О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1507 "Об утверждении Стратегического плана Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2011-2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2013 года № 1134
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1507 «Об утверждении Стратегического плана Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 10-11, ст. 143) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «2. Анализ текущей ситуации и тенденции развития соответствующих отраслей (сфер) деятельности»:
в стратегическом направлении 2. «Содействие продуктивной занятости»:
«Основные параметры развития сферы» дополнить частями следующего содержания:
«Во исполнение поручения Главы государства № 01-7.1 от 23 января 2013 года постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 утверждена Дорожная карта занятости 2020, которая является логическим продолжением реализации дорожных карт 2009 и 2010 годов и Программы занятости 2020.
Вновь принятая Программа включает в себя механизмы антикризисного реагирования, повышения эффективности регулирования рынка труда, в том числе прогнозирования и мониторинга рынка труда, вовлечения малообеспеченного, безработного и самостоятельно занятого населения в активные меры содействия занятости.»;
в разделе «3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
стратегическое направление 2. «Содействие продуктивной занятости» изложить в следующей редакции:
«
Стратегическое направление 2. «Содействие продуктивной занятости»

"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1507 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 22 қазандағы № 1134 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1507 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 10-11, 143-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Ағымдағы ахуалды талдау және қызметтің тиiстi салаларының (аяларының) даму үрдiстерi» деген 2-бөлімде:
«Жұмыспен нәтижелі қамтуға жәрдемдесу» деген 2-стратегиялық бағытта:
«Саланы дамытудың негiзгi параметрлері» мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
«Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 қаулысымен 2009 және 2010 жылдардағы жол карталарын және Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асырудың логикалық жалғасы болып табылатын Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бекітілді.
Жаңадан қабылданған бағдарлама дағдарысқа қарсы ден қою, еңбек нарығын реттеудің тиімділігін арттыру, оның ішінде еңбек нарығын болжау және мониторингілеу, табысы аз, жұмыссыз және өзін-өзі жұмыспен қамтыған халықты жұмыспен қамтудың белсенді шараларына тарту тетіктерін қамтиды»;
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар мен нәтиже көрсеткiштерi» деген 3-бөлімде:
«Жұмыспен нәтижелі қамтуға жәрдемдесу» деген 2-стратегиялық бағыт мынадай редакцияда жазылсын:
«
2-стратегиялық бағыт. «Жұмыспен нәтижелі қамтуға жәрдемдесу»

57,9
67,5
57
58,5
64,9
60,5
61
Мероприятия для достижения показателей прямых результатов
срок реализации в плановом периоде
2011 г.
2012 г.
2013 г.
2014 г.
2015 г.
1
2
3
4
5
6
1. Формирование и актуализация Карты занятости
Х
Х
Х
2. Обеспечение разработки пятилетних прогнозов развития рынка труда
Х
3. Совершенствование законодательства и программных документов, направленных на обеспечение занятости населения.
Х
Х
Х
4. Оказание государственной поддержки лицам, направленным на социальные рабочие места, общественные работы, молодежную практику в рамках ДКЗ 2020 и программ развития регионов
Х
Х
Х
5. Повышение информированности населения по вопросам занятости населения
Х
Х
Х
Х
Х
»;
в стратегическом направлении 5. «Формирование эффективной системы социальной поддержки уязвимых категорий населения»:
в цели 5.1. «Повышение эффективности социальной поддержки»:
в задаче 5.1.1. «Развитие системы оказания специальных социальных услуг»:
строку:
«

57,9
67,5
57
58,5
64,9
60,5
61
Тiкелей нәтиже көрсеткiштерiне қол жеткiзуге арналған iс-шаралар
жоспарлы кезеңде iске асыру мерзiмi
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
1
2
3
4
5
6
1. Жұмыспен қамту картасын қалыптастыру және өзекті ету
Х
Х
Х
2. Еңбек нарығын дамытудың бес жылдық болжамдарын әзірлеуді қамтамасыз ету
Х
3. Халықты жұмыспен қамтуға бағытталған заңнаманы және бағдарламалық құжаттарды жетілдіру
Х
Х
Х
4. ЖЖК 2020 және өңірлерді дамыту бағдарламалары шеңберінде әлеуметтік жұмыс орындарына, қоғамдық жұмыстарға, жастар практикасына жіберілген адамдарға мемлекеттік қолдау көрсету
Х
Х
Х
5. Халықтың жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі хабардарлығын арттыру
Х
Х
Х
Х
Х
»
«Халықтың әлеуметтік тұрғыдан осал топтарын әлеуметтік қолдаудың тиімді жүйесін қалыптастыру» деген 5-стратегиялық бағытта:
«Әлеуметтік қолдаудың тиімділігін арттыру» деген 5.1-мақсатта:
«Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін дамыту» деген 5.1.1-міндетте:
мына:
«

2. Доля лиц, охваченных специальными социальными услугами, предоставляемыми субъектами частного сектора (в том числе, неправительственными организациями)
3,1
5,2
4,4
4,2
8
9,3
10,5
»
изложить в следующей редакции:
«
2. Доля лиц, охваченных специальными социальными услугами, предоставляемыми субъектами частного сектора (в том числе, неправительственными организациями)
3,1
5,2
4,4
4,2
4,9
9,3
10,5
»;
в разделе 5. «Межведомственное взаимодействие»:
строки:
«
Задача 2.1.2. Активизация безработных, самозанятого и малообеспеченного населения
Акимы областей, г.г. Астана, Алматы, МОН,
МЭРТ, АО «ФРП Даму»,
МФ, МИНТ, МСХ
Реализация предусмотренных Программой занятости 2020 совместных мероприятий в рамках первого направления «Обучение и содействие в трудоустройстве самозанятого, безработного и малообеспеченного населения».
МФ, МЭРТ, МСХ,
АО «ФРП Даму»
Реализация предусмотренных Программой занятости 2020 совместных мероприятий в рамках второго направления «Содействие развитию предпринимательства на селе».
АДСЖКХ, МФ, МЭРТ,
МСХ, акимы областей,
г.г. Астана, Алматы
Реализация предусмотренных Программой занятости 2020 совместных мероприятий в рамках третьего направления «Повышение мобильности трудовых ресурсов».
МЭРТ, МФ, акимы областей
Реализация предусмотренных Дорожной картой занятости 2020 совместных мероприятий в рамках четвертого направления «Развитие сельских населенных пунктов».
»
изложить в следующей редакции:
«
Задача 2.1.2. Активизация безработных, самозанятого и малообеспеченного населения
МРР, МФ, МЭБП, МОН,
МСХ, МИНТ, АО «ФРП Даму»,
акимы областей, г.г. Астаны, Алматы
Реализация предусмотренных Программой занятости 2020 совместных мероприятий в рамках ее направлений
МФ, МЭБП, МСХ,
АО «ФФПСХ» АО «ФРП «Даму»
Реализация предусмотренных ДКЗ 2020 совместных мероприятий в рамках первого направления «Обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно – коммунального хозяйства»
МФ, МЭБП, МСХ, АО «ФФПСХ» АО «ФРП «Даму»
Реализация предусмотренных ДКЗ 2020 совместных мероприятий в рамках второго направления «Создание рабочих мест через развитие предпринимательства и опорных сел»
МОН, МРР, МФ, МЭБП,
акимы областей, городов Астаны и Алматы
Реализация предусмотренных ДКЗ 2020 совместных мероприятий в рамках третьего направления «Содействие в трудоустройстве через обучение и переселение в рамках потребностей работодателя»
»;
в разделе 6 «Управление рисками»:
в стратегическом направлении «2. Содействие продуктивной занятости»:
строку:
«

2. Жеке сектор субъектiлері (оның iшiнде үкiметтiк емес ұйымдар) көрсететiн арнаулы әлеуметтiк қызметтермен қамтылған адамдардың үлесi
ресми деректер
%
3,1
5,2
4,4
4,2
8
9,3
10,5
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
2. Жеке сектор субъектілері (оның iшiнде үкiметтiк емес ұйымдар) көрсететін арнаулы әлеуметтік қызметтермен қамтылған адамдардың үлесі
ресми деректер
%
3,1
5,2
4,4
4,2
4,9
9,3
10,5
»;
«Ведомствоаралық іс-қимыл» деген 5-бөлімде:
мына:
«
2.1.2-міндет. Жұмыссыз, өз бетінше жұмыспен айналысушы және табысы аз адамдардың белсенділігін арттыру
Облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдері, БҒМ, ЭДСМ, «Даму» КДҚ» АҚ, Қаржымині, ИЖТМ, АШМ
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасында көзделген «Өз бетінше жұмыспен айналысушылар, жұмыссыз және табысы аз халықты оқыту және жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу» бірінші бағыты шеңберінде бірлескен іс-шараларды іске асыру.
Қаржымині, ЭДСМ, АШМ, «Даму» КДҚ» АҚ
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасында көзделген «Кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу» екінші бағытының шеңберінде бірлескен іс-шараларды іске асыру.
ҚТКШІА, Қаржымині, ЭДСМ, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдері
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасында көзделген «Еңбек ресурстарының ұтқырлығын арттыру» үшінші бағыты шеңберінде бірлескен іс-шараларды іске асыру.
ЭДСМ, Қаржымині, облыс әкімдері
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасында «Ауылдық елді мекендерді дамыту» төртінші бағыты шеңберінде көзделген іс-шараларды іске асыру
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
2.1.2-міндет.
Жұмыссыз, өз бетінше жұмыспен айналысушы және табысы аз адамдардың белсенділігін арттыру
ӨДМ, Қаржымині, ЭБЖМ, БҒМ, АШМ, ИЖТМ, «Даму» КДҚ» АҚ, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдері
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасында көзделген оның бағыттары шеңберінде бірлескен іс-шараларды іске асыру
Қаржымині, ЭБЖМ, АШМ, «АШҚҚҚ» АҚ, «Даму» КДҚ» АҚ
ЖЖК 2020 көзделген «Инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету» бірінші бағыты шеңберінде бірлескен іс-шараларды іске асыру
Қаржымині, ЭБЖМ, АШМ, «АШҚҚҚ» АҚ, «Даму» КДҚ» АҚ
ЖЖК 2020 көзделген «Ауылда кәсіпкерлікті дамыту арқылы жұмыс орындарын құру және тірек ауылдарды дамыту» екінші бағыты шеңберінде бірлескен іс-шараларды іске асыру
БҒМ, ӨДМ, Қаржымині, ЭБЖМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
ЖЖК 2020 көзделген «Жұмыс берушінің қажеттілігі шеңберінде оқыту және қоныс аудару арқылы жұмысқа орналасуға жәрдемдесу» үшінші бағыты шеңберінде бірлескен іс-шараларды іске асыру
»;
«Қатерлерді басқару» деген 6-бөлімде:
«Жұмыспен нәтижелі қамтуға жәрдемдесу» деген 2-стратегиялық бағытта:
мына:
«

1. Снижение спроса на рабочую силу и изменение структуры занятости вследствие экономической рецессии.
Рост безработицы.
Высвобождение рабочей силы вследствие реструктуризации, банкротства и приостановки предприятий.
Дисбаланс спроса и предложения на региональных рынках труда.
Низкий охват безработных и самозанятых граждан мероприятиями Программы занятости 2020.
Меры по сохранению рабочих мест и содействию занятости
Совместно с МИО разработка и реализация карт занятости регионов для регулирования спроса и предложения на рынке труда
»;
изложить в следующей редакции:
«
1. Снижение спроса на рабочую силу и изменение структуры занятости вследствие экономической рецессии.
Рост безработицы.
Высвобождение рабочей силы вследствие реструктуризации, банкротства и приостановки предприятий.
Дисбаланс спроса и предложения на региональных рынках труда.
Низкий охват безработных и самозанятых граждан мероприятиями ДКЗ 2020.
Меры по сохранению рабочих мест и содействию занятости.
Совместно с МИО разработка и реализация карт занятости регионов для регулирования спроса и предложения на рынке труда.
»;
в разделе «7. Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата;
в строке «Количество проведенных исследований в области труда, занятости, социальной защиты населения и услуг в рамках государственного социального заказа» цифру «9» заменить цифрами «12»;
в показателях эффективности:
в строке «Средние затраты на содержание одной единицы штатной численности» цифры «2 358» заменить цифрами «3 377»;
в строке «Средний объем затрат на единицу исследования и услуг в рамках государственного социального заказа» цифры «11 776» заменить цифрами «14 226»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «3 415 814» заменить цифрами «3 507 582»;
в бюджетной программе 008 «Услуги по информационно-аналитическому обеспечению по базе занятости и бедности»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество обрабатываемой информации, в том числе:» цифры «7 549» заменить цифрами «12 608»;
в строке «по базе занятости» цифры «4 000» заменить цифрами «6 860»;

1. Экономиканың құлдырауы салдарынан жұмыс күшіне сұраныстың төмендеуі және жұмыспен қамту құрылымының өзгеруi
Жұмыссыздықтың өсуi. Кәсiпорындарды қайта құрылымдау, банкроттық және тоқтата тұру салдарынан жұмыс күшiнiң босатылуы. Өңiрлiк еңбек нарықтарындағы сұраныс пен ұсыныстың теңгерiмсiздiгi. Жұмыссыз және өз бетінше жұмыспен айналысатын азаматтардың Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының іс-шараларымен аз қамтылуы.
Жұмыс орындарын сақтау және жұмыспен қамтуға жәрдемдесу жөнiндегi шаралар.
Еңбек нарығындағы сұраныс пен ұсынысты реттеу үшін ЖАО-мен бірлесіп өңірлердің жұмыспен қамту карталарын әзірлеу және іске асыру
»;
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
1. Экономиканың құлдырауы салдарынан жұмыс күшіне сұраныстың төмендеуі және жұмыспен қамту құрылымының өзгеруi
Жұмыссыздықтың өсуi. Кәсiпорындарды қайта құрылымдау, банкроттық және тоқтата тұру салдарынан жұмыс күшiнiң босатылуы. Өңiрлiк еңбек нарықтарындағы сұраныс пен ұсыныстың теңгерiмсiздiгi. Жұмыссыз және өз бетінше жұмыспен айналысатын азаматтардың ЖЖК 2020 іс-шараларымен аз қамтылуы
Жұмыс орындарын сақтау және жұмыспен қамтуға жәрдемдесу жөнiндегi шаралар.
Еңбек нарығындағы сұраныс пен ұсынысты реттеу үшін ЖАО-мен бірлесіп өңірлердің жұмыспен қамту карталарын әзірлеу және іске асыру
»;
«7. Бюджеттік бағдарламалар» деген бөлімде:
001 «Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиженің көрсеткiштерiнде:
«Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау саласында жүргізілген зерттеулердің және мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырыс шеңберiнде қызметтердің саны» деген жолдағы «9» деген сандар «12» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Штат санының бір бірлігін ұстауға арналған орташа шығындар» деген жолдағы «2 358» деген сандар «3 377» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырыс шеңберiнде зерттеудің және қызметтердің бір бірлігіне арналған орташа шығындардың көлемі» деген жолдағы «11776» деген сандар «14226» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «3 415 814» деген сандар «3 507 582» деген сандармен ауыстырылсын;
008 «Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы бойынша ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиженің көрсеткiштерiнде:
«Өңделетiн ақпараттың саны, оның iшiнде» деген жолдағы «7 549» деген сандар «12608» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жұмыспен қамту базасы бойынша» деген жолдағы «4000» деген сандар «6860» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «по базе бедности» цифры «1 600» заменить цифрами «1 800»;
в строке «прочая информация» цифры «1 949» заменить цифрами «3 948»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «147 209» заменить цифрами «245 855»;
в бюджетной программе 010 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на предоставление специальных социальных услуг»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество граждан, охваченных специальными социальными услугами в:» цифры «38 547» заменить цифрами «38 597»;
в строке «медико-социальных учреждениях общего типа» цифры «7 199» заменить цифрами «7 249»;
в показателях эффективности:
в строке «медико-социальных учреждениях общего типа» цифры «306» заменить цифрами «206»;
в строке «отделениях социальной помощи на дому для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов» цифры «29» заменить цифрами «56»;
в строке «Средняя стоимость услуг неправительственными организациями на одного человека в день за счет целевых трансфертов» цифры «1 779» заменить цифрами «1 776»;
в строке «Средняя стоимость услуг на одного человека в день за счет целевых трансфертов в отделениях дневного пребывания в медико-социальных учреждениях» цифры «1 523,2» заменить цифрами «1 507»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «2 387 737» заменить цифрами «2 383 187»;
в бюджетной программе 011 «Услуги по обеспечению выплаты пенсий и пособий»:
в графе «2013 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «19 705 832» заменить цифрами «19 020 324»;
в бюджетной программе 014 «Капитальные расходы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество приобретенной вычислительной и информационной техники, бытовой техники, оргтехники, медицинского и прочего оборудования» цифры «257» заменить цифрами «404»;
в строке «Количество приобретенной офисной мебели» цифры «23» заменить цифрами «182»;
в строке «Количество приобретенных нематериальных активов» цифры «387» заменить цифрами «359»;

«Кедейлік базасы бойынша» деген жолдағы «1 600» деген сандар «1 800» деген сандармен ауыстырылсын;
«Өзге ақпарат» деген жолдағы «1 949» деген сандар «3 948» деген сандармен ауыстырылсын;
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «147209» деген сандар «245855» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсетуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиженің көрсеткiштерiнде:
«Арнайы әлеуметтік қызмет көрсетумен қамтылған азаматтардың саны:» деген жолдағы «38547» деген сандар «38597» деген сандармен ауыстырылсын;
«жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер» деген жолдағы «7 199» деген сандар «7 249» деген сандармен ауыстырылсын;
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
«жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер» деген жолдағы «306» деген сандар «206» деген сандармен ауыстырылсын;
«қарттарға, мүгедектерге оның ішінде мүгедек балаларға арналған үйде әлеуметтік қызмет көрсету бөлімшелері» деген жолдағы «29» деген сандар «56» деген сандармен ауыстырылсын;
«Үкіметтік емес секторда нысаналы трансферттер есебінен күніне бір адамға көрсетілетін қызметтердің орташа бағасы» деген жолдағы «1 779» деген сандар «1 776» деген сандармен ауыстырылсын;
«Медициналық-әлеуметтік мекемелердің күндізгі бөлімшелерінде күніне бір адамға көрсетілетін қызметтердің орташа құны» деген жолдағы «1 523,2» деген сандар «1 507» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «2 387737» деген сандар «2 383187» деген сандармен ауыстырылсын;
011 «Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«бюджеттік шығындардың көлемі» деген жолдағы «19 705832» деген сандар «19 020324» деген сандармен ауыстырылсын;
014 «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиженің көрсеткiштерiнде:
«Сатып алынған есептеуіш және ақпараттық, тұрмыстық, ұйымдастыру техникасының, медициналық жабдықтардың және өзге жабдықтардың саны» деген жолдағы «257» деген сандар «404» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сатып алынған кеңсе жиһазының саны» деген жолдағы «23» деген сандар «182» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сатып алынған материалдық емес активтердің саны» деген жолдағы «387» деген сандар «359» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:

в строке «объем бюджетных расходов» цифры «366 802» заменить цифрами «386 831»;
в бюджетной программе 015 «Капитальные расходы организаций социальной защиты на республиканском уровне»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество приобретенной вычислительной, информационной техники и прочего оборудования» цифры «915» заменить цифрами «1 065»;
в строке «Количество приобретенной офисной мебели» цифры «37» заменить цифрами «23»;
в строке «Количество приобретенных нематериальных активов» цифры «826» заменить цифрами «840»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Количество разработанной проектно-сметной документации на капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений
шт.
1
»;
показатели конечного результата:
дополнить строкой следующего содержания:
«
Своевременное завершение работ по составлению проектно-сметной документации по капитальному ремонту в зданиях, помещениях и сооружениях
ед.
1
»;
показатели качества:
дополнить строкой следующего содержания:
«
Удельный вес работ, проведенных согласно строительным нормам и правилам
%
100
»;
в графе «2013 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «811 199» заменить цифрами «787 068»;
в бюджетной программе 016 «Услуги по методологическому обеспечению оказания инвалидам протезно-ортопедической помощи»:
показатели прямого результата:
дополнить строками следующего содержания:
«
9. Разработка методических рекомендаций по оказанию сурдологической помощи населению Республики Казахстан, слухопротезной помощи инвалидам, в том числе детям, проведению слухоречевой реабилитации инвалидам с нарушением слуха, в том числе инвалидам до и после кохлеарной имплантации
шт.
3
10. Выявление слабослышащих и тугоухих лиц, оказание консультационной помощи населению в городах Астане, Алматы и Южно-Казахстанской области
чел.
7911
»;
показатели конечного результата:
дополнить строкой следующего содержания:
«
Создание регистра лиц с нарушением слуха в городах Астане, Алматы и Южно-Казахстанской области
шт.
1
»;
показатели эффективности:
дополнить строкой следующего содержания:
«
Методологическая обеспеченность регионов в области слухопротезирования и слухоречевой реабилитации Республики Казахстан
%
100
»;
в графе «2013 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «48 035» заменить цифрами «87 314»;
бюджетную программу 019 «Кредитование областных бюджетов на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Программы занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«
Бюджетная программа
019 «Кредитование областных бюджетов на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020»
описание
Предоставление бюджетных кредитов областным бюджетам на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020
вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление бюджетных кредитов
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
развитие
Наименование показателей бюджетной программы
ед. изм.
отчетный период
плановый период
2015 год
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Количество выданных микрокредитов
тыс. ед.
-
-

«бюджеттік шығындардың көлемі» деген жолдағы «366 802» деген сандар «386 831» деген сандармен ауыстырылсын;
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
015 «Республикалық деңгейде әлеуметтік қорғау ұйымдарының күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиженің көрсеткiштерiнде:
«Сатып алынған есептеуіш, ақпараттық техникасының және өзге жабдықтардың саны» деген жолдағы «915» деген сандар «1 065» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сатып алынған кеңсе жиһазының саны» деген жолдағы «37» деген сандар «23» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сатып алынған материалдық емес активтердің саны» деген жолдағы «826» деген сандар «840» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Ғимараттарды, үй-жайларды және құрылыстарды күрделі жөндеуге арналған жобалық-сметалық құжаттамалардың саны
дана
1
»;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Ғимараттарды, үй-жайларды және құрылыстарды күрделі жөндеу бойынша жобалық-сметалық құжаттаманы жасау жөніндегі жұмысты уақтылы аяқтау
дана
1
»;
тиімділік көрсеткіштерінде:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Құрылыс нормалары мен қағидаларына сәйкес жүргізілген жұмыстың үлес салмағы
%
100
»;
«бюджеттік шығындардың көлемі» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «811 199» деген сандар «787068» деген сандармен ауыстырылсын;
016 «Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсетуді әдістемелік қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиженің көрсеткіштерінде:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
9. Нашар еститін балаларға, құлағының мүкісі бар және нашар еститін мүгедектерді сауықтыру, кохлеарлық операцияға дейін және операциядан кейінгі мүгедектерге көмек көрсету және Қазақстан Республикасының сурдологиялық және есту протездік көмегін ұйымдастыру бойынша әдістемелік ұсынымдар әзірлеу
дана
3
10. Астана, Алматы қалаларында және Оңтүстік Қазақстан облысында құлағының мүкісі бар және нашар еститін адамдарды анықтау, тұрғындарына консультациялық көмек көрсету
адам
7 911
»;
тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерiнде:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Астана, Алматы қалаларында және Оңтүстік Қазақстан облысында құлағының мүкісі бар адамдардың тізілімін жасау
дана
1
»;
тиімділік көрсеткіштерінде:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Қазақстан Республикасының есту протездік және есту-сөйлеуді оңалту саласында өңірлердің әдіснамалық қамсыздандырылуы
%
100
»;
«2013 жыл» деген бағанда «бюджеттік шығындардың көлемі» деген жолдағы «48035» деген сандар «87314» деген сандармен ауыстырылсын;
019 «Облыстық бюджеттерге Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге кредит беру» деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
019 «Облыстық бюджеттерге Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге кредит беру»
сипаттамасы
Облыстық бюджеттерге Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге бюджеттік кредиттер беру
бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
бюджеттік кредиттер беру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
даму
бюджеттік бағдарлама көрсеткішінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
жоспарлы кезең
2015 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
Берілген микрокредиттердің саны
мың бірлік
-
-

2 114
объем бюджетных расходов
тыс. тенге
-
-
3 569 003
12 368 305
23 939 403
20 634 238
23 926 357
»;
в бюджетной программе 027 «Переселение на историческую родину и первичная адаптация оралманов»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Ориентировочное количество оралманов, охваченных услугами первичной адаптации» цифры «1 200» заменить цифрами «449»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «108 584» заменить цифрами «40 621»;
в бюджетной программе 028 «Услуги по повышению квалификации кадров социально-трудовой сферы»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:

2 114
бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
-
-
3 569 003
12 368 305
23 939 403
20 634 238
23 926 357
»
027 «Оралмандарды тарихи отанына қоныстандыру және бастапқы кіріктіру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиженің көрсеткiштерiнде:
«Бастапқы бейімделу қызметтерімен қамтылған оралмандардың болжамды саны» деген жолдағы «1 200» деген сандар «449» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығындардың көлемі» деген жолдағы «108584» деген сандар «40621» деген сандармен ауыстырылсын;
028 «Әлеуметік-еңбек саласы кадрларының біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиженің көрсеткiштерiнде:

в строке «Количество работников, прошедших повышение квалификации» цифры «300» заменить цифрами «330»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость обучения одного работника» цифры «54 740» заменить цифрами «59 658»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «16 422» заменить цифрами «19 687»;
бюджетную программу 128 «Реализация мероприятий в рамках Программы занятости 2020» изложить в следующей редакции:
«
Бюджетная программа
128 «Реализация мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020»
описание

«Біліктілігін арттырған қызметкерлер саны» деген жолдағы «300» деген сандар «330» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір қызметкерді оқытудың орташа құны» деген жолдағы «54 740» деген сандар «59 658» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығындардың көлемі» деген жолдағы «16 422» деген сандар «19 687» деген сандармен ауыстырылсын;
128 «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру» деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
128 «Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру»
сипаттамасы

1) обеспечение занятости через развитие инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства;
2) создание рабочих мест через развитие предпринимательства и развитие опорных сел;
3) содействие в трудоустройстве через обучение и переселение в рамках потребностей работодателя
вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
распределяемая
текущая/развитие
текущая
наименование показателей бюджетной программы
ед. изм.
отчетный период
плановый период
2015 год
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата

1) инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету;
2) ауылда кәсіпкерлікті дамыту арқылы жұмыс орындарын құру және тірек ауылдарды дамыту;
3) жұмыс берушінің қажеттілігі шеңберінде оқыту және қоныс аудару арқылы жұмысқа орналасуға жәрдемдесу
бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
трансферттерді және бюджеттік субсидиялар беру
іске асыру тәсіліне байланысты
бөлінетін
ағымдағы/даму
ағымдағы
бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
жоспарлы кезең
2015 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері

1. Количество участников по направлениям:
Обучение и содействие в трудоустройстве
чел.
85 484
95 832
88 294
89 688
80 529
Создание рабочих мест через развитие предпринимательства и опорных сел
чел.
4 680
6 769
11 384
10 007
11 318
Повышение мобильности трудовых ресурсов в рамках потребности работодателя
чел.
14 210
11 807
1 839
1 981
2 423
Обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства
чел.
не менее 4 000
20 414
11 353
10 206
2. Количество гражданских служащих центров занятости
ед.
1 980
1980
1980
1980
1 980
показатели конечного результата
Охват участников, обратившихся по Дорожной карте занятости 2020
%
100
100
100
100
100
Своевременное оказание услуг участникам Дорожной карты занятости 2020, обратившимся в Центры занятости
%
100
100
100
100
100
показатели качества
х
показатели эффективности
х
объем бюджетных расходов
тыс. тенге
22 768 340
45 278 878
80 958 033
79 954 495
74 744 315
»;
в подразделе «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2013 год»:
в строке «Всего бюджетных расходов» цифры «1 341 181 842» заменить цифрами «1 370 809 476»;
в строке «1. Текущие бюджетные программы» цифры «1 322 178 727» заменить цифрами «1 344 818 285»;
в строке 001 «Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения» цифры «3 415 814» заменить цифрами «3 507 582»;
в строке 008 «Услуги по информационно-аналитическому обеспечению по базе занятости и бедности» цифры «147 209» заменить цифрами «245 855»;
в строке 010 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на предоставление специальных социальных услуг» цифры «2 387 737» заменить цифрами «2 383 187»;
в строке 011 «Услуги по обеспечению выплаты пенсий и пособий» цифры «19 705 832» заменить цифрами «19 020 324»;
в строке 014 «Капитальные расходы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» цифры «366 802» заменить цифрами «386 831»;
в строке 015 «Капитальные расходы организаций социальной защиты на республиканском уровне» цифры «811 199» заменить цифрами «787 068»;
в строке 016 «Услуги по методологическому обеспечению оказания инвалидам протезно-ортопедической помощи» цифры «48 035» заменить цифрами «87 314»;

1. Бағыттар бойынша қатысушылар саны:
-
-
Оқыту және жұмысқа орналасуға жәрдемдесу
адам
85 484
95 832
88 294
89 688
80 529
Ауылда кәсіпкерлікті дамыту арқылы жұмыс орындарын құру және тірек ауылдарды дамыту
адам
4 680
6 769
11 384
10 007
11 318
Жұмыс берушінің қажеттігі шеңберінде еңбек ресурстарының ұтқырлығын арттыру
адам
14 210
11 807
1 839
1 981
2 423
Инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету
адам
4 000 кем емес
20 414
11 353
10 206
2. Жұмыспен қамту орталықтарының азаматтық қызметшілер саны
бірлік
1 980
1980
1980
1980
1980
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша өтініш берген қатысушыларды қамту
%
100
100
100
100
100
Жұмыспен қамту орталықтарына өтініш берген Жұмыспен қамту 2020 жол картасына қатысушыларға уақтылы қызмет көрсету
%
100
100
100
100
100
сапа көрсеткіштері
х
тиімділік көрсеткіштері
х
бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
0
0
22 768 340
45 278 878
80 958 033
79 954 495
79 744 315
»;
«Бюджет шығыстарының жинағы» деген кіші бөлімде:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстардың барлығы» деген жолдағы «1 341 181842» деген сандар «1 370 809476» деген сандармен ауыстырылсын;
«1. Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «1 322 178727» деген сандар «1 344 818285» деген сандармен ауыстырылсын;
001 «Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» деген жолдағы «3 415814» деген сандар «3 507582» деген сандармен ауыстырылсын;
008 «Жұмыспен қамту және кедейлік базасы бойынша ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» деген жолдағы «147 209» деген сандар «245855» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген жолдағы «2 387737» деген сандар «2 383187» деген сандармен ауыстырылсын;
011 «Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» деген жолдағы «19 705832» деген сандар «19 020324» деген сандармен ауыстырылсын;
014 «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігінің күрделі шығыстары» деген жолдағы «366802» деген сандар «386831» деген сандармен ауыстырылсын;
015 «Республикалық деңгейде әлеуметтік қорғау ұйымдарының күрделі шығыстары» деген жолдағы «811199» деген сандар «787068» деген сандармен ауыстырылсын;
016 «Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсетуді әдістемелік қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» деген жолдағы «48035» деген сандар «87314» деген сандармен ауыстырылсын;

23 926 357
»;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

23 926 357
»;
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов