа, имеющего по результатам экзаменационной сессии только оценки «отлично» к стипендии студента колледжа (без надбавок)» дополнить цифрами «1828,2»;
строки «Средний размер повышения государственной стипендии слепому студенту, к стипендии студента колледжа (без надбавок)» дополнить цифрами «9141»;
строки «Средний размер повышения государственной стипендии студенту колледжа из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, но находящемуся под опекой (попечительством) граждан к стипендии студентов колледжей (без надбавок)» дополнить цифрами «3656,4»;
строки «Средний размер стипендии обучающегося из Афганской Республики» дополнить цифрами «24 376»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «663698»;
в бюджетной программе 003 «Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся»:
в показателях прямого результата:
в графе «наименование показателей бюджетной программы» заголовок «Среднегодовой контингент обучающихся по гранту в ВУЗах» изложить в следующей редакции:
«Среднегодовой контингент обучающихся по гранту в ВУЗах (в том числе студенты из Афганской Республики)»;
в графах «2013, 2014 гг.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Ожидаемый прием по программам магистратуры» цифры «150» и «150» заменить цифрами «200» и «250»;
в строке «Ожидаемый прием по программам докторантуры PhD» цифры «30» и «30» заменить цифрами «40» и «50»;
в строке «Ожидаемый прием по программам резидентуры» цифры «840» заменить цифрами «1000»;
в строке «Среднегодовой контингент обучающихся по гранту в ВУЗах» цифры «29784» и «30631» заменить цифрами «28551» и «29267»;
в строке «Среднегодовой контингент стипендиатов, обучающихся по гранту, в ВУЗах» цифры «23 340» и «24 064» заменить цифрами «26 163» и «26 827»;
в строке «Среднегодовой контингент специалистов, получающих послевузовское профессиональное образование (докторантов, докторантов PhD, аспирантов, магистрантов, клинических ординаторов и слушателей резидентуры)» цифры «2268» и «2333» заменить цифрами «2188» и «2632»;
в показателях эффективности:

«Ауғанстаннан келген 1 студент оқуының орташа құны» деген жолдар «325,7» деген сандармен толықтырылсын;
«Колледж студенті стипендиясының орташа мөлшері (үстемесіз)» деген жолдар «12188» деген сандармен толықтырылсын;
«Емтихандық сессияның нәтижесі бойынша тек «үздік» бағасы бар колледждің студентіне мемлекеттік стипендиясын арттырудың орташа мөлшері (үстемесіз)» деген жолдар «1828,2» деген сандармен толықтырылсын;
«Көзі көрмейтін студенттердің колледж студенттеріне қарағанда мемлекеттік стипендиясының арттырудың орташа мөлшері» деген жолдар «9141» деген сандармен толықтырылсын;
«Жетім балалар мен ата-анасының қамқорынсыз қалған, бірақ азаматтардың қамқорлығында (қарауында) қалған балаларға-колледждің студенттеріне мемлекеттік степендияны арттырудың орташа мөлшері» деген жолдар «3656,4» деген сандармен толықтырылсын;
«Ауғанстаннан оқуға келген студенттердің стипендиясының орташа мөлшері» деген жолдар «24376» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «663698» деген сандармен толықтырылсын;
003 «Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«ЖОО-да грант бойынша білім алушылардың орташа жылдық контингенті» деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«ЖОО-да грант бойынша білім алушылардың орташа жылдық контингенті (оның ішінде Ауған Республикасынан студенттердің саны)»;
«Қарапайым ЖОО-ның 1 PhD докторантын оқытудың орташа құны» деген жолдың «2013, 2014 жж.» деген бағандардардың «1307,5» деген сандар «1302,1» деген сандармен ауыстырылсын;
тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:
«Магистратура бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолдағы «150» және «150» деген сандар «200» және «250» деген сандармен ауыстырылсын;
«PhD докторантура бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолдағы «30» және «30» деген сандар «40» және «50» деген сандармен ауыстырылсын;
«Резидентура бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолдағы «840» деген сандар «1000» деген сандармен ауыстырылсын;
«ЖОО-да грант бойынша білім алушылардың орташа жылдық контингенті» деген жолдағы «29784» және «30631» деген сандар «28551» және «29267» деген сандармен ауыстырылсын;
«ЖОО-да грант бойынша білім алатын стипендиаттардың орташа жылдық контингенті» деген жолдағы «23340» және «24064» деген сандар «26163» және «26827» деген сандармен ауыстырылсын;
«ЖОО-дан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандардың (докторанттардың, PhD докторанттарының, аспиранттарының, магистранттардың, клиникалық ординаторлардың және резидентура тыңдаушыларының) орташа жылдық контингенті» деген жолдағы «2268» және «2333» деген сандар «2188» және «2632» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:

в строке «Средняя стоимость обучения 1 студента национального ВУЗа (новый прием)» цифры «785,9» и «806,5» заменить цифрами «770,1» и «770,1»;
в строке «Средняя стоимость обучения 1 студента национального ВУЗа, (поступившего до 2009 года)» цифры «616,1» и «626,3» заменить цифрами «606» и «606»;
в строке «Средняя стоимость обучения 1 студента национального ВУЗа, (поступившего с 2009 года)» цифры «649,4» и «655,7» заменить цифрами «637,7» и «637,7»;
в строке «Средняя стоимость обучения 1 студента обычного ВУЗа (новый прием)» цифры «627,7» и «648» заменить цифрами «609» и «609»;
в строке «Средняя стоимость обучения 1 студента обычного ВУЗа» цифры «456,6» и «457,6» заменить цифрами «444,1» и «444,1»;
в строке «Средняя стоимость обучения 1 студента офицера запаса» цифры «108,4» и «110,2» заменить цифрами «106,6» и «106,6»;
в строке «Средняя стоимость обучения 1 студента из Афганистана» цифры «677,3» и «683,6» заменить цифрами «666» и «666»;
в строке «Средняя стоимость обучения 1 слушателя резидентуры национального ВУЗа (новый прием)» цифры «1015,7» и «1032,2» заменить цифрами «996,8» и «996,8»;
в строке «Средняя стоимость обучения 1 слушателя резидентуры национального ВУЗа» цифры «863» и «868,7» заменить цифрами «854,1» и «854,1»;
в строке «Средняя стоимость обучения 1 слушателя резидентуры обычного ВУЗа, новый прием» цифры «834,4» и «850,9» заменить цифрами «815,5» и «815,5»;
в строке «Средняя стоимость обучения 1 слушателя резидентуры обычного ВУЗа» цифры «681,7» и «687,4» заменить цифрами «672,7» и «672,7»;
в строке «Средняя стоимость обучения 1 магистранта национального ВУЗа, новый прием» цифры «957,3» и «973,8» заменить цифрами «945,1» и «945,1»;
строку «Средняя стоимость обучения 1 магистранта национального ВУЗа» дополнить цифрами «802,3» и «802,3»;
в строке «Средняя стоимость обучения 1 магистранта обычного ВУЗа, новый прием» цифры «854,9» и «871,4» заменить цифрами «780,5» и «780,5»;
строку «Средняя стоимость обучения 1 магистранта обычного ВУЗа (продолжающего обучение)» дополнить цифрами «696,7» и «696,7»;
в строке «Средняя стоимость обучения 1 докторанта PhD национального ВУЗа» цифры «1531,3» и «1547,7» заменить цифрами «1516,0» и «1516,0»;
в строке «Средняя стоимость обучения 1 докторанта PhD обычного ВУЗа (новый прием)» цифры «1460,3» и «1476,8» заменить цифрами «1445,0» и «1 445,0»;
в строке «Средняя стоимость обучения 1 докторанта PhD обычного ВУЗа» цифры «1307,5» заменить цифрами «1 302,1»; дополнить цифрами «1 302,1»;

«Ұлттық ЖОО-ның 1 студентін оқытудың орташа құны, (жаңа қабылдау)» деген жолдағы «785,9» және «806,5» деген сандар «770,1» және «770,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ұлттық ЖОО-ның 1 студентін (2009 жылға дейін түскен) оқытудың орташа құны» деген жолдағы «616,1» және «626,3» деген сандар «606» және «606» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ұлттық ЖОО-ның 1 студентін (2009 жылдан бастап түскен) оқытудың орташа құны» деген жолдағы «649,4» және «655,7» деген сандар «637,7» және «637,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қарапайым ЖОО-ның 1 студентін оқытудың орташа құны, (жаңа қабылдау)» деген жолдағы «627,7» және «648» деген сандар «609» және «609» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қарапайым ЖОО-ның 1 студентін оқытудың орташа құны» деген жолдағы «456,6» және «457,6» деген сандар «444,1» және «444,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«1 запастағы офицер студентті оқытудың орташа құны» деген жолдағы «108,4» және «110,2» деген сандар «106,6» және «106,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ауғанстаннан келген 1 студентті оқытудың орташа құны» деген жолдағы «677,3» және «683,6» деген сандар «666» және «666» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ұлттық ЖОО резидентурасының 1 тыңдаушысын оқытудың орташа құны (жаңа қабылдау)» деген жолдағы «1015,7» және «1032,2» деген сандар «996,8» және «996,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ұлттық ЖОО резидентурасының 1 тыңдаушысын оқытудың орташа құны» деген жолдағы «863» және «868,7» деген сандар «854,1» және «854,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қарапайым ЖОО резидентурасының 1 тыңдаушысын оқытудың орташа құны (жаңа қабылдау)» деген жолдағы «834,4» және «850,9» деген сандар «815,5» және «815,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қарапайым ЖОО резидентурасының 1 тыңдаушысын оқытудың орташа құны» деген жолдағы «681,7» және «687,4» деген сандар «672,7» және «672,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ұлттық ЖОО 1 магистрантын оқытудың орташа құны, жаңа қабылдау» деген жолдағы «957,3» және «973,8» деген сандар «945,1» және «945,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ұлттық ЖОО 1 магистрантын оқытудың орташа құны» деген жолдағы «802,3» және «802,3» деген сандармен толықтырылсын;
«Қарапайым ЖОО 1 магистрантын оқытудың орташа құны, жаңа қабылдау» деген жолдағы «854,9» және «871,4» деген сандар «780,5» және «780,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қарапайым ЖОО 1 магистрантын оқытудың (оқуын жалғастырып жатқан) орташа құны, жалғастырып оқу» деген жолдар «696,7» және «696,7» деген сандармен толықтырылсын;
«Ұлттық жоғары оқу орнының 1 PhD докторантын оқытудың орташа құны» деген жолдағы «1531,3» және «1547,7» деген сандар «1516,0» және «1516,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ұлттық ЖОО 1 PhD докторантын оқытудың орташа құны (жаңа қабылдау)» деген жолдағы «1460,3» және «1476,8» деген сандар «1445,0» және «1445,0» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «25932935» и «27857932» заменить цифрами «24547501» и «26342205»;
графу «2015 г.»:
в показателях прямого результата:
строки «Ожидаемый прием в медицинские ВУЗы по программам высшего образования на основе государственного образовательного заказа» дополнить цифрами «5 000»;
строки «Ожидаемый прием по программам магистратуры» дополнить цифрами «300»;
строки «Ожидаемый прием по программам докторантуры PhD» дополнить цифрами «60»;
строки «Ожидаемый прием по программам резидентуры» дополнить цифрами «1000»;
строки «Среднегодовой контингент обучающихся по гранту в ВУЗах» дополнить цифрами «29443»;
строки «Среднегодовой контингент стипендиатов, обучающихся по гранту, в ВУЗах» дополнить цифрами «26987»;
строки «Среднегодовой контингент специалистов, получающих послевузовское профессиональное образование (докторантов, докторантов PhD, аспирантов, магистрантов, клинических ординаторов и слушателей резидентуры)» дополнить цифрами «3038»;
в показателях конечного результата:
строки «Количество выпускников по программам высшего образования на основе государственного образовательного заказа» дополнить цифрами «4,4»;
строки «Обеспеченность стипендией студентов, продолжающихся курсов» дополнить цифрами «75»;
строки «Обеспеченность стипендией специалистов, обучающихся в рамках послевузовского профессионального образования» дополнить цифрами «100»;
в показателях качества:
строки «Доля трудоустроенных выпускников медицинских ВУЗов» дополнить цифрами «92»;
строки «Средний балл промежуточного государственного контроля» дополнить цифрами «98»;
в показателях эффективности:
строки «Средняя стоимость обучения 1 студента национального ВУЗа (новый прием)» дополнить цифрами «770,1»;
строки «Средняя стоимость обучения 1 студента национального ВУЗа, (поступившего до 2009 года)» дополнить цифрами «606»;
строки «Средняя стоимость обучения 1 студента национального ВУЗа, (поступившего с 2009 года)» дополнить цифрами «637,7»;
строки «Средняя стоимость обучения 1 студента обычного ВУЗа (новый прием)» дополнить цифрами «609»;
строки «Средняя стоимость обучения 1 студента обычного ВУЗа» дополнить цифрами «444,1»;

«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «25932935» және «27857932» деген сандар «24547501» және «26342205» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Медициналық ЖОО-ға мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде жоғары білім беру бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолдар «5000» деген сандармен толықтырылсын;
«Магистратура бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолдар «300» деген сандармен толықтырылсын;
«PhD докторантура бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолдар «60» деген сандармен толықтырылсын;
«Резидентура бағдарламалары бойынша күтілетін қабылдау» деген жолдар «1000» деген сандармен толықтырылсын;
«ЖОО-да грант бойынша білім алушылардың орташа жылдық контингенті» деген жолдар «29443» деген сандармен толықтырылсын;
«Жоғары оқу орындарында грант бойынша білім алатын стипендиаттардың орташа жылдық контингенті» деген жолдар «26987» деген сандармен толықтырылсын;
«ЖОО кейінгі кәсіптік білімі бар мамандардың (докторанттардың, PhD докторанттарының, аспиранттарының, магистранттардың, клиникалық ординаторлардың және резидентура тыңдаушыларының) орташа жылдық контингенті» деген жолдар «3038» деген сандармен толықтырылсын;
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде жоғары білім беру бағдарламалары бойынша бітірушілердің саны» деген жолдар «4,4» деген сандармен толықтырылсын;
«Жалғастырушы курстар студенттерінің степендиялармен қамтамасыз етілуі» деген жолдар «75» деген сандармен толықтырылсын;
«ЖОО-дан кейінгі кәсіптік білім беру шеңберінде білім алатын мамандардың стипендиямен қамтамасыз етілуі» деген жолдар «100» деген сандармен толықтырылсын;
сапа көрсеткіштерінде:
«Медициналық ЖОО-ның жұмысқа орналасқан түлектерінің үлесі» деген жолдар «92» деген сандармен толықтырылсын;
«Аралық мемлекеттік бақылаудың орташа балы» деген жолдар «98» деген сандармен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Ұлттық ЖОО-ның 1 студентін оқытудың орташа құны, (жаңа қабылдау)» деген жолдар «770,1» деген сандармен толықтырылсын;
«Ұлттық ЖОО-ның 1 студентін (2009 жылға дейін түскен) оқытудың орташа құны» деген жолдар «606» деген сандармен толықтырылсын;
«Ұлттық ЖОО-ның 1 студентін (2009 жылдан бастап түскен) оқытудың орташа құны» деген жолдар «637,7» деген сандармен толықтырылсын;
«Қарапайым ЖОО-ның 1 студентін оқытудың орташа құны, (жаңа қабылдау)» деген жолдар «609» деген сандармен толықтырылсын;
«Қарапайым жоғары оқу орнының 1 студентін оқытудың орташа құны» деген жолдар «444,1» деген сандармен толықтырылсын;

строки «Средняя стоимость обучения 1 студента офицера запаса» дополнить цифрами «106,6»;
строки «Средняя стоимость обучения 1 студента из Афганской Республики» дополнить цифрами «666»;
строки «Средняя стоимость обучения 1 слушателя резидентуры национального ВУЗа (новый прием)» дополнить цифрами «996,8»;
строки «Средняя стоимость обучения 1 слушателя резидентуры национального ВУЗа» дополнить цифрами «854,1»;
строки «Средняя стоимость обучения 1 слушателя резидентуры обычного ВУЗа, новый прием» дополнить цифрами «815,5»;
строки «Средняя стоимость обучения 1 слушателя резидентуры обычного ВУЗа» дополнить цифрами «672,7»;
строки «Средняя стоимость обучения 1 магистранта национального ВУЗа, новый прием» дополнить цифрами «945,1»;
строку «Средняя стоимость обучения 1 магистранта национального ВУЗа» дополнить цифрами «802,3»;
строки «Средняя стоимость обучения 1 магистранта обычного ВУЗа, новый прием» дополнить цифрами «780,5»;
строки «Средняя стоимость обучения 1 магистранта обычного ВУЗа (продолжающего обучение)» дополнить цифрами «696,7»;
строки «Средняя стоимость обучения 1 докторанта PhD национального ВУЗа» дополнить цифрами «1516,0»;
строки «Средняя стоимость обучения 1 докторанта PhD обычного ВУЗа (новый прием)» дополнить цифрами «1445,0»;
строки «Средняя стоимость обучения 1 докторанта PhD обычного ВУЗа» дополнить цифрами «1302,1»;
строки «студентам» дополнить цифрами «15235»;
строки «интернам» дополнить цифрами «27596»;
строку «обучающимся из Афганистана» дополнить цифрами «30468»;
строки «магистрантам, слушателям резидентуры (клиническим ординаторам)» дополнить цифрами «44772»;
строки «докторантам» дополнить цифрами «59636»;
строки «студентам» дополнить цифрами «15235»;
строки «интернам» дополнить цифрами «27596»;
строки «обучающимся из Афганистана» дополнить цифрами «30468»;
строки «магистрантам, слушателям резидентуры (клиническим ординаторам)» дополнить цифрами «44772»;
строки «докторантам» дополнить цифрами «59636»;
строки «Средний размер повышения государственной стипендии студентам и магистрантам, имеющим по результатам экзаменационной сессии только оценки «отлично» дополнить цифрами «2285,25»;

«1 запастағы офицер студентті оқытудың орташа құны» деген жолдар «106,6» деген сандармен толықтырылсын;
«Ауған Республикасынан келген 1 студентті оқытудың орташа құны» деген жолдар «666» деген сандармен толықтырылсын;
«Ұлттық ЖОО резидентурасының 1 тыңдаушысын оқытудың орташа құны (жаңа қабылдау)» деген жолдар «996,8» деген сандармен толықтырылсын;
«Ұлттық ЖОО резидентурасының 1 тыңдаушысын оқытудың орташа құны» деген жолдар «854,1» деген сандармен толықтырылсын;
«Қарапайым ЖОО резидентурасының 1 тыңдаушысын оқытудың орташа құны (жаңа қабылдау)» деген жолдар «815,5» деген сандармен толықтырылсын;
«Қарапайым ЖОО резидентурасының 1 тыңдаушысын оқытудың орташа құны» деген жолдар «672,7» деген сандармен толықтырылсын;
«Ұлттық ЖОО-ның 1 магистрантын оқытудың орташа құны, жаңа қабылдау» деген жолдар «945,1» деген сандармен толықтырылсын;
«Ұлттық жоғары оқу ЖОО-ның 1 магистрантын оқытудың орташа құны» деген жолдар «802,3» деген сандармен толықтырылсын;
«Қарапайым ЖОО-ның 1 магистрантын оқытудың орташа құны, жаңа қабылдау» деген жолдар «780,5» деген сандармен толықтырылсын;
«Қарапайым жоғары оқу орнының 1 магистрантын оқытудың орташа құны, жалғастырып оқу» деген жолдар «696,7» деген сандармен толықтырылсын;
«Ұлттық ЖОО-ның 1 PhD докторантын оқытудың орташа құны» деген жолдар «1516,0» деген сандармен толықтырылсын;
«Ұлттық ЖОО-ның 1 PhD докторантын оқытудың орташа құны (жаңа қабылдау)» деген жолдар «1445,0» деген сандармен толықтырылсын;
«Қарапайым ЖОО-ның 1 PhD докторантын оқытудың орташа құны» деген жолдар «1302,1» деген сандармен толықтырылсын;
«студенттерге» деген жолдар «15235» деген сандармен толықтырылсын;
«интерндерге» деген жолдар «27596» деген сандармен толықтырылсын;
«Ауғанстаннан келген білім алушыларға» деген жолдар «30468» деген сандармен толықтырылсын;
«магистранттарға, резидентура тыңдаушыларына (клиникалық ординаторларға)» деген жолдар «44772» деген сандармен толықтырылсын;
«докторанттарға» деген жолдар «59636» деген сандармен толықтырылсын;
«студенттерге» деген жолдар «15235» деген сандармен толықтырылсын;
«интерндерге» деген жолдар «27596» деген сандармен толықтырылсын;
«Ауғанстаннан келген білім алушыларға» деген жолдар «30468» деген сандармен толықтырылсын;
«магистранттарға, резидентура тыңдаушыларына (клиникалық ординаторларға)» деген жолдар «44772» деген сандармен толықтырылсын;
«докторанттарға» деген жолдар «59636» деген сандармен толықтырылсын;
«Емтихандық сессияның нәтижесі бойынша тек «үздік» бағасы бар студенттер мен магистранттардың мемлекеттік стипендиясын көбейтудің орташа мөлшері» деген жолдар «2285,25» деген сандармен толықтырылсын;

строки «Средний размер повышения государственной стипендии студентам и магистрантам, из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, но находящихся под опекой (попечительством) граждан» дополнить цифрами «4570,2»;
строки «Средний размер повышения государственной стипендии студентам и магистрантам, получающим государственные именные стипендии» дополнить цифрами «6855,3»;
строки «Средний размер повышения государственной стипендии обучающимся, которым назначена стипендия Президента Республики Казахстан» дополнить цифрами «15235»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «27731415»;
в бюджетной программе 005 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения»:
в графах «2013, 2014 гг.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество финансируемых проектов здравоохранения» цифры «24» и «5» заменить цифрами «52» и «45»;
в строке «в том числе сейсмоусиляемых объектов» цифру «1» заменить цифрой «4»;
в показателях конечного результата:
в строке «Количество завершенных проектов здравоохранения» цифры «16» и «3» заменить соответственно цифрами «30» и «37»;
в строке «в том числе в рамках проекта 100 больниц» цифры «10» и «2» заменить цифрами «8» и «9»;
в строке «в том числе в рамках 350 врачебных амбулаторий, поликлиник и фельдшерско-акушерских пунктов» цифры «2» и «1» заменить цифрами «14» и «27»;
в строке «в том числе сейсмоусиляемых» цифру «1» заменить цифрой «4»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость одного построенного стационарного объекта» цифры «5 688,3» и «4 784,2» заменить цифрами «7346,8» и «7608,4»;
в строке «Средняя стоимость одного построенного объекта амбулаторно-поликлинической службы» цифры «1754,7» и «1034,8» заменить цифрами «1443,6» и «1551,9»;
в строке «Средняя стоимость одного сейсмоусиленного объекта» цифры «830,5» заменить цифрами «300,6»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Средняя стоимость одного построенного объекта (иные объекты здравоохранения)
млн. тенге

«Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, бірақ азаматтардың қамқорлығындағы (қарауындағы) балалар арасынан студенттер мен магистранттардың мемлекеттік степендиясын көбейтудің орташа мөлшері (үстемесіз)» деген жолдар «4570,2» деген сандармен толықтырылсын;
«Мемлекеттік атаулы стипендияны алатын студенттер мен магистранттардың мемлекеттік стипендиясын көбейтудің орташа мөлшері» деген жолдар «6855,3» деген сандармен толықтырылсын;
«Қазақстан Республикасы Президентінің стипендиясы тағайындалған білім алушылардың мемлекеттік стипендиясын көбейтудің орташа мөлшері» деген жолдар «15235» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «27731415» деген сандармен толықтырылсын;
005 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Қаржыландырылатын денсаулық сақтау жобаларының саны» деген жолдың «2013, 2014 жылдары» деген бағандарындағы «24» және «5» деген сандар «52» және «45» деген сандармен ауыстырылсын;
«оның ішінде сейсмокүшейтілетін объектілер» деген жолдағы «1» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
«Аяқталған денсаулық сақтау жобаларының саны» деген жолдағы «16» және «3» деген сандар «30» және «37» деген сандармен ауыстырылсын;
«оның ішінде 100 аурухана жобасы шеңберінде» деген жолдағы «10» және «2» деген сандар «8» және «9» деген сандармен ауыстырылсын;
«оның ішінде 350 дәрігерлік амбулатория, емхана және фельдшерлік-акушерлік пункт шеңберінде» деген жолдағы «2» және «1» деген сандар «14» және «27» деген сандармен ауыстырылсын;
«оның ішінде сейсмокүшейтілетін объектілер» деген жолдағы «1» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Салынған бір стационарлық объектінің орташа құны» деген жолдағы «5688,3» және «4784,2» деген сандар «7346,8» және «7608,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Салынған бір амбулаториялық-емханалық қызмет объектісінің орташа құны» деген жолдағы «1754,7» және «1034,8» деген сандар «1443,6» және «1551,9» деген сандармен ауыстырылсын;
Салынған бір сейсмокүшейтілген объектінің орташа құны» деген жолдағы «830,5» деген сандар «300,6» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Салынған бір объектінің орташа құны (басқа да денсаулық сақтау объектілері)

1939,5
1538,4
2480,0
»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «37458809» и «12586270» заменить цифрами «56184698» и «72221579»;
графу «2015 г.»:
в показателях прямого результата:
строки «Количество финансируемых проектов здравоохранения» дополнить цифрами «25»;
строки «в том числе сейсмоусиляемых объектов» дополнить цифрой «9»;
в показателях конечного результата:
строки «Количество завершенных проектов здравоохранения» дополнить цифрами «24»;

1939,5
1538,4
2480,0
»;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «37458809» және «12586270» деген сандар «56184698» және «72221579» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
тікелей көрсеткіштерде:
«Қаржыландырылатын денсаулық сақтау жобаларының саны» деген жолдар «25» деген сандармен толықтырылсын;
«оның ішінде сейсмокүшейтілетін объектілер» деген жолдар «9» деген санмен толықтырылсын;
«Аяқталған денсаулық сақтау жобаларының саны» деген жолдар «24» деген сандармен толықтырылсын;

строки «в том числе в рамках проекта 100 больниц» дополнить цифрой «7»;
строки «в том числе сейсмоусиляемых» дополнить цифрой «9»;
в показателях эффективности:
строки «Средняя стоимость одного построенного стационарного объекта» дополнить цифрами «8235,9»;
строки «Средняя стоимость одного построенного объекта амбулаторно-поликлинической службы» дополнить цифрами «1669,3»;
строки «Средняя стоимость одного сейсмоусиленного объекта» дополнить цифрами «166,8»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрой «59172998»;
в бюджетной программе 006 «Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на республиканском уровне»:
в графах «2013, 2014 гг.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество выполненных лабораторных исследований» «10,87» и «10,87» заменить цифрами «9,5» и «9,4»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Удельный вес охвата вакцинацией от числа подлежащего населения (не менее)
%
95 %
95 %
95 %
95 %
95 %
95 %
95 %
»;
показатели конечного результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Снижение заболеваемости населения вакциноуправляемыми инфекциями
На 100 тыс. насел.
8,1
5,5
5,0
4,8
4,6
4,3
4,2
»;
в показателях эффективности:

«оның ішінде 100 аурухана жобасы шеңберінде» деген жолдар «7» деген санмен толықтырылсын;
«оның ішінде сейсмокүшейтілетін объектілер» деген жолдар «9» деген санмен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Салынған бір стационарлық объектінің орташа құны» деген жолдар «8235,9» деген сандармен толықтырылсын;
«Салынған бір амбулаториялық-емханалық қызмет объектісінің орташа құны» деген жолдар «1669,3» деген сандармен толықтырылсын;
«Салынған бір сейсмокүшейтілген объектінің орташа құны» деген жолдар «166,8» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «59172998» деген сандармен толықтырылсын;
006 «Республикалық деңгейде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштері:
«Орындалған зертханалық зерттеулердің саны» деген жолдың «2013-2014 жылдары» деген бағандарындағы «10,87» және «10,87» деген сандар «9,5» және «9,4» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Халықтың вакцинациялауға жататын санынан қамтудың үлес салмағы (кем емес)
%
95%
95%
95%
95%
95%
95%
95%
»;
түпкі нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Халықтың вакцинамен басқарылатын инфекциялармен сырқаттанушылығын төмендету
100 мың адамға шаққанда
8,1
5,5
5,0
4,8
4,6
4,3
4,2
»;
тиімділік көрсеткіштерінде:

в строке «Средние затраты на 1 лабораторное исследование» цифры «647,6» и «692,9» заменить цифрами «675,8» и «723,1»;
в строке «Средняя стоимость 1 дез. препарата» цифры «740,84» и «792,7» заменить цифрами «690,7» и «739,0»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «11064669» и «11311491» заменить цифрами «11190432» и «11363787»;
графу «2015 г.»:
в показателях прямого результата:
строки «Создание санитарно-защитных зон вокруг неблагополучных по ККГЛ населенных пунктов» дополнить цифрами «168»;
строки «Обработка площадей против чумы» дополнить цифрами «805,1»;
строки «Количество выездов в очаги и другие эндемичные регионы» дополнить цифрами «73»;
строки «Количество выполненных лабораторных исследований» дополнить цифрами «9,3»;
в показателях конечного результата:
строки «Удержание заболеваемости ККГЛ на уровне не более 0,2» дополнить цифрами «0,2»;
строки «Удержание показателя заболеваемости чумой на уровне не более 0,03» дополнить цифрами «0,03»;
строки «Снижение общей инфекционной заболеваемости» дополнить цифрами «1839,0»;
в показателях эффективности:
строки «Средние затраты на 1 лабораторное исследование» дополнить цифрами «737,7»;
строки «Средняя стоимость 1 дез. препарата» дополнить цифрами «790,7»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «12129978»;
в бюджетной программе 007 «Прикладные научные исследования»:
в бюджетной подпрограмме 100 «В области здравоохранения»:
в показателях конечного результата:
в графе «наименование показателей бюджетной программы» заголовок «Количество разрешенных МЗ РК заявок по внедрению новых технологий» изложить в следующей редакции:
«Количество рекомендованных МЗ РК новых технологий для внедрения в практическое здравоохранение»;
в графах «2013, 2014 гг.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Общее количество выполняемых научно-технических программ (программно-целевое финансирование)» цифры «15» и «9» заменить цифрами «19» и «11»;
в показателях конечного результата:
в строке «Количество разрешенных МЗ РК заявок по внедрению новых технологий» цифры «4» и «6» заменить цифрами «2» и «2»;
в показателях качества:
в строке «Удельный вес международных патентов (число международных патентов * 100 / общее количество патентов)» цифры «2» и «3» заменить цифрами «4,5» и «4,5»;

«1 зертханалық зерттеуге орташа шығындар» деген жолдағы «647,6» және «692,9» деген сандар «675,8» және «723,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«1 дез. препараттың орташа құны» деген жолдағы «740,84» және «792,7» деген сандар «690,7» және «739,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «11064669» және «11311491» деген сандар «11190432» және «11363787» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
«ККГБ бойынша қолайсыз елді мекендердің айналасында санитариялық-қорғау аймақтарын құру» деген жолдар «168» деген сандармен толықтырылсын;
«Алаңдарды обаға қарсы тазарту» деген жолдар «805,1» деген сандармен толықтырылсын;
«Ошақтар және басқа эндемиялық өңірлерге шығу саны» деген жолдар «73» деген сандармен толықтырылсын;
«Орындалған зертханалық зерттеулердің саны» деген жолдар «9,3» деген сандармен толықтырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«0,2-ден аспайтын деңгейде ККГБ сырқаттанушылықты ұстау» деген жолдар «0,2» деген сандармен толықтырылсын;
«Обамен сырқаттанушылық көрсеткішін 0,03 аспайтын деңгейде ұстау» деген жолдар «0,03» деген сандармен толықтырылсын;
«Жалпы инфекциялық сырқаттанушылықты төмендету» деген жолдар «1839,0» деген сандармен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«1 зертханалық зерттеуге орташа шығындар» деген жолдар «737,7» деген сандармен толықтырылсын;
«1 дез. препараттың орташа құны» деген жолдар «790,7» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «12129978» деген сандармен толықтырылсын;
007 «Қолданбалы ғылыми зерттеулер» деген бюджеттік бағдарламада:
100 «Денсаулық сақтау саласында» кіші бағдарламасында:
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«ҚР ДСМ рұқсат берген жаңа технологияларды енгізу жөніндегі өтінімдердің саны» деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«ҚР ДСМ практикалық денсаулық сақтауға енгізуге ұсынған жаңа технологиялар саны»;
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Орындалатын ғылыми-техникалық бағдарламалардың жалпы саны (бағдарламалық-нысаналық қаржыландыру)» деген жолдың «2013, 2014 жылдары» деген бағандарындағы «15» және «9» деген сандар «19» және «11» деген сандармен ауыстырылсын;
«ҚР ДСМ практикалық денсаулық сақтауға енгізуге ұсынған жаңа технологиялар саны» деген жолдағы «4» және «6» деген сандар «2» және «2» деген сандармен ауыстырылсын;
сапа көрсеткіштерінде:
«Халықаралық патенттердің үлес салмағы (халықаралық патенттер саны * 100/ жариялымдардың жалпы саны)» деген жолдағы «2» және «3» деген сандар «4,5» және «4,5» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Удельный вес публикаций в международных изданиях (число публикаций в международных изданиях* 100 / общее количество публикаций)» цифру «9» заменить цифрой «8»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость одной научно-технической программы» цифры «67672» и «70910» заменить цифрами «74475» и «90501»;
в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «1015084» и «638195» заменить цифрами «1415022» и «995512»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «1015084» и «638195» заменить цифрами «1415022» и «995512»;
графу «2015 г.»;
в показателях прямого результата:
строки «Общее количество выполняемых научно-технических программ (программно-целевое финансирование)» дополнить цифрой «2»;
в показателях конечного результата:
строки «Количество разрешенных МЗ РК заявок по внедрению новых технологий» дополнить цифрой «2»;
строки «Удельный вес заключительных отчетов по научно-техническим программам программно-целевого финансирования, получивших положительное заключение государственной научно-технической экспертизы МОН» дополнить цифрами «100»;
в показателях качества:
строки «Удельный вес международных патентов (число международных патентов * 100 / общее количество патентов)» дополнить цифрой «4»;
строки «Удельный вес публикаций в международных изданиях (число публикаций в международных изданиях* 100 / общее количество публикаций)» дополнить цифрой «8»;
в показателях эффективности:
строки «Средняя стоимость одной научно-технической программы» дополнить цифрами «149229»;
строки «объем бюджетных расходов по подпрограмме» дополнить цифрами «298458»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «298458»;
в бюджетной программе 008 «Хранение специального медицинского резерва»:
в графах «2013, 2014 гг.» строки «объем бюджетных расходов по программе» цифры «31479» и «32599» заменить цифрами «31035» и «31439»;
графу «2015 г.» строку «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «31871»;
в бюджетной программе 009 «Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на капитальный ремонт сейсмоусиляемых объектов здравоохранения»:
графу «2013 г.»:
строки «показатели прямого результата» дополнить цифрой «5»;
строки «показатели конечного результата» дополнить цифрой «4»;

«Халықаралық басылымдарда жариялымдардың үлес салмағы (халықаралық басылымдарда жариялымдар саны * 100/ жариялымдардың жалпы саны)» деген жолдағы «9» деген сан «8» деген санмен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткішерінде:
«Бір ғылыми-техникалық бағдарламаның орташа құны» деген жолдағы «67672» және «70910» деген сандар «74475» және «90501» деген сандармен ауыстырылсын;
«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1015084» және «638195» деген сандар «1415022» және «995512» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1015084» және «638195» деген сандар «1415022» және «995512» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Орындалатын ғылыми-техникалық бағдарламалардың жалпы саны (бағдарламалық-нысаналық қаржыландыру)» деген жолдар «2» деген санмен толықтырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«ҚР ДСМ практикалық денсаулық сақтауға енгізуге ұсынған жаңа технологиялар саны» деген жолдар «2» деген санмен толықтырылсын;
«БҒМ мемлекеттік ғылыми-техникалық оң қорытындысын алған ғылыми-техникалық бағдарламалар (бағдарламалық-нысаналық қаржыландыру) бойынша қорытынды есептердің үлес салмағы» деген жолдар «100» деген сандармен толықтырылсын;
сапа көрсеткіштерінде:
«Халықаралық патенттердің үлес салмағы (халықаралық патенттер саны * 100/ жариялымдардың жалпы саны)» деген жолдар «4» деген санмен толықтырылсын;
«Халықаралық басылымдарда жариялымдардың үлес салмағы (халықаралық басылымдарда жариялымдар саны * 100/ жарияланымдардың жалпы саны)» деген жолдар «8» деген санмен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткішерінде:
«Бір ғылыми-техникалық бағдарламалардың орташа құны» деген жолдар «149229» деген сандармен толықтырылсын;
«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «298458» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «298458» деген сандармен толықтырылсын;
008 «Арнайы медицина резервін сақтау» деген бюджеттік бағдарламада:
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдың «2013-2014 жылдары» деген бағандарындағы «31479» және «32599» деген сандар «31035» және «31439» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағандағы «бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «31871» деген сандармен толықтырылсын;
009 «Алматы қаласының бюджетіне сейсмотұрақтылығы күшейтілетін денсаулық сақтау объектілерін күрделі жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 ж.» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «5» деген санмен толықтырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «4» деген санмен толықтырылсын;

строки «показатели эффективности» дополнить цифрами «318,0»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «972029»;
в бюджетной программе 010 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи»:
в бюджетной подпрограмме 100 «Обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, финансируемых за счет местного бюджета»:
в графах «2013, 2014»:
в показателях прямого результата:
в строке «Охват населения скрининговыми осмотрами на раннее выявление болезней системы кровообращения» цифры «2580736» и «2611512» заменить цифрами «2 499 642» и «2 487 819»;
в строке «Охват населения скрининговыми осмотрами на раннее выявление сахарного диабета» цифры «2328298» и «2363270» заменить цифрами «2 499 642» и «2 487 819»;
строки «Охват населения скрининговыми осмотрами на раннее выявление злокачественных новообразований предстательной железы» дополнить цифрами «117 610» и «213 866»;
в строке «Охват детей скрининговыми осмотрами на выявление вирусного гепатита» цифры «120796» и «120896» заменить цифрами «118 028» и «117 255»;
в строке «Охват взрослых скрининговыми осмотрами на выявление вирусного гепатита» цифры «279495» и «280495» заменить цифрами «256 230» и «260 517»;
в строке «Оказание ортодонтической помощи на амбулаторном уровне детям с врожденной патологией челюстно-лицевой области с использованием аппарата для устранения зубочелюстных аномалий» цифры «2442» и «2616» заменить цифрами «2406» и «2537»;
в строке «Развитие и функционирование сети центров здоровья» цифры «75» и «80» заменить цифрами «55» и «55»;
в показателях конечного результата:
в строке «Смертность от болезней системы кровообращения» цифры «374,8» и «364,4» заменить цифрами «290,5» и «284,7»;
в показателях эффективности:
строки «Средняя стоимость разработки видеоролика» дополнить цифрами «1 712 000» и «1 831 840»;
строки «Средняя стоимость разработки аудиоролика» дополнить цифрами «62 060» и «66 404»;
строки «Средняя стоимость проката одного видеоролика на телевидении» дополнить цифрами «3 424 000» и «3 663 680»;
строки «Средняя стоимость проката одного аудиоролика на радио» дополнить цифрами «1 660 105» и «1 776 312»;

«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдар «318,0» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «972029» деген сандармен толықтырылсын;
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
100 «Жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету және кеңейту» деген кіші бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Халықты қан айналымы жүйесі ауруларын ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдың «2013-2014 жылдары» деген бағандарындағы «2580736» және «2611512» деген сандар «2 499 642» және «2 487 819» деген сандармен ауыстырылсын;
«Халықты қант диабетін ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдағы «2328298» және «2363270» деген сандар «2499642» және «2487819» деген сандармен ауыстырылсын;
«Халықты қуық асты безінің қатерлі ісігін ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдар «117 610» және «213 866» деген сандармен толықтырылсын;
«Вирусты гепатитті анықтау үшін балаларды скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдағы «120796» және «120896» деген сандар «118 028» және «117 255» деген сандармен ауыстырылсын;
«Вирусты гепатитті анықтау үшін ересектерді скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдағы «279495» және «280495» деген сандар «256230» және «260517» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жақ-бет саласының туа біткен патологиялары бар балаларды амбулаториялық деңгейде тіс-жақ аномалияларын жоюға арналған аппараттарды пайдалан отырып ортодонтиялық емдеу көрсету» деген жолдағы «2442» және «2616» деген сандар «2406» және «2537» деген сандармен ауыстырылсын;
«Денсаулық сақтау орталықтар желісін дамыту және жұмыс істеуі» деген жолдағы «75» және «80» деген сандар «55» және «55» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Қанайналым жүйесі ауруларынан өлім-жітім» деген жолдағы «374,8» және «364,4» деген сандар «290,5» және «284,7» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткішерінде:
«Бейне роликті дайындаудың орташа құны» деген жолдар «1712000» және «1831840» деген сандармен толықтырылсын;
«Аудиороликті дайындаудың орташа құны» деген жолдар «62060» және «66404» деген сандармен толықтырылсын;
«Телеарнаға бір бейнероликті прокаттаудың орташа құны» деген жолдар «3424000» және «3663680» деген сандармен толықтырылсын;
«Радиоға бір аудиороликті прокаттаудың орташа құны» деген жолдар «1660105» және «1776312» деген сандармен толықтырылсын;

в строке «Средняя стоимость скрининга одного человека на раннее выявление болезней системы кровообращения» цифры «252,5» и «270,2» заменить цифрами «275,0» и «294,3»;
в строке «Средняя стоимость скрининга одного человека на раннее выявление сахарного диабета» цифры «89,9» и «96,2» заменить цифрами «76,4» и «81,7»;
строки «Средняя стоимость скрининга одного человека на раннее выявление злокачественных новообразований предстательной железы» дополнить цифрами «4 439» и «4 120»;
в строке «Средняя стоимость скрининга одного ребенка на выявление вирусного гепатита» цифры «4,3» и «4,6» заменить цифрами «3,9» и «4,4»;
в строке «Средняя стоимость скрининга одного взрослого на выявление вирусного гепатита» цифры «6,7» и «7,1» заменить цифрами «6,0» и «4,5»;
в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «52980925» и «55698891» заменить цифрами «107931914» и «114098093»;
в графе «2014 г.» строки «Средняя стоимость оказания ортодонтической помощи на амбулаторном уровне одному ребенку с врожденной патологией челюстно-лицевой области с использованием аппарата для устранения зубочелюстных аномалий» цифры «21,4» заменить цифрами «21,86»;
графу «2015 г.»:
в показателях прямого результата:
строки «Проведение дозорного эпидемиологического надзора» дополнить цифрами «178»;
строки «Охват населения скрининговыми осмотрами на раннее выявление болезней системы кровообращения» дополнить цифрами «2479479»;
строки «Охват населения скрининговыми осмотрами на раннее выявление сахарного диабета» дополнить цифрами «2479479»;
строки «Охват населения скрининговыми осмотрами на раннее выявление злокачественных новообразований предстательной железы» дополнить цифрами «317162»;
строки «Обеспечение заместительной терапией потребителей инъекционных наркотиков» дополнить цифрами «1396»;
строки «Охват детей скрининговыми осмотрами на выявление вирусного гепатита» дополнить цифрами «116379»;
строки «Охват взрослых скрининговыми осмотрами на выявление вирусного гепатита» дополнить цифрами «259331»;
строки «Внедрение в организациях ПМСП социальных работников и психологов» дополнить цифрами «2147,75/481,5»;
строки «Оказание ортодонтической помощи на амбулаторном уровне детям с врожденной патологией челюстно-лицевой области с использованием аппарата для устранения зубочелюстных аномалий» дополнить цифрами «2649»;
строки «Размещение социальных проектов среди НПО по пропаганде ЗОЖ» дополнить цифрами «125»;
строки «Развитие и функционирование сети центров здоровья» дополнить цифрами «55»;
строки «Обеспечение населения печатными информационно-образовательными материалами» дополнить цифрами «70%»;
строки «Выпуск и прокат на телевидении и радио видео-, аудиоматериалов по аспектам формирования здорового образа жизни и профилактики заболеваний на республиканских и региональных каналах» дополнить цифрами «5300»;
в показателях конечного результата:

«Бір адамға қан айналым жүйесі ауруларын ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдағы «252,5» және «270,2» деген сандар «275,0» және «294,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір адамға қант диабетін ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдағы «89,9» және «96,2» деген сандар «76,4» және «81,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір адамға еркек безінің қатерлі ісігін скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдар «4439» және «4120» деген сандармен толықтырылсын;
«Бір балаға вирусты гепатитті анықтау үшін скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдағы «4,3» және «4,6» деген сандар «3,9» және «4,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір ересек адамға вирусты гепатитті анықтау үшін скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдағы «6,7» және «7,1» деген сандар «6,0» және «4,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «52980925» және «55698891» деген сандар «107931914» және «114098093» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тіс-жақ аномалияларын жоюға арналған аппараттарды пайдалана отырып туа біткен жақ-бет аймағы патологиялары («жырық таңдай», «қоян жырық») бар балаларды амбулаториялық деңгейде ортодонтиялық емдеу көрсетудің орташа құны» деген жолдағы «2014 ж.» деген бағанындағы «21,4» деген сандар «21,86» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Шолушы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу» деген жолдар «178» деген сандармен толықтырылсын;
«Халықты қан айналымы жүйесі ауруларын ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдар «2479479» деген сандармен толықтырылсын;
«Халықты қант диабетін ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдар «2479479» деген сандармен толықтырылсын;
«Халықты қуық асты қатерлі ісігін ерте анықтауға скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдар «317162» деген сандармен толықтырылсын;
«Инъекциялық есірткіні тұтынушыларды орнын алмастырушы терапиямен қамтамасыз ету» деген жолдар «1396» деген сандармен толықтырылсын;
«Вирусты гепатитті анықтау үшін балаларды скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдар «116379» деген сандармен толықтырылсын;
«Вирусты гепатитті анықтау үшін ересектерді скринингтік тексеріп-қараумен қамту» деген жолдар «259331» деген сандармен толықтырылсын;
«БМСК ұйымдарында әлеуметтік қызметкерлерді және психологтарды енгізу» деген жолдар «2147,75/481,5» деген сандармен толықтырылсын;
«Жақ-бет саласының туа біткен патологиялары бар балаларды амбулаториялық деңгейде тіс-жақ аномалияларын жоюға арналған аппараттарды пайдалана отырып ортодонтиялық көмек көрсету» деген жолдар «2649» деген сандармен толықтырылсын;
«СӨС негіздерін насихаттау бойынша ҮЕҰ арасында әлеуметтік жобаларды орналастыру» деген жолдар «125» деген сандармен толықтырылсын;
«Денсаулық сақтау орталықтар желісін дамыту және жұмыс істеуі» деген жолдар «55» деген сандармен толықтырылсын;
«Халықты баспа ақпараттық-білім басылымдарымен қамтамасыз ету» деген жолдар «70%» деген сандармен толықтырылсын;
«СӨС қалыптастыру және аурулардың профилактикасы аспектілері бойынша республикалық және өңірлік арналарда телерадио арналарында, бейне-аудиоматериалдарды шығару және жалға беру» деген жолдар «5300» деген сандармен толықтырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:

строки «Общая смертность» дополнить цифрами «7,62»;
строки «Смертность от болезней системы кровообращения» дополнить цифрами «279,0»;
строки «Распространенность употребления табака среди населения» дополнить цифрами «18,2»;
строки «Распространенность злоупотребления алкоголем среди населения» дополнить цифрами «14»;
строки «Смертность от онкологических заболеваний» дополнить цифрами «95,8»;
в показателях качества:
строки «Увеличение уровня информированности целевых групп населения в вопросах сохранения и укрепления здоровья» дополнить цифрами «91%»;
в показателях эффективности:
строки «Уровень потребления стационарной помощи в рамках системы финансирования из средств республиканского бюджета» дополнить цифрами «1172»;
строки «Средняя стоимость разработки видеоролика» дополнить цифрами «1960069»;
строки «Средняя стоимость разработки аудиоролика» дополнить цифрами «71052»;
строки «Средняя стоимость проката одного видеоролика на телевидении» дополнить цифрами «3920138»;
строки «Средняя стоимость проката одного аудиоролика на радио» дополнить цифрами «1900654»;
строки «Средняя стоимость скрининга одного человека на раннее выявление болезней системы кровообращения» дополнить цифрами «289,1»;
строки «Средняя стоимость скрининга одного человека на раннее выявление сахарного диабета» дополнить цифрами «87,5»;
строки «Средняя стоимость скрининга одного человека на раннее выявление злокачественных новообразований предстательной железы» дополнить цифрами «3994»;
строки «Средняя стоимость скрининга одного ребенка на выявление вирусного гепатита» дополнить цифрами «4,7»;
строки «Средняя стоимость скрининга одного взрослого на выявление вирусного гепатита» дополнить цифрами «4,8»;
строки «Средняя стоимость оказания ортодонтической помощи на амбулаторном уровне одному ребенку с врожденной патологией челюстно-лицевой области с использованием аппарата для устранения зубочелюстных аномалий» дополнить цифрами «22,33»;
строки «объем бюджетных расходов по подпрограмме» дополнить цифрами «120 083 147»;
в бюджетной подпрограмме 101 «Закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов»:
в графах «2013, 2014 гг.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество получателей вакцин» цифры «4907193» и «4949886» заменить цифрами «4925729» и «5001152»;

«Жалпы өлім» деген жолдар «7,62» деген сандармен толықтырылсын;
«Қанайналым жүйесі ауруларынан өлім-жітім» деген жолдар «279,0» деген сандармен толықтырылсын;
«Халық арасында темекіні тұтынудың таралуы» деген жолдар «18,2» деген сандармен толықтырылсын;
«Халық арасында алкогольды шамадан тыс тұтынудың таралуы» деген жолдар «14» деген сандармен толықтырылсын;
«Онкологиялық аурулардан өлім-жітім» деген жолдар «95,8» деген сандармен толықтырылсын;
сапа көрсеткіштерінде:
«Денсаулықты сақтау және нығайту мәселелерінде халықтың нысаналы топтарының хабардар болу деңгейін ұлғайту» деген жолдар «91%» деген сандармен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткішерінде:
«Республикалық бюджет қаражатынан қаржыландыру жүйесі шеңберінде стационарлық көмекті тұтыну деңгейі» деген жолдар «1172» деген сандармен толықтырылсын;
«Бейне роликті дайындаудың орташа құны» деген жолдар «1960069» деген сандармен толықтырылсын;
«Аудиороликті дайындаудың орташа құны» деген жолдар «71052» деген сандармен толықтырылсын;
«Телеарнаға бір бейнероликті жалға берудің орташа құны» деген жолдар «3920138» деген сандармен толықтырылсын;
«Радиоға бір аудиороликті жалға берудің орташа құны» деген жолдар «1900654» деген сандармен толықтырылсын;
«Бір адамға қан айналым жүйесі ауруларын ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдар «289,1» деген сандармен толықтырылсын;
«Бір адамға қант диабетін ерте анықтаудың скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдар «87,5» деген сандармен толықтырылсын;
«Бір адамға еркек безінің қатерлі ісігін скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдар «3994» деген сандармен толықтырылсын;
«Бір балаға вирусты гепатитті анықтау үшін скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдар «4,7» деген сандармен толықтырылсын;
«Бір ересек адамға вирусты гепатитті анықтау үшін скринингтік тексеріп-қараудың орташа құны» деген жолдар «4,8» деген сандармен толықтырылсын;
«Тіс-жақ аномалияларын жоюға арналған аппараттарды пайдалана отырып туа біткен жақ-бет аймағы патологиялары («жырық таңдай», «қоян жырық») бар балаларды амбулаториялық деңгейде ортодонтиялық емдеу көрсетудің орташа құны» деген жолдар «22,33» деген сандармен толықтырылсын;
«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «120083147» деген сандармен толықтырылсын;
101 «Дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды сатып алу» деген кіші бағдарламада:
«Вакцина алушылардың саны» деген жолдың «2013, 2014 жылдары» деген бағандарындағы «4907193» және «4949886» деген сандар «4925729» және «5001152» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Обеспечение противотуберкулезными препаратами» цифры «29221» и «28025» заменить цифрами «28875» и «28875»;
в строке «Обеспечение противодиабетическими препаратами» цифры «51012» и «51052» заменить цифрами «67 458» и «67 458»;
в строке «Обеспечение взрослых онкогематологических больных химиопрепаратами» цифры «2517» и «2551» заменить цифрами «1728» и «1728»;
в строке «Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда» цифры «4646» и «4646» заменить цифрами «2792» и «2792»;
в строке «Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией (включая гемофилию В)» цифры «435» и «435» заменить цифрами «668» и «668»;
в строке «Обеспечение антианемическими препаратами больных с хронической почечной недостаточностью (с ренальной анемией) на додиализном периоде» цифры «902» и «902» заменить цифрами «1218» и «1218»;
в строке «Обеспечение больных с аутоиммунными (в т.ч. миастенией) и иммунодефицитными состояниями» цифры «278» и «278» заменить цифрами «1121» и «1121»;
в строке «Обеспечение антиретровирусными препаратами (лечение ВИЧ инфекции)» цифры «3035» и «3358» заменить цифрами «3045» и «3045»;
в строке «Обеспечение противовирусными препаратами (вирусные гепатиты В и С) детей (с 3-х до 18 лет)» цифры «272» и «272» заменить цифрами «309» и «309»;
в строке «Обеспечение противовирусными препаратами (вирусные гепатиты В и С) – взрослые» цифры «1082» и «1082» заменить цифрами «1366» и «1366»;
в показателях конечного результата:
в строке «Снижение смертности от ишемической болезни сердца (среднереспубликанский показатель)» цифры «113,1» и «105,7» заменить цифрами «94» и «91»;
в строке «Снижение смертности от туберкулеза» цифры «9,7» и «9,4» заменить цифрами «7,6» и «7,4»;
в строке «Снижение заболеваемости туберкулезом» цифры «87,0» и «84,4» заменить цифрами «81,7» и «79,2»;
в строке «Снижение заболеваемости острым вирусным гепатитом А» цифры «39,6» и «39,4» заменить цифрами «39,2» и «39,0»;
в строке «Снижение заболеваемости острым вирусным гепатитом В» цифры «3,8» и «3,6» заменить цифрами «3,6» и «3,4»;
в показателях эффективности:

«Туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «29221» және «28025» деген сандар «28875» және «28875» деген сандармен ауыстырылсын;
«Диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «51012» және «51052» деген сандар «67458» және «67458» деген сандармен ауыстырылсын;
«Онкогематологиялық ересек науқастарды химиялық препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «2517» және «2551» деген сандар «1728» және «1728» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жіті инфаркт миокарды аурулары бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «4646» және «4646» деген сандар «2792» және «2792» деген сандармен ауыстырылсын;
«Гемофилиямен (оның ішінде гемофилия В-ны қосқанда) ауыратын науқастарды қан ұйыту факторларымен қамтамасыз ету» деген жолдағы «435» және «435» деген сандар «668» және «668» деген сандармен ауыстырылсын;
«Созылмалы бүйрек функциясы жетіспеушілігімен (ренальді анемиямен) ауыратын науқастарды диализге дейінгі кезеңде антианемиялық препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «902» және «902» деген сандар «1218» және «1218» деген сандармен ауыстырылсын;
«Аутоиммундық (соның ішінде миастения) және иммунитет тапшылығымен ауыратын науқастарды препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «278» және «278» деген сандар «1121» және «1121» деген сандармен ауыстырылсын;
«Антиретровирустық (АИТВ инфекциясын емдеу) препараттарымен қамтамасыз ету» деген жолдағы «3035» және «3358» деген сандар «3045» және «3045» деген сандармен ауыстырылсын;
«Вирусқа қарсы препараттармен (В және С вирусты гепатит) балаларды (3 жастан 18 жасқа дейін) қамтамасыз ету» деген жолдағы «272» және «272» деген сандар «309» және «309» деген сандармен ауыстырылсын;
«Вирусқа қарсы (В және С вирусты гепатит) ересек адамдарды препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «1082» және «1082» деген сандар «1366» және «1366» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жүректің ишемиялық ауруынан өлімді төмендету (орташа республикалық көрсеткіш)» деген жолдағы «113,1» және «105,7» деген сандар «94» және «91» деген сандармен ауыстырылсын;
«Туберкулезден өлімді төмендету» деген жолдағы «9,7» және «9,4» деген сандар «7,6» және «7,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Туберкулезбен сырқаттанушылықтың төмендету» деген жолдағы «87,0» және «84,4» деген сандар «81,7» және «79,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«А жіті вирустық гепатитпен сырқаттанушылықты төмендету» деген жолдағы «39,6» және «39,4» деген сандар «39,2» және «39,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«В жіті вирустық гепатитпен сырқаттанушылықты төмендету» деген жолдағы «3,8» және «3,6» деген сандар «3,6» және «3,4» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Средние затраты на обеспечение противотуберкулезными препаратами одного больного» цифры «78,2» и «89,5» заменить цифрами «190,74» и «204,09»;
в строке «Средние затраты на обеспечение противодиабетическими препаратами одного больного» цифры «82,9» и «88,6» заменить цифрами «67,39» и «72,1»;
в строке «Средние затраты на обеспечение одного взрослого онкогематологического больного химиопрепаратами» цифры «1377,4» и «1454,2» заменить цифрами «1 571,93» и «1 681,96»;
в строке «Средние затраты на обеспечение тромболитическими препаратами одного больного с острым инфарктом миокарда» цифры «292,3» и «312,8» заменить цифрами «245,36» и «262,53»;
в строке «Средние затраты на обеспечение факторами свертывания крови одного взрослого больного гемофилией (включая гемофилию В)» цифры «8952,2» и «9578,8» заменить цифрами «11072,92» и «11848,02»;
в строке «Средние затраты на обеспечение антианемическими препаратами одного больного с хронической почечной недостаточностью (с ренальной анемией) на додиализном периоде» цифры «669,0» и «715,8» заменить цифрами «481,62» и «515,34»;
в строке «Средние затраты на обеспечение препаратами одного больного миастенией (матазан, вазанитин, октагам)» цифры «2682,5» и «2870,3» заменить цифрами «5196,73» и «6318,57»;
в строке «Средние затраты на обеспечение одного больного ребенка антиретровирусными препаратами (лечение ВИЧ инфекции)» цифры «706,5» и «756» заменить цифрами «207,99» и «222,55»;
в строке «Средние затраты на обеспечение одного взрослого больного антиретровирусными препаратами (лечение ВИЧ инфекции)» цифры «680,5» и «728,14» заменить цифрами «589,31» и «630,56»;
в строке «Средние затраты на обеспечение одного больного ребенка противовирусными препаратами (вирусные гепатиты В и С) (с 3-х до 18 лет)» цифры «2344,5» и «2508,6» заменить цифрами «1 868,36» и «1999,15»;
в строке «Средние затраты на обеспечение одного взрослого больного противовирусными препаратами (вирусные гепатиты В и С)» цифры «2712,8» и «2902,7» заменить цифрами «2086,75» и «2232,82»;
в строке «Средние затраты на вакцины на 1 прививаемого» цифры «2299» и «2748» заменить цифрами «2307,3» и «2823,7»;

«Бір науқасты туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдағы «78,2» және «89,5» деген сандар «190,74» және «204,09» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір науқасты диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдағы «82,9» және «88,6» деген сандар «67,39» және «72,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір ересек онкогематологиялық науқасты химиялық препараттармен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдағы «1377,4» және «1454,2» деген сандар «1 571,93» және «1 681,96» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жіті инфаркт миокарды ауруы бар бір науқасқа тромболитикалық препараттармен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдағы «292,3» және «312,8» деген сандар «245,36» және «262,53» деген сандармен ауыстырылсын;
«Гемофилиямен (оның ішінде гемофилия В-ны қосқанда) ауыратын ересек бір науқасқа қан ұйыту факторларымен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдағы «8952,2» және «9578,8» деген сандар «11072,92» және «11848,02» деген сандармен ауыстырылсын;
«Созылмалы бүйрек функциясы жетіспеушілігімен (ренальді анемиямен) ауыратын бір науқасқа диализге дейінгі кезеңде антианемиялық препараттармен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдағы «669,0» және «715,8» деген сандар «481,62» және «515,34» деген сандармен ауыстырылсын;
«Миастениямен ауыратын бір науқасқа (матазан, вазанитин, октагам) препараттармен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдағы «2682,5» және «2870,3» деген сандар «5196,73» және «6318,57» деген сандармен ауыстырылсын;
«Антиретровирустық (АИТВ инфекциясын емдеу) препараттарымен бір науқас баланы қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдағы «706,5» және «756» деген сандар «207,99» және «222,55» деген сандармен ауыстырылсын;
«Антиретровирустық (АИТВ инфекциясын емдеу) препараттарымен бір науқас ересек адамды қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдағы «680,5» және «728,14» деген сандар «589,31» және «630,56» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір науқас баланы (3 жастан 18 жасқа дейін) вирусқа қарсы (В және С гепатиттер) препараттарымен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдағы «2344,5» және «2508,6» деген сандар «1868,36» және «1999,15» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір науқас ересек адамды вирусқа қарсы (В және С вирустық гепатиттер) препараттармен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдағы «2712,8» және «2902,7» деген сандар «2086,75» және «2232,82» деген сандармен ауыстырылсын;
«1 вакцина алушының вакцинасына орташа шығын» деген жолдағы «2299» және «2748» деген сандар «2307,3» және «2823,7» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «44289828» и «48948623» заменить цифрами «49363958» и «54836534»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «97270753» и «104647514» заменить цифрами «157295872» и «168934627»;
графу «2015 г.»:
в показателях прямого результата:
строки «Количество получателей вакцин» дополнить цифрами «5017 095»;
строки «Обеспечение противотуберкулезными препаратами» дополнить цифрами «28875»;
строки «Обеспечение противодиабетическими препаратами» дополнить цифрами «67 458»;
строки «Обеспечение взрослых онкогематологических больных химиопрепаратами» дополнить цифрами «1728»;
строки «Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда» дополнить цифрами «2792»;
строки «Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией (включая гемофилию В)» дополнить цифрами «668»;
строки «Обеспечение антианемическими препаратами больных с хронической почечной недостаточностью (с ренальной анемией) на додиализном периоде» дополнить цифрами «1218»;
строки «Обеспечение больных с аутоиммунными (в т.ч. миастенией) и иммунодефицитными состояниями» дополнить цифрами «1121»;
строки «Обеспечение антиретровирусными препаратами (лечение ВИЧ инфекции)» дополнить цифрами «3045»;
строки «Обеспечение противовирусными препаратами (вирусные гепатиты В и С) детей (с 3-х до 18 лет)» дополнить цифрами «309»;
строки «Обеспечение противовирусными препаратами (вирусные гепатиты В и С) – взрослые» дополнить цифрами «1366»;
строки «Охват вакцинацией детей до 18 лет» дополнить цифрами «96»;
в показателях конечного результата:
строки «Снижение смертности от ишемической болезни сердца (среднереспубликанский показатель)» дополнить цифрами «90»;
строки «Снижение смертности от туберкулеза» дополнить цифрами «7,2»;
строки «Снижение смертности от онкологических заболеваний» дополнить цифрами «95,8»;
строки «Снижение заболеваемости туберкулезом» дополнить цифрами «76,8»;
строки «Снижение заболеваемости острым вирусным гепатитом А» дополнить цифрами «38,8»;
строки «Снижение заболеваемости острым вирусным гепатитом В» дополнить цифрами «3,0»;
строки «Выживаемость ВИЧ-инфицированных пациентов (Процент пациентов на антиретровирусной терапии, продолжающих лечение)» дополнить цифрами «75»

«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «44289828» және «48948623» деген сандар «49363958» және «54836534» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «97270753» және «104647514» деген сандар «157295872» және «168934627» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Вакцина алушылардың саны» деген жолдар «5017095» деген сандармен толықтырылсын;
«Туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдар «28875» деген сандармен толықтырылсын;
«Диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдар «67458» деген сандармен толықтырылсын;
«Онкогематологиялық ересек науқастарды химиялық препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдар «1728» деген сандармен толықтырылсын;
«Жіті инфаркт миокарды аурулары бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдар «2792» деген сандармен толықтырылсын;
«Гемофилиямен (оның ішінде гемофилия В-ны қосқанда) ауыратын науқастарды қан ұйыту факторларымен қамтамасыз ету» деген жолдар «668» деген сандармен толықтырылсын;
«Созылмалы бүйрек функциясы жетіспеушілігімен (ренальді анемиямен) ауыратын науқастарды диализге дейінгі кезеңде антианемиялық препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдар «1218» деген сандармен толықтырылсын;
«Аутоиммундық (соның ішінде миастения) және иммунитет тапшылығымен ауыратын науқастарды препараттармен қамтамасыз ету» деген жолдар «1121» деген сандармен толықтырылсын;
«Антиретровирустық (АИТВ инфекциясын емдеу) препараттарымен қамтамасыз ету» деген жолдар «3045» деген сандармен толықтырылсын;
«Вирусқа қарсы препараттармен (В және С вирусты гепатит) балаларды (3 жастан 18 жасқа дейін) қамтамасыз ету» деген жолдар «309» деген сандармен толықтырылсын;
«Вирусқа қарсы (В және С вирусты гепатит) препараттармен қамтамасыз ету - ересектер» деген жолдар «1366» деген сандармен толықтырылсын;
«18 жасқа дейінгі балаларды вакцинациялаумен қамту» деген жолдар «96» деген сандармен толықтырылсын;
«Жүректің ишемиялық ауруынан өлімді төмендету (орташа республикалық көрсеткіш)» деген жолдар «90» деген сандармен толықтырылсын;
«Туберкулезден өлімді төмендету» деген жолдар «7,2» деген сандармен толықтырылсын;
«Онкологиялық аурулардан өлімді төмендету» деген жолдар «95,8» деген сандармен толықтырылсын;
«Туберкулезбен сырқаттанушылықты төмендету» деген жолдар «76,8» деген сандармен толықтырылсын;
«А жіті вирустық гепатитпен сырқаттанушылықты төмендету» деген жолдар «38,8» деген сандармен толықтырылсын;
«В жіті вирустық гепатитпен сырқаттанушылықты төмендету» деген жолдар «3,0» деген сандармен толықтырылсын;
«АИТВ жұқтырған пациенттердің тірі қалуы (антиретровирустық терапияға емделуді жалғастырып жатқан пациенттердің пайызы)» деген жолдар «75» деген сандармен толықтырылсын;

строки «Удержание показателя заболеваемостью корью» дополнить цифрами «1,0»;
в показателях эффективности:
строки «Средние затраты на обеспечение противотуберкулезными препаратами одного больного» дополнить цифрами «218,38»;
строки «Средние затраты на обеспечение противодиабетическими препаратами одного больного» дополнить цифрами «77,15»;
строки «Средние затраты на обеспечение одного взрослого онкогематологического больного химиопрепаратами» дополнить цифрами «1799,70»;
строки «Средние затраты на обеспечение тромболитическими препаратами одного больного с острым инфарктом миокарда» дополнить цифрами «280,91»;
строки «Средние затраты на обеспечение факторами свертывания крови одного взрослого больного гемофилией (включая гемофилию В)» дополнить цифрами «12677,38»;
строки «Средние затраты на обеспечение антианемическими препаратами одного больного с хронической почечной недостаточностью (с ренальной анемией) на додиализном периоде» дополнить цифрами «551,41»;
строки «Средние затраты на обеспечение препаратами одного больного миастенией (матазан, вазанитин, октагам)» дополнить цифрами «6 760,86»;
строки «Средние затраты на обеспечение одного больного ребенка антиретровирусными препаратами (лечение ВИЧ инфекции)» дополнить цифрами «238,13»;
строки «Средние затраты на обеспечение одного взрослого больного антиретровирусными препаратами (лечение ВИЧ инфекции)» дополнить цифрами «674,70»;
строки «Средние затраты на обеспечение одного больного ребенка противовирусными препаратами (вирусные гепатиты В и С) (с 3-х до 18 лет)» дополнить цифрами «2139,09»;
строки «Средние затраты на обеспечение одного взрослого больного противовирусными препаратами (вирусные гепатиты В и С)» дополнить цифрами «2389,11»;
строки «Средние затраты на вакцины на 1 прививаемого» дополнить цифрами «3454,8»;
строки «объем бюджетных расходов по подпрограмме» дополнить цифрами «60954885»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «181038032»;
в бюджетной программе 013 «Капитальные расходы Министерства здравоохранения Республики Казахстан»:
в графах «2013, 2014 гг.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество оснащаемых организаций территориальных подразделений Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора МЗ РК» цифры «24» и «21» заменить цифрами «31» и «23»;
строки «Количество организаций, финансируемых на капитальный ремонт» дополнить цифрой «4»;
в показателях качества:
строки «Своевременное завершение запланированного объема работ по капитальному ремонту в зданиях, помещениях и сооружениях (в т.ч. отдельных компонентов)» дополнить цифрой «4»;
в показателях эффективности:

«Қызылшамен сырқаттанушылықтың көрсеткішін ұстау» деген жолдар «1,0» деген сандармен толықтырылсын;
«Бір науқасты туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдар «218,38» деген сандармен толықтырылсын;
«Бір науқасты диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдар «77,15» деген сандармен толықтырылсын;
«Бір ересек онкогематологиялық науқасты химиялық препараттармен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдар «1799,70» деген сандармен толықтырылсын;
«Жіті инфаркт миокарды ауруы бар бір науқасқа тромболитикалық препараттармен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдар «280,91» деген сандармен толықтырылсын;
«Гемофилиямен (оның ішінде гемофилия В-ны қосқанда) ауыратын ересек бір науқасқа қан ұйыту факторларымен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдар «12677,38» деген сандармен толықтырылсын;
«Созылмалы бүйрек функциясы жетіспеушілігімен (ренальді анемиямен) ауыратын бір науқасқа диализге дейінгі кезеңде антианемиялық препараттармен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдар «551,41» деген сандармен толықтырылсын;
«Миастениямен ауыратын бір науқасқа (матазан, вазанитин, октагам) препараттармен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдар «6760,86» деген сандармен толықтырылсын;
«Антиретровирустық (АИТВ инфекциясын емдеу) препараттарымен бір науқас баланы қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдар «238,13» деген сандармен толықтырылсын;
«Антиретровирустық (АИТВ инфекциясын емдеу) препараттарымен бір науқас ересек адамды қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдар «674,70» деген сандармен толықтырылсын;
«Бір науқас баланы (3 жастан 18 жасқа дейін) вирусқа қарсы (В және С гепатиттер) препараттарымен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдар «2139,09» деген сандармен толықтырылсын;
«Бір науқас ересек адамды вирусқа қарсы (В және С гепатиттер) препараттармен қамтамасыз етуге орташа шығын» деген жолдар «2389,11» деген сандармен толықтырылсын;
«1 вакцина алушының вакцинасына орташа шығын» деген жолдар «3454,8» деген сандармен толықтырылсын;
«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «60954885» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «181038032» деген сандармен толықтырылсын;
013 «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«ҚР ДСМ Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті аумақтық бөлімшелерінің жарақтандырылатын ұйымдарының саны» деген жолдың «2013-2014 жылдары» деген бағандарындағы «24» және «21» деген сандар «31» және «23» деген сандармен ауыстырылсын;
«Күрделі жөндеуге қаржыландырылатын ұйымдардың саны» деген жолдар «4» деген санмен толықтырылсын;
сапа көрсеткіштерінде:
«Ғимаратта, үй-жайларда және құрылыста (оның ішінде жеке компоненттер) күрделі жөндеу бойынша жоспарланған жұмыс көлемін уақытылы аяқтау» деген жолдар «4» деген санмен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткішерінде:

строки «Средняя стоимость затрат на капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений (в т.ч. отдельных компонентов)» дополнить цифрами «15,3»;
в строке «Средняя стоимость материально-технического оснащения одной организации территориального подразделения Комитета оплаты медицинских услуг МЗ РК» цифры «580,9» и «682,2» заменить цифрами «703» и «752,1»;
в строке «Средняя стоимость материально-технического оснащения одной организации территориального подразделения Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности МЗ РК» цифры «596,1» и «762,2» заменить цифрами «2879,2» и «1145,9»;
в строке «Средняя стоимость материально-технического оснащения одной организации территориального подразделения Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора МЗ РК» цифры «6530,6» и «7320,4» заменить цифрами «6 245,3» и «7 529,0»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «183138» и «189495» заменить цифрами «346 551» и «230423»;
графу «2015 г.»:
в показателях прямого результата:
строки «Количество оснащаемых организаций территориальных подразделений Комитета оплаты медицинских услуг МЗ РК» дополнить цифрами «16»;
строки «Количество оснащаемых организаций территориальных подразделений Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности МЗ РК» дополнить цифрами «16»;
строки «Количество оснащаемых организаций территориальных подразделений Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора МЗ РК» дополнить цифрами «23»;
строки «показатели конечного результата» дополнить цифрами «100»;
в показателях качества:
строки «Удельный вес работ, проведенных согласно строительным нормам и правилам» дополнить цифрами «100»;
в показателях эффективности:
строки «Средняя стоимость материально-технического оснащения одной организации территориального подразделения Комитета оплаты медицинских услуг МЗ РК» дополнить цифрами «804,8»;
строки «Средняя стоимость материально-технического оснащения одной организации территориального подразделения Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности МЗ РК» дополнить цифрами «1089,6»;
строки «Средняя стоимость материально-технического оснащения одной организации территориального подразделения Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора МЗ РК» дополнить цифрами «7021,8»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «220819»;
в бюджетной программе 014 «Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения»:
в графах «2013, 2014 гг.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество специалистов, направленных на повышение квалификации и переподготовку за рубеж» цифры «46» и «46» заменить цифрами «108» и «151»;

«Ғимаратта, үй-жайларда және құрылыста (оның ішінде жеке компоненттер) күрделі жөндеуге шығынның орташа құны» деген жолдар «15,3» деген сандармен толықтырылсын;
«ҚР ДСМ Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің аумақтық бөлімшелерінің бір ұйымын материалдық-техникалық жарақтандыру шығынының орташа құны» деген жолдағы «580,9» және «682,2» деген сандар «703» және «752,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«ҚР ДСМ Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті аумақтық бөлімшелерінің бір ұйымын жарақтандыру шығынының орташа құны» деген жолдағы «596,1» және «762,2» деген сандар «2879,2» және «1145,9» деген сандармен ауыстырылсын;
«ҚР ДСМ Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті аумақтық бөлімшелерінің бір ұйымын материалдық-техникалық жарақтандыру шығынының орташа құны» деген жолдағы «6530,6» және «7320,4» деген сандар «6 245,3» және «7 529,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «183138» және «189495» деген сандар «346551» және «230423» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«ҚР ДСМ Медициналық қызметке ақы төлеу комитеті аумақтық бөлімшелерінің жарақтандырылатын ұйымдарының саны» деген жолдар «16» деген сандармен толықтырылсын;
«ҚР ДСМ Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті аумақтық бөлімшелерінің жарақтандырылатын ұйымдарының саны» деген жолдар «16» деген сандармен толықтырылсын;
«ҚР ДСМ Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті аумақтық бөлімшелерінің жарақтандырылатын ұйымдарының саны» деген жолдар «23» деген сандармен толықтырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «100» деген сандармен толықтырылсын;
сапа көрсеткіштерінде:
«Құрылыс нормалары мен тәртібіне сәйкес атқарылған жұмыстардың үлес салмағы» деген жолдар «100» деген сандармен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткішерінде:
«ҚР ДСМ Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің аумақтық бөлімшелерінің бір ұйымын материалдық-техникалық жарақтандыру шығынының орташа құны» деген жолдар «804,8» деген сандармен толықтырылсын;
«ҚР ДСМ Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті аумақтық бөлімшелерінің бір ұйымын жарақтандыру шығынының орташа құны» деген жолдар «1089,6» деген сандармен толықтырылсын;
«ҚР ДСМ Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті аумақтық бөлімшелерінің бір ұйымын материалдық-техникалық жарақтандыру шығынының орташа құны» деген жолдар «7021,8» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «220819» деген сандармен толықтырылсын;
014 «Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«Шетелде біліктілікті арттыруға және қайта даярлауға жіберілген мамандардың саны» деген жолдың «2013, 2014 жылдары» деген бағандарындағы «46» және «46» деген сандар «108» және «151» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Количество специалистов, направленных на повышение квалификации и переподготовку внутри страны» цифры «17026» и «17026» заменить цифрами «15338» и «15203»;
в строке «Количество привлеченных специалистов из-за рубежа» цифры «44» и «44» заменить цифрами «26» и «26»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость повышения квалификации и переподготовки 1 специалиста за рубежом» цифры «1833,4» и «1849,2» заменить цифрами «2186» и «2232»;
в строке «Средняя стоимость повышения квалификации и переподготовки 1 специалиста внутри страны» цифры «68,2» и «69,3» заменить цифрами «69» и «67»;
в строке «Средняя стоимость привлечения 1 специалиста из-за рубежа» цифры «8200,6» и «8208,2» заменить цифрами «1502» и «1502»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «1606922» и «1625437» заменить цифрами «1339268» и «1397519»;
графу «2015 г.»:
в показателях прямого результата:
строки «Количество специалистов, направленных на повышение квалификации и переподготовку за рубеж» дополнить цифрами «159»;
строки «Количество специалистов, направленных на повышение квалификации и переподготовку внутри страны» дополнить цифрами «15221»;
строки «Количество привлеченных специалистов из-за рубежа» дополнить цифрами «26»;
строки «показатели конечного результата» дополнить цифрами «20»;
в показателях эффективности:
строки «Средняя стоимость повышения квалификации и переподготовки 1 специалиста за рубежом» дополнить цифрами «2212»;
строки «Средняя стоимость повышения квалификации и переподготовки 1 специалиста внутри страны» дополнить цифрами «68»;
строки «Средняя стоимость привлечения 1 специалиста из-за рубежа» дополнить цифрами «1502»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «1419642»;
в бюджетной программе 016 «Строительство и реконструкция объектов здравоохранения»:
в графах «2013, 2014 гг.»:
в строке «показатели прямого результата» цифры «2» и «2» заменить цифрами «5» и «3»;
строку «показатели конечного результата» дополнить цифрами «2» и «1»;
строку «показатели эффективности» дополнить цифрами «61,5» и «421,8»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «4912000» и «7137462» заменить цифрами «2422110» и «4148471»;
графу «2015 г.»:
строки «показатели прямого результата» дополнить цифрой «2»;
строки «показатели конечного результата» дополнить цифрой «2»;

«Ел ішінде біліктілікті арттыруға және қайта даярлауға жіберілген мамандардың саны» деген жолдағы «17026» және «17026» деген сандар «15338» және «15203» деген сандармен ауыстырылсын;
«Шетелден тартылған мамандардың саны» деген жолдағы «44» және «44» деген сандар «26» және «26» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткішерінде:
«Шетелде 1 маманның біліктілігін арттырудың және қайта даярлаудың орташа құны» деген жолдағы «1833,4» және «1849,2» деген сандар «2186» және «2232» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ел ішінде 1 маманның біліктілігін арттыру және қайта даярлаудың орташа құны» деген жолдағы «68,2» және «69,3» деген сандар «69» және «67» деген сандармен ауыстырылсын;
«Шетелден 1 маманды тартудың орташа құны» деген жолдағы «8200,6» және «8208,2» деген сандар «1502» және «1502» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1606922» және «1625437» деген сандар «1339 268» және «1397 519» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Шетелде біліктілікті арттыруға және қайта даярлауға жіберілген мамандардың саны» деген жолдар «159» деген сандармен толықтырылсын;
«Ел ішінде біліктілікті арттыруға және қайта даярлауға жіберілген мамандардың саны» деген жолдар «15221» деген сандармен толықтырылсын;
«Шетелден тартылған мамандардың саны» деген жолдар «26» деген сандармен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «20» деген сандармен толықтырылсын;
«Шетелде 1 маманның біліктілігін арттырудың және қайта даярлаудың орташа құны» деген жолдар «2212» деген сандармен толықтырылсын;
«Ел ішінде 1 маманның біліктілігін арттыру және қайта даярлаудың орташа құны» деген жолдар «68» деген сандармен толықтырылсын;
«Шетелден 1 маманды тартудың орташа құны» деген жолдар «1502» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «1419642» деген сандармен толықтырылсын;
016 «Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдың «2013, 2014 жылдары» деген бағандарындағы «2» және «2» деген сандар «5» және «3» деген сандармен ауыстырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «2» және «1» деген сандармен толықтырылсын;
«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдар «61,5» және «421,8» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «4912000» және «7137462» деген сандар «2422110» және «4148471» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «2» деген санмен толықтырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «2» деген санмен толықтырылсын;

строки «показатели эффективности» дополнить цифрами «3825,4»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «1179198»;
в бюджетной программе 017 «Услуги по судебно-медицинской экспертизе»:
в графах «2013, 2014 гг.»:
в строке «показатели эффективности» цифры «12009» и «12166» заменить соответственно цифрами «12 976» и «13 673»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «2169897» и «2198191» заменить цифрами «2344422» и «2470483»;
графу «2015 г.»:
строки «показатели прямого результата» дополнить цифрами «180 680»;
строки «показатели конечного результата» дополнить цифрами «920»;
строки «показатели качества» дополнить цифрами «7,2»;
строки «показатели эффективности» дополнить цифрами «13 987»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «2527105»;
в бюджетной программе 018 «Услуги по хранению ценностей исторического наследия в области здравоохранения»:
в графах «2013, 2014 гг.»:
в строке «Ориентировочное количество единиц, подлежащих хранению» цифры «55850» и «55900» заменить цифрами «56050» и «56250»;
в строке «показатели конечного результата» цифры «3400» заменить цифрами «3450»;
в строке «показатели эффективности» цифры «3114» и «3241» заменить цифрами «3080» и «3091»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «10588» и «11020» заменить цифрами «10473» и «10664»;
графу «2015 г.»:
строки «Ориентировочное количество единиц, подлежащих хранению» дополнить цифрами «56250»;
строки «Ориентировочное количество проводимых выставок» дополнить цифрами «70»;
строки «показатели конечного результата» дополнить цифрами «3450»;
строки «показатели эффективности» дополнить цифрами «3161»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «10906»;
в бюджетной программе 019 «Создание информационных систем здравоохранения»:
в графе «2014 г.» строки «объем бюджетных расходов по программе» цифры «3065503» заменить цифрами «744 706»;
в бюджетной программе 020 «Услуги по обеспечению доступа к информации в библиотеках республиканского значения»:
в графах «2013, 2014 гг.»:
в строке «Ориентировочный библиотечный фонд» цифры «354823» и «356393» заменить цифрами «353948» и «355198»;

«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдар «3825,4» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «1179198» деген сандармен толықтырылсын;
017 «Сот-медицина сараптамасы жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдың «2013, 2014 жылдары» деген бағандарында «12009» және «12166» деген сандар «12976» және «13673» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2169897» және «2198191» деген сандар «2344422» және «2470483» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «180680» деген сандармен толықтырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «920» деген сандармен толықтырылсын;
«сапа көрсеткіштері» деген жолдар «7,2» деген сандармен толықтырылсын;
«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдар «13987» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «2527105» деген сандармен толықтырылсын;
018 «Денсаулық сақтау саласындағы тарихи мұра құндылықтарын сақтау жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдың «2013-2014 жылдары» деген бағандардағы «55850» және «55900» деген сандар «56050» және «56250» деген сандармен ауыстырылсын;
«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдағы «3114» және «3214» деген сандар «3080» және «3091» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «10588» және «11020» деген сандар «10473» және «10664» деген сандармен ауыстырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдың «2014 ж.» деген бағанындағы «3400» деген сандар «3450» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
«Сақтауға жататын бірліктердің болжамды саны» деген жолдар «56250» деген сандармен толықтырылсын;
«Өткізілетін көрмелердің болжамды саны» деген жолдар «70» деген сандармен толықтырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «3450» деген сандармен толықтырылсын;
«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдар «3161» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «10906» деген сандармен толықтырылсын;
019 «Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру» деген бюджеттік бағдарламада:
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдың «2014 ж.» деген бағанындағы «3065503» деген сандар «744706» деген сандармен ауыстырылсын;
020 «Республикалық маңызы бар кітапханаларда ақпаратқа қол жеткізуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Болжанған кітапханалық қор» деген жолдың «2013, 2014 жылдары» деген бағанындағы «354823» және «356393» деген сандар «353948» және «355198» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «показатели эффективности» цифры «323,5» и «334,9» заменить цифрами «320,5» и «328,8»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «15141» и «15776» заменить цифрами «14998» и «15465»;
графу «2015 г.»:
строки «Ориентировочный библиотечный фонд» дополнить цифрами «356393»;
строки «Ориентировочное пополнение книжного фонда» дополнить цифрами «1250»;
строки «показатели конечного результата» дополнить цифрами «12,9»;
строки «показатели эффективности» дополнить цифрами «338,9»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «15965»;
в бюджетной программе 021 «Капитальные расходы государственных организаций здравоохранения на республиканском уровне»:
в графах «2013, 2014 гг.»:
в строке «показатели прямого результата» цифры «3» и «2» заменить цифрами «19» и «8»;
в строке «показатели конечного результата» цифры «3» и «2» заменить цифрами «33» и «11»;
в строке «показатели эффективности» цифры «22,4» и «40» заменить цифрами «33» и «73,9»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «2560568» и «1494706» заменить цифрами «6488196» и «6927034»;
графу «2015 г.»:
строки «Количество организаций, финансируемых на капитальный ремонт» дополнить цифрой «2»
строки «Количество оснащаемых организаций» дополнить цифрами «35»;
строки «показатели конечного результата» дополнить цифрой «2»;
строки «показатели качества» дополнить цифрами «100»;
строки «показатели эффективности» дополнить цифрами «19,3»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «4442093»;
в бюджетной программе 024 «Капитальные расходы государственных организаций образования системы здравоохранения»:
в графах «2013, 2014 гг.»:
в строке «Количество финансируемых организаций образования на капитальный ремонт» цифру «3» заменить цифрой «4»;
в строке, графе 2014 г. «Количество оснащаемых организаций» цифру «5» заменить цифрой «2»;
в строке «показатели конечного результата» цифры «6» заменить цифрой «7»;
в строке «показатели эффективности» цифры «28,7» и «36,6» заменить цифрами «30,1» и «15,4»;

«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдағы «323,5» және «334,9» деген сандар «320,5» және «328,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «15141» және «15776» деген сандар «14998» және «15465» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
«Болжанған кітапханалық қор» деген жолдар «356393» деген сандармен толықтырылсын;
«Кітап қорының толықтырылуын болжау» деген жолдар «1250» деген сандармен толықтырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «12,9» деген сандармен толықтырылсын;
«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдар «338,9» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «15965» деген сандармен толықтырылсын;
021 «Республикалық деңгейде мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдың «2013-2014 жылдары» деген бағандарындағы «3» және «2» деген сандар «19» және «8» деген сандармен ауыстырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «3» және «2» деген сандар «33» және «11» деген сандармен ауыстырылсын;
«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдағы «22,4» және «40» деген сандар «33» және «73,9» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2560568» және «1494706» деген сандар «6488196» және «6927034» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
«Күрделі жөндеуге қаржыландырылатын ұйымдардың саны» деген жолдар «2» деген санмен толықтырылсын;
«Жарақтандырылатын ұйымдардың саны» деген жолдар «35» деген сандармен толықтырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «2» деген санмен толықтырылсын;
«сапа көрсеткіштері» деген жолдар «100» деген сандармен толықтырылсын;
«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдар «19,3» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «4442093» деген сандармен толықтырылсын;
024 «Денсаулық сақтау жүйесіндегі мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013, 2014 жж.» деген бағандарында:
«Күрделі жөндеуге қаржыландырылатын білім беру ұйымдарының саны» деген жолдағы «3» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
«Жарақтандырылатын ұйымдардың саны» деген жолдың 2014 жылғы деген бағанындағы «5» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «6» деген сан «7» деген санмен ауыстырылсын;
«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдағы «28,7» және «36,6» деген сандар «30,1» және «15,4» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «285385» и «157086» заменить цифрами «273004» и «148167»;
графу «2015 г.»:
строки «Количество оснащаемых организаций» дополнить цифрой «3»;
строки «Количество финансируемых организаций образования на капитальный ремонт» дополнить цифрой «2»;
строки «показатели конечного результата» дополнить цифрой «3»;
строки «показатели качества» дополнить цифрами «100»;

«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «285385» және «157086» деген сандар «273004» және «148167» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
«Жарақтандырылатын ұйымдардың саны» деген жолдар «3» деген санмен толықтырылсын;
«Күрделі жөндеуге қаржыландырылатын білім беру ұйымдарының саны» деген жолдар «2» деген санмен толықтырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «3» деген санмен толықтырылсын;
«сапа көрсеткіштері» деген жолдар «100» деген сандармен толықтырылсын;

строки «показатели эффективности» дополнить цифрами «50,4»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «266397»;
в бюджетной программе 026 «Строительство и реконструкция объектов образования»:
в графе «2014 г.»:
в строке «показатели прямого результата» цифру «3» заменить цифрой «7»;
в строке «показатели эффективности» цифры «1500» заменить цифрами «3,3»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «1500000» заменить цифрами «11012640»;
графу «2015 г.»:
строки «показатели прямого результата» дополнить цифрой «4»;
строки «показатели конечного результата» дополнить цифрой «4»;

«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдар «50,4» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «266397» деген сандармен толықтырылсын;
026 «Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдың «2014 ж.» деген бағанындағы «3» деген сан «7» деген санмен ауыстырылсын;
«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдағы «1500» деген сандар «3,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1500000» деген сандар «11012640» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «4» деген санмен толықтырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «4» деген санмен толықтырылсын;

строки «показатели эффективности» дополнить цифрами «3,1»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «2600000»;
в бюджетной программе 029 «Реформирование системы здравоохранения»:
в показателях прямого результата:
в графе «наименование показателей бюджетной программы» заголовок «Обеспечение деятельности центра стандартизации по разработке и внедрению клинических протоколов/руководств, внедрению ОМТ» изложить в следующей редакции:
«Обеспечение деятельности центра стандартизации и ОМТ»;
дополнить строками следующего содержания:
«
Привлечение консалтинговых компаний для проведения исследований
2
3
Обеспечение деятельности центра экономических исследований
1
1
1
1
Обеспечение деятельности центра менеджмента здравоохранения
1
1
1
1
Обеспечение деятельности центра планирования, мониторинга и оценки инвестиционных проектов
1
1
1
1
»;
показатели конечного результата:

«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдар «3,1» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «2600000» деген сандармен толықтырылсын;
029 «Денсаулық сақтау жүйесін реформалау» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«МТБ клиникалық хаттамаларын, нұсқауларын әзірлеу және енгізу бойынша стандарттау орталығының қызметін қамтамасыз ету» деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«Стандарттау және МТБ орталығының қызметін қамтамасыз ету»;
мынадай мазмұндағы жолдардармен толықтырылсын:
«
Зерттеулер жүргізу үшін консалтинг компанияларын тарту
2
3
Экономикалық зерттеулер орталығының қызметін қамтамасыз ету
1
1
1
1
Денсаулық сақтау менеджменті орталығының қызметін қамтамасыз ету
1
1
1
1
Инвестициялық жобаларды жоспарлау, мониторингілеу және бағалау орталығының қызметін қамтамасыз ету
1
1
1
1
»;

в графах «2013, 2014, 2015 гг.»:
в показателях прямого результата:
строки «Создание Лекарственного информационного центра и 16 филиалов» дополнить цифрами «16», «16» и «16»;
строку «Обеспечение деятельности по аккредитации организаций здравоохранения» дополнить цифрами «1» и «1»;
строку «Обеспечение деятельности центра стандартизации по разработке и внедрению клинических протоколов/руководств, внедрению ОМТ» дополнить цифрами «1» и «1»;
строку «Обеспечение комиссии Кодекс Алиментариус» дополнить цифрами «1» и «1»;
показатели конечного результата:
строки «Оснащение информационно-техническим оборудованием ЕИСЗ» дополнить цифрами и словами «1 (ВКО)» и «10 областей»;
строки «Количество организаций здравоохранения аккредитованных по новым международным стандартам» дополнить цифрами «40», «40» и «40»;
строки «Количество разработанных клинических протоколов на основе доказательной медицины» дополнить цифрами «30», «30» и «20»;
строки «Количество врачей аттестованных /переаттестованных в соответствии с новыми разработанными правилами по лицензированию, основанными на международных стандартах» дополнить цифрами «500» и «500»;
строки «Увеличение числа объектов, осуществляющих отпуск лекарственных средств в рамках ГОБМП в сельских населенных пунктах (через аптечные организации, организации ПМСП)» дополнить цифрами «3300» и «3400»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Количество проведенных исследований
ед.
2
1
3
»;
в показателях качества:
строки «Получение отзывов о среднем или высоком уровне удовлетворенности от 75 процентов медицинских работников, пользующихся ЕИСЗ» дополнить цифрами «60», «70» и «75»;
строки «Уровень удовлетворенности населения качеством медицинских услуг» дополнить цифрами «85» и «85»;
строку:
«
Практическое применение 60 процентов вновь разработанных клинических протоколов
30
60
»
исключить;
в бюджетной подпрограмме 016 «За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета»:
в графе «2013 г.»:

«2013, 2014, 2015 жылдары» деген бағанда:
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Дәрілік ақпараттық орталықтың және филиалдардың қамтамасыз ету» деген жолдар «16», «16» және «16» деген сандармен толықтырылсын;
«Денсаулық сақтау ұйымдарын аккредиттеу бойынша қызметті қамтамасыз ету» деген жолдар «1» және «1» деген сандармен толықтырылсын;
«Стандарттау және медициналық технологияларды бағалау орталығының қызметін қамтамасыз ету» деген жолдар «1» және «1» деген сандармен толықтырылсын;
«Кодекс Алиментариус тобының қызметін қамтамасыз ету» деген жолдар «1» және «1» деген сандармен толықтырылсын;
түпкі нәтиже көрсеткіштері:
«ДБАЖ ақпараттық-техникалық жабдықтармен жарақтандыру» деген жолдар «1(ШҚО)» және «10 облыс» деген сандармен және сөздермен толықтырылсын;
«Жаңа халықаралық стандарттар бойынша аккредиттелген денсаулық сақтау ұйымдарының саны» деген жолдар «40», «40» және «40» деген сандармен толықтырылсын;
«Дәлелді медицина негізінде әзірленген клиникалық хаттамалардың саны» деген жолдар «30», «30» және «20» деген сандармен толықтырылсын;
«Халықаралық стандарттарға негізделген лицензиялау бойынша жаңа әзірленген ережелерге сәйкес аттестатталған/қайта аттестатталған дәрігерлердің саны» деген жолдар «500» және «500» деген сандармен толықтырылсын;
«Ауылдық елді мекендерде ТМККК шеңберінде дәрілік заттарды босатуды жүзеге асыратын объектілер санын ұлғайту (дәріхана ұйымдары, БМСК ұйымдары арқылы)» деген жолдар «3300» және «3400» деген сандармен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Жүргізілген зерттеулер саны
бірл.
2
1
3
»;
сапа көрсеткіштерінде:
«ДБАЖ пайдаланушы медицина қызметкерлерінің 75 пайызынан қанағаттанарлық орта немесе жоғарғы деңгейі туралы пікір алу» деген жолдар «60», «70» және «75» деген сандармен толықтырылсын;
«Халықтың медициналық қызметтердің сапасына қанағаттанушылығының деңгейі» деген жолдар «85» және «85» деген сандармен толықтырылсын;
мына:
«
Қайта әзірленген клиникалық хаттамалардың 60 пайызын практикалық қолдану
30
60
»
деген жолдар алынып тасталсын;
016 «Республикалық бюджеттен қосымша сыртқы қарыздар есебінен» деген кіші бюджеттік бағдарламада:
«2013 ж.» деген бағанда:

в строке «объем бюджетных расходов по подпрограмме» цифры «4029984» заменить цифрой «5529984»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «4873025» заменить цифрой «6373025»;
в бюджетной программе 031 «Внедрение международных стандартов в области больничного управления»:
в показателях прямого результата:
в графе «наименование показателей бюджетной программы» заголовки: «Количество образовательных программ за рубежом» изложить в следующей редакции:
«Количество образовательных программ за рубежом» (врачи и средний медицинский персонал)»;
дополнить строками следующего содержания:
«
Количество образовательных программ за рубежом (менеджеры)
ед.
7
7
6
Количество специалистов, обученных надлежащей лабораторной практике (GLP)
чел.
65
65
65
Количество специалистов, обученных надлежащей клинической практике (GCP)
чел.
65
65
65
Количество специалистов, обученных надлежащей научной практике (GSP)
чел.
65
65
65
Количество обучаемых биомедицинских инженеров-инструкторов
чел.
6
12
12
Количество подготовленных тренеров по внедрению международных стандартов качества и безопасности пациентов
чел.
24
Количество подготовленных тренеров по оценке внедрения международных стандартов качества и безопасности пациентов
чел.
18
»;
в показателях конечного результата:
дополнить строками следующего содержания:
«
Консалтинговые услуги по управлению инфраструктурой дочерних организаций Холдинга
ед.
1
1
1
Внедрение системы сбалансированных показателей мониторинга деятельности медицинских организаций
ед.
1
Разработка комплексной системы управлениями рисками
ед.
1
»;
в графах «2013, 2014, 2015 гг.»:
в показателях прямого результата:
строки «Количество образовательных программ за рубежом» дополнить цифрами «21», «21» и «21»;
строки «Количество актов внедрения передовых методов диагностики, лечения и профилактики» дополнить цифрами «11», «11» и «11»;
строки «Количество мастер-классов с участием приглашенных зарубежных специалистов» дополнить цифрами «10», «10» и «10»;
строки «Количество иностранных специалистов привлеченных для работы по основным клиническим направлениям» дополнить цифрами «55», «55» и «55»;
в графе «2014 г.» строки «показатели качества» цифры «80» заменить цифрами «85»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «461913» и «447739» заменить цифрами «3096954» и «2972812»;
графу «2015 г.»:
в показателях прямого результата:
строки «Число специалистов, обучающихся по программе МВА в области больничного администрирования» дополнить цифрами «40»;
строки «Информация по поставкам медицинской техники организациям здравоохранения» дополнить цифрой «2»;
строки «показатели качества» дополнить цифрами «90»;
строки «показатели эффективности» дополнить цифрами «50000»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «2394808»;
в бюджетной программе 036 «Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне»:
в показателях конечного результата:
строки:
«
Общая смертность
на 1000 населения

«кіші бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «4029984» деген сандар «5529984» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «4873025» деген сандар «6373025» деген сандармен ауыстырылсын;
031 «Аурухананы басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«бюджеттік бағдалама көрсеткіштерінің атауы» бағанындағы «Шетелде білім алу бағдарламаларының саны» деген тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
«Шетелде білім алу бағдарламаларының саны» (дәрігерлер және орта медицина персоналы);
мынадай мазмұндағы жолдардармен толықтырылсын:
«
Шетелде білім алу бағдарламаларының саны (менеджерлер)
бірл.
7
7
6
зертханалық тәжірибеге оқытылған мамандар саны (GLP)
адам
65
65
65
клиникалық тәжірибеге оқытылған мамандар саны (GCP)
адам
65
65
65
ғылыми тәжірибеге оқытылған мамандар саны (GSP)
адам
65
65
65
Оқытылатын биомедицина инженер-инструкторларының саны
адам
6
12
12
Сапа және пациент қауіпсіздігінің халықаралық стандарттарын енгізу бойынша дайындалған жаттықтырушылар саны
адам
24
Сапа және пациент қауіпсіздігінің халықаралық стандарттарын енгізуін бағалау бойынша дайындалған жаттықтырушылар саны
адам
18
»;
түпкі нәтиже көрсеткіштері:
мынадай мазмұндағы жолдардармен толықтырылсын:
«
Холдингтің еншілес ұйымдарының инфрақұрылымын басқару жөніндегі консалтинг қызметтері
бірл.
1
1
1
Медицина ұйымдарының қызметін мониторингілеудің теңгерімді көрсеткіштері жүйесін енгізу
бірл.
1
Тәуекелдерді басқарудың кешенді жүйесін әзірлеу
бірл.
1
»;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдың «2013, 2014 жылдары» деген бағандарындағы «461913» және «447739» деген сандар «3096954» және «2972812» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013-2015 жылдары» деген бағанда:
«Шетелде білім алу бағдарламаларының саны (дәрігерлер және орта медицина қызметкерлері)» деген жолдар «21», «21» және «21» деген сандармен толықтырылсын;
«Диагностика, емдеу және профилактиканың алдыңғы қатарлы әдістерін енгізу актілерінің саны» деген жолдар «11», «11» және «11» деген сандармен толықтырылсын;
«Шетелден шақырылған мамандардың қатысуымен өткен мастер-кластардың саны» деген жолдар «10», «10» және «10» деген сандармен толықтырылсын;
«Негізгі клиникалық бағыттар бойынша жұмыс үшін тартылған шетел мамандардың саны» деген жолдар «55», «55» және «55» деген сандармен толықтырылсын;
«сапа көрсеткіштері» деген жолдың «2014 ж.» деген бағанындағы «80» деген сандар «85» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
«Ауруханалық әкімшілендіру саласында ХДА бағдарламасы бойынша білім алушы мамандардың саны» деген жолдар «40» деген сандармен толықтырылсын;
«Денсаулық сақтау ұйымдарына медициналық техниканы жеткізу бойынша ақпарат» деген жолдар «2» деген санмен толықтырылсын;
«сапа көрсеткіштері» деген жолдар «90» деген сандармен толықтырылсын;
«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдар «50000» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «2394808» деген сандармен толықтырылсын;
036 «Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
мына:
«
Жалпы өлім
100 мың халыққа шаққанда

312 177
324 045
»
исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Средняя стоимость оказания стационарной медицинской помощи одному больному в рамках ГОБМП из республиканского бюджета
тенге
64 337
78 550
93 000
95 000
100 000
100 000
»;
в строке «2013, 2014 гг.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество медицинской помощи, оказанной в форме стационарной и стационарозамещающей помощи в рамках ГОБМП в организациях здравоохранения, вошедших в систему финансирования из средств республиканского бюджета» цифры «2898662» и «2836509» заменить цифрами «3210818» и «3189142»;

312 177
324 045
»
деген жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Республикалық бюджеттен ТМККК шеңберінде бір науқасқа стационарлық медициналық көмек көрсетудің орташа құны
теңге
64 337
78 550
93 000
95 000
100 000
100 000
»;
тікелей нәтиже көрсеткіштері:
«Республикалық бюджет қаражатынан қаржыландыру жүйесіне кірген денсаулық сақтау ұйымдарында ТМККК шеңберінде стационар және стационарды алмастыратын көмек түрінде көрсетілген медициналық көмектің саны» деген жолдың «2013-2014 жылдары» деген бағандардың «2895662» және «2836509» деген сандар «3210818» және «3189142» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «количество оказанной стационарной медицинской помощи в рамках ГОБМП» цифры «1950889» и «1860101» заменить цифрами «2206036» и «2154217»;
в строке «количество оказанной стационарозамещающей медицинской помощи в рамках ГОБМП» цифры «947773» и «976408» заменить цифрами «1004782» и «1034925»;
в строке «Количество высокоспециализированной и специализированной медицинской помощи, оказанной в форме консультативно-диагностической помощи» цифры «850000» и «950000» заменить цифрами «860929» и «860 929»;
в показателях конечного результата:
в строке «Уменьшение количества направленных граждан на лечение за рубеж» цифры «35» и «30» заменить цифрами «50» и «45»;
в строке «Увеличение количества больных, получивших высокоспециализированную медицинскую помощь на региональном уровне» цифры «16000» и «17000» заменить цифрами «22000» и «23000»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость лечения 1 больного за рубежом» цифры «11517,1» и «14421,9» заменить цифрами «13274,7» и «15782,1»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «225182507» и «233343785» заменить цифрами «200317660» и «216 316 679»;
графу «2015 г.»:
в показателях прямого результата:
строки «Количество медицинской помощи, оказанной в форме стационарной и стационарозамещающей помощи в рамках ГОБМП в организациях здравоохранения, вошедших в систему финансирования из средств республиканского бюджета» дополнить цифрами «3189142»;
строки «Количество оказанной стационарной медицинской помощи в рамках ГОБМП» дополнить цифрами «2154217»;
строки «Количество оказанной стационарозамещающей медицинской помощи в рамках ГОБМП» дополнить цифрами «1034925»;
строки «Количество высокоспециализированной и специализированной медицинской помощи, оказанной в форме консультативно-диагностической помощи» дополнить цифрами «886758»;
строки «Число циклов экстракорпорального оплодотворения» дополнить цифрами «750»;
строки «Количество заготавливаемой крови в республике» дополнить цифрами «193 000»;
в показателях конечного результата:
строки «Удельный вес безвозмездных донаций» дополнить цифрами «85»;
строки «Уменьшение количества направленных граждан на лечение за рубеж» дополнить цифрами «45»;
строки «Увеличение количества больных, получивших высокоспециализированную медицинскую помощь на региональном уровне» дополнить цифрами «24000»;
в показателях эффективности:

«ТМККК шеңберінде көрсетілген стационарлық медициналық көмектің саны» деген жолдағы «1950889» және «1860101» деген сандар «2206036» және «2154217» деген сандармен ауыстырылсын;
«ТМККК шеңберінде көрсетілген стационарды алмастыратын медициналық көмектің саны» деген жолдағы «947773» және «976408» деген сандар «1004782» және «1034925» деген сандармен ауыстырылсын;
«Консультациялық-диагностикалық көмек түрінде көрсетілген жоғары мамандырылған және мамандырылған көмектің саны» деген жолдағы «850000» және «950000» деген сандар «860929» және «860929» деген сандармен ауыстырылсын;
«Шетелде емделуге жіберілген азаматтардың санын азайту» деген жолдағы «35» және «30» деген сандар «50» және «45» деген сандармен ауыстырылсын;
«Өңірлік деңгейде жоғары мамандандырылған көмек алған науқастардың санын ұлғайту» деген жолдағы «16000» және «17000» деген сандар «22000» және «23000» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Шетелде 1 науқасты емдеудің орташа құны» деген жолдарда «11517,1» және «14421,9» деген сандар «13274,7» және «15782,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдарда «225182507» және «233343785» деген сандар «200317660» және «216316 679» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Республикалық бюджет қаражатынан қаржыландыру жүйесіне кірген денсаулық сақтау ұйымдарында ТМККК шеңберінде стационар және стационарды алмастыратын көмек түрінде көрсетілген медициналық көмектің саны» деген жолдар «3189142» деген сандармен толықтырылсын;
«ТМККК шеңберінде көрсетілген стационарлық медициналық көмектің саны» деген жолдар «2154217» деген сандармен толықтырылсын;
«ТМККК шеңберінде көрсетілген стационарды алмастыратын медициналық көмектің саны» деген жолдар «1034925» деген сандармен толықтырылсын;
«Консультациялық-диагностикалық көмек түрінде көрсетілген жоғары мамандырылған және мамандырылған көмектің саны» деген жолдар «886758» деген сандармен толықтырылсын;
«Экстракорпоралды ұрықтандыру циклдарының саны» деген жолдар «750» деген сандармен толықтырылсын;
«Республикада дайындалатын қанның орташа көлемі» деген жолдар «193000» деген сандармен толықтырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Өтеусіз донацияның үлес салмағы» деген жолдар «85» деген сандармен толықтырылсын;
«Шетелде емделуге жіберілген азаматтардың санын азайту» деген жолдар «45» деген сандармен толықтырылсын;
«Өңірлік деңгейде жоғары мамандандырылған көмек алған науқастардың санын ұлғайту» деген жолдар «24000» деген сандармен толықтырылсын;

строку «Средняя стоимость лечения 1 больного за рубежом» дополнить цифрами «16 886,9»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «233447465»;
в бюджетной программе 038 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне»:
в графах «2013, 2014 гг.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество оснащаемых организаций» цифры «54» и «19» заменить цифрами «620» и «527»;
в строке «Количество приобретаемого медицинского оборудования» цифры «60» и «30» заменить цифрами «1388» и «1180»;
в строке «показатели эффективности» цифры «87869,3» и «271783,2» заменить соответственно цифрами «26588,9» и «24464»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «4826262» и «4566275» заменить цифрами «16485164» и «12892537»;
графу «2015 г.»:
в показателях прямого результата:
строку «Количество оснащаемых организаций» дополнить цифрами «233»;
строку «Количество приобретаемого медицинского оборудования» дополнить цифрами «519»;
строку «показатели конечного результата» дополнить цифрами «75»;
строку «показатели эффективности» дополнить цифрами «41057»;
строку «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «9036875»;
в бюджетной программе 062 «Увеличение уставных капиталов акционерных обществ Министерства здравоохранения Республики Казахстан»:
в графах «2013, 2014, 2015 гг.»
в показателях прямого результата:
в строке «Количество акционерных обществ, увеличивающих уставной капитал» цифры «1» заменить цифрой «3», дополнить цифрами «2» и «1»;
в строке «Количество приобретаемых акций» цифры «369741» заменить цифрой «2034 381», дополнить цифрами «1848163» и «529400»;
в строке «показатели конечного результата» цифры «369741» заменить цифрами «2034 381», дополнить цифрами «1848163» и «529400»;
строку «показатели эффективности» дополнить цифрами «1000» и «1000»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «369741» заменить цифрами «2034 381», дополнить цифрами «1848163» и «529 400»;
в бюджетной программе 103 «Межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан»:

«Шетелде 1 науқасты емдеудің орташа құны» деген жолдар «16 886,9» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «233447465» деген сандармен толықтырылсын;
038 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Жарақтандырылатын ұйымдардың саны» деген жолдың «2013-2014 жылдары» деген бағандарындағы «54» және «19» деген сандар «620» және «527» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сатып алынатын медициналық жабдықтың саны» деген жолдағы «60» және «30» деген сандар «1388» және «1180» деген сандармен ауыстырылсын;
«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдағы «87869,3» және «271783,2» деген сандар «26588,9» және «24464» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «4826262» және «4566275» деген сандар «16485164» және «12892537» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жарақтандырылатын ұйымдардың саны» деген жолдар «233» деген сандармен толықтырылсын;
«Сатып алынатын медициналық жабдықтың саны» деген жолдар «519» деген сандармен толықтырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «75» деген сандармен толықтырылсын;
«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдар «41057» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «9036875» деген сандармен толықтырылсын;
062 «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне қарасты акционерлік қоғамдардың жарғылық капиталдарын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жарғылық капиталын ұлғайтып жатқан акционерлік қоғамдардың саны» деген жолдың «2013, 2014, 2015 жж.» деген бағандарындағы «1» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
«Сатып алынатын акциялардың саны» деген жолдағы «3697411» деген сандар «2034381» деген сандармен ауыстырылсын, «1848163» және «529400» деген сандармен толықтырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдағы «3697411» деген сандар «2034381» деген сандармен ауыстырылсын, «1848163» және «529400» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «369741» деген сандар «2034381» деген сандармен ауыстырылсын, «1848163» және «529400» деген сандармен толықтырылсын;
103 «Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген бюджеттік бағдарламада:

в графах «2013, 2014 гг.»:
в показателях конечного результата:
в строке «Снижение распространенности злоупотребления алкоголем среди населения» строки «показатели эффективности» цифры «16,2» и «16,0» заменить «15» и «14,5»;
в строке «Удержание распространенности ВИЧ-инфекции в возрастной группе 15-49 лет» строки «показатели эффективности» цифры «0,6» и «0,6» заменить цифрами «0,4» и «0,5»;
в строке «объем бюджетных расходов по программе» цифры «4905635» и «1797407» заменить цифрами «16451741» и «2277753»;
графу «2015 г.»:
строки «показатели прямого результата» дополнить цифрой «4»;
в показателях конечного результата:
строки «Ожидаемая продолжительность жизни» дополнить цифрами «70,1»;
строки «Общая смертность» дополнить цифрами «7,62»;
строки «Снижение распространенности злоупотребления алкоголем среди населения» дополнить цифрами «14»;
строки «Удержание распространенности ВИЧ-инфекции в возрастной группе 15-49 лет» дополнить цифрами «0,6»;
строки «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «1779061»;
в бюджетной программе 104 «Борьба с наркоманией и наркобизнесом»:
в графе «2013 г.»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество обученных специалистов компьютерной программе психологического тестирования на предмет риска вовлечения в зависимость от психоактивных веществ» цифры «109» заменить цифрами «250»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «42866» заменить цифрами «42 800»;
графу «2015 г.»:
в показателях прямого результата:
строки «Количество средне-образовательных учебных заведений оснащенных компьютерными программами» дополнить цифрами «1000»;
строки «Количество разработанных и внедренных в учреждениях образования профилактических антиалкогольных и антинаркотических программ» дополнить цифрой «2»;
строки «Количество обученных специалистов компьютерной программе психологического тестирования на предмет риска вовлечения в зависимость от психоактивных веществ» дополнить цифрами «350»;
строки «показатели конечного результата» дополнить цифрой «75»;
строки «показатели эффективности» дополнить цифрами «30,1»;
строки «объем бюджетных расходов» дополнить цифрами «43800»;
027 «Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения» бюджетную программу дополнить в следующей редакции:
в графе «2013 г.»:
строку «показатели прямого результата» дополнить цифрой «1»;
строку «показатели конечного результата» дополнить цифрой «1»;
строку «показатели эффективности» дополнить цифрами «84300»;
строку «объем бюджетных расходов по программе» дополнить цифрами «84300»;

«2013, 2014 жылдары» деген бағанда:
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Халық арасында алкогольді аса көп тұтынуды төмендету» деген жолдағы «16,2» және «16» деген сандар «15» және «14,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«АИТВ инфекциясын 15-49 жас топтарында таратылуын ұстау» деген жолдағы «0,6» және «0,6» деген сандар «0,4» және «0,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «4905635» және «1797407» деген сандар «16451741» және «2277753» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «4» деген санмен толықтырылсын;
«Күтілетін өмір сүру ұзақтығы» деген жолдар «70,1» деген сандармен толықтырылсын;
«Жалпы өлім-жітім» деген жолдар «7,62» деген сандармен толықтырылсын;
«Халық арасында алкогольді аса көп тұтынуды төмендету» деген жолдар «14» деген сандармен толықтырылсын;
«АИТВ инфекциясын 15-49 жас топтарында таратылуын ұстау» деген жолдар «0,6» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «1779061» деген сандармен толықтырылсын;
104 «Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес» деген бюджеттік бағдарламада:
түпкі нәтиже көрсеткіштерінде:
«Психикалық белсенді заттардан тәуелді болу қаупін психологиялық тестілеудің компьютерлік бағдарламасына оқытылған мамандардың саны» деген жолдың «2013 ж.» деген бағандарындағы «109» деген сандар «250» деген сандармен ауыстырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «42866» деген сандар «42800» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Компьютерлік бағдарламалармен жарақталған орта-білім беру оқу орындарының саны» деген жолдар «1000» деген сандармен толықтырылсын;
«Әзірленген және білім беру мекемелеріне енгізілген алкогольге қарсы және нашақорлыққа қарсы профилактикалық бағдарламалардың саны» деген жолдар «2» деген санмен толықтырылсын;
«Психикалық белсенді заттардан тәуелді болу қаупін психологиялық тестілеудің компьютерлік бағдарламасына оқытылған мамандардың саны» деген жолдар «350» деген сандармен толықтырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «75» деген сандармен толықтырылсын;
«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдар «30,1» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «43800» деген сандармен толықтырылсын;
027 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
«Астана қаласының бюджетіне жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»:
«2013 ж.» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «1» деген санмен толықтырылсын;
«түпкі нәтиже көрсеткіштері» деген жолдар «1» деген санмен толықтырылсын;
«тиімділік көрсеткіштері» деген жолдар «84300» деген сандармен толықтырылсын;
«бағдарлама бойынша бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдар «84300» деген сандармен толықтырылсын;

в подразделе 7.2. «Свод бюджетных программ»:
в графах «2013, 2014 гг.»:
в строке «Всего бюджетных расходов» цифры «443680871» и «430033013» заменить цифрами «526 382 020» и «557 578 393»;
в строке «Текущие бюджетные программы» цифры «391564352» и «405743778» заменить цифрами «456 364 862» и «467 602 834»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «52116519» и «24289235» заменить цифрами «70017158» и «89 975 559»;
графу «2015 г.»:
строки «Всего бюджетных расходов» дополнить цифрами «557 049 006»;
строки «Текущие бюджетные программы» дополнить цифрами «493567410»;
строки «Бюджетные программы развития» дополнить цифрами «63481596».
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      С. Ахметов

«Бюджеттік бағдарламалардың жиыны» деген 7.2. кіші бөлімде:
«2013-2014 жылдары» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстар барлығы» деген жолдағы «443680871» және «430033013» деген сандар «526 382 020» және «557 578 393» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «391564352» және «405743778» деген сандар «456 364 862» және «467 602 834» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «52116519» және «24289235» деген сандар «70017158» және «89 975 559» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 ж.» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстар барлығы» деген жолдар «557049006» деген сандармен толықтырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдар «493567410» деген сандармен толықтырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдар «63481596» деген сандармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов