О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2011 года № 254 "Об утверждении Программы "Производительность 2020"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2013 года № 220. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2016 года № 370
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.06.2016 № 370 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2011 года № 254 «Об утверждении Программы «Производительность 2020» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 27, ст. 314) следующие изменения:
в Программе «Производительность 2020», утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1. «Паспорт Программы»:
«Источники финансирования» изложить в следующей редакции:
«Источники
финансирования
В республиканском бюджете в 2011 году
предусмотрено 15 764 910 тыс. тенге, в 2012 году
– 10 133 367 тыс. тенге, в 2013 году – 303 500
тыс. тенге, в 2014 году – 303 500 тыс. тенге, в
2015 году – 303 500 тыс. тенге. Расходы на
инновационные гранты и внедрение современных
управленческих технологий отражены в Программе по
развитию инноваций и содействию технологической
модернизации в Республике Казахстан на 2010 -
2014 годы и Межотраслевом плане
научно-технологического развития страны до 2020
года, утвержденных постановлениями Правительства
Республики Казахстан соответственно от 30 ноября
2010 года № 1308 и от 30 ноября 2010 года № 1291.
Объемы финансирования из республиканского бюджета
следующих годов будут уточняться при формировании
соответствующих бюджетов на планируемый период»;
в разделе 5. «Этапы реализации Программы»:
в подразделе 4 «Инструменты Программы»:
часть восьмую изложить в следующей редакции:
«Долгосрочное лизинговое финансирование предоставляется сроком до 10 лет. Ставка вознаграждения по договору финансового лизинга для участника должна составлять 5 %, при этом соотношение бюджетного кредита и иных средств фондирования оператора инструмента должно составлять 80/20. Данные условия распространяются и на договоры, заключенные в 2011 - 2012 годах.»;
в разделе 6 «Необходимые ресурсы и источники их финансирования»:
часть первую изложить в следующей редакции:
«На реализацию Программы из республиканского бюджета в 2011 году предусматривается 15 764 910 тыс. тенге, в 2012 году – 10 133 367 тыс. тенге, в 2013 году – 303 500 тыс. тенге, в 2014 году – 303 500 тыс. тенге, в 2015 году – 303 500 тыс. тенге.»;

"Өнімділік 2020" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 наурыздағы № 254 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 6 наурыздағы № 220 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 23 маусымдағы № 370 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.06.2016 № 370 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Өнімділік 2020» бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 наурыздағы № 254 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 27, 314-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген «Өнімділік 2020» бағдарламасында:
«Бағдарламаның паспорты» деген 1-бөлімде:
«Қаржыландыру көздері» мынадай редакцияда жазылсын:
«Қаржыландыру көздері
2011 жылы республикалық бюджетте 15 764 910 мың теңге, 2012 жылы – 10 133 367 мың теңге, 2013 жылы – 303 500 мың теңге, 2014 жылы – 303 500 мың теңге, 2015 жылы – 303 500 мың теңге көзделген. Инновациялық гранттарға және қазiргi заманғы басқару технологияларын енгізуге арналған шығыстар тиiсiнше Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 30 қарашадағы № 1308 және 2010 жылғы 30 қарашадағы № 1291 қаулыларымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында инновацияларды дамыту және технологиялық жаңғыртуға жәрдемдесу жөнiндегi 2010 - 2014 жылдарға арналған бағдарламада және Елдiң 2020 жылға дейiнгі ғылыми-технологиялық дамуының салааралық жоспарында көрсетiлген. Республикалық бюджеттен келесi жылдарды қаржыландыру көлемi жоспарланатын кезеңге тиiстi бюджеттердi қалыптастыру кезiнде нақтыланады»;
«Бағдарламаны іске асыру кезеңдері» деген 5-бөлімде:
«Бағдарлама құралдары» деген 4-кіші бөлімде:
сегізінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Ұзақ мерзiмдi лизингтiк қаржыландыру 10 жылға дейiнгi мерзiмге берiледi. Қаржылық лизинг шарты бойынша сыйақы ставкасы қатысушы үшін 5 %-ды құрауы тиiс, бұл ретте құрал операторының бюджеттік кредит пен өзге де қорландыру құралдарының арасалмағы 80/20 құрауы тиіс. Осы талаптар 2011 – 2012 жылдары жасалған шарттарға да қолданылады.»;
«Қажеттi ресурстар және оларды қаржыландыру көздерi» деген 6-бөлімде:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Бағдарламаны iске асыруға республикалық бюджеттен 2011 жылы 15 764 910 мың теңге, 2012 жылы – 10 133 367 мың теңге, 2013 жылы – 303 500 мың теңге, 2014 жылы – 303 500 мың теңге, 2015 жылы – 303 500 мың теңге көзделiп отыр.»;

раздел 7 изложить в следующей редакции:
«7. План мероприятий по реализации Программы «Производительность 2020» (I этап)
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответственные
за исполнение
Срок
исполнения
Предполагаемые
расходы
(тыс. тенге)
Источники
финансирования
Номер
бюджетной
программы
(если есть)
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Создание
межведомственной комиссии
по модернизации
предприятий
приказ
МИНТ
МИНТ, МЭБП,
заинтересованные
государственные
органы
март
2011
года
не требуются
2.
Разработка
порядка
долгосрочного
лизингового
финансирования
решение
оператора
инструмента
оператор
инструмента
(по согласованию),
АО «КИРИ» (по согласованию)
март
2011
года
не требуются
3.
Внесение
изменений в
Правила
предоставления
инновационных
грантов,
утвержденных
постановлением
Правительства
Республики
Казахстан №
1202 от 6
августа 2009
года
проект
постановления
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ, МЭБП, АО
«КИРИ» (по согласованию),
операторы
инструментов
(по согласованию)
сентябрь
2011
года
не требуются
4.
Разработка и
утверждение форм
документов,
необходимых
для реализации
Программы, дальнейшая актуализация
приказ
МИНТ
МИНТ, МЭБП, АО
«КИРИ» (по согласованию),
операторы
инструментов
(по согласованию)
май
2011
года, по мере
необходимости
92 810
103 367
116 000
116 000
116 000
РБ
011
«Поддержка
создания
новых,
модернизация и
оздоровление
действующих
производств в
рамках
направления
«Производительность 2020»
5.
Формирование
и утверждение
Перечня
консалтинговых
компаний,
дальнейшая актуализация
приказ
МИНТ
МИНТ, АО
«КИРИ» (по согласованию),
межведомственная
комиссия
май
2011
года, по мере необходимости
6.
Принятие
заявлений об
участии в
Программе
информация в
МИНТ
АО «КИРИ»
(по согласованию)
по
мере
поступления
7.
Проведение
экспертизы о
соответствии
критериям,
предъявляемым
к участникам
Программы
экспертное
заключение
АО «КИРИ»
(по согласованию),
заявитель
по
мере
поступления
8.
Рассмотрение
заявок
участников
операторами
инструментов
решение
оператора
инструмента
операторы
инструментов
(по согласованию),
АО «КИРИ» (по согласованию)
по
мере
поступления
9.
Проведение
мониторинга
хода
реализации
проекта
информация в
МИНТ
АО «КИРИ» (по
согласованию),
операторы
инструментов
(по согласованию)
постоянно
10.
Проведение
информационно-пропагандистской работы
информация в
МИНТ
АО «КИРИ» (по согласованию),
операторы инструментов
(по согласованию)
постоянно
11.
Предоставление
мер государственной
поддержки
договора
МИНТ, АО
«КИРИ» (по согласованию),
операторы
инструментов
(по согласованию)
по
мере
необходимости

7-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
7. «Өнiмдiлiк 2020» бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (I-кезең)
Р/с
Iс-шара
Аяқтау нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындау мерзiмi
Болжанатын шығыстар
(мың теңге)
Қаржыландыру көздерi
Бюджеттiк бағдарлама нөмірі
(егер бар болса)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Кәсiпорындарды жаңғырту жөнiнде ведомствоаралық комиссия құру
ИЖТМ бұйрығы
ИЖТМ, ЭБЖМ, мүдделi мемлекеттiк органдар
2011 жылғы наурыз
талап етiлмейдi
2.
Ұзақ мерзiмдi лизингтiк қаржыландыру тәртiбiн әзiрлеу
құрал операторының шешiмi
құрал операторы (келiсiм бойынша), «ҚИДИ» АҚ (келiсiм бойынша)
2011 жылғы наурыз
талап етiлмейдi
3.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 6 тамыздағы № 1202 қаулысымен бекiтiлген Инновациялық гранттар беру ережесiне өзгерiстер енгiзу
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулысының жобасы
ИЖТМ, ЭБЖМ, «ҚИДИ» АҚ (келiсiм бойынша), құрал операторлары (келiсiм бойынша)
2011 жылғы қыркүйек
талап етiлмейдi
4.
Бағдарламаны iске асыру үшiн қажеттi құжаттардың нысандарын әзiрлеу және бекiту, одан әрі өзектілендіру
ИЖТМ бұйрығы
ИЖТМ, ЭБЖМ, «ҚИДИ» АҚ (келiсiм бойынша), құрал операторлары (келiсiм бойынша)
2011 жылғы мамыр, қажеттілігіне қарай
92 810
103 367
116 000
116 000
116 000
РБ
011 «Өнiмдiлiк 2020» бағыты шеңберiнде жаңа өндiрiстерді құруды, жұмыс iстеп тұрғандарын жаңғырту мен сауықтыруды қолдау»
5.
Консалтингтiк компаниялардың тiзбесiн қалыптастыру және бекiту, одан әрі өзектілендіру
ИЖТМ бұйрығы
ИЖТМ, «ҚИДИ» АҚ (келiсiм бойынша), ведомствоаралық комиссия
2011 жылғы мамыр, қажеттілігіне қарай
6.
Бағдарламаға қатысу туралы өтiнiштер қабылдау
ИЖТМ-ге ақпарат
«ҚИДИ» АҚ (келiсiм бойынша)
келiп түсуiне байланысты
7.
Бағдарлама қатысушыларына қойылатын өлшемдерге сәйкестiгi туралы сараптама өткізу
сараптамалық қорытынды
«ҚИДИ» АҚ (келiсiм бойынша), өтiнiш берушi
келiп түсуiне байланысты
8.
Қатысушылар өтiнiмдерiн құрал операторларының қарауы
құрал операторының шешiмi
құрал операторлары (келiсiм бойынша), «ҚИДИ» АҚ (келiсiм бойынша)
келiп түсуiне байланысты
9.
Жобаны iске асыру барысына мониторинг жүргiзу
ИЖТМ-ге ақпарат
«ҚИДИ» АҚ (келiсiм бойынша), құрал операторлары (келiсiм бойынша)
үнемi
10.
Ақпараттық-насихаттық жұмыс жүргізу
ИЖТМ-ге ақпарат
«ҚИДИ» АҚ (келiсiм бойынша), құрал операторлары (келiсiм бойынша)
үнемi
11.
Мемлекеттiк қолдау шараларын ұсыну
шарттар
ИЖТМ, «ҚИДИ» АҚ (келiсiм бойынша), құрал операторлары (келiсiм бойынша)
қажеттілігіне қарай

672 100
30 000
187 500
187 500
187 500
РБ
011
«Поддержка
создания
новых,
модернизация и
оздоровление
действующих
производств в
рамках
направления
«Производительность 2020»
15 000 000
РБ
051
«Кредитование АО «ФНБ «Самрук-
Казына» для обеспечения
конкурентоспособности и
устойчивости
национальной
экономики»
10 000 000
РБ
052
«Кредитование АО «ФНБ «Самрук-
Казына» для обеспечения
конкурентоспособности и
устойчивости
национальной
экономики»
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
РБ - республиканский бюджет
АО «ФНБ «Самрук-Казына» - акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
АО «КИРИ» - акционерное общество «Казахстанский институт развития индустрии».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

672 100
30 000
187 500
187 500
187 500
РБ
011 «Өнiмдiлiк 2020» бағыты шеңберiнде жаңа өндiрiстерді құруды, жұмыс iстеп тұрғандарын жаңғырту мен сауықтыруды қолдау»
15 000 000
РБ
051 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабiлеттiлiгi мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшiн «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ кредит беру»
10 000 000
РБ
052 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабiлеттiлiгi мен орны орнықтылығын қамтамасыз ету үшiн «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ кредит беру»
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлiгi
РБ - республикалық бюджет
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ - «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы
«ҚИДИ» АҚ - «Қазақстандық индустрияны дамыту институты» акционерлік қоғамы.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов