Об утверждении решения Совета директоров акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" о цене, количестве, структуре размещения объявленных простых акций акционерного общества "KEGOC"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 1156
В соответствии с подпунктом 13) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 1 февраля 2012 года «О Фонде национального благосостояния» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое решение Совета директоров акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» от 16 октября 2014 года о цене, количестве, структуре размещения объявленных простых акций акционерного общества «KEGOC» (протокол заседания № 114).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 октября 2014 года № 1156
Решение Совета директоров акционерного общества
«Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына»
от 16 октября 2014 года о цене, количестве, структуре
размещения объявленных простых акций АО «КЕGОС»
В соответствии с подпунктом 19) пункта 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан «О Фонде национального благосостояния», Программой вывода пакетов акций дочерних и зависимых организаций акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» на рынок ценных бумаг, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2011 года № 1027, Совет директоров РЕШИЛ:
определить:
1) цену размещения одной простой акции акционерного общества «КЕGОС» - 505 (пятьсот пять) тенге;
2) количество размещаемых простых акций акционерного общества «КЕGОС» на казахстанском организованном рынке ценных бумаг путем проведения подписки - 25999999 (двадцать пять миллионов девятьсот девяносто девять тысяч девятьсот девяносто девять) штук;
3) структуру размещения простых акций акционерного общества «КЕGОС» согласно приложению к указанному решению.
Приложение
к решению Совета директоров
акционерного общества
«Фонд национального благосостояния
«Самрук-Қазына»
от 16 октября 2014 года
(протокол заседания № 114)
Структура
размещения простых акций акционерного общества «KEGOC»
1. В рамках реализации Программы «Народное IPO» настоящая структура размещения простых акций акционерного общества «Казахстанская компания по управлению электрическими сетями» (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) «KEGOC» (далее - Общество) среди различных групп инвесторов при их первичном размещении (далее - структура) определяет порядок распределения простых акций Общества среди потенциальных инвесторов на казахстанском организованном рынке ценных бумаг.
Определения, используемые в структуре:

"КЕGОС" акционерлік қоғамының жарияланған жай акцияларын орналастыру бағасы, саны, кұрылымы туралы "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы директорлар кеңесінің шешімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 1156 қаулысы
«Ұлттық әл-ауқат қоры туралы» 2012 жылғы 1 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының 13) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «КЕGОС» акционерлік қоғамының жарияланған жай акцияларын орналастыру бағасы, саны, құрылымы туралы «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы директорлар кеңесінің 2014 жылғы 16 қазандағы шешімі (отырыстың № 114 хаттамасы) бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 30 қазандағы
№ 1156 қаулысымен
бекітілген
«КЕGОС» акционерлік қоғамының жарияланған жай акцияларын орналастыру бағасы, саны, құрылымы туралы «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы директорлар кеңесінің 2014 жылғы 16 қазандағы шешімі
«Ұлттық әл-ауқат қоры туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 3-тармағының 19) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 қыркүйектегі № 1027 қаулысымен бекітілген «Самұрық- Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының еншілес және тәуелді ұйымдары акцияларының пакеттерін бағалы қағаздар нарығына шығару бағдарламасына сәйкес «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының директорлар кеңесі ШЕШТІ:
мыналар:
1) «КЕGОС» акционерлік қоғамының бір жай акциясын орналастыру бағасы - 505 (бес жүз бес) теңге;
2) бағалы қағаздардың қазақстандық ұйымдастырылған нарығына жазылуды жүргізу жолымен орналастырылатын «КЕGОС» акционерлік қоғамы жай акцияларының саны - 25999999 (жиырма бес миллион тоғыз жүз тоқсан тоғыз мың тоғыз жүз тоқсан тоғыз) дана болып;
3) көрсетілген шешімге қосымшаға сәйкес «КЕGОС» акционерлік қоғамының жай акцияларын орналастыру құрылымы айқындалсын.
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-
ауқат қоры» акционерлік
қоғамының директорлар кеңесінің
2014 жылғы 16 қазандағы
шешіміне қосымша (отырыстың
№ 114 хаттамасы)
«КЕGОС» акционерлік қоғамының жарияланған жай акцияларын орналастыру құрылымы
1. «Халықтық ІРО» бағдарламасын іске асыру шеңберінде «КЕGОС» Электр желілерін басқару жөніндегі Қазақстан компаниясы» (Kazakhstan ЕIectricity Grid Operating Company) акционерлік қоғамының (бұдан әрі - Қоғам) жай акцияларын бастапқы орналастыру кезінде оларды инвесторлардың әртүрлі топтары арасында орналастырудың осы құрылымы (бұдан әрі - құрылым) Қоғамның жай акцияларын әлеуетті инвесторлар арасында қазақстандық ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында бөлу тәртібін айқындайды.
Осы құрылымда қолданылатын анықтамалар:

1) акции - простые акции Общества;
2) маркет-мейкер по акциям Общества - член фондовой биржи, признанный в качестве такового фондовой биржей и принявший на себя обязательство перед Обществом объявлять и поддерживать котировки по акциям в соответствии с внутренними документами фондовой биржи и законодательством Республики Казахстан и выполняющий все обязанности в соответствии с заключенным с Обществом договором;
3) розничные инвесторы - граждане Республики Казахстан;
4) институциональный инвестор - акционерное общество «Единый накопительный пенсионный фонд», приобретающий акции за счет пенсионных активов.
2. Ограничения по сумме инвестирования:
1) для маркет-мейкера - не менее 200000 (двести тысяч) штук акций, но не более 400000 (четыреста тысяч) штук акций;
2) для розничных инвесторов - заявки принимаются без ограничений. Удовлетворение заявок розничных инвесторов производится с учетом пункта 3 структуры;
3) для институционального инвестора - без ограничений с учетом пункта 3 структуры.
3. Порядок распределения акций среди различных групп инвесторов при их первичном размещении:
1) заявка маркет-мейкера по акциям удовлетворяется в первоочередном порядке;
2) заявки розничных инвесторов по акциям удовлетворяются полностью в пределах 14000 (четырнадцать тысяч) штук акций.
В случае, если совокупное количество акций, указанных в заявках розничных инвесторов, с учетом подпункта 2) пункта 3 структуры превышает количество размещаемых акций (за вычетом заявки маркет-мейкера по акциям) размер максимального количества удовлетворения заявок будет снижен в следующем порядке:
снижение начинается с максимального количества удовлетворения заявок равного 14000 (четырнадцать тысяч) штук акций;
шаг снижения составляет одну акцию;
снижение осуществляется до момента выравнивания спроса (совокупное количество акций, указанных в заявках розничных инвесторов) и предложения (количества размещаемых акций);
3) акции, невостребованные розничными инвесторами с учетом реализации подпунктов 1) и 2) пункта 3 структуры, распределяются среди розничных инвесторов, подавших заявки свыше 14000 (четырнадцать тысяч) штук акций, в следующем порядке:
в случае, если совокупный спрос меньше оставшегося количества акций, все заявки удовлетворяются полностью;
в случае, если совокупный спрос больше оставшегося количества акций, размер максимального количества удовлетворения заявок будет увеличен в следующем порядке. Увеличение начинается с минимального количества удовлетворения заявок, равного 14001 (четырнадцать тысяч одна) штук акций, шаг увеличения составляет одну акцию. Увеличение осуществляется до момента выравнивания спроса (неудовлетворенного спроса розничных инвесторов с учетом реализации подпунктов 1) и 2) пункта 3 структуры) и предложения (количества оставшихся размещаемых акций после реализации подпунктов 1) и 2) пункта 3 структуры);

1) акциялар - Қоғамның жай акциялары;
2) Қоғам акциялары бойынша маркет-мейкер - қор биржасының мүшесі ретінде мойындалған және қор биржасының ішкі құжаттары мен Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне Қоғам алдында акциялар бойынша баға белгілеуді жариялау және қолдау міндеттемесін алған және Қоғаммен жасалған шартқа сәйкес барлық міндеттерді орындайтын биржа мүшесі.
3) бөлшек инвесторлар - Қазақстан Республикасының азаматтары;
4) институционалдық инвестор - акцияларды зейнетақы активтері есебінен сатып алатын «Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры» акционерлік қоғамы.
2. Инвестициялау сомасы бойынша шектеулер:
1) маркет-мейкер үшін - кемінде 200000 (екі жүз мың) дана акция, бірақ 400000 (төрт жүз мың) дана акциядан көп емес;
2) бөлшек инвесторлар үшін - өтінімдер шектеусіз қабылданады. Бөлшек инвесторлардың өтінімдерін қанағаттандыру құрылымның 3-тармағын ескере отырып жүргізіледі;
3) институционалдық инвесторлар үшін - құрылымның 3-тармағын ескере отырып шектеусіз.
3. Бастапқы орналастыру кезінде акцияларды әртүрлі инвесторлар топтары арасында бөлу тәртібі:
1) маркет-мейкердің акциялар бойынша өтінімі бірінші кезектегі тәртіппен қанағаттандырылады;
2) бөлшек инвесторлардың акциялар бойынша өтінімдері 14000 (он төрт мың) дана акция шегінде толығымен қанағаттандырылады.
Егер құрылымның 3-тармағының 2) тармақшасын ескере отырып, бөлшек инвесторлардың өтінімдерінде көрсетілген акцияларының жиынтық саны орналастырылатын акциялардың көлемінен асатын болса (акциялар бойынша маркет-мейкерлердің өтінімін шегергенде), өтінімдерді қанағаттандырудың ең жоғары санының мөлшері мынадай тәртіппен азайтылатын болады:
азайту 14000 (он төрт мың) дана акцияға тең өтінімдерді қанағаттандырудың ең жоғары санынан басталады;
азайту қадамы бір акцияны құрайды;
азайту сұраныстар (бөлшек инвесторлардың өтінімдерінде көрсетілген акциялардың жиынтық саны) және ұсыныстар (орналастырылатын акциялар саны) теңестірілгенге дейін жүзеге асырылады;
3) бөлшек инвесторлар қажет етпеген акциялар құрылымның 3-тармағының 1) және 2) тармақшаларын іске асыру ескеріле отырып, 14000 (он төрт мың) астам акциялар данасына өтінім берген бөлшек инвесторлар арасында мынадай тәртіппен орналастырылады:
егер жиынтық сұраныс акциялардың қалған санынан аз болса, барлық өтінімдер толық қанағаттандырылады;
егер жиынтық сұраныс акциялардың қалған санынан көп болса, өтінімдерді қанағаттандырудың барынша көп мөлшері мынадай тәртіппен көбейтіледі. Көбейту өтінімдерді қанағаттандырудың ең аз мөлшерінен басталады, 14001 (он төрт мың бір) акциялар данасына тең, көбейту қадамы бір акцияны құрайды. Көбейту сұранысты (құрылымның 3-тармағының 1) және 2) тармақшаларын іске асыру ескеріле отырып, бөлшек инвесторлардың қанағаттандырылмаған сұранысы) және ұсынысты (құрылымның 3-тармағының 1) және 2) тармақшаларын іске асырғаннан кейін қалған орналастырылатын акциялар саны) теңдестіру сәтіне дейін жүзеге асырылады;

4) акции, невостребованные розничными инвесторами с учетом реализации пунктов 1), 2) и 3) пункта 3 структуры, распределяются в пользу институционального инвестора согласно поданной заявке.
4. Акции, невостребованные инвесторами с учетом реализации  пункта 3 структуры, размещаются на организованном рынке ценных бумаг не ранее чем через 6 (шесть) месяцев после даты размещения в рамках Программы «Народное IPO» в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
5. Особенности распределения акций.
При распределении акций среди различных групп инвесторов при их первичном размещении срок подачи заявки в пределах периода подписки не учитывается.

4) құрылымның 3-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларын іске асыру ескеріле отырып, бөлшек инвесторлар қажет етпеген акциялар берілген өтінімге сай институтционалдық инвестордың пайдасына бөлінеді.
4. Инвесторлар қажет етпеген акциялар құрылымның 3-тармағының іске асырылуы ескеріле отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен «Халықтық ІРО» бағдарламасы шеңберінде орналастыру қүнінен кейін 6 (алты) айдан кейін ғана ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында орналастырылады.
5. Акцияларды бөлу ерекшеліктері.
Акцияларды бастапқы орналастыру кезінде оларды әртүрлі инвесторлар топтары арасында бөлу кезінде жазылу кезеңінің шегінде өтінімді беру мерзімі ескерілмейді.