О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 98 "О Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1588
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 98 «О Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 215) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«О Стратегическом плане Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы»;
в Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2. «Анализ текущей ситуации и тенденции развития соответствующих сфер деятельности»:
в стратегическом направлении 1. «Стабилизация и улучшение качества окружающей среды»:
в «Основных параметрах развития в области охраны окружающей среды»:
дополнить частями двадцатой, двадцать первой, двадцать второй следующего содержания:
«Особую актуальность в распространении информации о новых технологиях приобретает применение новейших информационных технологий (далее – ИТ). Вместе с тем, применение ИТ должно быть направлено и на оказание государственных услуг в электронной форме населению и бизнесу, повышение конкурентоспособности страны в этой сфере.
В реализацию Закона Республики Казахстан «О государственных услугах» от 15 апреля 2013 года перед Министерством стоит задача по разработке и утверждению стандартов по 41 государственной услуге в области охраны окружающей среды, животного мира и природных ресурсов, включенных в Реестр государственных услуг. Данную работу планируется завершить до конца 2013 года с последующим утверждением в 2014 году регламентов их оказания.
Будет продолжена работа по оптимизации и автоматизации государственных услуг. Из переведенных в 2012 году в электронную форму 8 государственных услуг Министерства, 4 оказываются через центры обслуживания населения. В 2013 году подлежат автоматизации еще 10 государственных услуг.»;
часть пятьдесят восьмую изложить в следующей редакции:
«Для повышения уровня безопасности полетов по раннему предупреждению возникновения опасных явлений погоды и повышения уровня оправдываемости прогнозов необходимо создание сети доплеровских локаторов двойной поляризации по всей территории страны. Первый этап создания данной сети предполагается начать с Западного региона Казахстана в городах Уральск, Актобе и Актау. Это обусловлено особенностью физики атмосферных процессов: воздух в северном полушарии земного шара имеет направление с запада на восток и движение синоптических процессов направлено с Европейских регионов и Атлантики на территорию Казахстана через Каспийское море и Западный Урал.»;
в разделе 3 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:

"Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 98 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1588 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 98 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 215-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Ағымдағы ахуалды және қызметтің тиісті салаларының даму үрдісін талдау» деген 2-бөлімде:
«Қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру және жақсарту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Қоршаған ортаны қорғау саласын дамытудың негізгі параметрлерінде»:
мынадай мазмұндағы жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші бөліктермен толықтырылсын:
«Жаңа технологиялар туралы ақпарат таратуда ең жаңа ақпараттық технологияларды (бұдан әрі – АТ) қолдану айрықша өзектілікке ие. Сонымен қатар, АТ қолдану халыққа және бизнеске электронды нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуге, елдің осы саладағы бәсекеге қабілеттілігін арттыруға бағытталуы тиіс.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру үшін Министрліктің алдында Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне енгізілген қоршаған ортаны, жануарлар әлемін және табиғи ресурстарды қорғау саласындағы 41 мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын әзірлеу және оларды бекіту міндеті тұр. Аталған жұмысты 2013 жылдың соңына дейін аяқтау, кейіннен 2014 жылы қызмет көрсетудің регламенттерін бекіту жоспарлануда.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді оңтайландыру және автоматтандыру бойынша жұмыс жалғастырылады. 2012 жылы электрондық нысанға ауыстырылған Министрліктің 8 мемлекеттік көрсетілетін қызметінің 4-уі халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетіледі. 2013 жылы тағы 10 мемлекеттік көрсетілетін қызмет автоматтандырылуға жатады.»;
елу сегізінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Ауа райының қауіпті құбылыстарының туындауын ерте ескерту және болжамдардың ақталу деңгейін арттыру бойынша ұшулардың қауіпсіздік деңгейін арттыру үшін еліміздің барлық аумағы бойынша қос поляризациялы доплерлік локаторлар жүйесін құру қажет. Аталған желіні құрудың бірінші кезеңін Қазақстанның батыс өңіріндегі Орал, Ақтау және Ақтөбе қалаларынан бастау болжануда. Бұл атмосфералық процестің физикалық ерекшеліктеріне негізделген: жер шарының солтүстік жартышарындағы ауа батыстан шығысқа қарай бет алады, синоптикалық процестердің қозғалысы Еуропалық аймақ пен Атлантикадан Каспий теңізі және Батыс Орал арқылы Қазақстан аумағына бағытталған.»;
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:

в подразделе 3.1 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Стабилизация и улучшение качества окружающей среды»:
в цели 1.1 «Создание условий по сохранению и восстановлению экосистем»:
в задаче 1.1.1. «Стабилизация эмиссий в окружающую среду»:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Задача 1.1.1. Стабилизация эмиссий в окружающую среду, совершенствование процессов предоставления государственных услуг»;
в графе «2013 год»:
в строке, порядковый номер 12, цифры «100» заменить цифрами «37»;
в строке, порядковый номер 16, знак «Х» исключить;
строку, порядковый номер 20, изложить в следующей редакции:
«
20
Разработка и утверждение стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды, животного мира и природных ресурсов
Х
Х
»;
в задаче 1.1.2. «Ликвидация исторических загрязнений, восстановление природной среды»:
в графе «2013 год»:
в строке, порядковый номер 22-3, цифру «8» заменить цифрой «3»;
строку, порядковый номер 28-1, исключить;
в цели 1.3. «Обеспечение соблюдения экологического законодательства»:
в задаче 1.3.1 «Повышение эффективности государственного экологического контроля»:
в графе «Мероприятия для достижения показателей прямых результатов»:
строки, порядковые номера 83, 84 изложить в следующей редакции:
«
83
Проведение инспекционных экологических проверок
84
Мониторинг контрольно-инспекционной деятельности Министерства
»;
дополнить строкой, порядковый номер 85-1, следующего содержания:
«
85-1
Принятие мер по повышению эффективности системы рисков по вопросам государственного экологического контроля (пересмотр критериев системы оценки рисков природопользователей и закрепление соответствующих изменений на нормативном уровне)
х
»;
в стратегическом направлении 2. «Переход Республики Казахстан к низкоуглеродному развитию и «зеленой экономике»»:
в цели 2.2 «Создание условий для формирования принципов «зеленой» экономики»:
в задаче 2.2.1. «Внедрение «зеленых» технологий и создание системы ресурсосбережения»:
в графе «2013 год» строки, порядковый номер 98, цифру «4» исключить;
в стратегическом направлении 3. «Обеспечение охраны, воспроизводства и рационального использования растительного и животного мира, особо охраняемых природных территорий, а также рационального использования водного фонда»:
в цели 3.1. «Сохранение, рациональное использование и воспроизводство рыбных, лесных ресурсов, ресурсов животного мира, объектов природно-заповедного фонда»:

«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру және жақсарту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Экожүйелерді сақтау және қалпына келтіру бойынша жағдай жасау» деген 1.1-мақсатта:
«Қоршаған ортаға эмиссияларды тұрақтандыру» деген 1.1.1-міндетте:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«1.1.1-міндет. Қоршаған ортаға эмиссияларды тұрақтандыру, мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну процестерін жетілдіру»;
«2013 жыл» деген бағанда:
реттік нөмірі 12-жолдағы «100» деген сандар «37» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 16-жолдағы «Х» деген белгі алынып тасталсын;
реттік нөмірі 20-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
20
Қоршаған ортаны, жануарлар әлемін және табиғи ресурстарды қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын әзірлеу және бекіту
Х
Х
»;
«Тарихи» ластануларды жою, табиғи ортаны қалпына келтіру» деген 1.1.2-міндетте:
«2013 жыл» деген бағанда:
реттік нөмірі 22-3-жолдағы «8» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 28-1-жол алынып тасталсын;
«Экологиялық заңнаманың сақталуын қамтамасыз ету» деген 1.3-мақсатта:
«Мемлекеттік экологиялық бақылаудың тиімділігін көтеру» деген 1.3.1-міндетте:
«Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне жетуге арналған іс-шаралар» деген бағанда:
реттік нөмірлері 83, 84-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
83
Инспекциялық экологиялық тексерулер жүргізу
84
Министрліктің бақылау-инспекциялық қызметінің мониторингі
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 85-1-жолмен толықтырылсын:
«
85-1
Мемлекеттік экологиялық бақылау мәселелері бойынша тәуекелдер жүйесінің тиімділігін арттыру жөніндегі шараларды қабылдау (табиғат пайдаланушылардың тәуекелдерді бағалау жүйесінің критерийлерін қайта қарау және тиісті өзгерістерді нормативтік деңгейде бекіту)
Х
»;
«Қазақстан Республикасының төмен көміртекті дамуға және «жасыл экономикаға» көшуі» деген 2-стратегиялық бағытта:
«Жасыл» экономика қағидаттарын қалыптастыру үшін жағдай жасау» деген 2.2-мақсатта:
«Жасыл» технологияларды ендіру және ресурс үнемдеу жүйесін құру» деген 2.2.1-міндетте:
реттік нөмірі 98-жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «4» деген сан алынып тасталсын;
«Өсімдіктер мен жануарлар дүниесін, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қорғау, өсімін молайту және ұтымды пайдалануды, сондай-ақ су қорын ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету» деген 3-стратегиялық бағытта:
«Балық, орман ресурстары, жануарлар дүниесі ресурстарын, табиғи қорық қоры объектілерін қорғау, тиімді пайдалану және қалпына келтіру» деген 3.1-мақсатта:

строку «Коды бюджетных программ, направленных на достижение данной цели» дополнить цифрами «, 032, 001»;
в графе «2013 год»:
в строке, порядковый номер 111, цифру «200» заменить цифрами «97»;
в строке, порядковый номер 113, цифру «107» заменить цифрами «4»;
строку, порядковый номер 117-1 изложить в следующей редакции:
«
117-1
Процент освоения лимита вылова рыбы и других водных животных (без учета морских видов рыб Каспийского моря)»
отчетные данные
%
53
65
67
»;

«Осы мақсаттарға қол жеткізуге бағытталған бюджеттік бағдарламалардың коды» деген жол «, 032, 001» деген сандармен толықтырылсын;
«2013 жыл» деген бағанда:
реттік нөмірі 111-жолдағы «200» деген сандар «97» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 113-жолдағы «107» деген сандар «4» деген санмен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 117-1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
117-1
Балық және басқа су жануарларын аулау лимитін игеру пайызы (Каспий теңізінің теңіз балықтары түрлерін есепке алмағанда)
есептік деректер
%
53
65
67
»;

в задаче 3.1.1. «Увеличение лесистости территории республики, предупреждение лесных пожаров, своевременное их обнаружение и ликвидация, воспроизводство и рациональное использование ресурсов животного мира и объектов природно-заповедного фонда»:
строку, порядковый номер 127, исключить;
в графе «2013 год»:
в строке, порядковый номер 129, цифры «250» исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 129-1, следующего содержания:
«
129-1
Разработка естественно-научных обоснований создания и расширения особо охраняемых территорий
отчетные данные
шт.
2
»;
в задаче 3.1.2. «Обеспечение охраны и воспроизводства рыбных ресурсов»:
в графе «2013 год» строки, порядковый номер 141, знак «Х» исключить;
в цели 3.2. «Достижение и поддержание экологически безопасного и экономически оптимального уровня водопользования и охраны водного фонда»:
в строке «Коды бюджетных программ, направленных на достижение данной цели» цифры «032,» исключить;
строку, порядковый номер 142 изложить в следующей редакции:
«
142
Непревышение отраслями экономики лимита водопользования*
отчетные
данные
км3
27,6
27,6
25,4
»;
после строки, порядковый номер 142, дополнить примечанием следующего содержания:
«Примечание*- в текущем году представляются оперативные данные, окончательные – в апреле года, следующего за отчетным»;
в задаче 3.2.1. «Охрана и рациональное использование водных ресурсов и устойчивое развитие системы водоснабжения и водохозяйственных сооружений»:
в графе «2013 год»:
строку, порядковый номер 143, дополнить цифрой «1»;
в строке, порядковый номер 144, цифры «13,4» заменить цифрами «7,8»;
в строке, порядковый номер 145, цифры «43,5» заменить цифрами «39,1»;
в разделе 4 «Развитие функциональных возможностей»:
в графе «Мероприятия по реализации стратегического направления, цели и задачи государственного органа»:
в пункте 7 слова «КЭРК и его» заменить словами «комитетов и их»;
в разделе 6. «Управление рисками»:
в графе «Мероприятия по управлению рисками»:
в подразделе «Внешние риски»:
строку «проведение переговоров по вступлению Казахстана в режим пост-Киото» изложить в следующей редакции:
«мониторинг и отчетность выбросов парниковых газов»;
строку «применение повышенных требований к проектам разработки нефтяных месторождений» изложить в следующей редакции:
«принятие мер по законодательной регламентации обязательного проведения мониторинга или экологических исследований при проведении нефтяных операций»;
в подразделе «Внутренние риски»:
в графе «Мероприятия по управлению рисками»:
строку «Разработка регламентов для участников работы с ЕИС ООС, определение функции и процедур продвижения документации в ЕИС ООС; мониторинг оказания государственных услуг» изложить в следующей редакции:
«Обеспечение проведения запланированных мероприятий по автоматизации государственных услуг, включая своевременную разработку и утверждение стандартов. Постоянный мониторинг оказания государственных услуг по вопросам перевода их в электронный формат и дальнейшей оптимизации»;
строку:
«
Риски природного характера (засуха, заморозки, вымерзание, недостаток тепла, излишнее увлажнение, град, ливень, буря, ураган, наводнение, сель, глобальное потепление, массовое заболевание растений и животных в республике и сопредельных странах)
Государственная поддержка обязательного страхования в растениеводстве от неблагоприятных природных явлений.
Обеспечение гарантированности 50 процентов страховых выплат страховым компаниям, осуществившим свои обязательства по страховым случаям перед сельхозтоваропроизводителями
»
изложить в следующей редакции:
«
Риски природного характера (возрастающий дефицит водных ресурсов, неблагоприятный гидрологический режим (маловодность), ухудшение гидрохимического состава воды (кислородный режим), заболевание рыб в сопредельных странах, отрицательное влияние на экосистему от проникновения чужеродных видов и др.)
Негативное влияние на состояние рыбных ресурсов и других водных животных
Выработка мер на межгосударственном уровне по регулированию водных ресурсов на трансграничных реках.
Угроза возникновения трансграничных лесных пожаров
Возникновение лесных пожаров на территории государственного лесного фонда Республики Казахстан
Реализация соглашения по профилактике и тушению природных пожаров на приграничных территориях государств-участников Содружества Независимых Государств
»;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:

«Республика аумағында орманды жерлерді көбейту, орман өрттерінің алдын алу, оларды уақтылы анықтау және жою, жануарлар дүниесі ресурстарын, табиғи-қорық қорының объектілерін сақтау, өсімін молайту және ұтымды пайдалану» деген 3.1.1-міндетте:
реттік нөмірі 127-жол алынып тасталсын;
«2013 жыл» деген бағанда:
реттік нөмірі 129-жолдағы «250» деген сандар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 129-1-жолмен толықтырылсын:
«
129-1
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру мен кеңейтудің табиғи-ғылыми негіздемелерін әзірлеу
есептік деректер
дана
2
»;
«Балық ресурстарын қорғауды және өсімін молайтуды қамтамасыз ету» деген 3.1.2-міндетте.
«2013 жыл» деген бағанда реттік нөмірі 141-жолдағы «Х» деген белгі алынып тасталсын;
«Суды пайдаланудың және су қорын қорғаудың экологиялық қауіпсіз және экономикалық тиімді деңгейіне қол жеткізу және қолдау» деген 3.2-мақсатта:
«Осы мақсаттарға қол жеткізуге бағытталған бюджеттік бағдарламалардың кодтары» деген жолдағы «, 032» деген сандар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 142-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
142
Экономика салаларының суды пайдалану лимитін асырмауы*
есептік деректер
км3
27,6
27,6
25,4
»;
реттік нөмірі 142-жолдан кейін мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
«Ескертпе * - ағымдағы жылы жедел есепті жылдан кейінгі жылдың сәуірінде түпкілікті деректер ұсынылады»;
«Су ресурстарын тиімді пайдалану және қорғау, сумен қамту жүйелерін және су шаруашылығы құрылыстарын орнықты дамыту» деген 3.2.1-міндетте:
«2013 жыл» деген бағанда:
реттік нөмірі 143-жол «1» деген санмен толықтырылсын;
реттік нөмірі 144-жолдағы «13,4» деген сандар «7,8» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 145-жолдағы «43,5» деген сандар «39,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту» деген 4-бөлімде:
«Мемлекеттік органның стратегиялық бағытын, мақсаты мен міндетін іске асыру бойынша іс-шаралар» деген бағанда:
7-тармақтағы «Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің және оның» деген сөздер «комитеттердің және олардың» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Тәуекелдерді басқару» деген 6-бөлімде:
«Тәуекелдерді басқару бойынша іс-шаралар» деген бағанда:
«Сыртқы тәуекелдер» деген кіші бөлімде:
«Қазақстанның пост-Киото режиміне кіру бойынша келіссөздерді жүргізу» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«парниктік газдар шығарындыларының мониторингі және есептілігі»;
«мұнай кен орындарын әзірлеу жобаларына жоғары талаптарды қолдану» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«мұнай операцияларын жүргізу кезінде міндетті мониторингті немесе экологиялық зерттеулер жүргізуді заңнамалық реттеу жөніндегі шаралар қабылдау»;
«Ішкі тәуекелдер» деген кіші бөлімде:
«Тәуекелдерді басқару бойынша іс-шаралар» деген бағанда:
«ҚОҚ БАЖ жұмысы бойынша қатысушыларға арналған регламенттерді әзірлеу, ҚОҚ БАЖ құжаттамаларды жылжыту функциялары мен рәсімдерін анықтау; мемлекеттік қызметтер көрсетуге мониторинг жүргізу» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Стандарттарды уақтылы әзірлеу мен бекітуді қоса алғанда, мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді автоматтандыру бойынша жоспарланған іс-шаралардың өткізілуін қамтамасыз ету. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді электрондық форматқа ауыстыру және кейіннен оңтайландыру мәселелері бойынша мемлекеттік қызмет көрсетудің тұрақты мониторингі»;
мына:
«
Табиғи сипаттағы тәуекелдер (құрғақшылық, үсік, қатқақ, жылудың жетіспеушілігі, артық ылғалдану, бұршақ, нөсер жаңбыр, боран, дауыл, су тасқыны, сел, жаһандық жылыну, республикада және шектес мемлекеттерде өсімдіктер мен жануарлардың жаппай ауыруы)
Өсімдік шаруашылығында қолайсыз табиғат құбылыстарынан міндетті сақтандыруды мемлекеттік қолдау.
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілер алдында сақтандыру жағдайлары бойынша өз міндеттемелерін жүзеге асыратын сақтандыру компанияларының сақтандыру төлемдерінің
50 пайызының кепілдігін қамтамасыз ету
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Табиғи сипаттағы тәуекелдер (су ресурстары тапшылығының артуы, қолайсыз гидрологиялық режим (суаздық), судың гидрохимиялық құрамының нашарлауы (оттекті режим), шектес елдердегі балықтардың ауруы, бөтен түрлердің және т.б. кіруінен экожүйеге кері әсер ету)
Балық ресурстары мен басқа су жануарларының күйіне жағымсыз әсер ету
Трансшекаралық өзендерде су ресурстарын реттеу бойынша мемлекетаралық деңгейде шаралар әзірлеу.
Трансшекаралық орман өрттерінің пайда болу қаупі
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман қорының аумағында орман өрттерінің пайда болуы
Тәуелсіз Мемлекет Достастығына қатысушы мемлекеттердің шекара маңы аумақтарында табиғи өрттердің профилактикасы және оларды сөндіру бойынша келісімді іске асыру
»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:

в подразделе 7.1. «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Услуги по сохранению, восстановлению и улучшению качества окружающей среды, обеспечению перехода Республики Казахстан к устойчивому развитию»:
в графе «2013 год»:
в подпрограмме 101:
в показателях качества:
строку:
«
Количество состоявшихся сделок по купле-продаже квот выбросов парниковых газов к общему количеству участников углеродного рынка Республики Казахстан
%
0
0
2
»
исключить;
в подпрограмме 104:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество пользователей веб-портала ГКПР»:
слова «веб-портала» заменить словами «информационной системы»;
в показателях конечного результата:
строку:
«
Процент пополнения базы данных веб-портала ГКПР РК (от полученных данных от структурных подразделений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан)
%
100
100
100
»
изложить в следующей редакции:
«
Процент пополнения базы данных информационной системы ГКПР РК
%
100
100
100
»;
в бюджетной программе 002 «Разработка качественных и количественных показателей (экологических нормативов и требований)»:
в графе «2013 год»:
в строке «Количество разработанной нормативной методической документации в развитие Экологического кодекса» цифры «51» исключить;
в строке «Соответствие разработанной методической документации в области охраны окружающей среды требованиям законодательства Республики Казахстан» цифры «100» исключить;
в строке «Разработанная нормативная методическая документация, рекомендованная к утверждению Научно-техническим советом Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан» цифры «100» исключить;
в строке «Затраты на разработку одной нормативной методической документации в развитие Экологического кодекса» цифры «920» исключить;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «46920» исключить;
в бюджетной программе 003 «Научные исследования в области охраны окружающей среды и природопользования»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество проведенных научных исследований» цифру «3» заменить цифрой «2»;
в показателях конечного результата:
в строке «Использование научно-обоснованных предложений и рекомендаций, завершенных в предыдущем году научных исследований в сферу охраны окружающей среды» цифры «70» исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Доля размещенных отчетов, завершенных в предыдущем году научных исследований, в Государственном фонде экологической информации для обеспечения доступа общественных организаций, государственных органов, физических и юридических лиц к результатам исследований
%

«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7.1-кіші бөлімде:
001 «Қазақстан Республикасының орнықты дамуға көшуін қамтамасыз ету, қоршаған ортаның сапасын сақтау, қалпына келтіру және жақсарту жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
101-кіші бағдарламада:
сапа көрсеткіштерінде:
мына:
«
Қазақстан Республикасының көміртегі нарығына қатысушылардың жалпы санына парниктік газдар шығарындыларына квоталарды сатып алу-сату жөніндегі келісілген мәмілелердің саны
%
0
0
2
»
деген жол алынып тасталсын;
104-кіші бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«ТРМК веб-порталын пайдаланушылардың саны» деген жолда:
«веб-порталын» деген сөздер «ақпараттық жүйесін» деген сөздермен ауыстырылсын;
соңғы нәтиже көрсеткіштерінде:
мына:
«
ҚР ТРМК веб-портал деректер базасын толықтыру пайызы (АШМ құрылымдық бөлімшелері ұсынған деректері бойынша)
%
100
100
100
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
ҚР ТРМК ақпараттық жүйесінің деректер қорын толықтыру пайызы
%
100
100
100
»;
002 «Сапалық және сандық көрсеткіштерді (экологиялық нормативтер мен талаптар) әзірлеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Экологиялық кодекстің дамуына әзірленген нормативтік әдістемелік құжаттаманың саны» деген жолдағы «51» деген сандар алынып тасталсын;
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Ғылыми-техникалық кеңесімен бекітуге ұсынылған, әзірленген нормативтік әдістемелік құжаттама» деген жолдағы «100» деген сандар алынып тасталсын;
«Қоршаған ортаны қорғау саласында әзірленген әдістемелік құжаттаманың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі» деген жолдағы «100» деген сандар алынып тасталсын;
«Экологиялық кодекстің дамуына бағытталған бір нормативтік әдістемелік құжаттамаларды әзірлеуге арналған шығындар» деген жолдағы «920» деген сандар алынып тасталсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «46920» деген сандар алынып тасталсын;
003 «Қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану саласындағы ғылыми зерттеулер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жүргізілген ғылыми зерттеулердің саны» деген жолдағы «3» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
соңғы нәтиже көрсеткіштерінде:
«Өткен жылы аяқталған ғылыми зерттеулердегі ұсыныстар мен ұсынымдарды қоршаған ортаны қорғау саласына пайдалану» деген жолдағы «70» деген сандар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Зерттеулер нәтижелеріне шаққанда қоғамдық ұйымдардың, мемлекеттік органдардың, жеке және заңды тұлғалардың қолжетімділігін қамтамасыз ету үшін Экологиялық ақпараттың мемлекеттік қорына орналастырылған есептердің, ағымдағы жылы аяқталған ғылыми зерттеулердің үлесі
%

100
»;
в показателях эффективности:
в строке «Средние затраты на проведение одной научно-исследовательской работы» цифры «49442,6» заменить цифрами «45401,5»;
в строке «Средние затраты на проведение одной НТП» цифры «106 900» заменить цифрами «65 000»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «362 128» заменить цифрами «220 803»;
в бюджетной программе 004 «Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды»:
в графе «2013 год»:
в показателях конечного результата:
строку «Полученные решения о предоставлении права временного безвозмездного землепользования» дополнить цифрой «3»;
строку «Отчет по топогеодезической съемке и изыскательским работам» дополнить цифрой «3»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Отчеты по опытно-экспериментальным работам на озере Щучье, на озере Боровое
шт.
2
»;
строку:
«
Получение заключения вневедомственной экспертизы проектно-сметной документации по проектам:
- «Очистка и санация водоемов (озера Щучье, Боровое, Карасу) Щучинско-Боровской курортной зоны»;
- «Реконструкция озера
- накопителя сточных вод Сорбулак, включая вспомогательные сооружения»
шт.
2
»
исключить;
в показателях эффективности:
в строке «Затраты на разработку проектно-сметной документации по проектам:
в строке «- «Очистка и санация водоемов (озера Щучье, Боровое, Карасу) Щучинско-Боровской курортной зоны» цифры «672 600» заменить цифрами «638 970»;
в строке «- «Реконструкция озера - накопителя сточных вод Сорбулак, включая вспомогательные сооружения» цифры «496 265» заменить цифрами «96 000»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «1 168 865» заменить цифрами «734 970»;
в бюджетной программе 010 «Капитальные расходы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан»:
в показателях конечного результата:
в строке «Улучшение состояния материально-технической базы Министерства и его территориальных органов» слова «и его территориальных органов» исключить;
в бюджетной программе 019 «Содействие Республике Казахстан в усилении межрегионального сотрудничества для продвижения «Зеленого роста» и реализации Астанинской Инициативы»:
в графе «2013 год»:
в показателях эффективности:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «25 350» заменить цифрами «29 600»;

100
»;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуге арналған орташа шығындар» деген жолдағы «49442,6» деген сандар «45 401,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бір ҒТП жүргізуге арналған орташа шығындар» деген жолдағы «106 900» деген сандар «65 000» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «362 128» деген сандар «220 803» деген сандармен ауыстырылсын;
004 «Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
соңғы нәтиже көрсеткіштерінде:
«Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын ұсыну туралы алынған шешімдер» деген жол «3» деген санмен толықтырылсын;
«Топогеодезиялық суретке түсіру және іздестіру жұмыстары жөніндегі есеп» деген жол «3» деген санмен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Щучье көліндегі, Бурабай көліндегі тәжірибелік-эксперименталдық жұмыстар бойынша есептер
дана
2
»;
мына:
«
Жобалау-сметалық құжаттамаға ведомстводан тыс сараптама қорытындысын алу
- «Щучье-Бурабай курорттық аймағындағы су көздерін (Щучье, Бурабай, Қарасу көлдері) тазарту және санациялау»;
- «Қосалқы құрылыстарды қоса алғанда, Сорбұлақ сарқынды сулар жинақтауышы көлін реконструкциялау»
дана
2
»
деген жол алынып тасталсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Жобалар бойынша жобалық-сметалық құжаттамалар әзірлеуге шығындар» деген бағанда:
«- «Щучье-Бурабай курорттық аймағындағы су көздерін (Щучье, Бурабай, Қарасу көлдері) тазарту және санациялау» деген жолдағы «672 600» деген сандар «638 970» деген сандармен ауыстырылсын;
«- «Қосалқы құрылыстарды қоса алғанда, Сорбұлақ сарқынды сулар жинақтауышы көлін реконструкциялау» жобалары бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге арналған шығындар» деген жолдағы «496 265» деген сандар «96 000» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «1 168 865» деген сандар «734 970» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
соңғы нәтиже көрсеткіштерінде:
«Министрліктің және оның аумақтық органдарының материалдық-техникалық базасының жай-күйін жақсарту» деген жолдағы «және оның аумақтық органдарының» деген сөздер алынып тасталсын;
019 «Қазақстан Республикасының «Жасыл дамуды» ілгерілету және Астаналық бастаманы іске асыру үшін өңіраралық ынтымақтастықты күшейтуге жәрдемдесуі» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «25 350» деген сандар «29 600» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «объем бюджетных расходов» цифры «25 202» заменить цифрами «22 682»;
в бюджетной программе 027 «Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики»:
в графе 2013 год:
в показателях прямого результата:
в строке «Посадка лесных культур» цифры «10211» заменить цифрами «5280»;
в строке «Посев леса» цифры «3000» заменить цифрами «1000»;
в строке «Строительство комплекса лесного питомника и лесосеменной станции в ГУ ГЛПР «Семей орманы» цифры «60» заменить цифрами «19,4»;
в показателях эффективности:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «1 406 035» заменить цифрами «898 947»;
в строке «по подпрограмме 004 за счет внешних займов» цифры «752 916» заменить цифрами «349 818»;
в строке «по подпрограмме 016 за счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета» цифры «535 310» заменить цифрами «431 320»;
в бюджетной программе 029 «Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на создание «зеленого пояса»:
в графе 2013 год:
в показателях эффективности:
в строке «Средние затраты на 1 га по созданию лесопарков г. Астаны» цифры «5 819,2» заменить цифрами «5 717,5»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «989 270» заменить цифрами «971 974»;
в бюджетной программе 032 «Строительство и реконструкция объектов инфраструктуры лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий»:
в графе «2013 год»:
в показателях эффективности:
в строке «- по строительству служебных кордонов» цифры «28 596» заменить цифрами «26579,5»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «57 192» заменить цифрами «53 159»;
в бюджетной программе 034 «Строительство и реконструкция системы водоснабжения, гидротехнических сооружений»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Разработка проектно-сметной документации» цифры «31» заменить цифрами «14»;
в строке «Строительство и реконструкция системы водоснабжения:»:
в строке «- групповые водопроводы» цифры «22» заменить цифрами «18»;
в строке «- гидротехнические сооружения» цифры «26» заменить цифрами «23»;
в показателях конечного результата:
в строке «Ввод в эксплуатацию:»:
в строке «- групповые водопроводы» цифры «18» заменить цифрами «12»;

«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «25 202» деген сандар «22 682» деген сандармен ауыстырылсын;
027 «Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Орман дақылдарын отырғызу» деген жолдағы «10211» деген сандар «5280» деген сандармен ауыстырылсын;
«Орманды егу» деген жолдағы «3000» деген сандар «1000» деген сандармен ауыстырылсын;
«Семей орманы» МОТР ММ үшін орман питомнигі кешенін және ағаш тұқымдық станциясын салу» деген жолдағы «60» деген сандар «19,4» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «1 406 035» деген сандар «898 947» деген сандармен ауыстырылсын;
«сыртқы қарыздар есебінен 004-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «752 916» деген сандар «349 818» деген сандармен ауыстырылсын;
«республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды тең қаржыландыру есебінен 016-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «535 310» деген сандар «431 320» деген сандармен ауыстырылсын;
029 «Астана қаласының бюджетіне «жасыл белдеуді» салуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Астана қаласының орман парктерін құру бойынша 1 га жұмсалған орташа шығындар» деген жолдағы «5 819,2» деген сандар «5 717,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «989 270» деген сандар «971 974» деген сандармен ауыстырылсын;
032 «Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың инфрақұрылым объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«- қызметтік кордондар салуға» деген жолдағы «28 596» деген сандар «26 579,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «57 192» деген сандар «53 159» деген сандармен ауыстырылсын;
034 «Сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау»
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеу» деген жолдағы «31» деген сандар «14» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сумен қамту жүйесін салу және қайта жаңарту:» деген жолда:
«- топтық су құбырлар» деген жолдағы «22» деген сандар «18» деген сандармен ауыстырылсын;
«-гидротехникалық құрылыстар» деген жолдағы «26» деген сандар «23» деген сандармен ауыстырылсын;
соңғы нәтиже көрсеткіштерінде:
«Пайдалануға беру:» деген жолда:
«- топтық су құбырлар» деген жолдағы «18» деген сандар «12» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «- гидротехнические сооружения» цифры «21» заменить цифрами «14»;
в показателях эффективности:
в строке «Средние затраты на единицу оказанной услуги»:
в строке «по строительству и реконструкции одного группового водопровода» цифры «576 466» заменить цифрами «371876»;
в строке «- по строительству и реконструкции одного гидротехнического сооружения» цифры «338 850» заменить цифрами «421676»;
в строке «- по разработке одной проектно-сметной документации» цифры «25700» заменить цифрами «12662»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «22 209 065» заменить цифрами «16 569 597»;
в строке «по подпрограмме 005 за счет внутренних источников» цифры «22 209 065» заменить цифрами «16 569 597»;
в бюджетной программе 037 «Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Капитальный ремонт особо аварийных объектов» цифры «17» заменить цифрами «16»;
в показателях конечного результата:
в строке «Доля объектов от общего количество на соответствующий год, на которых проведен капитальный ремонт для улучшения технического состояния особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений» цифры «47» заменить цифрами «31»;
в показателях эффективности:
в строке «Средние затраты на проведения ремонтных работ:»:
в строке «магистральных каналов и коллекторов» цифры «169986,3» заменить цифрами «123 436»;
в строке «- водохранилищ» цифры «120498,17» заменить цифрами «37165»;
в строке «-гидроузлов» цифры «120670,5» заменить цифрами «30917»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «2 541 220» заменить цифрами «1 464 509»;
в бюджетной программе 038 «Регулирование использования и охраны водного фонда, обеспечение функционирования водохозяйственных систем и сооружений»:
в графе «2013 год»:
в показателях эффективности:
в строке «Средние затраты эксплуатационных мероприятий на водохозяйственных объектах:»:
в строке «- республиканской собственности» цифры «22863,1» заменить цифрой «22742,3»;
в строке «- межгосударственных объектах» цифры «156268,72» заменить цифрой «151601,9»;
в строке «- по проведению исследований, совершенствованию информационного потенциала и разработке нормативно-методической базы в области управления водными ресурсами» цифры «54775,67» заменить цифрами «46091,2»;

«- гидротехникалық құрылыстар» жеген жолдағы «21» деген сандар «14» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Көрсетілген қызмет бірлігіне жұмсалатын орташа шығындар:» деген жолда:
«- бір топтық су құбырды салу және қайта жаңарту бойынша» деген жолдағы «576 466» деген сандар «371 876» деген сандармен ауыстырылсын;
«- бір гидротехникалық құрылыстарды салу және қайта жаңарту бойынша» деген жолдағы «338 850» деген сандар «421 676» деген сандармен ауыстырылсын;
«- бір жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу бойынша» деген жолдағы «25 700» деген сандар «12 662» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «22 209 065» деген сандар «16 569 597» деген сандармен ауыстырылсын;
«ішкі көздер есебінен 005-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «22 209 065» деген сандар «16 569 597» деген сандармен ауыстырылсын;
037 «Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың аса апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Аса апатты нысандарды күрделі жөндеу» деген жолдағы «17» деген сандар «16» деген сандармен ауыстырылсын;
соңғы нәтиже көрсеткіштерінде:
«Шаруашылықаралық каналдар мен гидромелиоративтік құрылыстардың аса апатты учаскелерінің техникалық жай-күйін жақсарту үшін күрделі жөндеуден өткізілген объектілердің тиісті жылға арналған жалпы мөлшердегі үлесі» деген жолдағы «47» деген сандар «31» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Жөндеу жұмыстарын жүргізуге жұмсалатын орташа шығындар:» деген жолда:
«- магистральды арналар мен коллекторлар» деген жолдағы «169986,3» деген сандар «123 436» деген сандармен ауыстырылсын;
«- су қоймалардың» деген жолдағы «120498,17» деген сандар «37165» деген сандармен ауыстырылсын;
«- су тораптардың» деген жолдағы «120670,5» деген сандар «30917» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «2 541 220» деген сандар «1 464 509» деген сандармен ауыстырылсын;
038 «Су қорын пайдалану мен қорғауды реттеу, су шаруашылығы жүйелері мен құрылғыларының қызметін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Су шаруашылығы объектілеріндегі пайдалану іс-шараларына жұмсалатын орташа шығындар:» деген жолда:
«- республикалық меншіктегі» деген жолдағы «22863,1» деген сандар «22742,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«- мемлекетаралық объектілерде» деген жолдағы «156268,72» деген сандар «151601,9» деген сандармен ауыстырылсын;
«- зерттеулер жүргізу бойынша, ақпараттық әлеуетті жетілдіру және су ресурстарын басқару саласындағы нормативтік-әдістемелік базасын әзірлеу» деген жолдағы «54775,67» деген сандар «46091,2» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «объем бюджетных расходов» цифры «7 440 779» заменить цифрами «7 408 710»;
в строке «по подпрограмме 103» цифры «492 981» заменить цифрами «460 912»;
в бюджетной программе 039 «Сохранение и воспроизводство рыбных ресурсов и других водных животных»:
в графе «2013 год»:
в показателях эффективности:
в строке «Средние затраты:»:
в строке «на исследование 1 водоема - международного и республиканского значения» цифры «11 357,7» заменить цифрами «11236,8»;
в строке «- на выращивание 1 молоди рыб» цифры «3,5» заменить цифрами «3,6»;
строку «- на восстановление 1 канала рыбохода» исключить;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «732 990» заменить цифрами «731 540»;
в бюджетной программе 040 «Разработка обоснований инвестиций по твердо-бытовым отходам»:
в графе «2013 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Завершение разработки обоснования инвестиций по модернизации системы управления твердыми бытовыми отходами с положительным заключением государственной экспертизы» цифру «8» заменить цифрой «3»;
в показателях конечного результата:
строку «Количество разработанных обоснований инвестиций по модернизации системы управления твердыми бытовыми отходами» дополнить цифрой «3»;
строку «Количество полученных заключений государственной экспертизы» дополнить цифрой «3»;
в показателях эффективности:
в строке «Средняя стоимость работ на разработку одного обоснования инвестиций по модернизации системы управления ТБО» цифры «106,2» заменить цифрами «8167»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «999 730» заменить цифрами «24 500»;
в подразделе 7.2. «Свод бюджетных программ»:
в графе «2013 год»:
в строке «ВСЕГО бюджетных расходов:» цифры «67 410 472» заменить цифрами «58 520 410»;
в строке «текущие бюджетные программы» цифры «37 611 930» заменить цифрами «35 306 352»;
в строке «бюджетные программы развития» цифры «29 798 542» заменить цифрами «23 214 058».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов

«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «7 440 779» деген сандар «7 408 710» деген сандармен ауыстырылсын;
«103-кіші бағдарлама бойынша» деген жолдағы «492 981» деген сандар «460 912» деген сандармен ауыстырылсын;
039 «Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын сақтау және молайту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Орташа шығындар:» деген жолда:
«1 су айдынын зерттеудің орташа шығыны - халықаралық және республикалық маңызы бар» деген жолдағы «11 357,7» деген сандар «11236,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«- 1 балық өсімін өсіруге» деген жолдағы «3,5» деген сандар «3,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«-1 балық өтетін арнаны қалпына келтіруге» деген жол алынып тасталсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «732 990» деген сандар «731 540» деген сандармен ауыстырылсын;
040 «Қатты тұрмыстық қалдықтар бойынша инвестиция негіздемелерін әзірлеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2013 жыл» деген бағанда:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысын алған қатты қалдықтарды басқару жүйесін жаңғырту бойынша инвестициялық негіздеме әзірлеу жұмыстарының саны» деген жолдағы «8» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
соңғы нәтиже көрсеткіштерінде:
«Тұрмыстық қатты қалдықтарды басқару жүйесін жаңғырту бойынша әзірленген инвестициялық негіздемелер саны» деген жол «3» деген санмен толықтырылсын;
«Алынған мемлекеттік сараптама қорытындылар саны» деген жол «3» деген санмен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Тұрмыстық қатты қалдықтарды басқару жүйесін жаңғырту бойынша инвестицияның бір негіздемесін әзірлеу жұмыстарының орташа шығындары» деген жолдағы «106,2» деген сандар «8167» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «999 730» деген сандар «24 500» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығындар жиынтығы» деген 7.2-кіші бөлімде:
«2013 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстардың БАРЛЫҒЫ» деген жолдағы «67 410 472» деген сандар «58 520 410» деген сандармен ауыстырылсын;
«ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «37 611 930» деген сандар «35 306 352» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «29 798 542» деген сандар «23 214 058» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов