О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2011 года № 581 "Об утверждении Правил предоставления права недропользования на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, а также осуществления строительства и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 сентября 2013 года № 981. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 июня 2015 года № 435
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.06.2015 № 435 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2011 года № 581 «Об утверждении Правил предоставления права недропользования на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, а также осуществления строительства и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 40, ст. 503) следующие изменения:
в Правилах предоставления права недропользования на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, а также осуществления строительства и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, утвержденных указанным постановлением:
пункты 246910111213192021 изложить в следующей редакции:
«2. Право недропользования на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, предоставляется путем заключения контракта с местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы.»;
«4. Прямые переговоры по предоставлению права недропользования на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, проводятся рабочей группой местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы.»;
«6. Для участия в прямых переговорах лицо, претендующее на заключение контракта, направляет в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы заявку по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.»;
«9. Местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы принимает заявку, регистрирует в специальном журнале и уведомляет заявителя в течение десяти рабочих дней о принятии решения о проведении прямых переговоров или об отказе о проведении прямых переговоров.

"Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға жер қойнауын пайдалану құқығын беру, сондай-ақ барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуды және (немесе) пайдалануды жүзеге асыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 мамырдағы № 581 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 17 қыркүйектегі № 981 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 16 маусымдағы № 435 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 16.06.2015 № 435 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға жер қойнауын пайдалану құқығын беру, сондай-ақ барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуды және (немесе) пайдалануды жүзеге асыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 мамырдағы № 581 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011ж., № 40, 503-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға жер қойнауын пайдалану құқығын беру, сондай-ақ барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуды және (немесе) пайдалануды жүзеге асыру қағидасында:
2, 4, 6, 9, 10, 11, 12, 13, 19, 20, 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Барлаумен немесе өндiрумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға жер қойнауын пайдалану құқығы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органымен келiсiмшарт жасасу жолымен берiледi.";
"4. Барлаумен немесе өндiрумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөнiндегi тiкелей келiссөздердi облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының жұмыс тобы жүргiзедi.";
"6. Келiсiмшарт жасасуға үмiткер тұлға тiкелей келiссөздерге қатысу үшiн осы қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiмдi облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына жiбередi.";
"9. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы өтiнiмдi қабылдайды, арнайы журналда тiркейдi және өтiнiш берушiнi тiкелей келiссөздер жүргiзу туралы немесе тiкелей келiссөздер жүргiзуден бас тарту туралы шешiмнiң қабылданғаны туралы он жұмыс күні iшiнде хабардар етеді.

10. Прямые переговоры проводятся в течение двух месяцев с даты поступления заявки, оформленной в соответствии с требованиями статьи 58 Закона.
Срок проведения прямых переговоров может быть продлен по решению местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы.
11. Датой принятия решения по итогам прямых переговоров считается дата подписания протокола прямых переговоров.
Местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы обязан уведомить заявителя о решении, принятом по итогам прямых переговоров, в срок, составляющий не более десяти рабочих дней с даты подписания протокола прямых переговоров.
12. Решение о предоставлении либо об отказе в предоставлении права недропользования на основе прямых переговоров принимается на основе данных, свидетельствующих о возможности исполнения заявителем обязательств по контракту.
Решение местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы об отказе в предоставлении права недропользования на основе прямых переговоров может быть обжаловано в судебном порядке.
13. Решение по итогам прямых переговоров оформляется протоколом рабочей группы по проведению прямых переговоров местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы.
Протокол составляется и подписывается в срок не более пяти рабочих дней с даты проведения прямых переговоров.»;
«19. Условия проведения операций по недропользованию, предложенные заявителем в ходе прямых переговоров и принятые местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы в обязательном порядке включаются в протокол прямых переговоров, а впоследствии - в контракт.
20. Основанием для заключения контракта является протокол прямых переговоров о предоставлении права недропользования на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы. Контракт заключается в течение трех месяцев с даты подписания протокола прямых переговоров.
21. Местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы выдает акт государственной регистрации контракта на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, в течение пяти рабочих дней с момента заключения контракта.»;

10. Тікелей келіссөздер Заңның 58-бабының талаптарына сәйкес ресімделген өтінім келіп түскен күнінен бастап екі ай ішінде жүргізіледі.
Тікелей келіссөздер жүргізу мерзімі облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының шешімімен ұзартылуы мүмкін.
11. Тiкелей келiссөздер хаттамасына қол қойылған күн тiкелей келiссөздердiң қорытындысы бойынша шешiм қабылданған күн болып есептеледi.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы өтiнiш берушiнi тiкелей келiссөздердiң қорытындылары бойынша қабылданған шешiм туралы тiкелей келiссөздердің хаттамасына қол қойған күнiнен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзiмде хабардар етуге мiндеттi.
12. Тікелей келіссөздер негізінде жер қойнауын пайдалану құқығын беру туралы не беруден бас тарту туралы шешім өтініш берушінің келісімшарт бойынша міндеттемелерді орындау мүмкіндігі туралы куәландыратын деректердің негізінде қабылданады.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының тікелей келіссөздер негізінде жер қойнауын пайдалану құқығын беруден бас тарту туралы шешіміне сот тәртібімен шағым жасалуы мүмкін.
13. Тiкелей келiссөздердiң қорытындылары бойынша шешiм облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының тiкелей келiссөздер жүргiзу жөнiндегi жұмыс тобының хаттамасымен ресiмделедi.
Хаттама тікелей келіссөздер жүргiзілген күнінен бастап бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жасалады және оған қол қойылады.";
"19. Өтiнiш берушi тiкелей келiссөздер барысында ұсынған және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы қабылдаған жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзу шарттары мiндеттi түрде тiкелей келiссөздер хаттамасына, ал кейiннен келiсiмшартқа қамтылады.
20. Келісімшартты жасасу үшін барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға жер қойнауын пайдалану құқығын беру туралы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының тікелей келіссөздер хаттамасы негіз болып табылады. Тікелей келіссөздер хаттамасына қол қойылған күнінен бастап үш ай ішінде келісімшарт жасалады.
21. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы осы қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша келiсiмшарт жасалған сәттен бастап бес жұмыс күні iшiнде барлаумен немесе өндiрумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға арналған келiсiмшартты мемлекеттiк тiркеу актiсiн бередi.";

приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 сентября 2013 года № 981
Приложение 1
к Правилам предоставления права
недропользования на строительство
и (или) эксплуатацию подземных
сооружений, не связанных с разведкой
или добычей, а также осуществления
строительства и (или) эксплуатации
подземных сооружений, не связанных
с разведкой или добычей
Местный исполнительный
орган области, города
республиканского значения, столицы
ЗАЯВКА
на получение права недропользования путем проведения прямых
переговоров для «Строительства и (или) эксплуатации подземных
сооружений, не связанных с разведкой недр и (или) добычей
полезных ископаемых»
________________ расположенного в ____________________ области
1. Данные о заявителе:
Наименование юридического лица:_______________________________
Местонахождение ______________________________________________
Форма собственности __________________________________________
Государственная принадлежность _______________________________
Номер регистрационного документа: Свидетельство* или справка о государственной регистрации / перерегистрации юридического лица ______________________________________________________________
Примечание:* Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица».
Бизнес-идентификационный номер (БИН) __________________________
Сведения о руководителях и участниках (или акционерах с указанием размера их доли в уставном капитале (от общего размера уставного капитала)
____________________________________________________________________
Сведения об обращении ценных бумаг юридического лица на организованном рынке ценных бумаг с указанием общего количества таких бумаг
_______________________________________________________________
Сведения о дочерних организациях заявителя ____________________
Реквизиты: г. __________ р/счет ______________ БИН ____________
Адрес, телефон, факс, email ___________________________________
Учредители: ___________________________________________________
Дата учреждения: ______________________________________________
Фамилия и имя заявителя (для физических лиц) __________________
Юридический адрес _____________________________________________
Гражданство ___________________________________________________
Удостоверение личности № _______________ от ___________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)_________________
Регистрация заявителя в качестве субъекта предпринимательской деятельности
_____________________________________________________

көрсетілген қағидаға 1 және 2-қосымшалар осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 981 қаулысына
1-қосымша
Барлаумен немесе
өндірумен байланысты емес жерасты
құрылыстарын салуға және (немесе)
пайдалануға жер қойнауын пайдалану
құқығын беру, сондай-ақ барлаумен
немесе өндірумен байланысты емес
жерасты құрылыстарын салуды
және (немесе) пайдалануды жүзеге
асыру қағидасына
1-қосымша
Облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың, астананың
жергілікті атқарушы органы
_______________________ облысында орналасқан ______________________
"Жер қойнауын барлаумен және (немесе) пайдалы қазбаларды өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану" үшін тікелей келіссөздерді жүргізу жолымен жер қойнауын пайдалану құқығын алуға
ӨТІНІМ
1. Өтініш беруші туралы деректер:
Заңды тұлғаның атауы: ______________________________________
Орналасқан жері_____________________________________________
Меншік нысаны ______________________________________________
Мемлекеттік тиесілігі_______________________________________
Тіркеу құжатының нөмірі: заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу / қайта тіркеу туралы куәлік* немесе анықтама________________________
Ескертпе:* "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСК)_____________________________
Басшылар мен қатысушылар (немесе олардың жарғылық капиталдағы үлесінің көлемін көрсете отырып (жарғылық капиталдың жалпы көлемінен) акционерлер) туралы мәліметтер ______________________________________
Бағалы қағаздардың ұйымдасқан нарығында осындай қағаздардың жалпы санын көрсете отырып, заңды тұлғаның бағалы қағаздарының айналымы туралы мәліметтер___________________________________________
Өтініш берушінің еншілес ұйымдары туралы мәліметтер____________
Деректемелер: _______ қ. ____________ е/шоты БСК ______________
Мекенжайы, телефоны, факс, e-mail______________________________
Құрылтайшылар: ________________________________________________
Құрылған күні:_________________________________________________
Өтініш берушінің тегі мен аты (жеке тұлғалар үшін):____________
Заңды мекенжайы _______________________________________________
Азаматтығы ____________________________________________________
Жеке куәлік № _________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)________________________________
Өтініш берушіні кәсіпкерлік қызмет субъектісі ретінде тіркеу _____________________________________________________________________

1) Данные о руководителях или представителях, которые будут представлять заявителя, включая сведения о полномочиях таких лиц:
____________________________________________________________________
2) Основной вид деятельности: _________________________________
3) Опыт работы: _______________________________________________
4) Финансовое состояние предприятия, источник финансирования:
_________________________________________________________________
2. Целевое назначение работ, связанных с использованием недр Казахстана:
1) Наименование объекта: ______________________________________
Краткое геологическое описание: ____________________ расположен
_________________________________________________________________
2) Общая характеристика объектов: ____________________________
____________________________________________________________________
(местоположение, период эксплуатации, затраты на содержание,
наличие и расположение наблюдательной сети мониторинга
окружающей среды).
3) Горно-геологическая и гидрогеологическая характеристика
объектов: ________________________________________________________
_________________________________________________________________
(характеристика изоляции, тип горных пород, глубина залегания и
эффективная мощность пласто-коллектора, его площадь,
коэффициент пористости, характеристика подстилающего и
перекрывающего водоупора, скорость естественного потока
подземных вод, хранение сброса и другие, качественные и
количественные показатели, горнотехнические, специальные
инженерно-геологические, гидрогеологические и экологические
условия захоронения (складирования) и сброса).
4) Сведения об организациях, где образуются вредные вещества, радиоактивные отходы и сточные воды:
_____________________________
__________________________________________________________________
(местонахождение и ведомственная принадлежность, характеристика
вредных веществ, сточных вод: наименование продукта,
техническое производство или процесс, в результате которого
образуется продукт, физическая характеристика, полный
химический состав, содержание токсичных компонентов,
пожаро-взрывоопасность, растворимость, совместимость с другими
веществами при хранении, основные загрязняющие радионуклиды, их
активность и другие характеристики, характеристика системы
транспортировки).
3. Пространственные границы испрашиваемой территории, ее площадь:
(административно-территориальная привязка объекта недропользования, площадь в гектарах)
4. Срок, на который испрашивается право недропользования:
Продолжительность ____ лет с начала работ в ____ г. (____ г.г.).
Заявитель обязуется оказывать местному исполнительному органу области, города республиканского значения,
столицы всяческое содействие и предоставлять любую информацию, необходимую при организации и проведении экспертизы заявки.
Заявитель гарантирует, что вся информация, содержащаяся в заявке и приложениях, точна и действительна.
Подпись заявителя ___________________
(юр. лицо, физ. лицо)
Место печати
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 сентября 2013 года № 981
Приложение 2
к Правилам предоставления права
недропользования на строительство
и (или) эксплуатацию подземных
сооружений, не связанных с разведкой
или добычей, а также осуществления
строительства и (или) эксплуатации
подземных сооружений, не связанных
с разведкой или добычей
_____________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
АКТ государственной регистрации контракта на предоставление права
недропользования в Республике Казахстан на строительство и/или
эксплуатацию подземных сооружений, не связанных
с разведкой или добычей
г. __________
«___» ________ 20 г.
Настоящим регистрируется заключенный на основании протокола прямых переговоров
местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы от «___» ______ 20 г., контракт
_____________________________________________________________________
(наименование объекта прямых переговоров)
между
_________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
и
____________________________________________________________
(Подрядчик)
Регистрационный № ______
Аким области, города
республиканского значения, столицы

1) Өтініш берушінің мүддесін білдіретін басшылардың немесе өкілдердің өкілеттіктері туралы мәліметтерді қоса алғанда, мұндай тұлғалар туралы деректер_____________________________________________
2) Қызметтің негізгі түрі:_____________________________________
3) Жұмыс тәжірибесі:___________________________________________
4) Кәсіпорынның қаржылық жай-күйі, қаржыландыру көзі:__________
2. Қазақстанның жер қойнауын пайдаланумен байланысты жұмыстардың мақсаттық белгіленімі:
1) Объектінің атауы:___________________________________________
Қысқаша геологиялық сипаттамасы:_______________ орналасқан ____
2) Объектілердің жалпы сипаттамасы:____________________________
____________________________________________________________________
(орналасқан жері, пайдалану кезеңі, ұстауға арналған шығындар, қоршаған орта мониторингінің қадағалау желісінің болуы мен орналасуы).
3) Объектілердің тау-кен-геологиялық және гидрогеологиялық сипаттамасы:____________________________________________________________________________________________________________
(оқшаулау сипаттамасы, тау-кен жыныстарының типі, коллектор қаттарының жерасты тереңдігі және тиімді қуаты, оның алаңы, кеуектілік коэффициенті, төселетін және жабылатын су тірегінің сипаттамасы, жерасты суларының табиғи ағысының жылдамдығы, су ағызуды сақтау және басқа, көму (жиып қою) мен ағызудың сапалық және сандық көрсеткіштері, тау-кен техникалық, арнаулы инженерлік-геологиялық, гидрогеологиялық және экологиялық шарттары).
4) Зиянды заттар, радиоактивті қалдықтар және ағынды сулар түзілетін ұйымдар туралы мәліметтер:_________________________________
_____________________________________________________________________
(орналасқан жері және ведомстволық тиесілігі, зиянды заттардың, сарқынды сулардың сипаттамасы: өнімнің атауы, өнім түзілетін техникалық өндіріс немесе процесс, физикалық сипаттамасы, толық химиялық құрамы, уытты компоненттердің болуы, өрт-жарылыс қауіптілігі, ерігіштігі, сақтау кезінде басқа заттармен үйлесімділігі, негізгі ластаушы радионуклидтер, олардың белсенділігі және басқа сипаттамалары, тасымалдау жүйесінің сипаттамасы).
3. Сұратылатын аумақтың кеңістік шекарасы, оның алаңы:
(жер қойнауын пайдалану объектісінің әкімшілік-аумақтық байланыстылығы, алаң гектармен)
4. Жер қойнауын пайдалану құқығы сұралатын мерзім:
____ ж. басталған жұмыстардың ұзақтығы _____ жыл ( ________ жж).
Өтініш беруші облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына барынша жәрдемдесуге және өтінімге сараптаманы ұйымдастыру мен жүргізу кезінде қажетті кез келген ақпаратты ұсынуға міндетті.
Өтініш беруші өтінімдегі және қосымшадағы барлық ақпарат нақты және шынайы екендігіне кепілдік береді.
Өтініш берушінің қолы
(заңды тұлға, жеке тұлға) __________________
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 981 қаулысына
2-қосымша
Барлаумен немесе
өндірумен байланысты емес жерасты
құрылыстарын салуға және (немесе)
пайдалануға жер қойнауын пайдалану
құқығын беру, сондай-ақ барлаумен
немесе өндірумен байланысты емес
жерасты құрылыстарын салуды
және (немесе) пайдалануды жүзеге
асыру қағидасына
2-қосымша
__________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының атауы)
Қазақстан Республикасында барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және/немесе пайдалануға жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу
АКТІСІ
___________ қ. 20___ ж. "_____" _____
Осымен облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының 20___ жылғы " ____ " _____ тікелей келіссөздер хаттамасының негізінде
____________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының атауы) және
__________________________________________________ арасында жасалған
(Мердігер)
_______________________________________________ келісімшарт тіркеледі
(тікелей келіссөздер объектісінің атауы)
Тіркеу № __________
Облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың, астананың әкімі