О вопросах оказания Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан государственных услуг в cфере информатизации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 136. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 684
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 684 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин»;
3) стандарт государственной услуги «Аккредитация удостоверяющих центров»;
4) стандарт государственной услуги «Депонирование информационных систем, программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации»;
5) стандарт государственной услуги «Регистрация электронных информационных ресурсов и информационных систем в государственном регистре электронных информационных ресурсов и информационных систем».
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 136
Стандарт государственной услуги
«Выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального
удостоверяющего центра Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги (далее – стандарт) разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения «Государственная техническая служба» Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ақпараттандыру саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 136 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 тамыздағы № 684 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 684 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәлігін беру және кері қайтарып алу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Бақылау-касса машиналарының мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындылар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Куәландырушы орталықтарды аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы сақтауға беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 136 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу
куәлігін беру және кері қайтарып алу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәлігін беру және кері қайтарып алу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің «Мемлекеттік техникалық қызмет» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:

1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства (далее – ЦОН);
3) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
При этом при первичном обращении услугополучателя, государственная услуга оказывается через услугодателя или ЦОН.
В случае повторного получения государственная услуга оказывается на портале.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю или в ЦОН:
выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан осуществляется в течение 2 (двух) рабочих дней.
В случае обращения физического лица – услугополучателя в ЦОН для получения государственной услуги для выдачи удостоверения личности, по его желанию вместе с документами, предъявляемыми для получения удостоверения личности, представляются документы, указанные в пункте 9 настоящего стандарта. Государственная услуга по выдаче регистрационного свидетельства при этом оказывается в срок не превышающий 2 (два) рабочих дня с момента поступления изготовленного удостоверения личности в ЦОН;
максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения для физических лиц – не более 15 (пятнадцати) минут, для юридических лиц – 20 (двадцать) минут;
2) повторного обращения услугополучателя на портал – 1 (один) рабочий день.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
1) выдача и отзыв регистрационного свидетельства в форме электронного документа;
2) отзыв регистрационных свидетельств с размещением серийного номера в списке отозванных регистрационных свидетельств.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя в ЦОН или к услугодателю регистрационные свидетельства записываются на удостоверение личности, содержащее электронный носитель информации (чип).
При обращении услугополучателя через портал регистрационные свидетельства записываются на средства вычислительной техники услугополучателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно, физическим и юридическим лицам.

1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы;
2) Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы;
3) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушы алғашқы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті беруші немесе ХҚО арқылы көрсетіледі.
Қайталап алынған жағдайда мемлекеттік қызмет порталда көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге немесе ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәлігін беру және кері қайтарып алу 2 (екі) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлға ХҚО-ға жеке куәлігін беру үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға жүгінген жағдайда, оның қалауы бойынша жеке куәлігін алу үшін ұсынылатын құжаттармен бірге осы стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар беріледі. Тіркеу куәлігін беру бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет бұл ретте дайындалған жеке куәлік ХҚО-ға түскен сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде көрсетіледі;
құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут;
жүгінген күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты жеке тұлғалар үшін – 15 (он бес) минуттан аспайды, заңды тұлғалар үшін – 20 (жиырма) минут;
2) көрсетілетін қызметті алушы порталға қайталап жүгінгенде – 1 (бір) жұмыс күні.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) электрондық құжат нысанында тіркеу куәліктерін беру және кері қайтарып алу;
2) кері қайтарып алынған тіркеу куәліктерінің тізімінде сериялық нөмірін орналастырып, тіркеу куәліктерін кері қайтарып алу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, тіркеу куәліктері ақпаратты электрондық тасығышта (чип) қамтылған жеке куәлікке жазылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген жағдайда, тіркеу куәліктері көрсетілетін қызметті алушының есептеу техникасы құралдарына жазылады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с соответствии с графиком работы с 09.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОН – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 09.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием и выдача результатов осуществляются в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН или к услугодателю:
для выдачи регистрационных свидетельств:
1) физические лица:
заявление на выдачу регистрационных свидетельств по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту, полученное с портала и содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя – физического лица;
доверенность на представителя услугополучателя (физического лица) по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту, удостоверенную нотариально – при представлении интересов услугополучателя третьим лицом. В текст доверенности дополнительно включаются сведения в соответствии с законодательством о нотариальном делопроизводстве.
Участники информационной системы «Е-нотариат»:
заявление на выдачу регистрационных свидетельств по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту, полученное с портала и содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя – физического лица;
справку с места работы (для нотариусов – выданную территориальной нотариальной палатой, для сотрудников Министерства юстиции Республики Казахстан, территориальных органов юстиции, Республиканской нотариальной палаты, территориальных нотариальных палат – с места работы с указанием должности);
доверенность на представителя услугополучателя (физического лица) по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту, удостоверенную нотариально – при представлении интересов услугополучателя третьим лицом. В текст доверенности дополнительно включаются сведения в соответствии с законодательством о нотариальном делопроизводстве;

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
2) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау және нәтижелерді беру алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады;
3) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі:
тіркеу куәліктерін беру үшін:
1) жеке тұлғалар:
порталдан алынған және бірегей нөмірден тұратын осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәліктерін беруге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат;
үшінші тұлға көрсетілетін қызметті алушының мүддесін білдірген кезде – осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат. Сенімхаттың мәтініне қосымша нотариалдық іс жүргізу туралы заңнамаға сәйкес мәліметтер қосылады.
«Е-нотариат» ақпараттық жүйесіне қатысушылар:
порталдан алынған және бірегей нөмірден тұратын осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәліктерін беруге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат;
жұмыс орнынан анықтама (нотариустар үшін – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің, аумақтық әділет органдарының, Республикалық нотариалдық палатаның, аумақтық нотариалдық палаталардың қызметкерлері үшін аумақтық нотариалдық палата берген лауазымы көрсетілген жұмыс орнынан анықтама);
үшінші тұлға көрсетілетін қызметті алушының мүдделерін білдірген кезде осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушыға (жеке тұлғаға) нотариалды куәландырылған сенімхат. Сенімхаттың мәтініне қосымша нотариалдық іс жүргізу туралы заңнамаға сәйкес мәліметтер қосылады;

2) юридические лица:
заявление на выдачу регистрационных свидетельств по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту, полученное с портала и содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя – юридического лица;
доверенность на представителя услугополучателя (юридического лица) по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту;
справку либо свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугополучателя в качестве юридического лица (либо копию, нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригиналов) – для юридического лица.
Для первого руководителя юридического лица или лица, исполняющего его обязанности, взамен доверенности представляется справка с места работы либо заверенная печатью юридического лица копия приказа (решения, протокола) о назначении на должность первого руководителя или лица, исполняющего его обязанности;
3) владелец доменного имени интернет-ресурса (физические лица):
заявление на выдачу регистрационных свидетельств по форме, согласно приложению 6 к настоящему стандарту, полученное с портала и содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя – физического лица;
доверенность на представителя услугополучателя (физического лица) по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту, удостоверенную нотариально – при представлении интересов услугополучателя третьим лицом. В текст доверенности дополнительно включаются сведения в соответствии с законодательством о нотариальном делопроизводстве;
один из нижеперечисленных подтверждающих документов на право владения доменным именем интернет-ресурса:
сертификат о владении доменным именем;
справка от регистратора домена;
копию договора о регистрации доменного имени;
публичная оферта о регистрации доменного имени;
другой подтверждающий документ;
владелец доменного имени интернет-ресурса (юридические лица):
заявление на выдачу регистрационных свидетельств по форме, согласно приложению 7 к настоящему стандарту, полученное с портала и содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя – юридического лица;
доверенность на представителя услугополучателя (юридического лица) по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту;
один из нижеперечисленных подтверждающих документов на право владения доменным именем интернет-ресурса:
сертификат о владении доменным именем;
справка от регистратора домена;
копию договора о регистрации доменного имени;
публичную оферту о регистрации доменного имени;
другой подтверждающий документ;

2) заңды тұлғалар:
порталдан алынған және бірегей нөмірден тұратын осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәліктерін беруге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлға өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының (заңды тұлғаның) өкіліне сенімхат;
заңды тұлға үшін заңды тұлға ретінде көрсетілетін қызметті алушының заңды тұлғасын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе куәлік (немесе түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмесі).
Заңды тұлғаның бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам үшін сенімхаттың орнына жұмыс орнынан анықтама не заңды тұлғаның мөрімен расталған бірінші басшыны немесе оның міндетін атқарушы адамды лауазымға тағайындау туралы бұйрықтың (шешімнің, хаттаманың) көшірмесі беріледі;
3) интернет-ресурстың домендік атауының иесі (жеке тұлғалар):
порталдан алынған және бірегей нөмірден тұратын осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәліктерін беруге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат;
көрсетілетін қызметті алушының мүддесін үшінші тұлға білдірген жағдайда осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат. Сенімхаттың мәтініне қосымша нотариалдық іс жүргізу туралы заңнамаға сәйкес мәліметтер қосылады;
төменде келтірілген интернет-ресурстың домендік атауын иелену құқығын растайтын құжаттардың бірі:
домендік атауын иелену туралы сертификат;
доменді тіркеушіден анықтама;
домендік атауын тіркеу туралы шарттың көшірмесі;
домендік атауын тіркеу туралы жария офертасы;
басқа да растайтын құжат;
интернет-ресурстың домендік атауының иесі (заңды тұлғалар):
порталдан алынған және бірегей нөмірден тұратын осы стандартқа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәліктерін беруге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлға өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының (заңды тұлғаның) өкіліне сенімхат;
төменде көрсетілген интернет-ресурстың домендік атауын иелену құқығын растайтын құжаттардың бірі:
домендік атауын иелену туралы сертификат;
доменді тіркеушіден анықтама;
домендік атауды тіркеу туралы шарттың көшірмесі;
домендік атауды тіркеу туралы жария офертасы;
басқа да растайтын құжат;

4) участники информационной системы «Казначейство-клиент»:
заявление на выдачу регистрационных свидетельств по форме, согласно приложению 8 к настоящему стандарту, полученное с портала и содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя – юридического лица;
доверенность на представителя услугополучателя (юридического лица) по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту;
соглашение либо дополнительное соглашение об использовании электронной цифровой подписи между Комитетом казначейства Республики Казахстан и клиентом;
5) физические лица-нерезиденты:
заявление на выдачу регистрационных свидетельств по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту, полученное с портала и содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя – физического лица;
доверенность на представителя услугополучателя (физического лица) по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту, удостоверенную нотариально – при представлении интересов услугополучателя третьим лицом. В текст доверенности дополнительно включаются сведения в соответствии с законодательством о нотариальном делопроизводстве;
один из нижеперечисленных документов, содержащий индивидуальный идентификационный номер и подтверждающий, что данный нерезидент зарегистрирован на территории Республики Казахстан Министерством юстиции Республики Казахстан:
вид на жительство иностранца в Республике Казахстан;
удостоверение лица без гражданства;
регистрационное свидетельство для иностранцев;
6) юридические лица-нерезиденты:
заявление на выдачу регистрационных свидетельств по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту, полученное с портала содержащее уникальный номер;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя – юридического лица;
доверенность на представителя услугополучателя (юридического лица) по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту;
один из нижеперечисленных документов, содержащий индивидуальный идентификационный номер и подтверждающий, что данный представитель юридического лица-нерезидента зарегистрирован на территории Республики Казахстан Министерством юстиции Республики Казахстан:
вид на жительство иностранца в Республике Казахстан;
удостоверение лица без гражданства;
регистрационное свидетельство для иностранцев;
7) один из нижеперечисленных документов, содержащий бизнес-идентификационный номер и подтверждающий, что данное юридическое лицо-нерезидент зарегистрировано на территории Республики Казахстан Министерством юстиции Республики Казахстан:
справку или свидетельство об учетной регистрации (перерегистрации) филиала, представительства – для юридических лиц-нерезидентов, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан через филиалы и представительства (с образованием постоянного учреждения);
регистрационное свидетельство для юридических лиц-нерезидентов:
являющихся налоговыми агентами в соответствии с пунктом 5 статьи 197 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс);
владеющих в Республике Казахстан объектами налогообложения;
являющихся дипломатическими и приравненными к ним представительствами иностранного государства, аккредитованными в Республике Казахстан;

4) «Қазынашылық - Клиент» ақпараттық жүйесінің қатысушылары:
порталдан алынған және бірегей нөмірден тұратын осы стандартқа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәліктерін беруге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлға өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының (заңды тұлғаның) өкіліне сенімхат;
Қазақстан Республикасының Қазынашылық комитеті мен клиенттің арасындағы электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдану туралы келісім немесе қосымша келісім;
5) резидент емес жеке тұлғалар:
порталдан алынған және бірегей нөмірден тұратын осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәліктерін беруге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат;
көрсетілетін қызметті алушының мүддесін үшінші тұлға білдірген жағдайда осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат. Сенімхаттың мәтініне қосымша нотариалдық іс жүргізу туралы заңнамаға сәйкес мәліметтер қосылады;
төменде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірінен тұратын және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі аталған резидент емес тұлғаның Қазақстан Республикасының аумағында тіркелгенін растайтын құжаттардың бірі:
Қазақстан Республикасында тұратын шетелдіктерге тұруға ыхтиярхат;
азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі;
шетел азаматтарына арналған тіркеу куәлігі;
6) резидент емес заңды тұлғалар:
порталдан алынған және бірегей нөмірден тұратын осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәліктерін беруге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат;
осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының (заңды тұлғаның) өкіліне сенімхат;
төменде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірінен тұратын және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі аталған резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасының аумағында тіркелгенін растайтын құжаттардың бірі:
Қазақстан Республикасында тұратын шетелдіктерге тұруға ыхтиярхат;
азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі;
шетел азаматтарына арналған тіркеу куәлігі;
7) төменде көрсетілген бизнес-сәйкестендіру нөмірінен тұратын және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі аталған резидент емес заңды тұлғаның Қазақстан Республикасының аумағында тіркелгенін растайтын құжаттардың бірі:
филиалдар мен өкілдіктер арқылы (тұрақты мекеме құрып) Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын резидент емес заңды тұлғаларға арналған филиалды, өкілдікті есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе куәлік;
мына:
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексі (Салық кодексі) 197-бабының 5-тармағына сәйкес салық агенті болып табылатын;
Қазақстан Республикасында салық салу объектілеріне иелік ететін;
Қазақстан Республикасында аккредиттелген шетел мемлекетінің дипломатиялық және оған теңестірілген өкілдіктері болып табылатын;

осуществляющих деятельность через зависимого агента, который рассматривается как его постоянное учреждение согласно пункту 8 статьи 191 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс);
осуществляющих деятельность через постоянное учреждение без открытия филиала, представительства;
открывающих текущие счета в банках-резидентах.
Для первого руководителя юридического лица или лица, исполняющего его обязанности, взамен доверенности представляется справка с места работы либо заверенная печатью юридического лица копия приказа (решения, протокола) о назначении на должность первого руководителя или лица, исполняющего его обязанности.
Для отзыва регистрационных свидетельств:
1) физические лица:
заявление на отзыв регистрационных свидетельств по форме, согласно приложению 9 к настоящему стандарту, полученное с портала;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя – физического лица;
доверенность на представителя услугополучателя (физического лица) по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту, удостоверенную нотариально – при представлении интересов услугополучателя третьим лицом. В текст доверенности дополнительно включаются сведения в соответствии с законодательством о нотариальном делопроизводстве;
2) участники информационной системы «Е-нотариат»:
заявление на отзыв регистрационных свидетельств по форме, согласно приложению 10 к настоящему стандарту, полученное с портала;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя – физического лица;
доверенность на представителя услугополучателя (физического лица) по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту, удостоверенную нотариально – при представлении интересов услугополучателя третьим лицом. В текст доверенности дополнительно включаются сведения в соответствии с законодательством о нотариальном делопроизводстве;
3) юридические лица:
заявление на отзыв регистрационных свидетельств по форме, согласно приложению 11 к настоящему стандарту, полученное с портала, заверенное печатью юридического лица, либо выписку из приказа об увольнении услугополучателя. В случае представления выписки из приказа об увольнении, подпись руководителя и печать организации не требуется;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя – юридического лица;
4) владелец доменного имени интернет-ресурса (физические лица):
заявление на отзыв регистрационных свидетельств по форме, согласно приложению 9 к настоящему стандарту, полученное с портала;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя – физического лица;
доверенность на представителя услугополучателя (физического лица) по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту, удостоверенную нотариально – при представлении интересов услугополучателя третьим лицом. В текст доверенности дополнительно включаются сведения в соответствии с законодательством о нотариальном делопроизводстве;

«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексі (Салық кодексі) 191-бабының 8-тармағына сәйкес оның тұрақты мекемесі ретінде қарастырылатын тәуелді агент арқылы қызметін жүзеге асыратын;
филиал, өкілдік ашпай, тұрақты мекеме арқылы қызметін жүзеге асыратын;
банк-резиденттерде ағымдағы шоттарды ашатын резидент емес заңды тұлғаларға арналған тіркеу куәлігі.
Заңды тұлғаның бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам үшін сенімхаттың орнына жұмыс орнынан анықтама немесе заңды тұлғаның мөрімен расталған бірінші басшыны немесе оның міндетін атқарушы адамды лауазымына тағайындау туралы бұйрықтың (шешімнің, хаттаманың) көшірмесі беріледі.
Тіркеу куәліктерін кері қайтарып алу үшін:
1) жеке тұлғалар:
порталдан алынған, осы стандартқа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат;
көрсетілетін қызметті алушының мүддесін үшінші тұлға білдірген жағдайда осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат. Сенімхаттың мәтініне қосымша нотариалдық іс жүргізу туралы заңнамаға сәйкес мәліметтер қосылады;
2) «Е-нотариат» ақпараттық жүйесіне қатысушылар:
порталдан алынған, осы стандартқа 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат;
көрсетілетін қызметті алушының мүддесін үшінші тұлға білдірген жағдайда осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат. Сенімхаттың мәтініне қосымша нотариалдық іс жүргізу туралы заңнамаға сәйкес мәліметтер қосылады;
3) заңды тұлғалар:
порталдан алынған, заңды тұлғаның мөрімен расталған осы стандартқа 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға өтініш не көрсетілетін қызметті алушының жұмыстан босатылуы туралы бұйрықтан үзінді көшірме. Жұмыстан босату туралы бұйрықтан үзінді көшірмені берген жағдайда, басшының қолы және ұйымның мөрі талап етілмейді;
көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлға өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
4) интернет-ресурстың домендік атауының иесі (жеке тұлғалар):
порталдан алынған, осы стандартқа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат;
көрсетілетін қызметті алушының мүддесін үшінші тұлға білдірген жағдайда осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат. Сенімхаттың мәтініне қосымша нотариалдық іс жүргізу туралы заңнамаға сәйкес мәліметтер қосылады;

5) владелец доменного имени интернет-ресурса (юридические лица):
заявление на отзыв регистрационных свидетельств по форме, согласно приложению 11 к настоящему стандарту, полученное с портала, заверенное печатью юридического лица;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя – юридического лица;
6) участники информационной системы «Казначейство-клиент»:
заявление на отзыв регистрационных свидетельств по форме, согласно приложению 12 к настоящему стандарту, полученное с портала, заверенное печатью юридического лица, либо выписку из приказа об увольнении услугополучателя. В случае представления выписки из приказа об увольнении, подпись руководителя и печать организации не требуются;
документ, удостоверяющий личность представителя услугополучателя – юридического лица;
7) физические лица-нерезиденты:
заявление на отзыв регистрационных свидетельств по форме, согласно приложению 9 к настоящему стандарту, полученное с портала;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя – физического лица;
доверенность на представителя услугополучателя (физического лица) по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту, удостоверенную нотариально – при представлении интересов услугополучателя третьим лицом. В текст доверенности дополнительно включаются сведения в соответствии с законодательством о нотариальном делопроизводстве;
8) юридические лица-нерезиденты:
заявление на отзыв регистрационных свидетельств по форме, согласно приложению 11 к настоящему стандарту, полученное с портала, заверенное печатью юридического лица, либо выписку из приказа об увольнении услугополучателя. В случае представления выписки из приказа об увольнении, подпись руководителя и печать организации не требуются;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя – юридического лица.
При первичном обращении услугополучателю необходимо на портале заполнить форму запроса для получения государственной услуги и предоставить в ЦОН или услугодателю перечень документов согласно пункту 9 настоящего стандарта государственной услуги.
В случае повторного получения государственной услуги услугополучателю необходимо на портале, направить запрос в форме электронного документа, содержащего открытый (ые) ключ (и) и удостоверенный электронной цифровой подписью услугополучателя.
При приеме пакета документов работник ЦОН или услугодателя проверяет представленные документы услугополучателя на полноту, сверяет данные из информационной системы государственной базы данных «Физические лица» или «Юридические лица» с оригиналами документов услугополучателя и возвращает оригиналы услугополучателю.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица услугодателя, ЦОН получает из соответствующих информационных систем посредством информационной системы ЦОН в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью уполномоченных лиц.
Услугодатель или работник ЦОН получает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных систем если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги через ЦОН, работник ЦОН производит соответствующую запись в информационной системе Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан и выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:

5) интернет-ресурстың домендік атауының иесі (заңды тұлғалар):
порталдан алынған, заңды тұлғаның мөрімен расталған, осы стандартқа 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат;
6) «Қазынашылық – клиент» ақпараттық жүйесіне қатысушылар:
порталдан алынған, заңды тұлғаның мөрімен расталған осы стандартқа 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға өтініш не көрсетілетін қызметті алушының жұмыстан босатылуы туралы бұйрықтан көшірме. Жұмыстан босату туралы бұйрықтан үзінді көшірмені берген жағдайда, басшының қолы және ұйымның мөрі талап етілмейді;
көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат;
7) резидент емес жеке тұлғалар:
порталдан алынған, осы стандартқа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат;
көрсетілетін қызметті алушының мүддесін үшінші тұлға білдірген жағдайда осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) өкіліне нотариалды куәландырылған сенімхат. Сенімхаттың мәтініне қосымша нотариалдық іс жүргізу туралы заңнамаға сәйкес мәліметтер қосылады;
8) резидент емес заңды тұлғалар:
порталдан алынған, заңды тұлғаның мөрімен расталған осы стандартқа 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеу куәліктерін кері қайтарып алуға өтініш не көрсетілетін қызметті алушының жұмыстан босатылуы туралы бұйрықтан үзінді көшірме. Жұмыстан босату туралы бұйрықтан үзінді көшірмені берген жағдайда, басшының қолы және ұйымның мөрі талап етілмейді;
көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат.
Көрсетілетін қызметті алушы бірінші рет жүгінген жағдайда, порталда мемлекеттік қызметті алу үшін сұрау салу нысанын толтыруы және ХҚО-ға немесе көрсетілетін қызметті берушіге осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес құжаттар тізбесін беруі тиіс.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті қайта алған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы порталда ашық кілт(тер) қамтылған және көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу жіберуі жолдау қажет
Құжаттар топтамасын қабылдау кезінде ХҚО-ның немесе көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы берген құжаттардың толықтығын тексереді, «Жеке тұлғалар» немесе «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры ақпараттық жүйесінен деректерді көрсетілетін қызметті алушының құжаттарының түпнұсқаларымен тексеріп салыстырады және түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі туралы құжаттардың мәліметтерін ХҚО уәкілетті адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында ХҚО ақпараттық жүйесі арқылы тиісті ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші немесе ХҚО қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын деректерді қолдануға жазбаша келісім алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды ХҚО арқылы тапсырған кезде ХҚО қызметкері Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының ақпараттық жүйесінде тиісті жазба жүргізіп, көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды:

1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего запрос на оформление документов и его контактный телефон.
О принятии запроса для оказания государственной услуги также услугополучателю направляется уведомление-отчет на адрес электронной почты, указанный в заявлении.
10. В случае неполноты пакета документов, представляемых услугополучателем согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта государственной услуги, работник ЦОН отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 13 к стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, ЦОН и (или) их
работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий), услугодателя и (или) его должностных лиц, ЦОН и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя или ЦОН по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя или ЦОН.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или ЦОН, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или ЦОН для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1) сұрау салуды қабылданғаны нөмірі мен күнін;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрін;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауын;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орнын;
5) құжатты ресімдеуге сұрау салуды қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын және оның байланыс телефонын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушыға өтініште көрсетілген электрондық пошта мекенжайына мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы хабарландыру–есеп жіберіледі.
10. Көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын құжаттар топтамасы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық болмаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 13-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының, ХҚО-ның және (немесе) олардың
қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе ХҚО басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің немесе ХҚО-ның кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімін және орнын көрсете отырып, шағымды көрсетілетін қызметті берушінің немесе ХҚО-ның кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымды қабылдаудың растауы болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе ХҚО-ның басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах Министерства или ЦОН: www.mtc.gov.kz, www.con.gov.kz.
14. Возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mtc.gov.kz, раздел «Государственные услуги», посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг по номеру телефона: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача и отзыв регистрационного
свидетельства Национального
удостоверяющего центра
Республики Казахстан»
Форма
Заявление
на выдачу регистрационных свидетельств Национального
удостоверяющего центра Республики Казахстан
(от физического лица)
Уникальный номер
Идентификационные данные физического лица, на имя которого
выдаются регистрационные свидетельства:
ИИН: __________________________________________________________
Фамилия:_______________________________________________________
Имя:___________________________________________________________
Отчество: _____________________________________________________
Наименование области: _________________________________________
Город: ________________________________________________________
Адрес электронной почты: ______________________________________
Телефон: ______________________________________________________
Срок действия регистрационных свидетельств: 1 год.
С политикой соответствующих регистрационных свидетельств
ознакомлен, возражений не имею.
Данные о средствах ЭЦП, используемых для создания
соответствующего закрытого ключа ЭЦП, обозначение стандарта алгоритма
ЭЦП и длины открытого ключа:
СКЗИ НУЦ РК (ЭЦП - RSA 2048 Бит, Аутентификация - RSA 2048 Бит)
Открытый ключ подписи:
_______________________________________________________________
Открытый ключ аутентификации:
_______________________________________________________________
Место для дополнительной информации:
_______________________________________________________________
Дата «___» ______________ 20 __г.
Подпись физического лица (представителя физического лица) _____
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача и отзыв регистрационного
свидетельства Национального
удостоверяющего центра
Республики Казахстан»
Форма
Доверенность
на разовое получение или отзыв регистрационных свидетельств
Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан для
физических лиц
________________________________
(наименование населенного пункта)
________________________________
(дата подписания, прописью)
Я, гражданин _________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество, год и место рождения, местожительство)
настоящей доверенностью уполномочиваю: гражданина
______________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество, год и место рождения, местожительство)
ИИН ___________________________________________________________
представить документы на _________ регистрационных свидетельств
(выдачу или отзыв)
в Национальный удостоверяющий центр Республики Казахстан.
Представитель наделяется правом расписываться в соответствующих
документах Национального удостоверяющего центра для исполнения
поручения, определенного настоящей доверенностью.
_______________________________________________________________
(дополнительные сведения, требуемые в соответствии с
законодательством о нотариальном делопроизводстве)
Удостоверительная надпись нотариуса
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача и отзыв регистрационного
свидетельства Национального
удостоверяющего центра
Республики Казахстан»
Форма
Заявление
на выдачу регистрационных свидетельств НУЦ РК
(от физического лица для пользователей информационной системы
«Е-Нотариат»)
Уникальный номер
Идентификационные данные физического лица, на имя которого
выдаются регистрационные свидетельства:
ИИН: __________________________________________________________
Фамилия: ______________________________________________________
Имя: __________________________________________________________
Отчество: _____________________________________________________
Роль в системе: _______________________________________________
(нотариус, сотрудник МЮ РК, сотрудник ТОЮ, сотрудник РНП,
сотрудник ТНП, контент модератор, администратор)
Наименование области: _________________________________________
Город _________________________________________________________
Адрес электронной почты: ______________________________________
Телефон: ______________________________________________________
Срок действия регистрационного свидетельства: 1 год.
С политикой регистрационных свидетельств ознакомлен, возражений
не имею.
Данные о средствах ЭЦП, используемых для создания
соответствующего закрытого ключа ЭЦП, обозначение стандарта алгоритма
ЭЦП и длины открытого ключа:
СКЗИ НУЦ (ЭЦП - RSA 2048 бит, аутентификация - RSA 2048 бит)
Открытый ключ подписи:
_______________________________________________________________
Открытый ключ аутентификации:
_______________________________________________________________
Место для дополнительной информации:
_______________________________________________________________
Дата «__» ______________ 20 __г.
Подпись физического лица (представителя физического лица) _____
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача и отзыв регистрационного
свидетельства Национального
удостоверяющего центра
Республики Казахстан»
Форма
Заявление
на выдачу регистрационных свидетельств Национального
удостоверяющего центра Республики Казахстан
(от юридического лица)
Уникальный номер
Идентификационные данные юридического лица:
БИН: __________________________________________________________
Наименование организации: _____________________________________
Идентификационные данные сотрудника юридического лица, на имя
которого выдаются регистрационные свидетельства:
ИИН: __________________________________________________________
Фамилия: ______________________________________________________
Имя: __________________________________________________________
Отчество: _____________________________________________________
Наименование области: _________________________________________
Город: ________________________________________________________
Адрес электронной почты: ______________________________________
Телефон: ______________________________________________________
Срок действия регистрационных свидетельств: 1 год.
С политикой соответствующих регистрационных свидетельств
ознакомлен, возражений не имею.
Данные о средствах ЭЦП, используемых для создания
соответствующего закрытого ключа ЭЦП, обозначение стандарта алгоритма
ЭЦП и длины открытого ключа:

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің немесе ХҚО-ның: www.mtc.gov.kz, www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
14. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға болады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.mtc.gov.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде көрсетілген, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Қазақстан Республикасы
Ұлттық куәландырушы
орталығының тіркеу куәлігін беру
және кері қайтарып алу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығының
тіркеу куәліктерін беруге өтініш
(жеке тұлғадан)
Бірегей нөмір
Атына тіркеу куәліктері берілетін жеке тұлғаның сәйкестендіру
деректері:
ЖСН: ________________________________________________________________
Тегі: _______________________________________________________________
Аты: ________________________________________________________________
Әкесінің аты: _______________________________________________________
Облыстың атауы: _____________________________________________________
Қала: _______________________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы: _____________________________________
Телефон: ____________________________________________________________
Тіркеу куәліктерінің әрекет ету мерзімі: 1 жыл.
Тиісті тіркеу куәліктерінің саясатымен таныстым, қарсылығым жоқ.
ЭЦҚ-ның тиісті жабық кілтін жасау үшін пайдаланылатын ЭЦҚ-ның
құралдары туралы деректер, ЭЦҚ алгоритмі стандартының және ашық кілт
ұзындығының белгіненуі:
ҚР ҰКО АҚКҚ (ЭЦҚ) - RSA 2048 Бит, бірдейлестіру - RSA 2048 Бит)
Қолтаңбаның ашық кілті:
_____________________________________________________________________
Бірдейлестірудің ашық кілті:
_____________________________________________________________________
Қосымша ақпарат үшін орын:
_____________________________________________________________________
Күні 20__ жылғы «___» _____________
Жеке тұлғаның (жеке тұлға өкілінің) қолы ____________________________
«Қазақстан Республикасы
Ұлттық куәландырушы
орталығының тіркеу куәлігін беру
және кері қайтарып алу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Жеке тұлғалар үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық
куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін бір реттік алуға
немесе кері қайтаруға сенімхат
____________________________
(елді мекеннің атауы)
____________________________
(қол қойылған күні, жазбаша)
Мен, азамат ________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы және орны, тұратын жері)
Осы сенімхатпен:
азамат _____________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы және орны, тұратын жері)
ЖСН _________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығына тіркеу
куәліктерін ___________________ құжаттарды ұсынуға уәкілеттік етемін.
(беруге немесе кері қайтаруға)
Өкілге осы сенімхатта айқындалған тапсырманы орындау үшін Ұлттық
куәландырушы орталықтың тиісті құжаттарына қол қою құқығы беріледі.
_____________________________________________________________________
(нотариалдық іс жүргізу туралы заңнамаға сәйкес талап етілетін
қосымша мәліметтер)
Нотариустың куәландырылған қолы
«Қазақстан Республикасы
Ұлттық куәландырушы
орталығының тіркеу куәлігін беру
және кері қайтарып алу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығының
тіркеу куәліктерін беруге өтініш
(«Е-нотариат» ақпараттық жүйесінің пайдаланушылары үшін
жеке тұлғадан)
Бірегей нөмір
Атына тіркеу куәліктері берілетін жеке тұлғаның сәйкестендіру
деректері:
ЖСН: ________________________________________________________________
Тегі: _______________________________________________________________
Аты: ________________________________________________________________
Әкесінің аты: _______________________________________________________
Жүйедегі рөлі: ______________________________________________________
(нотариус, ҚР Әділетминінің қызметкері, ӘАҚ қызметкері, АНП
қызметкері, ТНП қызметкері, контент модераторы, әкімші)
Облыстың атауы: _____________________________________________________
Қала: _______________________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы: _____________________________________
Телефон: ____________________________________________________________
Тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі: 1 жыл.
Тіркеу куәліктерінің саясатымен таныстым, қарсылығым жоқ.
ЭЦҚ-ның тиісті жабық кілтін жасау үшін пайдаланылатын ЭЦҚ-ның
құралдары туралы деректер, ЭЦҚ алгоритмі стандартының және ашық кілт
ұзындығының белгіненуі:
ҚР ҰКО АКҚҚ (ЭЦҚ - RSA 2048 бит, бірдейлестіру - RSA 2048 бит)
Қолтаңбаның ашық кілті:
_____________________________________________________________________
Бірдейлестірудің ашық кілті:
_____________________________________________________________________
Қосымша ақпарат үшін орын:
_____________________________________________________________________
Күні 20__ жылғы «___» _____________
Жеке тұлғаның (жеке тұлға өкілінің) қолы ____________________________
«Қазақстан Республикасы
Ұлттық куәландырушы
орталығының тіркеу куәлігін беру
және кері қайтарып алу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығының
тіркеу куәліктерін беруге өтініш
(заңды тұлғадан)
Бірегей нөмір
Заңды тұлғаның сәйкестендіру деректері:
БСН: ________________________________________________________________
Ұйымның атауы: ______________________________________________________
Атына тіркеу куәліктері берілетін заңды тұлға қызметкерінің
сәйкестендіру деректері:
ЖСН: ________________________________________________________________
Тегі: _______________________________________________________________
Аты: ________________________________________________________________
Әкесінің аты: _______________________________________________________
Облыстың атауы: _____________________________________________________
Қала: _______________________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы: _____________________________________
Телефон: ____________________________________________________________
Тіркеу куәліктерінің қолданылу мерзімі: 1 жыл.
Тиісті тіркеу куәліктерінің саясатымен таныстым, қарсылығым жоқ.
ЭЦҚ-ның тиісті жабық кілтін жасау үшін пайдаланылатын ЭЦҚ-ның
құралдары туралы деректер, ЭЦҚ-ның алгоритмі стандартының және ашық
кілт ұзындығының белгіненуі:

СКЗИ НУЦ (ЭЦП - ГОСТ 34.310-2004 512 Бит, Аутентификация - RSA
2048 Бит)
Открытый ключ подписи: ________________________________________
Открытый ключ аутентификации: _________________________________
Место для дополнительной информации: __________________________
Дата «__» ______________ 20 __г.
Подпись сотрудника юридического лица (представителя
юридического лица) _________________________
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача и отзыв регистрационного
свидетельства Национального
удостоверяющего центра
Республики Казахстан»
Доверенность
на разовое получение или отзыв регистрационных
свидетельств Национального удостоверяющего центра Республики
Казахстан от юридического лица
_______________________________,
(наименование населенного пункта)
«__» ___________ 20__ г
__________________________________________________________, БИН
__________________________________________________________________,
(наименование юридического лица)
юридический адрес: ___________________________________________,
в лице  ______________________________________________________,
действующего на основании Устава (Положения), настоящей
доверенностью уполномочивает: гражданина
_____________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество, год и место рождения, местожительство)
ИИН ___________________________________________________________
представить документы на _______ регистрационных свидетельств в
(выдачу или отзыв)
Национальный удостоверяющий центр Республики Казахстан для
сотрудников юридического лица:
1. ____________________, _____________, ______________________,
(фамилия, имя, отчество) (должность)     (подпись сотрудника)
ИИН ___________________________________________________________
2. ___________________, _____________, _______________________,
(фамилия, имя, отчество) (должность)    (подпись сотрудника)
ИИН ___________________________________________________________
3. ________________, _____________, __________________________,
(фамилия, имя, отчество) (должность)  (подпись сотрудника)
ИИН ___________________________________________________________
Представитель наделяется правом расписываться в соответствующих
документах Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан
для исполнения поручений, определенных настоящей доверенностью.
Руководитель __________ __________________
(подпись)    (имя, фамилия)
М.П.
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Выдача и отзыв регистрационного
свидетельства Национального
удостоверяющего центра
Республики Казахстан»
Форма
Заявление
на выдачу SSL регистрационного свидетельства Национального
удостоверяющего центра Республики Казахстан
(от физического лица)
Уникальный номер
Идентификационные данные физического лица, на имя которого
выдается регистрационное свидетельство:
ИИН: __________________________________________________________
Фамилия: ______________________________________________________
Имя: __________________________________________________________
Отчество: _____________________________________________________
Наименование области: _________________________________________
Город: ________________________________________________________
Адрес электронной почты: ______________________________________
Телефон: ______________________________________________________
запрос PKCS#10 в формате Base64:
запрос в формате Base64:
Срок действия регистрационного свидетельства: 1 год.
С политикой регистрационного свидетельства ознакомлен,
возражений не имею.
Дата «__» ______________ 20 __г.
Подпись физического лица (представителя физического лица) _____
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
«Выдача и отзыв регистрационного
свидетельства Национального
удостоверяющего центра
Республики Казахстан»
Форма
Заявление
на выдачу SSL регистрационного свидетельства
Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан
(от юридического лица)
Уникальный номер
Идентификационные данные юридического лица:
БИН: __________________________________________________________
Наименование организации: _____________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Идентификационные данные сотрудника юридического лица, на имя
которого выдается регистрационное свидетельство:
ИИН: __________________________________________________________
Фамилия: ______________________________________________________
Имя: __________________________________________________________
Отчество: _____________________________________________________
Наименование области: _________________________________________
Город: ________________________________________________________
Адрес электронной почты: ______________________________________
Телефон: ______________________________________________________
Запрос PKCS#10 в формате Base64:
запрос в формате Base64
Срок действия регистрационного свидетельства: 1 год.
С политикой регистрационного свидетельства ознакомлен,
возражений не имею.
Дата «__» ______________ 20 __г.
Подпись физического лица (представителя физического лица) _____
Приложение 8
к стандарту государственной услуги
«Выдача и отзыв регистрационного
свидетельства Национального
удостоверяющего центра
Республики Казахстан»
Форма
Заявление
на выдачу регистрационных свидетельств Национального
удостоверяющего центра Республики Казахстан (от юридического
лица для пользователей информационной системы
«Казначейство-Клиент»)
Уникальный номер
Идентификационные данные юридического лица:
БИН: __________________________________________________________
Наименование организации: _____________________________________
_______________________________________________________________
Идентификационные данные сотрудника юридического лица, на имя
которого выдаются регистрационные свидетельства:
ИИН: __________________________________________________________
Фамилия: ______________________________________________________
Имя: __________________________________________________________
Отчество: _____________________________________________________
код ГУ/СКС: ___________________________________________________
Уровень доступа: ______________________________________________
Наименование области: _________________________________________
Город: ________________________________________________________
Адрес электронной почты: ______________________________________
Телефон: ______________________________________________________
Срок действия регистрационного свидетельства: 1 год.
С политиками регистрационных свидетельств ознакомлен,
возражений не имею. Данные о средствах ЭЦП, используемых для создания
соответствующего закрытого ключа ЭЦП, обозначение стандарта алгоритма
ЭЦП и длины открытого ключа:

ҚР ҰКО АҚКҚ (ЭЦҚ - МЕМСТ 34.310-2004 512 Бит, бірдейлестіру - RSA
2048 Бит) ___________________________________________________________
Қолтаңбаның ашық кілті: _____________________________________________
Бірдейлестірудің ашық кілті: ________________________________________
Қосымша ақпарат үшін орын: __________________________________________
Күні 20__ жылғы «___» _____________
Заңды тұлға қызметкерінің (заңды тұлға өкілінің) қолы _______________
«Қазақстан Республикасы
Ұлттық куәландырушы
орталығының тіркеу куәлігін беру
және кері қайтарып алу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
5-қосымша
Нысан
Заңды тұлғадан Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы
орталығының тіркеу куәліктерін бір реттік алуға немесе кері
қайтаруға сенімхат
___________________________________, 20__ жылғы «___» _______________
(елді мекеннің атауы)
___________________________________, БСН ___________________________,
(заңды тұлғаның атауы)
_____________________________________________________________________
заңды мекенжайы: ___________________________________________________,
Жарғының (Ереженің) негізінде әрекет ететін
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________ атынан,
(тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы және орны, тұратын жері)
ЖСН _________________________________________________________________
осы сенімхатпен:
заңды тұлғаның қызметкерлері үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық
куәландырушы орталығына тіркеу куәліктерін __________________________
__________________________________ құжаттар ұсынуға уәкілеттік етеді.
(беруге немесе кері қайтаруға)
1. _____________________________, ____________, _____________________
(тегі, аты, әкесінің аты)      (лауазымы)     (қызметкердің қолы)
ЖСН _________________________________________________________________
2. _____________________________, ____________, _____________________
(тегі, аты, әкесінің аты)      (лауазымы)     (қызметкердің қолы)
ЖСН _________________________________________________________________
3. _____________________________, ____________, _____________________
(тегі, аты, әкесінің аты)      (лауазымы)     (қызметкердің қолы)
ЖСН _________________________________________________________________
Өкілге осы сенімхатта айқындалған тапсырмаларды орындау үшін
Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының тиісті
құжаттарына қол қою құқығы беріледі.
Басшы _________   ___________________________________________________
(қолы)                        (аты, тегі)
М.О.
«Қазақстан Республикасы
Ұлттық куәландырушы
орталығының тіркеу куәлігін беру
және кері қайтарып алу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
6-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының SSL
тіркеу куәлігін беруге өтініш
(жеке тұлғадан)
Бірегей нөмір
Атына тіркеу куәлігі берілетін жеке тұлғаның сәйкестендіру деректері:
ЖСН: ________________________________________________________________
Тегі: _______________________________________________________________
Аты: ________________________________________________________________
Әкесінің аты: _______________________________________________________
Облыстың атауы: _____________________________________________________
Қала: _______________________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы: _____________________________________
Телефон: ____________________________________________________________
Base64 форматындағы PKCS#10 сұрау салу:
Base64 форматындағы сұрау салу
Тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі: 1 жыл.
Тіркеу куәлігінің саясатымен таныстым, қарсылығым жоқ.
Күні 20__ жыл «___» _____________
Жеке тұлғаның (жеке тұлға өкілінің) қолы ____________________________
«Қазақстан Республикасы
Ұлттық куәландырушы
орталығының тіркеу куәлігін беру
және кері қайтарып алу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
7-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының SSL
тіркеу куәлігін беруге өтініш
(заңды тұлғадан)
Бірегей нөмір
Заңды тұлғаның сәйкестендіру деректері:
БСН: ________________________________________________________________
Ұйымның атауы: ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Атына тіркеу куәлігі берілетін заңды тұлға қызметкерінің
сәйкестендіру деректері:
ЖСН: ________________________________________________________________
Тегі: _______________________________________________________________
Аты: ________________________________________________________________
Әкесінің аты: _______________________________________________________
Облыстың атауы: _____________________________________________________
Қала: _______________________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы: _____________________________________
Телефон: ____________________________________________________________
Base64 форматындағы PKCS#10 сұрау салу:
Base64 форматындағы сұрау салу
Тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі: 1 жыл.
Тіркеу куәлігінің саясатымен таныстым, қарсылығым жоқ.
Күні 20__ жыл «___» _____________
Жеке тұлғаның (жеке тұлға өкілінің) қолы ____________________________
«Қазақстан Республикасы
Ұлттық куәландырушы
орталығының тіркеу куәлігін беру
және кері қайтарып алу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
8-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығының
тіркеу куәліктерін беруге өтініш
(«Қазынашылық-Клиент» ақпараттық жүйесінің пайдаланушылары үшін
заңды тұлғадан)
Бірегей нөмір
Заңды тұлғаның сәйкестендіру деректері:
БСН: ________________________________________________________________
Ұйымның атауы: ______________________________________________________
Атына тіркеу куәліктері берілетін заңды тұлға қызметкерінің
сәйкестендіру деректері:
ЖСН: ________________________________________________________________
Тегі: _______________________________________________________________
Аты: ________________________________________________________________
Әкесінің аты: _______________________________________________________
ММ/КБЖ коды _________________________________________________________
Қолжетімділік деңгейі _______________________________________________
Облыстың атауы: _____________________________________________________
Қала: _______________________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы: _____________________________________
Телефон: ____________________________________________________________
Тіркеу куәліктерінің қолданылу мерзімі: 1 жыл.
Тіркеу куәліктерінің саясатымен таныстым, қарсылығым жоқ.
ЭЦҚ-ның тиісті жабық кілтін жасау үшін пайдаланылатын ЭЦҚ-ның
құралдары туралы деректер, ЭЦҚ алгоритмі стандартының және ашық кілт
ұзындығының белгіненуі:

Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел
№__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
(указать наименование государственной услуги в соответствии со
стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного
пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой
стороны.
ФИО (работника ЦОН)                        (подпись)
Исп.: Ф.И.О._____________
Тел. __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 136
Стандарт государственной услуги
«Выдача заключений о соответствии компьютерной системы
техническим требованиям для включения в государственный реестр
контрольно-кассовых машин»
1. Общее положение
1. Государственная услуга «Выдача заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом связи и информации Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю, а также при обращении на портал – в течение 30 (тридцати) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № ____ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың
толық топтамасын, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ….
ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызметті (мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің атауын көрсету) көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас
тартады.
Осы қолхат 2 данада, әр тарапқа бір-бірден жасалады.
(ХҚО қызметкерінің) Т.А.Ә.                               (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы «___» _______________.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 136 қаулысымен
бекітілген
«Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін
компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы
қорытындылар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындылар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Байланыс және ақпараттандыру комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.

6. Результат оказания государственной услуги – выдача заключения о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в Государственный реестр контрольно-кассовых машин (далее – заключение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
Заключение выдается сотрудником канцелярии услугодателя услугополучателю под личную расписку в журнале выдачи свидетельства о заключении, либо доставка услугополучателю результата государственной услуги осуществляется почтовой или курьерской службой, а также услугополучателю через портал в «личный кабинет».
7. Государственная услуга оказывается бесплатно, физическим и юридическим лицам.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю и на портал:
1) заполненную анкету-заявление или запрос на портале в форме электронного документа (удостоверенного ЭЦП услугополучателя) по форме согласно приложению 2;
2) справку либо свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица;
3) свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица;
4) описание функциональных возможностей и характеристик компьютерной системы (далее – КС);
5) инструкцию по эксплуатации модуля «Рабочее место налогового инспектора»;
6) инструкцию по установке и запуску КС, за исключением применяемой в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций;
7) сертификат соответствия требованиям информационной безопасности технических и программных средств фискального режима, фискальной памяти, входящих в состав КС и участвующих в информационном процессе (СТ РК ГОСТ Р ИСО/МЭК 15408-2006 «Методы и средства обеспечения безопасности. Критерии оценки безопасности информационных технологий»);
8) электронный информационный носитель, содержащий функциональную копию КС, за исключением применяемой в банках и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, (который при подачи запроса на портале необходимо направить к услугодателю по почте;

6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны беру (бұдан әрі – қорытынды).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Қорытындыны көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға қорытынды туралы куәлікті беру журналында жеке қол қойғызып береді, не көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін жеткізу пошта немесе курьерлік қызметпен, сондай-ақ порталда көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жеткізу жүзеге асырылады
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге және порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі:
1) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған сауалнама-өтініш немесе электрондық құжат нысанында порталда сұрау салу (көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған);
2) заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама не куәлік;
3) жеке тұлға үшін – дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
4) компьютерлік жүйенің (бұдан әрі – КЖ) функционалдық мүмкіндіктері мен сипаттамаларын сипаттау;
5) «Салық инспекторының жұмыс орны» модулін пайдалану жөніндегі нұсқаулық;
6) банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын банктер мен ұйымдарда қолданылатындарды қоспағанда, КЖ орнату және іске қосу жөніндегі нұсқаулық;
7) КЖ құрамына кіретін және ақпараттық процеске (ҚР СТ МЕМСТ Р ИСО/МЭК 15408-2006 «Қауіпсіздікті қамтамасыз ету әдістері мен құралдары. Ақпараттық технологиялар қауіпсіздігін бағалау критерийлері») қатысатын фискалдық режимнің, фискалдық жадының техникалық және бағдарламалық құралдарының ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестік сертификаты;
8) банктермен банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда қолданылатындарды қоспағанда, КЖ-нің функционалдық көшірмесін (порталда сұрау салуды берген кезде көрсетілетін қызметті берушіге пошта арқылы жіберу қажет) қамтитын электрондық ақпараттық тасығыш;

9) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на представительство – при обращении представителя услугополучателя.
Представление документов, указанных в подпунктах 4), 5), 6), 7) настоящего пункта, к услугодателю осуществляется согласно приложениям 23 к настоящему стандарту государственной услуги.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия),
услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 11 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

9) көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде – уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдікке өкілеттікті куәландыратын құжат.
Осы тармақтың 4), 5), 6), 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге ұсыну осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 23-қосымшаларға сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге – қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау оның көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі болып табылады;
портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетіне» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі жіберіледі.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда немесе электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімін және орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымды қабылдаудың растауы болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті берушінің шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағымда:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mtc.gov.kz.
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mgm.gov.kz, раздел «Государственные услуги», посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг по номеру телефона: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача заключений о соответствии
компьютерной системы техническим
требованиям для включения в
государственный реестр
контрольно-кассовых машин»
Заключение
о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для
включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин
г. Астана « __ » ____________ 201 ___ г.
1. Заявитель _______________________________________________________
2. Местонахождение заявителя _______________________________________
____________________________________________________________________
область _____________________ город ________________________________
район __________________ улица ______________ дом __________________
телефон _____________________ факс _________________________________
3. _________________________________________________________________
(наименование КС)
версия ____________________, дата разработки _______________________,
Разработчик _______________________________________________________
Местонахождение разработчика:
страна _____________ область __________________ город ______________
район ___________________ улица _____________________ дом _________
телефон __________________________ факс ___________________________
Соответствует техническим требованиям, предусмотренным Правилами
выдачи заключений о соответствии компьютерной системы техническим
требованиям для включения в государственный реестр
контрольно-кассовых машин.
Руководитель ведомства уполномоченного органа ________________
(подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача заключений о соответствии
компьютерной системы техническим
требованиям для включения в
государственный реестр
контрольно-кассовых машин»
Анкета-заявление
Наименование заявителя _____________________________________________
ИИН/БИН
Местонахождение заявителя
область ____________________________ город _________________________
район ______________________ улица _______________ дом _____________
Название компьютерной системы (далее – КС) __________________________
Разработчик КС ____________________________________________________
Версия ___________________ Дата разработки КС _______________________
Размер инсталляционного пакета _____________________________________
Дата создания инсталляционного пакета _______________________________
Местонахождение разработчика КС
область ________________________________ город _____________________
район ______________________ улица __________________ дом __________
Заявитель подтверждает, что вышеназванная КС соответствует следующим
требованиям:
в конкретной регистрируемой КС осуществляется описание режима
фискализации (да/нет какими средствами обеспечивается)
__________________________________________________________________
идентификация пользователя сервера осуществляется на уровне
операционной системы (ОС) (да/нет, какими средствами обеспечивается)
какими именно _____________________________________________________
__________________________________________________________________
идентификация пользователей КС осуществляется на уровне системы
управления базой данных (далее – СУБД) (да/нет, какими средствами
обеспечивается) ____________________________________________________
____________________________________________________________________
блокировка доступа к серверу средствами СУБД, в случае подбора пароля
(да/нет, какими средствами обеспечивается)__________________________
____________________________________________________________________
Срок действия пароля (количество дней):
пользователя ________________________________ не менее 8-ми знаков
администратор системы ________________________________________
администратор базы данных ____________________________________
Минимальная длина пароля (количество символов):
для пользователя ___________________________________________________
для администратора системы _________________________________________
для администратора базы данных _____________________________________
проверка сложности пароля в КС (обязательное использование цифр и
специальных символов) (да/нет, какими средствами обеспечивается)
__________________________________________________________________
КС обеспечивает автоматический контроль длины пароля (да/нет, какими
средствами обеспечивается)__________________________________________
____________________________________________________________________
КС исключает возможность подключения к серверному и клиентскому
приложению двух и более пользователей под одной учетной записью
(да/нет, какими средствами обеспечивается) _________________________
____________________________________________________________________
невозможность подключения пользователей приложения к КС средствами,
отличными от самого приложения (да/нет, какими средствами
обеспечивается) ____________________________________________________
____________________________________________________________________
разграничение прав доступа пользователей к информации в КС средствами
СУБД (да/нет, какими средствами обеспечивается) _____________________
_____________________________________________________________________
каждая операция идентифицируется по пользователю, дате и времени
(да/нет, какими средствами обеспечивается) _________________________
____________________________________________________________________
каждая операция однозначно определяется последовательным уникальным
номером (да/нет, какими средствами обеспечивается)___________________
_____________________________________________________________________
КС представляет собой архитектуру: клиент-сервер, хост-терминал
(нужное подчеркнуть)любая информация вносится в КС только с помощью
приложения (да/нет, какими средствами обеспечивается) _______________
_____________________________________________________________________
невозможность корректировки внесенной в КС и находящейся на
клиентской стороне информации различными средствами после начала
операции (да/нет, какими средствами обеспечивается) _________________
_____________________________________________________________________
ошибочно введенная операция исправляется путем осуществления операции
«повторно (да/нет, какими средствами обеспечивается)
__________________________________________________________________
конечный пользователь имеет права доступа к КС только в рамках
выполняемых им функций (да/нет, какими средствами обеспечивается)
__________________________________________________________________
разделение прав между администраторами приложения, СУБД и
операционной системы (указать акты, регламентирующие действия
администраторов)_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
журналы аудита автоматически фиксируют все действия пользователей с
административными правами и пользовательскими правами (да/нет, какими
средствами обеспечивается) __________________________________________
_____________________________________________________________________
журналы аудита автоматически фиксируют все действия пользователей
(да/нет, какими средствами обеспечивается) _________________________
____________________________________________________________________
отключение клиентского приложения от КС в случае простоя в течение
определенного времени (да/нет, какими средствами обеспечивается,
временной интервал) ________________________________________________
____________________________________________________________________
ограничение действий клиентского приложения при работе с КС по
времени (да/нет, какими средствами обеспечивается, временной
интервал) ________________________________________________
блокировка учетных записей, имеющих доступ без авторизации (guest, anonymous и
другие) средствами ОС (да/нет, какими средствами обеспечивается,
временной интервал) ______________________________________________
__________________________________________________________________
Меры по резервированию данных в случае сбоев компьютерной системы, электропитания и других:
Меры по резервированию данных
Да
Нет

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметі, оның ішінде электрондық
нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де
талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mtc.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.mtc.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде көрсетілген мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы:1414.
«Бақылау-касса машиналарының
мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн
компьютер жүйесiнің техникалық
талаптарға сәйкестігі туралы
қорытындылар беру»
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Бақылау-касса машиналарының мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн
компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестiгi туралы
қорытынды
Астана қ. 201__ ж. «___» _______________
1. Өтініш беруші ____________________________________________________
2. Өтініш берушінің орналасқан жері _________________________________
облысы _______________________ қаласы _______________________________
ауданы _______________________ көшесі _______ үй ____________________
телефоны ____________________________ факс __________________________
3. _________________________________________________________________,
(КЖ атауы)
Нұсқасы ____________________, әзірленген күні ______________________,
Әзірлеуші ___________________________________________________________
Әзірлеушінің орналасқан жері ________________________________________
облысы ______________________ қаласы ________________________________
ауданы _______________________ көшесі _______________ үй ____________
телефоны _____________________________ факс _________________________
Бақылау-касса машиналарының мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн
компьютер жүйесінiң техникалық талаптарға сәйкестiгi туралы қорытынды
беру қағидаларында көзделген техникалық талаптарға сәйкес келеді.
Уәкілетті орган
ведомствосының басшысы ______________________________________________
(қолы)
«Бақылау-касса машиналарының
мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн
компьютер жүйесiнің техникалық
талаптарға сәйкестігі туралы
қорытындылар беру»
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Сауалнама өтініш
Өтініш берушінің атауы ______________________________________________
ЖСН/БСН
Өтініш берушінің орналасқан жері _________ облысы ___________________
қаласы _______________ ауданы ____________________ көшесі ________ үй
Компьютер жүйесінің (бұдан әрі – КЖ) атауы __________________________
КЖ әзірлеушісі ______________________________________________________
Нұсқасы ___________________ КЖ әзірленген күн _______________________
Инсталляция пакетінің көлемі ________________________________________
Инсталляция пакеті жасалған күн _____________________________________
КЖ әзірлеушісі орналасқан жер _______________________________________
облысы ____________________ қаласы __________________________________
ауданы ___________________ көшесі ____________ үй ___________________
Өтініш беруші жоғарыда аталған КЖ-нің мынадай талаптарға сәйкес
екенін растайды:
нақты тіркелген КЖ-да фискалдау режимін сипаттау жүзеге
асырылады (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ___________
_____________________________________________________________________
серверді пайдаланушыны сәйкестендіру операциялық жүйе (ОЖ) деңгейінде
жүзеге асырылады (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі),
атап айтқанда
_____________________________________________________________________
КЖ пайдаланушыларын сәйкестендіру дерекқорын басқару жүйесі (бұдан
әрі – ДҚБЖ) деңгейінде жүзеге асырылады (иә/жоқ, қандай құралдармен
қамтамасыз етіледі) _________________________________________________
Парольді таңдаған жағдайда, ДҚБЖ құралдарымен серверге қол жеткізуді
бұғаттау (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі)
_____________________________________________________________________
Парольдің қолданылу мерзімі (күндер саны): пайдаланушының
___________________________________ 8 белгіден кем емес жүйе әкімшісі
_____________________________________________________________________
дерекқор әкімшісі ___________________________________________________
Парольдің ең төменгі ұзындығы (нышандар саны):
пайдаланушы үшін ____________________________________________________
жүйе әкімшісі үшін __________________________________________________
дерекқор әкімшісі үшін ______________________________________________
КЖ-да парольдің күрделілігін тексеру (цифрлар мен арнайы нышандарды
міндетті пайдалану) (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз
етіледі) ____________________________________________________________
КЖ парольдің ұзындығын автоматы бақылауды қамтамасыз етеді
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) _____________________
_____________________________________________________________________
КЖ бірдей есептік жазбамен екі және одан көп пайдаланушының серверлік
және клиенттік қосымшасына қосылу мүмкіндігін болдырмайды
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) _____________________
_____________________________________________________________________
қосымшаларды пайдаланушылардың КЖ-ға қосымшаның өзінен айырмасы бар
құралдармен қосылудың мүмкін болмауы (иә/жоқ, қандай құралдармен
қамтамасыз етіледі) _________________________________________________
пайдаланушылардың КЖ-дағы ақпаратқа ДҚБЖ құралдарымен қол жеткізу
құқықтарын шектеу (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі)
_____________________________________________________________________
әрбір операция пайдаланушы, күні мен уақыты бойынша сәйкестендіріледі
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі)
_____________________________________________________________________
әрбір операция бірізді бірегейн өмірмен бір мәнді айқындалады
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) _____________________
_____________________________________________________________________
КЖ мынадай құрылымды білдіреді:
клиент-сервер, хост-терминал (керектісін сызу қажет) кез келген
ақпарат КЖ-ға тек қосымшаның көмегімен енгізіледі (иә/жоқ, қандай
құралдармен қамтамасыз етіледі)
_____________________________________________________________________
КЖ-ға енгізілген және клиенттік тарапта орналасқан ақпаратты операция
басталғаннан кейін әртүрлі құралдармен түзету мүмкіндігінің болмауы
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) _____________________
_____________________________________________________________________
Қате енгізілген операция «қайта» операциясын жүзеге асыру жолымен
түзетіледі (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз
етіледі)_____________________________________________________________
соңғы пайдаланушы өзі орындайтын функциялар шеңберінде ғана КЖ-ға қол
жеткізу құқығына ие (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі)
_____________________________________________________________________
қосымша әкімшілері, ДҚБЖ және операциялық жүйелерінің әкімшілері
арасында құқықтарды бөлу (әкімшілердің әрекетін регламенттейтін
актілерді көрсету қажет) ____________________________________________
аудит журналдары әкімшілік құқықтары мен пайдаланушылық құқықтары бар
пайдаланушылардың барлық әрекетін автоматты түрде тіркейді (иә/жоқ,
қандай құралдармен қамтамасыз етіледі)
_____________________________________________________________________
аудит журналдары пайдаланушылардың барлық әрекетін автоматты түрде
тіркейді (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз
етіледі) ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
белгілі уақыт ішінде іркіліс болған жағдайда, клиенттік қосымшаны
КЖ-дан ажырату (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі, уақыт
аралығы)
_____________________________________________________________________
уақыт бойынша КЖ-мен жұмыс істеу кезінде клиенттік қосымшаның
әрекетін шектеу (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі, уақыт
аралығы) ____________________________________________________________
ОЖ құралдарымен авторланбаған қол жеткізе алатын (guest, anonymous
және басқалар) есептік жазбаларды бұғаттау (иә/жоқ, қандай
құралдармен қамтамасыз етіледі, уақыт аралығы) ______________________
Компьютерлік жүйе, электрлік қоректендіру және басқалар іркілген
жағдайда деректерді резервтеу жөніндегі шаралар:
Деректерді резервтеу жөніндегі шаралар
Иә
Жоқ

использование дублирующего сервера, использование «кластерной» системы применение на серверах подсистемы RAID разных уровней (1-5) создание резервных копий журналов транзакций и базы данных
Иное (указать) _____________________________________________________
Создание резервных копий КС и системного журнала транзакций:
для КС
Для журнала транзакций
периодичность создания резервных копий (раз/месяц, год) количество резервных копий (шт.) срок хранения резервных копий (лет) место хранения резервных копий (резервный центр/сейф и т.д.)
время полного восстановления системы ________________________________
наличие журнала восстановления КС резервных копий(да/нет)
__________________________________________________________________;
наличие модуля «Рабочее место налогового инспектора» (да/нет)
__________________________________________________________________;
наличие подробных процедур по фискализации компьютерной системы в
документации по использованию «Рабочее место налогового инспектора»
(да/нет)____________________________________________________________
__________________________________________________________________;
реализация в «Рабочее место налогового инспектора» фискального режима
КС (да/нет, какими средствами обеспечивается) ______________________
__________________________________________________________________;
реализация режима формирования криптографических ключей для доступа к
фискальным данным (да/нет, какие алгоритмы и стандарты используются)
__________________________________________________________________;
реализация в КС криптографических функций при сохранении данных во
время закрытия смены для последующей подготовки фискальных отчетов
(да/нет, какие алгоритмы и стандарты используются)
__________________________________________________________________
реализация в модуле «Рабочее место налогового инспектора»
формирования фискальных отчетов (да/нет, какими средствами
обеспечивается)
__________________________________________________________________;
наличие документации по использованию модуля «Рабочее место
налогового инспектора» (да/нет) __________________________________
__________________________________________________________________;
(Ф.И.О. заявителя или его руководителя) подпись
М.П.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача заключений о соответствии
компьютерной системы техническим
требованиям для включения в
государственный реестр
контрольно-кассовых машин»
Форма сведения
1. Общая информация
1. Заявитель _______________________________________________________
2. ИИН/БИН _________________________________________________________
3. Наименование ___________________________________________________

Қосарланушы серверді пайдалану, «кластерлік» жүйені пайдалану серверлерде әртүрлі деңгейдегі (1-5) RAID кіші жүйелерін қолдану транзакциялар мен дерекқор журналдарының резервтік көшірмелерін жасау
Өзге (көрсету қажет) ________________________________________________
КЖ мен транзакциялардың жүйелік журналының резервтік көшірмелерін
жасау:
КЖ үшін
Транзакциялар журналы үшін
резервтік көшірмелерді жасау мерзімділігі (айына, жылына/бір) резервтік көшірмелер саны (дана) резервтік көшірмелерді сақтау мерзімі (жыл) резервтік көшірмелерді сақтау орны (резервтік орталық/сейф және т.б.)
жүйені толық қалпына келтіру уақыты _________________________________
КЖ резервтік көшірмелерін қалпына келтіру журналының болуы (иә/жоқ)
____________________________________________________________________;
«Салық инспекторының жұмыс орны» модулінің болуы (иә/жоқ) ___________
____________________________________________________________________;
«Салық инспекторының жұмыс орны» модулін пайдалану жөніндегі
құжаттамада компьютерлік жүйені фискалдау жөніндегі толық
рәсімдерінің болуы (иә/жоқ)_________________________________________;
«Салық инспекторының жұмыс орны» модулінде КЖ фискалдық режимін
іске асыру (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) __________
____________________________________________________________________;
фискалдық деректерге қол жеткізу үшін криптографиялық кілттер
қалыптастыру режимін іске асыру (иә/жоқ, қандай алгоритмдер мен
стандарттар пайдаланылады) _________________________________________;
фискалдық есептерді әрі қарай дайындау үшін ауысым жабылған уақытта
деректерді сақтау кезінде криптографиялық функцияларды КЖ-да іске
асыру (иә/жоқ, қандай алгоритмдер мен стандарттар пайдаланылады) ___;
«Салық инспекторының жұмыс орны» модулінде фискалдық есептер
қалыптастыруды іске асыру (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз
етіледі) ___________________________________________________________;
«Салық инспекторының жұмыс орны» модулін пайдалану жөніндегі
құжаттаманың болуы (иә/жоқ) ________________________________________;
(Өтініш берушінің немесе оның басшысының Т.А.Ә.)              (қолы)
М.О.
«Бақылау-касса машиналарының
мемлекеттiк тiзiлiмiне енгiзу үшiн
компьютер жүйесiнің техникалық
талаптарға сәйкестігі туралы
қорытындылар беру»
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Мәлімет нысаны
1. Жалпы ақпарат
1. Өтініш беруші ____________________________________________________
2.ЖСН/БСН ___________________________________________________________
3.Атауы _____________________________________________________________

4. Представленные документы:
Инструкция по эксплуатации модуля «Рабочее место налогового
инспектора»
____________________________________________________________(да/нет)
Инструкция по установке и запуску компьютерной системы, за
исключением применяемой в банках и организациях, осуществляющих
отдельные виды банковских операций
_________________________________________(да/нет)
Номер входящего письма ведомства уполномоченного органа
____________________________________________________________(да/нет)
Дата входящего письма ведомства уполномоченного органа
____________________________________________________________(да/нет)
2. Описание КС
5. Наименование КС __________________________________________(да/нет)
Версия ______________________________________________________(да/нет)
Дата разработки КС __________________________________________(да/нет)
Размер инсталляционного пакета ______________________________(да/нет)
Дата создания инсталляционного пакета _______________________(да/нет)
Дата регистрации ____________________________________________(да/нет)
Дата изменений сведений _____________________________________(да/нет)
3. Сертификат соответствия
6. Номер протокола испытаний аккредитованной испытательной
лаборатории ________________________________________________________
Дата протокола испытаний аккредитованной испытательной лаборатории
__________________________________________________________________
Наименование испытательной лаборатории _____________________________
Номер сертификата __________________________________________________
Дата выдачи сертификата ____________________________________________
Дата окончания действия сертификата ________________________________
№ КС _____________________________________________________________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 136
Стандарт государственной услуги
«Аккредитация удостоверяющих центров»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Аккредитация удостоверяющих центров» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственный услуги (далее – стандарт) разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом связи и информатизации Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.

4. Ұсынылған құжаттар: __________________________________ ___________
«Салық инспекторының жұмыс орны» модулін пайдалану жөніндегі
нұсқаулық __________________________________________________ (иә/жоқ)
Банктерде және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
ұйымдарда қолданылатындарды қоспағанда, компьютер жүйесін орнату және
іске қосу жөніндегі нұсқаулық
____________________________________________________________ (иә/жоқ)
Уәкілетті орган ведомствосының кіріс хатының нөмірі
____________________________________________________________ (иә/жоқ)
Уәкілетті орган ведомствосының кіріс хатының күні
____________________________________________________________ (иә/жоқ)
2. КЖ сипаттамасы
5. КЖ атауы ________________________________________________ (иә/жоқ)
Нұсқасы ____________________________________________________ (иә/жоқ)
КЖ әзірленген күн __________________________________________ (иә/жоқ)
Инсталляция пакетінің көлемі _______________________________ (иә/жоқ)
Инсталляция пакетінің жасалған күні ________________________ (иә/жоқ)
Тіркеу күні ________________________________________________ (иә/жоқ)
Мәліметтердің өзгеру күн ___________________________________ (иә/жоқ)
3. Сәйкестік сертификаты
6. Аккредиттелген сынақ зертханасының сынақ хаттамасының нөмірі
_____________________________________________________________________
Аккредиттелген сынақ зертханасының сынақ хаттамасының күні
_____________________________________________________________________
Сынақ зертханасының атауы ___________________________________________
Сертификаттың нөмірі ________________________________________________
Сертификаттың берілген күні _________________________________________
Сертификаттың қолданылу мерзімінің аяқталатын күні __________________
КЖ № ________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 136 қаулысымен
бекітілген
«Куәландырушы орталықтарды аккредиттеу» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Куәландырушы орталықтарды аккредиттеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі – стандарт) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Байланыс және ақпараттандыру комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента cдачи пакета документов услугополучателем услугодателю:
1) выдача свидетельства об аккредитации удостоверяющего центра осуществляется в течение 30 (тридцати) календарных дней;
2) cрок рассмотрения заявления может быть продлен на 30 (тридцать) календарных дней в случае повторного выезда комиссии в удостоверяющий центр для обследования, о чем сообщается услугополучателю в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения. Услугодатель направляет письменное мотивированное письмо услугополучателю с указанием причин продления срока;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;
4) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная, физическим и юридическим лицам.
6. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства об аккредитации удостоверяющего центра (далее – свидетельство).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Свидетельство об аккредитации удостоверяющего центра выдается сотрудником канцелярии услугодателя услугополучателю под личную расписку в журнале выдачи свидетельства об аккредитации удостоверяющего центра, либо доставка услугополучателю результата государственной услуги осуществляется почтовой или курьерской службой.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно, физическим и юридическим лицам.
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) услугодателю:
1) заявление на выдачу свидетельства об аккредитации согласно приложению к настоящему стандарту;
2) копию справки или свидетельства о государственной регистрации, (перерегистрации) юридического лица;
3) копии лицензий и/или сертификаты на используемые программные средства несвободного распространения, а также документы, подтверждающие авторские права, в случае собственной разработки;
4) аттестат соответствия удостоверяющего центра требованиям информационной безопасности и принятым на территории Республики Казахстан стандартам, в случае интеграции аккредитуемого удостоверяющего центра с государственными информационными системами;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) куәландырушы орталықты аккредиттеу туралы куәлікті беру күнтiзбелiк 30 (отыз) күн ішінде жүзеге асырылады;
2) комиссия тексеріп қарау жүргізу үшін куәландырушы орталыққа қайта барған жағдайда, өтінішті қарау мерзімі күнтiзбелiк 30 (отыз) күнге ұзартылуы мүмкін, бұл туралы көрсетілетін қызметті алушыға қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде хабарланады. Көрсетілетін қызметті беруші мерзімді ұзарту себептерін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді хат жібереді;
3) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде, жеке және заңды тұлғаларға.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – куәландырушы орталықты аккредиттеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
Куәландырушы орталықты аккредиттеу туралы куәлікті көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға куәландырушы орталықты аккредиттеу туралы куәлікті беру журналына қолын қойғызып береді не мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға жеткізу пошталық немесе курьерлік қызмет арқылы жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы стандартқа қосымшаға сәйкес аккредиттеу туралы куәлік беруге өтініш;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың не куәліктің көшірмесі;
3) еркін таратылмайтын пайдаланылатын бағдарламалық құралдарға лицензиялардың және/немесе сертификаттардың көшірмелері, сондай-ақ өзі әзірлеген жағдайда авторлық құқықты растайтын құжаттар;
4) аккредиттелетін куәландырушы орталық мемлекеттік ақпараттық жүйелермен интеграцияланған жағдайда, куәландырушы орталықтың ақпараттық қауіпсіздік талаптарына және Қазақстан Республикасының аумағында қабылданған стандарттарға сәйкестігі туралы аттестат;

5) схему взаимодействия модулей (компонент) удостоверяющего центра и схемы электронной цифровой подписи с данными о применяемых алгоритмах криптографических преобразований и другими исходными данными (основными требованиями) по реализации процесса формирования электронной цифровой подписи и требованиями к отдельным параметрам и удостоверяющему центру, утвержденные услугополучателем;
6) перечень утвержденных нормативно–технических документов, регламентирующих:
политику информационной безопасности удостоверяющего центра;
регламент или правила деятельности удостоверяющего центра;
политику применения регистрационных свидетельств;
положение об удостоверяющем центре;
инструкцию по действиям работников, осуществляющих работы от лица услугополучателя, непосредственно участвующих в работах по сопровождению, администрированию, выпуску регистрационных свидетельств удостоверяющего центра во внештатных, кризисных ситуациях;
инструкцию о резервном копировании информационных ресурсов удостоверяющего центра;
инструкцию по установке и настройке программного обеспечения удостоверяющего центра;
7) сертификат соответствия на используемые средства криптографической защиты информации по СТ РК 1073-2007, которые применяются в данном удостоверяющем центре и его пользователями.
При приеме документов услугодателем услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества должностного лица услугодателя принявшего заявление на оформление документов.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий), услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателей по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии
и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа
на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

5) көрсетілетін қызметтi алушы бекіткен куәландырушы орталықтың модульдерінің (құрауыш) өзара іс-қимылы схемасы және пайдаланылатын криптографиялық түрлендіру алгоритмдері туралы деректер берілген электрондық цифрлық қолтаңба мен электрондық цифрлық қолтаңбаны қалыптастыру процесін іске асыруға және жекелеген параметрлер мен куәландырушы орталыққа қойылатын талаптардың өзге де бастапқы деректерінің (негізгі талаптар) схемалары;
6) мыналарды:
куәландырушы орталықтың ақпараттық қауіпсіздік саясатын;
куәландырушы орталықтың қызметінің регламентін немесе қағидаларын;
тіркеу куәліктерін пайдалану саясатын;
куәландырушы орталық туралы ережені;
жұмыстарды көрсетілетін қызметті алушының атынан жүзеге асыратын, штаттан тыс, дағдарысты жағдайларда куәландырушы орталықтың тіркеу куәліктерін сүйемелдеу, әкімшілендіру шығару, бойынша жұмыстарға тікелей қатысатын қызметкерлердің іс-қимылдары жөніндегі нұсқаулықты;
куәландырушы орталықтың ақпараттық ресурстарының резервтік көшірмесін жасау туралы нұқсаулықты;
куәландырушы орталықтың бағдарламалық қамтамасыз етуін орнату және күйге келтіру бойынша нұсқаулықты реттейтін бекітілген нормативтік-техникалық құжаттардың тізбесі;
7) осы куәландырушы орталықта және оның пайдаланушылары пайдаланылатын ҚР СТ 1073-2007 бойынша ақпаратты криптографиялық қорғаудың пайдаланылатын құралдарына сәйкестік сертификаты.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдаған кезде мыналарды:
1) сұрау салудың нөмірі мен қабылдау күнін;
2) сұрау салынған отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрін;
3) қоса беріліп отырған құжаттардың саны мен атауларын;
4) құжаттар берілетін күнін (уақытын) және орнын;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды адамының тегін, атын, әкесінің атын көрсете отырып, көрсетілетін қызметтi алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электронды түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімін және орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағымда:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mtc.gov.kz.
13. Информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа можно получить посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг по номеру телефона: 1414.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mtc.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Аккредитация удостоверяющих центров»
Заявление
на выдачу свидетельства об аккредитации удостоверяющего центра
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________
(наименование заявителя, юридический адрес, телефон)
просит выдать свидетельство об аккредитации
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________
(наименование удостоверяющего центра)
Дата «____» ______________ 20___ г.
Руководитель ______________ _______________
(подпись)     (имя, фамилия)
М.П
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 136
Стандарт государственной услуги
«Депонирование информационных систем, программных продуктов,
программных кодов и нормативно-технической документации»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Депонирование информационных систем, программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения «Государственная техническая служба» Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mtc.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефон нөмірі бойынша арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға болады.
14. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.mtc.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде көрсетілген.
«Куәландырушы орталықтарды аккредиттеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Куәландырушы орталықты аккредиттеу туралы куәлік беруге
өтініш
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы, заңды мекенжайы, телефоны)
_____________________________________________________________________
(куәландырушы орталықтың атауы)
аккредиттеу туралы куәлік беруді сұрайды
Мерзімі 20__ жылғы «___» ___________________
Басшы _______________ ______________________
(қолы)           (аты, тегі)
МО
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 136 қаулысымен
бекітілген
«Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық
кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы сақтауға беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы сақтауға беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің «Мемлекеттік техникалық қызмет» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги услугодателем:
1) с момента сдачи пакета документов – в течение 20 (двадцати) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выдача справки о регистрации объекта депонирования в депозитарии.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно, физическим и юридическим лицам.
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) заявка на депонирование установленной формы, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) объекты депонирования.
10. Депонированию подлежат информационная система, программный продукт, программный код и нормативно-техническая документация.
Информационная система подлежит депонированию в следующей комплектации:
1) исполняемые программные коды информационной системы, включающие:
исходные программные коды информационной системы, кроме защищенных авторскими правами;
служебные файлы, необходимые для ручной или автоматической компиляции;
описание процесса компиляции (с указанием среды разработки и ее версии), особенностей настроек среды разработки, необходимых для компилирования депонируемого программного продукта;
2) инсталляционный пакет информационных систем, включающий:
сформированные пакеты программы установки депонируемого программного продукта;
откомпилированные модули (компоненты) депонируемого программного продукта, созданные непосредственно разработчиками программного продукта, а также откомпилированные модули (компоненты) сторонних разработчиков, файлы с настройками и рабочими данными, необходимыми для компиляции, установки и полноценного функционирования депонируемого программного продукта;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – сақтауға беру объектісін депозитарийде тіркеу туралы анықтаманы беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы сақтауға беруге өтінім;
2) сақтауға беру объектілері.
10. Ақпараттық жүйе, бағдарламалық өнім, бағдарламалық код және нормативтік-техникалық құжаттама сақтауға беруге жатады.
Ақпараттық жүйе мынадай жиынтықта сақтауға беруге жатады:
1) мыналарды қамтитын ақпараттық жүйенің орындалатын бағдарламалық кодтары:
авторлық құқықтарымен қорғалғандардан басқа, ақпараттық жүйенің бастапқы бағдарламалық кодтары,
қолмен немесе автоматтық компиляцияға қажетті қызметтік құжаттар;
компиляция процесінің (әзірлеу ортасын және оның нұсқасын көрсете отырып) сақтауға берілетін бағдарламалық құжатты компилициялау үшін қажетті әзірлеу ортасын баптаулар ерекшеліктерінің сипаттамасы;
2) мыналарды қамтитын ақпараттық жүйелердің инсталляциялық пакеті:
сақтауға берілетін бағдарламалық өнімді орнату бағдарламасының қалыптастырылған пакеттері;
бағдарламалық өнімнің әзірлеушілері тікелей жасаған сақтауға берілетін бағдарламалық өнімнің компиляциядан өткен модульдері (құрамдауыштары), сондай-ақ тысқары әзірлеушілердің компиляциядан өткен модульдері (құрамдауыштары), сақтауға берілетін бағдарламалық өнімді компиляциялау, орнату және оның толыққанды жұмыс істеуі үшін қажетті баптаулар мен жұмыс деректері бар файлдар;

3) дополнительное программное обеспечение в случае необходимости, определяемой собственником или владельцем;
4) аннотационное или рекламное описание информационной системы;
5) нормативно-техническая документация – спецификация, описание информационной системы, программа и методика испытаний, эксплуатационная документация, включающая:
спецификацию депонируемого программного продукта;
техническое задание (всех этапов развития программного продукта);
формуляр (основные характеристики, комплектность и сведения об эксплуатации депонируемого программного продукта);
описание программного продукта (сведения о логической структуре и функционировании программного продукта, включая схемы и диаграммы работы и взаимодействия);
пояснительную записку (схема алгоритма, общее описание алгоритма и (или) функционирования программного продукта, а также обоснование принятых технических и технико-экономических решений);
описание применения (сведения о назначении программного продукта, области применения, применяемых методах, классе решаемых задач, ограничениях для применения, минимальной конфигурации технических средств);
руководство по установке;
руководство администратора;
руководство пользователя.
Информационные системы, программные продукты и программные коды представляются на компакт-дисках в двух экземплярах (оригинал и копия). Нормативно-техническая документация представляется в бумажном виде в двух экземплярах (оригинал и копия), а также в электронном виде на компакт-дисках в двух экземплярах (оригинал и копия).
Нормативно-техническая документация, представляемая для депонирования в депозитарий, должна быть предварительно переплетена и упакована в конверты (пакеты) из плотной бумаги. Материалы на электронных носителях (компакт-дисках) упаковываются отдельно от сопроводительных документов и помещаются в один конверт (пакет).
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии с указанием даты его получения, фамилии, имени, отчества и времени приема пакета документов.
3. Порядок обжалования, действий (бездействия), а также
услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий), услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателей по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии  и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

3) қажет болған жағдайда меншік иесі немесе иесі айқындайтын қосымша бағдарламалық қамтым;
4) ақпараттық жүйенің аннотациялық немесе жарнамалық сипаттамасы;
5) нормативтік-техникалық құжаттама – ерекшелік, ақпараттық жүйенің сипаттамасы, сынаулар бағдарламасы мен әдістемесі, мыналарды қамтитын пайдалану құжаттамасы:
сақтауға берілетін бағдарламалық өнімнің сертификациясы;
техникалық тапсырма (бағдарламалық өнім дамуының барлық кезеңдері);
формуляр (негізгі сипаттамалар, жиынтығы және сақтауға берілетін бағдарламалық өнімді пайдалану туралы мәліметтер);
бағдарламалық өнімнің сипаттамасы (жұмыс пен өзара іс-қимылдың схемалары мен бағдарламаларын қоса алғанда, бағдарламалық өнімнің логикалық құрылымы мен жұмыс істеуі туралы мәліметтер);
түсіндірме жазба (алгоритм схемасы, бағдарламалық өнім алгоритмінің және (немесе) жұмыс істеуінің жалпы сипаттамасы, сондай-ақ қабылданған техникалық және техникалық-экономикалық шешімдердің негіздемесі);
қолданудың сипаттамасы (бағдарламалық өнімнің мақсаты, қолдану салалары, қолданылатын әдістер, шешілетін мәселелер сыныбы, қолдануға қойылатын шектеулер, техникалық құралдардың ең төмені конфигурациясы туралы мәліметтер);
орнату жөніндегі басшылық;
әкімшіге арналған басшылық;
пайдаланушыға арналған басшылық.
Ақпараттық жүйелер, бағдарламалық өнімдер және бағдарламалық кодтар екі данада (түпнұсқа және көшірме) компакт-дискілерде ұсынылады. Нормативтік-техникалық құжаттама қағаз жүзінде екі данада (түпнұсқа және көшірме), сондай-ақ электрондық түрде екі данада (түпнұсқа және көшірме) компакт-дискілерде ұсынылады.
Депозитарийге сақтауға беру үшін ұсынылатын нормативтік-техникалық құжаттама алдын ала тігілген және тығыз қағаздан жасалған конверттерге (пакеттерге) буып-түйілген болуы тиіс. Электрондық тасығыштардағы (компакт-дискілердегі) материалдар ілеспе құжаттардан жеке буып-түйіледі және конвертке (пакетке) салынады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды көрсетілетн қызметті берушіге тапсырған кезде қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылдағанын растау алу күні, тегі, аты, әкесінің аты және құжаттар топтамасын қабылдау күні көрсетіле отырып, оның көшірмесіндегі белгі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімін және орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mtc.gov.kz.
14. Информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа можно получить через единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг по номеру телефона: 1414.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mtc.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Депонирование информационных
систем, программных продуктов,
программных кодов и нормативно-
технической документации»
Форма
Депонирование программных продуктов и нормативно-технической
документации
№ регистрации: ________________ дата регистрации: «___» _____ 20 _ г.
(заполняется сотрудниками Депозитария)
Полное наименование организации - заявителя или фамилия, имя,
отчество физического лица-заявителя:
____________________________________________________________________
Наименование объекта депонирования
____________________________________________________________________
Регистрационный номер
объекта в Регистре ИР и ИС ________________________________
В количестве
экземпляров:                        Каждый в следующей комплектации:
№ п/п
Наименование CD / файла/ документа
Серийный Номер CD
Объем CD (Мгб)
Количество листов бумажного носителя
Оригинал (О) Копия (К)
1
Сведения о владельце программных продуктов, программных кодов
и нормативно-технической документации
Полное наименование владельца
Ведомственная подчиненность:
Сокращенное наименование организации:
____________________________
____________________________
____________________________
Адрес: ______________________________________________
индекс
Тел.:  Факс:
E-mail: Http://
Лицо для
контактов:
фамилия, имя, отчество полностью; телефон
Сведения о разработчике программных продуктов, программных
кодов и нормативно-технической документации
Наименование организации полное или фамилия, имя, отчество
физического лица:
____________________________________________________________________
Ведомственная подчиненность: _______________________________________
Сокращенное наименование организации: ______________________________
Адрес: ______________________________________________
индекс
Тел.:  Факс:
E-mail: Http://
Лицо для контактов: ________________________________________________
фамилия, имя, отчество полностью; должность, телефон
Сведения об авторах
Автор(ы): _________________________________________________________
____________________________________________________________________
Сведения о сертификации: ___________________________________________
Год
издания: _____
Версия: ______
Язык (и)
программирования: _____
Дата
издания
Аннотация (назначение):
____________________________________________________________________
Минимальные системные требования
Тип компьютера, процессор,
сопроцессор, частота:
________________________________
Оперативная память
(RAM):
Необходимо на
винчестере:
_____________________             _____________________
Операционные системы: _____________________________________________
Видеосистема: _____________________________________________________
Акустическая система: _____________________________________________
Дополнительное оборудование: ______________________________________
Дополнительные программные средства: ______________________________
Другое: ___________________________________________________________
Защита от незаконного распространения (наличие, общая
характеристика):
___________________________________________________________________
Источники финансирования (подчеркнуть):
республиканский бюджет
местный бюджет
средства иных юридических и физических лиц
государственные внебюджетные фонды
собственные средства
средства гранта
внешние займы
кредит
_____________________
МП                                          подпись владельца
_____________________
Дата
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 136
Стандарт государственной услуги
«Регистрация электронных информационных ресурсов и
информационных систем в государственном регистре электронных
информационных ресурсов и информационных систем»

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mtc.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефон нөмірі бойынша арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға болады.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.mtc.gov.kz интернет-ресурсында «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде көрсетілген.
«Ақпараттық жүйелерді,
бағдарламалық өнімдерді,
бағдарламалық кодтарды және
нормативтік-техникалық құжаттаманы
сақтауға беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Нысан
Бағдарламалық өнімді және нормативтік-техникалық құжаттаманы
сақтауға беру
Тіркеу №: __________ тіркелген күні: 201_ ж. «___» __________________
(Депозитарий қызметкерлері толтырады)
Өтініш беруші ұйымның толық атауы немесе өтініш беруші жеке тұлғаның
тегі, аты, әкесінің аты:
_____________________________________________________________________
Сақтауға берілетін объектінің атауы
_____________________________________________________________________
АР ж АЖ Тіркелімінде
объектінің тіркеу нөмірі ____________________________________________
Даналар санында:
Әрбірі мынадай жинақтамада:
№ р/р
құжаттың CD/файл/атауы
CD сериялық нөмірі
CD көлемі
(Мгб)
Қағаз тасығыштың парақтар саны
Түпнұсқа (Т)
Көшірме (К)
Бағдарламалық өнімдердің, бағдарламалық кодтардың және
нормативтік-техникалық құжаттаманың иесі туралы мәліметтер
Иесінің толық атауы _______________________________________________
Ведомстволық бағыныстылық: ________________________________________
Ұйымның қысқартылған атауы: _______________________________________
Мекен-жайы:
_____________________________________________
индекс
Тел.:
Факс:
E-mail:
Http://
Байланысушы тұлға
____________________________________________________
толық тегі, аты, әкесінің аты; телефоны
Бағдарламалық өнімдердің, бағдарламалық кодтардың және
нормативтік-техникалық құжаттаманың әзірлеушісі туралы
мәліметтер
Ұйымның толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты:
___________________________________________________________________
Ведомстволық бағыныстылығы: _______________________________________
Ұйымның қысқартылған атауы: _______________________________________
Мекен-жайы:
индекс
Тел:
Факс:
E-mail:
Http://
Байланысушы
тұлға: ____________________________________________________________
толық тегі, аты, әкесінің аты; лауазымы, телефоны
Авторлар туралы мәліметтер
Автор(лар): _______________________________________________________
___________________________________________________________________
Сертификаттау туралы мәліметтер: __________________________________
Шығарылған жылы:
Нұсқа:
бағдарламалық тілі(дері):
Шығарылған күні
Түсініктеме (мақсаты):
___________________________________________________________________
Ең аз жүйелік талаптар
Компьютер түрі, процессор, сопроцессор, жиілік: ___________________
Оперативті жады (RAM): ____________
Винчестерде қажет: ___
Операциялық жүйелер: ______________________________________________
Бейне жүйе: _______________________________________________________
Акустикалық жүйе: _________________________________________________
Қосымша құрал-жабдық: _____________________________________________
Қосымша бағдарламалық құралдар: ___________________________________
Басқа: ____________________________________________________________
Заңсыз таралудан қорғау (бар болуы, жалпы сипаттама):
_____________________________________________________________________
Қаржыландыру көздері
(атап көрсету):
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
өзге де заңды және жеке тұлғалардың қаражаты
мемлекеттік бюджеттен тыс қорлар
меншікті қаражат
грант қаражаты
сыртқы қарыздар
кредит
____________________
иесінің қолы
МО
____________________
күні
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 136 қаулысымен
бекітілген
«Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді
электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің
мемлекеттік тіркелімінде тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация электронных информационных ресурсов и информационных систем в государственном регистре электронных информационных ресурсов и информационных систем» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом связи и информатизации Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – в течение 43 (сорока трех) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства о регистрации информационных ресурсов и информационных систем в Государственном регистре.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно, физическим и юридическим лицам.
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
заявка, установленной формы, согласно приложениям 123 и 4, к настоящему стандарту государственной услуги, на бумажном и электронном носителях.
3. Порядок обжалования, действий (бездействия), услугодателей и
(или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий), услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателей по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:

1. Жалпы ережелер
1. «Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті стандарты Министрліктің Байланыс және ақпараттандыру комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 43 (қырық үш) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – ақпараттық ресурстарды және ақпараттық жүйелерді Мемлекеттік тіркелімде тіркеу туралы куәлік.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 123 және 4-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы қағаз және электрондық жеткізгіштердегі өтінім.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы немесе электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімін және орнын көрсете отырып, шағымды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымды қабылдаудың растауы болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті берушінің шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағымда:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.mtc.gov.kz.
13. Информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа можно получить через единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг по номеру телефона: 1414.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mtc.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Регистрация электронных
информационных ресурсов и
информационных систем в
государственном регистре
электронных информационных
ресурсов и информационных систем»
форма
Заявка
о регистрации программного продукта
в государственном регистре
электронных информационных ресурсов и
информационных систем
Регистрация программного продукта
Обновление сведений
Регистрационный номер
Дата представления сведений
1. Идентификационные данные программного продукта
1. Наименование программного продукта
2. Аббревиатура
3. Версия
4. Наименование родительского программного продукта
2. Сведения о владельце программного продукта
1. Наименование организации
2. Наименование ведомства
3. Статус владельца
4. Руководитель
5. Адрес
6. Телефон
7. Факс
8. E-mail
3. Сведения о программном продукте
1. Назначение
2. Функциональные возможности
3. Уровень интеграции
4. Свидетельство авторского права
5. Свидетельство о сертификации
6. Сведения о лицензии
7. Срок действия лицензии
8. Тип лицензии
4.Сведения о разработчике программного продукта
1. Наименование организации
2. Сокращенное наименование организации
3. Адрес
4. Телефон
5. Сайт
6. Факс
7. E-mail
5. Программно-техническая характеристика программного продукта
1. Электронно- вычислительная машина
Тип и марка сервера, персональные компьютеры
Конфигурация
2. Операционная система
Наименование операционной системы
Версия операционной системы
3. Система управления базами данных
Наименование системы управления базами данных
Версия системы управления базами данных
4. Языки программирования
6. Сведения о финансировании программного продукта

1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметі көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mtc.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметті көрсету мәліметтері жөнінде бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефон нөмірі бойынша арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға болады.
14. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.mtc.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде көрсетілген.
«Электрондық ақпараттық ресурстар мен
ақпараттық жүйелерді электрондық
ақпараттық ресурстар мен ақпараттық
жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде
тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің
мемлекеттік тіркеліміне бағдарламалық өнімді тіркеу туралы
өтінім
Бағдарламалық өнімді тіркеу
Мәліметтерді жаңалау
Тіркеу нөмері
Мәліметтерді ұсынған күні
1. Бағдарламалық өнімнің сәйкестендіру деректері
1. Бағдарламалық өнімнің атауы
2. Аббревиатура
3.Нұсқасы
4. Негізгі бағдарламалық өнімнің атауы
2. Бағдарламалық өнімнің иесі туралы мәліметтер
1. Ұйымның атауы
2. Ведомствоның атауы
3. Иесінің мәртебесі
4. Басшысы
5. Мекенжайы
6. Телефоны
7. Факсы
8. E-mail
3. Бағдарламалық өнім туралы мәліметтер
1. Арнауы
2. Функционалдық мүмкіндіктері
3. Интеграциялану деңгейі
4. Авторлық құқығының куәлігі
5. Сертификаттау туралы куәлігі
6. Лицензия туралы мәліметтер
7. Лицензияның  қолданылу мерзімі
8. Лицензияның түрі
4. Бағдарламалық өнімнің әзірлеушісі туралы мәліметтер
1. Ұйымның атауы
2. Ұйымның қысқартылған атауы
3. Мекенжайы
4. Телефоны
5. Сайты
6. Факсы
7. E-mail
5. Бағдарламалық өнімнің бағдарламалық-техникалық сипаттамасы
1. Электрондық-есептеу машинасы
Сервердің түрі мен маркасы, дербес компьютерлер
Кескіні
2. Операциялық жүйе
Операциялық жүйенің атауы
Операциялық жүйенің нұсқасы
3. Деректер қорын басқару жүйесі
Деректер қорын басқару жүйесінің атауы
Деректер қорын басқару жүйесінің нұсқасы
4. Бағдарламалау тілдері
6. Бағдарламалық өнімді қаржыландыру туралы мәліметтер

1. Период разработки
2. Год ввода в эксплуатацию
3. Период развития
4. Сведения о финансировании разработки
Наименование источника финансирования
Стоимость разработки, тысяч тенге
5. Сведения о финансировании развития
Наименование источника финансирования
Стоимость развития, тысяч тенге
6. Дополнительные сведения
7. Сведения об информационной безопасности
1. Период прохождения аттестации
2. Сведения об аттестате
8. Сведения об испытаниях
1. Период прохождения испытаний
2. Сведения о протоколе испытаний
________________________
подпись владельца
МП
________________________
дата
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрация электронных
информационных ресурсов и
информационных систем в
государственном регистре
электронных информационных
ресурсов и информационных систем»
форма
Заявка
о регистрации интернет-ресурса
в государственном регистре
электронных информационных ресурсов и
информационных систем
Регистрация интернет-ресурса
Обновление сведений
Регистрационный номер
Дата представления сведений
1. Идентификационные данные интернет-ресурса
1. Наименование интернет-ресурса
2. Полная форма имени (с http)
3. Версия
4. Сведения о лицензии
5. Срок действия лицензии
6. Тип лицензии
2. Сведения о владельце интернет-ресурса
1. Наименование организации
2. Наименование ведомства
3. Статус владельца
4. Руководитель
5. Адрес
6. Телефон
7. Факс
8. E-mail
9. Наименование провайдера
3.Структурно-содержательная характеристика интернет-ресурса
1. Содержание
2. Язык сайта
4.Сведения о разработчике интернет-ресурса
1. Наименование организации
2. Сокращенное наименование организации
3. Адрес
4. Телефон
5. Сайт
6. Факс
7. E-mail
5. Программно-техническая характеристика интернет-ресурса
Тип, марка
Конфигурация
1. Серверы
Наименование
Версия
2. ОС
6. Характеристика услуг
1. Услуги
Наименование
Платные
2. Количество запросов
7. Сведения о финансировании
1. Период создания
2. Сведения о финансировании создания
Наименование источника финансирования
Стоимость создания, тысяч тенге
3. Сведения о финансировании обслуживания
Наименование источника финансирования
Стоимость обслуживания, т. тенге
4. Дополнительные Сведения
8. Сведения об испытаниях
1. Период прохождения испытаний
2. Сведения о протоколе испытаний
________________________
подпись владельца
МП
________________________
дата
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Регистрация электронных
информационных ресурсов и
информационных систем в
государственном регистре
электронных информационных
ресурсов и информационных систем»
форма
Заявка
о регистрации сети передачи данных
в государственном регистре
электронных информационных ресурсов и
информационных систем
Регистрация сети передачи данных
Обновление сведений
Регистрационный номер
Дата представления сведений

1. Әзірлеу  кезеңі
2. Тәжірибелік пайдалануға енгізу жылы
3. Даму кезеңі
4. Әзірлеуді қаржыландыру туралы мәліметтер
Қаржыландыру көзінің атауы
Әзірлеу құны, мың теңге
5. Дамытуды  қаржыландыру  туралы мәліметтер
Қаржыландыру көзінің атауы
Дамыту құны, мың теңге
6. Қосымша  мәліметтер
7. Ақпараттық қауіпсіздік туралы мәліметтер
1. Аттесттаудан өту кезеңі
2. Аттестат туралы мәліметтер
8. Сынақтар туралы мәлiметтер
1. Сынақтардан өту кезеңі
2. Сынақ хаттамасы туралы мәліметтер
________________________
иесінің қолы
МО
________________________
күні
«Электрондық ақпараттық ресурстар мен
ақпараттық жүйелерді электрондық
ақпараттық ресурстар мен ақпараттық
жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде
тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің
мемлекеттік тіркеліміне интернет-ресурстарды тіркеу туралы
өтінім
Интернет-ресурсты тіркеу
Мәліметтерді жаңалау
Тіркеу нөмері
Мәліметтерді ұсынған күні
1. Интернет-ресурстың сәйкестендіру деректері
1. Интернет-ресурстың атауы
2. Толық атауының нысаны (http)
3. Нұсқасы
4. Лицензия туралы мәліметтер
5. Лицензияның қолданылу мерзімі
6. Лицензияның түрі
2. Интернет-ресурс иесі туралы мәліметтер
1. Ұйымның атауы
2. Ведомствоның атауы
3. Иесінің мәртебесі
4. Басшысы
5. Мекенжайы
6. Телефоны
7. Факсы
8. E-mail
9. Провайдердің атауы
3. Интернет-ресурстың құрылымдық-мазмұндық сипаттамасы
1. Мазмұны
2. Сайттың тілі
4. Интернет-ресурсты әзірлеуші туралы мәліметтер
1. Ұйымның атауы
2. Ұйымның қысқартылған атауы
3. Мекенжайы
4. Телефоны
5. Сайты
6. Факсы
7. E-mail
5. Интернет-ресурстың бағдарламалық-техникалық сипаттамасы
Түрі, маркасы
Кескіні
1. Серверлер
Атауы
Нұсқасы
2. ОЖ
6. Көрсетілетін қызметтер сипаттамасы
1. Көрсетілетін қызметтер
Атауы
Ақылы
2. Сұраныс саны
7. Қаржыландыру туралы мәліметтер
1. Әзірлеу кезеңі
2. Әзірлеуді қаржыландыру туралы мәліметтер
Қаржыландыру көзінің атауы
Әзірлеу құны, мың теңге
3. Дамытуды қаржыландыру туралы мәліметтер
Қаржыландыру көзінің атауы
Дамыту құны, мың теңге
4. Қосымша мәліметтер
8. Сынақтар туралы мәлiметтер
1. Сынақтардан өту кезеңі
2. Сынақ хаттамасы туралы мәліметтер
________________________
иесінің қолы
МО
________________________
күні
«Электрондық ақпараттық ресурстар мен
ақпараттық жүйелерді электрондық
ақпараттық ресурстар мен ақпараттық
жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде
тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің
мемлекеттік тіркеліміне деректерді беру желісін тіркеу туралы
өтінімі
Деректерді беру желісін тіркеу
Мәліметтерді жаңалау
Тіркеу нөмері
Мәліметтерді ұсынған күні

1. Идентификационные данные сети передачи данных
1. Наименование
2. Аббревиатура
3. Принадлежность
4. Лицензия
2. Сведения о владельце сети передачи данных
1. Наименование организации
2. Наименование ведомства
3. Статус владельца
4. Руководитель
5. Адрес
6. Телефон
7. Факс
8. E-mail
9. Посредник
3. Характеристика сети передачи данных
1. Описание топологии
2. Тип передаваемой информации
3. Каналы связи
4. Транспортный протокол
5. Количество узлов коммутации
6. Общая пропускная способность, мегабит в секунду
7. Пропускная способность
Тип узла
Пропускная способность, мегабит в секунду
4. Сведения о финансировании
1. Период создания
2. Сведения о финансировании создания
Наименование источника финансирования
Стоимость создания, тысяч тенге
3. Сведения о финансировании обслуживания
Наименование источника финансирования
Стоимость обслуживания, тысяч тенге
4. Дополнительные сведения
5. Сведения об испытаниях
1. Период прохождения испытаний
2. Сведения о протоколе испытаний
________________________
подпись владельца
МП
________________________
дата
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Регистрация электронных
информационных ресурсов и
информационных систем в
государственном регистре
электронных информационных
ресурсов и информационных систем»
форма
Заявка
о регистрации базы данных
в государственном регистре
электронных информационных ресурсов и
информационных систем
Регистрация базы данных
Обновление сведений о базе данных
Регистрационный номер
Дата представления сведений
1. Идентификационные данные базы данных
1. Наименование
2. Аббревиатура
3. Версия
4. Входит в состав автоматизированной системы
2. Сведения о владельце базы данных
1. Наименование организации
2. Наименование ведомства
3. Статус владельца
4. Руководитель
5. Адрес
6. Телефон
7. Сайт
8. Факс
9. E-mail
3. Структурно-содержательная характеристика базы данных
1. Назначение
2. Тематика базы данных
3. Область применения
4. Тип
5. Язык записей
6. Объекты
Наименование типа объекта базы данных
Число объектов
4. Объемно-временная характеристика базы данных
1. Объем (Мегабайт)
2. Период обновления
3. Режим обновления
5. Программно-техническая характеристика базы данных
1. Операционная система
Название операционной системы
Версия операционной системы
2. Система управления базами данных
Название системы управления базами данных
Версия системы управления базами данных
3. Электронно-вычислительные машины
Тип и марка
Конфигурация
4. Технические средства абонентского пункта
Наименование технического средства
Количество
6. Функционально-эксплуатационная характеристика базы данных
1. Форма поставки
2. Тип носителя

1. Деректерді беру желісінің сәйкестендіру деректері
1. Атауы
2. Аббревиатура
3. Тиістілігі
4. Лицензиясы
2. Деректерді беру желісінің иесі туралы мәліметтер
1. Ұйымның атауы
2. Ведомствоның  атауы
3. Иесінің мәртебесі
4. Басшы
5. Мекенжайы
6. Телефоны
7. Факсы
8. E-mail
9. Делдал
3. Деректерді беру желісінің сипаттамасы
1. Топология сипаттамасы
2. Берілетін  ақпараттардың түрі
3. Байланыс  арналары
4. Көліктік  хаттама
5. Коммутациялық тораптарының саны
6. Жалпы өткізу қабілеттілігі, секундына мегабит
7. Өткізу  қабілеттілігі
Тараптың түрі
Өткізу қабілеттілігі, секундына мегабит
4. Қаржыландыру туралы мәліметтер
1. Әзірлеу кезеңі
2. Әзірлеуді  қаржыландыру туралы  мәліметтер
Қаржыландыру көзінің атауы
Әзірлеу құны, мың теңге
3. Қызмет көрсетуді қаржыландыру  туралы мәліметтер
Қаржыландыру көзінің атауы
Қызмет көрсету құны, мың теңге
4. Қосымша  мәліметтер
5. Сынақтар туралы мәлiметтер
1. Сынақтардан өту кезеңі
2. Сынақ хаттамасы туралы мәліметтер
________________________
иесінің қолы
МО
________________________
күні
«Электрондық ақпараттық ресурстар мен
ақпараттық жүйелерді электрондық
ақпараттық ресурстар мен ақпараттық
жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде
тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің
мемлекеттік тіркеліміне деректер қорын тіркеу туралы өтінім
Деректер қорын тіркеу
Деректер қоры туралы мәліметтерді жаңалау
Тіркеу нөмері
Мәліметтерді ұсынған күні
1. Деректер қорының сәйкестендіру деректері
1. Атауы
2. Аббревиатура
3. Нұсқасы
4. Автоматтандырылған жүйенің құрамына кіреді
2. Деректер қорының иесі туралы мәліметтер
1. Ұйымның атауы
2. Ведомствоның атауы
3. Иесінің мәртебесі
4. Басшысы
5. Мекенжайы
6. Телефоны
7. Сайт
8. Факсы
9. E-mail
3. Деректер қорының құрылымдық-мазмұндық сипаттамасы
1. Арнауы
2. Деректер  қорының тақырыптамасы
3. Қолдану саласы
4. Түрі
5. Жазба тілі
6. Объектілері
Деректер қорының объектілік түрінің атауы
Объектілер саны
4. Деректер қорының көлемдік-уақыт сипаттамасы
1. Көлемі (Мегабайт)
2. Жаңалау  кезеңі
3. Жаңалау режимі
5. Деректер қорының бағдарламалық-техникалық сипаттамасы
1. Операциялық жүйе
Операциялық жүйенің атауы
Операциялық жүйенің нұсқасы
2. Деректер қорын басқару жүйесі
Деректер қорын басқару жүйесінің атауы
Деректер қорын басқару жүйесінің нұсқасы
3. Электрондық-есептеу машиналары
Маркасы және түрі
Кескіні
4. Абоненттік пункттің техникалық құралдары
Техникалық құралдың атауы
Саны
6. Деректер қорының қызметтік-пайдаланушылық сипаттамасы
1. Жеткізіп беру нысаны
2. Жеткізгіш түрі

3. Печатные издания
4. Виды обслуживания
5. Число пользователей
6. Пользователи
7. Авторско-правовая характеристика базы данных
1. Основание прав собственности
2. Ограничение прав
3. Сведения о лицензии
4. Срок действия лицензии
5. Тип лицензии
8. Сведения о финансировании
1. Период создания
2. Сведения о финансировании создания
Наименование источника финансирования
Стоимость создания, тысяч тенге
3. Сведения о финансировании обслуживания
Наименование источника финансирования
Стоимость обслуживания, тысяч тенге
4. Дополнительные сведения
9. Сведения об информационной безопасности
1. Период прохождения аттестации
2. Сведения об аттестате
10. Сведения об испытаниях
1. Период прохождения испытаний
2. Сведения о протоколе испытаний
________________________
подпись владельца
МП
________________________
дата
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 136
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2010 года № 1402 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Депонирование информационных систем, программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 6, ст. 78).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2010 года № 1403 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Регистрация электронных информационных ресурсов и информационных систем в государственном регистре электронных информационных ресурсов и информационных систем» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 6, ст. 79).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1508 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 10-11, ст. 144).
4. Пункты 3 и 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2012 года № 1021 «О внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 65, ст. 918).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 августа 2012 года № 1026 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1508 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача заключения для включения компьютерных систем в государственный реестр контрольно-кассовых машин» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 65, ст. 923).

3. Баспасөз  басылымдары
4. Қызмет көрсетудің түрлері
5. Пайдаланушылар саны
6. Пайдаланушылар
7. Деректер қорының авторлық-құқықтық сипаттамасы
1. Меншік иесі құқығының негіздемесі
2. Құқығының шектелуі
3. Лицензия туралы мәліметтері
4. Лицензияның қолданылу мерзімі
5. Лицензияның түрі
8. Қаржыландыру туралы мәліметтер
1. Құрылу кезеңі
2. Құрылуды қаржыландыру туралы  мәліметтер
Қаржыландыру көзінің атауы
Құрылу құны, мың теңге
3. Қызмет көрсетуді қаржыландыру туралы  мәліметтер
Қаржыландыру көзінің атауы
Қызмет көрсету құны, мың теңге
4. Қосымша мәліметтер
9. Ақпараттық қауіпсіздік туралы мәліметтер
1. Аттестаттаудан өту кезеңі
2. Аттестат туралы мәліметтер
10. Сынақтар туралы мәлiметтер
1. Сынақтардан өту кезеңі
2. Сынақ хаттамасы туралы мәліметтер
________________________
иесінің қолы
МО
________________________
күні
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 136 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі
1. «Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы депозитке салу» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 1402 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 6, 78-құжат).
2. «Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 1403 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 6, 79-құжат).
3. «Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тiзiлiмiне енгізу үшін компьютер жүйесінің техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындылар беру» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1508 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 10-11, 144-құжат).
4. «Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбір шешiмдерiне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 3 тамыздағы № 1021 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 65, 918-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3 және 4-тармақтары.
5. «Компьютер жүйелерін бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін қорытынды беру» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1508 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 6 тамыздағы № 1026 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 65, 923-құжат);

6. Пункт 2 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года № 348 «О внесении изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 25, ст. 398).
7. Пункт 22 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 507 «О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (Опубликовано в газетах «Егемен Казахстан» от 19 июня 2013 года и «Казахстанская правда» от 22 июня 2013 года).
8. Пункт 8 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 января 2013 года № 49 «О некоторых вопросах государственной технической службы» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 12, ст. 226).

6. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 15 сәуірдегі № 348 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 25, 398-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізетін өзгерістер мен толықтырулардың 2-тармағы.
7. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 507 қаулысымен (2013 жылғы 19 маусымда «Егемен Қазақстан» және 2013 жылғы 22 маусымда «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізетін өзгерістердің 22-тармағы.
8. «Мемлекеттік техникалық қызметтің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 28 қаңтардағы № 49 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 12, 226-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізетін өзгерістердің 8-тармағы.