О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2011 года № 473 "Об утверждении Программы модернизации жилищно-коммунального хозяйства Республики Казахстан на 2011 - 2020 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2013 года № 200. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2014 года № 728
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.06.2014 № 728 (вводится в действие с 01.01.2015).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2011 года № 473 «Об утверждении Программы модернизации жилищно-коммунального хозяйства Республики Казахстан на 2011 – 2020 годы» следующие изменения и дополнения:

"Қазақстан Республикасының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғыртудың 2011 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 30 сәуiрдегi № 473 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 28 ақпандағы № 200 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 маусымдағы № 728 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.06.2014 № 728 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын  жаңғыртудың 2011 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 30 сәуiрдегi № 473 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

29,7
31,6
40,4
42,3
45,0
47,2
48,5
50,0
»
исключить;
в разделе 5 «Этапы реализации Программы»:
в подразделе 5.1 « Обеспечение содержания жилищного фонда»:
в механизме 2:
дополнить частью пятой следующего содержания:
«Местный исполнительный орган обеспечивает возмещение затрат специализированной уполномоченной организации по организации работы и по проведению ремонта объектов кондоминиума.»;
абзацы третий, четвертый, пятый и шестой части семнадцатой изложить в следующей редакции:
«Второй вид «Подъезд» включает в себя установку энергосберегающих подъездных окон и дверей, ремонт подъезда, установку домофона, почтовых ящиков и прочего подъездного оборудования.
Третий вид «Кровля» включает в себя ремонт и утепление кровли энергосберегающими материалами, при этом возможно изменение конструкции кровли с плоской на скатную.
Четвертый вид «Фасад» включает в себя ремонт и утепление фасада, изменение внешнего вида жилого дома.
В целях повышения энергоэффективности при производстве первого, второго, третьего и четвертого видов ремонтных работ устанавливаются общедомовой прибор учета тепловой энергии, а также по решению общего собрания собственников помещений (квартир) – автоматизированная система регулирования теплопотребления.»;
дополнить частью восемнадцатой следующего содержания:
«Собственники квартир (помещений) на общем собрании при утверждении видов и объемов ремонтных работ могут использовать как отдельные типовые виды, так и различные их комбинации.»;
часть двадцать девятую изложить в следующей редакции:
«Для малообеспеченных семей (граждан) размер платежей за выполненные работы за 1 кв. метр полезной площади помещения (квартиры) в месяц не должен превышать 5 % от МРП.»;
часть сорок вторую исключить;
в подразделе 5.2. «Модернизация коммунальной инфраструктуры»:
часть тридцатую изложить в следующей редакции:
«В целях дальнейшего развития жилищно-коммунального хозяйства создано АО «Фонд развития жилищно-коммунального хозяйства».»;
дополнить частью тридцать первой следующего содержания:
«Деятельность АО «Фонд развития жилищно-коммунального хозяйства» будет осуществляться в рамках действующего законодательства Республики Казахстан.»;
в разделе 7 «План мероприятий по реализации Программы модернизации жилищно-коммунального хозяйства Республики Казахстан на 2011 – 2020 годы»:
в строках, порядковые номера 2, 3, 6, 8, 9, 17, 19, 21 и 23, аббревиатуру «АДС и ЖКХ» заменить аббревиатурой «МРР»;
в строке, порядковый номер 8:

29,7
31,6
40,4
42,3
45,0
47,2
48,5
50,0
»
деген жол алынып тасталсын;
«Бағдарламаны іске асыру кезеңдері» деген 5-бөлімде:
«Тұрғын үй қорын күтіп-ұстауды қамтамасыз ету» деген 1-кіші бөлімде:
2-тетікте:
мынадай мазмұндағы бесінші бөлікпен толықтырылсын:
«Жергілікті атқарушы орган мамандандырылған уәкілетті ұйымның кондоминиум объектілерінде жұмыстарды ұйымдастыру және жөндеу жүргізу бойынша шығыстарын өтеуді қамтамасыз етеді.»;
он жетінші бөліктің үшінші, төртінші, бесінші және алтыншы абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«Кіреберіс» деген екінші түр кіреберісте энергия үнемдейтін терезелер мен есіктер орнатуды, кіреберісті жөндеуді, домофон, почта жәшіктерін және өзге де кіреберіс жабдықтарын орнатуды қамтиды.
«Шатыр» деген үшінші түр шатырды жөндеуді және энергия үнемдейтін материалдармен жылылауды қамтиды, бұл ретте шатырдың конструкциясын тегіс түрден сырғымалы түрге өзгертуге болады.
«Қасбет» деген төртінші түр қасбетін жөндеу мен жылылауды, тұрғын үйдің сыртқы келбетін өзгертуді қамтиды.
Энергия тиімділігін арттыру мақсатында жөндеу жұмыстарының бірінші, екінші, үшінші және төртінші түрлерін жүргізген кезде үйге ортақ жылу энергиясын есепке алу аспабы, сондай-ақ үй-жай (пәтер) иелерінің жалпы жиналысының шешімі бойынша жылуды тұтынуды реттеудiң автоматтандырылған жүйесi орнатылады.»;
мынадай мазмұндағы он сегізінші бөлікпен толықтырылсын:
«Үй-жай (пәтер) иелері жалпы жиналыста жөндеу жұмыстарының түрлері мен көлемдерін бекіткен кезде олардың жекелеген үлгі түрлерін, сондай-ақ әртүрлі аралас түрлерін пайдалана алады.»;
жиырма тоғызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Күнкөрісі төмен отбасылар (азаматтар) үшін үй-жайдың (пәтердің) пайдалы алаңының 1 шаршы метрі үшін орындалған жұмыс төлемінің мөлшері ай сайын АЕК-тің 5 %-ынан артық болмауға тиіс.»;
қырық екінші бөлік алынып тасталсын;
«Коммуналдық инфрақұрылымды жаңғырту» деген 2-кіші бөлімде:
отызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын одан әрі дамыту мақсатында «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту қоры» АҚ құрылды.».
мынадай мазмұндағы отыз бірінші бөлікпен толықтырылсын:
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту қоры» АҚ-ның  қызметі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасы шеңберінде  жүзеге асырылатын болады.»;
«Қазақстан Республикасының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғыртудың 2011 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары» деген 7-бөлімде:
реттік нөмірлері 2, 3, 6, 8, 9, 17, 19, 21 және 23-жолдардағы «ҚТШІА» деген аббревиатура «ӨДМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 8-жолда:

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов