О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2012 года № 705 "Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы видов животных, их частей и дериватов, находящихся под угрозой исчезновения"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1103. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1108
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2015 № 1108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2012 года № 705 «Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы видов животных, их частей и дериватов, находящихся под угрозой исчезновения» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 54, ст. 725) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения.»;
в Правилах выдачи административным органом разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы видов животных, их частей и дериватов, находящихся под угрозой исчезновения, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Правила выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Правила выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 24-12) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира.»;
в разделе «2. Порядок выдачи административным органом разрешения на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы видов животных, их частей и дериватов, находящихся под угрозой исчезновения»:
заголовок изложить в следующей редакции:

"Әкiмшiлiк органның құрып кету қаупi төнген жануарлар түрлерiн, олардың бөлiктерi мен дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беру қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 мамырдағы № 705 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1103 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1108 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.12.2015 № 1108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Әкiмшiлiк органның құрып кету қаупi төнген жануарлар түрлерiн, олардың бөлiктерi мен дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беру қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 мамырдағы № 705 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 54, № 725-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттар беру қағидаларын бекiту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттар беру қағидалары бекiтілсін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Әкiмшiлiк органның құрып кету қаупi төнген жануарлар түрлерiн, олардың бөліктері мен дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беру қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беру қағидалары»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттар беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 24-12) тармақшасына сәйкес әзірленді.»;
«Әкiмшiлiк органның құрып кету қаупi төнген жануарлар түрлерiн, олардың бөлiктерi мен дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беру тәртiбi» деген 2-бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

«2. Порядок выдачи административным органом разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, попадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения»;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Для получения научного заключения на ввоз, вывоз образцов заявитель направляет в бумажной форме, либо через портал информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование» в электронной форме заявление в научную организацию по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.»;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Для получения разрешения на ввоз, вывоз образцов заявитель направляет в бумажной форме, либо через портал информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование» в электронной форме заявление в административный орган по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.»;
часть вторую пункта 9 изложить в следующей редакции:
«К заявлению на ввоз образцов в административный орган прилагается разрешение на вывоз образцов страны – экспортера.»;
часть вторую пункта 15 изложить в следующей редакции:
«Для каждой партии образцов требуется отдельное разрешение.»;
в приложении 1 к указанным Правилам:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
«Приложение 1 к Правилам выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения»;
дополнить примечанием следующего содержания:
«Примечание:* Свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица.»;
в приложении 2 к указанным Правилам:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
«Приложение 2 к Правилам выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения»;
дополнить примечанием следующего содержания:
«Примечание:* Свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица.»;
в приложении 3 к указанным Правилам:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
«Приложение 3 к Правилам выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения»;
в графе «Конвенция о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (СИТЕС)»:
строки «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Ministry of Agriculture of the Republic of Kazakhstan» изложить в следующей редакции:
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
Ministry of Environment Protection of the Republic of Kazakhstan»;
приложение 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

«2. Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттар беру тәртiбi»;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Үлгілерді әкелуге, әкетуге ғылыми қорытынды алу үшін өтініш беруші осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ғылыми ұйымға қағаз нысанда не «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйесінің порталы арқылы электронды нысанда өтініш жібереді.»;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Үлгілерді әкелуге, әкетуге рұқсат алу үшін өтініш беруші осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік органға қағаз нысанда не «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйесінің порталы арқылы электронды нысанда өтініш жібереді.»;
9-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Үлгілерді әкелуге әкімшілік органға берілетін өтінішке экспорттаушы елдің үлгілерді әкетуге берген рұқсаты қоса тіркеледі.»;
15-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Үлгілердің әрбір топтамасы үшін жеке рұқсат талап етіледі.»;
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшада:
жоғарғы оң бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
«Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттар беру қағидаларына 1-қосымша»;
мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
«Ескертпе *: «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелер бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.»;
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшада:
жоғарғы оң бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
«Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттар беру қағидаларына 2-қосымша»;
мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
«Ескертпе *: «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы мәселелер бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.»;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымшада:
жоғарғы оң бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
«Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттар беру қағидаларына 3-қосымша»;
«Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция (СИТЕС)» деген бағанда:
«Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Ministry of Agriculture of the Republic of Kazakhstan» деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
Ministry of Environment Protection of the Republic of Kazakhstan»;
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 октября 2013 года № 1103
Приложение
к Правилам выдачи административным органом
разрешений на ввоз на территорию Республики
Казахстан и вывоз с территории
Республики Казахстан видов
животных, подпадающих под действие
Конвенции о международной торговле
видами дикой фауны и флоры,
находящимися под угрозой исчезновения
Журнал
выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию
Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов
животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле
видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
п/п
Кому
выдано
Наименование
образца
Кол-во
Куда/
откуда
Дата выдачи
и номер
разрешения
Ф.И.О
получателя,
доверенность
Подпись
получателя
1
2
3

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 18 қазандағы
№ 1103 қаулысына
қосымша
Әкімшілік органның Құрып кету
қаупі төнген жабайы фауна мен флора
түрлерімен халықаралық сауда туралы
конвенция қолданылатын жануарлар
түрлерін Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және Қазақстан
Республикасының аумағынан әкетуге
рұқсаттар беру қағидаларына
қосымша
Әкiмшiлiк органның Құрып кету қаупi төнген жабайы фауна мен
флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция
қолданылатын жануарлар түрлерiн Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетуге рұқсаттар беру
журналы
Р/с
Кімге берілді
Үлгінің атауы
Саны
Қайда/қайдан
Рұқсат берілген күн және нөмірі
Алушының Т.А.Ә., сенімхат
Алушының қолы
1
2
3