Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан в рамках программ "Экспортер 2020" и "Производительность 2020"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 252. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1063
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.12.2015 № 1063 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 31.07.2015 г. № 839.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Возмещение части затрат по оплате услуг на создание и запуск интернет-ресурса субъекта индустриально-инновационной деятельности»;
2) стандарт государственной услуги «Возмещение части затрат на оплату услуг по маркетинговым исследованиям»;
3) стандарт государственной услуги «Возмещение части затрат на оплату услуг по обучению сотрудников, занятых в сфере управления экспортом, в том числе в сфере производства экспортоориентированной продукции, за рубежом, а также с приглашением иностранных экспертов-консультантов на предприятия-субъекты индустриально-инновационной деятельности»;
4) стандарт государственной услуги «Возмещение части затрат на привлечение франшизы»;
5) стандарт государственной услуги «Возмещение части затрат на проведение процедур, связанных с регистрацией товарных знаков и сертификацией продукции в целях экспорта за рубеж»;
6) стандарт государственной услуги «Сервисная поддержка экспортеров»;
7) стандарт государственной услуги «Выдача экспертной оценки инвестиционного проекта на соответствие критериям, предъявляемым к участникам Программы «Производительность 2020»;
8) стандарт государственной услуги «Оплата части затрат за разработку или экспертизу комплексного плана инвестиционного проекта в рамках Программы «Производительность 2020».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 марта 2014 года № 252
Стандарт государственной услуги
«Возмещение части затрат по оплате услуг на создание и запуск
интернет-ресурса субъекта индустриально-инновационной
деятельности»

"Экспорттаушы 2020" және "Өнімділік 2020" бағдарламалары шеңберінде Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 252 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1063 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.12.2015 № 1063 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 31 шілдедегі № 839 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің интернет-ресурсын құруға және іске қосуға арналған қызметтерді төлеу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Маркетингтік зерттеулер бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге арналған шығындардың бір бөлігін өтеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Экспортты басқару саласында, оның ішінде шетелде экспортқа бағытталған өнім өндірісі саласында жұмыс істейтін қызметкерлерді, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің кәсіпорындарына шетелдік сарапшы-консультанттарды шақыра отырып, оқыту бойынша қызметтерге ақы төлеуге арналған шығындардың бір бөлігін өтеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Франшиза тартуға жұмсалған шығындардың бір бөлігін өтеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Шетелге экспорттау мақсатында тауар белгілерін тіркеумен және өнімді сертификаттаумен байланысты рәсімдерді өткізуге арналған шығындардың бір бөлігін өтеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Экспорттаушыларды сервистік қолдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) «Инвестициялық жобаның «Өнімділік 2020» бағдарламасының қатысушысына қойылатын критерийлерге сәйкестігіне сараптамалық баға беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) «Өнімділік 2020» бағдарламасы шеңберінде инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе оған сараптама жүргізу үшін жұмсалған шығындардың бір бөлігін төлеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 20 наурыздағы
№ 252 қаулысымен
бекітілген
«Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің
интернет-ресурсын құруға және іске қосуға арналған
қызметтерді төлеу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Возмещение части затрат по оплате услуг на создание и запуск интернет-ресурса субъекта индустриально-инновационной деятельности» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Национальное агентство по экспорту и инвестициям «KAZNEX INVEST» (далее – услугодатель).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 3 (трех) месяцев;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 (тридцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – возмещение части затрат по оплате услуг на создание и запуск интернет-ресурса субъекта индустриально-инновационной деятельности.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме  выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) нотариально заверенная копия свидетельства* или справки о государственной регистрации услугополучателя в качестве юридического лица – для юридического лица;
Примечание: *Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица.»;
2) нотариально заверенные копии договоров на выполнение работ/услуг, затраты на оплату которых включены в заявку для их возмещения, либо их копии с представлением оригинала для сверки;
3) заверенные печатью субъекта индустриально-инновационной деятельности копии счетов-фактур, актов выполненных работ/услуг, платежных поручений, подтверждающих факт оплаты субъектом индустриально-инновационной деятельности данных работ/услуг;

1. Жалпы ережелер
1. «Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің интернет-ресурсын құруға және іске қосуға арналған қызметтерді төлеу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті «KAZNEX INVEST» экспорт және инвестициялар ұлттық агенттігі» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 3 (үш) ай ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің интернет-ресурсын құруға және іске қосуға арналған қызметтерді төлеу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және желделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) заңды тұлға үшiн – заңды тұлға ретінде көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктің* немесе анықтаманың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
Ескертпе: *«Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу және филиалдар мен өкiлдiктердi есептiк тiркеу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгiзiлгенге дейiн берiлген заңды тұлғаны (филиалды, өкiлдiктi) мемлекеттiк (есептiк) тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк заңды тұлғаның қызметi тоқтатылғанға дейiн жарамды болып табылады;
2) төлеген шығындары оларды өтеуге арналған өтінімге енгізілген жұмыстарды/қызметтерді орындауға арналған шарттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері не салыстыра тексеру үшін түпнұсқасын ұсына отырып, олардың көшірмелері;
3) индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің мөрімен расталған шот-фактуралардың, орындалған жұмыстар/қызметтер актілерінің, индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің осы жұмыстарға/қызметтерге ақы төлеу фактісін растайтын төлем тапсырмаларының көшірмелері;

4) копии документов, подтверждающих факт осуществления экспорта (экспортный контракт, справка банка о поступлении валютной выручки);
5) для субъектов индустриально-инновационной деятельности, продвигающих отечественные обработанные товары на внешние рынки – копии документов, подтверждающих происхождение товара;
6) копии документов, связанные с созданием, регистрацией, запуском и поддержкой интернет-ресурса (договор, техническое задание).
10. При сдаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центрального государственного органа, услугодателя и (или) его
должностных лиц, по вопросам оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу: 010000, город Астана, улица Сыганак 25, здание бизнес-центра «Ансар», кабинет 211/212, либо на имя руководителю Комитета промышленности Министерства (далее – Комитет) по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1711, телефон: 8 (7172) 24-14-07, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 2117, телефон: 8 (7172) 24-04-75, 29-08-48.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, Комитета или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Комитета или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, Комитета или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
В жалобе юридического лица указывается его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписана руководителем юридического лица.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Комитета или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

4) экспортты жүзеге асыру фактісін растайтын құжаттардың көшірмелері (экспорттық келісімшарт, валюталық түсімнің түскені туралы банк анықтамасы);
5) отандық өңделген тауарларды сыртқы нарықтарға жылжытатын индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері үшін – тауардың шығу тегін растайтын құжаттарының көшірмелері;
6) интернет-ресурсты құрумен, тіркеумен, іске қосумен және қолдаумен байланысты құжаттардың (шарт, техникалық тапсырма) көшірмелері.
10. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде – қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде оның көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылданған күні мен уақыты көрсетіле отырып, тіркеу туралы белгі қойылғаны болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органның, көрсетілген қызметті берушінің және
(немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне,
әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына: 010000, Астана қаласы, Сығанақ көшесі 25, «Аңсар» бизнес орталығының ғимараты, 211/212 бөлме мекенжайы бойынша немесе Министрліктің Өнеркәсіп комитетінің (бұдан әрі – Комитет) басшысының атына: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1711 кабинеті, телефоны: 8 (7172) 24-14-07 мекенжайы бойынша немесе Министрлік басшысының атына: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 2117 кабинеті, телефоны: 8 (7172) 24-04-75, 29-08-48 мекенжайы бойынша беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымды қабылдаудың растамасы болып табылады.
Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Заңды тұлғаның шағымында оның атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға заңды тұлға басшысының қолы қойылуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің немесе Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет ресурсе услугодателя: www.kaznexinvest.kz; www.comprom.kz; www.mint.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 79-93-93 (вн. 1010, 1043, 1044); факс 8 (7172) 79-93-92. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 марта 2014 года № 252
Стандарт государственной услуги
«Возмещение части затрат на оплату услуг по маркетинговым
исследованиям»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Возмещение части затрат на оплату услуг по маркетинговым исследованиям» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Национальное агентство по экспорту и инвестициям «KAZNEX INVEST» (далее – услугодатель).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 3 (трех) месяцев;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 (тридцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – возмещение части затрат на оплату услуг по маркетинговым исследованиям.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле
отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің: www.kaznexinvest.kz, www.mint.gov.kz, www.comprom.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 79-93-93 (ішкі 1010, 1043, 1044); факс 8 (7172) 79-93-92. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 20 наурыздағы
№ 252 қаулысымен
бекітілген
«Маркетингтік зерттеулер бойынша көрсетілетін қызметтерге
ақы төлеуге арналған шығындардың бір бөлігін өтеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Маркетингтік зерттеулер бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге арналған шығындардың бір бөлігін өтеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті «KAZNEX INVEST» экспорт және инвестициялар ұлттық агенттігі» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 3 (үш) ай ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – маркетингтік зерттеулер бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге арналған шығындардың бір бөлігін өтеу.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және желделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.

12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет ресурсе услугодателя: www.kaznexinvest.kz; www.comprom.kz; www.mint.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 79-93-93 (вн. 1010, 1043, 1044); факс 8 (7172) 79-93-92. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 марта 2014 года № 252
Стандарт государственной услуги
«Возмещение части затрат на оплату услуг по обучению
сотрудников, занятых в сфере управления экспортом, в том числе
в сфере производства экспортоориентированной продукции,
за рубежом, а также с приглашением иностранных
экспертов-консультантов на предприятия-субъекты
индустриально-инновационной деятельности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Возмещение части затрат на оплату услуг по обучению сотрудников, занятых в сфере управления экспортом, в том числе в сфере производства экспортоориентированной продукции, за рубежом, а также с приглашением иностранных экспертов-консультантов на предприятия-субъекты индустриально-инновационной деятельности» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Национальное агентство по экспорту и инвестициям «KAZNEX INVEST» (далее – услугодатель).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 3 (трех) месяцев;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 (тридцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – возмещение части затрат на оплату услуг по обучению сотрудников, занятых в сфере управления экспортом, в том числе в сфере производства экспортоориентированной продукции, за рубежом, а также с приглашением иностранных экспертов-консультантов на предприятия-субъекты индустриально-инновационной деятельности.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле
отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің: www.kaznexinvest.kz, www.mint.gov.kz, www.comprom.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 79-93-93 (ішкі 1010, 1043, 1044); факс 8 (7172) 79-93-92. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 20 наурыздағы
№ 252 қаулысымен
бекітілген
«Экспортты басқару саласында, оның ішінде шетелде экспортқа
бағытталған өнім өндірісі саласында жұмыс істейтін
қызметкерлерді, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызмет
субъектілерінің кәсіпорындарына шетелдік
сарапшы-консультанттарды шақыра отырып, оқыту бойынша
қызметтерге ақы төлеуге арналған шығындардың бір бөлігін өтеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Экспортты басқару саласында, оның ішінде шетелде экспортқа бағытталған өнім өндірісі саласында жұмыс істейтін қызметкерлерді, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің кәсіпорындарына шетелдік сарапшы-консультанттарды шақыра отырып, оқыту бойынша қызметтерге ақы төлеуге арналған шығындардың бір бөлігін өтеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті «KAZNEX INVEST» экспорт және инвестициялар ұлттық агенттігі» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 3 (үш) ай ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – экспортты басқару саласында, оның ішінде шетелде экспортқа бағытталған өнім өндірісі саласында жұмыс істейтін қызметкерлерді, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің кәсіпорындарына шетелдік сарапшы-консультанттарды шақыра отырып, оқыту бойынша қызметтерге ақы төлеуге арналған шығындардың бір бөлігін өтеу.

4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет ресурсе услугодателя: www.kaznexinvest.kz; www.comprom.kz; www.mint.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 79-93-93 (вн. 1010, 1043, 1044); факс 8 (7172) 79-93-92. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 марта 2014 года № 252
Стандарт государственной услуги
«Выдача экспертной оценки инвестиционного проекта на
соответствие критериям, предъявляемым к участнику Программы
«Производительность 2020»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача экспертной оценки инвестиционного проекта на соответствие критериям, предъявляемым к участнику Программы «Производительность 2020» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Казахстанский институт развития индустрии» (далее – услугодатель).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента подачи пакета документов услугодателю – 24 (двадцать четыре) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 (тридцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – копия заключения экспертной оценки инвестиционного проекта на соответствие критериям, предъявляемым к участникам Программы «Производительность 2020» на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе только юридическим лицам – субъектам предпринимательства, подавшим заявку на участие в Программе «Производительность 2020» (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле
отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің: www.kaznexinvest.kz, www.mint.gov.kz, www.comprom.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 79-93-93 (ішкі 1010, 1043, 1044); факс 8 (7172) 79-93-92. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 20 наурыздағы
№ 252 қаулысымен
бекітілген
«Инвестициялық жобаның «Өнімділік 2020» бағдарламасының
қатысушысына қойылатын критерийлерге сәйкестігіне
сараптамалық баға беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Инвестициялық жобаның «Өнімділік 2020» бағдарламасының қатысушысына қойылатын критерийлерге сәйкестігіне сараптамалық баға беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті «Қазақстандық индустрияны дамыту институты» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге топтамасын тапсырған сәттен бастап – 24 (жиырма төрт) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – инвестициялық жобаның «Өнімділік 2020» бағдарламасының қатысушыларға қойылатын критерийлерге сәйкестігіне сараптамалық бағалау қорытындысының көшірмесі.
7. Мемлекеттік қызмет «Өнімділік 2020» бағдарламасына қатысуға өтініш берген заңды тұлғалар – кәсіпкерлік субъектілеріне ғана (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және желделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) анкета по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) заявка на участие в Программе «Производительность 2020» по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
3) паспорт проекта по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
4) слайд-презентация по проекту, составленная в произвольной форме;
5) комплексный план инвестиционного проекта, разработанный консалтинговой компанией или комплексный план инвестиционного проекта, разработанный услугополучателем самостоятельно с экспертной оценкой консалтинговой компании;
6) оригинал справки с банка (ов) с подписью и печатью, в котором (ых) обслуживается услугополучатель, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств субъекта предпринимательства;
7) оригинал справки соответствующего налогового органа об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям;
8) для акционерных обществ копия заключения аудитора, имеющего лицензию на осуществление аудиторской деятельности (приложить копию лицензии), за последний финансовый год (в случае если услугополучатель предоставляет пакет документов до 30 апреля текущего года, то может быть приложена копия заключения аудитора, за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году);
9) копии документов, подтверждающие правоспособность юридического лица (устав, свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) заявителя в качестве юридического лица, статистическая карточка (при наличии), лицензия и (или) патент, свидетельство, сертификат, другие документы, подтверждающие право услугополучателя на производство, переработку, поставку и реализацию товаров (для новых проектов при наличии).
Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
Пакет документов представляется на бумажном и электронном носителях: текстовые документы в файлах Word-формата, таблицы с расчетами в файлах Excel-формата.
Пакет документов должен быть собран в единую папку.
Комплексный план инвестиционного проекта должен быть пронумерован, переплетен, прошит, скреплен бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошитых и пронумерованных листов, а также подписан первым руководителем услугополучателя с оттиском печати. Подпись и оттиск печати должны быть нанесены частично на бумажную пломбу, частично на лист документа. В случае разработки комплексного плана инвестиционного проекта консалтинговой компанией комплексный план инвестиционного проекта должен быть подписан руководителем консалтинговой компании с оттиском печати на титульном листе комплексного плана. Услугополучатель должен предоставить вместе с оригиналом комплексного плана инвестиционного проекта его копию, заверенную подписью первого руководителя и оттиском печати услугополучателя.
Заявление на рассмотрение инвестиционного проекта должно быть подписано лицом, имеющим полномочия для подписания документов от имени услугополучателя. В случае подписания документов по доверенности, последняя должна быть приложена к документам.
Услугополучатель проекта отвечает за полноту и достоверность всех исходных данных, а также за точность и обоснование всех расчетов, указанных в представленных документах.
Комплексный план инвестиционного проекта разрабатывается в соответствии с Методикой разработки комплексного плана инвестиционного проекта, утверждаемой Министерством.

9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сауалнама;
2) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша «Өнімділік 2020» бағдарламасына қатысуға өтінім;
3) осы стандарттың 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жоба паспорты;
4) еркін нысанда жасалған жоба бойынша таныстыру слайды;
5) консалтингтік компания әзірлеген инвестициялық жобаның кешенді жоспары немесе консалтингтік компанияның сараптамалық бағасымен көрсетілетін қызметті алушы өзі әзірлеген инвестициялық жобаның кешенді жоспары;
6) кәсіпкерлік субъектісі міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша мерзімі өткен берешектің жоқтығы туралы көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсететін банктің(тердің) қол қойылған және мөрі бар анықтамалар түпнұсқасы;
7) тиісті салық органынан салық берешегі мен міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқтығы туралы анықтаманың түпнұсқасы;
8) акционерлік қоғамдар үшін соңғы қаржылық жылға (көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын ағымдағы жылдың 30 сәуіріне дейін ұсынған жағдайда, соңғы қаржылық жыл алдындағы қаржылық жылғы аудитор қорытындысының көшірмесі қоса берілуі мүмкін) аудиторлық қызметті жүзеге асыру лицензиясы бар аудитордың қорытындысының көшірмесі (лицензия көшірмесі қоса беріледі);
9) заңды тұлғаның құқықтық қабілетін растайтын құжат көшірмелері (жарғы, өтініш берушінің заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы куәлік немесе анықтама), статистикалық карточка (болған кезде), лицензия және (немесе) патент, куәлік, сертификат, көрсетілетін қызметті алушының тауаларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және сатуға құқығын растайтын басқа да құжаттар (болған кезде жаңа жобалар үшін);
«Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу және филиалдар мен өкiлдiктердi есептiк тiркеу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгiзiлгенге дейiн берiлген заңды тұлғаны (филиалды, өкiлдiктi) мемлекеттiк (есептiк) тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк заңды тұлғаның қызметi тоқтатылғанға дейiн жарамды болып табылады.
Құжаттар топтамасы қағаз және электрондық жетккізгіштерде: мәтіндік құжаттар Word-форматты файлдарда, есептері бар кестелер Excel-форматты файлдарда ұсынылады.
Құжаттар топтамасы бір папкаға жиналуы тиіс.
Инвестициялық жобаның кешенді жоспары нөмірленуі, түптелуі, тігілуі, тігілген және нөмірленген парақ сандары жөнінде жазба жасалған қағаз пломбамен бекітілуі, сондай-ақ оған көрсетілетін қызметті берушінің бірінші басшысының мөртаңбасының бедері бар қолы қойылуы тиіс. Қол мен мөртаңбасының бедері жартылай қағаз пломбаға, жартылай құжат парағына қойылуы тиіс. Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын консалтингтік компания әзірлеген жағдайда, инвестициялық жобаның кешенді жоспарына консалтингтік компанияның басшысы кешендік жоспардың титул парағына мөртаңбасының бедері бар қолын қояды. Көрсетілетін қызметті алушы инвестициялық жобаның кешенді жоспарының түпнұсқасымен бірге оның бірінші басшының қолымен және көрсетілетін қызметті алушының мөртаңбасы бедерімен куәландырылған көшірмесін ұсынуға тиіс.
Инвестициялық жобаны қарауға берілетін өтінішке көрсетілетін қызметті алушының атынан құжаттарға қол қою өкілеттігі бар адам қол қоюы тиіс. Құжаттарға сенімхат арқылы қол қойылған жағдайда, соңғысы құжаттарға қоса берілуі тиіс.
Жобаның көрсетілетін қызметті алушысы барлық бастапқы деректердің нақтылығы мен дұрыстығына, сондай-ақ ұсынылған құжаттарда көрсетілген барлық есептердің дәлдігі мен негізділігіне жауап береді.
Инвестициялық жобаның кешенді жоспары Министрлік бекіткен Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу әдістемесіне сәйкес әзірленеді.

12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет ресурсе услугодателя: www.kidi.kz, www.productivity.kz, www.mint.gov.kz, www.comprom.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 79-64-72, 79-64-91, 79-64-59, факс 8 (7172) 79-64-97. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача экспертной оценки инвестиционного
проекта на соответствие критериям,
предъявляемым к участнику Программы
«Производительность 2020»
АНКЕТА
субъекта предпринимательства
_____________________________________________________________________
(полное наименование предприятия)
_____________________________________________________________________
Юридический адрес: ____________________________________________
(индекс, область, район, населенный пункт, улица)
Первый руководитель (ф.и.о., должность, почтовый адрес и номер рабочего телефона):__________________________________________________
Год образования: ______________________________________________
Отрасль: ______________________________________________________
Основной вид деятельности (с указанием кода ОКЭД):_____________
Номенклатура выпускаемой продукции (с указанием кода ТНВЭД ТС)_
_______________________________________________________________
Численность работников предприятия: ___________________________
Установленная мощность предприятия:____________________________
Загруженность мощностей (%): __________________________________
Износ производственного оборудования (%):______________________
Текущая производительность труда (тыс.тенге/чел. и тыс./долл.США/чел.): _______________________________________________
Текущее энергопотребление (кВт.час/тенге): ____________________
Является (-лся) ли проект участником государственных и/или отраслевых Программ (если да, то укажите в каких):___________________
Какой инструмент государственной поддержки планируется использовать в рамках Программы (необходимое отметьте )
оплата за разработку или экспертизу комплексного плана инвестиционного проекта;
предоставление долгосрочного лизингового финансирования;
предоставления инновационных грантов на:
повышение квалификации инженерно-технического персонала за рубежом;
привлечение высококвалифицированных и иностранных специалистов;
привлечение консалтинговых, проектных и инжиниринговых организаций;
на внедрение управленческих и производственных технологий.
Контактное лицо, заполнившее анкету (ф.и.о., должность, телефон, е-mail):
_____________________________________________________________
Дата заполнения анкеты ____________
Подпись _______________
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача экспертной оценки инвестиционного
проекта на соответствие критериям,
предъявляемым к участнику Программы
«Производительность 2020»
ЗАЯВКА
на участие в Программе «Производительность 2020» и получение
мер государственной поддержки
______________________________________________________________
(наименование организации)
Прошу принять заявку с пакетом необходимых документов для участия в Программе «Производительность 2020»:

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле
отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің: www.kidi.kz, www.productivity.kz, www.mint.gov.kz, www.comprom.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 79-64-72, 79-64-91, 79-64-59; факс 8 (7172) 79-64-79. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Инвестициялық жобаның
«Өнімділік 2020» бағдарламасының
қатысушысына қойылатын
критерийлерге сәйкестігіне
сараптамалық баға беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Кәсіпкерлік субъектісінің
САУАЛНАМАСЫ
____________________________________________________________________
(кәсіпорынның толық атауы)
____________________________________________________________________
Заңды мекенжайы: ___________________________________________________
(индексі, облысы, ауданы, елді мекені, көшесі)
Бірінші басшы (Т.А.Ә., лауазымы, почталық мекенжайы және жұмыс
телефонының нөмірі): ______________________________________________
Құрылған жылы: ____________________________________________________
Сала: _____________________________________________________________
Қызметтің негізгі түрі (ЭҚТЖ кодын көрсете отырып): _______________
Шығарылатын өнім номенклатурасы (КО СЭҚТН кодын көрсете отырып) ___
Кәсіпорын қызметкерлерінің саны: __________________________________
Кәсіпорынның белгіленген қуаттылығы: ______________________________
Қуаттардың жүктемелілігі (%): _____________________________________
Өндірістік жабдықтың тозуы (%): ___________________________________
Ағымдағы еңбек өнімділігі (мың теңге/адам және мың АҚШ долл./адам).:
___________________________________________________________________
Ағымдағы энергия тұтыну (кВт.сағ./теңге): _________________________
Жоба мемлекеттік және/немесе салалық бағдарламалар қатысушысы болып
табыла(ды) ма (болып табылса, қандайда екендігін көрсетіңіз):
____________________________________________________________________
Бағдарлама шеңберінде қандай мемлекеттік қолдау құралын пайдалану
жоспарлануда (қажеттісін белгілеңіз
инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе оған
сараптама жүргізу үшін төлем;
ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды ұсыну;
мыналарға:
инженерлік-техникалық персоналдың біліктілігін шетелде арттыруға;
жоғары білікті және шетел мамандарын тартуға;
консалтингтік, жобалық және инжинирингтік ұйымдарды тартуға;
басқарушылық және өндірістік технологияларды енгізуге инновациялық
гранттарды ұсыну.
Сауалнаманы толтырған байланысатын адам (Т.А.Ә., лауазымы, телефоны,
e-mail): _________________________________
Сауалнаманы толтырған күні ____________
Қолы _______________
«Инвестициялық жобаның
«Өнімділік 2020» бағдарламасының
қатысушысына қойылатын
критерийлерге сәйкестігіне
сараптамалық баға беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
«Өнімділік 2020» бағдарламасына қатысуға
ӨТІНІМ
және мемлекеттік қолдау шараларын алу
_______________________________________________________________ (ұйым атауы)
«Өнімділік 2020» бағдарламасына қатысу үшін қажетті құжаттар  топтамасымен өтінімді қабылдауды сұраймын:

1) анкета;
2) паспорт проекта;
3) слайд-презентация по проекту;
4) комплексный план инвестиционного проекта;
5) оригинал справки с банка(ов) с подписью и печатью, в котором(ых) обслуживается субъект предпринимательства, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств субъекта предпринимательства;
6) оригинал справки соответствующего налогового органа об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям;
7) копия заключения аудитора за последний финансовый год (для акционерных обществ);
8) копии правоустанавливающих документов;
9) заключение государственной экологической экспертизы на предварительную оценку воздействия на окружающую среду (при получении инструмента «долгосрочное лизинговое финансирование»).
Наименование проекта:_________________________________________
Содержание, обоснование сроков и стоимости проекта приведено в прилагаемых документах. Достоверность представленной информации гарантируем.
Приложение на ___ листах:
_______________________________________
(должность лица, имеющего полномочия
для подписания документов от имени заявителя)
(М.П.)
____________________
подпись/фамилия/
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача экспертной оценки инвестиционного
проекта на соответствие критериям,
предъявляемым к участнику Программы
«Производительность 2020»
ПАСПОРТ ПРОЕКТА
(заполняется заявителем проекта)
1. Полное наименование предприятия.
2. Руководитель предприятия (Ф.И.О., должность).
3. Руководитель проекта (Ф.И.О., должность).
4. Описание текущего производства.
5. Установленная мощность предприятия.
6. Текущая загруженность мощностей (%).
7. Текущий износ производственного оборудования (%).
8. Текущая производительность труда (тыс. тенге/чел. и тыс./долл. США/чел.).
9. Текущее энергопотребление/энергоемкость производства (кВт.час/тенге).
10. Наименование проекта. Краткое описание проекта и его целей, включающее в себя новизну, уникальность, конкурентные преимущества, прочее. Краткая характеристика продукта, основные технико-экономические показатели.
11. Место реализации проекта.
12. Общая стоимость проекта, тыс. тенге. Доля собственных средств от общей суммы проекта, %. Основные соинвесторы проекта и объемы их участия.
13. Срок реализации проекта (мес.).
14. Рынок сбыта продукции.
15. Ожидаемое увеличение производительности (тыс.тенге/чел. и тыс./долл.США/чел.) труда и энергоэффективности (кВт.час/тенге).
______________________________              ____________________
(должность лица, имеющего                     подпись/фамилия/
полномочия для подписания
документов от имени заявителя)
М.П.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 марта 2014 года № 252
Стандарт государственной услуги
«Оплата части затрат за разработку или экспертизу комплексного
плана инвестиционного проекта в рамках
Программы «Производительность 2020»

1) сауалнама;
2) жоба паспорты;
3) жоба бойынша слайд-презентация;
4) инвестициялық жобаның кешенді жоспары;
5) кәсіпкерлік субъектісіне қызмет көрсететін банктен (терден) кәсіпкерлік субъектісінің міндеттемелердің барлық түрлері бойынша мерзімі өткен берешектің жоқтығы туралы анықтама түпнұсқасы;
6) тиісті салық органынан салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешектің жоқтығы туралы анықтама түпнұсқасы;
7) соңғы қаржылық жылға аудитор қорытындысының көшірмесі (акционерлік қоғамдар үшін);
8) құқық белгілейтін құжаттар көшірмелері;
9) қоршаған ортаға ықпал етуді алдын ала бағалауға мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы («ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыру» құралын алу кезінде).
Жобаның атауы: _________________________________________
Жобаның мазмұны, мерзімдері мен құнының негіздемесі қоса берілген құжаттарда келтірілген. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығына кепілдік береміз.
Қосымша ___ парақта:
_______________________________________       ____________________
(өтініш берушінің атынан құжаттарға қол             қолы/тегі/
қою өкілеттігі берілген адамның лауазымы)
(М.О.)
Инвестициялық жобаның
«Өнімділік 2020» бағдарламасының
қатысушысына қойылатын
критерийлерге сәйкестігіне
сараптамалық баға беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
ЖОБАНЫҢ ПАСПОРТЫ
(жобаға өтініш беруші толтырады)
1. Кәсіпорынның толық атауы.
2. Кәсіпорын басшысы (Т.А.Ә., лауазымы).
3. Жоба жетекшісі (Т.А.Ә., лауазымы).
4. Ағымдағы өндіріс сипаттамасы.
5. Кәсіпорынның белгіленген қуаты.
6. Қуаттардың ағымдағы жүктемелілігі (%).
7. Өндірістік жабдықтың ағымдағы тозуы (%).
8. Ағымдағы еңбек өнімділігі (мың теңге/адам және мың АҚШ долл./адам).
9. Өндірістің ағымдағы энергия тұтынуы/энергия сыйымдылығы (кВт.сағ./теңге).
10. Жобаның атауы. Жобаның және оның жаңашылдығын, бірегейлігін, бәсекелік артықшылықтарын және өзгесін қамтитын мақсаттарының қысқаша сипаттамасы. Өнімнің қысқаша сипаттамасы, негізгі техникалық-экономикалық көрсеткіштері.
11. Жобаны іске асыру орны.
12. Жобаның жалпы құны, мың теңге. Жобаның жалпы сомасынан меншікті қаражаттың үлесі, %. Жобаның негізгі ортақ инвесторлары және олардың қатысу көлемі.
13. Жобаны іске асыру мерзімі (ай).
14. Өнімді өткізу нарығы.
15. Күтіліп отырған еңбек өнімділігінің (мың теңге/адам және мың АҚШ долл./адам) және энергия тиімділігінің ұлғаюы (кВт.сағ/теңге).
_______________________________________    ____________________
(өтініш берушінің атынан құжаттарға қол         қолы/тегі/
қою өкілеттігі берілген адамның лауазымы)
(М.О.)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 20 наурыздағы
№ 252 қаулысымен
бекітілген
«Өнімділік 2020» бағдарламасы шеңберінде инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе оған сараптама жүргізу үшін жұмсалған шығындардың бір бөлігін төлеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оплата части затрат за разработку или экспертизу комплексного плана инвестиционного проекта в рамках Программы «Производительность 2020» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Казахстанский институт развития индустрии» (далее – услугодатель).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента подачи письменного заявления и пакета документов услугодателю до момента получения результата оказания государственной услуги – 16 (шестнадцать) рабочих дней:
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 (тридцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – оплата части затрат за разработку или экспертизу комплексного плана инвестиционного проекта в рамках Программы «Производительность 2020».
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе юридическим лицам – субъектам предпринимательства – участникам Программы «Производительность 2020» (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) заявление на перечисление денежных средств с указанием банковских реквизитов, подписанное первым руководителем с печатью организации по форме согласно приложению к настоящему стандарту;
2) оригинал и копию договора, заключенного между участником и консалтинговой компанией на разработку или экспертизу комплексного плана инвестиционного проекта;
3) оригинал и копию акта оказанных услуг по разработке или экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта;
4) оригинал счет-фактуры на общую сумму услуг по разработке или экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта;

1. Жалпы ережелер
1. «Өнімділік 2020» бағдарламасы шеңберінде инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе оған сараптама жүргізу үшін шығындардың бір бөлігін төлеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті «Қазақстандық индустрияны дамыту институты» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтініш пен құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алған сәтке дейін – 16 (он алты) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – «Өнімділік 2020» бағдарламасы шеңберінде инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе оған сараптама жүргізу үшін шығындардың бір бөлігін төлеу.
7. Мемлекеттік қызмет «Өнімділік 2020» бағдарламасына қатысушы заңды тұлғаларға – кәсіпкерлік субъектілеріне (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және желделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы стандартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұйымның мөрі бар бірінші басшының қолы қойылған банк деректемелерін көрсете отырып, қаражатты аударуға өтініш;
2) инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе оған сараптама жүргізу үшін қатысушы мен консалтингтік компания арасында жасалған шарттың түпнұсқасы мен көшірмесі;
3) инвестициялық жобаның кешендік жоспарын әзірлеу немесе оған сараптама жүргізу бойынша көрсетілген қызметтер актісінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
4) инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе оған сараптама жүргізу бойынша көрсетілген қызметтердің жалпы сомасына шот-фактураның түпнұсқасы;

12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет ресурсе услугодателя: www.kidi.kz, www.productivity.kz, www.mint.gov.kz, www.comprom.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 79-64-72, 79-64-91, 79-64-59, факс 8 (7172) 79-64-97. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Оплата части затрат за разработку
или экспертизу комплексного плана
инвестиционного проекта в рамках
Программы «Производительность 2020»
АО «Казахстанский институт развития индустрии»
от_______________________________________
(полное наименование услугополуполучателя государственной услуги)
Адрес___________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
Реквизиты услугополучателя______________________
(№ свидетельства о гос. регистрации ЮЛ/ИП, БИН, ИИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение возмещения расходов за разработку или экспертизу
комплексного плана инвестиционного проекта
Прошу перечислить денежные средства за разработку (экспертизу) комплексного плана инвестиционного проекта.
Приложение: на ___ листах.
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия договора заключенного между заявителем и консалтинговой компанией на разработку или экспертизу комплексного плана инвестиционного проекта (__листов);
оригинал или нотариально засвидетельствованная копия акта оказанных услуг по разработке или экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта (__листов);
оригинал счет-фактуры на общую сумму услуг по разработке или экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта (__листов);
оригинал платежного поручения на общую сумму услуг по разработке или экспертизе комплексного плана инвестиционного проекта (__листов).
Руководитель ______________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество)
Печать

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле
отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің: www.kidi.kz, www.productivity.kz, www.mint.gov.kz, www.comprom.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 79-64-72, 79-64-91, 79-64-59; факс 8 (7172) 79-64-79. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Өнімділік 2020» бағдарламасы шеңберінде
инвестициялық жобаның кешенді
жоспарын әзірлеу немесе оған сараптама
жүргізу үшін жұмсалған шығындардың бір
бөлігін төлеу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
«Қазақстандық индустрияны дамыту институты» АҚ
_______________________________________
(мемлекеттік қызметін көрсетілетін қызметті
алушысының толық атауы)
Мекенжайы ___________________________________
(индексі, қаласы, ауданы, облысы,
көшесі, үй №, телефоны)
Көрсететін қызметті алушының деректемелері _____________________
(ЗТ/ДК мемлекеттік тіркеу туралы
куәлік №, БСН, ЖСН)
Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе оған
сараптама жасау шығындарын өтеуге арналған
ӨТІНІШ
Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеуге (сараптама жүргізуге) ақшалай қаражат аударуыңызды сұраймын.
Қосымша: ___ парақта.
инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе оған сараптама жүргізуге өтініш беруші мен консалтингтік компания арасында жасалған шарттың түпнұсқасы немесе нотариалдық куәландырылған көшірмесі (__ парақ);
инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе оған сараптама жүргізу бойынша көрсетілген қызметтер актісінің түпнұсқасы немесе нотариалдық куәландырылған көшірмесі (__ парақ);
инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе оған сараптама жүргізу бойынша көрсетілген қызметтердің жалпы сомасына шот-фактура түпнұсқасы (__ парақ);
инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе оған сараптама жүргізу бойынша көрсетілген қызметтердің жалпы сомасына төлем тапсырмасының түпнұсқасы (__ парақ).
Басшы ______________________________
(қолы)      (тегі, аты, әкесінің аты)
мөр