Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы управления водными ресурсами Казахстана на 2014 - 2020 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2014 года № 457. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2017 года № 113
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.03.2017 № 113.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 4 апреля 2014 года № 786 "О Государственной программе управления водными ресурсами Казахстана и внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 957 "Об утверждении Перечня государственных программ" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Государственной программы управления водными ресурсами Казахстана на 2014 – 2020 годы (далее – План мероприятий).
2. Ответственным центральным и местным исполнительным органам:
1) обеспечить своевременное исполнение Плана мероприятий;
2) представлять информацию о реализации Плана мероприятий в сроки и порядке, установленные Указом Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 мая 2014 года № 457
План мероприятий по реализации
Государственной программы управления водными ресурсами
Казахстана на 2014 – 2020 годы
№ п/п
Наимено-
вание
меропри-
ятий
Форма завершения
Ответ-
ствен-
ные
за исполне-
ние
Сроки
испол-
нения
Единица
измерения
Финансирование и натуральные показатели

Қазақстанның су ресурстарын басқару мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2014 - 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 мамырдағы № 457 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 13 наурыздағы № 113 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 13.03.2017 № 113 қаулысымен.
"Қазақстанның су ресурстарын басқару мемлекеттік бағдарламасы және "Мемлекеттік бағдарламалар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 957 Жарлығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 786 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстанның су ресурстарын басқару мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2014 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар:
1) Іс-шаралар жоспарының уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығында белгіленген мерзімде және тәртіппен Іс-шаралар жоспарының іске асырылуы туралы ақпарат берсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 5 мамырдағы
№ 457 қаулысымен
бекітілген
Қазақстанның су ресурстарын басқару мемлекеттік бағдарламасын
іске асыру жөніндегі 2014 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар
жоспары
Р/с №
Іс-шаралардың атауы
Аяқталу нысаны
Орын дауға жауаптылар
Орындау мерзімдері
Өлшем бірлігі
Қаржыландыру және нақты көрсеткіштері

пунктах не ниже 20 % до 2020 года
Показатели результатов реализации государственной программы:
1) приборы учета воды в коммунальном хозяйстве у 95 % конечных потребителей
к 2020 году;
2) уровень потерь воды в городских сетях не выше 15 % к 2020 году;
3) до 2020 года в действии система регулярного забора проб воды и сточных
вод – не менее 12 проб в год, для городов с населением более 100 тысяч
человек – не менее 24 проб в год

2020 жылға дейін ауылдық елді мекендерде 20%-дан төмен емес
Мемлекеттік бағдарламаны іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері:
1) 2020 жылға қарай коммуналдық шаруашылықтағы түпкі тұтынушылардың 95%-ында су есептеу аспабы болады;
2) 2020 жылға қарай қалалық желілерде су шығынының деңгейі 15%-дан аспайды;
3) 2020 жылға дейін су мен сарқынды сулар сынамасын үнемі алып тұру жүйесін іске қосу – жылына кемінде 12 сынама, 100 мың адамнан аса халқы бар қалалар үшін – жылына 24 сынама.

4.4. Прочие мероприятия по достижению целевых индикаторов 3 и 4, исполняемые
в рамках настоящего плана мероприятий
4.4.1
Гидрогео-
экологи-
ческое
картирование
районов
экологи-
ческого
кризиса,
а также
урбанизи-
рованных
территорий,
разработка
норм
расхода
и требований
к качеству
стоков
в
промышлен-
ности,
нормативов
по фоновому
содержанию
вредных
элементов
(тяжелые
металлы,
нитраты
и пр.)
Акт
приемки
работ
МОСВР
4 квартал
2015-2018 гг.
млн. тенге
120,0
120,0
120,0
120,0
РБ - 480,0
тема
1
4.4.2
Обеспечение
прозрачности
информации
в отношении
качества
воды
в водоемах
путем
публикации
общедоступной
карты с
параметрами
ее качества
Публикация
карты
на веб-сайте
МОСВР
МОСВР
2 квартал
ежегодно
Не
требуется
4.4.3
Изучение
потенциала
использования
подземных
вод для
нужд
сельского
хозяйства,
населения и
промышлен-
ности
Акт
приемки работ
МИНТ, МОН, МСХ
4 квартал 2015 - 2018 гг.
млн. тенге
310,0
530,0
530,0
220,0
РБ - 1590,0
тема
1
4.4.4
Исследование
и использование
геотермальных
вод в
пределах
Джаркентской
и Илийской
впадин
с реализацией
пилотных
проектов
по
созданию
опытных
производств
по отработке
передовых
технологий
использования
тепловой
энергии
для
различных
нужд
Акт приемки работ
МИНТ, МОН
4 квартал 2015 - 2017 гг.
млн. тенге
65,0
65,0
70,0
РБ – 200,0
тема
1
4.4.5
Создание
автомати-
зированной
постоянно
действующей
геомигра-
ционной
модели
для
эксплуатируемых
полигонов
техногенного
загрязнения
подземных
вод
Акт приемки работ
МИНТ, МОСВР, МОН
4 квартал 2015 - 2017 гг.
млн. тенге
50,0
50,0
50,0
РБ - 150,0
компьютерная модель
1
4.4.6
Создание
системы
геодинамического
мониторинга
на территории
Республики
Казахстан в
районах
интенсивной
добычи
углеводородов
и твердых
полезных
ископаемых
в целях
оценки,
прогноза
и выработки
мероприятий
по управлению
состоянием
недр
Акт приемки работ
МИНТ, МОН
4 квартал 2015 - 2017 гг.
млн. тенге
437,0
438,0
438,0
РБ - 1313,0
тема
1
4.4.7
Совершенство-
вание
системы
государственного
мониторинга
подземных
вод с
постепенным
переходом на
получение
информации
о состоянии
основных
параметров
подземных
вод в режиме
online по районам
с высокой степенью
антропогенной
нагрузки и
густой сетью
наблюдательных
скважин
Акт приемки работ
МИНТ
4 квартал 2015 - 2017 гг.
млн. тенге
30,0
30,0
30,0
РБ - 90,0
тема
1
4.4.8
Оценка и прогноз
гидро-
геоэко-
логи-
ческой
ситуации
в районах
загрязнения
и истощения
подземных вод
с разработкой
мероприятий
по стабилизации
экологической
обстановки
Акт приемки работ
МИНТ, МОН
4 квартал 2015 - 2017 гг.
млн. тенге
25,0
25,0

4.4. Осы іс-шаралар шеңберінде орындалатын 3 және 4 нысаналы индикаторлардың қол жеткізу бойынша басқа іс-шаралар:
4.4.1
Экологиялық дағдарыс аудандарын, сондай-ақ урбанизацияланған аумақтарды гидрогеоэкологиялық карталау, өнеркәсіптегі ағындар сапасына қойылатын талаптар мен шығындардың нормаларын әзірлеу, зиянды элементтердің (ауыр металдар, нитраттар және т.б.) фондық құрамы бойынша нормативтер
Жұмысты қабылдау актісі
ҚОСРМ
2015-2018 жж. 4-тоқсан
млн. теңге
120,0
120,0
120,0
120,0
РБ - 480,0
тақырыбы
1
4.4.2
Сапа параметрлерімен жалпыға қолжетімді картаны жариялау арқылы су айдындарындағы су сапасына қатысты ақпараттың ашықтығын қамтамасыз ету
ҚОСРМ веб-сайтында қартаны жариялау
ҚОСРМ
жыл сайын 2-тоқсан
Талап етілмейді
4.4.3
Ауыл шаруашылығы, халық пен өнеркәсіп қажеттіліктері үшін жерасты суларын пайдалану әлеуетін зерттеу
Жұмысты қабылдау актісі
ИЖТМ, БҒМ, АШМ
2015 - 2018 жж. 4-тоқсан
млн. теңге
310,0
530,0
530,0
220,0
РБ - 1590,0
тақырыбы
1
4.4.4
Түрлі қажеттіліктер үшін жылу энергиясын пайдаланудың алдыңғы қатарлы технологияларын пысықтау бойынша тәжірибелі өндірістерді құру жөніндегі пилоттық жобаларды іске асыра отырып, Жаркент және Іле ойпатының шегінде геотермалдық суларды зерттеу және пайдалану
Жұмысты қабылдау актісі
ИЖТМ, БҒМ
2015 - 2017 жж. 4-тоқсан
млн. теңге
65,0
65,0
70,0
РБ –200,0
тақырыбы
1
4.4.5
Техногендік ластанған жерасты суларының пайдаланылатын полигондары үшін автоматтандырылған тұрақты жұмыс істейтін геомиграциялық модельдерін құру
Жұмысты қабылдау актісі
ИЖТМ,ҚОСРМ, БҒМ
2015 - 2017 жж. 4-тоқсан
млн. теңге
50,0
50,0
50,0
РБ - 150,0
компьютерлік модель
1
4.4.6
Жер қойнауының жағдайын басқару бойынша іс-шараларды бағалау, болжау және өңдеу мақсатында Қазақстан Республикасы аумағының қатты пайдалы қазбалар мен көмірсутегін қарқынды өндіру аудандарында геодинамикалық мониторинг жүйесін құру
Жұмысты қабылдау актісі
ИЖТМ, БҒМ
2015 - 2017 жж. 4-тоқсан
млн. теңге
437,0
438,0
438,0
РБ - 1313,0
тақырыбы
1
4.4.7
Оnline режимінде бақылау ұңғымаларының мол желісі мен антропогендік жүктемесі жоғарғы дәрежедегі аудандар бойынша жерасты суларының негізгі параметрлерінің жағдайы туралы ақпаратты алуға біртіндеп көшу арқылы жерасты суларының мемлекеттік мониторингі жүйесін жетілдіру
Жұмысты қабылдау актісі
ИЖТМ
2015 - 2017 жж. 4-тоқсан
млн. теңге
30,0
30,0
30,0
РБ - 90,0
тақырыбы
1
4.4.8
Экологиялық жағдайды тұрақтандыру бойынша іс-шараларды әзірлей отырып, жерасты суларының ластануы мен сарқылу аудандарында гидрогеоэкологиялық жағдайды болжау және бағалау
Жұмысты қабылдау актісі
ИЖТМ, БҒМ
2015 - 2017 жж. 4-тоқсан
млн. теңге
25,0
25,0

14176,0
2612,0
МБРР – 21930,0
1967,0
3112,0
3112,0
3112,0
3112,0
3152,0
ХС - 17567,0
Примечание:
ежегодные необходимые средства будут определяться в установленном законодательством порядке при формировании республиканского бюджета на соответствующие финансовые годы исходя из возможности республиканского бюджета и представления подтверждающей документации
Расшифровка аббревиатур:
МСХ
- Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ
- Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН
- Министерство образования и науки Республики Казахстан
МИНТ
- Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МФ
- Министерство финансов Республики Казахстан
МОСВР
- Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
МРР
- Министерство регионального развития Республики Казахстан
МИД
- Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЧС
- Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЭБП
- Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
АСИ
- Агентство Республики Казахстан по связи и информатизации
АЗК
- Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции
АЗПП
- Агентство Республики Казахстан по защите прав потребителей
АРЕМ
- Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
СХТП
- сельскохозяйственные товаропроизводители
ГТС
- гидротехнические сооружения
МБ
- местный бюджет
ГНПП
- государственный национальный природный парк
СМИ
- средства массовой информации
РБ
- республиканский бюджет
РГП
- республиканское государственное предприятие
ТЭО
-технико-экономическое обоснование
МБРР
- Международный Банк Реконструкции и Развития
ХС
- хозяйствующие субъекты

14176,0
2612,0
ХҚДБ – 21930,0
1967,0
3112,0
3112,0
3112,0
3112,0
3152,0
ШС - 17567,0
Ескертпе:
жыл сайын қажетті қаражат заңнамада белгіленген тәртіппен тиісті қаржы жылдарына арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде республикалық бюджеттің мүмкіндігіне және растау құжаттарының ұсынылуына қарай айқындалатын болады
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ
- Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Әділетмині
- Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
БҒМ
- Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ИТЖМ
- Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
Қаржымині
- Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҚОСРМ
- Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі
ӨДМ
- Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
СІМ
- Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ТЖМ
- Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ЭБЖМ
- Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
БАА
- Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі
БҚА
- Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі
ТҚҚА
- Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі
ТМРА
- Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі
АШТӨ
- ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер
ГТҚ
- гидротехникалық құрылыстар
ЖБ
- жергілікті бюджет
МҰТП
- мемлекеттік ұлттық табиғи парк
БАҚ
- бұқаралық ақпарат құралдары
РБ
- республикалық бюджет
РМК
- республикалық мемлекеттік кәсіпорын
ТЭН
- техникалық-экономикалық негіздеме
ХҚДБ
- Халықаралық Қайта құру және Даму Банкі
ШС
- шаруашылық субъектілері