О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1333 "Об установлении норм расходов на проживание и выплату суммы денег обучаемому лицу"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2013 года № 546. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 685
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 685 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1333 «Об установлении норм расходов на проживание и выплату суммы денег обучаемому лицу» (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 48, ст. 550) следующее изменение и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
«В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 133 и подпунктами 24)42) пункта 1 статьи 156 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:»;
пункт 1 дополнить подпунктами 5), 6) следующего содержания:
«5) нормы расходов автономной организации образования, определенной подпунктами 1)2)3)4)5) пункта 1 статьи 135-1 Налогового Кодекса на проживание обучаемого лица, при направлении на обучение, повышение квалификации или переподготовку за пределы Республики Казахстан, не состоящего в трудовых отношениях с данной автономной организацией образования, но состоящего в трудовых отношениях с другой автономной организацией образования, определенной подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) пункта 1 статьи 135-1 Налогового Кодекса, по специальности, определенной решением автономной организации образования, осуществляющей такие расходы, которые применяются при определении доходов физического лица, не подлежащих налогообложению согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) нормы расходов автономной организации образования, определенной подпунктами 1)2)3)4)5) пункта 1 статьи 135-1 Налогового Кодекса на проживание обучаемого лица, при направлении на обучение, повышение квалификации или переподготовку в пределах Республики Казахстан, не состоящего в трудовых отношениях с данной автономной организацией образования, но состоящего в трудовых отношениях с другой автономной организацией образования, определенной подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) пункта 1 статьи 135-1 Налогового Кодекса, по специальности, определенной решением автономной организации образования, осуществляющей такие расходы, которые применяются при определении доходов физического лица, не подлежащих налогообложению согласно приложению 6 к настоящему постановлению.»;

"Білім алушы тұлғаның тұруына және оған ақша сомасын төлеуге арналған шығыстар нормаларын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 1333 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 мамырдағы № 546 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 28 тамыздағы № 685 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 28.08.2015 № 685 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Білім алушы тұлғаның тұруына және оған ақша сомасын төлеуге арналған шығыстар нормаларын белгілеу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 1333 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 48, 550-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 133-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына және 156-бабы 1-тармағының 24)42) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:»;
1-тармақтың 4) тармақшасындағы «нормалары белгіленсін.» деген сөздер «нормалары;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 5), 6) тармақшалармен толықтырылсын:
«5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 1)2)3)4)5) тармақшаларында айқындалған дербес білім беру ұйымымен еңбек қатынастарында тұрмаған, алайда осындай шығыстарды жүзеге асыратын дербес білім беру ұйымының шешімімен айқындалған мамандық бойынша Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 1)2)3)4)5) тармақшаларында айқындалған басқа дербес білім беру ұйымымен еңбек қатынастарында тұрған жеке тұлғаны Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде оқытуға, біліктілігін арттыруға немесе қайта даярлауға жіберген кезде білім алушы тұлғаның тұруына жұмсалатын, жеке тұлғаның салық салуға жатпайтын табыстарын айқындау кезінде қолданылатын осы дербес білім беру ұйымының шығыстар нормалары;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 1)2)3)4)5) тармақшаларында айқындалған дербес білім беру ұйымымен еңбек қатынастарында тұрмаған, алайда осындай шығыстарды жүзеге асыратын дербес білім беру ұйымының шешімімен айқындалған мамандық бойынша Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 1)2)3)4)5) тармақшаларында айқындалған басқа дербес білім беру ұйымымен еңбек қатынастарында тұрған жеке тұлғаны Қазақстан Республикасының шегінде оқытуға, біліктілігін арттыруға немесе қайта даярлауға жіберген кезде білім алушы тұлғаның тұруына жұмсалатын, жеке тұлғаның салық салуға жатпайтын табыстарын айқындау кезінде қолданылатын осы дербес білім беру ұйымының шығыстар нормалары белгіленсін.»;

дополнить приложениями 5 и 6 к указанному постановлению согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 мая 2013 года № 546
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2008 года № 1333
Нормы расходов автономной организации образования,
определенной подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) пункта 1
статьи 135-1 Налогового Кодекса на проживание обучаемого лица,
при направлении на обучение, повышение квалификации или
переподготовку за пределы Республики Казахстан, не состоящего
в трудовых отношениях с данной автономной организацией
образования, но состоящего в трудовых отношениях с другой
автономной организацией образования, определенной подпунктами
1), 2), 3), 4), 5) пункта 1 статьи 135-1 Налогового Кодекса,
по специальности, определенной решением автономной организации
образования, осуществляющей такие расходы, которые применяются
при определении доходов физического лица, не подлежащих
налогообложению
п/п
Страна
Нормы расходов в день на проживание (в долларах США)
1
Соединенные Штаты Америки, Канада, Япония, Китайская Народная Республика, Западная и Восточная Европа
до 30
2
Сингапур, Южная Корея, Малайзия, Израиль, Саудовская Аравия, Кувейт, Катар, Бахрейн, Бруней, Оман, Кипр, Австралия, Египет, Таиланд, Объединенные Арабские Эмираты, Южно-Африканская Республика, Филиппины
до 25
3
Страны Содружества Независимых Государств
до 10
4
Другие страны
до 15
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 мая 2013 года № 546
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2008 года № 1333
Нормы расходов автономной организации образования, определенной
подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) пункта 1 статьи 135-1 Налогового
Кодекса на проживание обучаемого лица, при направлении на
обучение, повышение квалификации или переподготовку в пределах
Республики Казахстан, не состоящего в трудовых отношениях с
данной автономной организацией образования, но состоящего в
трудовых отношениях с другой автономной организацией
образования, определенной подпунктами 1), 2), 3), 4), 5)
пункта 1 статьи 135-1 Налогового Кодекса, по специальности,
определенной решением автономной организации образования,
осуществляющей такие расходы, которые применяются при
определении доходов физического лица, не подлежащих
налогообложению
№ п/п
Место обучения
Нормы расходов в день на проживание (месячный расчетный показатель)
1
Областные, районные центры
до 4-х МРП
2
Города Астана, Алматы, Атырау
до 5-ти МРП

осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес көрсетілген қаулыға 5 және 6-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 30 мамырдағы
№ 546 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1333 қаулысына
5-қосымша
Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5)
тармақшаларында айқындалған дербес білім беру ұйымымен еңбек
қатынастарында тұрмаған, алайда осындай шығыстарды жүзеге
асыратын дербес білім беру ұйымының шешімімен айқындалған
мамандық бойынша Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 1),
2), 3), 4), 5) тармақшаларында айқындалған басқа дербес білім
беру ұйымымен еңбек қатынастарында тұрған жеке тұлғаны
Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде оқытуға,
біліктілігін арттыруға немесе қайта даярлауға жіберген кезде
білім алушы тұлғаның тұруына жұмсалатын, жеке тұлғаның салық
салуға жатпайтын табыстарын айқындау кезінде қолданылатын осы
дербес білім беру ұйымының шығыстар нормалары
Р/с
Ел
Тұруға арналған күндік шығыстар нормалары
(АҚШ долларымен)
1.
Америка Құрама Штаттары, Канада, Жапония, Қытай Халық Республикасы, Батыс және Шығыс Еуропа
30-ға дейін
2.
Сингапур, Оңтүстік Корея, Малайзия, Израиль, Сауд Арабиясы, Кувейт, Катар, Бахрейн, Бруней, Оман, Кипр, Австралия, Египет, Тайланд, Біріккен Араб Әмірліктері, Оңтүстік Африка Республикасы, Филиппин
25-ке дейін
3.
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері
10-ға дейін
4.
Басқа да елдер
15-ке дейін
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 30 мамырдағы
№ 546 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1333 қаулысына
6-қосымша
Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5)
тармақшаларында айқындалған дербес білім беру ұйымымен еңбек
қатынастарында тұрмаған, алайда осындай шығыстарды жүзеге
асыратын дербес білім беру ұйымының шешімімен айқындалған
мамандық бойынша Салық кодексінің 135-1-бабы 1-тармағының 1),
2), 3), 4), 5) тармақшаларында айқындалған басқа дербес білім
беру ұйымымен еңбек қатынастарында тұрған жеке тұлғаны
Қазақстан Республикасының шегінде оқытуға, біліктілігін
арттыруға немесе қайта даярлауға жіберген кезде білім алушы
тұлғаның тұруына жұмсалатын, жеке тұлғаның салық салуға
жатпайтын табыстарын айқындау кезінде қолданылатын осы дербес
білім беру ұйымының шығыстар нормалары
Р/с
Оқу орны
Тұруға арналған күндік шығыстар нормалары
(айлық есептік көрсеткіш)
1.
Облыс, аудан орталықтары
4 АЕК-ке дейін
2.
Астана, Алматы, Атырау қалалары
5 АЕК-ке дейін