О нормах потребности Республики Казахстан в наркотических средствах и психотропных веществах на 2014 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 859
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 июля 1998 года «О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан направить в штаб-квартиру Международного комитета по контролю над наркотиками Организации Объединенных Наций (Вена, Австрийская Республика) для утверждения международных квот нормы потребности Республики Казахстан в наркотических средствах и психотропных веществах на 2014 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Министерству внутренних дел Республики Казахстан после утверждения международных квот в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан для утверждения государственной квоты на наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры на 2014 год расчеты потребности, в пределах которой осуществляется их оборот юридическими лицами, имеющими лицензии.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
26 августа 2013 года № 859
Нормы потребности
Республики Казахстан в наркотических средствах и психотропных
веществах на 2014 год
Годовые исчисления потребностей в наркотических средствах,
объема изготовления синтетических наркотиков, объема
производства опия и культивирования опийного мака для
целей иных, чем производство опия.
Единая конвенция о наркотических средствах 1961 года:
статьи 1, 12 и 19.
Протокол от 25 марта 1972 года о поправках к Единой конвенции
о наркотических средствах 1961 года: статьи 5 и 9.
СТРАНА/ТЕРРИТОРИЯ: Республика Казахстан ДАТА:
ВЕДОМСТВО: Комитет по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Ф.И.О. ОТВЕТСТВЕННОГО ДОЛЖНОСТНОГО ЛИЦА: Выборов Анатолий Николаевич
ЗВАНИЕ/ДОЛЖНОСТЬ: председатель Комитета по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан
ПОДПИСЬ: _______________________
Исчисления относятся к 2014 календарному году
ПРИМЕЧАНИЯ
Настоящие исчисления в одном экземпляре представляются:
МЕЖДУНАРОДНОМУ КОМИТЕТУ ПО КОНТРОЛЮ НАД НАРКОТИКАМИ
Vienna International Centre,
P.O.Box 5ОО, А-1400 Vienna, Austria

Қазақстан Республикасының есірткі құралдарына және психотроптық заттарға деген қажеттілігінің 2014 жылға арналған нормалары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 859 қаулысы
«Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары туралы» 1998 жылғы 10 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігі халықаралық квоталарды бекiту үшiн Қазақстан Республикасының есiрткi құралдарына және психотроптық заттарға деген қажеттiлiгінің 2014 жылға арналған нормаларын Бiрiккен Ұлттар Ұйымының Есiрткiнi бақылау жөнiндегi халықаралық комитетiнiң штаб-пәтерiне (Вена, Австрия Республикасы) жiберсiн.
2. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлігі халықаралық квоталар бекітілгеннен кейін есiрткi құралдарына, психотроптық заттар мен прекурсорларға 2014 жылға арналған мемлекеттiк квотаны бекiту үшiн шегінде лицензиялары бар заңды тұлғалар олардың айналымын жүзеге асыратын қажеттілiк есебiн белгіленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметіне енгiзсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 26 тамыздағы
№ 859 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының есірткі құралдарына және психотроптық заттарға деген қажеттілігінің 2014 жылға арналған нормалары
Есiрткi құралдарына деген қажеттiлiктiң синтетикалық есірткілерді дайындау көлемінің, апиын өндiру және апиын көкнәрiн апиын өндiруден өзге мақсаттарда өсiру көлемiнің жылдық есептері
1961 жылғы Есiрткi құралдары туралы бiрыңғай конвенция: 1, 12 және 19-баптар. 1961 жылғы Есiрткi құралдары туралы бiрыңғай конвенцияға түзетулер туралы 1972 жылғы 25 наурыздағы хаттама: 5 және 9-баптар.
ЕЛ/АУМАҚ: Қазақстан Республикасы КҮНI:
ВЕДОМСТВО: Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнің
Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау комитетi
ЖАУАПТЫ ЛАУАЗЫМДЫ АДАМНЫҢ Т.А.Ә: Выборов Анатолий НиколаевичАТАҒЫ/ЛАУАЗЫМЫ: Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау комитетiнің төрағасы
ҚОЛЫ:_______________________
Есептеу 2014 күнтізбелік жылға жатады.
ЕСКЕРТПЕЛЕР
Осы есептеулер бiр данада: ECIPTKІHI БАҚЫЛАУ ЖӨНIНДЕГІ
ХАЛЫҚАРАЛЫҚ КОМИТЕТКЕ тапсырылады
Vienna International Centre,
P.O.Box 5ОО, А-1400 Vienna, Austria

Telephone: (+43-1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Telegraphic address: UNATIONS VIENNA Telex: 135612 uno а
E-mail: secretariat@ incd.org Internet address: http//www.incd.org/
Form B
Page 5
Часть I
Годовые исчисления потребностей в наркотических средствах
(ДЛЯ ВСЕХ СТРАН И ТЕРРИТОРИЙ)
Число практикующих врачей в стране или на территории:
врачей: 64320; стоматологов: 5192; ветеринаров: 8879
Число аптек: 5120
Число больниц: 1008; общее число больничных коек: 123564
Изложение метода
Метод для установления исчислений – эмпирический
Form B
Page 7
Часть II
Годовые исчисления потребностей в наркотических средствах
(ДЛЯ ВСЕХ СТРАН И ТЕРРИТОРИЙ)
Наркотическое средство
1
2
3
4
Количество, предназначенное для потребления внутри страны в медицинских и научных целях
Количество, предназначенное для изготовления:
Количество, предназначенное для пополнения специальных складских запасов
Количество, которое должно храниться в складских запасах по состоянию на 31 декабря того года, к которому относятся исчисления
(а) других наркотических средств
(b) препаратов, включенных в Список III Конвенции 1961 года
(c) веществ, на которые не распространяется Конвенция 1961 года
Независимо от того, предназначены ли эти наркотические средства, препараты или вещества для потребления внутри страны или на экспорт
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
Альфапродин
2
Альфентанил
2
Анилеридин
2
Безитрамид
2
Героин

Telephone: (+43-1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Telegraphic address: UNATIONS VIENNA Telex: 135612 uno а
E-mail: secretariat@ incd.org Internet address: http//www.incd.org/
Form В
Pagе 5
I бөлiм
Есiрткi құралдарына деген қажеттiлiктiң жылдық есептері
(БАРЛЫҚ ЕЛДЕР МЕН АУМАҚТАР YШІН)
Елдегi немесе аумақтағы практика жүргізуші дәрiгерлердiң саны:
дәрiгерлер: 64320; тiс дәрiгерлерi: 5192; ветеринарлар: 8879
Дәрiханалар саны: 5120
Ауруханалар саны: 1008; ауруханалардағы жалпы орын саны: 123564
Әдісті баяндау
Есептеулерді белгiлеуге арналған әдiс – эмпирикалық
Form B
Pagе 7
IІ бөлiм
Есiрткi құралдарына деген қажеттiлiктің жылдық есептері
(БАРЛЫҚ ЕЛДЕР МЕН АУМАҚТАР YШІН)
Есірткі құралы
1
2
3
4
Ел ішінде медициналық және
ғылыми мақсаттарда тұтынуға
арналған мөлшері
Дайындауға арналған мөлшері
Арнайы қойма қорын толықтыруға арналған мөлшері
Есептеуге жататын жылдың 31  желтоқсанындағы жағдай бойынша қоймадағы
қорда сақталуға тиіс мөлшері
(a) басқа да есірткі құралдары
(b) 1961 жылғы Конвенцияның III тізіміне
енгізілген
препараттар
(с) 1961 жылғы Конвенция қолданылмайтын заттар
Осы есірткі құралдары, препараттар немесе заттар ел ішінде тұтыну немесе экспортқа арналғанына қарамастан
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
Альфапродин
2
Альфентанил
2
Анилеридин
2
Безитрамид
2
Героин

6,24
Гидрокодон
2
Гидроморфон
2
Декстроморамид
2
Декстропропоксифен
2
Дигидрокодеин
2
Дипипанон
2
Дифеноксилат
2
Дифеноксин
2
Кетобемидон
2
Кодеин*
762,34
Кокаин
2
Леворфанол
2
Метадон
17
630,78
Морфин*
191
526,14
Никоморфин
2
Норметадон
2
Оксикодон
2
Оксиморфон
2
Орипавин
2
Петидин
2
Пиритрамид
2
Ремифентанил
2
Суфентанил
2
Тебаин*
40,78
Тебакон
2
Тилидин
2
Тримеперидин
135
401,68
Феноперидин
2
Фентанил
4
884,9
Фолькодин
2
Этилморфин
2,07
Эторфин
238,9
* – с учетом изготовления лекарственного препарата Омнопон
Form B
Page 10
Часть III
Годовые исчисления объема изготовления синтетических
наркотических средств
(КАСАЕТСЯ ЛИШЬ ТЕХ СТРАН И ТЕРРИТОРИЙ, В КОТОРЫХ
РАЗРЕШАЕТСЯ ИЗГОТОВЛЕНИЕ СИНТЕТИЧЕСКИХ
НАРКОТИЧЕСКИХ СРЕДСТВ)
I. Синтетические наркотические средства, включенные
в Список I Конвенции 1961 года
Аллилпродин
Дигидроэторфин
Метазоцин
Рацеметорфан
Альфамепродин
Дименоксадол
Метадон
Рацеморамид
Альфаметадол
Димефепетанол
Метадон, промежуточный продукт
Рацеморфан
Альфапрадин
Диметилтиамбутен
Морамид, промежуточный продукт
Ремифентанил
Альфацетилметадол
Диоксафетил бутират
Морферидин
Суфентанил
Альфентанил
Дипипанон
Норациметадол
Тилидин
Анилеридин
Дифеноксилат
Норлеворфанол
Тримеперидин
Ацетилметадол
Дифеноксин
Норметадон
Фенадоксон
Безитрамид
Диэтилтиамбутен
Норпипанон
Фенапромид
Бензетидин
Дротабанол
Петидин
Феназоцин
Бетамепродин
Изометадон
Петидин, промежуточный продукт А
Феноморфан
Бетаметадол
Кетобемидон
Петидин, промежуточный продукт В
Феноперидин
Бетапродин
Клонитазен
Петидин
Фентанил
Бетацетилметадол
Левометорфан
Пиминодин
Фуретиндин
Гидроксипетидин
Левоморамид
Пиритрамид
Этилметилтиамбутен
Декстроморамид
Левофенацилморфан
Прогептазин
Этонитазен
Диампромид
Леворфанол
Проперидин
Этоксеридин
II. Синтетические наркотические средства, включенные
в Список II Конвенции 1961 года
Промышленные предприятия, которые будут изготовлять синтетические наркотические средства
Количество синтетических наркотических средств, которые будут изготовлены на каждом из промышленных предприятий (в килограммах)
Декстропропоксифен
Дифеноксилат
Метадон
Петидин
Тилидин
Тримеперидин
Фентанил
АО «Химфарм»
-
-
-
-
-
21,839
0,0815
Форма B/Р
Оценка ежегодных медицинских и научных потребностей
в веществах, включенных в Списки II, III и IV Конвенции
о психотропных веществах 1971 года (представляется
Международному комитету по контролю над наркотиками в
соответствии с резолюциями 1981/7 и 1991/44 Экономического
и Социального Совета)
СТРАНА/ТЕРРИТОРИЯ: Республика Казахстан ДАТА:
ВЕДОМСТВО: Комитет по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Ф.И.О. ОТВЕТСТВЕННОГО ДОЛЖНОСТНОГО ЛИЦА: Выборов Анатолий Николаевич
ЗВАНИЕ/ДОЛЖНОСТЬ: председатель Комитета по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан
ПОДПИСЬ: ________________
Исчисления относятся к 2014 календарному году
ПРИМЕЧАНИЯ
Настоящие исчисления в одном экземпляре представляются:
МЕЖДУНАРОДНОМУ КОМИТЕТУ ПО КОНТРОЛЮ НАД НАРКОТИКАМИ
Vienna International Centre,

6,24
Гидрокодон
2
Гидроморфон
2
Декстроморамид
2
Декстропропоксифен
2
Дигидрокодеин
2
Дипипанон
2
Дифеноксилат
2
Дифеноксин
2
Кетобемидон
2
Кодеин*
762,34
Кокаин
2
Леворфанол
2
Метадон
17
630,78
Морфин*
191
526,14
Никоморфин
2
Норметадон
2
Оксикодон
2
Оксиморфон
2
Орипавин
2
Петидин
2
Пиритрамид
2
Ремифентанил
2
Суфентанил
2
Тебаин*
40,78
Тебакон
2
Тилидин
2
Тримеперидин
135
401,68
Феноперидин
2
Фентанил
4
884,9
Фолькодин
2
Этилморфин
2,07
Эторфин
238,9
* – Омнопон дәрілік препаратын дайындауды ескере отырып
Form B
Page 10
ІIІ бөлiм
Синтетикалық есiрткi құралдарын дайындау
көлемінің жылдық есептері (СИНТЕТИКАЛЫҚ ЕСІРТКІ ҚҰРАЛДАРЫН ДАЙЫНДАУҒА РҰҚСАТ
ЕТІЛГЕН ЕЛДЕР МЕН АУМАҚТАРҒА ҒАНА ҚАТЫСТЫ)
I. 1961 жылғы Конвенцияның I тiзiмiне енгiзiлген синтетикалық есiрткi құралдары
Аллилпродин
Дигидроэторфин
Метазоцин
Рацеметорфан
Альфамепродин
Дименоксадол
Метадон
Рацеморамид
Альфаметадол
Димефепетанол
Метадон, аралық өнім
Рацеморфан
Альфапрадин
Диметилтиамбутен
Морамид, аралық өнім
Ремифентанил
Альфацетилметадол
Диоксафетил бутират
Морферидин
Суфентанил
Альфентанил
Дипипанон
Норациметадол
Тилидин
Анилеридин
Дифеноксилат
Норлеворфанол
Тримеперидин
Ацетилметадол
Дифеноксин
Норметадон
Фенадоксон
Безитрамид
Диэтилтиамбутен
Норпипанон
Фенапромид
Бензетидин
Дротабанол
Петидин
Феназоцин
Бетамепродин
Изометадон
Петидин, аралық өнім А
Феноморфан
Бетаметадол
Кетобемидон
Петидин, аралық өнім В
Феноперидин
Бетапродин
Клонитазен
Петидин
Фентанил
Бетацетилметадол
Левометорфан
Пиминодин
Фуретиндин
Гидроксипетидин
Левоморамид
Пиритрамид
Этилметилтиамбутен
Декстроморамид
Левофенацилморфан
Прогептазин
Этонитазен
Диампромид
Леворфанол
Проперидин
Этоксеридин
IІ. 1961 жылғы Конвенцияның IІ тiзiмiне енгiзiлген
синтетикалық есiрткi құралдары
Синтетикалық есiрткi құралдарын дайындайтын өнеркәсiптiк кәсiпорындар
Әрбiр өнеркәсiптiк кәсiпорындарда дайындалатын синтетикалық есiрткi құралдарының мөлшері (килограммен)
Декстропропок
сифен
Дифеноксилат
Метадон
Петидин
Тилидин
Тримеперидин
Фента
нил
«Химфарм» АҚ
-
-
-
-
-
21,839
0,0815
В/Р нысаны
1971 жылғы Психотроптық заттар туралы конвенцияның II, III және IV тiзiмдерiне енгiзілген заттарға жыл сайынғы медициналық және ғылыми қажеттiлiктердi бағалау (Экономикалық және Әлеуметтiк кеңестің 1981/7 және 1991/44 қарарларына сәйкес Есiрткiнi бақылау жөнiндегi халықаралық комитетке ұсынылады)
ЕЛ/АУМАҚ: Қазақстан Республикасы КҮНI:
ВЕДОМСТВО: Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнің
Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау комитетi
ЖАУАПТЫ ЛАУАЗЫМДЫ АДАМНЫҢ Т.А.Ә: Выборов Анатолий Николаевич
АТАҒЫ/ЛАУАЗЫМЫ: Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Есiрткi бизнесiне қарсы күрес және есiрткi айналымын бақылау комитетiнің төрағасы
ҚОЛЫ: ___________
Есептеу 2014 күнтізбелік жылға жатады.
ЕСКЕРТПЕЛЕР
Осы есептеулер бiр данада: ECIPTKІHI БАҚЫЛАУ ЖӨНIНДЕГІ
ХАЛЫҚАРАЛЫҚ КОМИТЕТКЕ тапсырылады

P.O.Box 5ОО, А-1400 Vienna, Austria
Telephone: (+43-1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Telegraphic address: UNATIONS VIENNA Telex: 135612 uno а
E-mail: secretariat@ incd.org Internet address: http//www.incd.org/
Годовой спрос на внутренние медицинские и научные цели
Комитет будет руководствоваться представленной оценкой в течение трех лет, если за этот период не поступит каких либо поправок. Количество, необходимое для экспорта, следует указывать отдельно. Если они включены, просьба указать.
Оценки потребностей в психотропных веществах, включенных
в Список II
Вещество
кг
г
Вещество
кг
г
PA 007
Аминептин
2
PM 007
Метилфенидат
2
PA 003
Амфетамин
2
PB 008
2С-В
2
PD 002
Дексамфетамин
2
PS 001
Секобарбитал
2
PL 006
Левамфетамин
2
PD 010
Дельта-9-ТГК

Vienna International Centre, P.O.Box 5ОО, А-1400 Vienna, Austria
Telephone: (+43-1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Telegraphic address: UNATIONS VIENNA Telex: 135612 uno а
E-mail: secretariat@ incd.org Internet address: http//www.incd.org/
Ішкі медициналық және ғылыми мақсаттарға арналған жылдық сұраныс
Комитет ұсынылатын бағалауды үш жылдың ішінде, егер осы кезең ішінде қандай да бір түзетулер енгізілмесе, басшылыққа алатын болады. Экспортқа қажетті мөлшерді жеке көрсеткен жөн. Егер олар қосылған болса, көрсетуді сұраймыз.
II тiзiмге енгiзілген психотроптық заттарға деген қажеттiлiкті бағалау
Заттар
кг
г
Заттар
кг
г
PA007
Аминептин
2
PM007
Метилфенидат
2
PA003
Амфетамин
2
PB008
2С-В
2
PD002
Дексамфетамин
2
PS001
Секобарбитал
2
PL006
Левамфетамин
2
PD010
Дельта-9-ТГК