О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года № 1479 "Об определении уполномоченной организации по проведению экспертизы драгоценных камней, в том числе необработанных природных алмазов и ювелирных изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, и утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан необработанных природных алмазов с учетом схемы сертификации Кимберлийского процесса, а также клеймения изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2014 года № 1170. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2016 года № 356
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.06.2016 № 356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года № 1479 «Об определении уполномоченной организации по проведению экспертизы драгоценных камней, в том числе необработанных природных алмазов и ювелирных изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, и утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан необработанных природных алмазов с учетом схемы сертификации Кимберлийского процесса, а также клеймения изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 80, ст. 1189) следующие изменения и дополнения:
1) в Правилах ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных камней, ювелирных изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 8) пункта 3 изложить в следующей редакции:
«8) государственный контролер - представитель уполномоченного органа, осуществляющий государственный контроль драгоценных камней, ювелирных изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней на специализированных либо определенных уполномоченным органом в сфере таможенного дела Республики Казахстан таможенных постах и осуществляющий ведение реестра выданных актов государственного контроля через веб-портал «электронное правительство» www.egov.kz;»;
пункт 11 дополнить частью второй следующего содержания:
«Государственный контролер осуществляет ведение реестра выданных актов через веб-портал «электронное правительство» www.egov.kz.»;

"Асыл тастарға, оның ішінде өңделмеген табиғи алмастарға және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік бұйымдарға сараптама жүргізу жөніндегі уәкілетті ұйымды айқындау және Асыл тастарды, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік бұйымдарды Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету, Кимберлей үдерісінің сертификаттау схемасын ескере отырып, өңделмеген табиғи алмасты Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету, сондай-ақ бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған бұйымдарды таңбалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 1479 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 қарашадағы № 1170 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 маусымдағы № 356 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.06.2016 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Асыл тастарға, оның ішінде өңделмеген табиғи алмастарға және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік бұйымдарға сараптама жүргізу жөніндегі уәкілетті ұйымды айқындау және Асыл тастарды, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік бұйымдарды Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету, Кимберлий үдерісінің сертификаттау схемасын ескере отырып, өңделмеген табиғи алмасты Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету, сондай-ақ бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған бұйымдарды таңбалау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 1479 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 80, 1189-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Асыл тастарды, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік бұйымдарды Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидаларында:
3-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«8) мемлекеттік бақылаушы - уәкілетті органның мамандандырылған не Қазақстан Республикасының кеден ісі саласында уәкілетті органы айқындаған кеден бекеттерінде асыл тастарды, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік бұйымдарды мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын және «электрондық үкімет» www.egov.kz веб-порталы арқылы берілген мемлекеттік бақылау актілерінің тізілімін жүргізуді жүзеге асыратын өкілі;»;
11-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Мемлекеттік бақылаушы «электрондық үкімет» www.egov.kz веб-порталы арқылы берілген актілер тізілімін жүргізуді жүзеге асырады.»;

подпункт 1) пункта 19 исключить;
подпункты 1) и 6) пункта 20 исключить;
часть первую пункта 22 изложить в следующей редакции:
«22. Государственный контролер проверяет достоверность сведений, содержащихся в документах, указанных в пункте 18 Правил, при необходимости в пунктах 19 (наличие копии лицензии на экспорт необработанных драгоценных камней, за исключением драгоценных камней, указанных в приложении 2 к Правилам), 20 (копия лицензии на экспорт драгоценных камней (кроме бриллиантов), протокол экспертной комиссии уполномоченного органа (при наличии в приобретенных необработанных драгоценных камнях или готовой продукции драгоценных камней, которые по своим характеристикам могут быть отнесены к категории уникальных) и 21 Правил, после проверки оформляет акт государственного контроля по форме, согласно приложению 6 к Положению для драгоценных камней, и по форме согласно приложению 9 к Положению для ювелирных изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней (далее - акт).»;
абзац третий части второй исключить;
пункт 24 дополнить частью второй следующего содержания:
«Государственный контролер осуществляет ведение реестра выданных актов через веб-портал «электронное правительство» www.egov.kz.»;
2) в Правилах ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан необработанных природных алмазов с учетом схемы сертификации Кимберлийского процесса, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 4) пункта 6 изложить в следующей редакции:
«4) государственный контролер - представитель уполномоченного органа, осуществляющий государственный контроль необработанных природных алмазов на специализированных либо определенных уполномоченным органом в сфере таможенного дела Республики Казахстан таможенных постах и осуществляющий ведение реестра выданных актов государственного контроля через веб-портал «электронное правительство» www.egov.kz;»;
пункт 14 дополнить частью второй следующего содержания:
«Государственный контролер осуществляет ведение реестра выданных актов через веб-портал «электронное правительство»  www.egov.kz.»;
пункт 24 дополнить частью второй следующего содержания:
«Государственный контролер осуществляет ведение реестра выданных актов через веб-портал «электронное правительство» www.egov.kz».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

19-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
20-тармақтың 1) және 6) тармақшалары алып тасталсын;
22-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«22. Мемлекеттік бақылаушы Қағидалардың 18-тармағында, қажет болса, Қағидалардың 19 (сондай-ақ, осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген асыл тастарды қоспағанда, өңделмеген асыл тастардың экспортына арналған лицензияның көшірмесінің болуы), 20 (сондай-ақ, асыл тастардың (гауһардан басқа) экспортына арналған лицензияның көшірмесінің болуы, уәкілетті органның сараптамалық комиссиясының хаттамасының болуы (өзінің сипаттамалары бойынша бірегей санатқа жатқызылуы мүмкін сатып алынған өңделмеген асыл тастарда немесе дайын өнімде асыл тастар болған жағдайда) және 21-тармақтарында көрсетілген құжаттарда қамтылған мәліметтердің дәйектілігін тексереді, тексеруден кейін асыл тастар үшін Ережеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша және бағалы металдардан және асыл тастардан жасалған зергерлік бұйымдар үшін Ережеге 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік бақылау актісін (бұдан әрі - акт) ресімдейді.»;
екінші бөліктің үшінші абзацы алып тасталсын;
24-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Мемлекеттік бақылаушы «электрондық үкімет» www.egov.kz веб-порталы арқылы берілген актілер тізілімін жүргізуді жүзеге асырады.»;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Кимберлий үдерісінің сертификаттау схемасын ескере отырып, өңделмеген табиғи алмасты Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету қағидаларында:
6-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) мемлекеттік бақылаушы - уәкілетті органның мамандандырылған не Қазақстан Республикасының кеден ісі саласындағы уәкілетті органы айқындаған кеден бекеттерінде өңделмеген табиғи алмасты мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын және «электрондық үкімет» www.egov.kz веб-порталы арқылы берілген мемлекеттік бақылау актілерінің тізілімін жүргізуді жүзеге асыратын өкілі»;
14-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Мемлекеттік бақылаушы «электрондық үкімет» www.egov.kz веб-порталы арқылы берілген актілер тізілімін жүргізуді жүзеге асырады.»;
24-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Мемлекеттік бақылаушы «электрондық үкімет» www.egov.kz веб-порталы арқылы берілген актілер тізілімін жүргізуді жүзеге асырады.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов