О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 94 "О Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2011-2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2013 года № 439
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 94 «О Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 211) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
раздел 1 «Миссия и видение» изложить в следующей редакции:
«Миссия. Обеспечение эффективного исполнения бюджета в целях содействия экономическому росту и достижения высокой конкурентоспособности экономики Республики Казахстан.
Видение. Эффективно функционирующая система исполнения бюджета, классифицируемая мировым финансовым сообществом как одна из наиболее развитых, устойчивых и прогрессивно эволюционирующих финансовых систем»;
в разделе 2 «Анализ текущей ситуации и тенденции развития соответствующих отраслей (сфер) деятельности»:
заголовок «Стратегическое направление 1. «Совершенствование бюджета, ориентированного на результат» изложить в следующей редакции:
«Стратегическое направление 1. Обеспечение исполнения республиканского бюджета»;
в разделе 3 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:

"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2011-2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 94 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 439 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2011–2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 94 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 211-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2011–2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«1. Миссиясы мен пайымдауы» деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«Миссиясы. Қазақстан Республикасының экономикалық өсіміне жәрдемдесу және экономикасының жоғары бәсекеге қабiлеттiлiгiне қол жеткізу мақсатында бюджеттің тиімді атқарылуын қамтамасыз ету.
Пайымдауы. Неғұрлым дамыған, орнықты және прогрессивтi эволюцияланатын қаржылық жүйелердің бірі ретінде әлемдік қаржылық қоғамдастық жіктейтiн тиімді жұмыс істейтін бюджеттің атқарылу жүйесі»;
«2. Ағымдағы ахуалды және қызметтің тиісті салаларын (аяларын) дамыту үрдістерін талдау» деген бөлімде:
«1-стратегиялық бағыт. Нәтижеге бағдарланған бюджеттi жетілдіру» деген тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
«1-стратегиялық бағыт. Республикалық бюджеттің атқарылуын қамтамасыз ету»;
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикатор, іс-шаралар мен нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:

в задаче 1.2.2 «Повышение качества казначейского обслуживания исполнения бюджетов и счетов государственных учреждений» цифры «1.2.2» заменить цифрами «1.1.2»;
в задаче 1.2.3 «Повышение конкурентоспособности в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности, аудита» цифры «1.2.3» заменить цифрами «1.1.3»;
в задаче 1.2.4 «Создание условий для бизнес-среды» изложить в следующей редакции цифры «1.2.4» заменить цифрами «1.1.4»;

«Мемлекеттік мекемелердің бюджеттері мен шоттарының орындалуына көрсетілетін қызметтердің сапасын арттыру» деген 1.2.2-мiндетте: «1.2.2» деген сандар «1.1.2» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бухгалтерлік есепке алу мен қаржылық есептілік, аудит саласында бәсекеге қабілеттілікті арттыру» деген 1.2.3-мiндетте: «1.2.3» деген сандар «1.1.3» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бизнес-ортасы үшін жағдай жасау» деген 1.2.4-мiндетте: «1.2.4» деген сандар «1.1.4» деген сандармен ауыстырылсын;

в «Цели 1.3. Повышение эффективности процесса государственных закупок»: цифры «1.3» заменить цифрами «1.2»;
в задаче 1.3.1 «Повышение эффективности и прозрачности системы государственных закупок» цифры «1.3.1» заменить цифрами «1.2.1»;
в цели 1.4 «Создание интегрированной автоматизированной информационной системы «е-Минфин» цифры «1.4» заменить цифрами «1.3»;
в задаче 1.4.1 «Автоматизация бизнес-процессов по исполнению Министерством финансов и его структурными подразделениями государственных функций и предоставлению государственных услуг» цифры «1.4.1» заменить цифрами «1.3.1»;
в стратегическом направлении 2 «Совершенствование налоговой и таможенной систем»:

«Мемлекеттік сатып алу процесінің тиімділігін арттыру» деген 1.3-мақсатта: «1.3» деген сандар «1.2» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік сатып алу жүйесінің тиімділігі мен айқындылығын арттыру» деген 1.3.1-міндетте: «1.3.1» деген сандар «1.2.1» деген сандармен ауыстырылсын;
«е-Қаржымині» ықпалдастырылған автоматтандырылған ақпараттық жүйесін құру» деген 1.4-мақсатта: «1.4» деген сандар «1.3» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қаржы министрлігінің және оның құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік функцияларды орындау және мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсыну жөніндегі бизнес үдерістерін автоматтандыру» деген 1.4.1-міндетте: «1.4.1» деген сандар «1.3.1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Салықтық және кедендік жүйелерді жетілдіру» деген 2-стратегиялық бағытта:

в цели 2.1 «Улучшение налогового администрирования»:
в задаче 2.1.1 «Обеспечение полноты поступлений налогов»:
«Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строками следующего содержания:
«
Выработка предложений по совершенствованию процесса обжалования
-
-
х
-
-
Реинжиниринг бизнес-процессов
-
-
х
х
-
»;
в задаче 2.1.2 «Повышение качества предоставляемых налоговых услуг»:
«Мероприятия для достижения показателей прямых результатов»:
строку
«
Разработка и внедрение стандартов и регламентов государственных услуг, оказываемых органам налоговой службы
-
х
-
-
-
»
изложить в следующей редакции:
«
Разработка и внедрение стандартов и регламентов государственных услуг, оказываемых органами налоговой службы
-
х
х
-
-
»;
в цели «2.2. Улучшение таможенного администрирования»:
в задаче «2.2.2. Повышение качества предоставляемых таможенных услуг»:
«Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строкой следующего содержания:
«
Разработка и внедрение стандартов и регламентов государственных услуг, оказываемых органами таможенной службы
-
-
х
-
-
»;
в стратегическом направлении 4. «Повышение эффективности системы управления республиканской государственной собственностью и собственностью в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение»:
в цели 4.1 «Совершенствование управления государственной собственностью и собственностью в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение»:
строку
«
Доля предприятий, находящихся в зоне риска от общего количества предприятий (повышение эффективности управления государственной собственностью и собственностью в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение)
Система управления рисками объектов собственности
%
-
-
19
17
15
13
11
»
изложить в следующей редакции:
«
Удельный вес принятых рекомендаций объектами мониторинга и электронных аукционов от общего их количества
Анализ финхоздеятельности организаций с госучастием, отчеты консалтинговых фирм
%
-
-
-
-
23
54,3
55,6
»;
задачу 4.1.1 «Обеспечение эффективности процессов управления республиканской государственной собственностью и собственностью в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение» дополнить строками следующего содержания:
«
Увеличение доли электронных аукционов в общем объеме проводимых аукционов по продаже объектов республиканской собственности
Отчетные данные АО «ИУЦ»
%
-
-
-
-
10
100
100
»;
«Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строкой следующего содержания:
«
Проведение в пилотном режиме электронных аукционов по продаже объектов приватизации республиканской собственности в 3 территориальных подразделениях КГИП (гг. Астана, Алматы, Карагандинская обл.) после принятия решения Правительства Республики Казахстан, предусматривающего продажу объектов приватизации на электронных аукционах
-
-
х
х
х
»;
в разделе 5 «Межведомственное взаимодействие»:
строку
«
Повышение рейтинга соответствия Республики Казахстан Международным стандартам по противодействию отмыванию денег, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения
ГП, КНБ, АБЭКП, МВД, ВС, НБ, АСФК, МЭРТ, МЮ, МТК
Совершенствование законодательства и институциональных мер в сфере противодействия легализации (отмывания) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма
»
изложить в следующей редакции:
«
Повышение рейтинга соответствия Республики Казахстан Международным стандартам по противодействию отмыванию денег, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения
ГП, КНБ, АБЭКП, МВД, ВС, НБ, АСФК, МЭБП, МЮ, МТК
Совершенствование законодательства и институциональных мер в сфере противодействия легализации (отмывания) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма
»;
в разделе 6 «Управление рисками»:
в подразделе «Внешние риски»:
строки
«
Рост бюджетной зависимости регионов
Полная (хроническая) зависимость бюджета развития и текущих расходов регионов
от республиканского бюджета
- принятие действенных мер по стимулированию роста ВРП;
- увеличение доли собственных доходов в бюджетах регионов
Заключение АРБП контрактов с поставщиками услуг (работ) с нарушением процедур, установленных НПА
Увеличение сроков согласования заявок на снятие средств внешних займов, связанных грантов и софинансирования и неосвоение запланированных сумм
проведение консультаций с соответствующими
работниками АРБП
Отсутствие четкого взаимодействия пилотных администраторов республиканских бюджетных программ с уполномоченным органом по бюджетному планированию по переходу к усовершенствованному бюджету, ориентированному на результат
Срыв пилотными администраторами республиканских бюджетных программ сроков по переходу к усовершенствованному бюджету, ориентированному на результат
Согласование с пилотными администраторами республиканских бюджетных программ процесса перехода к усовершенствованному бюджету, ориентированному на результат,  своевременное доведение до пилотных администраторов республиканских бюджетных программ нормативных правовых актов, направленных на совершенствование бюджета, ориентированного на результат
»
исключить;
в разделе 7 «Бюджетные программы»:

«Салықтық әкімшілендіруді жақсарту» деген 2.1-мақсатта:
«Салықтардың толық түсуін қамтамасыз ету» деген 2.1.1-міндетте:
«Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу үшін іс-шаралар» мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Шағымдану процесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
-
-
х
-
-
Бизнес – процестер реинжинирингі
-
-
х
х
-
»;
«Ұсынылатын салықтық қызмет көрсетулердiң сапасын арттыру» деген 2.1.2-мiндетте:
«Тiкелей нәтижелер көрсеткiштерiне қол жеткiзу үшiн iс-шаралар»
мына:
«
Салық қызметi органдары көрсететiн мемлекеттiк қызметтердiң стандарттары мен регламенттерiн әзiрлеу және енгiзу
-
х
-
-
-
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Салық қызметi органдары көрсететiн мемлекеттiк қызметтердiң стандарттары мен регламенттерiн әзiрлеу және енгiзу
-
х
х
-
-
»;
«Кедендiк әкiмшiлендiрудi жақсарту» деген 2.2-мақсатта:
«Ұсынылатын кедендiк қызмет көрсетулердiң сапасын арттыру» деген 2.2.2-мiндетте:
«Тiкелей нәтижелер көрсеткiштерiне қол жеткiзу iс-шаралары» мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Кедендік қызмет органдары көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттары мен регламенттерін әзірлеу және енгізу
-
-
х
-
-
»;
«Республикалық мемлекеттiк меншiктi және экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншiктi басқару жүйесiнiң тиiмдiлiгiн арттыру» деген 4-стратегиялық бағытта:
«Мемлекеттiк меншiктi және экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншiктi басқаруды жетiлдiру» деген 4.1-мақсатта:
мына:
«
Кәсiпорындардың жалпы санына қарағанда тәуекел аймағында орналасқан кәсiпорындардың үлесi (экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншiктi және мемлекеттiк меншiктi басқарудың тиiмдiлiгiн арттыру)
Меншiк объектiлерiнiң тәуекелдерді басқару жүйесi
%
-
-
19
17
15
13
11
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Мониторинг объектілері мен электрондық аукциондардың олардың жалпы санының қабылданған ұсынымдарының үлес салмағы
Мемлекеттің қатысуы бар қаржылық шаруашылық ұйымды талдау, консалтингтік фирмалардың есебі
%
-
-
-
-
23
54,3
55,6
»;
«Республикалық мемлекеттiк меншiктi және экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншiктi басқару процестерiнiң тиiмдiлiгiн қамтамасыз ету» деген 4.1.1-мiндет мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Республикалық меншік объектілерін сату бойынша өткізілетін аукциондардың жалпы көлемінде электронды аукциондар үлесін ұлғайту
«АЕО» АҚ есепті деректері
%
-
-
-
-
10
100
100
»;
«Тiкелей нәтижелер көрсеткiштерiне қол жеткiзу үшiн iс-шаралар» мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Электрондық аукциондарда жекешелендіру объектілерін сатуды көздейтін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі қабылданғаннан кейін ММЖК 3 аумақтық бөлімшесінде (Астана қ., Алматы қ., Қарағанды обл.) республикалық меншіктегі жекешелендіру объектілерін сату бойынша электрондық аукциондарды пилоттық режимде өткізу
-
-
х
х
х
»;
«Ведомствоаралық өзара iс-қимыл» деген 5-бөлімде:
мына:
«
Қазақстан Республикасының Ақшаны жылыстатуға, терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жөніндегі халықаралық стандарттарына сәйкестігі рейтингін арттыру
БП, ҰҚК, ЭҚСКА, ІІМ, ЖС, ҰБ, СДША, ЭДСМ, Әділетмині, ККМ
Заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласындағы заңнаманы және институционалдық шараларды жетілдіру
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Қазақстан Республикасының Ақшаны жылыстатуға, терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жөніндегі халықаралық стандарттарына сәйкестігі рейтингін арттыру
БП, ҰҚК, ЭҚСКА, ІІМ, ЖС, ҰБ, СДША, ЭБЖМ, Әділетмині, ККМ
Заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласындағы заңнаманы және институционалдық шараларды жетілдіру
»;
«Тәуекелдердi басқару» деген 6-бөлімінде:
«Сыртқы тәуекелдер» деген кіші бөлімде:
мына:
«
Өңірлердің бюджеттік тәуелдігінің өсуі
Даму бюджеті мен өңірлердің ағымдағы шығыстарының республикалық бюджетке толық (тұрақты) тәуелділігі
- СЕК өсуін ынталандыру бойынша нақты шараларды қабылдау;
- өңірлердің бюджеттерінде меншікті табыстарының үлесін ұлғайту
РББӘ НҚА белгiленген рәсiмдердi бұза отырып қызмет (жұмыс) жеткiзушiлермен келiсiмшарттар жасасуы
Байланысты гранттардың сыртқы қарыздарының қаражатын алуға өтiнiмдерiн келiсу мерзiмiн ұлғайту және жоспарланған сомалардың игерiлмеуi
РББӘ тиiстi қызметкерлерiмен консультациялар жүргiзу
Нәтижеге бағытталған жетiлдiрiлген бюджетке көшу бойынша бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органмен республикалық бюджеттiк бағдарламалардың пилоттық әкiмшiлерiнiң айқын өзара iс-қимылының болмауы
Нәтижеге бағытталған жетiлдiрiлген бюджетке көшу бойынша мерзiмдердi республикалық бюджеттiк бағдарламалардың пилоттық әкiмшiлерiнiң бұзуы
Нәтижеге бағытталған жетiлдiрiлген бюджетке көшу процесiн республикалық бюджеттiк бағдарламалардың пилоттық әкiмшiлерiмен келiсу;
Нәтижеге бағытталған жетiлдiрiлген бюджетке бағытталған нормативтiк құқықтық актiлердi республикалық бюджеттiк бағдарламалардың пилоттық әкiмшiлерiне уақтылы жеткiзу
»
деген жолдар алынып тасталсын;
«Бюджеттік бағдарлама» деген 7-бөлімде:

в подразделе 7.1 «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета»:
в заголовке слова «бюджетного планирования» исключить;
в описании слова «Бюджетное планирование» исключить;
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Содержание штатной численности центрального аппарата Министерства финансов Республики Казахстан, комитетов и территориальных органов» цифры «20 265» заменить цифрами «20 159»;
в строке «Обеспечение функционирования информационных систем» цифры «43» заменить цифрами «41»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «52 570 192» заменить цифрами «52 122 784»;
в бюджетной программе 008 «Проведение мониторинга бюджетных инвестиционных проектов»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Обеспечение проведения мониторинга бюджетных инвестиционных проектов» цифры «100» исключить;
в показателях конечного результата:
в строке «Отчет о проведении мониторинга бюджетных инвестиционных проектов» цифру «2» исключить;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «58 863» заменить цифрой «0»;
в бюджетной программе 021 «Капитальные расходы Министерства финансов Республики Казахстан»:
в графе «2013 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «1 751 716» заменить цифрами «1 747 572»;
в бюджетной программе 060 «Проведение мониторинга реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Обеспечение проведения мониторинга реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц» цифры «100» исключить;
в показателях конечного результата:
в строке «Отчет по мониторингу реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц» цифру «2» исключить;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «62 813» заменить цифрой «0»;
бюджетную программу 120 «Условно финансируемые расходы» исключить;
в таблице «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2013 год» цифры «1 509 722 884», «1 295 595 641», «214 127 243» заменить соответственно цифрами «1 309 149 656», «1 295 022 413», «14 127 243».

«Бюджеттік бағдарламалар» деген кіші 7.1-бөлімде:
001 «Бюджеттік жоспарлауды, мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
тақырыбында «бюджеттік жоспарлау» деген сөздер алынып тасталсын;
сипаттамасында «Бюджеттік жоспарлау» деген сөздер алынып тасталсын;
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі орталық аппаратының, комитеттерінің және олардың аумақтық органдарының шатат санын ұстау» деген жолда «20 265» деген сандар «20 159» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету» деген жолда «43» деген сандар «41» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолда «52 570 192» деген сандар «52 122 784» деген сандармен ауыстырылсын;
008 «Бюджеттік инвестициялық жобаларға мониторинг жүргізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Бюджеттік инвестициялық жобаларға мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету» деген жолда «100» деген сандар алынып тасталсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Бюджеттік инвестициялық жобаларға мониторинг жүргізу туралы есеп» деген жолда «2» деген сан алынып тасталсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолда «58 863» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
021 «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің күрделі шығындары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолда «1 751 716» деген сандар «1 747 572» деген сандармен ауыстырылсын;
060 «Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы бюджеттiк инвестициялардың іске асырылуына мониторинг жүргізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы бюджеттiк инвестициялардың іске асырылуына мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету» деген жолдағы «100» деген сандар алынып тасталсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы бюджеттiк инвестициялардың іске асырылуының мониторингі бойынша есеп» деген жолдағы «2» деген сан алынып тасталсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «62 813» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
120 «Шартты түрде қаржыландырылатын шығыстар» деген бюджеттік бағдарлама алынып тасталсын;
«Бюджет шығыстарының жиынтығы» деген кестеде:
«2013 жыл» деген бағандағы «1 509 722 884», «1 295 595 641», «214 127 243» деген сандар тиісінше «1 309 149 656», «1 295 022 413», «14 127 243» деген сандармен ауыстырылсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов