О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2013 года № 150 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2013 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2013 года № 785
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2013 года № 150 «Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2013 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение» следующие изменения:
в Правилах использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2013 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на здравоохранение, утвержденных указанным постановлением:
абзац третий пункта 2 изложить в следующей редакции:
«027 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;»;
подпункт 3) пункта 3 исключить;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Местные органы государственного управления здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы осуществляют процедуру выбора поставщика медицинских услуг на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи: на стационарную и стационарозамещающую помощь для лечения больных в наркологических диспансерах и реабилитационных центрах, хосписах и специализированных лечебно-профилактических предприятиях, санаториях, больницах сестринского ухода; на оказание медицинской помощи онкологическим больным; на оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села (включая оплату за случаи оказания медицинской помощи в рамках ГОБМП, не вошедшие в счет-реестр за декабрь 2012 года, и случаи, по которым проведен контроль качества и объема); на проведение скрининговых исследований: на выявление гепатитов «В» и «С» среди целевых групп детей и взрослых, рака шейки матки, колоректального рака, рака простаты, рака пищевода и желудка, рака печени; артериальной гипертензии, ишемической болезни сердца и сахарного диабета, на пропаганду здорового образа жизни; на оказание ортодонтической помощи детям с врожденной патологией челюстно-лицевой области с использованием аппарата для устранения зубочелюстных аномалий (ортодонтическая пластинка).»;

"Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2013 жылға арналған республикалық бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 ақпандағы № 150 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 5 тамыздағы № 785 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2013 жылға арналған республикалық бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 ақпандағы № 150 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2013 жылға арналған республикалық бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттерді пайдалану қағидаларында:
2-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«027 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер;»;
3-тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге: наркологиялық диспансерлерде және оңалту орталықтарында, хоспистер мен мамандандырылған емдеу-профилактикалық кәсіпорындарында, санаторийлерде, мейіргерлік күтім ауруханаларында науқастарды емдеуге стационарлық және стационарды алмастыратын көмекке; онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетуге, аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілерінің халыққа медициналық көмек көрсетуіне (2012 жылғы желтоқсандағы шот-тізілімге енгізілмеген ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсету жағдайлары үшін және сапа мен көлемге бақылау жүргізілген жағдайлар үшін төлемді қоса алғанда); скринингілік зерттеулер жүргізуге: балалар мен ересектердің нысаналы топтарының арасында «В» және «С» гепатиттерін, жатыр мойнының обырын, колоректалды обырды, қуықасты безінің обырын, өңеш пен асқазан обырын, бауыр обырын; артериялық гипертензияны, жүректің ишемиялық ауруларын және қант диабетін анықтауға; саламатты өмір салтын насихаттауға; тіс-жақ аномалияларын жоюға арналған аппаратты пайдалана отырып, туа біткен жақ-бет мүшелерінің патологиясы бар балаларға ортодонттық көмек (ортодонттық пластинка) көрсетуге мемлекеттік қызметтер берушіні таңдау рәсімін жүзеге асырады.»;

подпункт 3) пункта 11 исключить;
пункт 19 изложить в следующей редакции:
«19. Перечисление целевого текущего трансферта областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения осуществляется на основании соглашения о результатах по целевым трансфертам, индивидуального плана финансирования соответствующей бюджетной программы по платежам, утвержденного в установленном порядке, при наличии акта государственной приемочной комиссии.
Целевые текущие трансферты используются на текущие расходы, связанные с содержанием вновь вводимых объектов здравоохранения, за исключением расходов капитального характера.»;
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 785
Приложение 1
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2013 год областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на здравоохранение
Перечень
медицинской техники, закупаемой в рамках целевых
текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы
на материально-техническое оснащение
медицинских организаций на местном уровне в 2013 году
п/п
Наименование
1.
Компьютерный томограф не менее 32 срезов
2.
Компьютерный томограф не менее 32 срезов для инсультных центров
3.
Компьютерный томограф не менее 64 срезов для инсультных центров
4.
Аппарат фибросканирования печени для гепатоцентров
5.
Компьютерный томограф 64 срезовый для онкологических диспансеров
6.
Передвижной рентгеновский аппарат с С - держателем для контроля введения источников брахитерапии для онкологических диспансеров
7.
Аппарат брахитерапии для контактно-лучевой терапии для онкологических диспансеров
8.
Компьютерный томограф не менее 16 срезов с системой виртуальной симуляции и пакетом программ для онкологии для онкологических диспансеров
9.
Ультразвуковая система (для лучевой терапии) для онкологических диспансеров
10.
Комплект дозиметрического оборудования с универсальным дозиметром для контроля качества, дозиметрическое оборудование для контроля РБ (радиационной безопасности), защитная дозиметрия, ИДК (индивидуальный дозиметрический контроль) для онкологических диспансеров
11.
Видеоэндоскопическая система для онкологических диспансеров
12.
Устройство для оцифровки снимков для городских и районных поликлиник
13.
Эндовидеостойка с колоноскопом для консультативно-диагностических центров
14.
Эндовидеостойка с гастроскопом для консультативно-диагностических центров
15.
Аппарат рентгеновский флюорографический стационарный цифровой для районных поликлиник
16.
Комплекс рентгеновский диагностический на 2 рабочих места с оцифровщиком для районных поликлиник
17.
Аппарат УЗИ для районных поликлиник
18.
Комплекс рентгеновский диагностический на 3 рабочих места с оцифровщиком для районных поликлиник
19.
Комплекс рентгеновский маммографический передвижной цифровой для районных поликлиник
20.
Аппарат рентгеновский маммографический стационарный цифровой с оцифровщиком для районных поликлиник
21.
Реанимобиль для службы скорой медицинской помощи
22.
Автомобиль скорой медицинской помощи для линейных бригад
23.
Навигационная система с принадлежностями
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 785
Приложение 2
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2013 год областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на здравоохранение
Направления использования сумм целевых текущих
трансфертов областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы
на материально-техническое оснащение
организаций здравоохранения на местном уровне в 2013 году
в тыс. тенге
п/п
Наименование регионов
Оснащение организаций ПМСП
Оснащение службы скорой медицинской помощи
Оснащение магнитно-резонанcным, компьютерными томографами
Оснащение районных, городских и областных больниц
Оснащение консультативно-диагностических центров в рамках онкопрограммы
1
2
3
4
5
6
7
1.
Акмолинская область

11-тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталсын;
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«19. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға берілетін нысаналы ағымдағы трансфертті аудару нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келiсiмнiң, мемлекеттік қабылдау комиссиясының актісі болған кезде белгiленген тәртiппен бекiтiлген төлемдер бойынша тиiстi бюджеттiк бағдарламаны жеке қаржыландыру жоспарының негiзiнде жүзеге асырылады.
Күрделі сипаттағы шығыстарды қоспағанда, ағымдағы нысаналы трансферттер жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға байланысты ағымдағы шығыстарға пайдаланылады.»;
көрсетілген қағидаларға 1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қағидаларға 2-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 5 тамыздағы
№ 785 қаулысына
1-қосымша
Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2013 жылға арналған республикалық
бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларына
1-қосымша
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне жергілікті деңгейде медициналық ұйымдарды
материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін нысаналы
ағымдағы трансферттер шеңберінде 2013 жылы сатып алынатын
медициналық техниканың
тізбесі
Р/с
Атауы
1.
32 кесіндіден кем емес компьютерлік томограф
2.
Инсульт орталықтарына арналған 32 кесіндіден кем емес компьютерлік томограф
3.
Инсульт орталықтарына арналған 64 кесіндіден кем емес компьютерлік томограф
4.
Гепатоорталықтарға арналған бауырды фибросканерлеу аппараты
5.
Онкологиялық диспансерлерге арналған 64 кесіндіден кем емес компьютерлік томограф
6.
Онкологиялық диспансерлер үшін брахитерапия көздерін енгізуді бақылауға арналған С-ұстаушысы бар жылжымалы рентгенологиялық аппарат
7.
Онкологиялық диспансерлерге арналған контактілік-сәулелік терапияға арналған брахитерапия аппараты
8.
Онкологияға арналған онкологиялық диспансерлерге және виртуалды симуляция жүйесі және бағдарламалар пакеті бар 16 кесіндіден кем емес компьютерлік томограф
9.
Онкологиялық диспансерлерге арналған (сәулелі терапияға арналған) ультрадыбыстық жүйе
10.
Сапаны бақылауға арналған әмбебап дозиметрі бар дозиметриялық жабдықтар кешені, РҚ (радиациялық қауіпсіздік) бақылауға арналған дозиметриялық жабдық, қорғау дозиметриясы, онкологиялық диспансерлерге арналған ЖДБ (жеке дозиметриялық бақылау)
11.
Онкологиялық диспансерлерге арналған бейнеэндоскопиялық жүйе
12.
Қалалық және аудандық емханаларға арналған түсірілімдерді цифрлеуге арналған құрылғы
13.
Консультациялық-диагностикалық орталықтарға арналған колоноскопы бар эндобейнетіреуіш
14.
Консультациялық-диагностикалық орталықтарға арналған гастроскопы бар эндобейнетіреуіш
15.
Аудандық емханаларға арналған рентгендік стационарлық диагностикалық цифрлық кешен
16.
Аудандық емханалар үшін 2 жұмыс орнына арналған рентгендік диагностикалық цифрлық кешен
17.
Аудандық емханалар үшін УДЗ аппараты
18.
Аудандық емханалар үшін 3 жұмыс орнына арналған рентгендік диагностикалық цифрлық кешен
19.
Аудандық емханаларға арналған рентгендік жылжымалы маммографиялық цифрлық кешен
20.
Аудандық емханаларға арналған цифрлаушысы бар стационарлық цифрлы рентгендік маммографиялық кешен
21.
Жедел медициналық жәрдем қызметтеріне арналған реанимобиль
22.
Тораптық бригадаларға арналған жедел медициналық жәрдем қызметінің автокөлігі
23.
Керек-жарақтары бар навигациялық жүйе
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 5 тамыздағы
№ 785 қаулысына
2-қосымша
Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің 2013 жылға арналған республикалық
бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларына
2-қосымша
Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын
материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін нысаналы
ағымдағы трансферттер сомаларын 2013 жылы пайдалану
бағыттары
мың теңге
Р/с
Өңірлердің атауы
МСАК ұйымдарын жарақтандыру
Жедел медициналық жәрдем қызметін жарақтандыру
Магнитті-резонансты, компьютерлік томографтармен жарақтандыру
Аудандық, қалалық және облыстық ауруханаларды жарақтандыру
Онкологиялық бағдарлама шеңберінде консультациялық-диагностикалық орталықтарды жарақтандыру
1
2
3
4
5
6
7
1.
Ақмола облысы