О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О присуждении Государственной премии Республики Казахстан 2014 года в области литературы и искусства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 1274
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О присуждении Государственной премии Республики Казахстан 2014 года в области литературы и искусства».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
О присуждении Государственной премии Республики Казахстан
2014 года в области литературы и искусства
Рассмотрев рекомендации Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства, ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Присудить Государственную премию Республики Казахстан 2014 года в области литературы и искусства:
1) Мұханбетқалиұлы Қажығали, писателю - за исторический роман «Тар кезең»;
2) Салыкбаевой Гулнаре Сейтжановне, поэтессе – за сборник стихов «Кешіріңдер келгенімді өмірге»;
3) Кесоглу Пантелею Константиновичу, певцу - за сольный концерт «Песня - душа моя»;
4) Кыдырбек Балнур Балгабеккызы, композитору – за вокально-симфоническое сочинение «Реквием»;
5) коллективу авторов: Мырзахметову Аскару Исабековичу, Аширбаеву Бакитжану Кудайбергеновичу, Рустамову Насиру Ачиловичу, Шуменову Амирхану Бекжановичу, Букебаеву Нурлыжан Маратбекулы – за историко-монументальный парковый комплекс, посвященный 20-летию Независимости Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев

"Әдебиет пен өнер саласындағы 2014 жылғы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлығын беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 1274 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Әдебиет пен өнер саласындағы 2014 жылғы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлығын беру туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
Әдебиет пен өнер саласындағы 2014 жылғы Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік сыйлығын беру туралы
Әдебиет пен өнер саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның ұсынымдарын қарап, ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Әдебиет пен өнер саласындағы 2014 жылғы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлығы мыналарға берілсін:
1) Қажығали Мұханбетқалиұлына, жазушы – «Тар кезең» тарихи романы үшін;
2) Гүлнар Сейітжанқызы Салықбаеваға, ақын – «Кешіріңдер келгенімді өмірге» өлеңдер жинағы үшін;
3) Пантелей Константинович Кесоглуге, әнші – «Песня – душа моя» жеке концерті үшін;
4) Балнұр Балғабекқызы Қыдырбекке, композитор – «Реквием» вокалды-симфониялық шығармасы үшін;
5) авторлар ұжымына: Асқар Исабекұлы Мырзахметовке, Бақытжан Құдайбергенұлы Әшірбаевқа, Насир Ачилович Рустамовқа, Әмірхан Бекжанұлы Шүменовке, Нұрлыжан Маратбекұлы Бөкебаевқа – Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 20 жылдығына арналған тарихи-монументалдық саябақ кешені үшін.
2. Осы Жарлық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев