Об утверждении Плана мероприятий по повышению эффективности правового обеспечения государственных органов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2013 года № 85
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по повышению эффективности правового обеспечения государственных органов (далее - План мероприятий).
2. Центральным исполнительным органам Республики Казахстан принять меры по реализации Плана мероприятий.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан представить соответствующую информацию о ходе исполнения Плана мероприятий в Правительство Республики Казахстан до 15 марта 2013 года.
4. Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан внести обобщенные отчеты по исполнению плановых мероприятий в Администрацию Президента Республики Казахстан до 15 апреля 2013 года.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2013 года № 85
План мероприятий по повышению эффективности правового
обеспечения государственных органов
№ п/п
Наименование мероприятий
Форма завершения
Сроки исполнения
Исполнитель
1
2
3
4
5
1
Внести предложения по определению ответственности первых руководителей государственных органов при вынесении решении суда о взыскании средств из государственного бюджета
Предложения в КПМ
Февраль 2013 года
МЮ, ГП (по согласованию), ЦГО
2
Утвердить порядок прохождения стажировок в Министерстве юстиции Республики Казахстан сотрудников юридических служб государственных органов
Приказ МЮ
Февраль 2013 года
МЮ, АДГС (по согласованию), ЦГО
3
Проработать вопросы об обязательном участии сотрудников юридических служб - органов разработчиков на соответствующих стадиях согласования проектов нормативных правовых актов в Министерстве юстиции Республики Казахстан и их прохождении в Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Парламенте Республики Казахстан
Информация в КПМ
Февраль 2013 года
ЦГО
4
Внести предложения по повышению качества деятельности юридических служб государственных органов
Предложения в КПМ
Февраль 2013 года
МЮ, ЦГО
5
Проработать вопрос повышения квалификационных требований к должностям сотрудников юридических служб государственных органов
Информация в КПМ
Февраль 2013 года
АДГС (по согласованию), МЮ, ЦГО
6
Внести предложения по совершенствованию законопроектной деятельности
Проект постановления Правительства Республики Казахстан
Февраль 2013 года
МЮ
7
Утвердить единые методические рекомендации по применению уполномоченными органами Правил проведения правового мониторинга нормативных правовых актов
Приказ МЮ
Февраль 2013 года
МЮ
8
Внести предложения по созданию и деятельности информационной системы «Правовой мониторинг НПА» на Корпоративном портале Министерства юстиции Республики Казахстан
Предложения в КПМ
Февраль 2013 года
МЮ, ЦГО
Примечания: расшифровка аббревиатур:
АДГС - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
КПМ - Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
ЦГО - центральные государственные органы

Мемлекеттік органдарды құқықтық қамтамасыз етудің тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 4 ақпандағы № 85 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік органдарды құқықтық қамтамасыз етудің тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары Іс-шаралар жоспарын іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы тиісті ақпаратты Қазақстан Республикасының Үкіметіне 2013 жылғы 15 наурызға дейін берсін.
4. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Іс-шаралар жоспарының орындалуы бойынша жинақталған есепті Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне 2013 жылғы 15 сәуірге дейін енгізсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 4 ақпандағы
№ 85 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік органдарды құқықтық қамтамасыз етудің тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
р/с №
Іс-шаралардың атауы
Аяқталу нысаны
Орындау мерзімдері
Орындаушы
1
2
3
4
5
1
Мемлекеттік бюджеттен қаражатты өндіру туралы сот шешімі шығарылған кезде мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының жауапкершілігін белгілеу бойынша ұсыныстар енгізу
ПМК-ге ұсыныстар
2013 жылғы ақпан
Әділетмині, БП (келісім бойынша), ОМО
2
Мемлекеттік органдардың заң қызметтері қызметкерлерінің Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тағылымдамадан өту тәртібін бекіту
Әділетминінің бұйрығы
2013 жылғы ақпан
Әділетмині, МҚІА (келісім бойынша), ОМО
3
Әзірлеуші органдардың заң қызметтері қызметкерлерінің Қазақстан Республикасының Әділет министрлігімен нормативтік құқықтық актілер жобаларын тиісті келісу сатыларында және олардың Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесінде, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінде, Қазақстан Республикасы Парламентінде өту кезінде міндетті қатысуы туралы мәселені пысықтау
ПМК-ге ақпарат
2013 жылғы ақпан
ОМО
4
Мемлекеттік органдардың заң қызметтері қызметінің сапасын арттыру бойынша ұсыныстар енгізу
ПМК-ге ұсыныстар
2013 жылғы ақпан
Әділетмині, ОМО
5
Мемлекеттік органдардың заң қызметтерінің қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын арттыру мәселесін пысықтау
ПМК-ге ақпарат
2013 жылғы ақпан
МҚІА (келісім бойынша), Әділетмині, ОМО
6
Заң жобалау қызметін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасы
2013 жылғы ақпан
Әділетмині
7
Уәкілетті органдардың нормативтік құқықтық актілердің құқықтық мониторингін жүргізу қағидаларын қолдануы  бойынша бірыңғай әдістемелік ұсынымдарды бекіту
Әділетминінің бұйрығы
2013 жылғы ақпан
Әділетмині
8
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің корпоративтік порталында «НҚА құқықтық мониторингі» ақпараттық жүйесін құру және оның қызметі бойынша ұсыныстар енгізу
ПМК-ге ұсыныстар
2013 жылғы ақпан
Әділетмині, ОМО
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МҚІА – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
БП – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ПМК – Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ОМО – орталық мемлекеттік органдар