О ликвидации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Дом Дружбы - Центр по исследованию проблем межэтнических отношений" Министерства культуры и информации Республики Казахстан и создании республиканского государственного учреждения "Дом Дружбы - Центр межэтнических отношений" Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2013 года № 403. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2014 года № 1081
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 09.10.2014 № 1081.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ликвидировать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Дом Дружбы - Центр по исследованию проблем межэтнических отношений» Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее - предприятие).
2. Создать республиканское государственное учреждение «Дом Дружбы - Центр межэтнических отношений» Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее - учреждение).
3. Министерству культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав учреждения и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить передачу учреждению имущества, оставшегося после удовлетворения требований кредиторов ликвидируемого предприятия;
3) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
4. Установить, что финансирование учреждения осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете Министерству культуры и информации Республики Казахстан на соответствующий финансовый год.
5. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года № 1313 «О создании Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Дом Дружбы – Центр по исследованию проблем межэтнических отношений» Министерства культуры и информации Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 50, ст. 544).
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2013 года № 403
Изменения и дополнения, которые вносятся
в некоторые решения Правительства Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң "Достық үйi - Этносаралық қатынастар проблемаларын зерттеу орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын тарату және Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң "Достық үйi - Этносаралық қатынастар орталығы" республикалық мемлекеттiк мекемесiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 сәуірдегі № 403 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 9 қазандағы № 1081 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 09.10.2014 № 1081 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң «Достық үйi – Этносаралық қатынастар проблемаларын зерттеу орталығы» шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi – кәсiпорын) таратылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң «Достық үйi – Этносаралық қатынастар орталығы» республикалық мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi – мекеме) құрылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) мекеменiң жарғысын бекiтсiн және оның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiмен бiрлесiп, таратылатын кәсiпорын кредиторларының талаптарын қанағаттандырғаннан кейiн қалған мүліктi мекемеге берудi қамтамасыз етсiн;
3) осы қаулыны iске асыру жөнiндегі өзге де шараларды қабылдасын.
4. Мекеменi қаржыландыру тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiне көзделген қаражат есебiнен және шегiнде жүзеге асыратыны белгiленсiн.
5. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
6. «Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнің «Достық үйі – Этносаралық қатынастар проблемаларын зерттеу орталығы» шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсіпорнын құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 желтоқсандағы № 1313 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 50, 544-құжат) күші жойылды деп танылсын.
7. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2013 жылғы 29 сәуірдегі
№ 403 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне
енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар

1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1003.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2007 года № 483 «О некоторых вопросах республиканской государственной собственности» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 19, ст. 214):
в перечне республиканских государственных предприятий, необходимых для выполнения общегосударственных задач, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «Министерство культуры и информации Республики Казахстан» пункт 25 исключить.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 «Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений»:
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 1:
строки:
«
1.
Министерство культуры и информации Республики
Казахстан с учетом подведомственных ему
государственных учреждений, в том числе:
1153
Государственные учреждения, подведомственные
Министерству культуры и информации
Республики Казахстан, в том числе:
984
»;
изложить в следующей редакции:
«
1.
Министерство культуры и информации Республики
Казахстан с учетом подведомственных ему
республиканских государственных учреждений, в том числе:
1190,5
Республиканские государственные учреждения,
подведомственные Министерству культуры и информации
Республики Казахстан, в том числе:
1021,5
»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Дом Дружбы - Центр межэтнических отношений

1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1003 қаулысымен.
3. «Республикалық мемлекеттiк меншiктiң кейбiр мәселелерi туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 11 маусымдағы № 483 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 19, 214-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген жалпымемлекеттiк мiндеттердi орындау үшiн қажеттi республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесiнде:
«Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі» деген бөлiмдегi 25-тармақ алынып тасталсын.
4. «Министрлiктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердегi адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 15 сәуiрдегi № 339 қаулысында:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген министрлiктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердегi адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерiнде:
1-бөлімде:
мына:
«
1.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi, оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердi ескере отырып, оның iшiнде:
1153
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелер, оның iшiнде:
984
»
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
1.
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi, оған ведомстволық бағыныстағы республикалық мемлекеттiк мекемелердi ескере отырып, оның iшiнде:
1190,5
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiне ведомстволық бағыныстағы республикалық мемлекеттiк мекемелер, оның iшiнде:
1021,5
»;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Достық үйi - Этносаралық қатынастар орталығы