О подписании Протокола о внесении изменений в Соглашение о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств от 20 ноября 2009 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2014 года № 582
Правительство Республики Казахстан ПОСТAНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменений в Соглашение о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств от 20 ноября 2009 года.
2. Уполномочить подписать Протокол о внесении изменений в Соглашение о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств от 20 ноября 2009 года Первого заместителя Премьер-Министра Сагинтаева Бакытжана Aбдировича, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                             К. Масимов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 мая 2014 года № 582
Проект
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений в Соглашение о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств
от 20 ноября 2009 года
Правительства государств-участников Соглашения о Правилах определения страны происхождения товаров в Содружестве Независимых Государств от 20 ноября 2009 года (далее - Соглашение), далее именуемые Сторонами,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Внести в приложение 1 к Соглашению следующие изменения:
перечень условий, производственных и технологических операций, при выполнении которых товар считается происходящим из той страны, в которой они имели место: в таблице:
строку:
«
8415
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения следующих технологических операций:
- изготовление корпуса, изготовление элементов электропроводки;
- сборка и монтаж блоков;
- заправка хладагента;
- регулировка и контроль параметров
»
изложить в следующей редакции:
«
8415
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения следующих технологических операций:
- изготовление корпуса, изготовление элементов электропроводки;
- сборка и монтаж блоков;
- заправка хладагента, кроме случаев, когда заправка хладагента не предусмотрена конструкцией и/или заправка осуществляется в момент монтажа
- регулировка и контроль параметров
»;
строку:
«

2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 30 мамырдағы № 582 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Бақытжан Әбдірұлы Сағынтаевқа 2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісімге өзгерістер енгізу туралы хаттамаға қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат ете отырып қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 30 мамырдағы
№ 582 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында
тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы
келісімге өзгерістер енгізу туралы
ХАТТАМА
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын 2009 жылғы 20 қарашадағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығында тауарлардың шығарылған елін айқындау ережесі туралы келісімге (бұдан әрі – Келісім) қатысушы мемлекеттердің үкіметтері
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Келісімге 1-қосымшаға мынадай өзгерістер енгізілсін:
тауар орын алған елден шыққан деп есептелетін орындалған шарттардың, өндірістік және технологиялық операциялардың тізбесінде, кестеде:
мына:
«
8415
Ылғалдылығы жеке реттелмейтін кондиционерлерді қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған двигателі мен аспаптары бар желдеткіштермен жабдықталған ауаны тазалауға арналған қондырғылар
Мынадай технологиялық операцияларды орындаған кезде кез келген позициядағы материалдардан дайындау:
- корпусты дайындау, электр өткізгіш элементтерді дайындау;
- блоктарды жинау және монтаждау;
- тоңазытқыш агентті құю;
- параметрлерді реттеу және бақылау
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
8415
Ылғалдылық жеке реттелмейтiн кондиционерлердi қоса алғанда, қозғалтқышы бар және температура мен ауаның ылғалдылығын өзгертуге арналған желдеткiшпен жабдықталған ауаны тазартуға арналған қондырғылар
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен кез келген позициядағы материалдардан дайындау:
- корпусты дайындау, электр өткiзгiш элементтерiн дайындау;
- блоктарды құрастыру және монтаж;
- конструкциясында хладагент құю көзделмеген және/немесе құю монтаждау кезінде жүзеге асырылатын жағдайлардан басқа, хладагент толтыру;
- параметрлерiн реттеу және бақылау
»;
мына:
«

8702-8704
Aвтомобили легковые и моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки людей, включая грузопассажирские автомобили - фургоны и гоночные автомобили; моторные транспортные средства для перевозки грузов
Изготовление, при котором стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать 50 % цены готовой продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
- изготовление и окраска кузова
(кабины);
- установка и закрепление двигателя, подключение к двигателю механизмов управления;
- установка радиаторов и подключение систем охлаждения;
- крепление амортизаторов, подключение трансмиссии;
- установка передней подвески и
полуосей, установка задней подвески;
- соединение рулевого управления со ступицами передних колес;
- установка колес и регулировка затяжки подшипников передней ступицы, установка катушки зажигания;
- заправка и прокачка гидросистемы рулевого управления, тормозной системы, гидросцепления;
- установка и подключение фар, передних и задних сигнальных фонарей;
- установка глушителя и секций выхлопного трубопровода;
- установка топливного бака и подключение топливопровода;
- установка генератора и регулировка натяжения приводного ремня;
- установка и подключение аккумулятора с проверкой работы бортовых электрических цепей;
- диагностика и регулировка двигателя;
- проверка эффективности тормозной системы;
- консервация быстро повреждаемых мест;
- устранение дефектов после сборки;
- нанесение идентификационного номера на табличку и автомобиль;
- обкатка автомобиля.
В вышеуказанных технологических и производственных операциях для товаров позиции 8704 вместо изготовления и окраски кузова (кабины) допускается выполнение операций по изготовлению рамы с подвеской и мостами
»
изложить в следующей редакции:
«
Из 8702-8704
1) автомобили легковые и моторные транспортные средства с двигателем внутреннего сгорания
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения следующих технологических операций:
- сварка кузова (кабины) или изготовление кузова (кабины) иным способом в случае применения технологий, не предусматривающих сварочных операций при изготовлении кузова (кабины);
- окраска кузова (кабины);
- установка двигателя;
- установка вспомогательного оборудования, в т.ч. систем безопасности, отопления и охлаждения, предусмотренных конструкцией моторного транспортного средства;
- установка трансмиссии;
- установка передней и задней подвески;
- установка колес;
- установка системы зажигания, кроме свечей, катушек зажигания и высоковольтных проводов (для моторных транспортных средств с двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием);
- установка рулевого управления и тормозной системы;
- установка элементов интерьера и экстерьера;
- установка фар, передних и задних сигнальных фонарей;
- установка глушителя и секций выхлопного трубопровода;
- установка топливного бака и топливопроводов;
- установка электрических приводов, кроме приводов, являющихся неотъемлемой частью автокомпонентов, используемых при изготовлении моторных транспортных средств;
- установка аккумулятора;
- монтаж бортовых электрических цепей;
- диагностика и регулировка двигателя;
- проверка эффективности тормозной системы;
- нанесение идентификационного номера на моторное транспортное средство;
- проведение контрольных испытаний готового моторного транспортного средства

8702-8704
Жүргізушіні қоса алғанда, 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары және жүк тасуға арналған моторлы көлік құралдары
Пайдаланылатын желілер мен бөлшектердің құны дайын өнімнің 50 %-дан аспауға тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау жағдайында дайындау:
- шанақты (кабинаның) әзірлеу және бояу;
- қозғалтқышты орнату және бекіту, қозғалтқышқа басқару механизмдерін қосу;
- радиаторларды орнату және салқындатқыш жүйелерді қосу;
- бәсеңдеткіштерді бекіту, трансмиссияны қосу;
- алдыңғы аспаны және жарты осьті орнату, артқы аспаларды орнату;
- рульдік басқаруды алдыңғы доңғалақ күпшектерімен қосу;
- доңғалақтарды орнату және алдыңғы күпшек мойынтіректерін тартып байлап реттеу, от алдыру орауышын орнату;
- рульдік басқару гидрожүйесін, тежегіш жүйені, гидротіркеуді салу және айдау;
- бағытшамды, алдыңғы және артқы сигналдық шамдарды орнату және қосу;
- сөндіргіш және құбыржолдың шығару бөліктерін орнату;
- отын багын орнату және отын жетегін қосу;
- генераторды орнату және жетек белдігінің керілуін реттеу;
- электрлік ернеу тізбектерінің жұмысын тексеріп, аккумуляторды орнату және қосу;
- диагностика және қозғалтқышты реттеу;
- тежегіш жүйенің тиімділігін тексеру;
- тез бұзылатын жерлерін консервациялау;
- құрастырғаннан кейінгі ақауларын жою;
- кестелікке және автомобильге идентификациялық нөмір салу;
- автомобильді жүргізіп жаттықтыру.
Жоғарыда көрсетілген технологиялық және өндірістік операцияларда 8704 тауарлық позициясы үшін шанақ (кабинаның) әзірлеу және бояу орнына аспасы және аралықшасы болатын жақтауды әзірлеу бойынша операцияны орындауға рұқсат етіледі
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
8702-8704-тен
1) іштен жану қозғалтқыштары бар жеңіл автомобильдер және моторлы көлік құралдары
Пайдаланылатын материалдардың құны соңғы өнім бағасының 50 %-ынан аспауға тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен жасау:
- шанақты (кабинаны) жасау кезінде дәнекерлеу операцияларын көздемейтін технологияларды қолданған жағдайда, шанақты (кабинаны) дәнекерлеу немесе шанақты (кабинаны) өзге тәсілмен жасау;
- шанақты (кабинаны) бояу;
- қозғалтқышты орнату;
- қосалқы жабдықты орнату, оның ішінде моторлы көлік құралының конструкциясында көзделген қауіпсіздік, жылыту және салқындатқыш жүйелерін орнату;
- трансмиссияны орнату;
- алдыңғы және артқы аспаларды орнату;
- доңғалақтарды орнату;
- майшамдардан, от алдыру орауыштарынан және жоғары вольтты сымдардан басқа от алдыру жүйесін орнату (ұшқынмен от алатын іштен жану қозғалтқышы бар моторлы көлік құралдары үшін);
- рульдік басқаруды және тежегіш жүйесін орнату;
- интерьер және экстерьер элементтерін орнату;
- фараларды, алдыңғы және артқы сигнал беретін шамдарды орнату;
- дыбыс тұншықтырғышты және газ шығаратын түтіктің бөліктерін орнату;
- отын багын және отын түтіктерін орнату;
- моторлы көлік құралдарын дайындау кезінде пайдаланылатын автоқұрауыштардың ажырамас бөлігі болып табылатын жетектерден басқа электр жетектерін орнату;
- аккумуляторды орнату;
- борттың электр тізбектерін монтаждау;
- қозғалтқышты диагностикалау және реттеу;
- тежегіш жүйесінің тиімділігін тексеру;
- моторлы көлік құралына сәйкестендіру нөмірін салу;
- дайын моторлы көлік құралын бақылау сынақтарынан өткізу

из 8702-8704
2) автомобили легковые и моторные транспортные средства, приводимые в движение электроприводом или гибридными силовыми установками
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения следующих технологических операций:
- сварка кузова (кабины) или изготовление кузова (кабины) иным способом в случае применения технологий, не предусматривающих сварочных операций при изготовлении кузова (кабины);
- окраска кузова (кабины);
- установка двигателя (для гибридных силовых агрегатов);
- установка тяговых электромашин (генераторы, электродвигатели);
- установка вспомогательного оборудования, в т.ч. систем безопасности, отопления и охлаждения, предусмотренных конструкцией моторного транспортного средства;
- установка трансмиссии;
- установка передней и задней подвески;
- установка колес;
- установка системы рулевого управления и тормозной системы;
- установка элементов интерьера и экстерьера;
- установка фар, передних и задних сигнальных фонарей;
- установка блоков накопителей энергии (тяговые аккумуляторные батареи или суперконденсаторы);
- установка электрических приводов, кроме приводов, являющихся неотъемлемой частью автокомпонентов, используемых при изготовлении моторных транспортных средств;
- монтаж бортовых электрических цепей;
- диагностика и регулировка двигателя;
- проверка эффективности тормозной системы;
- проверка уровня радиопомех и норм электромагнитной совместимости;
- нанесение идентификационного номера на моторное транспортное средство;
- проведение контрольных испытаний готового моторного транспортного средства
из 8704
3) моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки грузов (тип форвардер)
Изготовление, при котором стоимость используемых материалов не должна превышать 50 % цены готовой продукции, а также при условии выполнения следующих технологических операций:
- сварка кузова (кабины) или изготовление кузова (кабины) иным способом в случае применения технологий, не предусматривающих сварочных операций при изготовлении кузова (кабины);
- окраска кузова (кабины);
- установка двигателя;
- установка вспомогательного оборудования, в т.ч. систем безопасности, отопления и охлаждения, предусмотренных конструкцией моторного транспортного средства;
- установка трансмиссии;
- установка колес;
- установка системы рулевого управления и тормозной системы;
- установка элементов интерьера и экстерьера кабины;
- установка фар, передних и задних сигнальных фонарей;
- установка глушителя и секций выхлопного трубопровода;
- установка топливного бака и топливопровода;
- установка электрических приводов, кроме приводов, являющихся неотъемлемой частью автокомпонентов, используемых при изготовлении моторных транспортных средств;
- установка аккумулятора;
- монтаж бортовых электрических цепей;
- диагностика и регулировка двигателя;
- проверка эффективности тормозной системы;
- нанесение идентификационного номера на моторное транспортное средство;
- проведение контрольных испытаний готового моторного транспортного средства
».

8702-8704-тен
2) электр жетек және гибридті қуат қондырғылары қозғалысқа түсіретін жеңіл автомобильдер және моторлы көлік құралдары
Пайдаланылатын материалдардың құны соңғы өнім бағасының 50 %-ынан аспауға тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен жасау:
- шанақты (кабинаны) жасау кезінде дәнекерлеу операцияларын көздемейтін технологияларды қолданған жағдайда, шанақты (кабинаны) дәнекерлеу немесе шанақты (кабинаны) өзге тәсілмен жасау;
- шанақты (кабинаны) бояу;
- қозғалтқышты орнату (гибридті қуат агрегаттары үшін);
- тартқыш электр машиналарды орнату (генераторлар, электр қозғалтқыштар);
- қосалқы жабдықты, оның ішінде моторлы көлік құралының конструкциясында көзделген қауіпсіздік, жылыту және салқындатқыш жүйелерін орнату;
- трансмиссияны орнату;
- алдыңғы және артқы аспаларды орнату;
- доңғалақтарды орнату;
- рульдік басқаруды және тежегіш жүйесін орнату;
- интерьер және экстерьер элементтерін орнату;
- фараларды, алдыңғы және артқы сигнал беретін шамдарды орнату;
- энергияны жинақтаушы блоктарды орнату (тартқыш аккумулятор батареялары немесе суперконденсаторлар);
- моторлы көлік құралдарын дайындау кезінде пайдаланылатын автоқұрауыштардың ажырамас бөлігі болып табылатын жетектерден басқа, электр жетектерін орнату;
- борттың электр тізбектерін монтаждау;
- қозғалтқышты диагностикалау және реттеу;
- тежегіш жүйесінің тиімділігін тексеру;
- радиобөгеуілдер деңгейін және электромагниттік үйлесімділік нормаларын тексеру;
- моторлы көлік құралына сәйкестендіру нөмірін салу;
- дайын моторлы көлік құралын бақылау сынақтарынан өткізу
8704-тен
3) жүк тасуға арналған моторлы көлік құралдары (форвардер үлгісі)
Пайдаланылатын материалдардың құны дайын өнім бағасының 50 %-ынан аспауға тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен жасау:
- шанақты (кабинаны) жасау кезінде дәнекерлеу операцияларын көздемейтін технологияларды қолданған жағдайда шанақты (кабинаны) дәнекерлеу немесе шанақты (кабинаны) өзге тәсілмен дәнекерлеу немесе жасау;
- шанақты (кабинаны) бояу;
- қозғалтқышты орнату;
- қосалқы жабдықты орнату, оның ішінде моторлы көлік-құралының конструкциясында көзделген қауіпсіздік, жылыту және салқындатқыш жүйелерді орнату;
- трансмиссияны орнату;
- доңғалақтарды орнату;
- рульдік басқаруды және тежегіш жүйесін орнату;
- интерьер және экстерьер элементтерін орнату;
- фараларды, алдыңғы және артқы сигнал беретін шамдарды орнату;
- дыбыс тұншықтырғышты және пайдаланылған газды шығаратын құбыр секцияларын орнату;
- отын багын және отын өткізгіш құбырды орнату;
- моторлы көлік құралдарын дайындау кезінде пайдаланылатын, автоқұрауыштардың ажырамас бөлігі болып табылатын жетектерден басқа, электр жетектерін орнату;
- аккумуляторды орнату;
- борттың электр тізбектерін монтаждау;
- диагностика және қозғалтқышты реттеу;
- тежегіш жүйесінің тиімділігін тексеру;
- моторлы көлік құралына сәйкестендіру нөмірін салу;
- дайын моторлы көлік құралын бақылау сынақтарынан өткізу
».

Статья 2
Настоящий Протокол временно применяется через 60 дней с даты подписания и вступает в силу по истечении 30 дней с даты получения депозитарием третьего уведомления о выполнении подписавшими его Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Для Сторон, выполнивших внутригосударственные процедуры позднее, настоящий Протокол вступает в силу по истечении 30 дней с даты получения депозитарием соответствующих документов.
Совершено в городе 2014 года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Исполнительном комитете Содружества Независимых Государств, который направит каждому государству, подписавшему настоящий Протокол, его заверенную копию.
За Правительство
Aзербайджанской Республики
За Правительство
Российской Федерации
За Правительство
Республики Aрмения
За Правительство
Республики Таджикистан
За Правительство
Республики Беларусь
За Правительство
Туркменистана
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Республики Узбекистан
За Правительство
Кыргызской Республики
За Правительство
Украины
За Правительство
Республики Молдова

2-бап
Осы Хаттама қол қойылған күнінен бастап 60 күн өткен соң уақытша қолданылады және қол қойған Тараптардың оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы үшінші хабарламаны депозитарий алған күннен бастап 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Мемлекетішілік рәсімдерді кешірек орындаған Тараптар үшін осы Хаттама депозитарий тиісті құжаттарды алған күнінен бастап 30 күн өткен соң күшіне енеді.
2014 жылғы _____ қаласында орыс тілінде бір түпнұсқа данада жасалды. Түпнұсқа данасы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Атқарушы комитетінде сақталады, ол осы Хаттамаға қол қойған әр мемлекетке оның куәландырылған көшірмесін жолдайды
Әзербайжан                                Ресей
Республикасының Үкіметі                  Федерациясының Үкіметі
үшін                                    үшін
Армения                                 Тәжікстан
Республикасының Үкіметі                 Республикасының Үкіметі
үшін                                     үшін
Беларусь                               Түрікменстан
Республикасының Үкіметі                 Республикасының Үкіметі
үшін                                      үшін
Қазақстан                                 Өзбекстан
Республикасының Үкіметі                 Республикасының Үкіметі
үшін                                      үшін
Қырғыз                                 Украина
Республикасының Үкіметі                       Үкіметі
үшін                                   үшін
Молдова
Республикасының Үкіметі
үшін