О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2012 года № 303 "О введении ограничений и запретов на пользование рыбными ресурсами и другими водными животными, их частей и дериватов, установлении мест и сроков их пользования"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года № 351. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2015 года № 745
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2012 года № 303 «О введении ограничений и запретов на пользование рыбными ресурсами и другими водными животными, их частей и дериватов, установлении мест и сроков их пользования» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 35, ст. 470) следующие изменения:
1) в приложении 1 к указанному постановлению:
подпункты 1)2) и 3) пункта 9 раздела 3. «Ограничения и запреты по Балхаш-Алакольскому рыбохозяйственному бассейну» изложить в следующей редакции:
«1) на озере Балхаш:
в восточной части, начиная с территорий рыбохозяйственных участков с № 1 по № 21 и с № 52 по № 70, – с 1 мая по 1 июня;
в западной части, включая территории рыбохозяйственных участков с № 22 по № 51, – с 22 апреля по 1 июня;
2) на реках Каратал, Аксу, Лепсы, Аягуз, включая устья, протоки и поймы этих рек от устья их впадения в озеро Балхаш, и вверх по течению на расстоянии 5 км, а также вглубь и по обе стороны озера Балхаш в радиусе 5 км от устьев этих рек – с 1 мая по 1 июня;
3) на Капшагайском водохранилище и всех реках и водотоках, впадающих в него, – с 15 апреля по 30 мая;»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«6) с применением непромысловых орудий лова на всей дельте реки Или с 22 апреля по 1 июня;»;
подпункты 4) и 5) пункта 21 раздела 8. «Ограничения и запреты по Урало-Каспийскому рыбохозяйственному бассейну» изложить в следующей редакции:
«4) на реке Урал по Золотому рукаву на тонях Нижняя Пешнойская (тоня для воспроизводственных целей), Малая Дамбинская, Нижняя Дамбинская, Верхняя Дамбинская, Верхняя Золотая, Нижняя Золотая, Верхняя Зарослая, Нижняя Зарослая, Золотенок, по Яицкому рукаву на тонях Еркинкалинская, Верхняя Левая Яицкая, Нижняя Левая Яицкая и по реке Урал на тонях Новая Лицевая, Старая Лицевая, Бугорки, на научно-исследовательской тоне Нижняя Татарская – с 11 мая по 15 августа и в период ледостава;

"Балық ресурстары мен басқа да су жануарларын, олардың бөліктері мен дериваттарын пайдалануға шектеу мен тыйым салуды енгізу, оларды пайдалану орындары мен мерзімдерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 наурыздағы № 303 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 15 сәуірдегі № 351 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 4 қыркүйектегі № 745 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Балық ресурстары мен басқа да су жануарларын, олардың бөліктері мен дериваттарын пайдалануға шектеу мен тыйым салуды енгізу, оларды пайдалану орындары мен мерзімдерін белгілеу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 наурыздағы № 303 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 35, 470-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
«Балқаш-Алакөл балық шаруашылығы бассейні бойынша шектеу мен тыйым салу» деген 3-бөлімнің 9-тармағының 1)2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«1) Балқаш көлінде:
шығыс бөлігінде № 1 бастап № 21 дейін және № 52 бастап № 70 дейін балық шаруашылығы учаскелерінің аумағынан бастап – 1 мамыр – 1 маусым аралығында;
батыс бөлігінде № 22 бастап № 51 дейінгі балық шаруашылығы учаскелерінің аумақтарынан бастап - 22 сәуір – 1 маусым аралығында;
2) Балқаш көліне құятын сағалардан 5 км ағыспен жоғары бағытта, сондай-ақ Балқаш көлінің ішкі бағыттарында және екі жағындағы 5 км кеңістіктегі сағаларды, жылғаларды және алқаптарды қоса алғанда, Қаратал, Ақсу, Лепсі, Аягөз өзендерінде – 1 мамыр - 1 маусым аралығында;
3) Қапшағай су қоймасында және оған келіп құятын барлық өзендерде және су ағындарында – 15 сәуір – 30 мамыр аралығында;»;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) Іле өзенінің барлық атырауында кәсіпшілік емес балық аулау құралдарын қолдана отырып – 22 сәуір – 1 маусым аралығында;»;
«Жайық-Каспий балық шаруашылығы бассейні бойынша шектеу мен тыйым салу» деген 8-бөлімнің 21-тармағының 4) және 5) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«4) Жайық өзенінің Золотой арнасындағы Төменгі Пешной (өсімді молайтуға арналған ұйықтық учаскесі), Кіші Дамба, Төменгі Дамба, Жоғарғы Дамба, Жоғарғы Золотой, Төменгі Золотой, Жоғарғы Зарослый, Төменгі Зарослый, Золотенок ұйықтық учаскелерінде, Яицкий арнасындағы Еркінқала, Жоғарғы сол жақ Яицкий, Төменгі сол жақ Яицкий ұйықтық учаскелерінде және Жайық өзеніндегі Жаңа Лицевая, Ескі Лицевая, Бугорки, ғылыми-зерттеуге арналған Төменгі Татар ұйықтық учаскелерінде – 11 мамыр - 15 тамыз аралығында және мұз қатқан кезеңде;

5) на реке Кигаш на тонях Камышинка, Каракамыс, Дамба, Круглая, Кызыл-Оба, Карагаш, Булгачный, Нижний Богатинский, Бахыт, Золотенок, Тимофеевка, Ягодка, Песок, Ново-Лицевая – с 25 мая по 15 августа и в период ледостава;»;
2) в приложении 2 к указанному постановлению:
в пункте 2 раздела 2. «Места и сроки пользования по Балхаш-Алакольскому рыбохозяйственному бассейну»:
абзац третий подпункта 1) изложить в следующей редакции:
«на дельте реки Или – с 2 июня по 21 апреля;»;
подпункты 2)3) и 4) изложить в следующей редакции:
«2) на реках Каратал, Аксу, Лепсы, Аягуз, включая устья, протоки и поймы этих рек от устья их впадения в озеро Балхаш, и вверх по течению на расстоянии 5 км, а также вглубь и по обе стороны озера Балхаш в радиусе 5 км от устьев этих рек – с 2 июня по 30 апреля;
3) на озере Балхаш:
в восточной части, начиная с территорий рыбохозяйственных участков с № 1 по № 21 и с № 52 по № 70, – с 2 июня по 30 апреля;
в западной части, включая территории рыбохозяйственных участков с № 22 по № 51, – с 2 июня по 21 апреля;
4) на Капшагайском водохранилище и всех реках и водотоках, впадающих в него, – с 31 мая по 14 апреля;»;
подпункты 4) и 5) пункта 7 раздела 7. «Места и сроки пользования по Урало-Каспийскому рыбохозяйственному бассейну» изложить в следующей редакции:
«4) на реке Урал по Золотому рукаву на тонях Нижняя Пешнойская (тоня для воспроизводственных целей), Малая Дамбинская, Нижняя Дамбинская, Верхняя Дамбинская, Верхняя Золотая, Нижняя Золотая, Верхняя Зарослая, Нижняя Зарослая, Золотенок, по Яицкому рукаву на тонях Еркинкалинская, Верхняя Левая Яицкая, Нижняя Левая Яицкая и по реке Урал на тонях Новая Лицевая, Старая Лицевая, Бугорки, на научно-исследовательской тоне Нижняя Татарская – с 16 августа по 10 мая, за исключением периода ледостава;
5) на реке Кигаш на тонях Камышинка, Каракамыс, Дамба, Круглая, Кызыл-Оба, Карагаш, Булгачный, Нижний Богатинский, Бахыт, Золотенок, Тимофеевка, Ягодка, Песок, Ново-Лицевая – с 16 августа по 24 мая, за исключением периода ледостава;».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

5) Қиғаш өзеніндегі Қамыс, Қарақамыс, Дамба, Круглая, Қызылоба, Қараағаш, Булгач, Төменгі Богатин, Бақыт, Золотенок, Тимофеев, Ягодка, Песок, Жаңа Лицевая ұйықтық учаскелерінде – 25 мамыр – 15 тамыз аралығында және мұз қатқан кезеңде;»;
2) көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
«Балқаш–Алакөл балық шаруашылығы бассейні бойынша пайдалану орындары мен мерзімдері» деген 2-бөлімнің 2-тармағында:
1) тармақшаның үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Іле өзені атырауында – 2 маусым – 21 сәуір аралығында;»;
2)3) және 4-тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Балқаш көліне құятын сағалардан 5 км ағыспен жоғарғы бағытта, сондай-ақ Балқаш көлінің ішкі бағыттарында және екі жағындағы 5 км кеңістіктегі сағаларды, жылғаларды және алқаптарды қоса алғанда, Қаратал, Ақсу, Лепсі, Аягөз өзендерінде – 2 маусым – 30 сәуір аралығында;
3) Балқаш көлінде:
шығыс бөлігінде № 1 бастап № 21 дейін және № 52 бастап № 70 дейін балық шаруашылығы учаскелерінің аумағынан бастап – 2 маусым – 30 сәуір аралығында;
батыс бөлігінде № 22 бастап № 51 дейінгі балық шаруашылығы учаскелерінің аумақтарынан бастап – 2 маусым – 21 сәуір аралығында;
4) Қапшағай су қоймасында және оған келіп құятын барлық өзендерде және су ағындарында – 31 мамыр – 14 сәуір аралығында;»;
«Жайық-Каспий балық шаруашылығы бассейні бойынша пайдалану орындары мен мерзімдері» деген 7-бөлімнің 7-тармағының 4) және 5) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
«4) Жайық өзенінің Золотой арнасындағы Төменгі Пешной (өсімді молайтуға арналған ұйықтық учаскесі), Кіші Дамба, Төменгі Дамба, Жоғарғы Дамба, Жоғарғы Золотой, Төменгі Золотой, Жоғарғы Зарослый, Төменгі Зарослый, Золотенок ұйықтық учаскелерінде, Яицкий арнасындағы Еркінқала, Жоғарғы Сол жақ Яицкий, Төменгі Сол жақ Яицкий ұйықтық учаскелерінде, Жайық өзеніндегі Жаңа Лицевая, Ескі Лицевая, Бугорки, ғылыми-зерттеуге арналған Төменгі Татар ұйықтық учаскелерінде мұз қатқан кезеңді қоспағанда, 16 тамыз – 10 мамыр аралығында;
5) Қиғаш өзеніндегі Қамыс, Қарақамыс, Дамба, Круглая, Қызылоба, Қараағаш, Булгач, Төменгі Богатин, Бақыт, Золотенок, Тимофеевка, Ягодка, Песок, Жаңа Лицевая ұйықтық учаскелерінде мұз қатқан кезеңді қоспағанда, 16 тамыз – 24 мамыр аралығында;».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов