О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1581 "О Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2014 - 2018 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2014 года № 705. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 114
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.03.2015 № 114.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1581 «О Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2014 – 2018 годы» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 88, ст. 1087) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2014 – 2018 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в разделе 3.1. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Развитие агропромышленного комплекса»:

"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң 2014 - 2018 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1581 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 маусымдағы № 705 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 10 наурыздағы № 114 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 10.03.2015 № 114 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2014 – 2018 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1581 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 88, 1087-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2014 – 2018 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, мiндеттер, нысаналы индикаторлар, iс-шаралар және нәтижелердiң көрсеткiштерi» деген 3-бөлiмде:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, мiндеттер, нысаналы индикаторлар, iс-шаралар және нәтижелердiң көрсеткiштерi» деген
3.1-бөлiмде:
«Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту» деген 1-стратегиялық бағытта:

9. Обеспечить строительство однотипных модульных зданий районных ветеринарных лабораторий
Х
»;
В мероприятиях для достижения показателей прямых результатов указанной задачи:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«
4. Обеспечить материально-техническое оснащение ветеринарных лабораторий
Х
Х
»;
в разделе 4 «Развитие функциональных возможностей»:
в графе «Наименование стратегического направления, цели и задачи государственного органа»:
дополнить задачами 1.1.5 и 1.1.6 следующего содержания:
«Задача 1.1.5. Повышение экономической доступности товаров, работ и услуг для производства продукции глубокой переработки сельскохозяйственного сырья;
Задача 1.1.6. Повышение доступности товаров, работ и услуг в рамках реализации приоритетных инвестиционных проектов»;
в разделе 6 «Управление рисками»:
в подразделе «Внешние риски»:
графу 2 дополнить пунктами 11 – 17 следующего содержания:
«11. Количество кредитных товариществ, обеспеченных кредитными ресурсами для дальнейшего кредитования СХТП;
12. Количество маточного поголовья КРС, приобретаемого сельхозтоваропроизводителями за счет кредитных ресурсов;
13. Объем произведенного сухого молока, охваченного субсидированием;
14. Объем произведенного сливочного масла, охваченного субсидированием;
15. Объем произведенных сыров, охваченных субсидированием;
16. Объем произведенной сахарной свеклы, охваченной субсидированием;
17. Объем привлеченных инвестиций за счет инвестиционных субсидий»;
в разделе 7 «Бюджетные программы»:
в подразделе «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Планирование, регулирование, управление в сфере сельского хозяйства»:
в графе «2014 год»:
в строке «Показатели прямого результата»:
в строке «Количество государственных служащих центрального аппарата и аппаратов территориального органа, обеспечивающих реализацию государственной политики в области АПК и аграрной науки» цифры «4 134» заменить цифрами «4 139»;
в строке «Показатели эффективности»:
в строке «Затраты на содержание одного госслужащего» цифры «1 910,8» заменить цифрами «1 921,7»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «9 582 495» заменить цифрами «9 637 172»;
в бюджетной программе 214 «Развитие растениеводства и обеспечение продовольственной безопасности»:
в графе «2014 год»:
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «9 858 793» заменить цифрами «9 887 148»;
в бюджетной программе 215 «Обеспечение фитосанитарной безопасности»:
в графе «2014 год»:

9. Аудандық ветеринариялық зерханалардың бір типтегі модульдік ғимараттарын салуын қамтамасыз ету
Х
-
-
-
-
»;
аталған міндеттің тiкелей нәтижелердiң көрсеткiштерiне қол жеткiзуге арналған iс-шараларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«
4. Ветеринариялық зертханаларды материалдық-техникалық жабдықтауды қамтамасыз ету
Х
Х
»;
«Функционалдық мүмкiндiктердi дамыту» деген 4-бөлімде:
«Мемлекеттік органның стратегиялық бағытының, мақсатының және міндетінің атауы» деген бағанда:
мынадай міндеттермен толықтырылсын:
«1.1.5-міндет. Ауыл шаруашылығы шикізатын терең қайта өңдеу өнімінің өндірісі үшін тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің экономикалық қолжетімділігін арттыру;
1.1.6-міндет. Басым инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге қолжетімділікті арттыру»;
«Тәуекелдердi басқару» деген 6-бөлімде:
«Сыртқы тәуекелдер» деген кіші бөлімде:
2-баған мынадай мазмұндағы тармақтармен толықтырылсын:
«11. АШТӨ одан әрі кредит беру үшін кредиттік ресурстармен қамтамасыз етілген кредиттік серіктестіктердің саны;
12. Кредиттік ресурстар есебінен ауыл шаруашылығы тауар өндірушілері сатып алатын аналық ІҚМ басының саны;
13. Субсидиямен қамтылып өндірілген құрғақ сүттің көлемі;
14. Субсидиямен қамтылып өндірілген сары майдың көлемі;
15. Субсидиямен қамтылып өндірілген ірімшіктің көлемі;
16. Субсидиямен қамтылып өндірілген қант қызылшасының көлемі;
17. Инвестициялық субсидиялар есебінен тартылған инвестициялар көлемі»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген кіші бөлімде:
001 «Ауыл шаруашылығы саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
«Тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
«Агроөнеркәсіптік кешенді және аграрлық ғылымды дамыту саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ететін орталық аппараттағы және аумақтық орган аппаратындағы мемлекеттік қызметшілердің саны» деген жолдағы «4 134» деген сандар «4 139» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиiмдiлiк көрсеткiштерi» деген жолда:
«Бір мемлекеттік қызметшіні ұстауға арналған шығындар» деген жолдағы «1 910,8» деген сандар «1 921,7» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «9 582 495» деген сандар «9 637 172» деген сандармен ауыстырылсын;
214 «Өсімдік шаруашылығын дамыту және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «9 858 793» деген сандар «9 887 148» деген сандармен ауыстырылсын;
215 «Фитосанитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:

в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «9 061 817» заменить цифрами «9 122 447»;
в бюджетной программе 216 «Ветеринарные мероприятия и обеспечение пищевой безопасности»:
в графе «2014 год»:
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «16 467 559» заменить цифрами «16 491 888»;
в бюджетной программе 224 «Мониторинг и оценка мелиоративного состояния орошаемых земель»:
в графе «2014 год»:
в строке «Показатели эффективности»:
в строке «Средневзвешенная стоимость затрат по обоснованию критериев и оценке мелиоративного состояния на 1 гектар инженерно-подготовленных земель» цифры «162,8» заменить цифрами «169,9»;
в строке «Средняя стоимость работ по разработке нормативно-методической базы в области мелиорации земель» цифры «6 165,2» заменить цифрами «6 464,6»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «270 848» заменить цифрами «282 818»;
дополнить бюджетными программами 043 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный управляющий холдинг «КазАгро» для развития агропромышленного комплекса», 220 «Строительство объектов в сфере ветеринарии» и 228 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013 – 2020 годы «Агробизнес – 2020» следующего содержания:
«
Бюджетная программа
043 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный управляющий холдинг «КазАгро» для развития агропромышленного комплекса»
Описание
Увеличение уставного капитала АО «Аграрная кредитная корпорация» на реализацию следующих мероприятий:
1. Кредитование сельхозтоваропроизводителей через систему кредитных товариществ для увеличения производства и переработки сельскохозяйственной продукции;
2. Кредитование сельхозтоваропроизводителей на развитие животноводства.
вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
развитие
Наименование показателей бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
текущего
года
плановый период
проектируемый год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
2016
год
2017
год
2018
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Количество кредитных товариществ, обеспеченных кредитными ресурсами для дальнейшего кредитования сельхозтоваропроизводителей
ед.

«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «9 061 817» деген сандар «9 122 447» деген сандармен ауыстырылсын;
216 «Ветеринариялық іс шаралар және тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «16 467 559» деген сандар «16 491 888» деген сандармен ауыстырылсын;
224 «Суармалы жерлердің мелиоративтік жағдайын бағалау және мониторинг жасау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
«Тиiмдiлiк көрсеткiштерi» деген жолда:
«1 гектар инженерлiк-дайындалған жердің мелиоративтiк жай-күйінің өлшемдерін негіздеу және бағалау бойынша шығындардың орташа өлшемдi құны» деген жолдағы «162,8» деген сандар «169,9» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жерді мелиорациялау саласындағы нормативтік-әдістемелік базаны әзірлеу бойынша жұмыстардың орташа құны» деген жолдағы «6 165,2» деген сандар «6 464,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «270 848» деген сандар «282 818» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту», 220 «Ветеринария саласында объектілер салу» және 228 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 – 2020 жылдарға арналған «Агробизнес-2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттау
Мынадай іс-шараларды іске асыру үшін«Аграрлық кредиттік корпорация» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту:
1. Ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өндеуді ұлғайту үшін кредиттік серіктестіктер жүйесі арқылы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге кредит беру;
2. Мал шаруашылығын дамыту үшін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге кредит беру
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
Бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
Есептікезең
ағымдағы жылдың жоспары
Жоспарлы кезең
Жобаланатын жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
2016 жыл
2017 жыл
2018 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге одан әрі кредит беру үшін кредиттік ресурстармен қамтамасыз етілген кредиттік серіктестіктердің саны
бірлік

47 566 016
объем бюджетных расходов
тыс.
тенге
17 767 227
»;
в подразделе «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2014 год»:
в строке «ВСЕГО бюджетных расходов:» цифры «112 684 700» заменить цифрами «152 003 142»;
в строке «Текущие бюджетные программы» цифры «112 684 700» заменить цифрами «130 631 888»;
строку «Бюджетные программы развития» дополнить цифрами
«21 371 254».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

47 566 016
Бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге
17 767 227
»;
«Бюджеттік шығыстардың жиынтығы» деген кіші бөлімде:
«2014 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттiк шығыстардың БАРЛЫҒЫ:» деген жолдағы «112 684 700» деген сандар «152 003 142» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар» деген жолдағы «112 684 700» деген сандар «130 631 888» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттiк даму бағдарламалары» деген жол «21 371 254» деген сандармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов