О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2004 года № 683 "Об утверждении Правил исчисления и перечисления социальных отчислений"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2013 года № 550. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2020 года № 530
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.08.2020 № 530.
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2004 года № 683 "Об утверждении Правил исчисления и перечисления социальных отчислений" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 25, ст. 323) следующее изменение:
Правила исчисления и перечисления социальных отчислений, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 мая 2013 года № 550
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 июня 2004 года № 683
Правила
исчисления и перечисления социальных отчислений
Настоящие Правила исчисления и перечисления социальных отчислений (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) статьи 8-1 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании" (далее – Закон) и определяют порядок и сроки исчисления и перечисления социальных отчислений.
1. Общие положения
1. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) социальные отчисления – установленные Законом обязательные платежи, уплачиваемые в Государственный фонд социального страхования, дающие право участнику системы обязательного социального страхования, за которого производились социальные отчисления, а в случае потери кормильца членам его семьи, состоявшим на его иждивении, получать социальные выплаты в соответствии с законодательством Республики Казахстан об обязательном социальном страховании;
2) задолженность по социальным отчислениям – исчисленные и не перечисленные в срок суммы социальных отчислений;
3) ставка социальных отчислений - фиксированный размер обязательных платежей в Государственный фонд социального страхования, выраженный в процентном отношении к величине объекта исчисления социальных отчислений;
4) плательщик социальных отчислений (далее – плательщик) – работодатель или самостоятельно занятое лицо, осуществляющие исчисление и уплату социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования;

"Әлеуметтік аударымдарды есептеу және аудару ережесін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 маусымдағы № 683 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 мамырдағы № 550 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 21 тамыздағы № 530 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Үкіметінің 21.08.2020 № 530 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Әлеуметтік аударымдарды есептеу және аудару ережесін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 маусымдағы № 683 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 25, 323-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Әлеуметтік аударымдарды есептеу және аудару ережесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 30 мамырдағы
№ 550 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 21 маусымдағы
№ 683 қаулысымен
бекітілген
Әлеуметтiк аударымдарды есептеу және аудару
ережесі
Осы Әлеуметтiк аударымдарды есептеу және аудару ережесі (бұдан әрі – Ереже) "Мiндетті әлеуметтiк сақтандыру туралы" 2003 жылғы 25 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-1-бабының 2) тармақшасына сәйкес әзiрлендi және әлеуметтiк аударымдарды есептеу және аудару тәртiбi мен мерзiмiн айқындайды.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережеде мынадай негiзгi ұғымдар пайдаланылады:
1) әлеуметтiк аударымдар – өзi үшiн әлеуметтiк аударымдар жүргiзiлген мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру жүйесiне қатысушыға, ал асыраушысынан айырылған жағдайда оның асырауында болған отбасы мүшелерiне Қазақстан Республикасының міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы заңнамасына сәйкес әлеуметтiк төлемдер алу құқығын беретiн, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына төленетiн Заңда белгiленген мiндеттi төлемдер;
2) әлеуметтiк аударымдар бойынша берешек – есептелген және мерзімінде аударылмаған әлеуметтiк аударымдар сомалары;
3) әлеуметтiк аударымдар мөлшерлемесi – әлеуметтiк аударымдарды есептеу объектiсiнiң шамасына пайыздық қатынаспен көрсетiлген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына төленетiн мiндеттi төлемдердiң тiркелген мөлшерi;
4) әлеуметтiк аударымдарды төлеушi (бұдан әрi – төлеушi) – Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдарды есептеудi және төлеудi жүзеге асыратын жұмыс берушi немесе өзін-өзі жұмыспен қамтыған адам;

5) Государственный центр по выплате пенсий и пособий (далее – Центр) – республиканское государственное казенное предприятие, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, имеющее структурные подразделения в регионах;
6) Государственный фонд социального страхования (далее – Фонд) – юридическое лицо, производящее аккумулирование социальных отчислений и выплаты участникам системы обязательного социального страхования, в отношении которых наступил случай социального риска, включая членов семьи иждивенцев в случае потери кормильца – участника системы обязательного социального страхования;
7) самостоятельно занятое лицо (применительно к Правилам) – индивидуальный предприниматель, частный нотариус, частный судебный исполнитель, адвокат, обеспечивающие себя работой, приносящей им доход.
Самостоятельно занятыми лицами в отношении крестьянских или фермерских хозяйств, применяющих специальный налоговый режим, признаются индивидуальные предприниматели – глава, а также совершеннолетние члены крестьянского или фермерского хозяйства с начала календарного года, следующего за годом достижения ими совершеннолетия.
2. Порядок исчисления социальных отчислений
2. Исчисление социальных отчислений, уплачиваемых за участников системы обязательного социального страхования, производится ежемесячно.
Для исчисления социальных отчислений ежемесячный доход принимается в размере, не превышающем десятикратного размера минимальной заработной платы, установленного законом о республиканском бюджете.
В случае, если общая сумма начисленных доходов работнику за календарный месяц менее минимального размера заработной платы, установленного законом о республиканском бюджете, то объект исчисления социальных отчислений определяется исходя из минимального размера заработной платы.
3. Для работодателя объектом исчисления социальных отчислений являются его расходы, выплачиваемые работнику в виде доходов за выполненные работы, оказанные услуги.
Для самостоятельно занятых лиц объектом исчисления социальных отчислений являются получаемые ими доходы.
4. Исчисление расходов работодателя, выплачиваемых работнику в виде доходов, производится в порядке, предусмотренном Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс), с включением в расходы работодателя выплачиваемого в виде доходов работникам денежного содержания военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, органов внутренних дел, органов финансовой полиции и государственной противопожарной службы.
К расходам юридических лиц, а также самостоятельно занятых лиц, использующих труд наемных работников, относятся доходы, выплачиваемые работнику в денежной или натуральной форме, включая доход, полученный в виде материальных, социальных благ или иной материальной выгоды.
Для самостоятельно занятых лиц, за исключением применяющих специальные налоговые режимы, объектом исчисления социальных отчислений является совокупный доход, состоящий из доходов, подлежащих получению (полученных) ими в Республике Казахстан и за ее пределами в течение одного месяца. При этом ежемесячный доход принимается для исчисления социальных отчислений в размере не менее минимальной заработной платы, установленной законом о республиканском бюджете, и не превышающей десятикратный размер минимальной заработной платы.
Для индивидуальных предпринимателей, применяющих специальные налоговые режимы, размер дохода, принимаемого для исчисления социальных отчислений, должен быть не менее размера минимальной заработной платы, установленного законом о республиканском бюджете.

5) Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық (бұдан әрi – Орталық) – өңiрлерде құрылымдық бөлiмшелерi бар, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша құрылған республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорын;
6) Мемлекеттік әлеуметтiк сақтандыру қоры (бұдан әрi – Қор) – әлеуметтiк аударымдарды шоғырландыруды және мiндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесiне қатысушы болған асыраушысынан айырылған жағдайда, оның асырауындағы отбасы мүшелерiн қоса алғанда, оған қатысты әлеуметтiк қатер жағдайы басталған мiндетті әлеуметтiк сақтандыру жүйесiне қатысушыларға төлемдер жүргiзетiн заңды тұлға;
7) өзін-өзі жұмыспен қамтыған адам (Ережеге қатысты) – өздерiне табыс әкелетiн жұмыспен өздерiн қамтамасыз ететiн дара кәсiпкер, жеке нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат.
Арнаулы салық режимiн қолданатын шаруа немесе фермер қожалықтарына қатысты өзін-өзі жұмыспен қамтыған адамдар деп дара кәсiпкерлер – қожалық басшысы, сондай-ақ кәмелетке толған жылдан кейiнгi күнтiзбелiк жылдан бастап шаруа немесе фермер қожалығының кәмелетке толған мүшелерi танылады.
2. Әлеуметтік аударымдарды есептеу тәртiбi
2. Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушылар үшiн төленетін әлеуметтік аударымдарды есептеу ай сайын жүргiзiледi.
Әлеуметтік аударымдарды есептеу үшiн ай сайынғы табыс республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төменгі жалақының он еселенген мөлшерiнен аспайтын мөлшерде алынады.
Қызметкерге күнтізбелік айда есептелген табыстың жалпы сомасы республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төменгі жалақы мөлшерінен кем болған жағдайда, әлеуметтік аударымдарды есептеу объектiсi ең төменгі жалақы мөлшеріне қарай айқындалады.
3. Жұмыс берушi үшiн орындаған жұмыстары, көрсеткен қызметтерi үшiн қызметкерге табыс түрiнде төленетiн оның шығыстары әлеуметтiк аударымдардың есептеу объектiсi болып табылады.
Өзін-өзі жұмыспен қамтыған адамдар үшін олардың алған табысы әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі болып табылады.
4. Жұмыс берушiнiң қызметкерге табыс түрiнде төлейтін шығыстарын есептеу "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Салық кодексiнде (бұдан әрi – Салық кодексi) көзделген тәртiппен жұмыс берушiнiң қызметкерлерге табыс түрiнде төлейтiн шығыстарына әскери қызметшiлердің, арнаулы мемлекеттік органдардың және iшкi iстер органдарының, қаржы полициясы органдары мен мемлекеттiк өртке қарсы қызмет қызметкерлерiнiң ақшалай үлесiн қоса отырып жүргiзiледi.
Жалдамалы қызметкерлердiң еңбегін пайдаланатын заңды тұлғалардың, сондай-ақ өзін-өзі жұмыспен қамтыған адамдардың шығыстарына материалдық, әлеуметтiк игіліктер немесе өзге де материалдық пайда түрiнде алынған табысты қоса алғанда, қызметкерге ақшалай немесе заттай нысанда төленетін табыстар жатады.
Арнаулы салық режимiн қолданатындарды қоспағанда, өзін-өзі жұмыспен қамтыған адамдар үшiн олардың Қазақстан Республикасында және оның шегінен тыс жерлерде бір айдың ішінде алуға тиіс (алынған) табыстарынан тұратын жиынтық табысы әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісі болып табылады. Бұл ретте ай сайынғы табыс әлеуметтiк аударымдарды есептеу үшiн республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төменгі жалақы мөлшерінен кем емес және ең төменгі жалақының он еселенген мөлшерiнен аспайтын мөлшерде алынады.
Арнаулы салық режимiн қолданатын дара кәсіпкерлер үшін әлеуметтік аударымдарды есептеу үшiн қолданылатын табыс мөлшері республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төменгі жалақы мөлшерінен кем болмауы тиіс.

5. Социальные отчисления в Фонд не уплачиваются с доходов, установленных подпунктами 1), 2), 3), 4), 7), 9), 10), 11), 12) пункта 3 статьи 155 и подпунктами 12), 18), 24), 30), 32) пункта 1 статьи 156 и подпунктами 4), 5), 6) пункта 2 статьи 357 Налогового кодекса.
6. Социальные отчисления, подлежащие уплате в Фонд за участников системы обязательного социального страхования, устанавливаются в размере 5 процентов от объекта исчисления социальных отчислений.
Для самостоятельно занятых лиц, на которых распространяется специальный налоговый режим в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, размер социальных отчислений, уплачиваемых ими в свою пользу, составляет 5 процентов от объекта исчисления социальных отчислений, но не менее 5 процентов от минимальной заработной платы, установленной законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
При этом максимальный размер социальных отчислений для самостоятельно занятых лиц не должен превышать сумму исчисленного социального налога за отчетный период.
3. Порядок и сроки перечисления социальных отчислений
7. Социальные отчисления в Фонд уплачиваются плательщиками через Центр не позднее 25 числа, следующего за отчетным месяцем, путем безналичных расчетов со своих банковских счетов с приложением списков участников системы обязательного социального страхования, за которых производятся социальные отчисления.
Внесение плательщиками социальных отчислений в банк в наличной форме осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о платежах и переводах денег.
Плательщики осуществляют уплату социальных отчислений за структурные подразделения по местонахождению структурного подразделения.
Крестьянские или фермерские хозяйства, применяющие специальный налоговый режим, субъекты малого бизнеса, применяющие специальный налоговый режим на основе упрощенной декларации, индивидуальные предприниматели, применяющие специальный налоговый режим на основе патента, уплачивают суммы социальных отчислений в сроки, предусмотренные налоговым законодательством Республики Казахстан.
8. Список участников системы обязательного социального страхования, за которых производятся социальные отчисления по каждому физическому лицу, должен содержать: индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН); фамилию, имя, отчество; дату рождения; сумму социального отчисления; период (год, месяц/месяцы) за который уплачиваются социальные отчисления.
Период, за который уплачиваются социальные отчисления, указывается плательщиками в платежных поручениях, составляемых на бумажных носителях, в графе "Назначение платежа", а в электронных платежных поручениях формата МТ-102 - в отдельном поле "ММГГГГ", предусмотренном форматом.

5. Қорға әлеуметтік аударымдар Салық кодексінің 155-бабы 3-тармағының 1), 2), 3), 4), 7), 9), 10), 11), 12) тармақшаларында және 156-бабы 1-тармағының 12), 18), 24), 30), 32) тармақшаларында және 357-бабы 2-тармағының 4), 5), 6) тармақшаларында белгіленген табыстардан төленбейді.
6. Міндеттi әлеуметтiк сақтандыру жүйесiнiң қатысушылары үшiн Қорға төленуге тиісті әлеуметтік аударымдар әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісінен 5 пайыз мөлшерінде белгіленеді.
Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес арнаулы салық режимi қолданылатын өзін-өзі жұмыспен қамтыған адамдар үшін олардың өз пайдасына төлейтiн әлеуметтiк аударымдарының мөлшерi – әлеуметтiк аударымдарды есептеу объектісінен 5 пайыз, бірақ тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төменгі жалақының кемінде 5 пайызын құрайды.
Бұл ретте өзін-өзі жұмыспен қамтыған адамдар үшін әлеуметтік аударымдардың ең жоғары мөлшері есепті кезең үшін есептелген әлеуметтік салық сомасынан асып кетпеуі тиіс.
3. Әлеуметтік аударымдарды аудару тәртiбi мен мерзiмi
7. Төлеушiлер Қорға әлеуметтiк аударымдарды Орталық арқылы есептi айдан кейiнгi айдың 25-күнiнен кешіктiрмей, олар үшiн әлеуметтік аударымдар жүргiзiлетiн мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру жүйесiне қатысушылардың тiзiмдерiн қоса беріп, өздерiнiң банк шоттарынан қолма-қол ақшасыз есеп айырысу жолымен төлейдi.
Төлеушiлердiң банкке әлеуметтiк аударымдарды қолма-қол ақша нысанында енгiзуi Қазақстан Республикасының ақша төлемі және аударымы туралы заңнамасында белгіленген тәртiппен жүзеге асырылады.
Төлеушілер құрылымдық бөлiмшелер үшін әлеуметтік аударымдар төлеуді құрылымдық бөлiмшенің орналасқан жері бойынша жүзеге асырады.
Арнаулы салық режимін қолданатын шаруа немесе фермер қожалықтары, оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолданатын шағын бизнес субъектілері, патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын дара кәсіпкерлер әлеуметтік аударымдар сомасын Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген мерзімде төлейді.
8. Әлеуметтiк аударымдар жүргiзілетiн міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесiне қатысушылардың тiзiмi әрбiр жеке тұлға бойынша: жеке сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – ЖСН); тегiн, атын, әкесiнiң атын; туған күнін; әлеуметтік аударым сомасын; әлеуметтiк аударымдар төленетiн кезеңді (жыл, ай, айлар) қамтуы тиiс.
Төлеушілер әлеуметтік аударымдар төленетін кезеңді қағаз жеткізгіштерде жасалатын төлем тапсырмаларында "Төлемнің мақсаты" деген бағанда, ал МТ-102 форматындағы электрондық төлем тапсырмаларында форматта көзделген жеке "ААЖЖЖЖ" деген жолда көрсетіледі.

9. Центр осуществляет учет социальных отчислений на базе ИИН участников системы обязательного социального страхования, за которых производятся социальные отчисления.
10. Перечисление банками денег в Центр осуществляется электронными платежными поручениями формата МТ-102 с приложением списка участников системы обязательного социального страхования, за которых производились социальные отчисления.
В случае перечисления банком плательщика социальных отчислений через филиалы Национального Банка Республики Казахстан, плательщик представляет в банк дополнительно четвертый экземпляр платежного поручения на бумажном носителе, который передается банком плательщика в областные (территориальные) филиалы Национального Банка Республики Казахстан.
11. Перечисление плательщиками задолженности производится за период (год, месяц, месяцы) электронными платежными поручениями формата МТ-102 с приложением списка участников системы обязательного социального страхования, за которых производятся социальные отчисления.
12. Банки и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, перечисляют суммы социальных отчислений на счет Центра в день списания данных сумм с банковского счета плательщика.
13. Суммы социальных отчислений, поступившие на счет Центра, в течение трех банковских дней перечисляются на счет Фонда платежным поручением формата МТ-100.
Центр осуществляет возврат социальных отчислений плательщику по участнику системы обязательного социального страхования:
1) не имеющему ИИН;
2) в случае несоответствия ИИН фамилии, имени и отчеству;
3) являющемуся получателем пенсионных выплат из Центра;
4) за которого сумма социальных отчислений уплачена от объекта исчисления социальных отчислений, превышающая десятикратный размер минимальной заработной платы от одного плательщика, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, а также в реквизитах которого допущены ошибки.
14. При образовании задолженности по социальным отчислениям налоговые органы направляют плательщику уведомление о представлении в налоговый орган списков участников системы обязательного социального страхования в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил.
При этом, такое уведомление не направляется в случае, если задолженность по социальным отчислениям не превышает сумму в размере одного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете.
Форма уведомления устанавливается уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет.
Плательщики в течение пяти рабочих дней со дня получения уведомления представляют в налоговый орган список участников системы обязательного социального страхования.

9. Орталық әлеуметтiк аударымдарды есепке алуды олар үшiн әлеуметтік аударымдар жүргiзілетiн мiндетті әлеуметтiк сақтандыру жүйесiне қатысушылардың ЖСН базасында жүзеге асырады.
10. Банктердiң Орталыққа ақшаны аударуы олар үшін әлеуметтiк аударымдар жүргiзiлген мiндетті әлеуметтiк сақтандыру жүйесіне қатысушылардың тiзiмiн қоса беріп, MT-102 форматындағы электрондық төлем тапсырмаларымен жүзеге асырылады.
Төлеушiнiң банкi әлеуметтiк төлемдердi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң филиалдары арқылы аударған жағдайда төлеушi банкке қағаз жеткiзгiштегi төлем тапсырмасының төртiншi данасын қосымша ұсынады, оны төлеушiнiң банкi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң облыстық (аумақтық) филиалдарына жібередi.
11. Төлеушілер берешектi аударуды олар үшiн әлеуметтiк аударымдар жүргiзілетiн міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесiне қатысушылардың тiзiмiн қоса беріп, MT-102 форматындағы электрондық төлем тапсырмаларымен кезең (жыл, ай, айлар) үшін жүргізедi.
12. Банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар әлеуметтік аударымдар сомаларын Орталықтың шотына осы сомалар төлеушiнiң банктік шотынан есептен шығарылған күнi аударады.
13. Орталықтың шотына түскен әлеуметтік аударымдар сомалары үш банктік күн iшiнде MT-100 форматындағы төлем тапсырмасымен Қордың шотына аударылады.
Орталық:
1) ЖСН-і жоқ;
2) ЖСН-де тегі, аты және әкесінің аты сәйкес келмеген жағдайда;
3) Орталықтан зейнетақы төлемдерін алушы болып табылатын;
4) әлеуметтік аударымдар сомасы бір төлеушіден әлеуметтік аударымдарды есептеу объектісінен республикалық бюджет туралы заңда белгіленген ең төменгі жалақының он еселенген мөлшерінен артық төленген, сондай-ақ деректемелерінде қателер бар міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушы бойынша төлеушіге әлеуметтік аударымдарды қайтаруды жүргізеді.
14. Әлеуметтiк аударымдар бойынша берешек қалыптасқан кезде салық органдары төлеушiге мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру жүйесiне қатысушылардың тiзiмдерiн салық органына ұсыну туралы хабарламаны осы Ереженің 8-тармағына сәйкес жолдайды.
Бұл ретте егер әлеуметтік аударымдар бойынша берешек республикалық бюджет туралы заңда белгіленген бір айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі сомадан аспайтын жағдайда, хабарлама жіберілмейді.
Хабарлама нысанын бюджетке салықтардың және басқа міндетті төлемдердің түсімін қамтамасыз ету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкiлетті орган белгілейді.
Төлеушілер хабарламаны алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде салық органына міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушылардың тізімін ұсынады.

15. При получении от плательщиков списков участников системы обязательного социального страхования налоговый орган выставляет инкассовые распоряжения на банковские счета плательщиков с приложением указанных списков для последующего перечисления образовавшейся задолженности по социальным отчислениям в Фонд.
В случае отсутствия денег на банковских счетах в национальной валюте плательщика, взыскание задолженности по обязательным социальным отчислениям производится с банковских счетов в иностранной валюте плательщика на основании инкассовых распоряжений, выставленных налоговыми органами в национальной валюте.
16. По распоряжению налоговых органов в случае, если плательщик не представил списки участников системы обязательного социального страхования, за которых производятся социальные отчисления, в сроки, установленные Правительством Республики Казахстан, банки и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, обязаны приостановить все расходные операции на банковских счетах плательщиков и исполнять указания, касающиеся перечисления обязательных социальных отчислений, пенсионных взносов и налоговой задолженности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Распоряжение налогового органа о приостановлении расходных операций по банковским счетам отменяется налоговым органом, вынесшим распоряжение о приостановлении расходных операций, не позднее одного рабочего дня, следующего за днем устранения причин приостановления расходных операций по банковским счетам.
17. В случаях отсутствия у плательщика банковских счетов или недостаточности денег на банковских счетах плательщика, налоговый орган приостанавливает расходные операции по кассе плательщика в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
18. Для уплаты суммы пени за несвоевременную уплату социальных отчислений в Фонд плательщик представляет в банк платежное поручение с указанием в поле "назначение платежа" - "пеня за несвоевременную уплату социальных отчислений за период (год, месяц, месяцы)".
19. Несвоевременно уплаченная плательщиками пеня уплачивается за период (год, месяц, месяцы) электронными платежными поручениями формата МТ-102.
20. Центр в течение трех банковских дней со дня поступления сумм пени перечисляет деньги на счет Фонда платежным поручением формата МТ-100.
21. Возврат суммы социальных отчислений и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату социальных отчислений, излишне (ошибочно) уплаченных плательщиком в Фонд, производится Фондом на основании заявления плательщика, если же суммы излишне перечислены по вине банка плательщика (дважды и более раз сняты со счета), то возврат производится на основании заявления банка плательщика.

15. Салық органы төлеушiлерден мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру жүйесiне қатысушылардың тiзiмдерiн алған кезде әлеуметтiк төлемдер бойынша қалыптасқан берешектi кейiннен Қорға аудару үшiн көрсетiлген тiзiмдердi қоса беріп, төлеушiлердiң банктiк шоттарына инкассолық өкiмдер бередi.
Төлеушiнiң банктiк шоттарында ұлттық валютадағы ақша болмаған жағдайда, мiндеттi әлеуметтiк аударымдар бойынша берешектi өндiрiп алу салық органдары ұлттық валютада берген инкассолық өкiмдер негiзiнде төлеушiнiң банктiк шоттарынан шетелдiк валютада жүргiзiледi.
16. Төлеушi оларға әлеуметтiк аударымдар жүргiзiлетiн мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру жүйесiне қатысушылардың тiзiмдерiн Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген мерзiмде ұсынбаған жағдайда, салық органдарының өкiмi бойынша банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар төлеушiлердiң банктiк шоттарындағы барлық шығыс операцияларын тоқтата тұруға және мiндеттi әлеуметтiк аударымдарды, зейнетақы жарналары мен салық берешегiн Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен аударуға қатысты нұсқауларды орындауға мiндеттi.
Салық органының банктiк шоттар бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру өкiмiнiң күшiн шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкiм шығарған салық органы банктiк шоттар бойынша шығыс операцияларының тоқтатыла тұру себептерi жойылған күннен кейiнгi бiр жұмыс күнiнен кешiктiрмей жояды.
17. Төлеушiнiң банктiк шоттары болмаған немесе төлеушiнiң банктiк шоттарындағы ақша жеткiлiксiз болған жағдайда салық органы Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тәртiппен касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұрады.
18. Төлеушi әлеуметтік аударымдарды Қорға уақтылы төлемегенi үшiн өсiмпұл сомасын төлеу үшiн "төлем мақсаты" деген жолда – "кезең (жыл, ай, айлар) үшiн әлеуметтiк аударымдарды уақтылы төлемегенi үшін өсiмпұл" деп көрсете отырып, банкке төлем тапсырмасын ұсынады.
19. Төлеушілер уақтылы төлемеген өсімпұл кезең үшін (жыл, ай, айлар) MT-102 форматындағы электрондық төлем тапсырмаларымен төленедi.
20. Орталық өсiмпұл сомасы түскен күннен бастап үш банктiк күн iшiнде ақшаны Қордың шотына MT-100 форматындағы төлем тапсырмасымен аударады.
21. Төлеушiнің Қорға артық (қате) аударылған әлеуметтiк аударымдарын және (немесе) уақытында және (немесе) толық төленбегені үшін өсімпұл сомаларын қайтаруды Қор төлеушiнің өтiнiшi негiзiнде жүргiзедi, егер сома төлеушi банктің кiнәсiнен артық (шоттан екi немесе одан да көп рет алынған) аударылған болса, онда қайтару төлейтін банктiң өтiнiшi негiзiнде жүргiзіледi.

22. Возврату подлежат социальные отчисления и (или) пеня за несвоевременную и (или) неполную уплату социальных отчислений, излишне (ошибочно) перечисленные на счет Фонда:
1) плательщиком или банком плательщика, два и более раз на основании одного или нескольких платежных поручений;
2) в формате платежного поручения МТ-102, в списочной части которого допущены ошибки в суммах социальных отчислений участников системы обязательного социального страхования:
излишне начисленные на доходы, полученные уволенными работниками авансом, подлежащие возврату получателями;
излишне уплаченные за участников, являющихся получателем пенсионных выплат из Центра;
ошибочно перечисленных на счет Фонда средств, не являющихся обязательными социальными отчислениями или пеней;
3) в формате платежного поручения МТ-102, в списочной части которого допущены ошибки в периоде платежа;
4) не верно указаны реквизиты плательщика;
5) физическими лицами.
23. Излишне (ошибочно) уплаченные суммы социальных отчислений и (или) пени, в связи с включением в доход участника отдельных видов выплат, не подлежащих налогообложению, самостоятельно корректируются плательщиком путем регулирования последующих уплат.
Возврату не подлежат суммы излишне (ошибочно) уплаченных социальных отчислений, исчисленные за период, который был засчитан в стаж участия при назначении социальных выплат.
4. Порядок возврата социальных исчислений
24. Возврат излишне (ошибочно) уплаченных плательщиком сумм социальных отчислений и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату социальных отчислений, переведенных в Фонд, осуществляется в следующем порядке:
заявление на возврат излишне (ошибочно) уплаченных социальных отчислений и (или) пени по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам подается плательщиком (банком плательщика) в структурное подразделение Центра (районное/городское);
в случае допущения ошибок в списках участников системы обязательного социального страхования, за которых производились социальные отчисления и (или) пени, к заявлению прилагается справка-подтверждение по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
плательщики, осуществляющие уплату обязательных социальных отчислений наличными деньгами, прилагают к справке-подтверждению копию платежного документа об уплате социальных отчислений;
Центром в течение трех банковских дней проверяется факт зачисления социальных отчислений и (или) пени, заявление направляется в Фонд с приложением подтверждения всех реквизитов по данному платежу;
Фонд после обработки заявлений формирует платежное поручение формата МТ-100 и осуществляет перечисление денег в течение семи банковских дней со дня поступления заявления плательщика в Фонд на банковский счет Центра для последующего перечисления их плательщику. Фонд в тот же день передает в Центр реестр плательщиков с указанием банковских реквизитов плательщика, фамилий, имен, отчеств участников и суммы возврата по ним. По суммам, не подлежащим возврату, Фонд передает в Центр решение об отказе с указанием причины;
на основании реестра Фонда Центр формирует платежное поручение в формате МТ-102 и перечисляет плательщику сумму излишне зачисленных социальных отчислений и (или) пени в течение трех банковских дней;
плательщик получает информацию о причине отказа на возврат сумм социальных отчислений и (или) пени через подразделения Центра;
Центр списывает с индивидуальных счетов участников возвращенные суммы;
Центр после возврата излишне зачисленных сумм уведомляет Фонд об исполнении решения по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
между Центром и Фондом один раз в месяц производится сверка перечисления социальных отчислений и пени, а также возвратов из Фонда.

22. Қордың шотына:
1) төлеушi немесе төлеушiнiң банкi бiр немесе бiрнеше төлем тапсырмалары негiзiнде екi немесе одан да көп рет төлеген;
2) MT-102 төлем тапсырмасы форматында, оның тiзiмдік бөлiгiндегi міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушылардың әлеуметтік аударымдар сомаларында қателер жiберiлген:
алушылар қайтаруға тиіс, жұмыстан босатылған қызметкерлер аванспен алған кiрiске артық есептелген;
Орталықтан зейнетақы төлемдерін алушы болып табылатын қатысушылар үшін артық төленген;
міндетті әлеуметтік аударымдар немесе өсімпұл болып табылмайтын қаражат Қордың шотына қате аударылған;
3) МТ-102 төлем тапсырмасы форматындағы, оның тізімдік бөлігіндегі төлем кезеңінде қате жіберілген;
4) төлеушінің деректемелері дұрыс көрсетілмеген;
5) жеке тұлғалар артық (қате) аударған әлеуметтiк аударымдар және (немесе) уақытында және (немесе) толық төленбегені үшін өсімпұл сомалары қайтаруға жатады.
23. Қатысушының табысына салық салуға жатпайтын төлемдердiң жекелеген түрлерінiң қосылуына байланысты артық (қате) төленген әлеуметтік аударымдар және (немесе) өсімпұл сомасын төлеушi кейiнгi төлемдердi реттеу жолымен дербес түзейдi.
Әлеуметтік төлемдердi тағайындау кезiнде қатысу өтіліне есепке алынған кезеңге есептелген, артық (қате) төленген әлеуметтік аударымдардың сомасы қайтарылуға жатпайды.
4. Әлеуметтік аударымдарды қайтару тәртібі
24. Қорға аударылған, төлеуші артық (қате) төлеген әлеуметтік аударымдар және (немесе) уақытында және (немесе) толық төленбегені үшін өсімпұл сомаларын қайтару мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша артық (қате) төленген әлеуметтiк аударымдарды және (немесе) өсімпұлды қайтаруға өтінiштi төлеушi (төлеушінің банкi) Орталықтың құрылымдық (аудандық/қалалық) бөлiмшесiне бередi;
олар үшін әлеуметтiк аударымдар және (немесе) өсімпұл жүргiзiлген мiндетті әлеуметтiк сақтандыру жүйесiне қатысушылардың тiзiмдерiнде қате кеткен жағдайда өтiнiшке осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша анықтама-растама қоса беріледi;
мiндеттi әлеуметтік аударымдар төлеудi қолма-қол ақшамен жүзеге асыратын төлеушiлер анықтама-растамаға әлеуметтiк аударымдарды төлеу туралы төлем құжатының көшiрмесiн қоса бередi;
Орталық үш банктік күн iшiнде әлеуметтiк аударымдардың және (немесе) өсімпұлдың есептелу фактісiн тексередi, өтiнiш осы төлем бойынша барлық деректемелердiң растамасын қоса беріп, Қорға жiберіледi;
Қор өтiнiштерді өңдегеннен кейiн, MT-100 форматындағы төлем тапсырмасын қалыптастырады және кейiннен оларды төлеушiге аудару үшiн ақшаны Қорға төлеушінің өтініші түскен күннен бастап Орталықтың банктік шотына жеті банктік күн iшiнде аударуды жүзеге асырады. Қор төлеушiнiң банктiк деректемелерiн, қатысушылардың тегiн, атын, әкесiнiң атын көрсете отырып төлеушілердiң тiзілiмi мен олар бойынша қайтару сомаларын сол күнi Орталыққа жiбередi. Қор себебiн көрсете отырып, қайтаруға жатпайтын сома бойынша бас тарту туралы шешiмдi Орталыққа жiбередi;
Орталық Қор тiзiлiмiнiң негiзiнде MT-102 форматындағы төлем тапсырмасын қалыптастырады және артық есептелген әлеуметтік аударымдар және (немесе) өсімпұл сомасын үш банктiк күн iшiнде төлеушiге аударады;
төлеушi әлеуметтік аударымдар және (немесе) өсімпұл сомаларын қайтарудан бас тарту себебi туралы ақпаратты Орталықтың бөлiмшелерi арқылы алады;
Орталық қатысушылардың жеке шоттарынан қайтарылған соманы есептен шығарады;
Орталық артық есептелген соманы қайтарғаннан кейiн шешiмнiң орындалғаны туралы Қорды осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабардар етедi;
Орталық пен Қор арасында айына бiр рет әлеуметтік аударымдарды және өсiмпұлды, сондай-ақ Қордан аударылған қайтарымдарды салыстырып тексеру жүргiзіледi.

25. В случае допущения ошибок банком, обслуживающим плательщика при оформлении электронных платежных поручений, банк принимает меры по исправлению допущенных ошибок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О платежах и переводах денег".
26. Фонд ведет учет поступивших и возвращенных излишне уплаченных социальных отчислений и пени.
27. Плательщик ежеквартально, не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет в налоговый орган по местонахождению расчет по начисленным социальным отчислениям за участников системы обязательного социального страхования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
28. Центр ежедневно, за прошедший день, представляет в Министерство финансов Республики Казахстан реестры поступивших и возвращенных социальных отчислений и (или) пени по плательщикам, зарегистрированным в порядке, установленном Налоговым кодексом.
29. Плательщики социальных отчислений в установленном законодательством порядке обеспечивают сохранность сведений об исчисленных и уплаченных социальных отчислениях, в том числе о возврате ошибочных платежей на электронном или бумажном носителях.
При прекращении деятельности плательщика документы об исчислении и уплате социальных отчислений и пени в Фонд передаются в Государственный архив.
Приложение 1
к Правилам исчисления
и перечисления
социальных отчислений
Руководителю акционерного общества
"Государственный фонд социального страхования"
______________________________________________
Заявление
от __________________________________________________________
(наименование плательщика социальных отчислений и (или) пени, или банка плательщика)
Прошу произвести возврат суммы ошибочных (излишних) социальных отчислений и (или) пени на
___________________________________________________________________
(указать Ф.И.О., ИИН участников системы обязательного социального страхования)
перечисленных платежным поручением № ___ от ______________, референс, общая сумма ________________, сумма возврата _______________________
Корректировка последующими платежами невозможна ввиду того, что
____________________________________________________________________
(указать причину, по которой требуется возврат, к примеру, сотрудник уволен, ошибка банка и т.д.)
Возврат просим произвести по следующим реквизитам:
____________________________________________________________________
(указываются полные данные предприятия, все банковские реквизиты)
Приложения: копия платежного поручения, копия списка участников системы обязательного социального страхования, в сумме и реквизитах которых допущены ошибки.
При необходимости: копия приказа об увольнении или документа, подтверждающего прекращение трудовой деятельности участника системы обязательного социального страхования, копия пенсионного удостоверения для лиц, достигших пенсионного возраста, справка о назначении пенсии по выслуге лет и копия пенсионного удостоверения для сотрудников органов внутренних дел, военнослужащих и других лиц, имеющих право на получение пенсионных выплат по выслуге лет, в случае расхождения подписи на заявлении и финансовых документах плательщика - копия приказа о предоставлении права подписи.
В случае подачи заявления самостоятельно занятым лицом, – копия свидетельства о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, заверенная отделением Центра.
Подписи:
Руководитель
Главный бухгалтер
М.П.
___________________
Примечание.
заявление заполняется на бланке и заверяется печатью (факсимильная подпись не допускается)
Приложение 2
к Правилам исчисления
и перечисления
социальных отчислений
Справка-подтверждение
подтверждает,
(наименование плательщика социальных отчислений)
что при уплате социальных отчислений и (или) пени в Государственный фонд социального страхования были допущены ошибки в списках участников системы обязательного социального страхования, за которых производились социальные отчисления в следующих платежных поручениях:
№ п/п
№ платежного поручения
Дата платежного поручения
Общая сумма платежного поручения
Референс
ИИН
Ф.И.О
Дата рождения
Перечислено ошибочно (тенге)
Надлежало перечислить (тенге)
период (ММ ГГГГ)
сумма (тенге)
период (ММ ГГГГ)
сумма (тенге)
Первый руководитель
(Ф.И.О.)
(подпись)
Главный бухгалтер
(Ф.И.О.)
(подпись)
Место печати
Приложение 3
к Правилам исчисления
и перечисления
социальных отчислений
Руководителю
АО "Государственный фонд
социального страхования"
________________________
РГКП "Государственный центр по выплате пенсий" уведомляет о возврате сумм ошибочно перечисленных обязательных социальных отчислений, поступивших с АО "Государственный фонд социального страхования", в соответствии с распоряжением №____ от " "__ 20 __ года по следующим плательщикам:
№ п/п
Наименование плательщика
Сумма (в тенге)
Номер и дата платежного поручения Фонда
Основание
Всего:
Руководитель ______________ Ф.И.О.
(подпись)

25. Төлеушiге қызмет көрсететiн банк электрондық төлем тапсырмаларын ресiмдеу кезінде қате жiберген жағдайда, банк "Ақша төлемі және аударымы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жiберілген қателердi түзету жөнiнде шаралар қабылдайды.
26. Қор келіп түскен және қайтарылған артық төленген әлеуметтік аударымдарды және өсімпұлды есепке алуды жүргiзедi.
27. Төлеушi тоқсан сайын, есептi тоқсаннан кейiнгi екінші айдың 15-күнiнен кешiктiрмей, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, орналасқан жерi бойынша салық органына мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру жүйесiнiң қатысушылары үшiн есептелген әлеуметтiк аударымдар бойынша есептер ұсынады.
28. Орталық күн сайын, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiне Салық кодексiнде белгіленген тәртiппен тiркелген төлеушілер бойынша, өткен күн үшiн келіп түскен және қайтарылған әлеуметтік аударымдар және (немесе) өсімпұл тiзiлiмдерiн ұсынады.
29. Әлеуметтік аударымдарды төлеушілер есептелген және төленген әлеуметтiк аударымдар туралы, оның iшiнде электрондық немесе қағаз жеткізгіштегі қате төлемдердi қайтару туралы мәлiметтердiң сақталуын заңнамада белгіленген тәртiппен қамтамасыз етедi.
Төлеушiнiң қызметi тоқтатылған кезде Қорға әлеуметтік аударымдарды және өсімпұлды есептеу және төлеу туралы құжаттар Мемлекеттік мұрағатқа беріледi.
Әлеуметтiк аударымдарды
есептеу және аудару ережесіне
1-қосымша
"Мемлекеттік әлеуметтiк
сақтандыру қоры" акционерлік
қоғамының басшысы
____________________________
Өтiнiш
_____________________________________________________________________
(әлеуметтiк аударымдарды және (немесе) өсімпұлды төлеушiнiң немесе
төлеушi банктiң атауы)
"___" _______________ № _________________________ төлем тапсырмасымен
_______________________________________________________________ атына
(мiндеттi әлеуметтік сақтандыру жүйесiне қатысушылардың Т.А.Ә.,
ЖСН көрсетiлсiн)
қате (артық) аударылған әлеуметтiк аударымдар және (немесе) өсімпұл
сомасын қайтаруыңызды сұраймын, референс, жалпы сомасы _____________,
қайтару сомасы ______________________________________________________
Кейiннен төлемдермен түзету енгізу ____________________________
(қайтарым талап етілетін себеп көрсетілсін, мысалы, қызметкер
жұмыстан босатылған, банк қате жіберген және т.б.) салдарынан мүмкін
емес.
Қайтаруды мынадай деректемелер бойынша жүргiзудi сұраймыз:
_____________________________________________________________________
(кәсiпорынның толық деректерi, барлық банктік деректемелерi
көрсетiледi)
Қосымшалар: төлем тапсырмасының көшiрмесi, сомалары мен
деректемелерiнде қате жiберілген мiндеттi әлеуметтік сақтандыру
жүйесіне қатысушылар тiзiмiнің көшiрмесi.
Қажет болған жағдайда: міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне
қатысушының еңбек қызметі тоқтатылғанын растайтын жұмыстан босату
туралы бұйрықтың немесе құжаттың көшiрмесi, зейнеткерлік жасқа толған
адамдар үшін зейнеткерлік куәлігінің көшірмесі, ішкі істер органдары
қызметкерлері, әскери қызметшілер және еңбек сіңірген жылдары үшін
зейнетақы төлемдерін алуға құқығы бар және басқа да адамдар үшін
еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы тағайындау туралы анықтама және
зейнетақы куәлігінің көшірмесі, өтініште және төлеушінің қаржылық
құжаттарындағы қолтаңбада айырмашылық болған жағдайда – қол қою
құқығын беру туралы бұйрықтың көшірмесі.
Өзін-өзі жұмыспен қамтыған адам өтініш берген жағдайда –
Орталық бөлімшесі куәландырған дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік
тіркеу туралы куәліктің көшірмесі.
Қолдары:
Басшы
Бас бухгалтер
M.O.
_____________
Ескертпе.
өтініш бланкіде толтырылып, мөртаңбамен расталады (факсимилемен
қол қоюға жол берілмейді)
Әлеуметтiк аударымдарды
есептеу және аудару ережесіне
2-қосымша
Анықтама-pacтама
(әлеуметтік аударымдар төлеушiнiң атауы)
Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар және (немесе) өсімпұл төлеген кезде, мынадай төлем тапсырмаларына, олар үшін әлеуметтік аударымдар жүргізілген мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру жүйесiне қатысушылар тізімдерінде қателіктер жiберілгенiн растайды:
Р/с
Төлем тапсырмасының №
Төлем тапсырмасының күні
Төлем тапсырмасының жалпы сомасы
Референс
ЖСН
Т.А.Ә.
Туған күні
Қате аударылған (теңге)
Аударылуға тиісті (теңге)
Кезең (ААЖЖЖЖ)
Сомасы (теңге)
Кезең (ААЖЖЖЖ)
Сомасы (теңге)
Бірінші басшы
(Т.А.Ә.)
(қолы)
Бас бухгалтер
(Т.А.Ә.)
(қолы)
Мөр орны
Әлеуметтiк аударымдарды
есептеу және аудару ережесіне
3-қосымша
"Мемлекеттік әлеуметтiк
сақтандыру қоры" АҚ басшысы
___________________________
"Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық" РМҚК мынадай
төлеушілер бойынша 20__ жылғы "___" ____________ № ____ өкімге сәйкес
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" АҚ-тан түскен қате
аударылған міндетті әлеуметтік аударымдар сомаларын қайтару туралы
хабардар етеді:
Р/с
Төлеушінің атауы
Сомасы
(теңгеде)
Қордың төлем тапсырмасының нөмірі мен күні
Негіз
Барлығы:
Басшы _______________ Т.А.Ә.
(қолы)