О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221 "Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года № 350. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2014 года № 696
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.06.2014 № 696 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221 «Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 23, ст. 29) следующие изменения и дополнения:
в Правилах субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 5) пункта 2 изложить в следующей редакции:
«5) удешевление (до 50 %) стоимости удобрений (за исключением органических) и гербицидов.»;
в пункте 10:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) по зерновым культурам (кроме риса, кукурузы на зерно, твердой пшеницы, зернобобовых культур) – 100 % по итогам посевной кампании на 1 гектар по базовой норме субсидий. При этом использование для посева семян регламентируется статьей 13 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О семеноводстве».
Субсидия выплачивается по повышенной против базовой норме при возделывании данных культур с соблюдением зональных научно обоснованных агротехнологий, включающих севооборот с рекомендованной наукой долей пара в структуре и (или) с применением нулевых технологий (no-till), включающих основные элементы: весеннюю предпосевную химическую обработку почвы до посева глифосатосодержащими гербицидами сплошного действия, посев специальными сеялками или посевными комплексами с соответствующими нулевой технологии сошниками, уборку с обязательным измельчением и равномерным разбрасыванием соломы и оставлением высокой стерни. При этом посев осуществляется семенами не ниже третьей репродукции сортов, включенных в Государственный реестр  селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан и (или) признанных перспективными;»;
абзац первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:

"Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау қағидасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 15 сәуірдегі № 350 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 маусымдағы № 696 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.06.2014 № 696 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 23, 29-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау қағидасында:
2-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) мен гербицидтердің құнын арзандатуға (50 %-ға дейiн) бөлiнедi.»;
10-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) дәндi дақылдар (күрiштен, дәндiк жүгерiден, қатты бидайдан, дәнді-бұршақты дақылдардан басқа) бойынша – егiс науқанының қорытындылары бойынша 1 гектарға субсидиялардың базалық нормасы бойынша 100 %. Бұл ретте тұқымды себу үшін пайдалану «Тұқым шаруашылығы туралы» 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабымен регламенттеледі.
Осы дақылдар ғылым ұсынған құрамында сүрi жердiң (пар) үлесi бар аймақтық ғылыми негiзделген агротехнологияларды сақтай отырып және (немесе) негізгі элементтерді: егіске дейін топырақты құрамында глифосат бар жаппай қолданылатын гербицидтермен көктемгі егіс алдындағы химиялық өңдеуді, арнайы сепкіштермен немесе нөлдік технологияға сәйкес келетін себушілері бар себу кешендерімен себуді, сабанды міндетті түрде ұсақтау мен біркелкі шашып тастай және аңызды биік қылып қалдыра отырып егін жинауды қамтитын нөлдік технологияларды (no-till) қолдана отырып өсiрiлген жағдайда базалық нормаға қарағанда көбейтiлген субсидия төленедi. Бұл ретте себу Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берiлген Мемлекеттiк селекциялық жетiстiктер тiзiлiмiне енгiзiлген және (немесе) перспективалық деп танылған сұрыптардың үшінші репродукциясынан кем емес тұқымдармен жүзеге асырылады;»;
2) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

«2) по масличным культурам, рису, кукурузе на зерно, твердой пшенице, зернобобовым культурам, кукурузе на силос, подсолнечнику на силос, хлопчатнику, овощебахчевым (за исключением овощных культур, возделываемых в условиях защищенного грунта), кормовым, в том числе многолетним бобовым травам первого, второго и третьего годов жизни, плодово-ягодным культурам, винограду и картофелю – 100 % по итогам посевной кампании на 1 гектар по базовой норме.»;
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
«2-1) по сахарной свекле (фабричной):
50 % – по итогам посевной кампании на 1 гектар;
50 % – на 1 тонну сахарной свеклы, реализованной или сданной на переработку на сахарный завод (в соответствии с имеющимися перерабатывающими мощностями);»;
в абзац первый подпункта 3) внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 14 изложить в следующей редакции:
«14. СХТП, занятые производством зерновых культур (кроме риса, кукурузы на зерно, твердой пшеницы, зернобобовых культур), для включения в список получателей субсидий по повышенной против базовой нормы дополнительно к документам, указанным в пункте 13 настоящих Правил, представляют:
при соблюдении зональных научно обоснованных технологий:
1) копию аттестата на семена либо свидетельства на семена (в случае приобретения  семян), выданных аттестованными производителями или реализаторами семян, а в случае использования для посева семян собственного производства – копии удостоверений о кондиционности семян, выданных аттестованными лабораториями по экспертизе качества семян, и актов апробации сортовых посевов. При этом субсидированию подлежат только площади, засеянные семенами не ниже третьей репродукции сортов, включенных в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан и (или) признанных перспективными;
2) карту (схему) размещения полей в севообороте (заверенную СХТП) за предыдущий год;
3) карту (схему) размещения полей в севообороте (заверенную СХТП) за текущий год;
при возделывании данных культур с применением нулевых технологий (no-till):
1) копии документов, подтверждающих приобретение глифосатсодержащих гербицидов (договор поставки глифосатсодержащих гербицидов, платежные документы, товарно-транспортные накладные);

«2) майлы дақылдар, күрiш, дәндiк жүгерi, қатты бидай, дәнді-бұршақты дақылдар, сүрлемдiк жүгерi, сүрлемдiк күнбағыс, мақта, көкөнiс-бақша (қорғалған топырақ жағдайында өсiрiлетiн көкөнiс дақылдарын қоспағанда), жемшөптiк, оның iшiнде бiрiншi, екiншi және үшiншi өсу жылдарындағы бұршақ тұқымдас көпжылдық шөптер, жемiс-жидек дақылдары, жүзiм және картоп бойынша – егiс науқанының қорытындылары бойынша базалық норма бойынша 1 гектарға 100 % жүзеге асырылады.»;
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
«2-1) қант қызылшасы (фабрикалық) бойынша:
50 % - 1 гектарға егіс науқанының қорытындылары бойынша;
50 % - сатылған немесе қант зауытына қайта өңдеуге өткізілген 1 тонна қант қызылшасына (қолда бар қайта өңдеу қуаттарына сәйкес);»;
3) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) қорғалған топырақ жағдайында өсірілетін көкөніс дақылдары бойынша - жылыжайдың түріне байланысты және уәкілетті органның ғылыми-техникалық кеңесінің шешімімен мақұлданған көкөніс дақылдарын өсіруге арналған шығындардың нормативтеріне сәйкес сараланған, алынған өскін қорытындылары бойынша (1 шаршы метрге өнген өскіннің кемінде 95%-ы) әрбір дақыл айналымға бір гектарға көзделген субсидиялар нормалары бойынша жүзеге асырылады.»;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«14. Дәндi дақылдарды (күрiштен, дәндiк жүгерiден, қатты бидайдан, дәнді-бұршақты дақылдардан басқа) өндiрумен айналысатын АШТӨ базалық нормаға қарағанда көбейтiлген субсидия алушылардың тiзiмiне енгiзу үшiн осы Қағиданың 13-тармағында көрсетiлген құжаттарға қосымша:
аймақтық ғылыми негiзделген технологияларды сақтаған жағдайда:
1) аттестатталған тұқым өндiрушiлер немесе өткiзушiлер берген тұқымға аттестаттың не тұқымға куәлiктiң көшiрмесiн (тұқым сатып алынған жағдайда), ал себу үшiн өзi өндiрген тұқымды пайдаланған жағдайда тұқымның сапасына сараптама жасау жөнiндегi зертханалар берген тұқымның кондициялылығы туралы куәлiктердiң және сұрыптық егiстердi байқаудан өткiзу актiлерiнiң көшiрмелерiн ұсынады. Бұл ретте Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берiлген Мемлекеттiк селекциялық жетiстiктер тiзiлiмiне енгiзiлген және (немесе) перспективалық деп танылған сұрыптардың үшiншi репродукциясынан кем емес тұқымдар себiлген алқаптар ғана субсидиялауға жатады;
2) алдыңғы жылы ауыспалы егісте танаптардың орналасу картасын (сызбасын) (АШТӨ растаған);
3) ағымдағы жылы ауыспалы егісте танаптардың орналасу картасын (сызбасын) (АШТӨ растаған);
осы дақылдарды нөлдік технологияларды (no-till) қолдана отырып өсірген кезде:
1) құрамында глифосат бар гербицидтерді сатып алуды растайтын құжаттардың (құрамында глифосат бар гербицидтерді жеткізу шарты, төлем құжаттары, тауар-көліктік жүкқұжаттар) көшірмелерін;

2) расчет внесения глифосатсодержащих гербицидов за подписью руководителя СХТП.»;
дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
«14-1. Для получения субсидий на 1 тонну произведенной сахарной свеклы СХТП представляют в отдел следующие документы:
1) копию договора купли-продажи сахарной свеклы с сахарным заводом (при реализации) с приложением акта приемки сахарной свеклы;
2) копии платежных документов (платежное поручение банка или приходно-кассовый ордер, а также счет-фактуру) (при реализации сахарной свеклы сахарному заводу);
3) копию договора об оказании услуг по переработке давальческой сахарной свеклы с приложением акта приемки (при передаче на переработку).»;
пункт 24 изложить в следующей редакции:
«24. Отдел в течение трех рабочих дней представляет в управление утвержденный акимами районов (городов областного значения, городов Астаны и Алматы) список, акты приемки и справку банка о наличии банковского счета с указанием его номера в одном экземпляре.»;
пункт 25 дополнить частью третьей следующего содержания:
«Перечисление причитающихся субсидий на банковские счета СХТП осуществляется управлением до 15 августа соответствующего года.»;
дополнить пунктом 40-1 следующего содержания:
«40-1. Перечисление причитающих субсидий на банковские счета СХТП осуществляется управлением до 1 декабря соответствующего года.»;
раздел 6 изложить в следующей редакции:
«6. Порядок выплаты субсидий на удешевление стоимости удобрений (за исключением органических) и гербицидов
66. Субсидии на удешевление стоимости удобрений (за исключением органических) и гербицидов предназначаются для:
1) частичного удешевления стоимости удобрений, реализованных отечественными производителями удобрений (далее – производитель) в текущем году;
2) частичного возмещения затрат СХТП, которые приобрели удобрения у поставщика  удобрений и (или) непосредственно у иностранных производителей удобрений (далее – иностранные производители удобрений) в текущем году;
3) частичного возмещения затрат СХТП, которые приобрели удобрения в IV квартале предыдущего года у производителя и (или) у поставщика удобрений, и (или) у иностранных производителей удобрений;
4) частичного возмещения затрат СХТП, которые приобрели гербициды у поставщика гербицидов в текущем году и IV квартале предыдущего года.
67. Продавцами удобрений являются:
1) производитель – физическое или юридическое лицо, осуществляющее производство удобрений в Республике Казахстан. Перечень производителей удобрений представляется по запросу местного исполнительного органа области (города Астаны) уполномоченным органом в области индустрии и новых технологий;

2) АШТӨ басшысы қол қойған құрамында глифосат бар гербицидтерді енгізу есебін ұсынады.»;
мынадай мазмұндағы 14-1 тармақпен толықтырылсын:
«14-1. 1 тонна өндірілген қант қызылшасына субсидиялар алу үшін АШТӨ бөлімге мынадай құжаттарды:
1) қант қызылшасын қабылдау актісін қоса бере отырып, қант зауытымен қант қызылшасын сатып алу-сату бойынша шарттың (сатылған кезде) көшірмесін;
2) төлем құжаттарының (банктің төлем тапсырмасы немесе кассалық кіріс ордері, сондай-ақ шот-фактура) (қант қызылшасын қант зауытына сатқан кезде) көшірмелерін;
3) қабылдау актісін қоса бере отырып, алыс-беріс қант қызылшасын (қайта өңдеуге өткізген кезде) қайта өңдеу қызметтерін көрсету туралы шарттың көшірмесін ұсынады.»;
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«24. Бөлiм үш жұмыс күнi iшiнде басқармаға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың, Астана және Алматы қалаларының) әкiмдерi бекiткен тiзiмдi, қабылдау актiлерiн және нөмiрi көрсетiлген банктiк шоттың болуы туралы банк анықтамасын бір данада ұсынады.»;
25-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
«Тиесілі субсидияларды АШТӨ-нің банк шоттарына аударуды басқарма тиісті жылғы 15 тамызға дейін жүзеге асырады.»;
мынадай мазмұндағы 40-1-тармақпен толықтырылсын:
«40-1. Тиесілі субсидияларды АШТӨ-нің банк шоттарына аударуды басқарма тиісті жылғы 5 желтоқсанға дейін жүзеге асырады.»;
6-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Тыңайтқыштардың (органикалықтарды қоспағанда) және гербицидтердің құнын арзандатуға арналған субсидияларды төлеу тәртiбi
66. Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) мен гербицидтердің құнын арзандатуға арналған субсидиялар:
1) ағымдағы жылы отандық тыңайтқыш өндiрушiлер (бұдан әрi – өндiрушi) сатқан тыңайтқыштардың құнын iшiнара арзандатуға;
2) тыңайтқыштарды ағымдағы жылы тыңайтқыш жеткiзушiден және (немесе) тiкелей шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден (бұдан әрi – шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлер) сатып алған АШТӨ шығындарын iшiнара өтеуге;
3) тыңайтқыштарды өткен жылғы 4-тоқсанда өндiрушiден және (немесе) тыңайтқыш жеткiзушiден және (немесе) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден сатып алған АШТӨ шығындарын iшiнара өтеуге;
4) гербицидтерді ағымдағы жылы және өткен жылғы 4-тоқсанда сатып алған АШТӨ шығындарын iшiнара өтеуге арналады.
67. Мыналар:
1) өндiрушi – Қазақстан Республикасында тыңайтқыш өндiрудi жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға. Тыңайтқыш өндiрушiлердiң тiзбесiн облыстың (Астана қаласының) жергiлiктi атқарушы органының сұрауы бойынша индустрия және жаңа технологиялар саласындағы уәкiлеттi орган бередi;

2) поставщик удобрений – физическое и (или) юридическое лицо, осуществляющее реализацию удобрений.
Поставщиками гербицидов являются физические и (или) юридические лица, осуществляющие производство (формуляцию) и (или) реализацию пестицидов (ядохимикатов).
68. В стоимость удобрений и гербицидов входят налог на добавленную стоимость, стоимость упаковки, маркировки, транспортные расходы до пункта назначения (отпуска) в соответствующем регионе республики.
69. Бюджетные субсидии предоставляются в следующих размерах в соответствии с нормами субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) приобретенных удобрений и (или) гербицидов:
1) при приобретении удобрений отечественного производства субсидии выплачиваются производителю в размере до 50 % от стоимости реализованных удобрений;
2) при приобретении гербицидов отечественного производства субсидии выплачиваются СХТП в размере до 50 % от стоимости реализованных гербицидов;
3) при приобретении удобрений и (или) гербицидов иностранного производства субсидии выплачиваются СХТП в размере до 30 % от стоимости приобретенных удобрений и (или) гербицидов.
При этом при установлении норм субсидий на виды удобрений и гербицидов, предусмотренных подпунктом 4) пункта 8 настоящих Правил, разница между размерами субсидий на удобрения и гербициды отечественного и иностранного производства должна пропорционально соответствовать разнице, установленной пунктом 69 настоящих Правил.
70. Несоблюдение вышеуказанных условий производителем и СХТП является основанием для взыскания управлением выплаченных субсидий в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.»;
подпункт 6) пункта 71 изложить в следующей редакции:
«6) копии (дубликаты): грузовой таможенной декларации, товарно-транспортной накладной, счета-фактуры (инвойс) (для СХТП, которые приобрели удобрения и (или) гербициды у иностранных производителей удобрений и (или) гербицидов);»;
дополнить подпунктами 9) и 10) следующего содержания:
9) копии лицензии поставщиков гербицидов (для СХТП, которые приобрели гербициды);
10) справку-расчет о целевом использовании удобрений и гербицидов СХТП с указанием удобренной или обработанной площади в соответствии с научно рекомендованными нормами применения удобрений и гербицидов по форме согласно приложению 18-1 к настоящим Правилам.»;
пункт 72 изложить в следующей редакции:

2) тыңайтқыш жеткiзушi – тыңайтқыш сатуды жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлға тыңайтқыш сатушылар болып табылады.
Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiрудi (формуляциялауды) және (немесе) сатуды жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалар гербицид жеткiзушiлер болып табылады.
68. Тыңайтқыштар мен гербицидтердiң құнына қосымша құн салығы, қаптау, таңбалау құны, республиканың тиiстi өңiрiндегi жеткiзу (жiберу) пунктiне дейiнгi көлiк шығыстары кiредi.
69. Бюджеттік субсидиялар сатып алынған тыңайтқыштар мен гербицидтердің 1 тоннасына (литрiне, килограмына) арналған субсидиялар нормаларына сәйкес мына мөлшерде беріледі:
1) отандық өндірістің тыңайтқыштарын сатып алған кезде – субсидиялар сатылған тыңайтқыш құнының 50 %-ына дейінгі мөлшерде өндірушіге төленеді;
2) отандық өндірістің гербицидтерін сатып алған кезде – субсидиялар сатылған гербицид құнының 50 %-ына дейінгі мөлшерде АШТӨ-ге төленеді;
3) шетелдік өндірістің тыңайтқыштарын және (немесе) гербицидтерін сатып алған кезде – субсидиялар сатып алынған тыңайтқыштар және (немесе) гербицид құнының 30 %-ына дейінгі мөлшерде АШТӨ-ге төленеді.
Бұл ретте осы Қағиданың 8-тармағының 4) тармақшасында көзделген тыңайтқыштар мен гербицидтер түрлеріне арналған субсидия нормаларын белгілеген кезде отандық және шетелдік өндірістік тыңайтқыштары мен гербицидтеріне арналған субсидия мөлшер арасындағы айырмашылық осы Қағиданың 69-тармағында белгіленген айырмашылыққа бара-бар сәйкес болуы тиіс.
70. Өндіруші мен АШТӨ-нің жоғарыда көрсетілген шарттарды сақтамауы басқарманың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен төленген субсидияларды өтеп алуына негіз болып табылады.»;
71-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«6) кедендiк жүк декларациясының, тауар-көлiктiк жүкқұжаттың, шот-фактураның (инвойс) көшiрмелерiн (телнұсқаларын) (тыңайтқыштарды және (немесе) гербицидтерді шетелдiк тыңайтқыш және (немесе) гербицид өндiрушiлерден сатып алған АШТӨ үшiн);»;
8) тармақшадағы «көшірмелерін ұсынады.» деген сөздер «көшірмелерін;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 9) және 10) тармақшалармен толықтырылсын:
«9) гербицидтер жеткізушілер лицензияларының көшiрмелерiн (гербицид сатып алған АШТӨ үшiн);
10) осы Қағидаға 18-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыңайтқыштар мен гербицидтерді ғылыми ұсынылған қолдану нормаларына сәйкес тыңайтылған немесе өңделген алқапты көрсете отырып, АШТӨ-нің тыңайтқыштар мен гербицидтерді мақсатты пайдаланғаны туралы анықтама-есепті ұсынады.»;
72-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«72. Оплатившие не менее 50 % стоимости удобрений и гербицидов СХТП, которые получают субсидии в соответствии с подпунктами 2) и 3) пункта 69 настоящих Правил, также включаются в список получателей бюджетных субсидий.
При этом СХТП дополнительно к документам, указанным в пункте 71 настоящих Правил, представляют в рабочий орган МВК копии платежных документов (приходно-кассовый ордер, платежное поручение банка), подтверждающих частичную оплату.
Копии платежных документов (приходно-кассовый ордер, платежное поручение банка) на оставшуюся сумму, оригинал доверенности на получение удобрений и (или) гербицидов СХТП представляют в рабочий орган МВК после полной оплаты стоимости, но не позднее 15 рабочих дней со дня получения бюджетных субсидий. В случае невыполнения требований пункта 72 настоящих Правил СХТП возвращают полученные бюджетные субсидии путем перечисления на расчетный счет управления.»;
подпункт 4) пункта 80 изложить в следующей редакции:
«4) для возмещения затрат за приобретенные гербициды у поставщика гербицидов в текущем году и IV квартале предыдущего года.»;
пункт 83 изложить в следующей редакции:
«83. Перечисление причитающихся субсидий на банковские счета СХТП и производителей осуществляется управлением в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам ежемесячно до 30-го числа текущего месяца путем представления в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате с приложением счетов к оплате в двух экземплярах.
При этом перечисление причитающихся субсидий на банковские счета СХТП и производителей в декабре месяце осуществляется управлением до 20 декабря соответствующего года.»;
приложения 4 и 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 18-1 к указанным Правилам согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
приложения 19 и 20 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 4 и 5 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года № 350
Приложение 4
к Правилам субсидирования
из местных бюджетов
на повышение урожайности
и качества продукции
растениеводства
«Утверждаю»
Аким ______________________________
района (города областного значения,
городов Астаны и Алматы)
___________________________________
(наименование области)
___________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
«___» __________ 20__ года
Список сельхозтоваропроизводителей ___________________ района,  городов областного значения, городов Астаны и Алматы на получение субсидий на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей
п/п
Наименование
СХТП
Наименование
приоритетных
сельскохозяйст-
венных
культур
Посевная площадь,
принятая актом
MВK, га (объем
произведенной
продукции, в
тоннах)
Размер бюджетных
субсидий на
1 га (1 тонну) тенге
Объем бюджетных субсидий,
подлежащий выплате, тенге
(гр. 4 х гр. 5)
1
2
3
4
5
6
Председатель МВК ________________________________________________
(подпись, Ф.И.О.)
_________________ отдел _______________ района __________________
(подпись, Ф.И.О.)
МП
Члены МВК:
________________________________
(подпись, Ф.И.О.)
________________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года № 350
Приложение 5
к Правилам субсидирования
из местных бюджетов
на повышение урожайности
и качества продукции
растениеводства
«Утверждаю»
Начальник управления
___________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
«___» __________ 20__ года
Ведомость на выплату бюджетных субсидий
сельхозтоваропроизводителям
п/п
Наименование
сельхозтова-
ропроизводителя, лизингодателей
Наименование
приоритетных
сельскохозяйст-
венных
культур
Посевная площадь,
принятая актом МВК, га (объем произведенной продукции, в тоннах)
Размер бюджетных субсидий на 1 га (1 тонну) тенге
Объем бюджетных субсидий, подлежащий к выплате, тенге (гр. 4 x гр. 5)
1
2
3
4
5
6
Начальник отдела финансов управления
______________________________
(подпись, Ф. И. О.)
Начальник отдела
______________________________
(подпись, Ф. И. О.)
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года № 350

«72. Осы Қағиданың 69-тармағының 2) және 3) тармақшаларына сәйкес субсидиялар алатын, тыңайтқыштар мен гербицидтер құнының кемiнде 50 %-ын төлеген АШТӨ бюджеттiк субсидиялар алушылардың тiзiмiне енгiзiледi.
Бұл ретте АШТӨ осы Қағиданың 71-тармағында көрсетiлген құжаттарға қосымша ВАК-тың жұмыс органына iшiнара төленгенiн растайтын төлем құжаттарының (кассалық кiрiс ордерi, банктiң төлем тапсырмасы) көшiрмелерiн ұсынады.
АШТӨ қалған сомаға төлем құжаттарының (кассалық кiрiс ордерi, банктiң төлем тапсырмасы) көшiрмелерiн, тыңайтқыштарды және (немесе) гербицидтердi алуға сенiмхаттың түпнұсқасын құнын толық төлегеннен кейiн, бiрақ бюджеттiк субсидияларды алған күннен бастап 15 жұмыс күнiнен кешiктiрмей ВАК-тың жұмыс органына ұсынады. Осы Қағиданың 72-тармағының талаптары орындалмаған жағдайда, АШТӨ алынған бюджеттiк субсидияларды басқарманың есеп айырысу шотына аудару жолымен қайтарады.»;
80-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) ағымдағы жылы және өткен жылғы 4-тоқсанда гербицидтер жеткізушіден сатып алынған гербицидтер шығындарын өтеуге арналған АШТӨ-нiң жиынтық тiзiлiмiн жасайды.»;
83-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«83. Тиесілі субсидияларды АШТӨ-нің және өндірушілердің банк шоттарына аударуды басқарма төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес ай сайын, ағымдағы айдың 30-күніне дейін аумақтық қазынашылық бөлiмшесiне екi данада төлем шоттарымен қоса төлем шоттарының тiзiлiмiн ұсыну арқылы жүзеге асырады.
Бұл ретте тиесілі субсидияларды АШТӨ-нің және өндірушілердің банк шоттарына желтоқсан айында аударуды басқарма тиісті жылғы 20 желтоқсанға дейін жүзеге асырады.»;
көрсетілген Қағидаға 4 және 5-қосымшалар осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаға 18-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаға 19 және 20-қосымшалар осы қаулыға 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 15 сәуірдегі
№ 350 қаулысына
1-қосымша
Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң
шығымдылығы мен сапасын
арттыруға жергiлiктi бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
4-қосымша
«Бекiтемiн»
________________________________________
(облыстың атауы)
________________________________________
ауданының (облыстық маңызы бар қаланың,
Астана және Алматы қалаларының) әкiмi
________________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрi)
20  жылғы «  »
Жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық
құндылықтардың құнын арзандатуға субсидиялар алуға ____________
ауданының, облыстық маңызы бар қалалардың, Астана және Алматы
қалаларының ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер
тiзiмi
Р/с
АШТӨ атауы
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
ВАК актісімен қабылданған егістік алаңы, га (өндірілген өнімнің көлемі, тоннамен)
1 гектарға арналған бюджеттік субсидиялар мөлшері, (1 тоннаға) теңге
Төленуге тиiс бюджеттік субсидиялар көлемi, теңге
(4-бағ. х 5-бағ.)
1
2
3
4
5
6
ВАК төрағасы __________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
____________ ауданының _______________ бөлiмi _________________
(қолы, Т.А.Ә.)
МО
ВАК мүшелерi:
_______________________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
_______________________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 15 сәуірдегі
№ 350 қаулысына
2-қосымша
Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң
шығымдылығы мен сапасын
арттыруға жергiлiктi бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
5-қосымша
«Бекiтемiн»
____________________________
(басқарма бастығы)
____________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрi)
20   жылғы «  »
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге бюджеттік субсидиялар
төлеуге арналған ведомость
Р/с
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің, лизинг берушілердің атауы
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
ВАК актісімен қабылданған егістік алаңы, га (өндірілген өнімнің көлемі, тоннамен)
1 гектарға арналған бюджеттік субсидиялар мөлшері, (1 тоннаға) теңге
Төленуі тиiс бюджеттік субсидиялар көлемi, теңге
(4-бағ. х 5-бағ.)
1
2
3
4
5
6
Басқарманың қаржы бөлiмiнiң бастығы
_______________________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Бөлiм бастығы
_______________________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 15 сәуірдегі
№ 350 қаулысына
3-қосымша
Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң
шығымдылығы мен сапасын
арттыруға жергiлiктi бюджеттерден
субсидиялау қағидасына

Приложение 18-1
к Правилам субсидирования
из местных бюджетов
на повышение урожайности
и качества продукции
растениеводства
Справка-расчет о целевом использовании
удобрений и гербицидов сельхозтоваропроизводителями
__________________________________________________
(наименование сельхозтоваропроизводителя)
Наименование сельско-
хозяйственной культуры
Площадь, га
Научно рекомендованные нормы
применения удобрений и
гербицидов на 1 га
Удобренная площадь, га
Обработанная площадь, га
Вид удобрения
(кг, литр)
Вид гербицида
(кг, литр)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Сельхозтоваропроизводитель: _______________________________________
(Ф. И. О., подпись)
«___» __________ 20__ года
МП
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года № 350
Приложение 19
к Правилам субсидирования
из местных бюджетов
на повышение урожайности
и качества продукции
растениеводства
«Утверждаю»
Аким района (города)
__________________________
(Ф.И.О., печать)
«___» __________ 20__ года
Список
сельскохозяйственных товаропроизводителей на
получение бюджетных субсидий
1) для приобретения удешевленных удобрений у производителя удобрений в 20__ году
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
ИИН
Текущий счет сельхозтоваро-
производителя
Пункт
назначения
(отпуска)
Вид
удобрения
Объем
приобретаемых
удобрений тонн (кг, л)
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
2) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у поставщика удобрений в 20__ году
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
ИИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Вид
удобрения
Объем приобретенных
удобрений, тонн (кг, л)
Стоимость
тонны (кг, л)
удобрений,
тенге
Сумма,
подлежащая
возмещению ,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
3) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у иностранных производителей удобрений в 20__ году или IV квартале 20__ года
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
ИИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Вид
удобрения
Объем приобретенных
удобрений, тонн (кг, л)
Стоимость
1 тонны (кг, л)
удобрений,
тенге
Сумма,
подлежащая
возмещению ,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
4) для возмещения затрат за приобретенные удобрения у производителя удобрений и (или) поставщика удобрений в IV квартале 20__ года
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
ИИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Вид
удобрения
Объем приобретенных
удобрений, тонн (кг, л)
Стоимость
1 тонны (кг, л)
удобрений,
тенге
Сумма,
подлежащая
возмещению ,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
5) для возмещения затрат за приобретенные гербициды у поставщика гербицидов в 20___ году и IV квартале 20___ года
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
ИИН
Текущий счет
сельхозтоваро-
производителя
Вид
гербицида
Объем приобретенных
удобрений, тонн (кг, л)
Стоимость
1 килограмма  (л) гербицидов,
тенге
Сумма,
подлежащая
возмещению ,
тенге
БИК
ИИК
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
Председатель МВК ______________ ______________________________
(подпись)                  (Ф.И.О.)
Члены МВК: ____________________ ______________________________
(подпись)                  (Ф.И.О.)
____________________ ______________________________
(подпись)                  (Ф.И.О.)
МП
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года № 350
Приложение 20
к Правилам субсидирования
из местных бюджетов
на повышение урожайности
и качества продукции
растениеводства
Сводный реестр отечественных
сельхозтоваропроизводителей

18-1-қосымша
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тыңайтқыштар мен
гербицидтерді мақсатты пайдаланғаны туралы
анықтама-есеп
_____________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы)
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы
Алқабы, га
Тыңайтқыштар мен гербицидтерді 1 га-ға ғылыми ұсынылған қолдану нормалары
Тыңайтылған алқап, га
Өңделген алқап, га
Тыңайтқыш түрі, (кг, литр)
Гербицид түрі, (кг, литр)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші: ____________________________
(Т.А.Ә., қолы)
20__ ж. «___» ___________________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 15 сәуірдегі
№ 350 қаулысына
4-қосымша
Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң
шығымдылығы мен сапасын
арттыруға жергiлiктi бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
19-қосымша
«Бекiтемiн»
Аудан (қала) әкiмi
________________________________
(Т.А.Ә., мөрi)
20__ жылғы «___» _______________
Бюджеттік субсидиялар алуға арналған ауыл шаруашылығы тауарын
өндiрушiлердiң тiзiмi
1) тыңайтқыш өндiрушiден 20__ жылы арзандатылған тыңайтқыштар сатып алу үшiн
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Жеткiзу (жiберу) пунктi
Тыңайтқыш түрi
Сатып алатын тыңайтқыш көлемi, тонна (кг, л)
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
2) тыңайтқыш жеткiзушiден 20__ жылы сатып алынған тыңайтқыштар үшiн шығынды өтеу үшiн
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынған тыңайтқыш көлемi, тонна (кг, л)
Тыңайтқыш тоннасының (кг, л) құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
3) шетелдiк тыңайтқыш өндiрушiлерден 20__ жылы немесе 20__ жылғы 4-тоқсанда сатып алынған тыңайтқыштар үшiн
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынған тыңайтқыш көлемi, тонна (кг, л)
1 тонна (кг, л) тыңайтқыш құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
4) тыңайтқыш өндiрушiден және (немесе) тыңайтқыш жеткiзушiден 20__ жылғы 4-тоқсанда сатып алынған тыңайтқыштар үшiн шығынды өтеу үшiн
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Тыңайтқыш түрi
Сатып алынған тыңайтқыш көлемi, тонна (кг, л)
1 тонна (кг, л) тыңайтқыш құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
5) 20__ жылы немесе 20__ жылғы 4-тоқсанда гербицид жеткiзушiлерден сатып алынған гербицидтер шығынын өтеу үшiн
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң атауы
ЖСН
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнiң ағымдағы шоты
Гербицид түрi
Сатып алынған гербицид көлемi, кг (л)
1 килограмм (л) гербицид құны, теңге
Өтелуi тиiс сома, теңге
БСК
ЖСК
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
ВАК төрағасы _________                _________________________
(қолы)                          (Т.А.Ә.)
ВАК мүшелері _________                _________________________
(қолы)                          (Т.А.Ә.)
_________                _________________________
(қолы)                          (Т.А.Ә.)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 15 сәуірдегі
№ 350 қаулысына
5-қосымша
Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң
шығымдылығы мен сапасын
арттыруға жергiлiктi бюджеттерден
субсидиялау қағидасына
20-қосымша
Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң жиынтық
тiзiлiмi