О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1796 "О некоторых вопросах лицензирования деятельности в сфере промышленности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 октября 2013 года № 1066. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1033
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.12.2015 № 1033 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1796 «О некоторых вопросах лицензирования деятельности в сфере промышленности» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 8, ст. 179) следующие изменение и дополнения:
квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере промышленности, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
приложение к указанным квалификационным требованиям дополнить пунктами 6 и 7 следующего содержания:
«6. Для подвида деятельности по эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов:
1) информацию о наличии в собственности или на иных законных основаниях магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов ___________________________ (указать магистральные газопроводы, нефтепроводы, нефтепродуктопроводы, диагностические, контрольно-измерительные приборы, а также инструменты, оборудование, обеспечивающие эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов, с указанием информации по техническим характеристикам основного оборудования, а также перечень производственных активов, находящихся на балансе заявителя);
2) информацию о наличии приказов о создании служб:
номер приказа о создании службы ____________;
дата подписания приказа ____________________;
Ф.И.О. ответственного _______________________;
3) информацию по штатному расписанию о составе (не менее 70 % от общей численности производственного персонала) квалифицированных технических руководителей и специалистов, отвечающих соответствующему образовательному уровню (для руководителей – высшее образование в нефтегазовой сфере, для специалистов – среднее специальное образование в нефтегазовой сфере) и имеющих опыт работы по специальности в данной области – не менее одного года:
Ф.И.О. работника __________________;
специальность по образованию ________________;
должность ___________________________________;
стаж работы по специальности в данной области _________.

"Өнеркәсiп саласындағы қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1796 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 8 қазандағы № 1066 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1033 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.12.2015 № 1033 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Өнеркәсiп саласындағы қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1796 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 8, 179-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Өнеркәсіп саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшiн біліктілік талаптары және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттардың тiзбесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген біліктілік талаптарына қосымша мынадай мазмұндағы 6 және 7-тармақтармен толықтырылсын:
«6. Магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін:
1) меншiгiнде немесе өзге де заңды негiздерде магистральдық газ құбырларының, мұнай құбырларының, мұнай өнiмдерi құбырларының болуы туралы ақпарат ___________________________________ (магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын, диагностикалық, бақылау-өлшеу аспаптарын, сондай-ақ негізгі жабдықтардың техникалық сипаттамасы бойынша ақпаратты көрсете отырып, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалануды қамтамасыз ететiн құралдарды, жабдықты, сондай-ақ өтiнiш берушiнiң теңгерiмiндегi өндiрiстiк активтердiң тiзбесiн көрсету);
2) қызметтердi құру туралы бұйрықтардың болуы туралы ақпарат:
қызметті құру туралы бұйрықтың нөмірі ________________________;
бұйрықтың қол қойылған күні __________________________________;
жауаптының Т.А.Ә. ____________________________________________;
3) тиiстi бiлiм деңгейiне (басшылар үшiн – мұнай-газ саласындағы жоғары бiлiм, мамандар үшiн – мұнай-газ саласындағы арнайы орта бiлiм) жауап беретiн және осы саладағы мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс тәжірибесі бар бiлiктi техникалық басшылар мен мамандар (өндiрiстiк персоналдың жалпы санының кемінде 70 %-ы) құрамы туралы штат кестесі бойынша ақпарат:
қызметкердің Т.А.Ә. __________________________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы _____________________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
осы саладағы мамандығы бойынша жұмыс өтiлi ___________________.

7. Для деятельности по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения:
1) информацию о составе квалифицированных руководителей и специалистов, имеющих высшее или среднее специальное образование по специальности в данной области и опыт работы по специальности в данной области - не менее полгода:
Ф.И.О. работника __________________;
специальность по образованию ________________;
должность ___________________________________;
стаж работы в данной области _________.».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2013 года № 1066
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 1796
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления
деятельности в сфере промышленности
№ п/п
Квалификационные требования
Документы
Примечание
1
2
3
4
1. К деятельности по проектированию (технологическое) и (или) эксплуатации горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических, химических производств, проектированию (технологическое) нефтегазоперерабатывающих производств включают наличие:
1)
технологического регламента выполнения лицензируемых видов и подвидов деятельности (работ)
технологический регламент, описывающий технологию выполнения лицензируемого вида и подвидов деятельности (работ), заверенный печатью и подписью первого руководителя заявителя или лица, его замещающего, – для юридических лиц, подписью заявителя – для физических лиц
не требуется для деятельности по проектированию (технологическое) горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических, химических производств, нефтегазоперерабатывающих производств
2)
производственной базы (здания, помещения) на праве собственности или иных законных основаниях, которая должна быть оснащена в соответствии с заявленными подвидами деятельности и включать наличие:
копии документов, подтверждающих право собственности или иные законные основания
для проектирования (технологических) горных и нефтегазоперерабатывающих производств, проектирования добычи твердых полезных ископаемых (за исключением общераспространенных полезных ископаемых), нефти, газа, нефтегазоконденсата; составления проектов и технологических регламентов на разработку месторождений твердых полезных ископаемых, нефтегазовых месторождений; составления технико-экономического обоснования проектов разработки нефтегазовых месторождений;
проектирования (технологического) нефтехимических, химических производств - лицензионного программного обеспечения для проектирования, электронно-вычислительных машин, специальных средств оргтехники (принтеры, копировальная техника, плоттеры и иное оборудование)
форма сведений, содержащих информацию о наличии лицензионного программного обеспечения для проектирования, электронно-вычислительных машин, специальных средств оргтехники (принтеры, копировальная техника, плоттеры и иное оборудование) *
для эксплуатации горных производств, добычи твердых полезных ископаемых (за исключением общераспространенных полезных ископаемых), нефти, газа, нефтегазоконденсата; вскрытия и разработки месторождений твердых полезных ископаемых открытым и подземным способами; ведения технологических работ на месторождениях; ликвидационных работ по закрытию рудников и шахт - инженерных сооружений, машин, механизмов, инструментов, спецтранспорта, оборудования, измерительного оборудования и контролируемого технологического процесса
форма сведений, содержащих информацию о наличии инженерных сооружений, машин, механизмов, инструментов, спецтранспорта, оборудования, измерительного оборудования и контролируемого технологического процесса*
для производства взрывных работ для добычи полезных ископаемых:

7. Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу жөніндегі қызмет үшін:
1) осы саладағы мамандығы бойынша жоғары немесе орта арнайы білімі және осы саладағы мамандығы бойынша кемінде жарты жыл жұмыс тәжірибесі бар бiлiктi басшылар мен мамандар құрамы туралы ақпарат:
қызметкердің Т.А.Ә. __________________________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы _____________________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
осы саладағы жұмыс өтiлi ___________________________________.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 8 қазандағы
№ 1066 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1796 қаулысымен
бекітілген
Өнеркәсіп саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшiн біліктілік
талаптары және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттардың
тiзбесі
Біліктілік талаптары
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1. Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия, химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану, мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалау (технологиялық) бойынша қызмет үшін мыналардың болуы:
1)
қызметтің лицензияланатын түрлері мен кіші түрлерін (жұмыстарын) орындаудың технологиялық регламенті
заңды тұлғалар үшiн – мөрмен және өтiнiш берушiнің бiрiншi басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның қолымен, жеке тұлғалар үшін – өтініш берушінің қолымен куәландырылған қызметтің лицензияланатын түрлері мен кіші түрлерін (жұмыстарын) орындау технологиясын сипаттайтын технологиялық регламенті
тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия, химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық), мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалау (технологиялық) бойынша қызмет үшін талап етілмейді
2)
меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде өндірістік база (ғимарат, үй-жайлар), ал өтініш берілген кіші қызмет түрлеріне сәйкес жабдықталуы және мыналарды қамтуы тиіс:
меншік құқығын немесе өзге де заңды негіздерді растайтын құжаттардың көшірмелері
тау-кен және мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалау, қатты пайдалы қазбаларды (кең таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда), мұнайды, газды, мұнай-газ конденсатын өндiрудi жобалау; қатты пайдалы қазбалардың кен орындарын, мұнай-газ кен орындарын игеруге арналған жобалар мен технологиялық регламенттерді жасау; мұнай-газ кен орындарын әзірлеу жобаларының техникалық-экономикалық негіздемесін жасау үшін;
мұнай-химиялық, химиялық өндірістерді жобалау үшін – жобалау үшін лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етудің, электронды-есептеу машиналарының, арнайы ұйымдық техника құралдарының (принтерлер, көбейту-көшіру техникасы, плоттерлер және өзге де жабдық)
жобалау үшін лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етудің электронды-есептеу машиналарының, арнайы ұйымдастыру техникасының (принтерлер, көбейту-көшіру техникасы, плоттерлер және өзге де жабдықтар) болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
тау-кен өндірісін пайдалану, қатты пайдалы қазбаларды (кең таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда), мұнайды, газды, мұнай-газ конденсатын өндiру; ашық және жер асты тәсiлдерiмен қатты пайдалы қазбалардың кен орындарын ашу және әзiрлеу; кен орындарында технологиялық жұмыстарды жүргізу; кенiштер мен шахталарды жабу жөніндегі тарату жұмыстарын жүргізу үшін – инженерлік құрылыстар, машиналар, тетіктер, құралдар, арнайы көліктер, жабдықтар, өлшеу жабдықтары және бақыланатын технологиялық процесс
инженерлік құрылыстардың, машиналардың, тетіктердің, құралдардың, арнайы көліктердің, жабдықтардың, өлшеу жабдықтарының және бақыланатын технологиялық процестің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
пайдалы қазбаларды өндiру үшiн жарылыс жұмыстарын жүргiзу үшін:

1) лицензии либо договора со специализированной организацией, имеющей лицензию на работу со взрывчатыми веществами;
2) бурового станка для бурения скважин
форма сведений, содержащих информацию о наличии лицензии либо договора со:
специализированной организацией, имеющей лицензию на работу со взрывчатыми веществами;
бурового станка для бурения скважин*
для каротажных работ в нефтяных, газовых скважинах - каротажной станции (скважинных приборов и зондов, наземной аппаратуры для регистрации показаний приборов и зондов, специального (каротажного) кабеля, лебедки для спускоподъемных операций в скважине)
форма сведений, содержащих информацию о наличии каротажной станции (скважинных приборов и зондов, наземной аппаратуры для регистрации показаний приборов и зондов, специального (каротажного) кабеля, лебедки для спускоподъемных операций в скважине)*
для прострелочно-взрывных работ в нефтяных, газовых скважинах:
1) лицензии либо договора со специализированной организацией, имеющей лицензию на работу со взрывчатыми веществами;
2) перфорационного оборудования и (или) системы
форма сведений, содержащих информацию о наличии:
лицензии либо договора со специализированной организацией, имеющей лицензию на работу со взрывчатыми веществами;
перфорационного оборудования и (или) системы*
для бурения нефтяных, газовых скважин, в том числе на море и внутренних водоемах - буровой установки, долота, буровых труб, противовыбросового оборудования, подъемных агрегатов
форма сведений, содержащих информацию о наличии буровой установки, долота, буровых труб, противовыбросового оборудования, подъемных агрегатов*
для подземного и капитального ремонта скважин; демонтажа оборудования и агрегатов; установки подъемника скважин;
для испытания после ремонта скважин;
форма сведений, содержащих информацию о наличии технологического оборудования*
для промывки, цементации, опробования и освоения скважин - соответствующего технологического оборудования
для повышения нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличения производительности скважин - комплекса технических средств, специализированной техники и технологии для повышения нефтеотдачи пластов
форма сведений, содержащих информацию о наличии комплекса технических средств, специализированной техники и технологии для повышения нефтеотдачи пластов*
для работ по предотвращению и ликвидации нефтяных разливов на суше и море, самоизливающихся скважин, нефтяных и газовых выбросов (за исключением противофонтанных работ), консервации скважин - нефтесборного устройства на море (скиммера), плавающих резервуаров, боновых заграждений; техники и оборудования для сбора нефти на суше; цементировочного агрегата; противовыбросового оборудования
форма сведений, содержащих информацию о наличии нефтесборного устройства на море (скиммера), плавающих резервуаров, боновых заграждений; техники и оборудования для сбора нефти на суше; цементировочного агрегата; противовыбросового оборудования*
для эксплуатации нефтехимических, химических производств:

1) лицензия не жарылғыш заттармен жұмыс жасауға лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен жасалған шарт;
2) ұңғымаларды бұрғылауға арналған бұрғылау станогы
лицензияның не жарылғыш заттармен жұмыс жасауға лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен жасалған шарттың;
ұңғымаларды бұрғылауға арналған бұрғылау станогының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
мұнай, газ ұңғымаларындағы каротаж жұмыстарын жүргiзу үшін:
каротаж станциялары (ұңғымалық аспаптар мен зондтар, аспаптар мен зондтардың көрсеткіштерін тіркеуге арналған жер үсті аппараттары, арнайы (каротаждық) кабель, ұңғымада түсіру-көтеру операцияларына арналған жүк шығыр)
каротаж станциялардың (ұңғымалық аспаптар мен зондтардың, аспаптар мен зондтардың көрсеткіштерін тіркеуге арналған жер үсті аппараттарының, арнайы (каротаждық) кабельдің, ұңғымада түсіру-көтеру операцияларына арналған жүк шығырдың) болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
мұнай, газ ұңғымаларындағы атқылау-жару жұмыстарын жүргiзу үшін:
1) лицензияның не жарылғыш заттармен жұмыс істеуге лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен жасалған шарт;
2) перфорациялық жабдық және (немесе) жүйе
лицензияның не жарылғыш заттармен жұмыс істеуге лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен жасалған шарттың;
перфорациялық жабдықтың және (немесе) жүйенің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
мұнай, газ ұңғымаларын, оның ішінде теңізде және ішкі су қоймаларында бұрғылау үшін – бұрғылау қондырғылары, қашау, шегенделген құбырлар, шығарындыға қарсы жабдықтар, көтергіш агрегаттар
бұрғылау қондырғыларының, қашаудың, шегенделген құбырлардың, шығарындыға қарсы жабдықтардың, көтергіш агрегаттардың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
ұңғымаларды жер астында және күрделi жөндеу;
жабдықтар мен агрегаттарды бөлшектеу;
ұңғымалар көтергiшiн орнату үшін;
ұңғымаларды жөндеуден кейiн сынау;
ұңғымаларды жуу, цементтеу, сынап көру және игеру үшін – тиісті технологиялық жабдықтар
тиісті технологиялық жабдықтардың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
мұнай қабаттарының мұнай беруiн арттыру және ұңғымалардың өнiмдiлiгiн ұлғайту үшін – техникалық құралдар кешені, қабаттардың мұнай беруін арттыру үшін мамандандырылған техника мен технология
техникалық құралдар кешенінің, қабаттардың мұнай беруін арттыру үшін мамандандырылған техника мен технологияның болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
құрлықта және теңiзде мұнай төгiлуiнiң, ұңғымалардың өздiгiнен атқылауының, мұнай және газ шығарындыларының (бұрқаққа қарсы жұмыстарды қоспағанда) алдын алу және оларды жою жөнiндегi жұмыстар, ұңғымаларды консервациялау жұмыстары үшін – теңіздегі мұнай жинау құрылғысы (скиммер), жүзуші резервуарлар, бонолық тосқауылдар; құрлықта мұнай жинауға арналған техникалар мен жабдықтар, цементтейтін агрегаттар; шығарындыға қарсы жабдық
теңіздегі мұнай жинау құрылғысының (скиммер), жүзуші резервуарлардың, бонолық тосқауылдардың; құрлықта мұнай жинауға арналған техникалар мен жабдықтардың, цементтейтін агрегаттардың, шығарындыға қарсы жабдықтың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
мұнай-химия, химия өндiрiстерiн пайдалану үшін:

1) механизмов, технологических линий, установок подготовки, переработки сырья, специально оборудованных складов, помещений и емкостей для хранения сырья, готовой продукции, взрывопожароопасных, ядовитых сильнодействующих веществ, на праве собственности или иных законных основаниях;
2) аккредитованной лаборатории по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям
форма сведений, содержащих информацию о наличии:
механизмов, технологических линий, установок подготовки, переработки сырья, специально оборудованных складов, помещений и емкостей для хранения сырья, готовой продукции, взрывопожароопасных, ядовитых сильнодействующих веществ, на праве собственности или иных законных основаниях;
аккредитованной лаборатории по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям*
3)
ответственных лиц или служб, обеспечивающих:
эксплуатацию и техническое обслуживание машин, механизмов, транспортных средств, приборов, оборудования;
контроль безопасности труда;
метрологический контроль;
маркшейдерские работы (не распространяется на подвид деятельности «эксплуатация нефтехимических, химических производств»);
соблюдение технологического процесса и выпуск продукции заданного качества (не распространяется на подвиды деятельности горного производства);
охрану окружающей среды.
копии приказов о создании данных служб и (или) назначении ответственных лиц
не требуется для деятельности по проектированию (технологическое) горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических, химических производств, нефтегазоперерабатывающих производств.
4)
квалификационного состава технических руководителей и специалистов, отвечающих соответствующему образовательному уровню (для технических руководителей - высшее техническое образование, для специалистов – минимум среднее специальное образование в соответствующей сфере), и наличия опыта практической работы по лицензируемому подвиду деятельности в соответствующей отрасли для технических руководителей - не менее 3 лет
заверенные печатью и подписью первого руководителя заявителя или замещающего его лица – для юридических лиц, подписью заявителя – для физических лиц, штатное расписание и сводная таблица, включающая следующую информацию: фамилия, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы в соответствующей области
2. Для подвида деятельности по эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов
1)
в собственности или на иных законных основаниях магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов, диагностических, контрольно-измерительных приборов, а также инструментов, оборудования, обеспечивающих эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов

1) меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тетіктер, технологиялық желiлер, шикiзатты дайындау, қайта өңдеу қондырғылары, шикiзатты, дайын өнiмдердi, жарылыс-өрт қауiптi, улы күштi әсер ететiн заттарды сақтау үшiн арнайы жабдықталған қоймалар, үй-жайлар және сыйымдылықтар;
2) өнiмнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестiгiн бақылау бойынша аккредиттелген зертхана
тетіктердің, технологиялық желiлердiң, меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде шикiзатты дайындау, қайта өңдеу қондырғыларының, шикiзатты, дайын өнiмдердi, жарылыс-өрт қауiптi, улы күштi әсер ететiн заттарды сақтау үшiн арнайы жабдықталған қоймалардың, үй-жайлардың және сыйымдылықтардың;
өнiмнің стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестiгiн бақылау бойынша аккредиттелген зертхананың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
3)
мыналарды:
машиналарды, тетіктерді, көлік құралдарын, аспаптарды, жабдықтарды пайдалануды және оларға техникалық қызмет көрсетуді;
еңбек қауіпсіздігін бақылауды;
метрологиялық бақылауды;
маркшейдерлік жұмыстарды («мұнай-химия, химия өндiрiстерiн пайдалану» қызметінің кіші түріне қолданылмайды);
технологиялық процесті сақтауды және берілген сападағы өнімнің шығарылуын сақтауды (тау-кен өндірісінің қызметтерінің кіші түрлеріне қолданылмайды);
қоршаған ортаны қорғауды қамтамасыз ететін жауапты тұлғалар немесе қызметтер
осы қызметтерді құру және (немесе) жауапты адамдарды тағайындау туралы бұйрықтардың көшірмелері
тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия, химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық), мұнай-газ өңдеу өндірістерін жобалау (технологиялық) бойынша қызмет үшін талап етілмейді
4)
тиісті білім деңгейіне жауап беретін техникалық басшылар мен мамандардың біліктілік құрамы (техникалық басшылар үшін – жоғары техникалық білім, мамандар үшін – кемінде орта арнайы білім) және техникалық басшылар үшін тиісті салада лицензияланатын қызметтің кіші түрі бойынша кемінде 3 жыл практикалық жұмыс тәжірибесінің болуы
заңды тұлғалар үшiн – мөрмен және өтiнiш берушiнің бiрiншi басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның қолымен, жеке тұлғалар үшін – өтініш берушінің қолымен расталған штат кестесі және мынадай ақпаратты: тегін, атын, әкесінің атын, білімі бойынша мамандығын, лауазымын, тиісті салада жұмыс өтілін қамтитын жиынтық кесте
2. Магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану бойынша қызметтің кіші түрі үшін
1)
меншiгiнде немесе өзге де заңды негiздерде магистральдық газ құбырлары, мұнай құбырлары, мұнай өнiмдерi құбырларының диагностикалық, бақылау-өлшеу аспаптары, сондай-ақ магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалануды қамтамасыз ететiн құралдар, жабдықтар

1. Форма сведений, содержащих информацию о наличии в собственности или на иных законных основаниях магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов, диагностических, контрольно-измерительных приборов, а также инструментов, оборудования, обеспечивающих эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов, с указанием информации по техническим характеристикам основного оборудования, а также перечень производственных активов, находящихся на балансе заявителя*
информация о зарегистрированных правах на недвижимое имущество и его технических характеристиках не представляется в случае наличия возможности получения данных из государственной базы данных «Регистр недвижимости»
2. Копии правоустанавливающих документов
2)
служб, обеспечивающих:
эксплуатацию и техническое обслуживание оборудования;
соблюдение технологического процесса эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов;
охрану труда и технику безопасности;
охрану окружающей среды;
метрологический контроль
форма сведений о наличии приказов о создании данных служб*
3)
состава (не менее 70 % от общей численности производственного персонала) квалифицированных технических руководителей и специалистов, отвечающих соответствующему образовательному уровню (для руководителей – высшее образование в нефтегазовой сфере, для специалистов – среднее специальное образование в нефтегазовой сфере) и имеющих опыт работы по специальности в данной области – не менее одного года
форма сведений, включающих информацию по штатному расписанию, по каждому из работников: фамилию, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы по специальности в данной области*
Производственный персонал - персонал, работающий непосредственно на производстве и напрямую связанный с производственным процессом предприятия, за исключением административно-управленческого персонала (АУП)
4)
утвержденных в установленном порядке:
программ и мероприятий по охране окружающей среды,
технике безопасности; программ по реконструкции, модернизации действующих производственных объектов с использованием современного оборудования и технологий;
планов (программ) выполнения ремонтных работ;
плана ликвидации аварий
копии соответствующих планов, программ и мероприятий
3. Для деятельности по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения
1)
состава квалифицированных руководителей и специалистов, имеющих высшее или среднее специальное образование по специальности в данной области и опыт работы по специальности в данной области - не менее полгода
Форма сведений, включающая информацию по каждому из работников: фамилию, имя, отчество, специальность по образованию, должность, стаж работы в данной области*

1. Меншiгiнде немесе өзге де заңды негiздерде магистральдық газ құбырларының, мұнай құбырларының, мұнай өнiмдерi құбырларының, диагностикалық, бақылау-өлшеу аспаптарының, сондай-ақ негiзгi жабдықтың техникалық сипаттамалары бойынша ақпаратты, сондай-ақ өтiнiш берушiнiң теңгерiмiндегi негiзгi өндiрiстiк активтердiң тiзбесiн көрсете отырып, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалануды қамтамасыз ететiн құралдардың, жабдықтардың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
2. Құқық белгiлейтiн құжаттардың көшiрмелерi
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтары және оның техникалық сипаттамалары туралы ақпарат «Жылжымайтын мүлікті тіркеу» мемлекеттік деректер базасынан деректер алу мүмкіндігі болған жағдайда ұсынылмайды
2)
жабдықтарды пайдалануды және оларға техникалық қызмет көрсетудi;
магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдаланудың технологиялық процесiн сақтауды;
еңбекті қорғау мен қауiпсiздiк техникасын;
қоршаған ортаны қорғауды;
метрологиялық бақылауды қамтамасыз ететiн қызметтер
осы қызметтердi құру туралы бұйрықтардың болуы туралы мәліметтер нысаны*
3)
тиiстi бiлiм деңгейiне (басшылар үшiн - мұнай-газ саласындағы жоғары бiлiм, мамандар үшiн - мұнай-газ саласындағы орта арнайы бiлiм) жауап беретiн және осы саладағы мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс тәжірибесі бар бiлiктi техникалық басшылар мен мамандар құрамы (өндiрiстiк персоналдың жалпы санының кемінде 70 %-ы)
қызметкерлердің әрқайсысы бойынша штат кестесі бойынша: тегi, аты, әкесiнiң аты, бiлiмi бойынша мамандығы, лауазымы, осы саладағы мамандығы бойынша жұмыс өтiлi жөніндегі ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
өндірістік персонал – әкімшілік-басқарушы персоналды (ӘБП) қоспағанда, өндірісте тікелей жұмыс істейтін және кәсіпорынның өндірістік процесімен тікелей байланысты персонал
4)
белгiленген тәртiппен бекiтiлген:
қоршаған ортаны қорғау, қауiпсiздiк техникасы жөнiндегi бағдарламалар мен iс-шаралар;
заманауи жабдықтар мен технологияларды пайдалана отырып жұмыс істейтін өндiрiстiк объектiлердi реконструкциялау, жаңғырту жөнiндегi бағдарламалар;
жөндеу жұмыстарын орындау жоспарлары (бағдарламалары);
аварияларды жою жоспары
тиісті жоспарлар, бағдарламалар мен іс-шаралардың көшірмелері
3. Электрмен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметі үшін
1)
Осы саладағы мамандық бойынша жоғары немесе орта арнайы білімі және осы саладағы мамандық бойынша кемінде жарты жыл жұмыс тәжірибесі бар бiлiктi басшылар мен мамандар құрамы
қызметкерлердің әрқайсысы бойынша тегiн, атын, әкесiнiң атын, бiлiмi бойынша мамандығын, лауазымын, осы саладағы жұмыс өтiлiн қамтитын мәліметтер нысаны*

2)
служб (персонала), обеспечивающих:
1) работу с потребителями - абонентские службы, участки;
2) оперативно-диспетчерскую деятельность или договор (протокола намерений) с правомочным диспетчерским центром по оказанию диспетчерских услуг
1) копия приказа о создании абонентской службы (персонала), обеспечивающей работу с потребителями;
2) копия приказа о создании оперативно-диспетчерской службы (персонала) либо договор (протокол намерений) с правомочным диспетчерским центром на оказание диспетчерских услуг
3)
оборотных средств в размере не менее 10 000 месячных расчетных показателей, подтвержденных банковской справкой
справка банка
4)
технической возможности поставки электрической энергии потребителям, в том числе и за пределы региона
договора или протокола намерений между заявителем и энергопроизводящей и энергопередающей организациями на поставку и передачу и (или) распределение электрической энергии с условием резервного замещения на случаи аварий
5)
на праве собственности или иных законных основаниях здания или помещения для работы с потребителями и размещения абонентских служб
копии правоустанавливающих документов
4. Для деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам требуется наличие:
1)
специализированной производственной базы на праве собственности, огороженной и включающей:
место для хранения баллонов с кислородом и пропаном;
контейнеры, короба или площадку для раздельного хранения лома и отходов черных и цветных металлов и сплавов по группам, видам, маркам и сортам;
закрытое помещение либо заасфальтированное или имеющее твердое покрытие место для сбора (заготовки), хранения и переработки лома и отходов цветных и черных металлов;
специальную площадку или производственное помещение с оборудованием и инструментами для сортировки, резки и пакетирования лома и отходов цветных и черных металлов;
хранилище для взрывоопасного лома и отходов цветных и черных металлов, оснащенное средствами пожаротушения;
служебное помещение для размещения работающего персонала;
стационарное или мобильное грузоподъемное оборудование, а также приспособления по грузоподъемности соответствующее технологическому процессу для проведения данных работ, утвержденному на предприятии, и имеющее соответствующие разрешительные документы на их эксплуатацию;
оборудование, соответствующее технологическому процессу на предприятии для резки, разделки лома цветных и черных металлов, а также пресс и/или гидроножницы для переработки лома цветных и черных металлов;
средства измерений (автомобильные или железнодорожные весы и/или другие средства измерений) с сертификатами об их поверке;
дозиметрическое или радиометрическое оборудование для измерения уровня радиации лома и отходов цветных и черных металлов с сертификатами об их поверке.
Указанные требования также предъявляются при открытии филиала, осуществляющего деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов. Юридические лица, имеющие лицензию, имеют право принимать лом и отходы цветных и черных металлов у физических лиц, кроме лома электротехнического, военного и ракетно-космического происхождения, кабелей линий связи, рельсов, элементов железнодорожного полотна и подвижного состава, бывших в употреблении, крышек канализационных люков.
форма сведений, содержащих информацию о наличии специализированной производственной базы на праве собственности*

2)
1) тұтынушылармен жұмысты қамтамасыз ететін қызметтер (персоналдар) – абоненттiк қызметтер, учаскелер;
2) жедел диспетчерлiк қызметтi қамтамасыз ететін қызметтер (персоналдар) немесе диспетчерлiк қызметтер көрсету жөнiндегi заңды диспетчерлiк орталықпен шартты (ниеттер хаттамасын) қамтамасыз ететiн қызметтер (персонал)
1) тұтынушылармен жұмысты қамтамасыз ететін абоненттік қызметті (персоналды) құру туралы бұйрықтың көшірмесі;
2) жедел диспетчерлiк қызметтi (персоналды) құру туралы бұйрықтың не диспетчерлiк қызметтер көрсетуге құқылы диспетчерлiк орталықпен шарттың (ниет хаттамасының) көшірмесі
3)
банк анықтамасымен расталған кемiнде 10000 айлық есептiк көрсеткiш мөлшеріндегі айналым қаражаты
банк анықтамасы
4)
тұтынушыларға, оның iшiнде өңiрден тыс жерлерге электр энергиясын жеткiзудiң техникалық мүмкiндiгi
өтiнiш берушi мен энергия өндiрушi және энергия берушi ұйымдардың арасында авария болған жағдайда резервтен орнын толтыру шартымен электр энергиясын жеткiзуге және беруге және (немесе) таратуға арналған шарттар немесе ниеттер хаттамалары
5)
меншiк құқығында немесе өзге де заңды негiздерде тұтынушылармен жұмыс iстеуге және абоненттiк қызметтердi орналастыруға арналған ғимарат немесе үй-жай
құқық белгiлейтiн құжаттардың көшiрмелерi
4. Құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары мен (немесе) қалдықтары болған заңды тұлғаларда жеке өндірісінің барысында және мүлік кешенін сатып алу нәтижесінде құрылған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу бойынша қызметті қоспағанда заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзуi жөнiндегi қызмет үшін
1)
жеке меншiк құқығындағы қоршалған және мыналарды:
оттегi және пропаны бар баллондарды сақтауға арналған орынды;
қара және түстi металдардың сынықтары мен қалдықтарын және қорытпаларды топтары, түрлерi, маркалары мен сұрыптары бойынша бөлiп сақтауға арналған контейнерлердi, қораптарды немесе алаңдарды;
түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинауға (дайындауға), сақтауға және қайта өңдеуге арналған жабық үй-жайды не асфальтталған немесе қатты жамылғылы орынды;
сынықтар мен қалдықтарды сұрыптауға, кесуге және пакеттеуге арналған жабдығы мен құралдары бар арнайы алаңдарды немесе өндiрiстiк үй-жайларды;
өрт сөндiру құралдарымен жарақтандырылған түстi және қара металдардың жарылу қаупi бар сынықтары мен қалдықтарына арналған қойманы;
жұмыс істеп жатқан персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайды;
кәсіпорында бекітілген және оларды пайдалануға тиісті рұқсат беру құжаттары бар стационарлық немесе ұтқыр жүк көтергiш жабдықты, сондай-ақ жүк көтеру бойынша осы жұмыстарды жүргізу үшін технологиялық процеске сәйкес келетін құралдарды;
кәсіпорында технологиялық процеске сәйкес келетін түсті және қара металдардың сынықтарын кесуге, өңдеуге арналған жабдықты, сондай-ақ түсті және қара металдардың сынықтарын қайта өңдеуге арналған престердi және/немесе гидроқайшыларды;
олардың салыстырып тексерiлгенi туралы сертификаты бар өлшем құралдарын (автомобиль немесе темiр жол таразыларын және/немесе басқа да өлшем құралдарын);
олардың салыстырып тексерiлгенi туралы сертификаты бар түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтары радиациясының деңгейiн өлшеуге арналған дозиметрлiк немесе радиометрлiк жабдықты қамтитын мамандандырылған өндiрiстiк база.
Көрсетiлген талаптар түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын филиалды ашқан кезде қойылады. Лицензиясы бар заңды тұлғалар жеке тұлғалардан шығу тегi электр-техникалық, әскери және зымыран-ғарыштық сынықтан, байланыс желiсiнiң кабельдерiнен, рельстерден, бұрын қолданыста болған темiр жол төсемi мен жылжымалы құрам элементтерiнен, кәрiз люктерiнiң қақпақтарынан басқа, түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын қабылдауға құқылы.

2)
автотранспорта (грузового), находящегося в аренде или на любом законном основании, для перевозки лома и отходов цветных и черных металлов
форма сведений, содержащих информацию о наличии автотранспорта (грузового), находящегося на праве собственности или иных законных основании, для перевозки лома и отходов цветных и черных металлов*
3)
земельного участка либо его доли с подъездными путями для автотранспорта и/или подъездными железнодорожными путями-тупиками на праве собственности или аренды следующих размеров:
для работы с ломом и отходами цветных металлов - не менее 400 кв. м;
для работы с ломом и отходами черных металлов - не менее 1000 кв. м
форма сведений, содержащих информацию о наличии земельного участка либо его доли с подъездными путями для автотранспорта и/или подъездными железнодорожными путями-тупиками на праве собственности или аренды*
4)
квалифицированного персонала для работы на применяемом оборудовании в соответствии с технологическим процессом по переработке цветных и черных металлов на предприятии
форма сведений, содержащих информацию о фамилии, имени, отчестве, специальности по образованию, должности, стаже работы в соответствующей области квалифицированного персонала и прохождении им специальной подготовки для работы с используемым оборудованием*
5)
для открытия приемного пункта, являющегося частью специализированной производственной базы юридического лица или его филиала, территориально расположенного в ином месте региона по месту регистрации юридического лица или филиала, осуществляющего деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов, требуется наличие:
1) помещения, приспособленного для работы с наличными деньгами (сейф или специально оборудованная касса, средства связи, контрольно-кассовый аппарат с фискальной памятью);
2) весового хозяйства, внесенного в реестр государственной системы обеспечения единства измерений, имеющего действующий сертификат о поверке;
3) вывески с указанием принадлежности приемного пункта юридическому лицу, номера и даты выдачи лицензии, режима работы;
4) площади не менее 200 кв. м.
форма сведений, содержащих информацию о наличии помещения, приспособленного для работы с наличными деньгами (сейф или специально оборудованная касса, средства связи, контрольно-кассовый аппарат с фискальной памятью), средств измерений (автомобильные или железнодорожные весы и другие средства измерений) с сертификатами об их поверке, вывески с указанием принадлежности приемного пункта выдачи лицензии юридическому лицу, номера и даты, режима работы, площади не менее 200 кв. м.*
Настоящие квалификационные требования не распространяются на деятельность по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и/или отходы цветных и/или черных металлов. Такие юридические лица реализуют лом и отходы цветных и черных металлов только юридическим лицам, имеющим лицензию на сбор (заготовку), хранение, переработку и реализацию лома и отходов цветных и черных металлов в Республике Казахстан.
Примечание: * форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сфере промышленности.

2)
түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын тасымалдау үшiн жалдаудағы немесе кез-келген заңды негіздегі (жүк) автокөлiк
түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын тасымалдау үшiн жеке меншiк құқығындағы немесе заңды негіздегі (жүк) автокөлiктің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
3)
мынадай мөлшерлерде:
түстi металдардың сынықтарымен және қалдықтарымен жұмыс iстеу үшiн - кемiнде 400 ш.м.;
қара металдардың сынықтарымен және қалдықтарымен жұмыс iстеу үшiн - кемiнде 1000 ш.м. автокөлiк үшiн кiреберiс жолдары бар және/немесе кiреберiс темiр жол тұйықтары бар жеке меншiк немесе жалға алу құқығындағы жер учаскесi не оның үлесi
автокөлiк үшiн кiреберiс жолдары бар және/немесе кiреберiс темiр жол тұйықтары бар жеке меншiк немесе жалға алу құқығындағы жер учаскесiнің не оның үлесiнің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
4)
кәсіпорында түсті және қара металдарды қайта өңдеу бойынша технологиялық процеске сәйкес пайдаланылатын жабдықпен жұмыс iстеу үшiн бiлiктi персонал
бiлiктi персоналдың тегi, аты, әкесiнiң аты, бiлiмi бойынша мамандығы, лауазымы, мамандығы бойынша осы саладағы жұмыс өтiлi және олардың пайдаланылатын жабдықпен жұмыс iстеу үшiн арнайы даярлықтан өткені туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
5)
түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзуi жөнiндегi қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның немесе оның өңірдің өзге жерінде орналасқан филиалының, мамандандырылған өндiрiстiк базаның бөлігі болып табылатын қабылдау пунктiн ашу үшін мыналардың болуы талап етіледі:
1) қолма-қол ақшамен жұмысқа ыңғайланған (сейф немесе арнайы жабдықталған касса, байланыс құралдары, фискальдық жадысы бар бақылау-кассалық аппарат) үй-жай;
2) өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген, олардың салыстырып тексерiлгенi туралы сертификаты бар таразы шаруашылығы;
3) қабылдау пунктiнiң заңды тұлғаға тиесiлiлiгi, лицензия нөмiрi мен берілген күні, жұмыс режимi көрсетiлген маңдайша;
4) кемiнде 200 ш.м алаң.
қолма-қол ақшамен жұмысқа ыңғайланған (сейф немесе арнайы жабдықталған касса, байланыс құралдары, фискальдық жадысы бар бақылау-кассалық аппарат) үй-жай, олардың салыстырып тексерiлгенi туралы сертификаты бар өлшем құралдары (автомобиль немесе темiр жол таразыларын және басқа да өлшем құралдары), қабылдау пунктiнiң заңды тұлғаға тиесiлiлiгi, лицензия нөмiрi, жұмыс режимi көрсетiлген маңдайша, кемiнде 200 ш.м алаңның болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны*
Осы бiлiктiлiк талаптары заңды тұлғалардың өз өндiрiсi барысында және құрамында түстi және/немесе қара металл сынықтары және/немесе қалдықтары болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметке қолданылмайды. Мұндай заңды тұлғалар түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын Қазақстан Республикасында түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауға (дайындауға), сақтауға, қайта өңдеуге және өткiзуге лицензиясы бар заңды тұлғаларға ғана өткiзе алады.
Ескертпе: * осы өнеркәсіп саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшiн біліктілік талаптарына және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттардың тiзбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны