О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 160 "Об утверждении Стратегического плана Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1578
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 160 «Об утверждении Стратегического плана Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 20, ст. 254) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Обеспечение доступности качественного образования»:
в цели 1.2. «Обеспечение доступности качественного школьного образования»:
в задаче 1.2.1. «Предоставление качественных услуг школьного образования»:
в «Показателях прямого результата:»:
в графе «2013 год» строки «6. Доля государственных школ, внедривших систему электронного обучения (e-learning), от их общего количества» цифры «14,6» заменить цифрами «7»;
в цели 1.3. «Функционирование эффективной системы технического и профессионального образования, интегрированной в мировое образовательное пространство, к 2020 году»:
в задаче 1.3.1. «Обеспечение доступности технического и профессионального образования»:
в «Показателях прямого результата:»:
в графе «2013 год»:
в строке «1. Доля охвата молодежи типичного возраста техническим и профессиональным образованием» цифры «16,8» заменить цифрами «16,0»;
в строке «2. Количество введенных в эксплуатацию межрегиональных центров по подготовке и переподготовке кадров, ежегодно» цифру «1» заменить цифрой «0»;
в «Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов»:
строку:
«
2. Введение в эксплуатацию межрегиональных
центров по подготовке и переподготовке
кадров
-
х
х
х
-
»
изложить в следующей редакции:
«
2. Введение в эксплуатацию межрегиональных
центров по подготовке и переподготовке
кадров
-
х
-
х
-
»;
в задаче 1.3.2 «Повышение качества подготовки и конкурентоспособности кадров»:
в «Показателях прямого результата:»:
в графе «2013 год» строки «6. Доля организаций технического и профессионального образования (государственных), внедривших систему электронного обучения, от их общего количества» цифры «16,2» заменить цифрами «10»;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:

"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 160 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1578 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 160 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 20, 254-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Сапалы білімге қол жеткізуді қамтамасыз ету» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Сапалы мектеп біліміне қол жеткізуді қамтамасыз ету» деген 1.2-мақсатта:
«Мектептегі білім берудің сапалы қызметтерін ұсыну» деген 1.2.1-міндетте:
«Тікелей нәтижелер көрсеткіштерінде:»:
«6. Мектептердің жалпы санынан электрондық оқыту жүйесін (e-learning) енгізген мемлекеттік мектептердің үлесi» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «14,6» деген сандар «7» деген санмен ауыстырылсын;
«2020 жылға қарай әлемдік білім беру кеңістігіне біріктірілген техникалық және кәсіптік білім берудің тиімді жүйесінің жұмыс істеуі» деген 1.3-мақсатта:
«Техникалық және кәсіптік білімнің қолжетімділігін қамтамасыз ету» деген 1.3.1-міндетте:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Тікелей нәтижелердің көрсеткіштерінде:»:
«1. Типтік жастағы жастарды техникалық және кәсіптік біліммен қамтудың үлесі» деген жолдағы «16,8» деген сандар «16,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«2. Пайдалануға енгізілген кадрларды даярлау және қайта даярлау жөніндегі өңіраралық орталықтардың саны, жыл сайын» деген жолдағы «1» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда»:
мына:
«
2. Кадрларды даярлау және қайта даярлау жөніндегі өңіраралық орталықтарды пайдалануға енгізу
-
х
х
х
-
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
2. Кадрларды даярлау және қайта даярлау жөніндегі өңіраралық орталықтарды пайдалануға енгізу
-
х
-
х
-
»;
«Кадрларды даярлаудың сапасын және олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру» деген 1.3.2-міндетте:
«Тікелей нәтижелердің көрсеткіштерінде:»:
«6. Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының (мемлекеттік) жалпы санынан электрондық оқыту жүйесін енгізгендердің үлесі» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «16,2» деген сандар «10» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:

в подразделе 7.1. «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 002 «Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся»:
в графе «2013 г.»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Планируемый прием обучающихся по государственному образовательному заказу» цифры «1 751» заменить цифрами «1 743»;
в «показатели эффективности»:
в строке «Предполагаемый средний расход на подготовку 1-го обучающегося (без учета стипендии и компенсации на проезд)» цифры «456,3» заменить цифрами «417»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «2 565 494» заменить цифрами «2 519 888»;
в бюджетной программе 004 «Развитие сетей инновационной системы по проекту коммерциализации научных исследований»:
в графе «2013 г.»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Ориентировочное количество заявок на патент, поданных заграницей через офис коммерциализации технологий (офис коммерциализации технологий)» цифру «1» заменить цифрой «0»;
в строке «Ориентировочное количество лицензий, выданных при помощи офиса коммерциализации технологий» цифру «1» заменить цифрой «0»;
в строке «Ориентировочное количество проведенных технологических аудитов» цифру «1» заменить цифрой «0»;
в «показатели конечного результата»:
в строке «Предполагаемая доля частного финансирования центров по программе группы старших научных сотрудников и группы младших научных сотрудников» цифру «5» заменить цифрами «2,5»;
в строке «Ориентировочное количество действующих групп старших научных сотрудников и групп младших научных сотрудников» цифры «20» заменить цифрами «21»;
в строке «Пересмотренные правила, нормы, рекомендации» цифру «3» заменить цифрой «1»;
в строке «Ориентировочное количество грантов, выданных на коммерциализацию технологий» цифру «5» заменить цифрой «0»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «2 544 846» заменить цифрами «1 856 762»;
в бюджетной программе 005 «Строительство и реконструкция объектов образования и науки»:
в графе «2013 г.»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Строительство общежитий для высших учебных заведений» цифру «8» заменить цифрой «5»;
в строке «Строительство межрегиональных профессиональных центров по подготовке и переподготовке кадров технического и обслуживающего труда для нефтегазовой, обрабатывающей, топливно-энергетической и машиностроительной отраслей» цифру «2» заменить цифрой «0»;
в «показатели конечного результата»:

«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7.1-кіші бөлімде:
002 «Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша білім алушыларды жоспарлы қабылдау» деген жолдағы «1 751» деген сандар «1743» деген сандармен ауыстырылсын;
«тиімділік көрсеткіштерінде»:
«1 білім алушыны даярлауға арналған болжамды орташа шығыс (стипендия мен жол жүруге арналған өтемақыны есептемегенде)» деген жолдағы «456,3» деген сандар «417» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2 565 494» деген сандар «2 519 888» деген сандармен ауыстырылсын;
004 «Ғылыми зерттеулерді коммерцияландыру жобасы бойынша инновациялық жүйенің желілерін дамыту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Технологияларды коммерцияландыру кеңсесі арқылы шетелге жіберілген патентке өтінімдердің шамамен алғандағы саны (Технологияларды коммерцияландыру кеңсесі)» деген жолдағы «1» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Технологияларды коммерцияландыру кеңсесінің көмегімен берілген лицензиялардың шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «1» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Жүргізілген технологиялық аудиттердің шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «1» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Аға ғылыми қызметкерлер тобы мен кіші ғылыми қызметкерлер тобының бағдарламасы бойынша орталықтарды жеке қаржыландырудың болжамды үлесі» деген жолдағы «5» деген сан «2,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Құрылған және жұмыс істеп жатқан аға ғылыми қызметкерлер мен кіші ғылыми қызметкерлер топтарының шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «20» деген сандар «21» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қайта қаралған қағидалар, нормалар, ұсынымдар» деген жолдағы «3» деген сан «1» деген санмен ауыстырылсын;
«Технологияларды коммерцияландыруға берілген гранттардың шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «5» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2 544 846» деген сандар «1 856 762» деген сандармен ауыстырылсын;
005 «Білім және ғылым объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Жоғары оқу орындары үшін жатақханалар салу» деген жолдағы «8» деген сан «5» деген санмен ауыстырылсын;
«Мұнай-газ, өңдеу, отын-энергетика және машина жасау салалары үшін техникалық және қызмет көрсету еңбегі кадрларын даярлау және қайта даярлау жөніндегі өңіраралық кәсіптік орталықтар салу» деген жолдағы «2» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде»:

в строке «Обеспечение студентов местами в общежитии от общего количества нуждающихся в них студентов» цифры «3,4» заменить цифрами «2,1»;
в строке «Обеспечение потребности в межрегиональных профессиональных центрах по подготовке и переподготовке кадров технического и обслуживающего труда для нефтегазовой, обрабатывающей, топливно-энергетической и машиностроительной отраслей» цифры «75» заменить цифрами «25»;
в строке «Доведение до норматива республиканских объектов среднего образования» цифру «1» заменить цифрой «0»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «9 656 076» заменить цифрами «8 873 003»;
в бюджетной программе 008 «Методологическое обеспечение системы образования»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Предполагаемое количество разработанных, переведенных и изданных предметных стандартов, экспериментальных учебных программ по общеобразовательным предметам, методических пособий, нормативных правовых актов и других документов по методологическому и методическому обеспечению перехода на 12-летнее обучение» цифры «487» заменить цифрами «483»;
в строке «Разработка отраслевой рамки квалификации и профессиональных стандартов по уровням образования» цифры «80» заменить цифрой «0»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «3 083 757» заменить цифрами «2 819 374»;
в бюджетной программе 009 «Обучение и воспитание одаренных детей»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Предполагаемое среднегодовое количество учащихся в Назарбаев Интеллектуальных школах, интернатах, предшколах, детских садах, учебно-оздоровительных центрах» цифры «8 011,3» заменить цифрами «7 324,6»;
в строке «Предполагаемая средняя стоимость обучения и воспитания 1-го учащегося в год в:»:
в «показатели эффективности»:
в строке «государственных предприятиях» цифры «190,2» заменить цифрами «191,6»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «15 603 168» заменить цифрами «14 739 681»;
в бюджетной программе 011 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Размещение государственного образовательного заказа - планируемое количество всего, в том числе:» цифры «252 102» заменить цифрами «252 017»;

«Жатақханаға мұқтаж студенттердің жалпы санынан студенттерді жатақханадағы орындармен қамтамасыз ету» деген жолдағы «3,4» деген сандар «2,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мұнай-газ, өңдеу, отын-энергетика және машина жасау салалары үшін техникалық және қызмет көрсету еңбегі кадрларын даярлау және қайта даярлау жөніндегі өңіраралық кәсіптік орталықтарға қажеттілікті қамтамасыз ету» деген жолдағы «75» деген сандар «25» деген сандармен ауыстырылсын;
«Орта білім беретін республикалық объектілерді нормативке жеткізу» деген жолдағы «1» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «9 656 076» деген сандар «8 873 003» деген сандармен ауыстырылсын;
008 «Білім беру жүйесінің әдістемелік қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Жалпы білім беретін пәндер бойынша әзірленген, аударылған және басып шығарылған пәндік стандарттардың, эксперименталдық оқу бағдарламаларының, әдістемелік құралдардың, нормативтік құқықтық актілердің және 12 жылдық оқытуға көшуді әдіснамалық және әдістемелік қамтамасыз ету жөніндегі басқа да құжаттардың болжамды саны» деген жолдағы «487» деген сандар «483» деген сандармен ауыстырылсын;
«Білім деңгейлері бойынша салалық шеңбер мен кәсіби стандарттарды әзірлеу» деген жолдағы «80» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «3 083 757» деген сандар «2 819 374» деген сандармен ауыстырылсын;
009 «Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Назарбаев Зияткерлік мектептердегі, интернаттардағы, мектепалдындағы, балабақшалардағы, оқу-сауықтыру орталықтарындағы оқушылардың орташа жылдық болжамды саны» деген жолдағы «8 011,3» деген сандар «7 324,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жылына 1 оқушыны оқыту мен тәрбиелеудің болжамды орташа құны:» деген жолда:
«тиімділік көрсеткіштерінде»:
«мемлекеттік кәсіпорындарда» деген жолдағы «190,2» деген сандар «191,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «15 603 168» деген сандар «14 739 681» деген сандармен ауыстырылсын;
011 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру барлығы, оның ішінде:» деген жолдағы «252 102» деген сандар «252 017» деген сандармен ауыстырылсын;

53 682 651,8
42 309 138
49 843 048
68 122 115
54 595 171
50 511 155
46 572 146
»;
в бюджетной программе 023 «Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций образования»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Предполагаемое среднее количество слушателей, проходящих курсы повышения квалификации и переподготовки кадров различного профиля новой формации, по технологии 12-летнего образования, а также стажировку и повышение квалификации за рубежом» цифры «73 054» заменить цифрами «71 554»;
в «показатели эффективности»:

53 682 651,8
42 309 138
49 843 048
68 122 115
54 595 171
50 511 155
46 572 146
»;
023 «Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Жаңа формацияның әртүрлі бейіні, 12 жылдық білімнің технологиялары бойынша кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау курстарынан өтуші, сондай-ақ шетелде тағылымдамадан және біліктілігін арттырудан өтуші тыңдаушылардың болжамды саны» деген жолдағы «73 054» деген сандар «71 554» деген сандармен ауыстырылсын;
«тиімділік көрсеткіштерінде»:

в строке «Предполагаемая средняя стоимость обучения 1 слушателя в год, проходящего курсы повышения квалификации и переподготовки кадров» цифры «173 039» заменить цифрами «176 082»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «12 641 182» заменить цифрами «12 599 670»;
в бюджетной программе 031 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы»:
в графе «2013 г.»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому» цифры «1378» заменить цифрами «1386»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «3 251 097» заменить цифрами «2 926 530»;
в бюджетной программе 040 «Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан»:
в графе «2013 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «1 508 910» заменить цифрами «917 161»;
в бюджетной программе 044 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей»:
в графе «2013 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «4 249 349» заменить цифрами «4 135 960»;
в бюджетной программе 045 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования»:
в графе строки «объем бюджетных расходов» цифры «2 425 000» заменить цифрами «2 410 497»;
в бюджетной программе 052 «Внедрение системы электронного обучения в организациях среднего и технического профессионального образования»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Внедрение системы электронного обучения (e-learning) в организациях образования» цифры «578» заменить цифрами «115»;
в «показатели конечного результата»:
в строке «Доля школ, внедривших систему электронного обучения (e-learning), от их общего количества» цифры «14,6» заменить цифрами «7»;

«Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау курстарынан өтуші 1 тыңдаушыны жылына оқытудың болжамды орташа құны» деген жолдағы «173 039» деген сандар «176 082» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «12 641 182» деген сандар «12 599 670» деген сандармен ауыстырылсын;
031 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету» деген жолдағы «1 378» деген сандар «1 386» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «3 251 097» деген сандар «2 926 530» деген сандармен ауыстырылсын;
040 «Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөніндегі іс-шараларды жүргізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «1 508 910» деген сандар «917 161» деген сандармен ауыстырылсын;
044 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «4 249 349» деген сандар «4 135 960» деген сандармен ауыстырылсын;
045 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «2 425 000» деген сандар «2 410 497» деген сандармен ауыстырылсын;
052 «Орта және техникалық кәсіптік білім беру ұйымдарында электрондық оқыту жүйесін енгізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Білім беру ұйымдарында электрондық оқыту жүйесін (е-learning) енгізу» деген жолдағы «578» деген сандар «115» деген сандармен ауыстырылсын;
«түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Мектептердің жалпы санынан электрондық оқыту жүйесін (е-learning) енгізген мектептердің үлесі» деген жолдағы «14,6» деген сандар «7» деген санмен ауыстырылсын;

в строке «Доля организаций технического и профессионального образования (государственных), внедривших систему электронного обучения, от их общего количества» цифры «16,2» заменить цифрами «10»;
в графе «2013 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «15 347 930» заменить цифрами «4 799 323»;
в бюджетной программе 053 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования» цифры «255 295» заменить цифрами «247 945»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «10 934 758» заменить цифрами «10 548 984»;
в бюджетной программе 054 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Установление мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования доплаты за организацию производственного обучения» цифры «6 393» заменить цифрами «6 150»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «1 485 346» заменить цифрами «1 373 658»;
в бюджетной программе 060 «Целевой вклад в АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Ориентировочное количество разработанной проектно-сметной документации. Корректировка» цифру «4» заменить цифрой «3»;
в строке «Ориентировочное количество вводимых в эксплуатацию объектов» цифры «10» заменить цифрами «8»;
в строке «Ориентировочное количество объектов, оснащенных учебным и другим оборудованием, учебно-методической литературой» цифры «24» заменить цифрами «19»;
в строке «Предполагаемое количество учебно-оздоровительных центров для учащихся Назарбаев Интеллектуальных школ» цифру «2» заменить цифрой «0»;
в строке «Предполагаемое количество школ, в которых внедрены инструменты и технологии мониторинга и оценки качества образования» цифры «11» заменить цифрами «10»;
в «показатели конечного результата»:

«Электрондық оқыту жүйесін енгізген техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының (мемлекеттік) олардың жалпы санынан үлесі» деген жолдағы «16,2» деген сандар «10» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «15 347 930» деген сандар «4 799 323» деген сандармен ауыстырылсын;
053 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымшаақы мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымшаақы мөлшерін ұлғайту» деген жолдағы «255 295» деген сандар «247 945» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «10 934 758» деген сандар «10 548 984» деген сандармен ауыстырылсын;
054 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлеріне қосымшаақы белгілеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлеріне өндірістік оқытуды ұйымдастырғаны үшін қосымшаақыны ұлғайту» деген жолдағы «6 393» деген сандар «6 150» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 485 346» деген сандар «1 373 658» деген сандармен ауыстырылсын;
060 «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-на нысаналы салым» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Әзірленген жобалау-сметалық құжаттаманың шамамен алғандағы саны. Түзету» деген жолдағы «4» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
«Пайдалануға енгізіліп жатқан объектілердің шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «10» деген сандар «8» деген санмен ауыстырылсын;
«Оқу және басқа да жабдықпен және оқу-әдістемелік әдебиетпен қамтамасыз етілген объектілердің шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «24» деген сандар «19» деген сандармен ауыстырылсын;
«Назарбаев зияткерлік мектептерінің білім алушылары үшін оқу-сауықтыру орталықтарының болжамды саны» деген жолдағы «2» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Білім беру сапасын мониторингілеу және бағалау құралдары мен технологиялары енгізілген мектептердің болжамды саны» деген жолдағы «11» деген сандар «10» деген сандармен ауыстырылсын;
«түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде»:

в строке «Предполагаемое количество учащихся, участвующих в олимпиадах, внешкольных мероприятиях» цифры «32 349» заменить цифрами «7 269»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «41 985 846» заменить цифрами «39 455 449»;
в бюджетной программе 062 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Повышение оплаты труда учителям, прошедшим квалификационный экзамен по окончании курсов повышения квалификации: 1 уровень на 100 %, 2-ой уровень на 70 %, 3-й уровень на 30 %» цифры «12 289» заменить цифрами «12 003»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «2 685 026» заменить цифрами «2 361 371»;
в бюджетной программе 064 «Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским образованием и организации деятельности в АОО «Назарбаев Университет»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Планируемое количество слушателей на основе госзаказа» цифры «500» заменить цифрами «537»;
в строке «Планируемое количество студентов, принятых на обучение по программам бакалавриата на основе госзаказа» цифры «500» заменить цифрами «539»;
в строке «Планируемое количество обучающихся, принятых на обучение в магистратуру на основе госзаказа» цифры «140» заменить цифрами «97»;
в «показатели эффективности»:
в строке «Средние текущие расходы на одного обучающегося:»;
в строке «слушателя» цифры «4 355,1» заменить цифрами «4 254»;
в строке «студента» цифры «5 858,9» заменить цифрами «5 100»;
в строке «магистранта» цифры «6 319,1» заменить цифрами «7 500»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «9 323 443» заменить цифрами «8 197 082»;
в бюджетной программе 074 «Модернизация технического и профессионального образования»:
в графе «2013 года»:
в «Показателях прямого результата»:
в строке «Ориентировочное количество типовых учебных планов и программ технического и профессионального образования» цифры «147» заменить цифрой «0»;
в строке «Ориентировочное количество типовых учебных программ по специальным дисциплинам технического и профессионального образования» цифры «940» заменить цифрой «0»;

«Олимпиадаларға, мектептен тыс іс-шараларға қатысатын оқушылардың болжамды саны» деген жолдағы «32 349» деген сандар «7 269» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «41 985 846» деген сандар «39 455 449» деген сандармен ауыстырылсын;
062 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Біліктілікті арттыру курстарын аяқтағаннан кейін біліктілік емтиханынан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеру: 1-деңгей - 100 %-ға, 2-деңгей - 70 %-ға, 3-деңгей - 30 %» деген жолдағы «12 289» деген сандар «12 003» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2 685 026» деген сандар «2 361 371» деген сандармен ауыстырылсын;
064 «Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және «Назарбаев университеті» ДББҰ қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламаларда:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Мемлекеттік тапсырыс негізінде оқуға қабылданған тыңдаушылардың жоспарлы саны» деген жолдағы «500» деген сандар «537» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік тапсырыс негізінде бакалавриат бағдарламалары бойынша оқуға қабылданған студенттердің жоспарлы саны» деген жолдағы «500» деген сандар «539» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттік тапсырыс негізінде магистратура бағдарламалары бойынша студенттердің жоспарлы саны» деген жолдағы «140» деген сандар «97» деген сандармен ауыстырылсын;
«тиімділік көрсеткіштерінде»:
«Бір білім алушыға арналған орташа ағымдағы шығыстар» деген жолда:
«тыңдаушы» деген жолдағы «4355,1» деген сандар «4254» деген сандармен ауыстырылсын;
«студент» деген жолдағы «5858,9» деген сандар «5100» деген сандармен ауыстырылсын;
«магистрант» деген жолдағы «6319,1» деген сандар «7500» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «9 323 443» деген сандар «8 197 082» деген сандармен ауыстырылсын;
074 «Техникалық және кәсіптік білімді жаңғырту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Техникалық және кәсіптік білімнің үлгілік оқу жоспарлары мен бағдарламаларының шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «147» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Техникалық және кәсіптік білімнің арнайы пәндері бойынша үлгілік оқу бағдарламаларының шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «940» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;

в строке «Ориентировочное количество педагогов, прошедших курсы по разработке учебных и модульных программ» цифры «350» заменить цифрой «0»;
в «Показатели конечного результата»:
в строке «Планируемая доля специальностей, охваченных новыми типовыми учебными планами и программами, от общего числа специальностей в приоритетных отраслях, поддерживаемых в рамках Проекта» цифры «100» заменить цифрой «0»;
«Планируемая доля специальностей, охваченных профессиональными стандартами, от общего числа специальностей» цифры «65» заменить цифрами «45»;
в строке «объем бюджетных средств» цифры «2 429 628» заменить цифрами «1 234 053»;
в бюджетной программе 075 «Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на изъятие земельных участков под строительство общежития Евразийского национального университета имени Гумилева для филиала МГУ имени Ломоносова и Назарбаев Интеллектуальных школ»:
в графе «2013 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «413 286» заменить цифрами «282 649»;
в бюджетной программе 080 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание социальной поддержки обучающимся в организациях технического и профессионального образования»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Среднегодовой контингент стипендиатов» цифры «48 137» заменить цифрами «43 321»;
в строке «Среднее количество обучающихся, обеспеченных льготным проездом» цифры «103 632» заменить цифрами «88 962»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «7 336 460» заменить цифрами «6 168 309»;
в бюджетной программе 083 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату разницы в заработной плате преподавателям (учителям) организаций технического и профессионального образования»:
в графе «2013 год»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Выплата разницы в заработной плате преподавателям (учителям) организаций технического и профессионального образования» цифры «7 575,1» заменить цифрами «7 203,3»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «919 939» заменить цифрами «756 893»;
в бюджетной программе 084 «Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на изъятие земельных участков под строительство объектов образования»:

«Оқу және модульдік бағдарламаларды әзірлеу бойынша курстардан өткен педагогтердің шамамен алғандағы саны» деген жолдағы «350» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Жоба шеңберінде қолдау тапқан басым салалардағы мамандықтардың жалпы санынан жаңа үлгілік оқу жоспарларымен және бағдарламаларымен қамтылған мамандықтардың жоспарлы үлесі» деген жолдағы «100» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Мамандықтардың жалпы санынан кәсіптік стандарттармен қамтылған мамандықтардың жоспарлы үлесі» деген жолдағы «65» деген сандар «45» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2 429 628» деген сандар «1 234 053» деген сандармен ауыстырылсын;
075 «Астана қаласының бюджетіне Ломоносов атындағы ММУ филиалына арналған Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті жатақханасының және Назарбаев Зияткерлік мектептерінің құрылысына жер учаскелерін алып қою үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «413 286» деген сандар «282 649» деген сандармен ауыстырылсын;
080 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Стипендиаттардың жылдық орташа контингенті» деген жолдағы «48 137» деген сандар «43 321» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жеңілдікпен жол жүрумен қамтамасыз етілген білім алушылардың орташа саны» деген жолдағы «103 632» деген сандар «88 962» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «7 336 460» деген сандар «6 168 309» деген сандармен ауыстырылсын;
083 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының оқытушыларына (мұғалімдеріне) жалақыларындағы айырманы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының оқытушыларына (мұғалімдеріне) жалақыларындағы айырманы төлеу» деген жолдағы «7 575,1» деген сандар «7 203,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «919 939» деген сандар «756 893» деген сандармен ауыстырылсын;
084 «Астана қаласының бюджетіне білім беру объектілерін салуға жер учаскелерін алып қою үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:

в графе «2013 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «672 666» заменить цифрами «455 714»;
в бюджетной программе 088 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на содержание вновь вводимых объектов образования»:
в графе «2013 г.»:
в «показателях прямого результата»:
в строке «Содержание вновь вводимых объектов образования в Акмолинской области (школы)» цифры «6» заменить цифрой «5»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «452 335» заменить цифрами «390 862»;
в бюджетной программе 104 «Борьба с наркоманией и наркобизнесом»:
в графе «2013 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «2 576» заменить цифрами «1 763»;
в подразделе 7.2. «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2013 год»:
в строке «ВСЕГО бюджетных расходов» цифры «417 841 214,0» заменить цифрами «395 665 160,0»;
в строке «Текущие бюджетные программы» цифры «348 089 227,0» заменить цифрами «327 384 330,0»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «69 751 987,0» заменить цифрами «68 280 830,0».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «672 666» деген сандар «455 714» деген сандармен ауыстырылсын;
088 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан енгізілетін білім беру ұйымдарын ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Ақмола облысының жаңадан енгізілетін білім беру ұйымдарын ұстау» деген жолдағы «6» деген сан «5» деген санмен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «452 335» деген сандар «390 862» деген сандармен ауыстырылсын;
104 «Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес» деген бюджеттік бағдарламада:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «2 576» деген сандар «1 763» деген сандармен ауыстырылсын.
«Бюджеттік шығыстардың жиынтығы» деген 7.2-кіші бөлімде:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджет шығыстарының БАРЛЫҒЫ» деген жолдағы «417 841 214,0» деген сандар «395 665 160,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «348 089 227,0» деген сандар «327 384 330,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «69 751 987,0» деген сандар «68 280 830,0» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов