Об утверждении Национального плана мероприятий по организации и проведению Года Ассамблеи народа Казахстана и 20-летия Конституции Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2014 года № 1223.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Национальный план мероприятий по организации и проведению Года Ассамблеи народа Казахстана и 20-летия Конституции Республики Казахстан (далее – Национальный план).
2. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), а также иным организациям (по согласованию):
1) обеспечить своевременное исполнение мероприятий, предусмотренных Национальным планом;
2) ежемесячно, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным месяцем, представлять информацию в Министерство культуры и спорта Республики Казахстан о ходе реализации Национального плана.
3. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе реализации Национального плана ежемесячно, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным месяцем, в Администрацию Президента Республики Казахстан и Правительство Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 ноября 2014 года № 1223
Национальный план мероприятий
по организации и проведению Года Ассамблеи народа Казахстана
и 20-летия Конституции Республики Казахстан
п/п
Мероприятие
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок исполнения
Объем финансирования (тыс. тенге)
Источник финансирования
1
2
3
4
5
6
7
Организация и проведение мероприятий, посвященных Году Ассамблеи народа Казахстана
1. Организационно-методические мероприятия
1.
Разработать эскиз юбилейной эмблемы (логотипа) Года Ассамблеи народа Казахстана
эскиз юбилейной эмблемы
МКС, САНК (по согласованию)
IV квартал 2014 года
в пределах предусмотренных средств в рамках государственного социального заказа по бюджетной программе 017 "Проведение государственной политики в области внутриполитической стабильности и общественного согласия"
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
2.
Разработать и утвердить региональные планы мероприятий по празднованию Года Ассамблеи народа Казахстана
планы мероприятий
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
декабрь 2014 года
в пределах предусмотренных средств
местные бюджеты
3.
Изготовить юбилейную медаль к 20-летию Ассамблеи народа Казахстана
юбилейные медали
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), НБ (по согласованию)
I квартал 2015 года

Қазақстан халқы Ассамблеясының жылын және Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығын ұйымдастыру және өткізу жөніндегі ұлттық іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 21 қарашадағы № 1223 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан халқы Ассамблеясының жылын және Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығын ұйымдастыру және өткізу жөніндегі ұлттық іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Ұлттық жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша), сондай-ақ өзге де ұйымдар (келісім бойынша):
1) Ұлттық жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігіне Ұлттық жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Ұлттық жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпаратты ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 21 қарашадағы
№ 1223 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан халқы Ассамблеясының жылын және Қазақстан
Республикасы Конституциясының 20 жылдығын ұйымдастыру және
өткізу жөніндегі ұлттық іс-шаралар жоспары
Р/с №
Іс-шара
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көлемі (мың теңге)
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
Қазақстан халқы Ассамблеясының жылына арналған іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу
1. Ұйымдық-әдістемелік іс-шаралар
1.
Қазақстан халқы Ассамблеясы жылының мерейтойлық эмблемасының (логотипінің) нобайын әзірлеу
мерейтойлық эмблеманың нобайы
МСМ, ҚХАХ (келісім бойынша)
2014 жылғы IV тоқсан
017 "Ішкі саяси тұрақтылық пен қоғамдық келісім саласында мемлекеттік саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
2.
Қазақстан халқы Ассамблеясының жылын мерекелеу жөніндегі өңірлік іс-шаралар жоспарларын әзірлеу және бекіту
іс-шаралар жоспарлары
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 жылғы желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджеттер
3.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 20 жылдығына арналған мерейтойлық медаль дайындау
мерейтойлық медальдар
"Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша),
ҰБ (келісім бойынша)
2015 жылдың I тоқсаны

4 млн. 807 тыс. тенге по бюджетной программе 009 "Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
4.
Предусмотреть в рамках государственного социального заказа поддержку инициатив молодежных организаций по проведению Года Ассамблеи народа Казахстана
социальные проекты
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
январь 2015 года
в пределах предусмотренных средств
местные бюджеты
5.
Изготовить юбилейную марку к 20-летию Ассамблеи народа Казахстана
почтовые марки
МИР, АО "Казпочта" (по согласованию), МКС
апрель- сентябрь 2015 года
за счет собственных средств АО "Казпочта"
за счет внебюджетных средств
6.
Выпустить юбилейные монеты, посвященные Году Ассамблеи народа Казахстана
юбилейные монеты
НБ (по согласованию)
в течение 2015 года
за счет собственных средств Национального Банка
за счет внебюджетных средств
7.
Выпустить цикл документальных фильмов о Президенте Республики Казахстан – Лидере Нации, Председателе Ассамблеи народа Казахстана Н.А. Назарбаеве
цикл документальных фильмов
МКС
в течение 2015 года
80 млн. тенге по бюджетной программе 011 "Производство национальных фильмов"
республиканский бюджет
8.
Обеспечить выпуск серии книг авторов – представителей казахстанских этносов
выпуск литературы
МКС, МОН
в течение 2015 года
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 018 "Издание социально важных видов литературы"
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
9.
Организовать выезд в регионы республики с гастролями государственных и национальных театров с постановками, посвященными 20-летию Ассамблеи народа Казахстана
гастроли государственных и национальных театров
МКС
в течение 2015 года
110 млн. 071 тыс. тенге по бюджетной программе 013 "Обеспечение функционирования театрально-концертных организаций"
республиканский бюджет
10.
Обеспечить разработку эскизов и производство средств визуальной продукции, посвященных Году Ассамблеи народа Казахстана
эскизы средств визуальной продукции
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы, САНК (по согласованию)
в течение 2015 года
4 млн. 486 тыс. тенге по бюджетной программе 009 "Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
11.
Обеспечить производство сувенирной продукции, посвященной Году Ассамблеи народа Казахстана
сувенирная продукция
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы, САНК (по согласованию)
в течение 2015 года
8 млн. 226 тыс. тенге по бюджетной программе 009 "Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана";
МБ – 109 тыс. тенге
республиканский и местные бюджеты
12.
Обеспечить выпуск музыкальной антологии на казахском, русском, английском языках "Музыкальное наследие этносов Казахстана"
выпуск антологии
МКС
сентябрь 2015 года
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 012 "Проведение социально-значимых и культурных мероприятий"
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)

009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша 4 млн. 807 мың теңге
республикалық бюджет
4.
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде жастар ұйымдарының Қазақстан халқы Ассамблеясының жылы өткізу жөніндегі бастамаларын қолдауды көздеу
әлеуметтік жобалар
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы қаңтар
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджеттер
5.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 20 жылдығына арналған мерейтойлық маркалар дайындау
пошталық маркалар
ИДМ, "Қазпошта" АҚ (келісім бойынша), МСМ
2015 жылғы сәуір- қыркүйек
"Қазпошта" АҚ өз қаражаты есебінен
бюджеттен тыс қаражат есебінен
6.
Қазақстан халқы Ассамблеясының жылына арналған мерейтойлық монеталар шығару
мерейтойлық монеталар
ҰБ (келісім бойынша)
2015 жылдың ішінде
Ұлттық Банктің өз қаражаты есебінен
бюджеттен тыс қаражат есебінен
7.
Қазақстан Республикасының Президенті – Елбасы, Қазақстан халқы Ассамблеясының Төрағасы Н.Ә. Назарбаев туралы деректі фильмдер циклін шығару
деректі фильмдер циклі
МСМ
2015 жылдың ішінде
011 "Ұлттық фильмдер өндірісі" бюджеттік бағдарламасы бойынша 80 млн. теңге
республикалық бюджет
8.
Қазақстандық этностар өкілдерінің – авторларының кітаптар сериясын шығаруды қамтамасыз ету
әдебиеттер шығару
МСМ, БҒМ
2015 жылдың ішінде
018 "Әлеуметтік маңызы бар әдебиет түрлерін шығару" бюджеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
9.
Мемлекеттік және ұлттық театрлардың Қазақстан халқы Ассамблеясының 20 жылдығына арналған қойылымдарымен республика өңірлеріне гастрольдерге шығуын ұйымдастыру
мемлекеттік және ұлттық театрлардың гастрольдері
МСМ
2015 жылдың ішінде
013 "Театр-концерт ұйымдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша 110 млн. 071 мың теңге
республикалық бюджет
10.
Қазақстан халқы Ассамблеясының жылына арналған көрнекі насихат құралдарының нобайларын әзірлеу мен шығаруды қамтамасыз ету
көрнекі насихат құралдарының нобайлары
"Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ҚХАХ (келісім бойынша)
2015 жылдың ішінде
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша 4 млн. 486 мың теңге
республикалық бюджет
11.
Қазақстан халқы Ассамблеясының жылына арналған кәдесый өнімдерін шығаруды қамтамасыз ету
кәдесый өнімдері
"Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ҚХАХ (келісім бойынша)
2015 жылдың ішінде
"Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" 009 бюджеттік бағдарламасы бойынша 8 млн. 226 мың теңге
ЖБ – 109 мың теңге
республикалық және жергілікті бюджеттер
12.
"Қазақстан этностарының музыкалық мұрасы" атты қазақ, орыс, ағылшын тілдерінде музыкалық антология шығаруды қамтамасыз ету
антология шығару
МСМ
2015 жылғы қыркүйек
012 "Әлеуметтік-маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу" бюджеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)

2. Информационно-разъяснительные мероприятия
13.
Разработать медиа-план по освещению празднования Года Ассамблеи народа Казахстана
медиа-план
МИР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
до 10 декабря 2014 года
-
финансирование не требуется
14.
Обеспечить информационную поддержку мероприятий этнокультурных объединений, посвященных 20-летию Ассамблеи народа Казахстана
информация в МКС
МИР, САНК (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
в течение 2015 года по отдельному плану
-
финансирование не требуется
15.
Организовать контентное сопровождение и продвижение интернет-портала Assembly.kz
информация в МКС
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), МИР
в течение 2015 года
103 млн. 012 тыс. тенге по бюджетной программе 009 "Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
16.
Обеспечить выпуск информационно-справочных материалов (брошюр, буклетов и др.) на казахском, русском и английском языках, посвященных 20-летию Ассамблеи народа Казахстана
выпуск материалов
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
в течение 2015 года
8 млн. 205 тыс. тенге по бюджетной программе 009 "Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
3. Мероприятия научно-экспертного сопровождения
17.
Обеспечить научно-экспертное сопровождение Года Ассамблеи народа Казахстана
информация в МКС
МОН, МКС, МИР, АГУ (по согласованию)
в течение 2015 года
-
финансирование не требуется
18.
Провести конкурс научных работ среди молодых ученых, посвященный казахстанской модели межэтнической толерантности и общественного согласия
информация в МКС
АДГСПК (по согласованию), АГУ (по согласованию), МОН, МКС
в течение 2015 года
1 млн. 873 тыс. тенге по бюджетной программе 004 "Подготовка, переподготовка и повышение квалификации государственных служащих"
республиканский бюджет
19.
Создать республиканскую Ассоциацию кафедр Ассамблеи народа Казахстана ВУЗов Республики Казахстан
информация в МКС
МОН, САНК (по согласованию)
в течение 2015 года
-
финансирование не требуется
20.
Организовать и провести круглый стол "Правовое регулирование сферы межэтнических отношений в Республике Казахстан: состояние и вопросы развития"
информация в МКС
МЮ
август 2015 года
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 055 "Обеспечение деятельности института законодательства Республики Казахстан"
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
21.
Провести республиканский круглый стол по вопросам адаптации и интеграции оралманов в казахстанском обществе
информация в МКС
МЗСР
ноябрь 2015 года
-
финансирование не требуется

2. Ақпараттық-түсіндіру іс-шаралары
13.
Қазақстан халқы Ассамблеясының жылын жария ету жөніндегі медиа-жоспар әзірлеу
медиа-жоспар
ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 жылғы 10 желтоқсанға дейін
-
қаржыландыру талап етілмейді
14.
Этномәдени бірлестіктер дің Қазақстан халқы Ассамблеясын ың 20 жылдығына арналған іс-шараларын ақпараттық қолдауды қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
ИДМ, ҚХАХ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылдың ішінде
жеке жоспар бойынша
-
қаржыландыру талап етілмейді
15.
Аssembly.kz интернет-пор талын контенттік сүйемелдеу мен ілгерілетуді ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
"Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша), ИДМ
2015 жылдың ішінде
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша 103 млн. 012 мың теңге
республикалық бюджет
16.
Қазақстан халқы Ассамблеясын ың 20 жылдығына арналған қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде ақпараттық-а нықтамалық материалдар (брошюралар, буклеттер және т.б.) шығаруды қамтамасыз ету
материалдар шығару
"Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша)
2015 жылдың ішінде
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша 8 млн. 205 мың теңге
республикалық бюджет
3. Ғылыми-сарапшылық сүйемелдеу іс-шаралары
17.
Қазақстан халқы Ассамблеясының жылын ғылыми-сарапшылық сүйемелдеуді қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, МСМ, ИДМ, МБА (келісім бойынша)
2015 жылдың ішінде
-
қаржыландыру талап етілмейді
18.
Жас ғалымдар арасында этносаралық төзімділік пен қоғамдық келісімнің қазақстандық үлгісіне арналған ғылыми жұмыстар конкурсын өткізу
МСМ-ге ақпарат
МҚІСҚА (келісім бойынша), МБА (келісім бойынша), БҒМ, МСМ
2015 жылдың ішінде
004 "Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша 1 млн. 873 мың теңге
республикалық бюджет
19.
Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарының Қазақстан халқы Ассамблеясы кафедраларының республикалық қауымдастығын құру
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, ҚХАХ (келісім бойынша)
2015 жылдың ішінде
-
қаржыландыру талап етілмейді
20.
"Қазақстан Республикасындағы этносаралық қатынастар саласын құқықтық реттеу: жай-күйі және даму мәселелері" дөңгелек үстелін ұйымдастыру және өткізу
МСМ-ге ақпарат
Әділетмині
2015 жылғы тамыз
055 "Қазақстан Республикасы Заң шығару институтының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
21.
Оралмандардың Қазақстандық қоғамға бейімделуі және интеграциялануы мәселелері бойынша республикалық дөңгелек үстел өткізу
МСМ-ге ақпарат
ДСӘДМ
2015 жылғы қараша
-
қаржыландыру талап етілмейді

4. Международные мероприятия
22.
Провести на базе "Казахстанского центра мира и согласия" в городе Лондоне (Великобритания) серию "круглых столов", научно-практических конференций с участием членов Ассамблеи народа Казахстана, Конституционного Совета Республики Казахстан, депутатов Парламента Республики Казахстан
информация в МКС
МИД, САНК (по согласованию), КС (по согласованию), Парламент Республики Казахстан (по согласованию)
в течение 2015 года
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 019 "Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики"
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
23.
Обеспечить участие в международной конференции в городе Упсала (Швеция) по вопросам укрепления межэтнических отношений и толерантности
информация в МКС
АДГСПК (по согласованию), АГУ (по согласованию), МИД, САНК (по согласованию)
I квартал 2015 года
3 млн. 405 тыс. тенге по бюджетной программе 004 "Подготовка, переподготовка и повышение квалификации государственных служащих"
республиканский бюджет
24.
Провести за рубежом серию "круглых столов", научно-практических конференций с участием представителей Конституционного Совета Республики Казахстан, депутатов Парламента Республики Казахстан, членов Ассамблеи народа Казахстана
информация в МКС
МИД, КС (по согласованию), Парламент Республики Казахстан (по согласованию), САНК (по согласованию)
в течение 2015 года
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 019 "Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики"
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
5. Общественно-массовые мероприятия
25.
Провести торжественное открытие Года Ассамблеи народа Казахстана
информация в МКС
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), МОН, САНК (по согласованию), акимат города Астаны
январь-февраль 2015 года
36 млн. 096 тыс. тенге по бюджетной программе 009 "Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
26.
Подвести итоги конкурса на знание государственного языка среди представителей некоренной национальности "Тіл – татулық тірегі"
конкурс на знание государственного языка
МКС, МИР, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
февраль 2015 год
9 млн. 557 тыс. тенге по бюджетной программе 021 "Развитие государственного языка и других языков народов Казахстана";
МБ – 802 млн. 160 тыс. тенге
республиканский и местные бюджеты
27.
Организовать и провести республиканский музыкальный фестиваль этнокультурных объединений "Менің Қазақстаным" с подведением итогов мега-проекта "Дорожная карта мира и согласия"
фестиваль этнокультурных объединений
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
март 2015 года

4. Халықаралық іс-шаралар
22.
Лондон қаласында (Ұлыбритания) "Қазақстан бейбітшілік және келісім орталығы" базасында Қазақстан халқының Ассамблеясы Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесі мүшелерінің, Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының қатысуымен "дөңгелек үстелдер" сериясын, ғылыми-практикалық конференциялар өткізу
МСМ-ге ақпарат
СІМ, ҚХАХ (келісім бойынша), КК (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының Парламенті (келісім бойынша)
2015 жылдың ішінде
019 "Ақпараттық-имидждік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
23.
Этносаралық қатынастар мен төзімділікті нығайту мәселелері бойынша Упсала қаласында (Швеция) өтетін халықаралық конференцияға қатысуды қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
МҚІСҚА (келісім бойынша), МБА (келісім бойынша), СІМ, ҚХАХ (келісім бойынша)
2015 жылдың I тоқсаны
004 "Мемлекетті к қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және біліктілігі н арттыру" бюджеттік бағдарламас ы бойынша 3 млн. 405 мың теңге
республикалық бюджет
24.
Шетелде Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесі өкілдерінің, Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының, Қазақстан халқы Ассамблеясы мүшелерінің қатысуымен "дөңгелек үстелдер" сериясын, ғылыми-практикалық конференциялар өткізу
МСМ-ге ақпарат
СІМ, КК (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының Парламенті (келісім бойынша), ҚХАХ (келісім бойынша)
2015 жылдың ішінде
019 "Ақпараттық-имидждік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
5. Қоғамдық-бұқаралық іс-шаралар
25.
Қазақстан халқы Ассамблеясы жылының салтанатты ашылуын өткізу
МСМ-ге ақпарат
"Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша), БҒМ, ҚХАХ (келісім бойынша), Астана қаласының әкімдігі
2015 жылғы қаңтар-ақпан
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясы ның қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламас ы бойынша 36 млн. 096 мың теңге
республикалық бюджет
26.
Өзге ұлт өкілдерінің арасында "Тіл – татулық тірегі" мемлекеттік тілді білу конкурсының қорытындысын шығару
мемлекеттік тілді білу конкурсы
МСМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы ақпан
021 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының өзге де тілдерін дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша 9 млн. 557 мың теңге
ЖБ – 802 млн. 160 мың теңге
республикалық және жергілікті бюджеттер
27.
"Бейбітшілік пен келісім жол картасы" мега-жобасының қорытындысын шығара отырып, "Менің Қазақстаным" этномәдени бірлестіктердің республикалық музыкалық фестивалін ұйымдастыру және өткізу
этномәдени бірлестіктердің фестивалі
"Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы наурыз

25 млн. 546 тыс. тенге по бюджетной программе 009 "Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана";
МБ – 268 млн. 150 тыс. тенге
республиканский и местные бюджеты
28.
Провести в учреждениях образования торжественные мероприятия, тематические лекции, приуроченные ко Дню образования Ассамблеи народа Казахстана; республиканский урок мира и согласия ко Дню знаний
информация в МКС
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
март, сентябрь 2015 года
-
финансирование не требуется
29.
Организовать и провести мероприятия, посвященные Дню Независимости, государственным и иным праздникам под эгидой Года Ассамблеи народа Казахстана
информация в МКС
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
в течение 2015 года
в пределах предусмотренных средств
местные бюджеты
30.
Провести республиканскую акцию социальной солидарности "Асар" и месячник заботы о ветеранах Великой Отечественной войны
республиканская акция
МКС, МЗСР, МОН, МСХ, партия "Нұр Отан" (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
март-май 2015 года
в пределах предусмотренных средств в рамках государственного социального заказа по бюджетной программе 017 "Проведение государственной политики в области внутриполитической стабильности и общественного согласия"
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
31.
Провести III республиканский фестиваль этнических театров, посвященный 20-летию Ассамблеи народа Казахстана
республиканский фестиваль этнических театров
МКС
март-апрель 2015 года
32 млн. 595 тыс. тенге по бюджетной программе 012 "Проведение социально-значимых и культурных мероприятий"
республиканский бюджет
32.
Организовать и провести XXII сессию Ассамблеи народа Казахстана
информация в МКС
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), МКС, МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
апрель 2015 года
67 млн. 908 тыс. тенге по бюджетной программе 009 "Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
33.
Провести акцию, посвященную Дню памяти жертв политических репрессий
информация в МКС
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
май 2015 года
МБ – 104 млн. 905 тыс. тенге
местные бюджеты
34.
Провести V Съезд лидеров мировых и традиционных религий в городе Астане
информация в МКС
Аппарат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию), МКС, МИД
июнь 2015 года
239 млн. 645 тыс. тенге по бюджетной программе 006 "Представительские расходы"
республиканский бюджет
35.
Организовать и провести международный фестиваль "Песня без границ", посвященный 20-летию Ассамблеи народа Казахстана
международный фестиваль
МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
август 2015 года
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 012 "Проведение социально-значимых и культурных мероприятий"; МБ – 289 млн. 910 тыс. тенге
республиканский и местные бюджеты
36.
Провести региональный дебатный турнир среди молодежи, посвященный Году Ассамблеи народа Казахстана
информация в МКС
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
август 2015 года

009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша 25 млн. 546 мың теңге
ЖБ – 268 млн 150 мың теңге
республикалық және жергілікті бюджеттер
28.
Білім беру мекемелерінде Қазақстан халқы Ассамблеясының құрылған күніне орайластырылған салтанатты іс-шаралар, тақырыптық дәрістер; Білім күніне арналған бейбітшілік пен келісім республикалық дәрісін өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы наурыз, қыркүйек
-
қаржыландыру талап етілмейді
29.
Қазақстан халқы Ассамблеясының жылы аясында Тәуелсіздік күніне, мемлекеттік және өзге де мерекелерге арналған іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылдың ішінде
көзделген қаражат шегінде
жергілікті бюджеттер
30.
"Асар" республикалық әлеуметтік ынтымақтастық акциясын өткізу және Ұлы Отан соғысы ардагерлеріне қамқорлық көрсету айлығын өткізу
республикалық акция
МСМ, ДСӘДМ, БҒМ, АШМ, "Нұр Отан" партиясы (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы наурыз-мамыр
017 "Ішкі саяси тұрақтылық пен қоғамдық келісім саласында мемлекеттік саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламас ы бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
31.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 20 жылдығына арналған этникалық театрлардың ІІІ республикалық фестивалін өткізу
этникалық театрлардың республикалық фестивалі
МСМ
2015 жылғы наурыз-сәуір
012 "Әлеуметтік-маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша 32 млн. 595 мың теңге
республикалық бюджет
32.
Қазақстан халқы Ассамблеясының ХХІІ сессиясын ұйымдастыру және өткізу
МСМ-ге ақпарат
"Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша), МСМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы сәуір
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша 67 млн. 908 мың теңге
республикалық бюджет
33.
Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне арналған акция өткізу
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы мамыр
ЖБ – 104 млн. 905 мың теңге
жергілікті бюджеттер
34.
Астана қаласында Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшыларының V Съезін өткізу
МСМ-ге ақпарат
Қазақстан Республикасының Парламенті Сенатының аппараты (келісім бойынша), МСМ, СІМ
2015 жылғы маусым
006 "Өкілдік шығыстар" бюджеттік бағдарламасы бойынша 239 млн. 645 мың теңге
республикалық бюджет
35.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 20 жылдығына арналған "Шекарасыз ән" халықаралық фестиваль ұйымдастыру және өткізу
халықаралық фестиваль
МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы тамыз
012 "Әлеуметтік-маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу" бюджеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
ЖБ – 289 млн. 910 мың теңге
республикалық және жергілікт і бюджеттер
36.
Жастар арасында Қазақстан халқы Ассамблеясы жылына арналған өңірлік дебат турнирін өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы тамыз

2 млн. тенге в рамках бюджетной программы 040 "Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан"
республиканский бюджет
37.
Организовать мероприятия, посвященные 170-летию со дня рождения Абая Кунанбаева
материалы в СМИ
МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
сентябрь 2015 года
3 млн. 624 тыс. тенге по бюджетной программе 021 "Развитие государственного языка и других языков народов Казахстана";
МБ – 177 млн. 522 тыс. тенге
республиканский и местные бюджеты
38.
Провести мероприятия, посвященные Дню языков народа Казахстана
информация в МКС
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
сентябрь 2015 года
МБ – 4 млн. 483 тыс. тенге
местные бюджеты
39.
Провести 5-ый республиканский фестиваль национальных видов спорта и 4-ую летнюю Спартакиаду Республики Казахстан, посвященные Году Ассамблеи народа Казахстана
награждение победителей
МКС, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
сентябрь 2015 года
24 млн. 603 тыс. тенге по бюджетной программе 015 "Поддержка массового и национального вида спорта"; МБ – 510 млн. 885 тыс. тенге;
87 млн. 365 тыс. тенге по бюджетной программе 016 "Развитие спорта высших достижений"
республиканский и местные бюджеты
40.
Провести литературный конкурс "Аңсар" среди студентов факультета журналистики под эгидой Клуба журналистов Ассамблеи народа Казахстана
информация в МКС
МОН
октябрь 2015 года
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 040 "Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан"
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
41.
Организовать и провести республиканскую студенческую патриотическую акцию, посвященную международному Дню толерантности
информация в МКС
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ноябрь 2015 года
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 040 "Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан";
МБ – 168 млн. 680 тыс. тенге
республиканский и местные бюджеты
42.
Провести II международный медиа форум Ассамблеи народа Казахстана, приуроченный к международному Дню толерантности
информация в МКС
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), МИР
ноябрь 2015 года
13 млн. 104 тыс. тенге по бюджетной программе 009 "Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
43.
Подвести итоги творческого конкурса в области этножурналистики "Шаңырак"
информация в МКС
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию)
ноябрь 2015 года
5 млн. 671 тыс. тенге по бюджетной программе 009 "Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана"
республиканский бюджет
44.
Провести международную научно-практическую конференцию, посвященную 20-летию Ассамблеи народа Казахстана
информация в МКС
АДГСПК (по согласованию), АГУ (по согласованию), МОН, МИД
ноябрь 2015 года

040 "Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар жүргізу" бюджеттік бағдарламас ы бойынша 2 млн. теңге
республикалық бюджет
37.
Абай Құнанбаевтың туғанына 170 жыл толуына арналған іс-шаралар ұйымдастыру
БАҚ-қа материалдар
МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы қыркүйек
021 "Мемлекетті к тілді және Қазақстан халқының өзге де тілдерін дамыту" бюджеттік бағдарламас ы бойынша 3 млн. 624 мың теңге
ЖБ – 177 млн. 522 мың теңге
республикалық және жергілікті бюджеттер
38.
Қазақстан халқы тілдерінің күніне арналған іс-шаралар өткізу
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы қыркүйек
ЖБ – 4 млн. 483 мың теңге
жергілікті бюджеттер
39.
Қазақстан халқы Ассамблеясы жылына арналған Қазақстан Республикасының ұлттық спорт түрлерінен 5-ші республикалық фестиваль және 4-ші жазғы Спартакиада өткізу
жеңімпаздарды марапаттау
МСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы қыркүйек
015 "Бұқаралық және ұлттық спорт түрлерін қолдау" бюджеттік бағдарламасы бойынша 24 млн. 603 мың теңге;
ЖБ – 510 млн. 885 мың теңге "Жоғары жетістіктерспортын дамыту" 016 бюджеттік бағдарламасы бойынша 87 млн. 365 мың теңге
республикалық және жергілікті бюджеттер
40.
Қазақстан халқы Ассамблеясының Журналистер клубының аясында журналистика факультеті студенттерінің арасында "Аңсар" әдеби конкурсын өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ
2015 жылғы қазан
040 "Жастар саясаты және азаматтарға патриоттық тәрбие беру жөніндегі іс-шаралар өткізу" бюджеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
41.
Халықаралық төзімділік күніне арналған республикалық студенттік патриоттық акциясын ұйымдастыру және өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы қараша
040 "Жастар саясаты және азаматтарға патриоттық тәрбие беру жөніндегі іс-шаралар өткізу" бюджеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде;
ЖБ – 168 млн. 680 мың теңге.
республикалық және жергілікті бюджеттер
42.
Халықаралық төзімділік күніне орайластырылған Қазақстан халқы Ассамблеясының ІІ халықаралық медиа-форумын өткізу
МСМ-ге ақпарат
"Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша), ИДМ
2015 жылғы қараша
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша 13 млн. 104 мың теңге
республикалық бюджет
43.
"Шаңырақ" этножурналистика саласындағы шығармашылық конкурсының қорытындыларын шығару
МСМ-ге ақпарат
"Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша)
2015 жылғы қараша
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша 5 млн. 671 мың теңге
республикалық бюджет
44.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 20 жылдығына арналған халықаралық ғылыми-практикалық конференция өткізу
МСМ-ге ақпарат
МҚІСҚА (келісім бойынша), МБА (келісім бойынша), БҒМ, СІМ
2015 жылғы қараша

4 млн. 919 тыс. тенге по бюджетной программе 004 "Подготовка, переподготовка и повышение квалификации государственных служащих"
республиканский бюджет
45.
Организовать и провести ежегодный молодежный фестиваль дружбы, толерантности и семейных ценностей "Бірге өмір сүру"
информация в МКС
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
ноябрь 2015 год
9 млн. 278 тыс. тенге в рамках бюджетной программы 040 "Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан";
МБ – 168 млн. 680 тыс. тенге
республиканский и местные бюджеты
46.
Провести Форум народа Казахстана, посвященный 20-летию Ассамблеи народа Казахстана
информация в МКС
РГУ "Қоғамдық келісім" (по согласованию), МКС, МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
декабрь 2015 года
46 млн. 832 тыс. тенге по бюджетной программе 009 "Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана";
МБ – 166 млн. 287 тыс. тенге
республиканский и местные бюджеты
Организация и проведение мероприятий,
посвященных 20-летию Конституции Республики Казахстан
1. Организационно-методические мероприятия
47.
Провести конкурс на лучшие эскизы юбилейной эмблемы (логотипа) 20-летия Конституции Республики Казахстан
эскиз юбилейной эмблемы
МКС, КС (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
IV квартал 2014 года
в пределах предусмотренных средств в рамках государственного социального заказа по бюджетной программе 017 "Проведение государственной политики в области внутриполитической стабильности и общественного согласия"
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
48.
Разработать и утвердить региональные планы мероприятий по празднованию 20-летия Конституции Республики Казахстан
планы мероприятий
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
декабрь 2014 года
в пределах предусмотренных средств
местные бюджеты
49.
Изготовить юбилейные марки к 20-летию Конституции Республики Казахстан
марки
МИР, АО "Казпочта" (по согласованию), КС (по согласованию), МКС
ноябрь-декабрь 2014 года
за счет собственных средств АО "Казпочта"
за счет внебюджетных средств
50.
Обеспечить выпуск юбилейных монет, посвященных 20-летию Конституции Республики Казахстан
юбилейные монеты
НБ (по согласованию), КС (по согласованию)
в течение 2015 года
за счет собственных средств Национального Банка
за счет внебюджетных средств
51.
Изготовить памятные значки "Қазақстан Конституциясына 20 жыл"
памятные значки
УДП (по согласованию), КС (по согласованию), НБ (по согласованию)
I квартал 2015 года
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 001 "Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов"
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
52.
Обеспечить учреждение и изготовление юбилейной медали "Қазақстан Конституциясына 20 жыл"
информация в МКС
УДП (по согласованию), КС (по согласованию), НБ (по согласованию)
I квартал 2015 года
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 001 "Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов"
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
53.
Предусмотреть в рамках государственного социального заказа поддержку инициатив молодежных организаций по проведению 20-летия Конституции Республики Казахстан
социальные проекты
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
январь 2015 года
в пределах предусмотренных средств
Республиканский и местные бюджеты
54.
Обеспечить выпуск подарочного иллюстрированного издания Конституции Республики Казахстан (на казахском, русском, английском языках)
выпуск издания
МКС, КС (по согласованию)
август 2015 года
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 018 "Издание социально важных видов литературы"
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
55.
Обеспечить производство сувенирной продукции, посвященной 20-летию Конституции Республики Казахстан
сувенирная продукция
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
в течение 2015 года
МБ – 109 тыс. тенге
местные бюджеты

004 "Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру" бюджеттік бағдарламасында 4 млн. 919 мың теңге
республикалық бюджет
45.
"Бірге өмір сүру" татулықтың, төзімділік пен отбасы құндылықтарының жыл сайынғы жастар фестивалін ұйымдастыру және өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы қараша
040 "Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша 9 млн. 278 мың теңге
ЖБ - 168 млн. 680 мың теңге
республикалық және жергілікті бюджеттер
46.
Қазақстан халқы Ассамблеясының 20 жылдығына арналған Қазақстан халқы Форумын өткізу
МСМ-ге ақпарат
"Қоғамдық келісім" РММ (келісім бойынша), МСМ, БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы желтоқсан
009 "Қазақстан халқы Ассамблеясы ның қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламас ы бойынша 46 млн. 832 мың теңге;
ЖБ – 166 млн. 287 мың теңге
республикалық және жергілікті бюджеттер
Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығына
арналған іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу
1. Ұйымдастыру-әдістемелік іс-шаралары
47.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығының мерейтойлық эмблемасының (логотипінің) үздік нобайларына конкурс өткізу
мерейтойлық эмблеманың нобайы
МСМ, КС (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 жылдың IV тоқсаны
017 "Ішкі саяси тұрақтылық пен қоғамдық келісім саласында мемлекеттік саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделге н қаражат шегінде)
48.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығын мерекелеу жөніндегі өңірлік іс-шаралар жоспарларын әзірлеу және бекіту
іс-шаралар жоспары
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 жылғы желтоқсан
көзделген қаражат шегінде
жергілікт і бюджеттер
49.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығына арналған мерейтойлық маркалар дайындау
маркалар
ИДМ, "Қазпошта" АҚ (келісім бойынша), КК (келісім бойынша), МСМ
2014 жылғы қараша-ж елтоқсан
"Қазпошта" АҚ өз қаражаты есебінен
бюджеттен тыс қаражат есебінен
50.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығына арналған мерейтойлық монеталар шығару
мерейтойлық монеталар
ҰБ (келісім бойынша), КК (келісім бойынша)
2015 жылдың ішінде
Ұлттық Банктің өз қаражаты есебінен
бюджеттен тыс қаражат есебінен
51.
"Қазақстан Конституцияс ына 20 жыл" ескерткіш төс белгілерін дайындау
ескерткіш белгілері
ПІБ (келісім бойынша), КК (келісім бойынша), ҰБ (келісім бойынша)
2015 жылғы І тоқсан
001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
52.
"Қазақстан Конституцияс ына 20 жыл" мерейтойлық медалін тағайындау мен дайындауды қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
ПІБ (келісім бойынша), КК (келісім бойынша), ҰБ (келісім бойынша)
2015 жылғы І тоқсан
001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
53.
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде жастар ұйымдарының Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығын өткізу жөніндегі бастамаларын қолдауды көздеу
әлеуметтік жобалар
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы қаңтар
көзделген қаражат шегінде
республикалық және жергілікт і бюджеттер
54.
Қазақстан Республикасы Конституциясының сыйлыққа берілетін безендірілген (қазақ, орыс, ағылшын тілдерінде) басылымын шығаруды қамтамасыз ету
басылым шығару
МСМ, КК (келісім бойынша)
2015 жылғы тамыз
018 "Әлеуметтік маңызы бар әдебиет түрлерін шығару" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
55.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығына арналған кәдесый өнімдерін шығаруды қамтамасыз ету
кәдесый өнімдері
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылдың ішінде
ЖБ – 109 мың теңге
жергілікті бюджеттер

2. Информационно-разъяснительные мероприятия
56.
Разработать медиа-план по освещению празднования 20-летия Конституции Республики Казахстан
медиа-план
МИР, КС (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
до 10 декабря 2014 года
-
финансирование не требуется
57.
Выработать единый алгоритм информационно-идеологической работы в системе органов юстиции по проведению 20-летия Конституции Республики Казахстан
информация в МКС
МЮ
январь 2015 года
-
финансирование не требуется
58.
Обеспечить информационную поддержку мероприятий, посвященных 20-летию Конституции Республики Казахстан
информация в МКС
МИР, КС (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
в течение 2015 года по отдельному плану
-
финансирование не требуется
59.
Разработать серию документальных фильмов, посвященных развитию конституционных прав, о развитии судебной системы за 20 лет с дальнейшей ротацией в электронных средствах массовой информации на республиканском и региональном уровнях
информация в МКС
МИР, ВС (по согласованию)
в течение 2015 года
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
3. Мероприятия научно-экспертного сопровождения
60.
Провести межвузовскую студенческую конференцию, посвященную 20-летию Конституции Республики Казахстан
резолюция конференции
МОН
февраль 2015 года
-
финансирование не требуется
61.
Провести международную научно-практическую конференцию на тему "Қазақстан Республикасының Конституциясы – қалыптасқан мемлекеттің негізгі заңы"
информация в МКС
МОН
март 2015 года
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
62.
Провести республиканскую конференцию на тему "Конституциялық және мемлекеттік дамудың өзекті мәселелерінің тарихы"
информация в МКС
МОН
апрель 2015 года
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
63.
Провести конференцию на тему "Қазақстан Республикасының Конституциясы: ғылыми шығармашылықты дамыту кепілі"
информация в МКС
МОН
май 2015 года
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
64.
Организовать издание научно-практического комментария к Конституции Республики Казахстан
издание комментария
МКС, КС (по согласованию)
июль 2015 года
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 018 "Издание социально важных видов литературы"
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
65.
Организовать выпуск специальной монографии, посвященной опыту конституционного контроля в стране
выпуск монографии
МКС, КС (по согласованию)
июль 2015 года
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 018 "Издание социально важных видов литературы"
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
66.
Провести заседание Национального конгресса историков Казахстана на тему "Вопросы Конституционного строительства и роль Лидера Нации"
информация в МКС
МОН
в течение 2015 года
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
67.
Провести конгресс политологов Казахстана,
посвященный 20-летию
Конституции Республики
Казахстан и роли Первого Президента – Лидера Нации в процессе формирования и укрепления казахстанской государственности
конгресс политологов Казахстана
МКС
в течение 2015 года
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 017 "Проведение государственной политики в области внутриполитической стабильности и общественного согласия"
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
68.
Организовать и провести лекции и "открытые уроки" в высших, средне-специальных и общеобразовательных учебных заведениях с участием судейского корпуса, представителей Конституционного Совета и органов юстиции
информация в МКС
МОН, МЮ, ВС (по согласованию), КС (по согласованию)
в течение 2015 года
-
финансирование не требуется

2. Ақпараттық-түсіндіру іс-шаралары
56.
Қазақстан Республикасы Конституцияс ының 20 жылдығын жария ету жөніндегі медиа-жоспар әзірлеу
медиа-жоспар
ИДМ, КС (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2014 жылғы 10 желтоқсанға дейін
-
қаржыландыру талап етілмейді
57.
Әділет органдары жүйесінде Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығын өткізу жөніндегі ақпараттық-идеологиялық жұмыстың бірыңғай алгоритмін әзірлеу
МСМ-ге ақпарат
Әділетмині
2015 жылғы қаңтар
-
қаржыландыру талап етілмейді
58.
Қазақстан Республикасы Конституцияс ының 20 жылдығына арналған іс-шараларды ақпараттық қолдауды қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
ИДМ, КК (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылдың ішінде жеке жоспар бойынша
-
қаржыландыру талап етілмейді
59.
Конституциялық құқықтың дамуына арналған, сот жүйесінің соңғы 20 жылда дамуы туралы деректі фильмдер сериясын әзірлеп, кейіннен республикалық және өңірлік деңгейлердегі электрондық бұқаралық ақпарат құралдарында ротациялау
МСМ-ге ақпарат
ИДМ, ЖС (келісім бойынша)
2015 жылдың ішінде
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделге н қаражат шегінде)
3. Ғылыми-сарапшылық сүйемелдеу іс-шаралары
60.
ЖОО арасында Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығына арналған студенттік конференция өткізу
конференция қарары
БҒМ
2015 жылғы ақпан
-
қаржыландыру талап етілмейді
61.
"Қазақстан Республикасының Конституциясы – қалыптасқан мемлекеттің негізгі заңы" тақырыбында халықаралық ғылыми-практикалық конференция өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ
2015 жылғы наурыз
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
62.
"Конституциялық және мемлекеттік дамудың өзекті мәселелерінің тарихы" тақырыбында республикалық конференция өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ
2015 жылғы сәуір
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
63.
"Қазақстан Республикасының Конституциясы: ғылыми шығармашылықты дамыту кепілі" тақырыбында конференция өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ
2015 жылғы мамыр
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
64.
Қазақстан Республикасының Конституциясына ғылыми-практикалық түсіндірмелерді басып шығаруды ұйымдастыру
түсіндірмені басып шығару
МСМ, КК (келісім бойынша)
2015 жылғы шілде
018 "Әлеуметтік маңызы бар әдебиет түрлерін шығару" бюджеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
65.
Елдегі конституциялық бақылау тәжірибесіне арналған арнайы монография шығаруды ұйымдастыру
монография шығару
МСМ, КК (келісім бойынша)
2015 жылғы шілде
018 "Әлеуметтік маңызы бар әдебиет түрлерін шығару" бюджеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
66.
"Конституциялық құрылымның мәселелері мен Елбасының рөлі" тақырыбында Қазақстан Ұлттық тарихшылар конгресінің отырысын өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ
2015 жылдың ішінде
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделге н қаражат шегінде)
67.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығына және Қазақстан мемлекеттілігінің қалыптасуы мен нығаюы процесінде Тұңғыш Президенттің – Елбасының рөліне арналған Қазақстан саясаттанушыларының конгресін өткізу
Қазақстан саясаттанушыларының конгресі
МСМ
2015 жылдың ішінде
017 "Ішкі саяси тұрақтылық пен қоғамдық келісім саласында мемлекеттік саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделге н қаражат шегінде)
68.
Сот корпусының, Конституциялық Кеңес пен әділет органдары өкілдерінің қатысуымен жоғары, орта арнаулы және жалпы білім беру мекемелерінде дәрістер мен "ашық сабақтар" ұйымдастыру және өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, Әділетмині, ЖС (келісім бойынша), КС (келісім бойынша)
2015 жылдың ішінде
-
қаржыландыру талап етілмейді

4. Мероприятия международного характера
69.
Провести международную научно-практическую конференцию на тему "Законодательное обеспечение идей Президента Республики Казахстан – Лидера Нации Н.А. Назарбаева в Стратегии "Казахстан – 2050" новый политический курс состоявшегося государства"
Информация в МКС
Аппарат Мажилиса Парламента Республики Казахстан, Хозяйственное управление Парламента Республики Казахстан
февраль 2015 года
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 001 "Услуги по обеспечению деятельности Парламента Республики Казахстан"
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
70.
Издать книгу известных зарубежных государственных и общественных деятелей "Казахстанский тренд: от тоталитаризма к демократическому и правовому государству (взгляд со стороны)" на казахском, русском, английском языках
информация в МКС
КС (по согласованию)
в течение 2015 года
19 млн. 950 тыс. тенге по бюджетной программе 001 "Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории республики"
республиканский бюджет
71.
Обеспечить проведение во всех загранучреждениях Республики Казахстан имиджевых мероприятий, посвященных 20-летию Конституции Республики Казахстан (конференции, круглые столы, брифинги, выставки)
информация в МКС
МИД
в течение 2015 года
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
72.
Разместить публикации в зарубежных СМИ, посвященные 20-летию Конституции Республики Казахстан
информация в МКС
МИД
в течение 2015 года
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
73.
Организовать пресс-тур для зарубежных журналистов на территории Республики Казахстан, посвященный 20-летию Конституции Республики Казахстан
информация в МКС
МИД
в течение 2015 года
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
5. Общественно-массовые мероприятия
74.
Провести общенациональный молодежный форум по популяризации государственных символов Республики Казахстан, посвященный 20-летию
Конституции Республики Казахстан и роли Первого Президента в создании Основного закона страны
информация в МКС
МОН
июнь 2015 года
6 млн. 657 тыс. тенге по бюджетной программе 040 "Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан"
республиканский бюджет
75.
Провести региональные форумы патриотов Казахстана, посвященные 20-летию Конституции Республики Казахстан в рамках дня государственных символов Республики Казахстан
информация в МКС
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
июнь 2015 года

4. Халықаралық сипаттағы іс-шаралар
69.
"Қазақстан Республикасының Президенті – Елбасы Н.Ә Назарбаевтың "Қазақстан – 2050" қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты" Стратегиясындағы идеяларын заңнамалық қамтамасыз ету" тақырыбында халықаралық ғылыми-практикалық конференция өткізу
халықаралық ғылыми-практикалық конференция
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Аппараты, Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы
2015 жылғы ақпан
001 "Қазақстан Республикасы Парламентінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
70.
Шетелдің танымал мемлекеттік және қоғам қайраткерлерінің "Қазақстан тренді: тоталитаризмнен демократиялық және құқықтық мемлекетке (сыртқы көзқарас)" атты кітабын (қазақ, орыс, ағылшын тілдерінде) шығару
МСМ-ге ақпарат
КК (келісім бойынша)
2015 жылдың ішінде
001 "Қазақстан Республикасы Конституцияның республика аумағында жоғары тұруын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша 19 млн. 950 мың теңге
республикалық бюджет
71.
Қазақстан Республикасының барлық шетелдік мекемелерінде Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығына арналған имидждік іс-шаралар (конференциялар, дөңгелек үстелдер, брифингтер, көрмелер) өткізуді қамтамасыз ету
МСМ-ге ақпарат
СІМ
2015 жылдың ішінде
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
72.
Шетелдік БАҚ-та Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығына арналған жарияланымдар шығару
МСМ-ге ақпарат
СІМ
2015 жылдың ішінде
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
73.
Журналистердің Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығына арналған Қазақстан Республикасының аумағындағы шетелдік баспасөз-турын ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
СІМ
2015 жылдың ішінде
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
5. Қоғамдық-бұқаралық іс-шаралар
74.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығына және Тұңғыш Президенттің елдің Негізгі заңын жасаудағы рөліне арналған Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерін кеңінен таныту бойынша жалпыұлттық жастар форумын өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ
2015 жылғы маусым
040 "Жастар саясаты және азаматтарға патриоттық тәрбие беру жөніндегі іс-шаралар өткізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша 6 млн. 657 теңге
республикалық бюджет
75.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері күні аясында Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығына арналған өңірлік патриоттар форумдарын өткізу
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы маусым

МБ – 796 млн. 153 тыс. тенге
местные бюджеты
76.
Провести региональный дебатный турнир среди молодежи, посвященный 20-летию Конституции Республики Казахстан
информация в МКС
МОН, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
июнь 2015 года
2 млн. тенге в рамках бюджетной программы 040 "Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан"
республиканский бюджет
77.
Провести в областях,
городах Астане и Алматы, государственных органах и ведомствах, трудовых коллективах предприятий и учреждений всех форм собственности торжественные собрания, посвященные 20-летию Конституции Республики Казахстан
информация в МКС
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
июль-август 2015 года
-
финансирование не требуется
78.
Провести торжественное собрание, посвященное 20-летию Конституции Республики
Казахстан и чествованию Главы Государства – Лидера Нации как автора Конституции Республики Казахстан и основателя казахстанской государственности
торжественное собрание
Правительство Республики Казахстан, КС (по согласованию), Парламент Республики Казахстан (по согласованию), Верховный Суд Республики Казахстан (по согласованию), ЦИК (по согласованию), Генеральная прокуратура (по согласованию), Уполномоченный по правам человека (по согласованию), УДП (по согласованию)
август 2015 года
в пределах предусмотренных средств
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
79.
Организовать и провести международную научно-практическую конференцию, посвященную 20-летию Конституции Республики Казахстан с участием руководящих работников государственных структур Казахстана, представителей авторитетных международных организаций, органов конституционной юстиции, парламентов и судов стран ближнего и дальнего зарубежья, а также ученых-юристов
информация в МКС
КС (по согласованию), САНК (по согласованию), НЦППЧ (по согласованию), ВС (по согласованию), ГП (по согласованию), МЮ, МИД, акимат города Астаны
август 2015 года
48 млн. 258 тыс. тенге по бюджетной программе 006 "Представительские расходы"
республиканский бюджет
80.
Провести общенациональную акцию - торжественную церемонию вручения удостоверений личности, паспортов гражданам, которым в День
Конституции Республики
Казахстан исполняется
16 лет
вручение соответствующих документов
МКС (созыв), МВД, территориальные органы внутренних дел, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
август 2015 года
-
финансирование не требуется
81.
Провести праздничные концерты на центральных площадях и концертных залах республики, посвященные 20-летию Конституции Республики Казахстан
информация в МКС
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
август 2015 года
-
финансирование не требуется
82.
Организовать общенациональную акцию - торжественное принятие присяги государственными служащими в рамках 20-летия Конституции Республики Казахстан
информация в МКС
АДГСПК (по согласованию), акиматы областей, городов Астаны и Алматы
август 2015 года
-
финансирование не требуется
83.
Провести конкурс среди ученых-правоведов на лучшую работу, посвященную Конституции Республики Казахстан
информация в МКС
МОН, КС (по согласованию)
август 2015 года
-
финансирование не требуется
84.
Организовать и провести республиканский праздничный концерт, посвященный 20-летию Конституции Республики Казахстан
праздничный концерт
МКС
август 2015 года
26 млн. 870 тыс. тенге по бюджетной программе 012 "Проведение социально-значимых и культурных мероприятий"; МБ – 97 млн. 195 тыс. тенге
республиканский и местные бюджеты
85.
Организовать и провести общенациональный VII Гражданский форум неправительственных организаций Казахстана, посвященный 20-летию Конституции Республики Казахстан
Гражданский форум
МКС
ноябрь 2015 года
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 017 "Проведение государственной политики в области внутриполитической стабильности и общественного согласия"
республиканский бюджет
86.
Организовать общенациональное торжественное построение в воинских частях и соединениях для церемонии принятия военной присяги военнослужащими
информация в МКС
МО, МВД
в течение 2015 года
-
финансирование не требуется
87.
Провести торжественную церемонию вручения ключей от квартир государственным
служащим, молодым семьям и другим категориям граждан, посвященную юбилейной дате
информация в МКС
акиматы областей, городов Астаны и Алматы
в течение 2015 года
-
финансирование не требуется
88.
Провести торжественное заседание республиканской комиссии по государственным символам, посвященное роли Основного закона страны и государственной символики в процессе формирования и укрепления казахстанского патриотизма
протокол комиссии
МКС
май 2015 года
в пределах предусмотренных средств по бюджетной программе 017 "Проведение государственной политики в области внутриполитической стабильности и общественного согласия"
республиканский бюджет (в пределах предусмотренных средств)
Примечания:

ЖБ – 796 млн. 153 мың теңге
жергілікті бюджеттер
76.
Жастар арасында Конституцияның 20 жылдығына арналған өңірлік дебат турнирін өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы маусым
040 "Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар жүргізу"бюджеттік бағдарламасы шеңберінде 2 млн. теңге
республикалық бюджет
77.
Облыстарда, Астана және Алматы қалаларында, мемлекеттік органдар мен ведомстволарда, барлық меншік түріндегі кәсіпорындар мен мекемелердің еңбек ұжымдарында Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығына арналған салтанатты жиындар өткізу
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы шілде - тамыз
-
қаржыландыру талап етілмейді
78.
Қазақстан Республикасы Конституцияс ының 20 жылдығына және Мемлекет Басшысын – Елбасын Қазақстан Республикасы Конституцияс ының авторы және Қазақстан мемлекеттілі гінің негізін қалаушы ретінде құрметтеуге арналған салтанатты жиын өткізу
салтанатты жиын
Қазақстан Республикасының Үкіметі, КС (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының Парламенті (келісім бойынша), Жоғарғы Сот (келісім бойынша), ОСК (келісім бойынша), Бас прокуратура (келісім бойынша), Адам құқықтары жөніндегі уәкіл (келісім бойынша), ПІБ (келісім бойынша)
2015 жылғы тамыз
көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделге н қаражат шегінде)
79.
Қазақстанның мемлекеттік құрылымдарының басшы қызметкерлерінің, беделді халықаралық ұйымдардың, конституциялық әділет органдарының, таяу және алыс шет мемлекеттердің парламенттері мен соттары өкілдерінің, сондай-ақ заңгерлер ғалымдардың қатысуымен Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығына арналған халықаралық ғылыми-практикалық конференция ұйымдастыру және өткізу
МСМ-ге ақпарат
КК (келісім бойынша), ҚХАХ (келісім бойынша), АҚЖҰО (келісім бойынша), ЖС (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), Әділетмині, СІМ, Астана қаласының әкімдігі
2015 жылғы тамыз
006 "Өкілдік шығыстар" бюджеттік бағдарламасы бойынша 48 млн. 258 мың теңге
республикалық бюджет
80.
Қазақстан Республикасы Конституциясының күні 16 жасқа толатын азаматтарға жеке куәліктер, паспорттар берудің жалпыұлттық акциясын - салтанатты рәсімдерін өткізу
тиісті құжаттарды табыс ету
МСМ (жинақ), ІІМ, аумақтық ішкі істер органдары, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы тамыз
-
қаржыландыру талап етілмейді
81.
Республиканың орталық алаңдары мен концерт залдарында Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығына арналған мерекелік концерттер өткізу
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы тамыз
-
қаржыландыру талап етілмейді
82.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығы шеңберінде жалпыұлттық акцияны - Мемлекеттік қызметшілердің ант қабылдауы салтанатты рәсімдерін өткізу
МСМ-ге ақпарат
МҚІСҚА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылғы тамыз
-
қаржыландыру талап етілмейді
83.
Құқықтанушы ғалымдар арасында Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығына арналған үздік жұмыстар конкурсын өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, КК (келісім бойынша)
2015 жылғы тамыз
-
қаржыландыру талап етілмейді
84.
Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығына арналған республикалық мерекелік концерт ұйымдастыру және өткізу
мерекелік концерт
МСМ
2015 жылғы тамыз
012 "Әлеуметтік-маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша 26 млн. 870 мың теңге;
ЖБ – 97 млн. 195 мың теңге
республикалық және жергілікті бюджеттер
85.
Үкіметтік емес ұйымдардың Қазақстан Республикасы Конституциясының 20 жылдығына арналған VII жалпыұлттық Азаматтық форумын ұйымдастыру және өткізу
Азаматтық форум
МСМ
2015 жылғы қараша
017 "Ішкі саяси тұрақтылық пен қоғамдық келісім саласында мемлекеттік саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет
86.
Әскери бөлімдер мен құрамаларда әскери қызметшілердің әскери ант қабылдау рәсіміне арналған жалпыұлттық салтанатты сапқа тұруды ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
Қорғанысмині, ІІМ
2015 жылдың ішінде
-
қаржыландыру талап етілмейді
87.
Мерейтойлық күнге орай мемлекеттік қызметшілерге, жас отбасыларға және азаматтардың басқа да санаттарына пәтер кілттерін тапсырудың салтанатты рәсімін өткізу
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2015 жылдың ішінде
-
қаржыландыру талап етілмейді
88.
Мемлекеттік рәміздер жөніндегі республикалық комиссияның қазақстандық патриотизмді қалыптастыру мен нығайту процесіндегі елдің Негізгі заң мен мемлекеттік рәміздердің рөліне арналған салтанатты отырысын өткізу
комиссия хаттамасы
МСМ
2015 жылғы мамыр
017 "Ішкі саяси тұрақтылық пен қоғамдық келісім саласында мемлекеттік саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасында көзделген қаражат шегінде
республикалық бюджет (көзделген қаражат шегінде)
Ескертпелер:

Расходы республиканского бюджета будут приведены в соответствие с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015 – 2017 годы";
расшифровка аббревиатур:
АГУ
Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан
АДГСПК
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
САНК
Секретариат Ассамблеи народа Казахстана
АО "Казпочта"
акционерное общество "Казпочта"
АП
Администрация Президента Республики Казахстан
ВС
Верховный суд Республики Казахстан
ГП
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
КС
Конституционный Совет Республики Казахстан
МВД
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МИД
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИР
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МКС
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МО
Министерство обороны Республики Казахстан
МОН
Министерство образования и науки Республики Казахстан
МСХ
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЗСР
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МЮ
Министерство юстиции Республики Казахстан
НБ
Национальный Банк Республики Казахстан
УДП
Управление Делами Президента Республики Казахстан
РГУ "Қоғамдық келісім"
республиканское государственное учреждение "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан
НЦППЧ
Национальный центр по правам человека

Республикалық бюджеттің шығыстары "2015 – 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес келтірілетін болады;
аббревиатуралардың толық жазылуы:
МБА
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы
МҚІСҚА
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
ҚХАХ
Қазақстан халқы Ассамблеясының Хатшылығы
"Қазпошта" АҚ
"Қазпошта" акционерлiк қоғамы
ПӘ
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
ЖС
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
БП
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
КК
Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесі
ІІМ
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
СІМ
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ИДМ
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
МСМ
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
Қорғанысмині
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
БҒМ
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
АШМ
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ДСӘДМ
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
Әділетмині
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
ҰБ
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
ПІБ
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы
"Қоғамдық келісім" РММ
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесі
АҚЖҰО
Адам құқықтары жөнiндегi ұлттық орталық