О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственных стипендий в области культуры в 2014 году"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 октября 2014 года № 1118
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Республики Казахстан «О присуждении государственных стипендий в области культуры в 2014 году».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
О присуждении государственных стипендий в области культуры в
2014 году
1. Присудить государственные стипендии в области культуры в 2014 году согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой информации.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от 2014 года №
Персональный состав лиц, выдвигаемых на соискание
государственных стипендий в области культуры в 2014 году
Деятели литературы
Аксункар Серик
1950 года рождения, поэт
Ахметова Куляш
1946 года рождения, поэтесса, лауреат Государственной премии Республики Казахстан
Аширов Ахметжан
1938 года рождения, драматург, награжден орденом «Құрмет»
Абикалов Айтакын
1947 года рождения, поэт
Бактыгереева Акуштап
1944 года рождения, поэтесса, заслуженный деятель Казахстана
Баянбай Кастек
1936 года рождения, писатель
Бодаубай Болат
1940 года рождения, писатель, заслуженный деятель Казахстана
Бодешулы Жаркен
1944 года рождения, лауреат литературной премии «Алаш»
Гаркавец Александр
1947 года рождения, общественный деятель, ученый тюрколог
Дуйсенби Аскар
1973 года рождения, поэт, композитор, ученый фольклорист
Исабаев Нуртас
1954 года рождения, поэт
Калиев Султан
1943 года рождения, поэт
Кодар Ауезхан
1958 года рождения, писатель, награжден орденом «Парасат»
Кумарова Шарбану
1936 года рождения, писатель, лауреат литературной премии «Алаш»
Лушникова Надежда
1940 года рождения, поэтесса
Рәш Мыңбай
1930 года рождения, жазушы
Оразбаев Иранбек
1947 года рождения, поэт, лауреат Государственной премии Республики Казахстан
Оспан Сейфолла
1938 года рождения, поэт, награжден орденом «Қурмет»
Сегизбай Кадирбек
1941 года рождения, писатель, заслуженный деятель Казахстана
Тлеуханов Толек
1939 года рождения, писатель, лауреат литературной премии «Алаш»
Тынибеков Абай
1962 года рождения, писатель, поэт, композитор, историк, этнограф
Чернова Надежда
1947 года рождения, поэтесса
Шапай Турсынжан
1957 года рождения, критик, лауреат литературной премии «Алаш»
Деятели искусства
Абжанова Анара
1986 года рождения, художница
Абилов Шаһимардан
1950 года рождения, лауреат Государственной премии Республики Казахстан, награжден орденом «Құрмет»
Аширов Нуркен
1985 года рождения, заслуженный деятель Казахстана
Баймаханова Алия
1978 года рождения, режиссер
Байбосынов Кайрат
1950 года рождения, народный артист Казахстана, лауреат Государственной премии Республики Казахстан
Бекетаева Айгерим
1991 года рождения, солистка балета
Бурибаев Алан
1979 года рождения, дирижер, заслуженный деятель Казахстана
Габдуллина Жупар
1978 года рождения, солистка оперы
Дайыров Еркебулан
1986 года рождения, актер
Демесин Кадирбек
1952 года рождения, актер
Жантлеуова Аида
1990 года рождения, актриса
Кажынабиева Баян
1978 года рождения, актриса
Кайсанов Мейрам
1966 года рождения, актер
Косанова Айгуль
1974 года рождения, лауреат Государственной молодежной премии «Дарын», заслуженный деятель Казахстана
Мальбеков Эдуард
1941 года рождения, заслуженный артист Республики Казахстан, ветеран балета
Мусин Ринат
1961 года рождения, заслуженный артист Республики Казахстан, награжден орденом «Құрмет»
Нурғожаев Алмас
1988 года рождения, художник
Отеулинова Назым
1988 года рождения, режиссер
Омарбаев Қанат
1943 года рождения, заслуженный артист Республики Казахстан
Спирина Ольга
1991 года рождения, телеведущая
Телебарисова Алия
1993 года рождения, киноактриса
Тукеева Жанель
1988 года рождения, солистка балета
Тыныштыгулова Сара
1942 года рождения, народная артистка Казахстана
Урманчеев Тимур
1965 года рождения, заслуженный деятель Казахстана, пианист
Умбетов Жангир
1947 года рождения, заслуженный деятель Казахстана
Хасангалиев Биржан
1978 года рождения, певец
Хусаян Мусайф
1936 года рождения, композитор

"2014 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 21 қазандағы № 1118 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«2014 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы» Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                       К. Мәсімов
2014 жылы мәдениет саласында мемлекеттік
стипендиялар беру туралы
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес 2014 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар берілсін.
2. Осы өкім бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы « »
№ өкіміне
ҚОСЫМША
2014 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендияларға
ұсынылатын адамдардың дербес құрамы
Әдебиет қайраткерлері
Ақсұңқар Серік
-
1950 жылы туған, ақын
Ахметова Күләш
-
1946 жылы туған, ақын, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
Аширов Ахметжан
-
1938 жылы туған, драматург, «Құрмет» орденімен наградталған
Әбіқалов Айтақын
-
1947 жылы туған, ақын
Бақтыгереева Ақұштап
-
1944 жылы туған, ақын, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Баянбай Қастек
-
1936 жылы туған, жазушы
Бодаубай Болат
-
1940 жылы туған, жазушы, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Бөдешұлы Жәркен
-
1944 жылы туған, ақын, «Алаш» әдеби сыйлығының лауреаты
Гаркавец Александр
-
1947 жылы туған, қоғам қайраткері, түрколог ғалым
Дүйсенбі Асқар
-
1973 жылы туған, ақын, сазгер, фольклортанушы, ғалым
Исабаев Нұртас
-
1954 жылы туған, ақын
Қалиев Сұлтан
-
1943 жылы туған, ақын
Қодар Әуезхан
-
1958 жылы туған, жазушы, «Парасат» орденімен наградталған
Құмарова Шәрбану
-
1936 жылы туған, жазушы, «Алаш» әдеби сыйлығының лауреаты
Лушникова Надежда
-
1940 жылы туған, ақын
Рәш Мыңбай
-
1930 жылы туған, жазушы
Оразбаев Иранбек
-
1947 жылы туған, ақын, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
Оспан Сейфолла
-
1938 жылы туған, ақын, «Құрмет» орденімен наградталған
Сегізбай Кәдірбек
-
1941 жылы туған, жазушы, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Тілеуханов Төлек
-
1939 жылы туған, жазушы, «Алаш» әдеби сыйлығының лауреаты
Тынибеков Абай
-
1962 жылы туған, жазушы, ақын, сазгер, тарихшы, этнограф
Чернова Надежда
-
1947 жылы туған, ақын
Шапай Тұрсынжан
-
1957 жылы туған, сыншы, «Алаш» әдеби сыйлығының лауреаты
Өнер қайраткерлері
Әбжанова Анар
-
1986 жылы туған, суретші
Әбілов Шаһимардан
-
1950 жылы туған, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты, «Құрмет» орденімен наградталған
Әшіров Нүркен
-
1985 жылы туған, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Баймаханова Әлия
-
1978 жылы туған, режиссер
Байбосынов Қайрат
-
1950 жылы туған, Қазақстанның халық әртісі, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының лауреаты
Бекетаева Әйгерім
-
1991 жылы туған, балет солисі
Бөрібаев Алан
-
1979 жылы туған, дирижер, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Ғабдуллина Жұпар
-
1978 жылы туған, опера солисі
Дайыров Еркебұлан
-
1986 жылы туған, актер
Демесін Кәдірбек
-
1952 жылы туған, актер
Жантілеуова Аида
-
1990 жылы туған, актриса
Қажынәбиева Баян
-
1978 жылы туған, актриса
Қайсанов Мейрам
-
1966 жылы туған, актер
Қосанова Айгүл
-
1974 туған жылы, Мемлекеттік «Дарын» жастар сыйлығының лауреаты, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Мальбеков Эдуард
-
1941 жылы туған, Қазақстанның еңбек сіңірген әртісі, балет ардагері
Мусин Ринат
-
1961 жылы туған, Қазақстанның еңбек сіңірген әртісі, «Құрмет» орденімен наградталған
Нұрғожаев Алмас
-
1988 жылы туған, суретші
Өтеулинова Назым
-
1988 жылы туған, режиссер
Омарбаев Қанат
-
1943 жылы туған, Қазақстанның еңбек сіңірген әртісі
Спирина Ольга
-
1991 жылы туған, тележүргізуші
Телебарисова Әлия
-
1993 жылы туған, киноактриса
Төкеева Жанель
-
1988 жылы туған, балет солисі
Тыныштығұлова Сара
-
1942 жылы туған, Қазақстанның халық әртісі
Урманчеев Тимур
-
1965 жылы туған, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, пианист
Үмбетов Жәңгір
-
1947 жылы туған, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Хасанғалиев Біржан
-
1978 жылы туған, әнші
Хусаян Мусайф
-
1936 жылы туған, композитор